Gedenk de ANJERCOLLECTE 1970 financiële steun voor culturele doelen Gemeenteraad van Sdioorl v. J Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Th. Veldman INGEZONDEN Onderlinge wedstrijden 'Olympia' Open Deur Dienst INGEZONDEN Rijksweg 9 Alkmaar-Den Helder INGEZONDEN Het alternatieve stronkje. Ritmische mis. „Gaat u eens een avondje met mij mee. Nee niet in Stamveen. Bij ons is er alleen maar met de kermis dansen. En na uitvoe ringen van de Harmonie en de Zang. Maar in Dreest - dat is drie kilometer buiten ons dorp - is elke vrijdag- en zaterdag avond dansen." „Nee, dat kan niet. Ikik kan niet weg." „Waarom niet? Bindt uw vader u vast zodra u thuis bent? Ik wil u wel komen halen." „Doet u dat alstublieft niet, meneer, dat zou papa niet goed vinden. Nee, het kan werkelijk niet." „Maar ik mag u toch wel eens een avondje ontmoeten? Om een wandeling te maken?" „Nee, dat kan niet, meneer. Echt niet. Het is heel vriendelijk van u „Zegt u maar gewoon Teun. Wij zijn hier erg gemakkelijk. Wat denkt u van vrijdagavond?" „Het kan heus niet." Hij keek even om en lachte, maar toen het meisje niet reageerde, zei hij op sombere toon: „Nooit geweten dat ik er zo monster achtig uitzie." Hij voelde de lichte druk van haar hand op zijn arm. „Dat is het niet, meneer Hof meer, eerlijk. U bent erg aardig en uw hulp ik stel dat op prijs. Het is heel vriendelijk van u, maar het kan werkelijk niet." „Oké, dan dring ik niet langer aan. Als u zich bedenkt, belt u ons dan maar op en vraagt u naar Teun. 2216 is ons nummer." „We hebben geen telefoon, meneer." „O nee, dat is zo. En hou eens op met dat gemeneer. Of vind je Teun een lelijke naam?" Weer die grote ogen van verbazing. „Lelijk? Nee, waarom zou ik die naam lelijk vinden?" „Het kan toch? Zelf loop ik er ook niet mee weg. Maar ik zal er de rest van m'n leven mee moeten doen." „Ik vind hem wel mooi," antwoordde het meisje naïef. „Hele_ maal zo bij u passend." Nu keek Teun verbaasd om. „O ja? Meent u dat?" „Zeker. Ik probeer altijd passende namen te vinden. Dat is vaak erg moeilijk. Maar bij u past-ie echt." „Kent u dan zoveel mensen dat u passende namen verzint?" „Nee, ik ken helemaal niemand. Nu ja, wel een paar mensen. Maar „Gaat u verder." „Nee, daar kan ik niet over praten." „Luistert u eens, juffrouw Grevenberg, ik vind u aardig. Ge woon aardig. Daar ben ik een jongen voor. Als u dan geen af spraak met me wilt makenik kom vrijdagsavonds en zater dagsavonds langs fietsen. Langs het Boshuis. Om half acht. La ten we zeggen tussen kwart over zeven en half acht. Als u zin hebt met me uit te gaan, komt u naar buiten, hè?" „Doet u het echt niet, meneer. Het kan echt niet. Werkelijk." „Bent u dan verloofd of zo?" „Weineer. Waarom?" Teun haalde zijn schouders op. „Nou, dan geef ik het op. Maar ik kom langs fietsen, vrijdags- en zaterdagsavonds, tussen kwart over zeven en half acht. Daar kunt u op rekenen." Het meisje gaf geen antwoord meer zodat Teun, meer tot zichzelf dan tot het meisje er aan toevoegde: „Misschien heb ik 't voorjaar, als het beter weer is, meer kans." Bij het Boshuis remde Teun af en draaide de hoofdingang in met de bedoeling naar de achterkant van het huis te rij den, maar opnieuw legde het meisje haar hand op zijn arm en ze iop dringende toon: „Wilt u niet achter het huis komen? Daardaar kunt u niet heen. Als u bij de voordeur stopt, ben ik