pAXMadpa? 1 Nieuwland Ik ben je opa niet. 65* X:i Van der Meer NV Adverteer in 'de Duinstreek' j Geef me liever wat om handen! Dat zit wel goed, mensen. Levi's corduroy jeans. Vergadering schoolraad Geslaagd Ingezonden stuk Opbrengst collecte Vrijdag 24 april openen wij onze nieuwe bar. Receptie van 7 tot 9 uur. HONKY-TONK - SCHOORL 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Th. Veldman Uitslag laatste klaverjasdrive Duintoppers Voor de bejaarden van Schoorl 'Breng eens een zonnetje' U.V.V. afd. Schoorl Plattelandsvrouwen hoorden iets over toneel Nationale collecte kinderbescherming De heer J. v. Ooyen gepromoveerd Bingo-avond! Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Grote 5 mei optocht Jaarvergadering Be Quick Bergen Comité Hartstichting gevormd Burgerlijke stand Bergen Dia-avond in Het Kompas Manege Van Poelenburgh Net meisje Veel bejaarden willen werken. Künnen werken. Vraag ze per annonce. En gebruik dit vignet Aangeboden: H. VISSER Wij gaan door met onze goedkope kippen Alleen in de Goedkope Groentehal Wij zoeken te huur een WINKEL Tel. (02208) 3505 KOORN modes N.V. CEMSTO een vrl. kracht NEPRO dubbele ramen NEPRO JONGEMAN VERPLEEGSTER OF BEJAARDENVERZORGSTER Bejaardencentrum 'Torenduin' Hulp in de huishouding STOFFEN COUPONS TWENTSCMf TEXTIELHANDEL trouwauto's taxi tel. 2529 P. SMIT Meisje Pension Rozenoord Sinds de inwerkstelling van de Mammoetwet, is er op onderwijsgebied in ons land wel het een en ander veranderd, u heeft daar uitgebreid kennis van kunnen nemen. De wet opende niet alleen voor het voortgezet maar ook voor het basisonderwijs meer inspraakmogelijkheden voor de ouders. En dit resulteerde in oprichting van schoolraden, in Schoorl hebben we ook een dergelijk overkoepelend orgaan. Hierin hebben zitting enkele leden van de oudercommissies der openbare lagere scholen te Schoorl en Groet, een afgevaardigde der vereniging voor volksonderwijs, een afgevaardigde van het college van B en W, in casu de wethouder van onderwijs, 1 raadslid en last but not least de 2 hoofden van scholen. De schoolraad vergaderde afgelopen maandag in het gemeentehuis en het bleek dat enkele leden, w.o. wet houder De Leeuw, verhinderd waren de vergadering bij te wonen. Door de heer Broersma, hoofd der school te Schoorl, werd gememo reerd dat stappen waren onderno men om voor zijn school een 6e leerkracht benoemd te krijgen. Op het ministerie was te kennen gege ven dat men thans 1732/s kind per jaar had; 2/s dus boven het wettelijk gestelde minimum van 173. Den Haag zei echter geen 2Ae kind te kennen en wees het verzoek af. Dus nog geen 6e leerkracht voor de school aan de Molenweg; wel werd deze toegezegd voor het schooljaar '70-'71. Er werd verder gepleit voor schrif telijke (dus duidelijke) communicatie tussen het gemeentebestuur en de schoolraad, terwijl er werd gedis cussieerd over het bedrag van f 1, per leerling dat de gemeente ver goedt. De heer Bant, hoofd der school te Groet, gaat op 1 januari 1971 met pensioen na een respectabele staat van dienst. De heer Le Belle ver telde iets over het gesprek dat de oudercommissie met B en W had gevoerd en waarin tal van zaken aan de orde waren gekomen. De secre taris der schoolraad die als voorzit ter fungeerde, stelde dat zijns in ziens een oudercommissie liever niet op eigen houtje met een gemeente bestuur moest gaan praten; dit ligt meer op het terrein van een over