GERRITSEN J Kindermode in katoen voor vrije tijd en strand administratieve kracht vrl. drukkerij Volkers Leegwater KLOKKEN De korbalvereniging Duintoppers bestaat 1 jaar Opening badseizoen Dr. Hodde Afwezig tot 21 juni Babyspreekuur 26 juni Autocross Jeugdverkeers- brigadiers worden opgeleid Uitslag verloting van Ned. Herv. Vrouwengr. Drumband Schoorl Concert Schoorls Gemengd Koor 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Kunstenaarscentrum Bergen Burgerlijke stand Bergen Brandmelding Bergen nr. 2626 Schoorl nr. 1381 Th. Veldman Gasten concert Lezing met vogelfilms Collecte voor Blinden Gevraagd per 1 augustus a.s. MAVO of MMS en typediploma gewenst. Prettig werk op gezellig kantoor. Damweg 1e - Schoorl - Tel. (02209) 1268 of 1223 Vrijdag 5 juni 1970 hield de korfbalvereniging Duintoppers een algemene ledenvergadering met hierop aansluitend een feestavond in café-restaurant De Kastanjeboom aan de Heereweg in Schoorl. Om 8 uur opende voorzitter D. Hoede de vergadering. In zjjn openingswoord herinnerde hjj de leden en verdere aanwezigen aan het feit, dat de korfbalvereniging precies 1 jaar geleden werd opgericht. Tevens concludeerde hjj dat de vereniging een gezellige vereniging was met een goede sfeer. Ondanks dit voor de vereniging gunstige jaar in fi nancieel opzicht, pleitte de voorzitter krachtig voor het houden van acties door de leden, omdat de vereniging niet alleen van contributies rond kan komen. De voorzitter bedankte het echtpaar Obbes voor het vele werk dat zij in het afgelopen jaar voor de vereniging gedaan hebben. Beiden leidden het afgelopen jaar de trainingen, terwijl de heer Obbes tevens mede-oprichter en voorzitter van de vereniging was. Daarna paste nog een woord van dank aan de toto-functionaris, de heer A, Souwer, en zijn twee helpsters, de zusjes Mooy. Uit het jaarverslag van de secreta resse, mevr. C. M. Plomp-de Meyere, bleek dat de vereniging momenteel 51 leden en 11 donateurs telt. De se cretaresse bedankte de ambtenaren van het gemeentehuis voor de voor treffelijke hulp bij het stencillen van de clubkrant. Na de secretaresse was het de beurt aan mej. A. N. Groet, penningmees- teresse, om het financiële verslag onder woorden te brengen. Het bleek dat dit jaar een gunstig jaar was voor de vereniging. Dit kwam hoofd zakelijk door het enorme succes van de twee acties die het afgelopen jaar gevoerd zijn. De korfbalvereniging was n.l. een van de vier gelukkige verenigingen, waarvoor de Schoorlse middenstand hun jaarlijkse St. Ni- coiaasactie hield. Een enorm bedrag kon na afloop van de actie aan de korfbalvereniging overhandigd wor den. De door de senioren gehouden kaarsenactie was eveneens een groot succes, hetgeen om herhaling vraagt, aidus de penmngmeesteresse. Een lid van de kascommissie, mevr. J. Gerbers-Eenjes, kwam vertellen dat de commissie de boeken van de penmngmeesteresse in orde had be vonden. De wedstrijdsekretaris, J. W. Kraa- yeveld vertelde in zijn jaarverslag dat het bestuur een 'meisjesstop' in had moeten voeren voor meisjes tus sen 11 en 14 jaar. Andere leden zijn juist van harte welkom. In de com petitie hebben de senioren de tweede plaats bereikt achter Helios uit Cas- tricum. De aspiranten eindigden op de voorlaatste plaats, terwijl de pu pillen helaas op de onderste plaats waren belandt. De materiaalcomm. D. Gerbers, zei dat hij veel steun gehad heeft aan verschillende actie ve leden