u heel erg dankbaar." Teun gooide zijn stuur om. „Zo u wilt, juffrouw." Bij de deur stapte hij af en tilde opnieuw het meisje van de tractor. Terwijl zij op de deurbel drukte, maakte Teun de fietsen en de koffers los. De voordeur werd geopend en e^a vrouw keek verbaasd naar het meisje en de man. „Wat is er gebeurd?" vroeg ze aan het meisje. „Ik ben door m'n achterwiel gezaktmeneer was zo aardig om alles op die tractor te binden en me ook mee te nemen hierheen. Ik wist niet, wat ik moest beginnen," voegde ze er verontschuldigend aan toe. „Dat is vriendelijk van meneer," klonk het op afgemeten toon. Teun had de koffers intussen op de stoep gezet, waarna hij even zijn wijsvinger naar zijn hoofd bracht. „Teun Hofmeer, juffrouw, uit Stamveen. Van de smederij. Tja, ik kon uw zuster toch niet in dat slechte weer op de weg laten staan? Ik neem aan dat het uw zuster is?" Het oudere meisje knikte. „Hoeveel zijn we u schuldig, meneer, voor uw hulp?" Teun was net van plan zijn eigen fiets weer aan de tractor vast te binden, maar hij liet het touw uit zijn hand vallen. Terwijl hij weer een paar passen terug deed naar de stoep, fronste hij zijn wenkbrauwen. De jongeman bezag het meisje nog eens, hoofdknikkend. „Waarom wilt u me beledigen? Dacht u dat ik uw zusje hielp met de gedachte aan een beloning? Sorry, maar ik ben geen vrachtrijder." Het jongste mesije had zich met een ruk omgedraaid naar haar zuster en zei verwijtend: „Waarom zeg je dat nu? Dat is hele maal niet aardig." De ander was helemaal niet geïmponeerd. „Of je het aardig vindt of niet, wij kunnen geen gunsten aannemen. Is een rijksdaalder voldoende, meneer?" Teun was alweer bezig met zijn fiets. Terwijl hij met nijdige rukken aan het touw trok, antwoordde hij nijdig: „Ik hoef niets van u te hebben, juffrouw Grevenberg. Het is dat u zo'n aardige zuster hebt, daarom houd ik me in. Voor haar deed ik het namelijk, niet voor u. Nu ik u ken denk ik, dat ik u rustig in de regen en de wind had laten staan, als ik u langs de kant van de weg had aangetroffen. En zorg ervoor dat zij - hij wees op het meisje dat verschrikt van de een naar de ander keek - niet meer op zo'n gammele fiets hoeft te rijden in zulk weer. Doet u het voortaan zelf. U ziet er naar uit, dat u het beter kunt dan uw zuster. Goedenmiddag." De vrouw in de deuropennig was rood geworden. Ze begon te stotteren. „Dat is dat is Zoiets heb ik nog nooit mee gemaakt." Terwijl hij in de miezerige regen naar het dorp reed, dacht hij Stakkerd, dat je met zo'n zuster, zo'n draak moet samenwonen. Meid, ik wou dat ik je broer was, dan begon ik met een stevig portie klappen op je achterste De Schoorlse gemeenteraad kwam op 22 juni j.l. te 19.00 uur bijeen om een achttiental punten tellende agen da af te werken. Ingekomen stukken Naast de gebruikelijke goedkeurin gen van GS van eerder genomen raadsbesluiten was er ook een brief binnengekomen van de afdeling Schoorl van D '66. Zoals u reeds heeft kunnen lezen had deze partij de raad verzocht het publiek gele genheid te geven bij de behandeilng der begroting vragen te stellen. B en W legden dit verzoek aan de raad voor en merken bij de aanbieding van het verzoek van D '66 dat de late ontvangst van de brief geen ruimte heeft gelaten voor het inwinnen van inlichtingen naar ervaringen elders. Er bestond over de vraag van D '66 nogal wat verschil van mening