vers fruit markt op t Plein in berden nu ook uw adres Gebr. v. d. Bosch n.v. voor L.P.G. Kogendijk - Bergen - Telefoon 3622 De eerste steenlegging van het Dorpshuis GERRITSEN vrijdag J Benzinestation - Olie - Hout - Kolen KLOKKEN Krijgt u geen Ouinsfreek ='1- V', Aan onze abonnees 55 2867 Musical in de Toeristenkerk Burgerlijke stand Expositie in Warmenhuizen Bandentips voor 'de vrouw achter het stuur' Jaarlijkse collecte t.b.v. het Anjerfonds Puzzeltocht Bergen Alkmaarse kraamvrouwen in de krul Interessante werken op Concert in Bergen Brandmelding Bergen nr. 2626 Schoorl nr. 1381 V l (aardbeien-kersen-bananen- tomaten-sinaasappels-grape fruits- appelen enz-, enz.) BERGEN AAN ZEE Zaterdagavond 19.30 uur: (Nederl.). Zondag 8.30 uur: (Duits). BERGEN HERV. GEMEENTE 9.00 en 10.15 uur: In 'Het Kompas', Dr. v. Peltlaan, Ds. Veenhuysen uit Alkmaar. GEREFORMEERDE KERK 9.00, 10.30 en 19.30 uur: Ds. K. Feen- stra te Amstelveen. PAROCHIE PETRUS EN PAULUS Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag 8.15 - 9.30 - 11.00 EUROPESE PAROCHIE VAN ST. BENEDICTUS Prins Hendriklaan 31 Willen degenen die het abon nementsgeld per giro of bank voldoen dit voor 1 juli over maken op onze postrekening t.n.v. Fa. Volkers en Leeg water. Banken: Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl Ned. Middenstandsbank, Alk maar Alg. Bank Nederland, Bergen Bij voorbaat hartelijke dank. Zaterdag 19.15 uur: Eucharistie viering als op zondag. Zondag: 8.00 uur - 9.00 uur hoogmis, 10.15 uur Europese dienst met preek in het Frans en Duits - 11.30 uur. SCHOORL NED. HERVORMDE GEMEENTE VAN SCHOORL, GROET EN CAMP. Schoorl, 10.00 uur: Ds. W. Ph. E. v. Kooten. 19.00 uur: Ds. J. Borghardt, Haarlem. Open Deur Dienst. Groet 9.00 en 10.30 uur: Eerw. heer J. I. C. v. Deutekom, Den Helder. R.K. PAROCHIE VAN DE H. JOANNES DE DOOPER Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag: 8.00 - 9.30 - 11.00 en 19.00 uur. In aanwezigheid van talrijke autori teiten vond vorige week vrijdag de symbolische eerste steenlegging plaats van het Dorpscentrum te Cat- rijp. 't Bestuur der Stichting Dorps centrum Schoorl had het bijzonder leuke idee gehad deze ceremonie te laten verrichten door zowel de jong ste als de oudste inwoner van Schoorl. De eerste was Jeroen J. Kleine Staar, oud 2 dagen, en de heer Hendrik Smit, oud 98 jaar. Je roen had zijn vader maar gestuurd want wat ben je nog als je twee dagen oud bent. De heer Smit was er wel, ondanks zijn hoge leeftijd metselde hij de symboilsche steen en schonk de Stichting nog en passant een bedrag en dit deed ook de vader van Jeroen. Een en ander volgde na een toe spraakje door de heer Van Westen, de voorzitter van het Stichtingsbe stuur. Deze merkte op dat men, ge zien het werk van het bestuur, aan het begin van het einde staat. Hier aan is drie jaar van zwoegen vooraf gegaan. Want na de brand van het Verenigingsgebouw te Catrijp zijn enkele vergaderingen belegd om te proberen een dorpshuis van de grond te krijgen en u ziet, aldus de heer Van Westen het resultaat. Het bestuur kreeg te maken van zowel financiële als bouwkundige vraagstukken. Wat het eerste betreft was het de bedoeling een zo hoog mogelijke subsidie te krijgen terwijl de Schoorlse bevolking door de lote rijactie en ook op particulier initia tief bijzonder actief zou zijn. De bouwtechnische kant is niet over rezen gegaan, de eerste tekening is zowel door het bestuur als door het Ministerie goedgekeurd maar niet door de Welstandscommissie. Men is toen in een impasse geraakt en een en ander heeft een jaar gekost. Men was van de zijde van het Stich tingsbestuur bijzonder tevreden over de samenwerking met architect en aannemer en wat het gebouw betreft, men streeft er naar dit omstreeks 21 mei 