bij de vervaardiging en on derhoud van het materiaal. Hij dankte de gemeente voor het prach tige matenaalhok. Tevens vertelde hij dat een schrijf machine aangeschaft was van een deel van het geld dat de Schoorlse middenstand heeft gegeven. Het Staatsbosbeheer heeft de vereni ging een vlaggemast geschonken, waarvoor mevr. A. Hoede een klup- vlag heeft vervaardigd. In de rondvraag werden o.m. vragen gesteld over het speelterrein, een De VVV Groet Camperduin heeft de laatste jaren het initiatief genomen om het nieuwe badseizoen omstreeks deze tijd van het jaar te doen ope nen. De afgelopen twee jaar ge beurde dit door Pipo de Clown maar nu had men voor deze happening een andere figuur aangetrokken. Deze bleek verschillende namen te hebben en afkomstig te zijn uit Lut jebroek. Een rasechte Westfries dus, die per boot van onbekende streken werd aangevoerd over het rustige water van onze Noordzee. Op het strand aangekpmen nam de heer Droogebroek plaats in een zg.n. kettekar en werd, voorafgegaan door drumband en fanfarekorps naar de geluidswagen gevoerd. De tot dan onbekende bezoeker bleek in de ver te te lijken op een zekere heer Jo de Leeuw, wethouder der gemeente en bedrijver van de kunst met een klei ne K. Hij werd verwelkomd door penningmeester Gutker van de WV, die zei verheugd te zijn de bejaarde heer, gekleed in een tenue van het begin der eeuw te kunnen begroe ten. De heer Gutker wees op de uit stekend georganiseerde reddingsbri gade waar men aan Camperduin over beschikt en verzocht Arie te willen wijzen op de gevaren der zee. Deze Arie zei dat er een tijd was ge weest dat er geen boer op het strand kwam maar dat is in deze moderne tijd gelukkig anders. Ook hij gaf de reddingsbrigade een compliment want het afgelopen seizoen is er aan onze kust geen mens verdronken. (Tegen uw redaktie zei hij later, ik heb vergeten ook de EHBO te noe men, want die doen het ook best). Hij waarschuwde de aanwezigen niet te ver in zee te gaan en vooral niet bij de dammen te baden. Want als er 1 mens verdrinkt is het badsei zoen bedorven. De heer Arie wees op de unieke situatie te Camperduin en zei verder een koffer mooi weer te hebben meegenomen. Hij opende deze en drie ballonnen verdwenen in de sterke wind richting Schot land. Dit was 't sein voor de kin deren ook hun ballon aan het zwerk prijs te geven en een honderdtal vormde een kleurige wolk die snel verdween. De belangstelling voor de opening van het badseizoen was overigens niet zo groot als de afgelopen twee jaar. Nadat de fanfare nog een nummer tje had gespeeld ging iedereen zijns weegs. Ook Arie uit Lutjebroek, nu niet met het kettekarretje maar met een voertuig dat meer paardekrach- ten leverde. Van Reenenpark 2, Bergen klupembleem en de schrijfmachine. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering en hoopte dat het volgende seizoen een sportief en goed seizoen zou worden. Hierna werd de 'verjaardag' van de korfbalvereni ging nog enkele uren uitbundig ge vierd. N.B. De korfbalver. zit met smart te wachten op leden van 8-65 jaar, die het korfbalspel willen gaan be oefenen, behoudens de hierboven ge noemde 'meisjesstop'. De nieuwe le den kunnen zich opgeven bij de se- kretaresse mevr. C. M. Plomp-de Meyere, Hagedoornplantsoen 97. Tel. inlichtingen op de nrs. 2119 en 2076. Afgelopen zondag werd door de Auto cross Organisatie Noord-Holland we derom een cross georganiseerd op het terrein van de heer Delver aan de Oudendijk. Dankzij een intensie ve reclamecampagne, waar je ook in onze provincie reed, je werd op de cross geattendeerd, en ook wel dank zij het mooie weer, was de be langstelling weer groot. 