bij de raadsleden en de burgemeester was er niet zo voor maar toch ga ven zich een drietal sprekers op. Alle drie leden van D '66, de belang stelling bij de overige leden der pu blieke tribune was blijkbaar getaand door de veelheid van feiten, van de begroting. De heer De Kooning en de heer v. d. Helm zeiden verbaasd te zijn ge weest de begroting niet bij de raads stukken te hebben aangetroffen ter wijl de heer Le Belle de hele ver toning een lachertje vond. Hij vond dat de burgemeester eruit zag als een menner die beurtelings de zweep hanteert en soms ook een sui kerklontje weggeeft. En je krijgt, aldus de heer Le Belle alleen maar ontwijkende antwoor den. En nadien voelde niemand van het publiek er meer voor zijn mond open te doen. Benoeming leerkracht Openbare La gere school Aangezien het schaalbedrag voor het aanstellen van een zesde leerkracht met ingang van 1 augustus 1970 is verlaagd tot 170 leerlingen kon een onderwijzer worden aangetrokken voor de OLS aan de Molenweg. Voor deze vacature hadden zich 23 kan didaten gemeld en na overleg had den B en W de volgende voordracht gemaakt: 1. C. Duijneveld te Schoorl, 2. G. Duijneveld te Zaandam, 3. H. A. Wognum te Schagen die inmid dels zijn sollicitatie heeft ingetrok ken. De heer C. Duijneveld te Schoorl werd als zodanig benoemd. Toetreding gemeenschappelijke rege ling automatisering De voortschrijdende mechanisatie heeft ertoe geleid dat de Ver. v. Ned. Gemeenten een contactcommis sie heeft ingesteld, want het is dui delijk dat ook de gemeenten de ont wikkelingen op administratief ge bied terzake van de automatisering, nauwgezet dienen te volgen. Het verdient aanbeveling een auto matisering te doen plaatsvinden via regio's en de kosten van deelneming aan deze regeling zullen naar ver wachting de eerste vijf jaar 30 cent per inwoner bedragen. De raad werd gevraagd te besluiten toe te treden. Na enige discussie ging de raad ac- coord. Voorbereidingsbesluit 'Duingebied' In verband met het vervallen van een wetsartikel hoeven de gemeen ten geen kennis meer te geven aan de Minister van voorgenomen wer ken in de zgn. melddingsgebieden, dit zijn o.a. gebieden met een bepaalde landschappelijke waarde. Wat onze gemeente betreft, het in voorberei ding zijnde bestemmingsplan 'Duin gebied' is zo'n meldingsgebied en B en W achtten het noodzakelijk dat voor dit gebied een aantal bescher mende maatregelen worden geno men. Er wordt dan voorkomen dat ongewenste werken in het bedoelde gebied zullen worden uitgevoerd. Men is hiervoor aan een vergunning van B en W gebonden en het college denkt hierbij vooral aan de door de Amoco uit te voeren werken. De raad werd derhalve gevraagd te verklaren dat voor het betreffende gebied een bestemmingsplan wordt voorbereid. Ook hiermee stemde de raad in na dat was gesteld dat een gemeentebe stuur toch maar Weinig te vertellen heeft nu Den Haag het heft in han den heeft. Vaststelling exploitatieverordening In een artikel van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is bepaald dat de raad een verordening moet vast stellen waarin de voorwaarden zijn opgenomen, waaronder de gemeente medewerking zal verlenen aan de exploitatie van gronden die in de naaste toekomst voor bebouwing in aanmerking zullen komen (de ex ploitatie-verordening). Dit agendapunt was vergezeld van een lijvige toelichting en de raad werd