Nieuw Bergen' besprak de verkiezingen verkiezingen Bergen Kroegen-cultuur in Bergen? Particulier initiatief Stroop smeren DOKTERSDIENSTEN RAADSSTUKKEN De zonde Vreemde geuren 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Opmerkelijk Openheid en behoud Schoonheid bewaren Veel verloren gegaan Smerig flatgebouw Th, Veldman Stemmen morele plicht Uniek in Schoorl Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Oranje comité Schoorl Burgelijke stand Bergen Van 27 april tot 4 mei Van 4 tot 11 mei 25 jaar U.V.V. Bergen Brandweerlieden uit Duitsland op bezoek MEISJE trouwauto's taxi tel. 2529 P. SMIT Opbrengst collecte Duintreffers nieuws De inmiddels meer dan 1200 leden tellende vereniging 'Nieuw Bergen' heeft met het oog op de snel naderende gemeenteraadsverkiezingen haar streng a-politieke opstelling voor één avond laten varen om haar leden kennis te laten nemen van de verschillende politieke programma's in de Heerlijkheid. In zyn openingswoord benadrukte Nieuw Bergens voorzitter Mr. F. Zeiler, nog eens dat het bestuur zeker géén stemadvies zal uitbrengen, maar uit sluitend wil trachten een contact tussen bestuurders en bestuurden tot stand te brengen: „Alles wat de afstand tussen partijen en burgers kan verkleinen is winst. Daaruit kan die openheid voortkomen waar het nu nog aan ont breekt. De uitbreiding van het munitie-complex bijvoorbeeld, is slechts bij toeval aan het licht gekomen," aldus Mr. F. Zeiler. Het huishoudelijk gedeelte werd daarna snel afgewerkt. Als nieuwe bestuursleden werden de heren H. Jellema en A. J. Kofman gekozen. Vervolgens was het woord aan de vertegenwoordigers van de 8, aan de raadsverkiezingen deelnemende groeperingen die in een tijdsbestek van ongeveer 7 minuten mochten antwoorden op de vraag: Hoe zien wij de naaste toekomst van de ge meente Bergen. Als eerste sprak Cees Korver; lijst aanvoerder van de PvdA, die in zijn betoog een duidelijk onderscheid maakte tussen Bergen als woonoord en Bergen als recreatieoord, waar bij hij de mens centraal stelde. Bij Bergen als woonoord stelde hij goede woningen voor iedereen als hoogste prioriteit. Daarnaast vond hij dat ieder recht heeft op hulp, bijstand en advies en dat er een grote open heid en inspraak behoort te zijn, ook in het onderwijs. In Bergen als re creatieoord dienen er z.i. voorzie ningen voor die recreatie te zijn, maar ook een groot verantwoorde lijkheidsgevoel t.o.v. het monumen tale. De kom van het dorp, vooral het gedeelte rondom de Ruïnekerk, dient een ontmoetingsplaats te zijn voor jong en oud. Een sociaal-cul tureel centrum vind ik daar ook zeer belangrijk, aldus Cees Korver. Daarna was het woord aan KVP-er M. C. Veldt, die, toen hij zich hier in 1920 vestigde, een arm Bergen vond, maar soms heeft ook armoede iets schilderachtigs, misschien dat er daarom zoveel kunstschilders zijn gekomen, aldus de heer Veldt. Te genwoordig wil men allerlei voor zieningen die veel geld kosten, meer dan de gemeente op kan brengen. In dat geval moet de burgerij helpen. De heer Veldt noemde in dit verband de sporthal, die hij bijzonder be langrijk vond en daarom hoge prio riteit verleende. PCG-vertegenwoordiger Drs. M. Bustraan wenste vooral een rustige gemeente met een ongeschonden na tuur, waar plaats is voor goed wo nen, sport en spel, niet te veel ver keer, minder café's, een wat vroeger sluitingsuur en liefst geen kermis. Er zal volgens hem vooral getracht moeten worden de toenemende re creatie in goede banen te leiden, maar hij