Festiviteiten op en rond bevrijdingsdag Schoorls Gemengd Koor geeft 5 juni een concert GERRITSEN De heren Meijer en Muelink stelden lastige vragen aan B. en W. Schoorl KELTUM PLEET Nieuwe zaak P. Aarsen Bibliotheek Bergen Jaarlijkse school- wedstrijden in Schoorl Blauwe week 11 t.m. 16 mei Kon. My. v. Tuinbouw en plantkunde hield cursus Klaverjassen met ome Kees PARKEERBEHOEFTE EN VERKEERSONDERZOEK Hoewel het al weer enige tijd geleden is dat Bevrijdingsdag werd gevierd, willen we toch nog even de voornaamste gebeurtenissen in de herinnering terug roepen. En dan komen we allereerst terecht bij de 3e mei, een zon overgoten zondag toen de tentoonstelling over Oud-Schoorl werd geopend. Zoals bekend was de directie der A.C.A. zo vriendelijk geweest het gebouw voor een week af te staan voor collega Alphons Leysen en de zijnen. Deze hebben er ontzettend veel werk van gemaakt en zijn tevoren praktisch dag en nacht in touw geweest om de expositie voor te bereiden. Onder grote belangstelling opende burgemeester Stronkhorst de tentoon stelling nadat tevoren de heer Leysen had opgemerkt dat deze tentoon stelling twee keer zo groot was als de vorige die in de Roode Leeuw was gehouden. Veel particuleiren hadden materiaal beschikbaar gesteld terwijl ook musea hun medewerking hadden verleend De innitiatiefnemer dankte iedereen die op welke wijze dan ook, medewerking had verleend en bood aan de heer Stronkhorst het prentenboek over Schoorl aan. De burgemeester vond het een voorrecht de expositie te mogen openen om dat het goed is als de huidige Schoorlaar wordt geconfronteerd met het oude Schoorl. Men kan er dan bij stilstaan, aldus de heer Stronkhorst, hoe gaaf de voortijd was. Hij wees op de enorme veranderingen die op het gebied van de ruimtelijke ordening hebben plaatsgevonden, een wetenschap die er vroeger niet was. Hierna kreeg men gelegenheid de tentoonstelling te bezichtigen, hiervoor waren liefst 2000 ansichtkaarten en 150 schilderijen bijeengebracht. De oude Schoorlaars bogen zich met blikken van herkenning over de oude foto's en verder was er een speciale stand over de oorlogsjaren waaronder proclama ties van de bezetter. Wat er verder was, is eigenlijk te veel om op te noemen, ongetwijfeld heeft u zelf een bezoek aan de tentoonstelling gebracht. 's Middags was er een autopuzzelrit waaraan door 80 automobilisten werd deelgenomen. Startplaats was het grote parkeerterrein en aan de hand van een routebeschrijving en een re glement moest men zien tot een goed einde te komen en geen enkele con trolepost over te slaan. Hoe moei lijk het was kan ik u uit eigen er varing mededelen, op zoek naar een huis met nummer 193, als ik het wel heb, belandde ondergetekende met zijn gezin halfweg Koedijk zonder 't bewuste nummer te hebben gevon den. Dus maar weer gekeerd, toen weer verkeerd gereden doordat on nauwkeurig het reglement werd ge lezen, enkele controleposten hebben we nooit gezien en zo vielen we niet in de prijzen. Er werden ook enkele vragen gesteld die extra punten op leverden? Weet u nog hoe de Land wacht in de oorlog werd genoemd? En weet u ook de makers van het monument op de Dam en dat te Zij- persluis? Tijdens de prijsuitreiking Het is alweer enkele weken gele den dat de heer P. Aarsen zijn ge heel verbouwde winkel aan de Laan- weg te Schoorl opende. Door gebrek aan plaatsruimte en door het feit dat er vorige week geen Duinstreek is verschenen zijn