25 deelnemers verschenen aan de start in de meest wonderlijke voer tuigen die de gebroeders Bever niet zouden hebben misstaan. Het chassis was danig versterkt, de rui ten eruit gehaald, de wagens fraai opgeschilderd met de meest vreemde leuzen en toen maar rossen jongens. In de korte tijd dat wij er waren belandden drie wagens in de sloot, daartoe bereidwillig geholpen door een collega-coureur. Maar de wagens werden er weer even vlot uitgetakeld door twee trekkers. Men bereikte op de rechte stukken hoge snelheden en de kluiten modder vlogen de toe schouwers vaak om de oren. Er wer den 4 manches verreden en ook werd gereden om de premies die door za kenlieden ter beschikking waren ge steld. De prijsuitreiking vond later op de middag plaats in café De Band te Schoorldam. Het Organisatie-comité Jeugdver- keersbrigades te Schoorl, heeft 4 juni jl. besloten nog deze maand met de opleiding van de verkeersbriga- diers te starten. De kinderen van de huidige vijfde klas, van de Openbare School aan de Molenweg, zullen door het on derwijzend personeel en de groeps commandant der Rijkspolitie wor den opgeleid. Na de schoolvakantie gaan de, dan zesde klassers ,op de Voorweg hoek Dennenlaantje, de jonge kinderen over helpen. De brigade zal bestaan uit 3 briga- diertjes, twee zullen de kinderen naar de overkant geleiden en één zal de kinderen op de stoep opvtngen en tegenhouden tot de volgende golf naar de overkant mag. De kinderen gaan gekleed in duidelijk herken bare kleding en het verkeer wordt stop gezet met de bekende spiegel eieren. Iedere verkeersbrigadier in functie is W.A. verzekerd. De ouders zullen een brief ontvangen waarin de tij den vermeld staan, waarop de bri gadiers in werking zijn, zodat de kinderen BINNEN die tijd naar de school gestuurd kunnen worden. Vanaf 11 augustus wordt iedere weg gebruiker, dus ook fietsers en brom fietsers, vriendelijk verzocht te wil len meewerken om de verkeersbri- gadiers in Schoorl tot een groot suc ces te maken. C. Koning, Hulstplantsoen 46 ten bate van het kerkorgel te Schoorl. Op de volgende nummers zijn di verse prijzen gevallen: 1871 479 397 1106 1819 1472 1686 1385 554 448 664 948 962 194 568 1205 550 709 261 1378 1878 659 1445 1401 462 1718 179 629 113 538 1510 1481 1949 -- 1678 911 102 777 1065 1465 1675 878 985 815 1809 153 1136 925 385 90 1382 1048 1204 1530 1158 984 963 1908 1777 218 951 1681 728 1702 532 1765 Verdere prijzen: Stola no. 77 Tafellaken no. Ill Sjoelen gewonnen door Ria Monooy. De pop heette Mar ja. De pot met bonen waren er 1600, geraden door mevr. In 't Veld. OPBRENGST FANCY FAIR De opbrengst van de Fancy Fair, daar bent u allen vast nieuwsgierig naar bedroeg ƒ2147,30. Alle loten 2000 in totaal, waren verkocht. Dat is dus 2000 x 50 cent pl,m, nog eens ƒ1000,—. Alles bij elkaar ƒ3147,30 bruto, want alle onkosten moeten nog berekend worden. Alle medewerksters, verkoopsters en kopers en vooral de gevers en geef sters heel hartelijk dank. Drie heren hebben ons geholpen met het tim mer- en sjouwwerk. Een zal ik er noemen en dat is de heer v. d. Helm, die op meesterlijke wijze de ameri- kaanse verkoop leidde. Dansavond Op zaterdag 13 juni a.s. vindt er in Schoorl op