Raadsvergadering in Bergen werd vlak voor de verkiezingen nog emotioneel opening GERRITSEN CONCERT vrijdag 5 juni KLOKKEN A.s. zaterdag opening van badseizoen in Camperduin verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond Opvallend DOKTERSDIENSTEN Makkelijke beslissing 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Th. Veldman Broekje Coöp. Raiffeisenbank 'Schoorl' GROET Ned. kampioen gewichtheffen Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Zomerprogramma der plaatselijke VVV's Brandmelding Bergen nr. 2626 Schoorl nr. 1381 Heropening Rötesserie 'De Boerderij' te Zijpersluis 'Bergens Belang' dient aanklacht tegen VVD raadslid in wegens laster Opbrengst collecte Vakantiekamp voor de jeugd Autocross te Schoorl SCHOORLS GEMENGD KOOR 8 UUR IN DE TOERISTENKERK 18tr JAARGANG no. 21 - DONDERDAG 4 JUNI - 8 PAGINA'S weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Damweg 1e - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Giro 65 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. MIddenstandsbank, Alkmaar Contracten speciale tarieven Advertentieprijs 17 ct. p. mm. Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; f 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Tijdens de raadsvergadering van 26 mei j.l. heeft admiraal L. J. de Ruiter ook bekend als burgemeester van Bergen, hevig slag moeten leveren met het in zijn vaarwater gekomen vlaggeschip van Idee '69, mevrouw Mr. E. P. B roekman - Vriesman. Nadat de burgemeester enkele speelse schoten over de masten en voor de boeg had gelost die zonder effect bleven, achtte hij kennelijk de tijd rijp een hevig saldo af te vuren om aldus het weerbarstige schip tot bijdraaien te dwingen, en bracht het tot in haar voegen krakende, doch stevig terug schietende vaartuig tenslotte tot zinken, daarbij geholpen door een krachtige torpedo van de heer W. Franck (VVD). Terloops kreeg het gehele eskader achter mevr. Broekman een (reeds op papier staande) veeg uit de pan. „Idee '69, waar deze brief vandaan komt, dat zo voor openheid is, dat ze zich niet eerst tot ons college heeft kunnen wenden, dat betreuren wij, want wij hadden niet van derden behoeven te horen dat het bestuur van deze politieke groepering zijn inlichtingen had van een D '66-er, zoon van de dijkgraaf van de Bergermeer, die kopieën van brieven die de AMOCO aan het waterschap zond, aan z'n politieke vrienden stuurde. Wij kennen de inhoud daarvan niet, het zou fatsoenlijk zijn geweest als het voor openheid pleitende Idee '69 het college op dit punt eerst eens had ingelicht. Ik vind het een oneerlijk spelletje, dat u op het ogenblik speelt." Aanleiding tot een steeds onaangenamer wordende discussie vormde een voorstel van mevr. Broekman, een (te laat ingekomen) brief van Idee '69, waarin werd gepleit voor meer openheid inzake de eventuele vestiging van een AMOCO reduceer/gastransportstation in de Bergermeerpolder, alsnog op de agende te plaatsen. Burgemeester De Ruiter bleek het hier niet mee eens „Het college moet dat de raad ten stelligste ont raden, aangezien het hier om een zaak gaat, waarover alleen nog maar mondeling contact is geweest en waarover wij u geen schriftelijke stukken kunnen overleggen. Er komt binnenkort een definitief voorstel van de AMOCO. Het lijkt het college voorbarig, hier nu op in te gaan. Bo vendien zullen wij u geen antwoord kunnen geven." Mevr. Broekman (lijsttrekster van Idee '69) waarschuwde dat de raad of het college voor een fait accompli kunnen worden gesteld; „ik weet dat er in Petten 'n reactorcentrum staat waar het gemeentebestuur niets van afwist." Zij wees er op dat de brief in alle kranten had gestaan, maar ook dat kon de raadsvoorzitter niet over tuigen; „Adressanten schijnen meer