Gemeentebelangen no. 1 lijst 1 Uw belangen Kort overzicht van de expansie van de drukkerij Volkers en Leegwater GERRITSEN Bergens qergen VJ Voor een principieel sociaal beleid: 1. I¥9. Bustraan 2. J. Frans-Ekkel KELTUM PLEET LIJST 8 verschijnt te Bergen. Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Droog weer? Pas op voor bos- en heidebrand! Brandmelding Bergen nr. 2626 Schoorl nr. 1381 Fancy Fair Herv. vr. groep Twee voorjaarswande lingen van het I.V.N. Slotavond van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen afd. Bergen en Schoorl Prijswinnaars van ANDO Ingezonden Ingezonden ELANG DeSCHERMEN Spiersuiker kan bejaar den en sportlui helpen 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Th. Veldman Groot jubileumconcert op 11 juni a.s. Koorvereniging 'Bergen' bestaat 50 jaar no. 19 - DONDERDAG 21 MEI icV}-> weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEQWATER (v.h. C. Oldenburg) Damweg 1e - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v.. Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Advertentieprijs 17 ct. p. mm. Abonnementsprijs. 1 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, werden snel geleverd SCHOORL Zonder te overdrijven heeft de drukkerij van Volkers en Leeg water in een zeer kort tijdsbestek een enorme expansie ondergaan. Voor de ingewijden was het de druk kerij aan de Laanweg waar familie drukwerk en 'De Duinstreek' werd ge maakt. Het was dat kleine hokje wat aan de eisen des tijds niet meer voldeed, maar wel gewoon knus, en als klant stapte je maar naar binnen en had je wat nodig dan pakte je maar V of L of dat anderhalve man netje personeel en het kwam in orde. Het gekste drukwerk werd geprodu- duceerd. Echt in de stijl van een aspirant zakenman. Pakken wat je pak ken kunt. Anecdoten zijn er natuur lijk ten overvloede, en als we dat even naar voren brachten dan werd deze eenmalige uitgave een humoristisch blaadje. Een willen we u niet onthou den, want dat was het enigste wat we niet konden volbrengen. 'Een klant komt binnen en bestelt druk werk, er moet gisteren geleverd wor den!' Het nieuwe pand is in het verlengde van de Laanweg gebouwd namelijk op de Damweg op een klein achter- afje, maar zoals zo vaak, wat mooi is staat niet vooraan. Het lijkt wel een Zweedse bungalow prachtig van hout en steen, doorkijk tot alle afdelin gen. Mag men een drukkerij wel een industrie noemen? Het is een vak met een kunstzinnige zijde, het is een grafische wetenschap. Dat hebben de heren van V en L zeer wel aangevoeld, en menig drukwerk gaat tegenwoordig de deuren uit met het predicaat „klasse". Dit is niet een overtrokken zaak, want door het vele verbeterde en moder ne drukwerk onderging de klanten kring een dusdanige uitbreiding. Wat goed is groeit snel. Naast de grote expansie van werk was er ook die van het personeel. Momenteel zijn er negen personen in vaste dienst, en op free-iance basis colporteurs en correspondenten. Enorme investeringen zijn er gedaan in de machinerieeën, nieuw is hier bij dat de gehele afwerking in eigen huis kan worden gemaakt. Nieuw is ook de fotografie-afdeling, hier wordt het nyloprint-procedé ver werkt wat nog geen jaar geleden op de wereldmarkt kwam! Bewijzen ten over dat de nu 7 jaren onder beheer staande drukkerij van V en L uitgroeide tot een firma waar de gemeenschap Schoorl trots op mag zijn. Onder grote belangstelling vond j.l. vrijdagmiddag om 2 uur de opening plaats van de nieuwe drukkerij van de Fa. Volkers en Leegwater. Burgemeester Stronkhorst deed dit op een bijzonder originele manier, door een druk op de knop verliet een wolk kleurige ballonnen het dak van het nieuwe gebouw aan de Dam weg. De heer Volkers heette, toen iedereen in de grote hal was aangekomen, een ieder hartelijk welkom en gaf het woord vervolgens aan burgemees ter Stronkhorst. Deze wenste de fir manten geluk met de totstandkoming van het nieuwe bedrijf, en als gemeen tebestuur was hij blij dat op deze ma nier werkgelegenheid wordt verschaft dat het hele jaar duurt en niet enkele maanden zoals bij een seizoenbedrijf. We kijken, aldus