wij pas nu in staat aan dit feit aan dacht te schenken. Zoals uit bijgaande interieurfoto's blijkt kunt u bij de Fa. Aarsen praktisch alles kopen. Overigens is deze vernieuwing een noodoplossing om de bewoners van plan Oost in de gelegenheid te stellen hun inkopen te doen in een supermarkt vlak in de buurt. Het streven van de heer Aar sen blijft een nieuwe, grotere zaak neer te zetten. Zijn eerste plan om op de plaats van de oude winkel een geheel nieuwe zaak neer te zetten ging niet door omdat hij geen bouw vergunning kreeg. Thans is hij bezig vergunning te krij gen om in plan Oost te gaan bouwen. Wij wensen de familie Aarsen veel succes het hun nieuwe zaak en met hun verdere plannen. De bibliotheek zal maandag 4 mei en dinsdag 5 mei a.s. gesloten zijn. De overige dagen in de periode van 30 april tot 11 mei zijn de openings uren ongewijzigd. De lezers die hun contributie 1970 nog niet hebben voldaan worden verzocht een dezer dagen even naar de bibliotheek te komen om het abonnement te verlengen; dit om incassokosten te voorkomen. in de Telstarbar werd een en ander nog ,eens uitvoerig uit de doeken ge daan en ook verteld hoe wel had moeten worden gereden. 's Avonds traden de Mounties op in de sporthal en aangezien goede wijn geen krans behoeft, volstaan we met de mededeling dat een publiek dat de sporthal tot de laatste hoekjes had gevuld, zich kostelijk heeft ge amuseerd. Een dan de 5e mei. Ook al weer prachtig weer en deze dag begon al vroeg, namelijk om kwart over acht. Door burgemeester Stronkhorst werd de bevrijdingsvlam ontstoken tegen over het Trefpunt en deze vlam was door leden van Olympia uit Wage- ningen gehaald. Voorzitter Koomen van het Oranjecomité bewees dit door overhandiging van een boek over deze plaats, waar zoals bekend, 25 jaar geleden de capitulatie werd getekend. Om 9 uur precies vond een dropping plaats boven het sportpark door een Pipercub die liefst 700 plastic para chutisten naar beneden wierp. Na af loop kregen de kinderen snoep en om 10 uur trad voor hen het gezel schap Coos v. d. Velde op in de sporthal en was er voor de dames een modeshow in de Roode Leeuw. Ook aan de heren was gedacht want die konden gaan kijken naar een mo- tortrial aan de zandafgraving nabij de Oorsprongweg. In de middaguren was er een grote optocht waaraan medewerking werd verleend door de showband en het majorettenkorps uit Alkmaar, onze eigen Vriendschap en drumband. Men trok vanuit Groet naar Schoorl en er reden enkele wagens mee tus sen al de verklede kinderen. Om vier uur begon de bejaardenmiddag in de sporthal en in het warme zand langs de oorsprongweg werd door plaatse lijke cracks met crosswagens gerost dat het een lieve lust was. Er werd om premies gereden die door zaken lieden en toeschouwers waren uitge loofd. Het publiek heeft een koste lijke middag gehad. Het traditionele vreugdevuur werd om half negen door burgemeester Stronkhorst ontstoken. Een duizend- koppik publiek staarde weer geboeid naar de vlammen en schrok kenne lijk als er weer een stuk vuurwerk explodeerde. Het fanfarekorps speel de en iedereen genoot zichtbaar. En toen trok men naar de sporthal waar de Erika kapel voor de juiste stem ming zorgde. Ongetwijfeld is het hierna voor velen laat en donker geworden Resumerend kan gezegd worden dat alle door het actieve Oranjecomité georganiseerde evene menten uitstekend geslaagd zijn en dat Schoorl weer kan terugzien op