voorgesteld de verordening vast te stellen. Ook hiermee stemde de raad in. Verhoging opcenten personele be lasting Er is, aldus B en W voor het jaar 1970 slechts met moeite een sluiten de gemeentebegroting verkregen. Er resteert nog slechts een post aan on voorziene uitgaven van 6169,19. Er dienen echter in de loop van dit jaar nog een aantal uitgaven te worden gedaan, zoals het schoolzwemmen en het reconstrueren van wegen. Naar het oordeel van B en W komt voor verhoging der inkomsten de perso nele belasting het meest in aanmer king, immers deze wordt over alle lagen der bevolking verdeeld en de hoogste belasting wordt betaald door diegenen die de grootste panden be wonen. Momenteel worden op de hoofdsom der personele belasting 250 opcenten geheven en bij verhoging van dit aantal met 100 opcenten levert dit een meeropbrengst aan belasting op van 28 mille. Voor het dienstjaar 1970 kan deze wijziging echter eerst aangemeten door CONTACTLENSSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd ingaan op 1 juni zodat voor dit jaar slechts 7/12 gedeelte van dit bedrag kan worden berekend maar dit is toch altijd nog ruim 16 mille. De raad werd gevraagd hiermee in te stemmen. Na veel discussies werd besloten pas op de plaats te maken en dit voorstel aan te houden. Subsidies voor 1970 Een groot aantal verenigingen, stich tingen en instellingen had zoals elk jaar, weer een beroep op de gemeen telijke kas gedaan door het aanvra gen van een subsidie. De raad werd gevraagd om gelijktijdig met de vaststelling der begroting een be slissing hierover te nemen. De meeste tijd werd uiteraard aan de begroting gewijd en conclusie is dat deze na veel op en aanmer kingen werd goedgekeurd en hier onder vallen ook de subsidies aan de verschillende verenigingen en instellingen. Verhoging bedrag per leerling Ingevolge een artikel in de Lager Onderwijswet dient een gemeente raad het bedrag te bepalen dat per leerling wordt beschikbaar gesteld. Na het samenstellen van de begro ting achten B en W termen aanwezig om dit bedrag te verhogen van 112,50 tot 124,en de raad werd gevraagd dit bedrag voor 1970 vast te stellen. Dit voorstel werd aangehouden om dat men verzuimd had de schoolraad om advies te vragen. De rest van de agendapunten werd aanvaard. Aangaan vaste geldlening Van de bank voor Ned. Gemeenten heeft de gemeente een aanbieding ontvangen voor het aangaan van een vaste geldlening t.b.v. f 75.000,ter financiering van de kosten verbon den aan de aankoop van grond. De rentevoet is vastgesteld op 8K°/o en de looptijd 25 jaar. Men verzocht de raad deze aanbieding te accepte- Kosten opstellen recreatieplan Om in de Groeterpolder een recrea tieve ontwikkeling mogelijk te ma ken is het noodzakelijk een basis plan op te stellen waarin aandacht wordt besteeed aan de recreatieve, planologische en technische aspecten. De medewerking is hiervoor inge roepen van een architectenbureau en de kosten worden geschat op ruim 30.400,Gevraagd werd aan de raad hiervoor een krediet ter be schikking te stellen. Ingebruikneming schoollokaal De Stichting Katholieke Scholen hadden de raad verzocht haar een leegstaand lokaal van de OLS te Groet ter beschikking te stellen in verband met het feit dat de nieuwe eerste klas meer dan 40 leerlingen telt en daarom moet worden ge splitst. B en W stelden de raad voor dit verzoek in te willigen en de