de burgemeester, raar tegen de huidige economie op, vele dingen worden mooier en toch sim peler. De consument is tegenwoordig gewoonweg verplicht te blijven kopen en dit vloeit voort uit de doeleinden van de regering nl. volledige werkge legenheid. De enorm hoge rentevoet van heden, het gemeentebestuur betaalt liefst 8V20/0 is een handicap voor vele be drijven. Het brengt voor hen grote moeilijkheden op het gebied van inves tering met zich en voor wat betreft dit bedrijf is het moeilijk bij te blijven. Overal ziet men, aldus de burgemees ter, dat bedrijven zich fuseren en de kleine zelfstandigen hebben het tegen woordig bijzonder moeilijk. De heer De Leeuw sprak namens de Kon. Ned. Middenstandsbond en sprak over de goede verstandhouding tussen werknemers en werkgevers. De eersten werken, aldus de heer De Leeuw, als of het bedrijf van hun eigen is. Maar de heren Volkers en Leegwater weten ook hoe ze met het personeel moeten om springen. Het bedrijf is een aanwinst voor het dorp, zo besloot de heer De Leeuw die de eigenaren prees voor hun durf dit te beginnen. Een zwager van de heer Volkers zei de geweldige bloei van het bedrijf van na bij te hebben meegemaakt en hij vond het een prestatie dat het eerst zo kleine bedrijf nu zo is gegroeid. Hij sprak van een geweldige inzet van firmanten en personeel, die met elkaar één grote fa milie vormen. Het koor zal instrumentaal worden worden begeleid door het Noordhol lands Philharmonisch Orkest en aan het clavecimbel door de nog jonge Pieter Olthoff, leerling aan het con- cervatorium in Den Haag die thans het koor op de piano bij haar repe tities ondersteunt. Als solisten zullen optreden de so praan Annette de la Beije, de Bel gische tenor Willy van Hese en de bas Marco Bakker, die allen een grote internationale bekendheid ge nieten. De 100 leden van het koor (waarvan de oudste 69 en de jongste 18 jaar is) repeteren elke maandag avond met grote toewijding en een groot enthousiasme onder de strenge, maar zeer bekwame leiding van de heer Jonker. Enkel leden t.w. me vrouw Akerboom, mevrouw Bogt- man en de heer Prins, zullen hun gouden jubileum kunnen vieren om dat zij 50 jaar in het koor meezingen. In die 50 jaar heeft de vereniging haar ups en downs en verschillende dirigenten gekend zoals de heer Bei der, de heer Kort, de heer Brands en last taut not least, de heer Bootsma. De uitvoering zal geschieden op don derdag 1 juni a.s. in de Petrus en Pauluskerk aan de Dorpsstraat. Aan vang 20.00 uur. De heer Mul sprak namens het per soneel en ging terug naar de tijd toen 6 jaar geleden de heren Volkers en Leegwater het bedrijf van de heer Ol denburg overnamen. Het was veel te klein en te krap en toen men van dit nieuwe pand hoorde was het personeel enthousiast. Het is gelukt aldus de heer Mul, de gezelligheid van het be drijf aan de Laanweg te bewaren en hij hoopte dat het zo zou blijven. De vader van de heer Leegwater sprak enkele persoonlijke woorden en prees de wijze waarop beide firmanten met el kaar omgaan. De heer S. Leegwater sprak een dankwoord en zei dat men de laatste tijd nogal aan de weg tim mert. Hierop is nog al eens kritiek en daarom is het verheugend, aldus de heer Leegwater, dat wij nu een schou derklopje kriigen, dan is de zaak weer in evenwicht. Hij dankte redereen die aan de totstan- koming van het gebouw had gewerkt, prees de welwillendheid van het ge meentebestuur en het vakmanschap van architect De Vletter en aannemer Visser. Ook bracht hij dank aan het perso neel dat zo bereidwillig was in 3 dagen de inventaris te verhuizen, ondanks het feit dat zij voor drukkers of zetters wa ren opgeleid. Hierna kreeg een ieder gelegenheid het nieuwe gebouw te bezichtigen waarvan druk gebruik werd gemaakt. Kaarten a 5,(scholieren f 1,50) zullen binnenkort verkrijgbaar zijn in verschillende Bergense sigaren winkels en boekhandels en op de avond van de uitvoering in de kerk. Nog twee weken en dan is het zover. De verkoop van de loten voor het orgelfonds gaat prima. De hoofd prijs is een theeservies. De tweede prijs is een prachtige theebeurs, de derde