vond dit tevens een uitda ging. Hij tekende de redenen van de toenemende verkeersintensiteit waaraan ook Bergen zich zal moeten aanpassen, maar dit structuurplan is niet de enige oplossing. Ook de van buitenaf toenemende druk om zich hier te vestigen maakt aantasting van het polderlandschap onontkoom baar, volgens Drs. Bustraan. Bergen aan Zee wilde hij wat beter leefbaar maken maar geen casino's. BP-er Riemersma vertelde bezwaren te hebben tegen mooiè leuzen om BERGEN F. HOUDé J. M. P. LTJGTEN en Hoflaan 6, tel. 2700 en 3895 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN Dr. v. OOSTEN Kanaaldijk 176, tel. (02201) 202 GROENE KRUIS SCHOORU Sportlaan 2 Zr. E. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen, tel. (02208) 3601. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 13.00-13.30 u. Telefoon 1738. Mevr. Broekman (n.a.v. een schrij ven van de Aktie niet roken): „Ik geloof dat u zelf in de zonde volhardt." Burgemeester de Ruiter: „Mevrouw, ik zou graag met u willen discussiëren over wat zon dig is." Zo'n ondeugende rakker toch! De heer Schuil: „De verontreiniging hier (in de raadszaal) is schrikbarend, niet alleen door de rook, maar ook door andere geurtjes." De heer Smit: „Jammer dat u die geurtjes niet kunt definiëren want ik begon er juist benieuwd naar te wor den." De heer Schuil: „U denkt natuurlijk, ik kom net uit de koestal vandaan." De heer Veldt (agrariër) tot de heer Smit (eveneens agrariër): „Wij zullen het wel weer gedaan hebben." De heer Smit over een rapport: „Het kostte de desbetreffende ambtenaar nauwelijks een mi nuut om het te voorschijn te ha len." De toesnellende raadsverkiezingen doen zich alom gevoelen! 'zieltjes te winnen'. Ik kom u geen stroop om de mond smeren. (Mr. F. Zeiler: „Wij lusten best stroop, hoor, als ze maar zoet is.") Hij merkte op dat het Nieuw Bergen-bestuur het gemeentelijk beleid steeds heeft kunnen volgen in de openbare raads vergaderingen en bracht het tenslotte niet verder dan het voorlezen van enkele punten uit het partijmanifest. Idee '69 lijsttrekster mevrouw Mr. C. P. Broekman-Vriesman vermeld de diverse punten uit het Idee-pro gramma: Een grote openheid en in spraak, het gratis beschikbaar stel len van raadsstukken, een commissie Bergen aan Zee, en een sociaal-eco nomisch onderzoek in de gehele ge- Verder pleitte zij voor het instellen van een commissie voor natuur- en landschapszorg, het aanleggen van wandel- en fietspaden. Vooral de Landweg is levensgevaarlijk en b venal voor een schoon Bergen. Idee '69 wil het monumentale van van Bergen behouden, wijst hoog bouw af en verzoekt een gemeen telijke prioriteitenlijst 'die laarlijks opnieuw moet worden bekeken Vol gens een uitspraak van een oud- bestuurder heeft Bergen eigenlijk geen burgemeester maar een con servator nodig, hoewel dit misschien wel wat overdreven is, aldus me vrouw Broekman-Vriesman. Mr. Dollekamp, die, bij verhindering van de heer Franck, voor de VVD sprak, wilde Bergen (een mooi en lief dorp) zoveel mogelijk behouden, maar was anderzijds van mening dat de druk van buitenaf om hier te recrëeren of te wonen onontkom- baar is. Deze druk moet volgens hem zo goed mogelijk gereguleerd wor den, waarbij een compromis tussen Bergen als woon- en Bergen als recreatiegemeente soms op zijn plaats zal zijn. Wat het wonen be- treft: Mensen van buitenaf die zien hier vestigen zijn nodig en wenselijk. De recreanten die van het monu mentale Bergen willen genieten zijn volgens de liberale woordvoerder