belang te hebben bij de kranten dan bij de raadsleden, maar laten we eerlijk zijn; Het loopt tegen de ver kiezingen en er wordt een verkie zingsstunt van gemaakt, ik voel daar niets voor. Wij gunnen ieder een verkiezingssuccesje, maar dan niet onder het mom van gebrek aan openheid bij het college." Mevr. Broekman trachtte ook deze aanval te pareren: „Het is zeker geen verkiezingsstunt. Het belang van Bergen vind ik belangrijker dan ieder partijbelang. Het is gevaarlijk, deze kwestie uit te stellen. Ik zie de mogelijkheid, dat wij dit opgedron gen krijgen. Een reduceerstation is een hele grote installatie, ik vind het bijzonder schadelijk en jammer als die hier in de gemeente zou komen, wij zijn een recreatiegemeente. Wij lopen de kans dat er van de kant van het ministerie een verklaring van algemeen belang komt. Dan ge loof ik, dat het belang van de re creatie, die ook deviezen inbrengt, zeker zo groot is. Het is goede poli tiek en geen politieke stunt, daar zo vroeg mogelijk op te wijzen." Zij werd echter onderbroken door de heer Franck (VVD) en een zeer geprikkelde burgemeester: „Ik tracht mij in het bijzonder tegenover de vrouwelijke raadsleden altijd ga lant te gedragen, maar ik moet con stateren dat u ten aanzien van een democratische instelling, op het ogenblik wel iets mist. Ik laat u nu uw gang gaan omdat u het zo goed weet, beter dan het college, maar als u werkelijk van een goede democratische instelling bent, dan had u eerst stemming gevraagd over uw voorstel. U vertelt nu het hele verhaal, ik kan uw houding en uw standpunt op dit moment niet res pecteren." De stemming wees tenslotte uit dat het grootste gedeelte van de raad de mening van de burgemeester deelde, alleen mevr. Broekman en mevr. De Poter (PvdA) stemden vóór het voorstel, de heer Schuil (PSP) stemde blanco. Opmerkelijk was evenwel dat de raadsvoorzitter op een vraag van BERGEN H. J. P. M. POOT Dorpsstraat 30, telefoon 2423 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN Dr. van Hesteren Dorpsstraat 108, tel. 212 Warmenhuizen Dr. BRUST Heereweg 272, tel. 1288 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. E. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen, tel. (02208) 3601. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 13.00-13.30 u. Telefoon 1738. de heer Schuil, of er toezeggingen namens het college aan de AMOCO zijn gedaan, een zeer ontwijkend antwoord gaf. De raad ging verder akkoord met de voorstellen van B en W betreffende de verlenging van het voorberei- dingsbesluit 'centrum bebouwde kom' de vernieuwing van de tran sportleiding c.v.-installatie brand weerkazerne 5.050,de verbete ring van een leslokaal van de Van Reenenschool 4.940,en wijziging van het algemeen ambtenarenregle ment. Het voorstel betreffende grondaankoop in Bergen aan Zee werd terugverwezen naar de com missie. De heer W. de Vries werd eervol ontslag verleend onder dankzegging voor de langdurige diensten welke hij aan de gemeente heeft bewezen. Het tweede gedeelte van de raads vergadering werd geheel in beslag genomen door de installatie van de heer W. Schotten tot gemeentesecre taris. De heer Schotten werd met algemene stemmen benoemd in de vacature, ontstaan door het verle nen van eervol ontslag aan de heer W. de Vries. Burgemeester L. J. de Ruiter toonde zich verheugd over deze benoeming: „Het was voor de raad een gewich tige, maar niet moeilijke beslissing," zo vertelde hij. „Ik ben blij dat ik juist in u, ook in de loop der jaren en soms onder zeer moeilijke omstandigheden, iemand heb gevonden, die zich ten volle heeft gegeven en steeds gezocht heeft met het college en de raad, het corps van ambtenaren, vrienden en collega's, samen te werken. Deze be noeming geeft aanleiding