het sportterrein in een tent voor ca. 1000 personen een dansavond plaats. Recette ten bate van de Drumband Schoorl. De dans muziek wordt verzorgd door een 2-tal dansorkesten geformeerd uit het Heeresmuziekcorps 7 uit Düssel- dorf, Aanvang 8 uur. Drumband concours. Zondag 14 juni groot drumbandcon cours op het sportterrein aan de Molenweg. Aan dit evenement ne men 33 korpsen deel. Aanvang con cours 11.30 uur. Na afloop van het concours rond 5 uur défilé. Concert. Van vrijdagavond tot dinsdagmor gen is het Heeresmusikkorps 7 uit Düsseldorf de gast van de Drum band Schoorl. Zondagmorgen biedt dit korps de inwoners van Schoorl een concert aan, aanvang 10.45 uur bij het klimduin achter restaurant 'De Roode Leeuw'. In de pauze van het concours zullen zij wederom muziek ten gehore brengen, 's Avonds 19.30 uur showwedstrijd en gezamenlijk optreden van het Heeresmuziekkorps 7 en de Drum band Schoorl. Na afloop rond 9 uur wederom grote dansavond m.m.v. The Left Side. Voor een eivolle toeristenkerk heeft Schoorls Gemengd Koor met mede werking van het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest en 4 solisten vrijdagavond een concert gegeven. Ten gehore werd gebracht het Sta- bat Mater van Antonin Dvorak. Het Stabat Mater was, aldus het pro grammaboekje, 't eerste grote gees telijke koorwerk dat Dvorak schreef. De schets ervan schreef hij in 1876, hij legde die evenwel terzijde voor andere werken, doch nam deze het daarop volgend jaar weer op, onder indruk van het verlies kort na el kaar van twee zijner kinderen. De smart over het doorstane leed klinkt dan ook op uit de muziek, de componist heeft de schepping van zijn Stabat Mater zonder twijfel er varen als een bevrijding van zijn eigen verdriet, waardoor het werk een sterk emotionele geladenheid kreeg. De tekst van het werk, die zovele componisten heeft geïnspi reerd, is afkomstig van de 13-eeuwse dichter Jacopa da Todi. Dvorak schreef bij deze tekst prachtige ro- mantisch-melodieuze muziek. Schoorls Gemengd Koor heeft er hard en met plezier aan gewerkt, het koor hoopte door het concert iets van die vreugde aan de concertbe zoeker en wellicht toekomstig lid van het koor, over te brengen. Het is wel zeker dat dit gebeurd is, het talrijke publiek, waaronder op vallend veel jeugd, luisterde geboeid en muisstil naar koor, solisten en orkest. Het is niet aan ons een ter zake kundige recensie van het ge- bodene weer te geven, wij volstaan dan ook met op te merken dat er prachtig is gemusiceerd en gezongen waarbij dirigent Klaas Venneker een speciaal compliment verdient voor de wijze waarop hij zijn werk heeft ingestudeerd en ook voor de manier waarop hij het hele scala van solis ten, koor en orkest tot grote hoogte van muzikaal kunnen heeft opge zweept. Het publiek toonde zijn waardering na afloop door het bren gen van een grootse ovatie die staande werd gebracht. En wat de toekomst betreft, vol gend jaar bestaat het koor 45 jaar en men zal dit feit ongetwijfeld her denken door het geven van een jubi leumconcert. Schoorl mag trots zijn op zijn koor, het telt ongeveer 80 leden. Ondanks dit grote aantal streeft het bestuur nog steeds naar uitbreiding van het aantal zangeressen en zan gers, wie daarom eens een repetitie van het koor wil bijwonen ter ken nismaking, hij of zij is van harte welkom. 