Krasse uitspraken in Schoorl w 15 MEI OPEN HUIS f VOLKERS LEEGWATER Bergense Raad had lange discussies over stede bouwkundig onderzoek en samenstellen commissies Vooreen principieel sociaal beleid: 1. JtLaat uw stem niet oetLoten gaan GEMEENTEBELANGEN Jj 2Ji LIJST 8 'n Gewaarschuwd mens telt voor twee. Zaterdag a.s. luilak! Raadsvergadering verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond DRUKKERIJ VOLKERS SCHOORL Brandmelding Bergen nr. 2626 Schoorl nr. 1381 Indien u op 3 juni zelf niet kunt gaan stemmen laat dan een familielid of huisgenoot dit voor u doen. Formulieren hiervoor kunt u uiterlijk tot 20 mei a.s. inleveren op het Raadhuis, waar u ook de formulieren kunt verkrijgen. SCHOORLAARS wordt lid van Bijdragen voor onze propaganda kunt U storten op onze rekening bij de Raiffeisenbank Schoorl of Boerenleenbank, Catrijp. Bergens qergen elang beschermen v no. 18 - DONDERDAG 14 MEI 8 PAGINA'S weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Damweg 1e - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v.. Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Advertentieprijs 17 ct. p. mm. Abonnementsprijs: f 8,50 per Jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal f 3,50 c Adieu, bouwvakkers. Het was gezellig in de afgelopen maanden. Maar toch zijn wij blij dat de laatste spijker geslagen en de laatste kwast verf gestreken is. Vanaf morgen is het weer gewoon een drukkerij. Nou ja, gewoon Hoe gewoon of ongewoon het is kunt u morgen zelf beoordelen. U bent welkom van 15.00 -18.00 uur op het adres Damweg 1E (naast het Esso-station) te Schoorl. De Schoorlse gemeenteraad kwam op 11 mei bijeen om een agenda van liefst 28 punten te behandelen. INGEKOMEN STUKKEN De heer J. Verweij vroeg om ont heffing van zijn lidmaatschap der commissie voor natuur- en land- schapsschoon. B en W stelden de raad voor het verzoek van betrok kene in te willigen onder dankzeg ging voor de bewezen diensten. Van de Stichting Waakzaamheid Drink water was een schrijven binnenge komen en naar is gebleken, is door de minister nog niet beslist op de aangevraagde concessie van toevoe ging van fluor aan het drinkwater. Ook is het onbekend welke Noord- hollandse gemeente voor of tegen fluodering van het drinkwater zijn. D '66 had vragen gesteld over Har gen aan Zee en de raad werd voor gesteld adressanten te berichten dat terzake nog onderhandelingen gaan de zijn. De rest van de ingekomen stukken waren o.a. goedkeuringen van G.S. op eerder genomen raads besluiten waarvan de raad werd voorgesteld ze voor kennisgeving aan te nemen. De raad ging over het algemeen mee met de voorstellen van B en W de stukken voor kennisgeving aan te nemen. De heer Muelink vroeg of men soms bezig is met een andere opzet voor Hargen aan Zee want hij had een bepaalde vaagheid in de be treffende brief ontdekt. Wat wij er van weten, aldus de burgemeester is, dat nee is gezegd tegen het voorzien van Schoorl aan Zee van waterlei ding en elektriciteit en dat Hargen aan Zee vanaf het boorplateau al leen van stroom zou worden voor zien. Dus niet van water. De heer Meijer concludeerde hieruit dat de Amoco aardig aan de broek begint te trekken. AANLEG TEGELPADEN Aangezien het wenselijk wordt ge acht tegelpaden aan te leggen langs een gedeelte van de Sleedoornweg, langs de Hulstweg en langs een ge deelte van de nog onbenoemde weg nabij perceel Voorweg 50 werd de raad gevraagd hiervoor 6.000,te voteren. Hiermee stemde de raad in. VERKOOP GROND De heer P. Stoop, Kerkbrink 2L te Groet had de gemeente gevraagd een strook grond achter zijn woning te mogen aankopen. B en W vroe gen de raad om haar fiat en wel voor de prijs van 25,per m2. Ook hiermee ging de raad akkoord. VERKOOP BOUWTERREINEN Er hebben zich, zo deelden B en W aan de raad mede, gegadigden ge meld die grond willen kopen aan de Meidoornweg en de Frederikslaan. De heer P. Aarsen wil zijn bedrijf overplaatsen naar plan Oost 1 en dan wil 't Hooge Huys te Alkmaar gron den kopen voor de bouw van 14 wo ningen en 16 garages. De raad werd gevraagd met deze verkopen ak koord te gaan, de grond zal worden verkocht voor f 50,per m2 en be loopt een totaalsom van f 283.000, Uit de discussies die bij dit agenda punt volgden bleek weer overdui delijk dat het raadslid Muelink wet houder is geweest. Dit was merk baar aan de grote kennis van zaken waarmee hij zijn bezwaren naar vo ren bracht. Hij en de heer Meijer waren dikwijls aan het woord en bei den kwamen goed beslagen ten ijs. De heer Muelink vond het elegan ter als men eerst ging publiceren en dan pas verkopen. De burgerij kan dan haar bezwaren kenbaar maken. Zowel de burge meester als wethouder Sleking stel den dat de raad indertijd al een voorbereidingsbesluit had genomen, dat de heer Aarsen al kosten genoeg heeft gemaakt. Men jaagt deze za kenman op deze manier onnodig op kosten. De raad ging tenslotte ak koord met de verkoop van de gron den aan het Hooge Huys maar wilde het