tot 'n fees telijk gevoel," aldus de burgemeester. Hij bespeurde ook iets opmerkelijks in de benoeming van de heer Schot ten: „Er zal wel eens eerder een echte Bergenaar benoemd zijn, maar ik dacht dat dat nog in die tijd was, dat men zei: 'nou, hij kon wel aardig meekomen op school, laat hij maar secretaris zijn'." Namens de raad feliciteerde raads- nestor J. J. Dinkelberg de heer Schotten met zijn benoeming: „Wij hebben gelukkig geen speurtochten behoeven te ondernemen, maar een nieuwe secretaris die zonder zonde is, zoals dat in sommige gemeenten wel eens gebeurd. Uw ambt is geen nieuwe, de taak van gemeentesecre taris is zo ongeveer gelijk te stellen met bedrijfsleider van een behoor lijke particuliere instelling, directeu ren, commissarissen en aandeelhou- INDUS O Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. Uw horloger/juwelier ders verdwijnen, de bedrijfsleider blijft, de kop blijft d'r op." De taak van de gemeentesecretaris ten opzicht van de raad in ogen schouw nemend zei hij„U is de rots waarop altijd kan en moet worden gebouwd, het grote informatiecen trum, dat geen gemeente missen kan." Hij deed zijn gelukwens verge zeld gaan van een geschenk namens de raad, een polshorloge. De heer Schotten dankte de raad voor het blijkens zijn benoeming in hem gestelde vertrouwen. Hij zei o.m:. „Vaak hoort men verklaren zo blij te zijn de gelegenheid te krij gen om het woord te voeren. Dat is met mij zelden, maar zeker niet nu het geval. Een gemeenteambte naar heeft geen enkele kans erva ring op te doen in het spreken in een openbare vergadering van het het hoofd van een gemeente. Maar nu ik eenmaal gevallen ben in de kuil die de burgemeester en met hem enkele anderen zo vakkundig voor mij hebben gegraven, zal ik daar toch weer uit moeten krabbe len." Hij verhaalde van de tijd dat hij als 'jongste broekje' de eerste schreden in het raadhuis zette. Zijn eerste werk bestond toen uit het uittypen van de aantekeningen van de laatste B en W-vergadering: „Dat heb ik zes maal over moeten doen voordat het leesbaar was," vertelde hij. Uit de gesproken woorden en uit zijn benoeming maakte hij op dat de raad verwacht, dat hij sedert die tijd iets heeft bijgeleerd. Over de moeilijke omstandigheden op de se cretarie merkte hij op dat: „ieder lid er op zijn eigen plaats en op zijn eigen manier toe heeft bijgedragen de zaak zo goed mogelijk draaiende te houden. Vooral de goede en vriendschappelijke verhoudingen hebben de noodzakelijke samenwer king mogelijk gemaakt." In dit verband noemde hij in het bijzonder zijn beste vriend, zij het recente tegenkandidaat, de heer Brouwers. Hij eindigde met de hoop uit te spre ken, nog lang te kunnen bijdragen aan het welzijn van ons prachtig mooie dorp Bergen. Schoorl - Heereweg 56 Bergen - Stationsstraat 6 Groet - Heereweg 252 van ons nieuwe bijkantoor te Op donderdag 11 juni 1970 vindt de opening plaats van ons nieuwe bijkantoor aan de Heereweg 252 te Groet. Als beheerder van het bijkan toor treedt op de heer H. Huls. Het nieuwe bijkantoor beschikt over safeloketten en is telefonisch bereik baar onder nummer (02209) 2216. De openingstijden van maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 15.00 uur en tevens elke vrijdagavond van 18.30 tot 20.00 uur. Van 14.30 tot 16.30 bent u van harte welkom om ons nieuwe bijkantoor te bezichtigen. Vanaf vrijdag 12 juni zijn wij geopend voor alle bankzaken. In verband met deze opening zijn onze kantoren te Schoorl en Bergen 11 juni a.s. na 12.30 uur gesloten. SCHOORL Hans Janssens, die hier in Schoorl (Boksdoornplantsoen) woont, is afgelopen zondag in Maas tricht Nederlands kampioen in ge wichtheffen, zwaargewicht le klasse geworden. Hij traint elke dag 2 uur en had zich naar dit