enkele dagen waarin men evene menten kon meemaken van velerlei allure en voor elck wat wils. SCHOORL Gelijk voorgaande ja ren heeft de ANDO, afdeling Schoorl ook dit keer haar teken-, kleur- en opstelwedstrijden voor de leerlingen der lagere scholen te Schoorl en Groet gehouden en, hoewel het voor de jury een steeds moeilijker taak was de prijswinnaars te bepalen, dit gezien het steeds groeiende tal der leerlingen, het is haar uiteindelijk toch gelukt haar keuze te maken. Onze dank dank gaat hierbij niet alleen aan de kinderen die zo hun best gedaan hebben, maar in het bij zonder aan de leerkrachten die zo bereidwillig waren hun tijd voor de ze wedstrijden beschikbaar te stel len. Alcoholisme is in onze tijd voor zeer velen geen vaag en onbekend begrip. Het is dat trouwens nooit geweest, maar nu - in deze tijd - komen veel meer mensen duidelijk met dat be grip in aanraking. Op twee heel ver schillende gebieden gebeurt dat. Daar is in de eerste plaats het grote aantal slachtoffers van de alcohol. Dat zijn niet alleen de patiënten van de consultatie-bureaus, al zijn dat er enkele tienduizenden (en vergeet dan niet hun familie-leden, allereerst de vrouwen en kinderen!). Dat zijn zelfs niet in de eerste plaats die patiën ten. Nee, dat zijn zij, bij wie de al cohol in het leven zo'n grote plaats inneemt, dat zij - laten we dat woord gerust gebruiken - verslaafd zijn. Dat zijn - misschien - de toe komstige patiënten van de consulta tie-bureaus, Nou nee, zeuren niet, maarer is wat aan te doen! Aan dat alcoholis me. Daarom zijn er consultatie-bu reaus. Daarom is er voorlichting. Daarom is er Precies, dat kost geld, heel veel geld. En daarom wordt er nog veel te weinig aan ge daan. Aan die voorlichting vooral. Maar ergens ligt er toch voor die tweede groep een stuk verantwoor delijkheid? Er wordt veel gevraagd en gul gegeven als het gaat om hulp aan mensen in nood. Dat is hier óók nodig. En - om in de stijl te blijven - het zal je kind maar wezen! Daarom, niet zeuren, niet moeilijk doen, maar helpen om er-wat-aan-te-doen. Door de Blauwe Week Collecte te steu nen! Van 11 t.m. 16 mei a.s. Op 5 juni 1970 geeft Schoorls Ge mengd Koor in de Toeristenkerk een uitvoering van het Stabat Mater van Antonin Dvorak (1841-1904). De Tsjechische componist heeft bij het gedicht van Jacopone, dat het leed beschrijft van Maria bij de kruisdood van Jezus prachtige melo dieuze muziek geschreven. Een keur van uitvoerenden verleent medewerking. De solisten Annette de la Beye sopraan, Ada Magnée alt, Gerard Honig tenor, Leo Rommerts bas en het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest staan er tezamen met het koor borg voor, dat het een uit voering op hoog niveau zal worden. Nieuw repertoire op eigen kracht. Schoorls Gemengd Koor geeft al, gedurende een reeks van jaren ieder jaar opnieuw een prachtig concert in de Toeristenkerk. Met het melo dieuze Stabat Mater van Dvorak ver laat het echter het traditioneel-klas- siek oratoriumrepertoire van Haydn, Mozart en Handel. Het is een be kend feit, dat kleine dorpskoren te genwoordig alleen nog een redelijk concert geven als er veel, vooral mannenstemmen geleend kunnen worden van de grote Alkmaarse ko ren, wat de koorklank en het en- semblespel natuurlijk niet ten goede komt. Schoorls Gemengd Koor is het eerste koor in de wijde omgeving, dat het Stabat Mater van Dvorak zal gaan pitvoeren, wat het dus geheel op eigen