prijs een Desso tafellopertje, de vierde prijs Dat vertel ik toch maar niet. U komt toch zelf kijken op 2 en 3 juni wat er allemaal te winnen en te koop is! U weet de adressen toch ook nog? U kunt nog van alles kwijt bij mevr. Kok, Meidoornweg 51, mevr. de Jong, Heereweg 7, mevr. Fortgens, Rei- gerweg 1, en graag vóór zaterdag 30 mei. 1 y l«i1 IHffWTWWEBaBMBWBgl Deze wandelingen vinden plaats op de zondagen 24 en 31 mei, Vertrek 14.00 uur vanaf de 'Dikke Boom' ach ter de Ruïnekerk in Bergen. Een vereiste toegangskaart voor het N.H. Duinreservaat is bij het ver trekpunt verkrijgbaar. De leiding be rust bij mej. R. Min en A. J. W. Ta- mis. Een volle zaal met leden en introdu- cees heeft op donderdagavond, 14 mei, zeer genoten van de zes sket ches, die gehouden werden door de bekende voordrachtskunstenares Nel Kars in het City Hotel, ter afsluiting van het seizoen. Op sublieme wijze wist ze de vrou wen, in de loop der tijden door be roemde schrijvers op papier beschre ven, voor ons levend te maken. Zó zeer wist ze ons te boeien, dat zelf de verandering van kledij, die tij dens een korte uiteenzetting van de volgende situatie plaatsvond, tot een geheel onopvallend onderdeel van haar voordracht werd. Nel Kars heeft weer eens getoond waartoe ze in staat is en heeft ge zorgd voor een waardig slot van het seizoen. De presidente, mevrouw Panbakker, bracht Nel Kars tenslotte duizend maal dank voor de mooie avond en deed dit vergezelgd gaan van 'n boe ket duizendschonen. R. K. School Catrijp. Ie klas beneden, kleuren: le prijs Kees Louter, 2e prijs Emmy Wever. le klas boven, kleuren; le prijs Mirjam Delis, 2e prijs Ma- riëtte de Wit. 2e klas, kleuren; le prijs Dorineke Ori, 2e prijs Wil- bert Louter, 3e prijs Karin Borst. 3e klas, tekening; le prijs Els Beemsterboer, 2e prijs Lia v. Wichem, 3e prijs Sjors v. Drunen. 4e klas, tekening: le prijs Kitty Kooyman, 2e prijs Hanneke Meereboer, Anneke Seig- netet en Maaike Opman. 5e klas, opstel; le prijs Caroline Wit, 2e prijs Ma rie Trees Meereboer. 6e klas, opstel: phien Korn. Tekening Lucia Krimp, troostprijs. O.L. school Groet, le klas, kleuren: le prijs Wim Rens, 2e prijs Joke Ivangh. 2e klas, kleuren: le prijs Henk Mulder, 2e prijs Riëtte Quaadvliet. 3e klas, tekening: le prijs Anita Kleyer, 2e prijs Mi chel de Leeuw. 4e klas, tekening: le prijs Dia Mulder, 2e prijs Marion Vegter. 5e klas, opstel: le prijs Hanneke de Jong, 2e prijs Yvonne Stam. 6e klas, opstel: le prijs Gerda Kuiper, 2e prijs Mar jolein Budding. O. L. school Schoorl. le klas, kleuren: le prijs Inge Blyinga, 2e prijs Inge Braam. le klas, kleuren: le prijs Marjolein Nieuwenhuizen, 2e prijs Tineke Kater. 2e klas, kleuren: le prijs Henk Bregman, 2e prijs Tonny Souwer. 3e klas, tekening: le prijs Lia Burger, 2e prijs Connie Verhagen. 4e klas, tekening: le prijs Marian Roos, 2e prijs Gert Wim Selhorst. 5e klas, opstel: le prijs John Ens, 2e prijs Peter Ja cobs. 6e klas, opstel: le prijs Ria Manooy, 2e prijs Mari anne ten Brink. Buiten verantwoordelijkheid van de redactie. Aan de directie van AMOCO Neth. Petr. Company, Tolsteegsingel 2a te Utrecht. Mijne heren, In verband met de vele geruchten omtrent de activiteiten van uw fir ma in de bossen te Schoorl en de eventuele consequenties hiervan voor dit mooie stuk natuurschoon verzoek ik u met klem de hieronder vermelde vragen te willen doen be antwoorden. 1. Komen er naast de nu bekende 2 boorlocaties in de toekomst nog meerdere boorlocaties in dit ge bied (Bergen - Camperduin)? 2. Wordt er een pijpleiding aange legd vanaf en tussen deze 2 boor locaties (Hargen en grens Bergen/ Schoorl) en wat wordt dan het tracée van deze leiding? 3. Als deze pijpleiding voor een groot gedeelte of geheel door het duin- en bosgebied komt te lig gen, wat is dan de consequentie voor dit gebied? Komt de leiding onder de grond te liggen? 4. Is het juist dat er aan beide zij den van deze leiding een strook bosgrond geheel kaal oftewel ge rooid moet zijn en is het dan ook juist dat deze strook 100 meter breed is - 50 meter aan beide zij den parallel aan de leiding? 