kampioenschap toegewerkt. Nu traint Hans Janssens weer hard voor de Nederlandse kam pioenschappen op 2 oktober in Po wer-lifting te Delft. aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, werden snel geleverd Dezer dagen is de evenementenlijst 1970 verschenen waarin wordt opge somd welke evenementen de beide plaatselijke VW's de gasten en in- ners te bieden hebben. A.s. vrijdag 5 juni geeft Schoorls Ge mengd koor in de Toeristenkerk te Catrijp een concert m.m.v. diverse solisten en het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest. Om 8 uur be gint men met de uitvoering van het Stabat Mater van A. Dvorak. De dag daarop, zaterdag 6 juni wordt het badseizoen te Camperduin ge opend. Dit gebeurt nu niet door Pi- po de Clown maar door niemand minder dan ene Arie Droogewaard uit Lutjebroek. Wie zich achter deze naam verschuilt kunt u zelf consta teren als u 's middags om drie uur in Camperduin bent. Zoals gebrui kelijk is aan het evenement een bal lonwedstrijd voor de kinderen ver bonden en verlenen fanfarekorps en drumband hun medewerking. Op zondag 7 juni vindt om twee uur een autocross plaats op een terrein aan de Oudendijk. Deze cross wordt evenals vorig jaar weer georgani seerd door de Autocross Organisatie Noord-Holland. Op zondag 14 juni vindt er een in ternationaal drumbandconcours plaats op het sportterrein en des avonds is er een showwedstrijd met taptoe. De evenementen die door de Schoorlse drumband worden georga niseerd beginnen om resp. 13.00 en 19.45 uur. Er worden in de maand juni twee puzzeltochten gehouden, een zeehen- gelwedstrijd en dan is er nog een volleybalwedstrijd. Op 23 juni begint in Schoorl's cen trum een braderie en zaterdag 27 juni is er weer kermis in Schoorl die tot en met dinsdag 30 juni duurt. ZIJPERSLUIS In een betrekkelijk zeer korte tijd heeft de Franse keu ken van de Rötesserie 'De Boerderij' aan de Rijksweg, een goede naam opgebouwd en mag thans vele men sen uit binnen- en buitenland tot haar vaste cliënten beschouwen. Het is ook enig in haar soort in de kop van Noord-Holland, want verder is het alleen maar te vinden in de gro te centra. Maar om nog meer de sfeer te proeven van het exclusieve, hebben de heren culinaires Rietveld, Huls hof f en Vonk enige veranderingen aangebracht, o.a. een barbecue en vanaf a.s. vrijdag bent u in de ge legenheid om diverse specialiteiten te laten serveren die midden in het restaurant voor uw eigen ogen op 'n houtskoolvuur worden bereid. De moderne elektrische hulpmidde len mogen dan wel snel werken, maar door het vlees te bereiden op het houtskoolvuur zal de smaak en de geur nog pikanter worden. Een dergelijke gelegenheid is meestal alleen voor de kenners en fijnproe vers weggelegd, maar door een niet extreem hoge prijs hoopt men een groter publiek van dienst te zijn. Mocht u eens de Rötesserie met een bezoek willen vereren, dan kunt u vooraf telefonisch uw tafel reserve- Het dagelijks bestuur van de kies vereniging 'Bergens Belang' heeft te gen de lijstaanvoerder van de VVD in Bergen, de heer W. Franck, bij de justitie een klacht ingediend wegens laster. Dit naar aanleiding van een door hem ondertekende 'Open brief aan het bestuur van de vereniging Nieuw Bergen te Bergen N.H.' Van deze vereniging zijn twee bestuurs leden, de heren Ris en Selleger, raadskandidaat voor de groepering 'Bergens Belang', die gisteren voor het eerst aan de gemeenteraadsver kiezing in Bergen deelnam. De 'Open brief' was in de vorm van een advertentie tussen de tekst op genomen in de Alkmaarse Courant van 27 mei j.l. De heer Franck beschuldigt 'Bergens Belang' hierin van: laag bij de grondse politieke vuilspuiterij' naar aanleiding van een speciale in Ber gen en Bergen aan Zee huis-aan- huis