kracht zal moeten doen, want leentjebuur spelen is niet mo gelijk. Constant ledenbestand leidt tot prachtige koorklank. Door het constante aantal leden van 75 a 80 mensen heeft zich in de laat ste jaren onder leiding van de jonge en bekwame orkest- en koordirigent Klaas Venneker een prachtige koor klank ontwikkeld. Het koor heeft ook aan klank gewonnen, door de stemmen van veel jonge mensen. Jongelui zingen graag 'op dinsdag bij Timmerman' want het is er zeer gezellig. Een koor met een jonge di rigent heeft ook een jong bestuur: de gemiddelde leeftijd is 35 jaar! Zowel dirigent als bestuur streven bewust naar vernieuwing van het repertoire waarvan dan het con cert op 5 juni een eerste bewijs zal leveren. Hoge kosten De kosten van een dergelijk concert liggen om en nabij de f 6000,Als men bedenkt, dat het koor nog on langs een broodnodige vleugel van 2500,heeft aangekocht, dan be grijpt men dat een volle kerk op 5 juni beslist nodig is. Een koor van het niveau als Schoorls Gemengd Koor is voor het dorp Schoorl een uniek en onvervangbaar bezit. Het bestuur van de gemeente ziet dat blijkens de royale jaarlijkse subsidie in. Ook de burgers uit Schoorl kunnen hun koor steunen door naar het concert op 5 juni te komen luisteren: nog plezieriger is het als men daarna lid wordt. Men verwacht ook veel gasten en bezoe kers uit de wijde omgeving in de 'Sporthal'. Kaarten a 5,kan men verkrijgen aan de zaal of telefonisch bestellen bij no. 1818 Schoorl. Al is Schoorls Gemengd Koor een der oudste koren uit de omgeving, het belooft op 5 juni een prachtig concert te geven in de Toeristenkerk, BERGEN In april hield de voor zitter van bovengenoemde vereni ging, de heer M. B. Jansen, een tuin- bouwcursus van 3 lessen in café de Roode Leeuw, in Schoorl. Voor deze cursus bestond grote belangstelling nl. 23 cursisten gaven zich op en volgden met grote belangstelling de geanimeerde lessen. Enkele deelne mers gaven zich op als lid van de afd. Bergen. Vele aanwezigen vonden het een be zwaar, vooral de niet-autobezitters, in de wintermaanden de lezingen, welke gehouden worden in de Huis houdschool, Loudelsweg in Bergen, te bezoeken. Stemmen gingen op een afdeling Schoorl-Groet-Camperduin op te richten. Vooral voor de bewo ners van de nieuwe wijken in ons dorp en omgeving zou het gewenst zijn meer voorlichting te geven op het gebied van tuinverzorging. On der hen zijn voormalige grote-stads- bewoners en weten in het algemeen niet zo veel af van grondbewerking, bemesting enz. Het bestuur van de afd. Bergen is van plan a.s, herfst een actie op touw te zetten tot op richting van een nieuwe afdeling. Nadere gegevens zullen worden be kend gemaakt. Het is een verheugend feit dat het trimmen zich wekelijks uit breidt. Iedere keer komen er nieuwe gezichten, en de liefhebbers uit Bergen zijn sterk vertegenwoordigd. Maar het aantal haalt nog geen 1/100 procent van het inwonerstal uit deze omgeving. Conclusie: Men lijdt nog aan zelfoverschatting ook. Kom zaterdag morgen om 9 uur bij de Schoorlse Zeeweg om je één uurtje lekker in te spannen. SCHOORL Ook nu weer bleek klaverjassen een bijzonder plezierig tijdverdrijf te zijn, want de tafels van café Meereboer waren afgelo pen zaterdagavond allemaal bezet. En ik verzeker u dat de stemming opperbest was. Verschillende malen heb ik te horen gekregen, dat de gene die niet kan klaverjassen een stukje opvoeding heeft gemist en met die opmerking