'ik* Cas Oorthuys, collectie foto's onder de titel 'mensen' van 6 t.m. 18 juni 1970. Geopend dagelijks van 10.30-12.30 en 14-17 uur, zondags 14-17 uur. van 1 tot 8 juni 1970 Geboren Jeffrey Mike, z.v. S. P. M. Delis en, Th. P. Koopman, Leo Gestelweg 4. Ondertrouwd: Leendert Prins, 24 jaar en Neeltje Baars, 22 jaar, Kerkedijk 37. Rubert Jacobus Theuns, 21 jaar en Divera A. M. Loos, 18 jaar, Raad huisstraat 10. Overleden: Klaas Veldt, 85 jaar, Herenweg 61. Johanna C. de Keijzer, 66 jaar, e,v, Röllich, Kerkelaan 32. Trijntje Spruit, 79 jaar, wed. van der Zei, Elkshove 1. Maria W. Olde Henskens, 69 jaar, e.v. Maissan, Broekbeeklaan 13. Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. Uw horloger/juwelier BERGEN Het Chr. Gemend Koor 'Bergen' geeft op woensdag 17 juni een concert in de Geref kerk, Dr. van Delftlaan te Bergen. Medewer king wordt verleend door Tiny Punt, sopraan, Mieke Stuart, dwarsfluit en Ger Duyves, orgel. Algehele leiding heeft Dick P. Spiering. De toegang tot dit concert is gratis. Aanvang 20.00 uur precies. BERGEN In het kader van het groep Noordhollands Noorderkwar- 10-jarig jubileum van de Vogelwerk_ tier a.s. weekend, zal op zaterdag avond 13 juni een, ook voor niet-le- den toegankelijke, lezing gehouden worden in 't Gulden Vlies, Koor straat 20 in Alkmaar. Aanvang 20.00 uur precies. De heer Strijbos zal hierbij de vol gende films vertonen: De Bol op Texel. Het vogelmeer in de Schoorl se duinen. De blauwe reigerkolonie in de Beemster en Het Balgzand. Toegangskaarten a 2,aan de zaal verkrijgbaar. Zaal open half acht. BERGEN In de week van 15 juni tot en met 20 juni zal er weer in Bergen en Bergen aan Zee een col lecte worden gehouden voor de blin den. De opbrengst is bestemd voor de tewerkstelling der blinden. tig om te dragen en hygiënisch. Al lemaal dingen die ontzettend be langrijk zijn voor kinderkleding. De stoffen die Barbara Farber voor deze collectie gebruikte zijn uitslui tend katoenen denims van Ter Kuile Cromhoff: sportief voor school en spel, maar ook modieus wanneer ze Dit model van Barbara Farber is ge maakt uit een katoenen scrubbed de nim, sterk, soepel en heerlijk om in te spelen. Het jacket met opstaande kraag heeft aan de voorzijde een ritssluiting en twee vrij laag geplaat ste zakken met puntkleppen. Als mo- disch detail een koordgarnering aan mouwen en broekspijpen. De kleur van deze combinatie is blauw of steenrood. er een keer op z'n zondags moeten uitzien. Een bewijs dat de ontwerpen van Barbara Farber werkelijk allure hebben is wellicht het volgende: op de wereldtentoonstelling Expo '70 in Osaka zal het International Insti tute for Cotton in de laatste week van mei driemaal daags een inter nationale modeshow van kinderkle ding presenteren. Twee ontwerpen van Barbara Farber vertegenwoor digen hierbij de Nederlandse inzen ding. Dikwijls terugkerende details in de ontwerpen van Barbara Farber zijn opstaande kragen, rits- en druk knoopsluitingen, omslagen zowel bij lange broeken als bij bermuda's, gro te opgestikte zakken en sierstiksels. Barbara Farber heeft aan deze mo dellen de toepasselijke naam Look- alike-Look gegeven. Zelf zegt zij: „Omdat veel van de kleding door jongens én meisjes gedragen kan worden en één model soms bestaat uit vier onderdelen, kan ieder zijn eigen coördinaties samenstellen naar kleur, model, dessin of kledingstuk. Zoiets was tot op heden niet moge lijk in kinderkleding. Bovenden," zegt Barbara Farber, „denk je zelf als moeder ook aan de praktijk: kle ding die door