van harte welkom, andere recreatie- vormen kunnen buiten Bergen wor den gehouden. De heer L. Schuil (PSP): De P in onze partijnaam is van pacifisme en dit komt tot uiting in ons verzet te gen uitbreiding van het munitiede pot. De S is van socialisme en ik heb altijd geijverd voor sociale woning bouw. Hij merkte op dat er van zijn kant vooral gepleit is voor woningen voor onvolledige gezinnen. Hij keer de zich tegen het plan B.O.B. voor Bergen aan Zee, de rondweg over het Wiertdijkje en het 'desastreuze structuurplan. Het kwam hem onbe- grijpelijk voor dat dit laatste plan, ondanks veel protest, door de raad is aanvaard. Ook pleitte hij voor meer openheid 'men wordt bij al- lerlei plannen voor een voldongen feit geplaatst', inspraak vanaf het begin van een plan vond hij zeer wenselijk. Hij wilde meer groen, een commissie voor natuur- en landschapszorg, een deskundig hoofd van de plantsoe nendienst en geen 'wanprodukten als in de negen Nessen'. Wij hebben hier een dorpsbouwkundige en geen ste- debouwkundige nodig. Het nachtle ven moet beteugeld worden en ook moeten er z.i. meer fiets- en voet paden komen en tot slot: Laten wij nooit meer het groen met giftige stoffen bespuiten want dat krijgen wij zelf ook binnen. Vooral zijn betoog oogstte een luid applaus. Bergens Belanger P. Beyneveld zag de toekomst van Bergen somber m. Er is hier de laatste 25 jaar veel verloren gegaan. Er moet daarom een andere raad komen. Zijn partij zet natuurbescherming bovenaan en daarom: geen structuurplan, geen hoogbouw en geen rondweg over het Wiertdijkje (zo ver mogelijk in de richting Alkmaar opschuiven). Hij keerde zich tegen het plan B.O.B. (het plan Kliphuis biedt betere uit gangspunten), en pleitte voor een vroeger sluitingsuur, het behoud van Kranenburgh en wenste geen bebou wing in de muziektuin. Zijn groe pering zal zich bovendien verzetten tegen een camping. Na de pauze was het woord aan de aanwezigen in de zaal om vragen te stellen en te discussiëren met de kandidaat raadsleden. Dhr. Gootjes pleitte met luider stem me voor het uitvoeren van alle raadsbesluiten. Over het dorp: Het karakter van Bergen is aangetast. Dat moderne Plein met z'n dodelijke trap, liever vandaag afgebroken als morgen. De heer Rasch wees op de moeilijk heden voor de kiezers uit Bergen aan Zee om hun stem uit te bren gen. Over de raad in de afgelopen jaren: Twee partijen maken hier de dienst uit. Een democratie van 50 1. Naar aanleiding van het eerst genoemde werd het idee geopperd, een 'verkiezingsbus' voor de kiezers uit Bergen aan Zee te laten rijden. De heer De Leeuw wees op de voort- Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. Uw horloger/juwelier durende bedreiging en vernietiging van de natuur en waarschuwde voor de 'doodsteek voor het dorp' een uitbreiding van Albert Heyn. Verder werd er gesproken over de noodzaak van voetpaden, de bestrij ding van mechanisch lawaai, de openheid en openbaarheid van raadscommissies (alle politici waren vóór, behalve voor die commissies waar privé-zaken aan de orde ko men), een recreatieschap, het caril lon, de afwatering en de woning bouw. De discussie vlamde even op toen Cees Korver (PvdA) betoogde dat mechanisch lawaai (radio's e.d.) niet zonder meer verboden moet wor den, omdat er mensen zijn die daar behoefte aan hebben. De heer Ris: U bent dus voor de 'kroegencultuur', de lawaaischoppers. De heer Korver: Ik bedoel dat ie mand die hier komt recreeëren, b.v. zijn radio mag aanzetten. De heer De