koepelend orgaan als de schoolraad. Er was door de burgemeester alle medewerking toegezegd; besproken werd een verbetering van het gym nastiekonderwijs, misschien is het mogelijk om straks als de nieuwe R.K. lagere school in Oost gereed is, tussen deze en de school aan de Mo lenweg een gymnastieklokaal te bou wen. De financien vormen hier wel een knelpunt. Uitgebreid werd gedis cussieerd over het zwemonderwijs, men was bang om nu te laat te zijn en straks het nieuwe bad in Bergen voor schoolzwemmen te kunnen ge bruiken. Het huishoudelijk reglement komt in een volgende vergadering aan de orde, door het ontbreken van gemeentelijke deskundigen op onderwijsgebied kon er weinig zin- SCHOORL Onze oud-dorpsgenoot de heer Cornelis Vader is geslaagd voor zijn doctoraal examen voor na tuurkunde. nigs over worden gezegd. Besloten werd verder op 12 mei in principe weer bijeen te komen, dat de vergaderingen der schoolraad openbaar zullen zijn en dat de heren Le Belle, Koopman, Ouweltjes, Bant en Broersma de commissie zullen vormen die contact met het gemeen tebestuur zullen onderhouden. SCHOORL Provadya? Schoorl hoopt op de grote doorbraak zater dagavond a.s. in boerderij Kroon. Voor degenen onder jullie die 't nog niet zo scherp zien in deze plotse ling opgestoken zandstorm, je komt zaterdagavond gewoon kijken weet je wel; je laat de bruisende mu ziek van Turquoise lekker over je heengaan onder het genot van een pittig bakje pepermuntthee, terwijl de rillingen over je rug lopen bij 't zien van de 'spider' lichtshow, dan lees je scherpzinnig het provadya? informatiebulletin en vergeet niet je vlijmscherpe commentaar te leveren en je aandeel te lozen in de ideëen- stroom. Kort en bondig samengevat willen we hier een jeugdbeweging ter plaatse, met de nadruk op niet com merciële actieve vormen van ver maak, zo kunnen er werkgroepen komen voor toneel beweging, moto ren en auto's, film, politiek enz. Als je ook eens wat anders wil, je voelt wel voor een creatieve vrijetijdsbe steding en je bent 15 tot ±25 jaar dan ligt hier je kans, voor een piek ben je d'r bij. We kondigen gewoon een algehele mobilisatie af weet je wel. En 't is een puik boerderijtje, al leen verdomd jammer dat er nu paarden in moeten, maar natuurlijk zijn we B en W zeer erkentelijk voor het gebruik ervan die avond, en het contact met ze is uitstekend. Je kunt je hoepeltje, muziekinstru ment, fluitje knikkertjes, zandvorm- pjes (voor de zandbak) enz. wel mee nemen. Dan is dit wel weer genoeg en groet ik jullie onder 't motto Komookes komookes komookes. Werkgroep Provadya? BERGEN De opbrengst van de Si- mavi-collecte bracht in onze gemeen te 2.448,25 op. Hartelijk dank aan alle medewerksters. Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. Uw horloger/juwelier Zaterdag 18 april j.l. werd in café Den Das de laatste klaverjasdrive van dit seizoen gehouden, welke ge organiseerd was door de korfbal vereniging Duintoppers. Alle klaver- jasdrives waren goed geslaagd, om dat de opkomst telkens weer gewel dig was. Het ligt daarom in de be doeling om in oktober weer te star ten met de klaverjasdrives. De korf balvereniging rekent dan weer op dezelfde opkomst. De uitslag van deze laatste klaverjasdrive was: lste prijs echtpaar Niesing 5491 pnt. 2de echtpaar Kraaijeveld 5204 pnt. 3de echtpaar Nieuwbuurt 5072 pnt. 4de heren Martin-Groot 4964 pnt. 5de heren Velthuis-De Wit 4905 pnt. 