Stichting het houten noodlokaal na bij de OLS te Groet in gebruik te ge ven. RONDVRAAG Het zwembad werd ook in deze raadsvergadering weer ter tafel ge bracht vooral nu tijdens de laatste raadsvergadernig was gebleken dat over de situering hiervan binnen B. en W. geen overeenstemming be stond. De raad heeft toen een bedrag gevoteerd voor een onderzoek naar de verkeersintensiteit aldaar en als dit goedgekeurd terugkomt van GS zal er haast achter worden gezet. Eerst tegen twaalf uur werd de ver gadering gesloten. INDUS O Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. Uw horloger/juwelier Buiten verantwoordelijkheid van de redactie. Open brief aan de commandant van de Schoorlse Vrijwillige Brandweer. In een door u aan mij gerichte brief d.d. 10 dezer stelt u dat ik met mijn echtgenote plus gasten met de brand weerauto naar de autocross ben ge gaan in de middag van de 7e juni, kennelijk met de intentie kosteloos het terrein te betreden. Ik ben mij er volkomen van bewust foutief te hebben gehandeld, daar een brandweerman op de hoogte dient te zijn van het feit dat niet- brandweermensen niet in de brand weerauto mogen worden toegelaten. Uw reactie op deze 'overtreding' vind ik echter zeer overtrokken. Ik zou de brandweer een slechte dienst hebben bewezen. Ik zou de stemming, (aldus nog steeds de inhoud van uw schrijven) die middag in de dienstdoende ploeg hebben bedorven. Dit is beslist niet waar! Door mijn ongebruikelijke handels wijze zou ik mijn plaats in het korps discutabel hebben gesteld, als gevolg van gebrek aan zelfdiscipline. Dat de korpsleden door het onder havige geval als hun mening te ken nen geven dat het beter is dat on dergetekende de Schoorlse brand weer verlaat, bevreemdt mij, daar er gedurende de twee jaar dat ik bij uw korps ben geweest nog nooit iets is voorgevallen, dat wees in de rich ting van misverstanden. Ten overvloede echter nog dit: Mijn gasten hebben het crossterrein niet kosteloos betreden. Tenslotte dient u het niet als een verweer mijner zijds te zien, dat ik weet, dat fa milie van collega's wel kosteloos de wedstrijden hebben meegemaakt. Bovendien is het mij bekend dat verschillende kinderen van korps leden en ook een zoon van de com mandant met de brandweerauto zijn meegereden en zonder te betalen het terrein hebben betreden. Het is voor mij dus onbegrijpelijk dat door de commandant met twee maten gemeten wordt. Ik vind het dan ook zeer betreurens waardig dat ik mijn dienstverband bij uw korps op deze manier moet beëindigen. P. v. Leeuwen, Meidoornweg 37, Schoorl. Maandag 15 en woensdag 17 juni zijn de jaarlijkse onderlinge wed strijden gehouden. Er werd met veel enthousiasme geturnd. Met de kleu ters werden spelletjes gedaan en kregen allemaal een prijsje. De uit slag is als volgt: Woensdag groep 1, jongens van 3 tot 4 uur: Marco Modder 27 pnt. le prijs. Koos Ouweltjes 25.8 pnt. 2e prijs. Ruud Duinmyer 24.8 pnt. 3e prijs. Groep 2. Erwin Heeman 25.6 pnt. le prijs. Albert Gutter 25.4 pnt. 2e prijs. Henk en Ruud Mulder 24.8 pnt. 3e prijs. Meisje 4 tot 5 uur, groep 1: Irma Honing 27.2 pnt. le prijs. Ellen Duin 27 pnt. 2e prijs. Erika Smit 26.3 pnt. 3e prijs. Groep 2: Marcella Bronkhorst 26.5 pna. le prijs. Ella Boer 26.2 pnt. 2e prijs. Trudy de Jong, 25.4 pnt. 3e prijs. Groep 3: Wilma Hofman 26.7 pnt. le prijs.Wilma Jonker 25.9 pnt. 2e prijs. Ria Bijl 25.5 pnt. 