verspreidde verkiezingseditie van 'De Bergenaar', het maandblad van de kiesvereniging. Bestuur en raadskandidaten van 'Bergens Belang' voelen zich in hun eer en goede naam aangetast, omdat genoemde heer W. Franck deze be schuldiging heeft gedaan zonder hiervoor een schijn van bewijs aan te voeren en dat nog wel in een 'Open brief' aan het bestuur van een andere vereniging, aldus de aan klacht. De Bergens Belangers zijn ook ge belgd over het feit dat de 'Open brief' als 'peperdure advertentie' tus sen de tekst in een regionale krant was geplaatst. Als minder met geld middelen toegeruste vereniging is het hun niet mogelijk op dezelfde wijze te antwoorden om daarmee de verkeerde indruk weg te nemen, al dus de aanklacht. De lij stencollecte van de Nederland se Hartstichting, welke ten bate van de bestrijding van hart- en vaat ziekten in Bergen werd gehouden in de periode van 27 april - 2 mei 1970, heeft het prachtige bedrag van 5.804,40 opgeleverd! (De opbrengst in 1969 was ƒ3.808,37). Veel dank aan allen die hierin hebben bijge dragen! Ook aan de collectanten en collectrices onze hartelijke dank. SCHOORL Evenals voorgaande jaren zal er weer een vakantiekamp worden georganiseerd voor de Schoorlse lagere schooljeugd. De re den van dit kamp is algemeen be kend: De kinderen van verhuurders en middenstanders, kinderen dus die min of meer de 'dupe' zijn van het seizoen, een vakantieweek te bezor gen. Steeds bleek echter, dat de grootste groep kinderen uit Schoorl kwam, doch deze vakantie is even eens bedoeld voor kinderen uit Groet en Catrijp. Aangezien de afgelopen jaren een toename te zien gaf van het aantal deelnemers werd besloten twee weken lang een kamp te orga niseren en wel de week vanaf maan dag 6 juli tot en met vrijdag 10 juli, en de week vanaf maandag 13 juli tot en met vrijdag 17 juli. De leiding is in handen van mevr. E. Wilbers (de kinderen uit de laagste klassen) en de heren Alph. Leysen jr. en G. H. Wilbers (de hoogste klassen). De kinderen worden om 9 uur op het kampterrein Schoorlse duinen verwacht en worden de gehele dag tot 's avonds half zes bezig gehou den met speurtochten, sluipspelen, sportwedstrijden, bosspelen, stok brood bakken, knutselen, toneelspe len enz., enz. De laatste avond zal er natuurlijk een echt kampvuur zijn. Dank zij de belangeloze medewer king van de Koninklijke Landmacht (die voor een dagverblijf zorgt), Staatsbosbeheer en de gemeente Schoorl, kan ook dit jaar het kamp weer doorgang vinden. De kinderen kunnen dit jaar dus kiezen welke week zij mee willen doen aan het vakantiekamp. Elk kind kan in prin cipe dus één week meemaken. We verwachten veel kinderen, zorg dus dat je er vlug bij bent, anders is er misschien geen plaats meer. De kinderen kunnen zich opgeven dinsdag 9 juni a.s. des avonds van af half zeven tot negen uur bij de heer G. H. Wilbers, Sleedoornweg 4. Het kampgeld bedraagt S 15,— per kind. Het tweede kind uit één ge zin betaalt 12,50, terwijl het derde kind uit één gezin 10,betaalt. (Het kampgeld moet pas betaald worden tijdens het kamp). Bij de op gave moet vermeld worden aan wel ke week deelgenomen zal worden. Na opgave krijgt elke deelnemer- (ster) bericht over verdere details betreffende het Zomerkamp 1970. A.s. zondag wordt er evenals verle den jaar weer een autocross gehou den op het weiland aan de Onder weg. De cross begint om 14.00 uur. Er zijn pijlen langs de weg gezet, voor diegene die het weiland niet kunnen vinden. Aan de start verschijnen o.a. Jaap Keppel en Adriaan Oostindier, bei den uit Den Helder en Arie Kossen uit Callantsoog. Deze hadden vorig jaar de meeste punten behaald. De prijsuitreiking zal plaatsvinden in café De Band te Schoorldam.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1