jongens en meisjes ge- blemen wanneer een jonger broer tje of zusje aan de beurt is." Rechts een speelpak ontworpen door Barbara Farber en gemaakt uit een beige met oranje gestreepte katoe nen scrubbed denim. De halfronde opgestikte zakken zijn afgewerkt met een oranje bies. Schouders en korte mouwen zijn eveneens oranje. Dit model is ook verkrijgbaar in de com binatie blauw/beige. Links: een combinatie van blouson en lange broek. De kleuren zijn beige oranje gestreept voor het jack druk knoopsluiting en ringceintuur) en oranje voor de pantalon. Ook dit model van Barbara Farber werd ge maakt uit een soepele katoenen scrubbed denim en is verkrijgbaar in de combinatie blauw met beige. Twee speelpakken ontworpen door Barbara Farber in soepelzachte katoenen scrubbed denim, onverslijtbaar en probleemloos in de was. De jongen draagt een oranje mouwloze overall met ritssluiting. De halfronde opgenaaide zakken zijn oranje en beige gestreept. Ook in de combinatie blauw/beige verkrijgbaar. Het speelpak van het meisje is beige met oranje strepen. De halfronde zakken zijn afgezet met een oranje bies. „Mode ontwerpen om de mode zelf heeft geen enkele zin. Zeker niet wanneer het om kinderkleding gaat. Die moet doelgericht en functioneel zijn, makkelijk in het dragen en eenvoudig om aan en uit te trekken. Belangrijk is ook dat de verhou dingen juist zijn. In de praktijk be tekent dit dat bijvoorbeeld voor kin derjurkjes alleen het empire model of de A-lijn geschikt zijn omdat er van een taille op deze leeftijd nog nauwelijks sprake is." Dit zijn een aantal uitspraken van Barbara Farber (getrouwd en moe der van 3 kinderen), die - afkomstig uit Amerika - sinds een jaar of ze ven in Nederland woont en als ont werpster van kinderkleding haar sporen ruimschoots heeft verdiend. Toen zij in 1962 naar Nederland kwam was het hier moeilijk om echt leuke kinderkleren te kopen. Sinds dien is er volgens haar wel enorm veel veranderd, maar nog steeds blijft er ook veel te wensen over. Zelf zou Barbara Ferber het 't leukst vinden waneer er ook voor kinderen een echte eigen mode bestond. Maar de invloed die van de volwassen mo de uitgaat is daarvoor gewoon te groot. Toch hebben de ontwerpen van Bar bara Farber een heel eigen gezicht. Ook in de collectie katoenen kinder kleding die zij voor de firma Nihom in Amsterdam ontwierp komt dit tot uiting. Barbara Farber ontwierp deze kle ren speciaal voor de leeftijd van 7 tot 12, 13 jaar. Zij vindt dat deze jon gens en meisjes altijd een beetje misdeeld zijn geweest wat hun kle ding betreft. Tot een jaar of zes is het niet zo moeilijk. Die kinderen, zegt zij, zien er van zichzelf al leuk uit. Bovendien ontwerpen de cou turiers ook voor deze groep, waar van door de confectieindustrie ruim schoots wordt geprofiteerd. En vanaf 13 jaar is het ook geen probleem meer, Daar begint de tienermode al merkbaar te worden. Barbara Farber heeft zich daarom het lot aangetrokken van de jongens en meisjes die in leeftijd net tussen deze twee groepen in vallen. Dat be tekende dat de kleding die zij ont wierp op de eerste plaats praktische kleding moest worden met makke lijke sluitingen zoals rits en druk knopen en vooral gemaakt van stof fen die het nodige kunnen hebben. Het was voor haar dan ook heel vanzelfsprekend om katoenen stof fen te gebruiken. Bovendien zijn die makkelijk te wassen, luchtig en pret-

De Duinstreek | 1970 | | pagina 2