3e prijs. Meisjes 5 tot 6 uur, groep 1: Joke Koeten 28.2 pnt le prijs en wis selbeker. Mieke Laarkamp en Yvon ne Stam 27.5 pnt 2e prijs. Leila Ho ning, 27.3 pnt 3e prijs. Groep 2: Anina Kaag 25.9 pnt le prijs. Petra Hoogvorst 25.6 pnt 2e prijs. Wilma de Boer en Marion Vechter 25.4 pnt 3e prijs. Meisjes 6 tot 7 jaar, groep 1: Augusta Roos 36.4 pnt. le prijs. Co- ra de Graaf 34.8 pnt 2e prijs. Irene Sleking 34.4 pnt. 3e prijs. Groep 2: Marjolein Budding 34.2 pnt le prijs. Jorina Aarsen 33.8 pnt. 2e prijs. Gerda de Vet 33.6 pnt. 3e prijs. Groep 3: Ria Manooy 34.2 pnt. le prijs. An ja Koopman 33.2 pnt. 2e prijs. Marion Buisman 32.8 pnt. 3e prijs. Meisjes 7 tot 8 jaar: Regina Greeuw 36.8 pnt. le prijs. Co- ra de Leeuw 35.6 pnt. 2e prijs. Lida v. d. Oort 34.2 pnt. 3e prijs. Jongens maandag 6 tot 7 u., groep 1: Jaap de Graaf 36.3 pnt. le prijs. Piet v. Duin 32.6 pnt. 2e prijs. Henk Hof man 32.3 pnt. 3e prijs. Groep 2: Martin Smit en Ronnie Rens 33 pnt. le prijs. Arend Hoog- akker 32.9 pnt. 2e prijs. Peter Koop man 32.4 pnt. 3e prijs. Jongen maandag 7 tot 8 uur: Theo Leeuwenkamp 37.8 pnt. le prijs met wisselbeker. Johan Hoekstra 36.8 pnt. 2e prijs. Jan de Graaf 36.3 pnt. 3e prijs. Dames van 8 tot 9 uur: Annie Butter 37.4 pnt le prijs met wisselbeker. Elly Hoogvorst 35.8 pnt 2e prijs. Riet v. Schaik 35.5 pnt 3e prijs. Degene die onze verbandtrommel heeft meegenomen verzoeken wij, deze weer zo spoedig mogelijk terug op zijn plaats te zetten. Daar onze vereniging er door gedupeerd is. SCHOORL Zondag 28 juni orga niseert de Open Deur groep in Schoorl een bijeenkomst in de Her vormde kerk, 's avonds om 7 uur. Als spreker voor deze avond is Ds. J. Borghardt uit Haarlem gevraagd, die zal spreken over het onderwerp: 'Is alles wat gebeurt Gods wil'. Ter wijl de heer C. Jonker uit Schoorl zijn medewerking als organist toe zegde. Na de toespraak zal er gele genheid zijn over het onderwerp te discussieren, tenminste als u dat wil. De Open Deur groep hoopt dat van onze lezers velen zondagavond zullen komen. Ook belangstellenden of nieuwsgierigen zijn hartelijk wel kom. Aan de Gemeenteraad. Mijne Heren, li samenwerking met de afdelingen van Alkmaar, Bergen, Zijpe, Texel, Den Helder, Schoorl en Callantsoog van D'66 vragen U, ongeacht vroe gere pogingen, alles te blijven doen wat binnen Uw vermogen ligt om ervoor te zorgen dat het aantal do den en gewonden onder de gebrui kers van Rijksweg 9: Alkmaar-Den Helder, zal dalen. Wij beseffen dat het een Rijksweg is zodat u niet formeel de macht heeft zelf de noodzakelijke maatre gelen te treffen en dat de hoeveel heid geldmiddelen beperkt is. Maar wij zijn van mening dat niet het toe vallige feit dat wij in deze buurt wonen doch het aantal slachtoffers ons rechtvaardigen te eisen dat aan dit deel van Rijksweg 9 een hogere prioriteit wordt gegeven dan nu ken nelijk het geval is. Het zal nodig zijn de verantwoordelijke autoriteiten daarvan te overtuigen. Daarvoor dienen alle beschikbare kanalen te worden gebruikt, zowel die binnen de diverse politieke par tijen als die via de gekozen verte genwoordigers der bevolking. Daarom vragen wij u als Gemeente raad de Minister van Verkeer en Waterstaat erop te wijzen dat er alle reden is om op de kortst mogelijke termijn een grotere prioriteit te ge ven aan verkeerstechnische maatre gelen voor Rijksweg 9: Alkmaar-Den Helder. Deze weg, in de regionale pers aangeduid met: 'Dodenweg' heeft het trieste getal van 7 doden per 10 km per jaar, hetgeen moge lijk een Nederlands record is. Dit getal is gebaseerd op de gegevens der laatste 8 maanden, dus zonder de piek in het toeristenseizoen. De situering van de weg naast het N. H.