Leeuw: Dat hoort niet in een natuurdorp, u bent een vijand van het dorp. De heer Korver: Ik vind dat je iemand anders de ruimte moet laten om zich te gedragen, zoals u mis schien niet zou willen, hoewel die mensen ook u moeten respecteren. Ik zou niet willen dat door een ver ordening radio's e.d. afgezet moeten worden. Ook de 'kroegen-cultuur' is een moeilijke zaak. Ik zou die ook niet willen verbieden, als dat niet tot excessen leidt, b.v. de buurt wakker schreeuwen. Ik vind niet dat je als gelukkig mens die in Bergen woont, iemand anders het geluk mag ontzeggen naar Bergen te komen. Het is iets van deze tijd. De Leeuw: Natuurrecreatie is iets anders dan pretrecreatie. De heer Ris: Ik kom morgen op uw stoep lawaai maken. Mr. F. Zeiler aan het eind van de avond: Er is geen stemplicht, maar er is wel een morele plicht tot stem men. Wie zich niet verplicht voelt tot stemmen, verliest het recht om te mopperen. En dat recht om te mopperen willen we graag behou den. 8 PARTIJEN INGESCHREVEN C.D.U. EN C.P.N. DOEN NIET MEE. Bij het hoofdstembureau van Ber gen Nh. hebben 8 partijen een kandi datenlijst voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen ingediend. De C.D.U. en de C.P.N, die zich aanvankelijk wel hadden laten in schrijven, trokken zich terug. De ingediende lijsten zijn als volgt samengesteld: L«st 1 KVP M. C. Veldt, drs. J. M. van Langen, E. F. van Zon, J. J. Wittebrood, H. G. D. E. Eysink Smeets, F. J. Proost, H. N. Zonjee, J. T. Busker, F. L. Driessen, C. L. M. Bos. Lijst 2 Prot. Chr. drs. M. Bustraan, mw. J. Frans-Ek- kel, P. Hoogerbrugge, G. Hoogstins, P. Houter, M. P. Meijer, ir. J. Coe- hoorn, mej. A. Schoen, K. Potters, mr. J. J. de Boer, T. Siegman, mr. J. J. Kraan. Lijst 3 PvdA C. J. Korver, mw. G. W. de Poter, A. F. Thomsen, J. Hoekstra, W. J. Hendrikse, mw. H. Sijpheer-Brede- wout, B. Verolme, mej. E. C. M. de Waard, P. de Boer, mw. T. Timmer man-van Veen, J. W. Meijer, J. de Beurs, C. Kuypers, J. Berits, G. B. C. Polak. Lijst 4 VVD W. Franck, mw. M. N. A. Sibinga Mulder-Kluyver, D. J. Luiting, J. B. N. Kat, mw. W. R. Zomerdijk- Prins, H. P. T. van Schaik, W. Bi son jr., P. Godvliet, W. H. D. Dol lekamp, A. L. van Reenen, J. J. Schilstra, mw. T. T. J. M. Roos- Cikot, A. L. Bakker, J. M. Over toom. Lijst 5 BP C. M. Smit, A. Riemersma, T. J. Hof, M. A. M. Dekker. Lijst 6 Idee '69 mw. mr. E. P. Broekman-Vriesman, P. F. Sens, ir. J. Hamstra, mw. J. J. R. Zeiler-Kouwenaar, J. Bakker, T. J. Elzinga, F. Böhne, mw. A. R. Verkerk-Wissema, G. H. Nikkels, mw. H. Bruel-Drukker, mw. M. T. Visser. Lijst 7 PSP L. Schuil, K. van der Wijk, mw. P. E. Houtkoper-Meenhorst, mw. B. Reijers-Weijl, mw. G. M. Hofhuis- Postma, A. Wiegers, mw. D. Haver- kamp-Begeman. Lijst 8 Bergens Belang P. Beijneveld, mw. ir. E. M. Eisma- Donker, W. Akerboom jr., P. C. Briefjes, G. R. Monsees, C. Ris, A. M. Jongsma, S. Selleger, J. de Leeuw Opvallend is dat de heer J. J. Din- kelberg, die thans het, inmiddels opgeheven, Middenblok in de raad vertegenwoordigd, op geen enkele kandidatenlijst voorkomt en ook geen eigen lijst heeft ingediend. Bergens Belang en Idee '69 nemen voor de eerste maal aan de verkie zingen deel. De v.v. Schoorl organiseert le Pink sterdag een prestatieloop langs het strand. Start om 2 uur. Inschrijving vanaf 12.00 uur bij de strandopgang bij Minkema. Tevens is er zaterdag a.s. weer een papieractie t.b.v van de voetbalver eniging. aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, warden snel geleverd Het