1971 te kunnen openen. Er is zoveel mogelijk elasticiteit in ver werkt, d.w.z. dat voor iedereen een plaatsje is. Burgemeester Stronkhorst zei met een variatie op het TV-programma Het Schaep met de vijf pooten: Het zal je dorp maar wezen, waar de burgervader 2 keer per jaar een be zoek brengt aan zijn oudste inwoner. Een ook waar een nieuwe, boreling een verhoging betekent van de uit kering per inwoner uit het gemeen tefonds. De groei is belangrijk, zei de heer Stronkhorst, maar hij ging echter niet zover de Schoorlaars te vragen hieraan daadwerkelijk mee te werken. Het Stichtingsbestuur is met veel problemen geconfronteerd en deze symbolische eerste steenlegging is een hoogtepunt, niet alleen voor het bestuur, maar voor de gehele ge meente. De burgemeester wenste het bestuur nog veel succes bij haar verdere voltooiing van het gebouw. Hierna werd het gezelschap over het in aanbouw zijnde pand rondgeleid door de architect. Men is begonnen met het opmetselen der buitenmuren want de begane grondvloer is nu klaar. Zoals gezegd, streefdatum voor opening van het dorpshuis is 21 mei 1971 en na de rondleiding werd op deze datum in de Bonte Koe te Cat rijp het glas geheven. Dinsdag 30 juni wordt er een ge weldige musical opgevoerd. 'De kin deren uit Amerika' gemaakt en ge speeld door de leerlingen van de 4e klas van de St. Petrusschool uit Schoorl. De musical vindt plaats in de Toeristenkerk (Catrijp), aanvang half acht. Tijdens de pauze zal de werkgroep Mime van de vereniging Provadya? optreden. De opbrengst is voor de slachtoffers van de aardbeving in Peru. Dus ver geet uw portemonnee niet Deze kleine aankondiging mag u niet zomaar langs u heen laten gaan. Het is een overbekend feit dat de lage re scholen hier in Schoorl de men sen steeds weer confronteren met gedegen werk. Enkele malen is deze musical al vertoond, maar dan alleen voor scho len, nu voor het eerst voor het grote publiek, dus voor iedereen toeganke lijk. BERGEN van 15 tot 22 juni 1970 Geboren: Thorvald Jozef, z.v. P. Steenhuis en E. C. M. van Eijken, Hoopweg 15. Rosalinda Mariska Brigitte, d.v. C. Jonker en P. A. Schneider, Voert 18. Monique, d.v. M. Leeuwrik en A. E. M. Baan, Jaap Weijandweg 19a. Ondertrouwd: Petrus J. M. Stroomer, 27 jr, Kruis weg 10 en Astra Korn, 24 jaar. Wouter W. Putter, 22 jaar en Nienke v. Kampen, 22 jaar, Kerkedijk 25. Leonard G. ter Berg, 31 jaar, Bree- laan 15 en Jeannette Glijnis, 27 jr., Emmalaan 23. Overleden: Johanna K. Siepert, 71 jaar, wed. Bos wonende te Den Haag. Jacobus van der Maden, 77 jaar, Nes- dijk 63. Hijke Hoekstra, 62 jaar, wonende te Alkmaar. Geert de Boer, 72 jaar, Dorpsstraat 41 Albertus Jaspers, 73 jaar, Zakendijk- je 9. Jan H. S. G. Doornbos, 65 jaar, Jan Jacoblaan 14. Te Alkmaar: Jean B. M. Wassenberg, 7 jaar, Ere- prijsweg 1. Cornelia H. Kaptein, wed. van Erke- lens, 88 jaar, Oude Bergerweg 72. Geertruida Bruin, e.v. Hollenberg, 48 jaar, Tuindorpweg 19. Programma 1970 van_ 1 juli tot 1 september: tentoonstelling 'Gasten uit Limburg', exposeren in de Ursula kerk. Schilderijen en beelhouwwerk van 4 Limburgse kunstenaars. Ge opend dagelijks van 8-12 en 14-17 u. behalve zondagmorgen. Tijdens de tentoonstellingsperiode worden de volgende concerten in de oude Ur sula kerk gegeven. 30 juni: b.g.v. de opening van de tentoonstelling con cert door het fanfarekorps en het Gemengd Koor 'Zingen is leven' voor genodigden en belangstellenden. 7 juli: Ekseption, toegangsprijs ƒ4,00. 21 juli: Hansje van Steenbergen, ho bo en Aukje Broers, orgel, toegangs prijs 3,00. 