6de heren De Boer-De Wit 4656 pnt. 7de heren Glas-Spijker 4535 pnt. Poedelprijs mej. Groet-heer Roos 3720 punten. SCHOORL U hebt allen bericht gehad over dit evenement, dat 5 mei 's middags om 4 uur in de Toeristen kerk aanvangt. Diegene, die onmoge lijk op eigen gelegenheid kunnen komen, hebben contact op kunnen nemen met het U.V.V. De dames van het U.V.V. zijn gaarne bereid u te halen en te brengen, als u ze dit voor zaterdag 25 april a.s. even laat weten. Mochten er bejaarden zijn die onverhoops geen bericht hebben ge had en niet op eigen gelegenheid naar de Toeristenkerk kunnen ko men, kunnen zich alsnog opgeven bij mevr. A. de Boer, Laanweg 49, Schoorl; mevr. Bosma, Reigerweg 22, Groet, telefoon 1833; Mevr. M. M. Hauch-Krol, Gerbrand- laan 9, Aagtdorp, tel. 1670 en mevr. Stronkhorst, W. v. Bredero- weg 3, Schoorl, tel. 1522. Vandaag verwelkomt de U.V.V. afd. Schoorl 35 vakantiegasten, bejaar den, afkomstig uit Krommenie, IJ- muiden en Alkmaar. De dames Mue- link en Meedendorp boden gastvrij hun pension aan. Samen met 30 me dewerksters van de U.V.V. zullen ztf ervoor zorgen dat het de gasten deze week aan niets ontbreken zal. Vanavond zal de Drumband de gas ten een serenade brengen, terwijl er in de loop van de week nog enige evenementen zullen plaatsvinden. Mocht u interesse hebben voor het werk van de U.V.V. zoekt u dan eens contact met één der bestuursleden. Wilt u dit werk financieel steunen, meldt u dan als donateur/donatrice. Het gironummer is 1806965 t.n.v. penningmeesteresse U.V.V. afdeling Schoorl, Heereweg 118. SCHOORL De afd. Schoorl der Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield vorige week donderdag haar maandelijkse bijeenkomst in de Rus tende Jager. De presidente zei in haar welkomstwoord onder meer, dat de afdeling op 2 mei een uit stapje zullen maken naar de duin manege van Poelenburgh. Daar zal men de rijvereniging De Duinrid ders aan het werk kunnen zien Vervolgens werd het woord gegeven aan mevr. Teunke Hauer die onder de titel 'Onder de schijnwerpers" een interessant betoog hield over toneel en toneelspelers. Mevr. Hauer zei dat het toneel van deze tijd kan wor den vergeleken met een modeshow en verder merkte zij op dat het schouwburgbezoek terugloopt. Hier voor kunnen verschillende oorza ken zijn, de TV kluistert de men sen in de huiskamer, misschien waardeert men toneel niet meer zo en wellicht is het schouwburgbe zoek te duur geworden. In de loop der tijd moesten vele kunstkringen worden opgedoekt. De Vlaming Herman Teirlinck heeft destijds opgemerkt dat toneel daar is, waar een mededeling is van een door ontroering ontstaan levens beeld, Maar deze op het toneel gedane me dedeling moet in de zaal weerklank vinden. Er is echter verschil in me dedelingen, een nieuwe lezer kan zijn gehoor ook een levensbeeld ge ven maar van hem zegt men niet dat hij weer goed of slecht speelde. Een van het toneel gedane mededeling komt alleen dan goed over als de kijker of toehoorder bij het onder werp betrokken raakt. Er is in de thaterwereld veel ver anderd, aldus mevr. Hauer, vroeger ging het meer om de lange adem, momenteel is het hele repertoire er op afgestemd de toeschouwer te schokken. Wij raken, aldus mevr. Hauer, immuun voor het tegenwoor dige bloot want je kunt toch niet blijven schokken. Het theaterleven gaat aan deze verschijnselen van heden ten gronde. SCHOORL Deze collecte werd met