Oranjecomité Schoorl heeft de afgelopen dagen veel woorden van lof ontvangen voor de wijze waar op Koninginnedag en Bevrijdings dag 1970 werden georganiseerd. Het comité is er echter van over tuigd dat zonder de spontane mede werking van velen, deze dagen niet geslaagd zouden zijn, vandaar dat het comité al die medewerkers langs deze weg wil bedanken. Nog een vriendelijk verzoek van on ze penningmeester de heer P. van Lienen, Duinweg 119 te Schoorl. De ze zou graag alle rekeningen zo spoe dig mogelijk willen ontvangen om tot een vlotte afsluiting van de fes tiviteiten 1970 te kunnen komen. GEBOREN: Wilhelmus Martinus Johannes, z. v. J. P. Brieffies en M. M. A. Adri- chem, van Reenenpark 8. Constantia Alida Martinus Maria d. v. J. H. M. Mulder en A. W. C. de Waard, Luiveland 16. Helen, d. v. L. A. Vinke en S. M. Dieleman, Hertshooiweg 6. ONDERTROUWD: Jacob Rij des, 22 jaar, Bergen aan Zee en Wilhelmina Vermaire, 21 jaar Bergen aan Zee. Frederikus A. Godijn, 22 jaar, Alk maar en Marianne B. Bakker, 21 jaar Kerkedijk 118. GEHUWD: Rafael O. Janga, 30 jaar, van Bor- selenlaan 5b en Sara S. E. N. Ver- planke, 25 jaar, van Borselenlaan 5b. OVERLEDEN: Nikolaas Feld, 89 jaar, Elkshove 1. Berendina J. Reijntjes, 76 jaar, wed. v. J. Pijnacker, Kerkedijk 37. Nicolaas J. J. Vrasdonk, 7 jaar, Ver lengde Geestweg 18. GEBOREN: Sandra Henriëtte, d. v. W. Brouwer en J. M. Bruin, Dravikweg 12. Walter Wilhelmus, z. v. C. P. Gieling en C. A. M. Glorie, Kogendijk 9. Sandra, d. v. A. de Lignie en J. Moens, Oranjelaan 35. Carel, z. v. E. C. C. J, Briels en T. H. Sips, Groeneweg 74. ONDERTROUWD: Hendrik J. Kaal, 23 jaar, Alkmaar en Neeltje J. Belt, 23 jaar, Kogen- dijk 78. Hendrik W. Ouwehand, 33 jaar, Ou dendijk en Maria H. van der Leeuw, 20 jaar, Midden Geestweg 5. Henricus J. B. Steenhart, 24 jaar, Oudorp en Antonia Rendering, 24 jaar, Westerweg 33. Petrus J. Th. Henneman, 25 jaar, Loudelsweg 42 en Hetty Schudde- boom, 2 Ojaar, Julianalaan 3. OVERLEDEN: Alida Laan, 55 jaar, Kogendijk 21, e. v. G. C. Roosloot. Johannes W. Schalkwijk, 43 jaar, Pr. Hendriklaan 5a. Jacob Presser, 71 jaar, Lindenlaan 40b. BERGEN Kort na de bevrijding is overal in ons land de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers opgericht om mee te helpen de ontstane chaos weer wat recht te zetten. In het bij zonder voor hen, die ziek of bejaard waren, werd overal hulp gevraagd. Tevens was het gewenst de hulp, die van buitenlandse vrouwenorganisa ties werd aangeboden, in een lande lijk georganiseerde 'Unie' op te ne men. Na vijfentwintig jaar is het accent van het werk van de U.V.V. wat verlegd. Ging het vroeger vooral om het lenigen van materiele nood, nu is het werk vooral gericht op het doorbreken van de eenzaamheid, waarin alleenwonenden en bejaar den kunnen geraken in onze tijd. Be- j aardengy mnastiek, handwerkclubs, gezelligheidsmiddagen, tafeltjes dek je, autotochtjes en dit jaar voor het eerst een meerdaagse tour (in sa menwerking met andere bejaarden bonden), zijn naast persoonlijk be zoek de activiteiten die worden ter hand genomen. Ter viering van het jubileum organi seert de landelijke U.V.V. een bij eenkomst op 28 mei a.s. in het RAI- gebouw te Amsterdam. De plaatse lijke U.V.V. van Bergen vond het echter niet juist, geld, dat bestemd is voor hun werk, te besteden aan festiviteiten. In Bergen zal de fees telijkheid bestaan in een extra in spanning van de U.V.V. dit jaar, zo als b.v. in de reeds genoemde meer daagse be jaarden tochten. Zoals