kan ik het ge lukkig eens zijn. Ome Kees heeft ook ditmaal ge toond een goed organisator te zijn en heeft dan ook na afloop van de ze klaverjasavond weer een mooi bedrag aan de Drumband kunnen overhandigen. Ome Kees namens de Drumband dank voor uw inspan ning Vervolg van pag. 1 GARANTIEVERLENING In de gemeentewet is bepaald dat de gemeenteraad geldelijke steun kan verlenen voor diegenen die een eigen huis willen bouwen, De heer A. N. v. d. Geest te Sassenheim had een verzoek om garantie ingediend en de raad werd gevraagd dit verzoek in te willigen. Hiermee ging de raad akkoord. TOEPASSING WOONRUIMTEWET Door het ministerie zijn nieuwe richtlijnen gegeven m.b.t. de woon- ruimtewet en dit houdt een ophef fing in van noodmaatregelen die door de woningnood moesten worden ingevoerd. Thans dient het gemeen tebestuur zonder meer een vergun ning tot het betrekken van een leeg staande woning aan de koper te ver lenen. Het gevolg hiervan was dat thans in Schoorl veelal woningen worden ge kocht door niet ingezetenen en wel tegen zeer hoge prijzen, eenzelfde probleem doet zich overigens in de naburige recreatiegemeenten voor. De gemeentebesturen van Alkmaar, Koedijk, Oudorp, Sint Pancras, Akersloot, de Egmonden en Schoorl hebben contact met elkaar opgeno men om in agglomeratieverband een zelfde huisvestingsbeleid te gaan voeren en ontheffing aan de minis ter vragen van een artikel in zijn be schikking. De raad werd gevraagd hiermee akkoord te gaan. De heer Meijer diende een amande- ment op het voorstel in waarbij een adviescommissie voor B en W werd benoemd. Er werd gepleit voor blon de, zwart en rossige haren in deze commissie, maar geen grijze meer. GRONDRUILING Voor de bouw van een zestal wo ningwetwoningen is het noodzakelijk een grondruiling aan te gaan met Smits Bouwbedrijf te Beverwijk. De raad werd gevraagd overeenkomstig te beschikken. Zowel de heer Muelink als de heer Meijer kruisten op dit punt de degen met B en W. Eerstgenoemde vond het een absurde zaak dat een la gere prijs werd berekend dan een jaar tevoren, het scheelde bijna 10,per m2 dat de gemeente aan inkomsten derft. De heer De Witte gaf een toelichting en waar de heer Muelink nog niet overtuigd was werd er gestemd. Hierbij bleek dat de voorstellen van B enW werden aangenoemen. VERKOOP BOUWTERREIN Smits Bouwbedrijf heeft zich bereid verklaard het resterende bouwter rein gelegen in de le partiële wijzi ging Oost van de gemeente aan te kopen voor de bouw van 33 wonin gen met garages en schuren. De raad werd geadviseerd met deze verkoop t.b.v. 422.500,akkoord te gaan. De agendapunten 8 en 9werden, zo bleek ter vergadering, als een geheel gezien. Zoals u in het voorgaande hebt kunnen lezen werd het voorstel van B en W na lange discussies aan genomen. BOUW WONINGWETWONINGEN Aan de gemeente Schoorl is een con tingent van 6 woningwetwoningen toegewezen en het ligt in de bedoe ling deze huizen te bouwen in het bestemmingsplan Oost. B en W ver zochten de raad de nodige gelden hiervoor beschikbaar te stellen. Misschien is het mogelijk dat in het plan Bovenweg nog eens 50 woning wetwoningen kunnen worden ge bouwd. Hoewel de heer Sleking het wat prematuur vond hier reeds nu over te spreken en hij geen valse hoop voor de woningzoekenden wilde wekken, zei hij dat dit aantal mis schien tot 100 kan worden uitge breid. ONTSLAG EN BENOEMING De heer W. K. Belonje heeft met in gang van 1 juni 1970 ontslag