medewerking van de bereid willige ingezetenen in de gemeente Schoorl gehouden in de week van 13-18 april j.l. Het totaal ontvangen bedrag van 678,55 stemt tot grote voldoening. Gisteren, woensdag 22 april promo veerde onze plaatsgenoot J. v. Ooyen aan de Gemeentelijke Universiteit va nAmsterdam. De promotie was in de scheikunde op het proefschrift: 'The properties of trilaurylmethyl- ammonium nitrate as an extractant for trivalent actinides'. Vanaf deze plaats onze hartelijke gelukwensen aan de heer J. van Ooyen en zijn gezin. aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, warden snel geleverd In aansluiting op ons bericht van verleden week over de Bingo-avond komen de Ned. Herv. Gemeente op vrijdag 24 april. Kunnen wij nog melden dat de heer Marees de pi anomuziek zal verzorgen en de heer v. d. Helm de Bingo zal leiden. Door deze medewerkers en uw medewer king belooft het een geweldige avond te worden. Komt allen en vergeet uw prijsje niet. Vijf mei 2 uur 's middags start de grote optocht. Verscheidene vereni gingen en particulieren hebben reeds hun medewerking toegezegd. Doch een optocht kan niet groot genoeg zijn. Vooruit mensen, doet allen mee en meldt u alsnog aan bij de heer J. A. v. d. Vegt, Duinweg, telefoon 1508. De opstelling van de optocht begint reeds om 1 uur te Groetinke. BERGEN De doelstelling van een gymnastiekvereniging is te werken aan de gezondheid van de mens, waarvoor de basis bij de jeugd moet worden gelegd. Dat Be Quick ook zelf goed gezond is bleek uit de jaar verslagen van de secretaresse mevr. T v. Vleuten-Schermerhorn en de penningmeesteresse mej. C. de Vries. Het ledental was in het afgelopen jaar gestegen tot boven de 400 en groeit nog steeds. Bij de bestuurs verkiezing werden mej. C. de Vries en de heer C. Min herkozen. De heer B. Boots had te kennen gegeven zijn plaats in het bestuur af te stxaan. Voorzitter Ivangh had in de notulen en boeken geconstateerd dat de heer Boots sinds 1945 zitting had in het bestuur. Daar dit een belangrijke mijlpaal is werd de heer Boots door het bestuur hartelijk dank gezegd voor het vele belangrijke werk dat hij in deze periode had verricht voor de vereniging. Dat dit werk ook in groter verband wordt gewaardeerd bleek uit een brief van het Turnkringbestuur Hol lands Noorder Kwartier, waarbij de jubilaris werd gelukgewenst. Van het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond ontving de heer Boots uit handen van de voorzitter een insgine voor 25 jaar trouw aan haar doelstellingen. Door de vereni ging werd mevr. Boots in de hulde betrokken door het aabieden van een bloemstuk. De heer Boots ontving een geschenkbon. Na de pauze waarin B.S.V. een zeer gewaardeerde consumptie aanbod, kwam het werkprogramma ter spra ke. Op 5 mei wordt deelgenomen aan de bevrijdingsoptocht. 7 mei He melvaartsdag gaan de leden van 8 t.m. 15 jaar deelnemen aan de Bonds wandeldag in de bossen van de Wie- ringermeer. 9 mei Rommelmarkt met attracties verzorgd door de Jeugdraad van Be Quick op het ter rein van wasserij Dubbel Blank, Lijtweg 54. 24 mei Dual-Meet tussen Turnkring H.N.K en Friesland, waarbij Marijke Beusen de eer van Be Quick mag hooghouden. Deze dag is in het dorpshuis van Sint Maartensbrug. 23 en 25 mei vaardig- heidsproeven voor meisjes en dames. In juni vaardigheidsproeven voor jongens en heren. 4 t.m. 11 juli zomerkamp in Beek bergen met ca. 50 deelnemers. 