bekend onderhouden de leden der Vrijwillige brandweer een fre quent contact met de leden der brandweer in het Duitse Eschers- hausen. Onze plaatselijke bestrijders der Rode Haan zijn al eens de gast geweest van de Duitsers en het af gelopen weekend brachten de man nen uit Eschershausen een bezoek aan Schoorl. Men heeft verschillende uitstapjes gemaakt in de omgeving en uiteraard zijn de nodige vriend schapsbanden nauwer aangehaald. Tot slot van het bezoek werd zater dagavond in de Roode Leeuw een feestavond gehouden waarvoor de belangstelling uiteraard bijzonder groot was. De brandweercommandant van Schoorl, de heer D. Blom, heette de burgemeesters van Escherhausen en Schoorl welkom, enkele raadsleden, en vertegenwoordigers van de politie en de BB. De heer Blom vertelde dat de eerste contacten tot een re gelmatige uitwisseling reeds D/2 jaar geleden waren gelegd. Door de uit wisseling ontstaan betere contacten tussen de volken onderling en werkt men mee aan de Europese eenwor ding. De heer Blom bood zijn Duitse collega een zilveren beeldje aan dat een brandweerman voórstelde en als persoonlijk geschenk werd het be kende boekje van de heer Goettsch en het boekje met Oude Ansichten over Schoorl aangeboden. Burgemeester Stronkhorst zei dat het voor het gemeentebestuur een groot voorrecht was de Duitse gasten wel kom te heten. Wij zijn blij, aldus de burgemeester, met uw bezoek om dat dergelijke internationale ont moetingen belangrijk zijn. Ook sa menkomsten van sportmensen en culturele manifestaties zijn in hoge mate belangrijk om de verbroede ring der volken te verwezelijken. Het falen van de Europese geest is te wijten aan het feit dat wij elkaar te slecht kennen, aldus de heer Stronkhorst en daarom dient een ieder mee te werken aan menselijke contacten op allerlei gebied. Als herinnering aan Schoorl bood hij zijn Duitse collega een schilderij aan gemaakt door de Schoorlse kun stenaar Bévort, en als persoonlijke geschenken de boekjes over Oud- Schoorl en dat met oude prenten. De stadsbrandmeester van Eschers hausen zei dat hij en zijn mannen voor de eerste maal gast waren in Schoorl, dit is voor ons een grote vreugde en het bezoek was bij ons al weken van te voren het gesprek van de dag. Uit ons bezoek is niet al leen kameraadschap maar ook vriendschap voortgekomen en voor de grootse wijze van ontvangst dank ik u hartelijk. Hij bood de heer Blom een lamp aan, een wegwijzer bij nacht en ontij en ook om altijd de weg naar Eschershausen te kunnen vinden. Vervolgens voerde de burgemeester van Eschershausen het woord die deze ontmoeting vooral belangrijk vond om de Hollandse levensaard en gewoonten naast de landschap pelijke schoonheid en de zee te le ren kennen. Hij hoopte dat met dit soort ontmoetingen een bijdrage wordt geleverd tot Europa's eenwor ding waarbij de vrijheid des per- soons centraal staat. Het bezoek aan Schoorl was Eschershausen eerste burger prima bevallen, hij had met de heer Stronkhorst een wandeling gemaakt en genoten van Schoorls prachtige omgeving. Hij bood als dank een zilveren beeldje aan en als persoonlijk geschenk een boekwerk over de omstreken van Eschershau sen. Daar de brandweer in Duits land anders is ingedeeld dan bij ons, heeft men daar ook andere functio narissen n.l. onder andere Kreis- brandmeisters die het bevel voeren over een bepaald regio. De heer Op perman die als zodanig werkzaam is zei helaas met lege handen te zijn gekomen maar met een vol hart weg te gaan. Hij was overweldigd