-kanaal in een polderlandschap vlak bij zee, ten dele zelfs zonder de enigszins windbrekende duinenrij er tussen, is op zichzelf reeds een ongunstige factor. De vele onover zichtelijke bochten, de zijweggetjes en inritten (één per 250 meter), de landbouwtractoren en melkophaal- auto's, de bushalten en de slechte wegmarkering lokken een verkeerd verkeersgedrag uit. Deskundigen we ten beter dan wij welke de beste me thoden van wegverbetering zijn. Het stadium van papieren maatre gelen, van afschuiven op wegbeheer- ders der kruisende wegen, van wach ten op realisering van Rijksweg 16 (1985)??) moet worden verlaten. Het is nodig dat er iets gedaan wordt. Sommige op korte termijn mogelijke verbeteringen kosten zelfs weinig geld, zoals verbetering van de weg markering. Ook invoeren van maxi mum-snelheid en inhaalverboden zouden moeten worden overwogen, als voorlopige maatregel, ook al vor men verbodsbepalnigen geen goede remedie als de weg zelf gevaarlijk is door o.a. de nabijheid van het water, de windstoten bij huizen en boomgroepjes, de verblinding door tegenliggers en de misleiding bij avond door het verkeer aan de an dere kant van het kanaal. Wij verzoeken de Raad namens de bevolking van dit gebied een drin gend beroep op de Minister van Ver keer en Waterstaat te doen om ten spoedigste tijdelijke maatregelen te treffen om de verkeersveligheid op Rijksweg 9 te verhogen en om fun damentele verbeteringen een hogere plaats op de prioriteitenlijst van Rijkswaterstaat te geven dan nu het geval is. Wij spreken het vertrouwen uit dat uw Raad eensgezind dit verzoek zal aanvaarden. Bestuur Democraten D'66 Provadya? heeft afgelopen zaterdag op de stoffige stronkresten van het oude Schoorl een begin gemaakt met het nieuwe vriendelijke Schoorl. De stronk aan de Oorsprongweg werd als symbolische start gekozen en kreeg daarom de funktie van monu ment. Iedereen kon bij de onthulling zijn steentje bijdragen door een geschil derde steen bij de stronk te plaatsen. Het monument is n.l. voor alle men sen uit Schoorl. Wij zijn echter zeer teleurgesteld, dat zaterdagavond reeds enkele figuren, verscheidene, met zorg beschilderde stenen tot hun persoonlijk eigendom hebben ge maakt door ze mee te nemen of te vernielen. Het is juist deze walge lijke destruktieve mentailteit die een groepering als Provadya? heeft doen ontstaan en die ons dan ook in de overtuiging sterkt dat we onze ac tiviteiten op veel grotere schaal moe ten voortzetten. Wij willen graag dat iedereen het monument (lees schoorl) leuker en fleuriger maakt in plaats van het af te breken. Voorlopig vinden we troost bij het aloude gezegde: 'Wie de jeugd heeft Omdat zondag enige kinderen weer bezig waren de gehavende stronk met slingers te versieren. PROVADYA? Werkgroep Dorpsversierders. A.s. zaterdagavond om 7 uur is er een ritmische mis die weer geheel door het jeugdkoor van de kerk wordt verzorgd. Zij zullen u hun vernieuwe repertoire en hun nieuwe geluidsinstallatie presenteren. Plaats: Kath. kerk te Catrijp.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 5