5. Wat is bij mogelijke lekkage van een pijpleiding het gevaar voor de drinkwaterwinning in dit gebied? 6. Wat is bij mogelijke lekkage van een pijpleiding de consequentie voor de omliggende begroeiingen? 7. Is de firma AMOCO ook bereid om over al deze vragen een voor lichtingsavond te geven in de ge meente Schoorl, om de bevolking uitvoerig in te lichten en even tuele verdere vragen ter plaatse te kunnen beantwoorden? A. A. F. de Waal Boksdoornweg 18 Schoorl N.H. (02209) 1876. Buiten verantwoordelijkheid van de redactie. Vragen van J. B. M. Meijer (KVP), mevrouw A. M. C. V. Groensmit- van der Kallen (KVP) en A. J. Hut- schemaekers (KVP) aan de staats secretaris van C.R.M. en de staats secretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid. 1. Is het juist, dat door de Amoco Netherlands Petroleum Compa ny te Utrecht op zeer korte ter mijn zal worden begonnen met de exploitatie van aardgas te Groet (gemeente Schoorl)? 2. Is het juist dat dit aardgas, al vorens voor verkoop afgeleverd te worden, 'gedroogd' moet wor den door 'verbranding' en is het de bedoeling dit ter plaatse te doen of in de onmiddellijke om geving? 3. Indien vraag 2 bevestigend wordt beantwoord, zijn de bewindslie den niet van mening dat deze activiteiten zeer bezwaarlijk zijn voor een recreatieve ontwikkeling van de gemeente Schoorl? 4. En zo ja, zijn de bewindslieden dan bereid en in staat maatrege len te nemen om te voorkomen dat een van de mooiste duin- en recreatiegebieden van ons land in ernstige mate aangetast zou wor den? Toelichting: In de vergadering van de raad der gemeente Schoorl d.d. 11 mei 1970 is, zowel uit de raad als ook van de zijde van het college van B en W over dit onderwerp ongerustheid tot uitdrukking gebracht. 12 mei 1970. Uitlening der boeken elke dinsdag avond van 7 tot 8 uur. In het Oude Raadhuis te Schoorl. Iedere zaterdag vanaf de Zeeweg tegen nachtelijk rumoer -> tegen .geheime' plannen -> tegen buitensporige uitgeven, (Wie betaalt er eigenlijk 7 - U Onderzoekingen bij bejaarden, die slecht ter been waren, hebben aan getoond, dat hun gebrek een gevolg was van het ontbreken van spier suiker. Dat veroorzaakte zwakte van die spieren. Spiersuiker of glycogeen is een reservevoedsel vol energie, dat opgebouwd wordt uit gewone suiker en dat daarna in de spieren wordt opgeslagen. De voorraad wordt verbruikt zodra de spier ar beid gaat verrichten. Bij overmatige arbeid - grote sportprestaties b.v. - wordt de voorraad geheel opgemaakt en ontstaat spiervermoeidheid. Bij oudere mensen kan dat tot volledige verlamming van de spieren leiden Twee Zweedse artsen, Hultmann en Bergström, hebben ontdekt, dat de lever, bij zijn taak vetten en eiwit ten in suiker om te zetten, geholpen kan worden, door een koolhydraten rijker voeding aan het lichaam toe te dienen. Atleten, die op een der gelijk dieet gezet worden, zullen in de toekomst in staat zijn groter prestaties te leveren. In hoeverre dergelijke methoden onder 'dope' zullen vallen is uiteraard een vraag stuk dat later nog aan de orde kan komen. Voorlopig zijn, behalve de atleten, de bejaarden het meest ge baat bij de vinding van deze twee Zweden. Indus*' Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. Uw horloger/juwelier Prol Clr: list i Dorp De koorvereniging 'Bergen' zal ter gelegenheid van haar gouden jubileum een uitvoering geven van het oratorium 'Die Schöpfung' (De Schepping) van Jozeph Haydn. Hoewel de koorvereniging eigenlijk verleden jaar jubileerde (opgericht 25 november 1919), was het destijds niet mogelijk dit te vieren met een concert omdat dirigent O. Bootsma, die het koor 18 jaar leidde, door zijn drukke functie als directeur van de Volksmuziekschool onvoldoende tijd had om een groot oratoriumwerk met het koor in te studeren. Men was daarom bijzonder blij dat oud-dirigent Cornelis Jonker zich bereid verklaarde opnieuw de dirigeerstok ter hand te nemen. Na overleg werd be sloten het prachtige oratoriumwerk 'Die Schöpfung uit te voeren en daartoe vooral jonge solisten uit te nodigen.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1