door de gastvrijheid die zijn vrouw en hij in Schoorl hadden ondervon den en zei een grote bewondering voor Schoorl te hebben gekregen. De heer Blom dankte alle sprekers, hij bracht ook hulde aan de Schoorl se middenstand die alle prijzen voor de verloting had geschonken. De Schoorlse drumband bracht onver wacht een muzikale hulde aan het gezelschap in de feestelijk versierde zaal en mocht menig open doekje in ontvangst nemen. Prima TUINGROND beschikbaar voor volkstuin ders. M. P. Meyer, Nesdijk 20, Ber- gen, Tel. 2322. WERKSTER gevraagd. 2 ochtenden p. week. Foto D. van Berge, Breelaan 13, Bergen. Tel. 2001. Lerares zoekt WOONRUIMTE met verzorging, met ingang van 1 of 15 augustus a.s. Inl.: Dir. St. Antoniusschool voor MAVO, Geestweg 19, Bergen. Tel. (02208) 3437 of 3826. Gevraagd HUISHOUDELIJKE HULP voor 1 dag in de week. Mevr. Ordelman, Meidoorn- plantsoen 57, Schoorl. Tel. 1988 Te koop: WANDELWAGEN Damweg 23, Schoorldam. Te koop aangeboden 1 PIANO i.g.st.z. 400,2 pits aardg. KOOKTOESTEL nieuw 50,—. Sleedoornplantsoen 20, Schoorl (tussen 18.00-20.00 uur). Gevraagd HULP voor huishoudelijk werk. Werktijden nader overeen te komen. Mevr. Jager, Breelaan 130, Bergen. Tel. (02208) 2828. Verdwenen een blauwe PAUWHAAN met lange staart. Wie weet hem? Tegen beloning. J. Schrooder, Groeneweg 3, Bergen. Tel. (02208) 2804. Te koop: CITROEN DYANE 4 50.000 km gelopen. Vraagprijs 2750,—. Wetering 40, Bergen (Saene- gheest). Tel. (02208) 4917. Te koop STENEN GARAGE aan 't Luiveland te Bergen. Tel. (023) 266259. Te koop 6 zwart bonte (bles) LAMMEREN ook per stuk. Hargerweg 3, Schoorl. Te koop een goed onderhouden DAF Te bevr. Laanweg 6, Schoorl. Telefoon 1675. Te koop HERENRIJWIEL merk Gazelle 25,1 brom mer merk Sparta automatic. 1 brommer merk Sparta, 2 ver- snellings. Te bevr. J. de Moei, Molenweg 3, Schoorl. Te koop 1- en 2-persoons LEDIKANTEN met bedden aan de Voorweg 51, Schoorl. Gevraagd voor de winkel. J. BAKKER Stationsstraat 4 Bergen N.H. VOOR en Dorpsstraat 18, Bergen Het plaatselijk bestuur van de Hart stichting afd. Schoorl, deelt u allen mede dat de gehouden collecte ter bestrijding van de hart- en vaat ziekten, ter plaatse heeft opgebracht het zeer goede bedrag ad f 1.811,34. Alle goede gevers en geefsters, even eens de onbaatzuchtige medewerkers hartelijk dank voor dit geweldige resultaat. De Schoorlse tafeltennisser J. Delis is kampioen geworden in de 3e klas van de afdeling NHNK van de Ne derlandse Tafeltennis Bond. Deze af delingskampioenschappen gelden als sluitstuk van het tafeltennisseizoen, hieraan werd ook door 15 leden van de T.T.V. Duintreffers deelgenomen. De heer J. Delis wist als sterkste uit een aantal van 57 deelnemers te voorschijn te komen, een prach tige prestatie voor deze Duintreffer. Gre Borst behaalde bij de dames in de 4e klas een keurige 3e plaats en samen met Siem van Langen be haalde Gre Borst een mooie 2e plaats in het mix dubbel 4e klas. Tot verdere goede prestaties kwa men Joke v. d. Ploeg in het mix dubbel 2e/3e klas samen met J. De lis, door hun poule te winnen van twee sterke combinaties. Bij de ju nioren waren het vooral Jan van Langen, Frans Mink en Joop Louter die met goede prestaties kwamen. Deze afdelingskampioenschappen mogen ook voor Duintreffers gezien worden als een goede afsluiting van het tafeltennis seizoen. Doordat de sporthal niet meer beschikbaar is, ligt voor deze vereniging het tafel tennis stil tot september.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 2