ge vraagd als ambtenaar van de bur gerlijke stand en B en W stelden voor in zijn plaats de heer G. A. Vis te benoemen. De heer G. A. Vis werd met algeme ne stemmen benoemd tot ambte naar der burgerlijke stand OPENBAARHEID COMMISSIE VERGADERINGEN Uitvoerig gaan B en W bij haar toe lichting op dit agendapunt in op de vraag of commissievergadering al dan niet openbaar moeten zijn, dit naar aanleiding van een vraag door een der raadsleden. B en W zijn van mening dat de ad viezen van een oommissie van bij stand en advies openbaar moeten zijn, hetgeen elk commissielid indi vidueel als zijn mening heeft uitge sproken hoeft echter niet naar bui ten te treden. Verwijzende naar en kele wetsartikelen komen B en W tot de conclusie dat de adviezen der commissie in elk geval openbaar kunnen gemaakt worden. De meningen over deze kwestie wa ren nogal verdeeld; de heer Meijer vond dat commissievergaderingen in het algemeen openbaar en slechts in bijzondere gevallen besloten moesten zijn. Hij verzocht B en W de raad regelmatig een summier overzicht te geven wat er in het college behan deld is. De burgemeester zei dat dit in strijd was met de gemeentewet en stelde verder dat er al genoeg werk is op het gemeentehuis. Verschillende raadsleden vonden dat in deze moderne tijd openheid van zaken een betere verstandhouding teweeg brengt, maar men was ook van mening dat bepaalde zaken be ter achter gesloten deuren konden worden afgedaan. Na stemming bleek dat de raad akkoord ging met het voorstel de brief voor kennis geving aan te nemen. SUBSIDIE OPRICHTING VERKEERSBRIGADES Omdat er, aldus B en W belangstel ling bestaat voor de oprichting van jeugd verkeersbrigades in Schoorl heeft men over deze kwestie zijn licht opgestoken bij de ANWB. Bij wijze van proef wil men nu ver keersbrigades inschakelen bij de OLS aan de Molenweg en de raad werd gevraagd hiervoor 400,be schikbaar te stellen. Hiermee stemde de raad in. VERWEER INZAKE SCHADE VRACHTAUTO In 1968 is aan een auto van de fa. Min te Bergen schade opgelopen en de gemeente wordt aangesproken de schade te betalen. De raad werd ge vraagd t.b.v. het voeren van ver weer overeenkomstig het ontwerp besluit te beschikken. Ook dit vond genade in de ogen der raadsleden. ONDERWIJSZAKEN De raad werd gevraagd het voor schot vast te stellen voor het kleu teronderwijs t-b.v. 23,75 en voor be schikbaarstelling van 1400,voor benodigd meubilair voor de kleuter school. Verder willen B en W een ladderhuis bij de school te Groet plaatsen waarvoor een bedrag nodig is van f 1048, Met alle voorstellen op dit punt ging de raad akkoord. WEGAANLEG PLAN CATRIJP De raad werd geadviseerd hiervoor een bedrag van 24.500,te voteren. Verder dienen in het plan Catrijp greppels te worden gedicht en drai nage te worden aangelegd en hier voor werd gevraagd om een krediet van 13.000, Ook hiermee stemde men in. Aan de Heidemaatschappij is ver zocht een kostenopgaaf te verstrek ken voor het onderzoek en B en W verzochten de raad voor de kosten verbonden aan dit onderzoek t.b.v. 1450,te voteren. Dit agendapunt maakte de tongen los en de kritiek barstte los, vooral van de heren Meijer en Muelink. Ge steld werd waarom dit krediet werd gevraagd, er is toch een bestem mingsplan waarin de parkeerterrei nen zijn opgenomen. B en W stelden dat zij nu eens door een deskundige wilden laten vaststellen hoeveel par keerruimte er nodig is. Overigens zei de heer sleking