2 augustus: Nederlands Kerkmuziek Ensemble, toegangsprijs f 3,00. Aanvang van de concerten 20.00 uur. Abonnementen voor de concertserie 8,00 verkrijgbaar bij mevr. Wit- Zutt, Hartendorp 6. VOORKOM VUILE HANDEN Ondanks het feit dat autorijden (ten onrechte) nog altijd wordt gezien als een mannelijke bezigheid, zullen er deze zomer op de Europese snelwe gen meer vrouwen achter het stuur zitten dan ooit en velen van hen zullen rijden op versleten of bescha digde banden. Hoewel er naar verhouding slechts weinig ongelukken gebeuren door het falen van de banden, moeten deze voor het grootste deel toch op rekening worden geschreven van versleten en onzorgvuldig behandel de banden, aldus experts van Good- year's bandentestcentrum in Luxem burg. Onderzoeken hebben aangetoond dat de meeste automobilisten (ook de vrouwelijke) zich niet altijd bewust zijn van de problemen die uit een onjuiste bandenbehandeling kunnen voortvloeien. Goodyear heeft het dan ook weer nuttig geacht een lijst van tips sa men te stellen, gebaseerd op wat men wel en niet met een autoband moet doen. Deze tips gelden voor iedereen die in een auto rijdt, maar ze worden door Goedyear wel speciaal voor de vrouw achter het stuur opgesteld om haar zoveel mogelijk te vrijwaren van vuile handen door het hanteren van krik, kruissleutel en reserve band. WEL DOEN Banden, remmen, wielbalans en stand van voorwielen regelmatig la ten controleren. Het laatste (uitlij- ning) vooral als de wielen door een gat of oneffenheid in of op het weg dek een flinke schok hebben opgelo pen. Handhaaf de juiste bandenspanning, rijdt regelmatig en vermijdt snel optrekken en remmen. Zorg dat de ventielen altijd voorzien zijn van ventieldopjes. Laat banden met weinig of geen loopvlak vervangen of van een nieuw loopvlak voorzien. Laat de banden bij voorkeur door een bandenspecialist of erkend ga ragebedrijf monteren. NIET DOEN: Hard rijden Banden die herhaal delijk bloot staan aan hoge snelhe den, slijten sneller. Probeer oneffenheden en gaten in de weg te vermijden, evenals stoep randen. Wacht niet tot het loopvlak van uw banden totaal is versleten. Belast de wagen niet te zwaar, vooral als u lange, snelle ritten moet ma ken. Rij niet door op banden die bescha digingen, zoals scheuren, slijtage- plekken enz. vertonen - nogmaals, laat ze vervangen of van een nieuw loopvlak voorzien. Laat een lekke band onderweg bij het eerstvolgende servicestation of garage repareren. U weet nooit hoe snel u hem weer nodig hebt. Het spreekt vanzelf dat autobanden ervoor zijn gemaakt de meeste 'mar telingen' te doorstaan. Maar met wat meer overleg en aandacht zult u van uw banden nog beter en langer ple zier beleven. In de periode van 22 juni tot en met 5 juli a.s. zal weer de jaarlijkse col lecte worden gehouden ten bate van het Anjerfonds. Zoals u inmiddels bekend zal zijn, stelt het Anjerfonds zich ten doel steun te verlenen aan instellingen, die op cultureel gebied werkzaam zijn. Met veel genoegen mag ik hier ver melden dat het Anjerfonds Noord- Holland in de loop van de laatste aan Schoorlse verenigingen en in stellingen uitkeringen heeft gedaan t.b.v. de aanschaf van o.a. een piano en andere muziekinstrumenten, bandrecorders, schaakklokken en t.b.v. het samenstellen van een bi bliotheek. Op cultureel gebied zijn er in Schoorl nog wel meer wensen, zo dat ik het niet uitgesloten acht, dat er in de nabije toekomst nog vaker een beroep op het Anjerfonds zal worden gedaan. Verheugend is eveneens, dat de op brengst van de Anjercollecte in de loop der jaren steeds is gestegen. Was deze opbrengst in Schoorl in 1966 nog 313,77 in 1970 bedroeg zij 501,60! Ik zou graag zien dat deze stijgende lijn zich ook dit jaar weer voortzette, zodat ik de Anjeroollecte 1970 van harte bij u aanbeveel. De burgemeester van Schoorl, voorzitter van het plaatselijk Anjercomité. J. de Leeuw, lo.burgemeester. CRISTENGEMEENSCHAP 10.00 uur: Menswijdingsdienst. ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur: Driegemeentendienst in de Remonstrantse kerk o.l.v. Ds. A. J. van der Sluis. REMONSTRANTSE GEMEENTE 10.30 uur: Gezamenlijke Dienst in de Remonstrantse kerk: Ds. A. J. v. d. Sluis. EVANG. LUTH. GEMEENTE Oudegracht 187, Alkmaar. 10.30 uur: Gemeenschappelijke dienst in de Remonstrantse kerk. Voorgan ger Ds. A. J. v. d. Sluis. Verleden week maandag organiseer de de VVV Bergen de eerste wan- delpuzzeltocht van dit seizoen. De le prijs ('n grote tuinstoel) werd ge wonnen door Marjorie in 't Veld, de 2e en 3e prijs respectievelijk door Inge Kroonenburg en Ineke Hania. Maandagavond a.s. wordt er weer een wandelpuzzeltocht georgani seerd, start en inschrijving om 19.15 uur bij het VVV-kantoor op het Plein. Vrijdag 26 juni a.s. concerteren 'Bergens Klein Vrouwenkoor' en het 'Noordhollands Kamerkoor' in de Petrus en Paulus kerk te Bergen. Medewerking verlenen Karin Ostar, sopraan, Ada Magnée, alt, Henk Meijer, tenor, David Hollestelle, bas en Kees Bornewasser orgel. Het Noordhollands Philharmonisch Or kest verzorgt de begeleiding. Het is verheugend te constateren dat ook weer op dit concert o.l.v. Klaas Venneker werken worden uitvoerd die men niet dagelijks op de con certprogramma's aantreft. Eén van de oorzaken zal ongetwijfeld zijn dat niet veel koren de technische kwa liteiten hebben voor een dergelijk programma. Het zal boeiend zijn op één avond drie werken te horen uit zeer uiteenlopende stijlperioden, t.w. Bach 21ste cantate, Debussy La Da- moiselle Elue en het Te Deum van Oscar van Hemel. Bach behoeft geen nadere introduc tie, hoewel zijn 21ste cantate niet veel wordt uitgevoerd. In Debussy zal men weer eens kunnen constate ren dat de orkestratie-techniek van deze componist een hoogtepunt is in de hele muziekgeschiedenis. Het Te Deum van Oscar van Hemel be leeft vrijdag a.s. zijn derde uitvoe ring in Nederland. Van Hemel is één van de meest op de voorgrond tre dende Nederlandse componisten van de laatste tijd, uiteraard modern ge oriënteerd maar niet experimenteel. Een prachtig voorbeeld van goede moderne muziek die zeer begrijpelijk is. De componist zal ter plaatse aan wezig zijn om zijn compositie te be luisteren. Al met al belooft het een boeiende avond te worden, die zich hopenlijk in een grote belangstelling zal mo gen verheugen. Het is tevens het laatste concert dat dit seizoen in Bergen gegeven wordt. Voortaan kunnen de gloednieuwe moeders met keurig gekapte hoofden hun kraambezoek ontvangen. En het is dan niet de kapper geweest, die naast hun bed heeft gestaan, maar zij hebben hun haar zelf gekruld met behulp van de Carmen-haarkrullers, die de kraamafdeling van het Centraal Zieken huis en het Elisabeth Gasthuis ter beschikking zijn gesteld door de fabrikant van deze wereldbekende elektrische haarkrulsets. Het is voor vele kraamvrouwen wel eens een probleem geweest, dat haar. Als je je nieuwe kindje laat zien, wil je toch zelf ook goed voor de dag komen? Het gebeurde dan wel dat de jonge moeders met dikke rollers in hun haar gingen slapen, en wie dat wel eens gedaan heeft weet, dat dat echt geen pretje is. Het is dan ook te begrijpen, dat de kraamvrouwen blij zijn, dat ze er nu op een veel eenvoudiger manier leuk en verzorgd kunnen uitzien. Je hoeft er niet eens je bed voor uit te komen. Het haar blijft droog, dus geen gedoe met droogkappen, en als de rollers er na vijf minuten weer uitgehaald worden, is het kapsel zo goed als klaar. Alleen nog even opkam men en het bezoek mag binnenkomen! Is het dan te verwonderen dat de verpleegsters van de afdeling deze krul- sets af en toe ook gebruiken? BEL 3981 en u krijgt hem direkt of u haalt hem bij G. SCHEKKERMAN OOSTERWEG 6

De Duinstreek | 1970 | | pagina 2