plan voor de nieuwbouw van de heer Aarsen eerst ter visie leggen. Vervolg op bijblad. In de Bergense raad is een uitge breide discussie gevoerd naar aan leiding van het voorstel van B en W 30.000 guden beschikbaar te stellen voor het doen verrichten van een stedebouwkundig onderzoek. Een dergelijk onderzoek is volgens artikel 10 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening noodzakelijk om een hechte basis te hebben voor het ontwerpen en realiseren van bestemmingsplan nen. Als eerste had mevrouw Mr. E. P. Broekman-Vriesman (onafh.) bezwa ren: „ik had er de voorkeur aan ge geven wanneer een groep raadsle den en eventueel niet-raadsleden, zich verdiept hadden in het toekom stig beleid en op grond daarvan een duidelijke opdracht was gegeven. Nu gaat het beleid gevoerd worden door de deskundigen. Aan hun rapport zal men zich later moeten confor meren en dat is een omgekeerde gang van zaken." Ook de heer Schuil (PSP) had be zwaren en vragen: „was een derge lijk onderzoek niet nodig voor onze vroegere bestemingsplannen." Met een onderzoek voor Bergen aan Zee kon hij zich verenigen, van de bestemmingsplannen in Bergen zelf moest z.i. weinig meer terechtkomen: „daar is al genoeg gebouwd." Hij I vreesde verder dat het geheel een 'technocratisch geval' zou worden: „alles hangt tegenwoordig maar af van 'deskundigen'." De heer Smit (BP) had ook zo zijn gedachten over het voorstel: „Het zal wel een veelvoud van 30.000 gulden gaan kosten." De opdracht vond hij te weinig gepreciseerd: „we moeten alleen het gevraagde in de mini mumeisen om plannen goedgekeurd te krijgen, laten onderzoeken' en verder ,dit wordt een levenstaak voor dat bureau'. Ook twijfelde hij enigs zins aan het nut. ,In oude rapporten staan de deskundigen in hun me ningen soms lijnrecht tegenover el kaar en ,de praktijk wijst dikwijls anders uit.' In zijn antwoord op de verschillen de opmerkingen behandelde burge meester L. J. de Ruiter ook de ver houding tussen adviserende deskun digen en altijd verantwoordelijke be stuurders. Hij zei o.m.: „De gemeente is een bedrijf en in een bedrijf heeft men deskundige voorlichting nodig. Het gemeentebestuur draagt de verant woordelijkheid voor alle besluiten en kan die nooit afwentelen op een deskundige. Het beleid wordt uitge stippeld door uw raad en door nie mand anders, daarvoor hebben wij hele brede vormen van inspraak, al jaren. Ook zijn er nog wel eens in stellingen die ons, gevraagd of on gevraagd van advies dienen, bijv. Nieuw Bergen, en dat proberen wij allemaal in te passen. Het is dus helemaal niet waar dat het beleid door de deskundigen wordt gevoerd. Zij zeggen ons niets wat alleen maar nagezegd behoeft te worden. Maar zonder deskundigen zouden wij ner gens meer zijn, hoewel er zich altijd ook voor deskundigen onvoorziene ontwikkelingen voordoen. Wat nieu we ontwikkelingen betreft moeten wij ons steeds laten voorlichten. Het loopt met uw en onze verant woordelijkheid verkeerd af als wij ons niet laten voorlichten. Wij zijn blij dat het bureau van de hr. Kwan- tes ons wil helpen en wij stellen veel vertrouwen in hem." Alleen de heer Schuil (PSP) en de heren Smit en Riemersma (BP) stemden tenslotte tegen. OPENBARE ORDE Ook het instellen van een „commis sie openbare orde" ging niet zonder slag of stoot. Mevrouw Broekman vroeg zich af of het werkelijk een bezwaar is, niet-raadsleden in deze commissie te benoemen, b.v. een lid van de jeugd raad en iemand uit de horeca-sector Burgemeester de Ruiter was wel be reid om in voorkomende gevallen niet-raadsleden om advies te vra gen maar had er bezwaar tegen hen te benoemen. De burgemeester zegde toe het nog eens te zullen overden ken. De verordening voor de com missie werd echter wel vastgesteld zodat, wegens een artikel daarin, de bomen voor niet-raadsleden geslo ten zullen blijven. In de monumentencommissie werd namens de raad de heer Schouten (KVP) benoemd. Na enig heen en weer gepraat over de benoeming van drie niet-raadsleden werd ge- gestemd tussen de heren v. d. Berg Wortel en Jellema (voorstel B en W) en de heren Schilstra en Teeders (voorstel de heer Schuil). De heren Wortel, Jellema en Schilstra werden benoemd. De raad ging verder akkoord met het verlenen van kredieten voor aanschaffing van een boot voor strandbewaking (ƒ4.150.-), het ver vangen van de versterker voor de geluidsinstallatie op het strand 2600,-), het verbeteren van het kruispunt ,De Fransman' 35.000) 'voor het hoogseizoen klaar' (één boom sneuvelt), het aanschaffen van lesapparatuur voor de Van Brede- rodeschool 14,06), het verlenen van subsidie voor restauratie van de Philisteinse molen 1200) en ging akkoord met het voorstel van B en W de verbindingsweg Kerkedijk, Negen Nessen 'Molenweidtje' te do pen. nt Gir ijst 2, Bergen -> tegen nachtelijk rumoer -> tegen .geheime' plannen -> tegen buitensporige uitgaven, (Wie betaalt er eigenlijk 7 - U

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1