6 september sport- en speldag in de Staatsbossen. Na de sluiting van de vergadering vertoonde de heer P. Timmerman een fraaie film van de wereldkam pioenschappen turnen in Dortmund 1966. De jeugdraad kreeg het laat ste woord door het houden van een kienspel met leuke prijzen. BERGEN In Bergen heeft zich een comité Hartstichting gevormd ter voorbereiding van de aanstaande nationale collecte die van 27 april tot en met 3 mei gehouden zal wor den. Het comité bestaat uit: Mevrouw J. Frans-Ekkel, voorzit ster, de heer A. Schoonderwoerd, penningmeester, mevr. A. Kager- Bes, mevr. W. v. d. Einde-Jansen, de heer Mr. J. N. Alblas, de heer Ir. J. W. Schuurman. Zoals bekend stelt de Hartstichting zich de bestrijding van hart- en vaatziekten ten doel Collectanten kunnen zich opgeven bij mevrouw Frans-Ekkel, Meerweg 33, Bergen, telefoon (02208) 2190. GEBOREN. Sara Maria Anna Catharina, d. v. J. F. van Stralen en A. H. Zeitsen, Zuurvensweg 10. Nicoletta d. v. M. Cambini en P. Tognazzoni, Mans- holt-Nes 9. ONDERTROUWD: Jacobus C. M. Maas, 20 jaar, Alk maar en Astrid de Vriend, 18 jaar, Zuidlaan 32. GEHUWD: Jacob Ch. Buys, 22 jaar, Tuindorp- weg 39 en Anna Marie Bos, 21 jaar, Foeke Kamstraweg 13. OVERLEDEN: Baukje Mulder, 90 jaar, wed. v. Akerboom, Elkshove 1. Vanavond (donderdag) om kwart over acht kan men in Het Kompas de dia-voorstelling bijwonen van de heren F. Jostmeyer en H. Jellema. De titel: 'Het oude en het nieuwe Bergen'. Toegangskaarten zijn 2,00 aan de zaal verkrijgbaar. Fietsen, springen, lopen, lig gen, dansen, hollen. Wat je ook doet, Levi's corduroy jeans zit altijd even lekker. Past altijd even precies om je lijf, als een schilletje om een appel. Op gelet dus: Levi's. Very, very "freaky"! Heereweg 13-15 Schoorl Telefoon 1346 Duinweg 129, Schoorl vraagt een voor de bediening van de foyer (kantine). Inl. Th. Jansen, Gasweg 4, Bergen. Tel. (02208) 2623. Publikatie aangeboden door dit blad Gebruikte snijmachines en weegschalen met volledige garantie. Winkel- en slagerij machines Kennemerstraatweg 104 Alkmaar - Tel. (02200) 12427 1150 gram van f 4.50 nu voor 4,00 900 gram van 3,50 nu voor 3,00 750 gram van ƒ2,00 nu voor 2,50 Grote Jaffa's 5 voor 1,00 Dagelijks verse spinazie, an dijvie en sla. Dorpsstraat 86 Tel. 2069 Bergen Waar je een zakje heerlijk gesneden soepgroente kunt ko pen voor slechts 25 cent. in het centrum van Ber gen. Met of zonder woning. Heereweg 36 - Schoorl Telefoon (02209) 1640 vraagt voor schoonmaakwerk- zaamheden te Schoorl voor 5 uur per week. Inlichtingen N.V. Cemsto, Am sterdam, Zwanenburgerstraat 37. Tel. (020) 22 17 11. Vragen naar de heer Trimbos. Alluminiumjaloezieën, zonne schermen, markiezen. Vraag prijsopgaaf en monsters. Heiligland 38 - Alkmaar Telefoon (02200) 15678 HEEREWEG 3 - SCHOORL Vraagt voor direct een als verkoper op de afd. groente en fruit. En voor diverse andere werkzaamheden. Sollicitaties na 7 uur of aan de zaak. Telefoon 1236. GEVRAAGD: Burg. Nielestraat 1 - Egmond aan Zee - Tel. (02206) 1174 Mevr. ADEMA Wagenmakersweg 2 te Groet vraagt een voor een morgen of hele dag in de week. Liefst vrijdags Hoogst moderne Fournituren - Knippatronen en een enorme sortering Molenstraat 16 Bergen VOOR en Dorpsstraat 18, Bergen Welk handig met liefde voor haar werk, wil ons zo spoe dig mogelijk komen as sisteren? Guurtjeslaan 3 - Tel. (02208) 2913.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 2