zich af te vragen of de plek waar nu het zwembad is gesitueerd wel de juiste is. Hij had liever in het centrum van het dorp geen verkeersstroom, maar zag het bad liever aangelegd aan de perferie van het dorp. Na lange discussie werd het voor stel om 1450,te voteren dan toch nog aangenomen. BEËINDIGING GASTENSTATISTIEK In haar uitvoerige toelichting deel den B en W aan de raad mede dat zij de gemeentelijke gastenstatistiek willen beëindigen en het CBS in te schakelen. Duidelijk werd bij dit punt gesteld dat de verstrekkers van nachtlogies de plicht blijven houden nachtregis- ters in te vullen. Maar men is als inwoner af van het invullen van for mulieren, dit werd door velen een nogal moeilijk karwei gevonden. AANLEG UITRIT EN ERFPACHT UITGIFTE STICHTING DORPS CENTRUM Er dient een uitrit te worden ge maakt in het bestemmingsplan Oost waarvoor een bedrag nodig zal zijn van 2300, Aan de Stichting Dorpscentrum Schoorl zal een perceel bouwter rein te Catrijp in erfpacht worden gegeven tegen een jaarlijkse canon van 756, Hiermede stemde de raad in. BEGROTING 1970 De begroting 1970 is in ontwerp ge reed en opnieuw is gebleken dat slechts met grote moeite een slui tende begroting kan worden aange boden. Onder meer gaan de traditio nele culturele voorzieningen elk jaar meer kosten en ook de verplichte uitgaven geven een aanmerkelijke stijging te zien. Het aantal aanvra gen om bijstand is toegenomen ter wijl het schaalbedrag per inwoner in het kader van de financiële ver houding rijk/gemeente is verlaagd. De vereniging van Ned. Gemeenten heeft de Tweede Kamer om maat regelen gevraagd waar de gemeen ten anders in een volkomen impasse raken. B en W spreken de hoop uit dat inderdaad deze maatregelen worden genomen omdat anders de gemeentelijke investeringen prak tisch niet uitvoerbaar zijn. Besloten werd de begroting op 22 of 29 juni a.s. in de openbare raads zitting te behandelen zonder vooraf commissie overleg. AANKOOP GROND SCHOORL ZUID De gemeente is er in geslaagd om percelen grasland aan te kopen ter grootte van 4.70.60 ha voor de prijs van f 2,50 per m2 in een gebied waarvoor het nieuwe bestemmings plan Schoorl-Zuid ontworpen wordt. De raad werd in overweging gege ven het aankoopbesluit vast te stel len. Akkoord. GARANTIEVERLENING DRUMBAND De drumband Schoorl verzocht de raad garant te willen staan voor een eventueel tekort uit de organisatie van het drumbandconcours op 13 en 14 juni a.s. Akkoord. SCHOOLZWEMMEN B en W hebben zich op verzoek van de raad gewend tot haar collega's in Bergen inzake het zwemonderwijs. Uit deze bespreking bleek dat de mogelijkheden voor de Schoorlse schooljeugd zijn beperkt tot de 4e klassen. Ook tijdens een later ge houden vergadering met o.m. de hoofden der scholen is dit gebleken waarbij zal worden bezien of het zwemmen in de 'overdekte' te Alk maar door de klassen 5 en 6 mis schien kan worden beëindigd. Nadat B en W hadden gesteld dat men eruit had gehaald wat erin zat en de heer De Leeuw een en ander had toegelicht, stemde de raad in. RONDVRAAG Er werd gesteld dat veel inwoners hun vuilnis zo maar in de bosjes deponeren en men achtte dit geen reclame voor het dorp. Gevraagd werd naar invoering van plastic zak ken om hierin de afval te doen en ook werd geïnformeerd naar de ver betering der polderwegen. Tegen elf uur sloot burgemeester Stronkhorst de vergadering.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 5