NIECK's COIFFURES boISen ■r EIS J ES GEMEENTE SCHOORL Teeltverbod in verband met tulpestengelaaltje Welk beschaafd en handig meisje Paul, Jean Antoine TROELSTRA - OORD EXPOSITIE KLOOSTERBOER trouwauto's taxi tel. 2529 P. SMIT Exclusief restaurant in centrum van Bergen Boerderij-Restaurant DE STOLP WONING Kleine Dorpsstraat 7 - Bergen Vraagt een Leerling of gevorderd kapper(ster) Telefoon (02208) 3208 Accountants- Assurantiekantoor R. HOOIJER Schoorl Wegens vakantie gesloten van 25 juli t.m. 8 augustus 1970 Wij gaan door met onze laatste oude aardappels Alleen in de Goedkope Groentehal Rondvluchten boven Bergen Autorally in Bergen Wekelijkse financiële verantwoording Maya- aktie Opbrenst collecte t.b.v. Anjerfonds Bezwaarschrift tegen Amoco Schatgraven met de VVV Groet-Camperduin Duitse kerkdiensten in Schoorl en Groet ORGELCONCERTEN TE ALKMAAR Wandelingen door bossen en duinen De burgemeester van Schoort maakt bekend, dat ter secretarie dier gemeente, afd. algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt de beschikking van de Minister van Landbouw en Visserij van 7 juli 1970, no. PD 70/4992/750, betreffende het teeltverbod voor bepaalde planten op terreinen, waar de aanwezigheid is aangetoond of wordt vermoed. Door deze beschikking wordt de reeks van planten waarvan de teelt is verboden, uitgebreid op de reeds binnen deze gemeente aangewezen terreinen, waar de aanwezigheid van het tulpe stengelaaltje is aangetoond of wordt vermoed. Het teeltverbod zal met ingang van 1 september 1970 gelden voor de volgende plantensoorten: tulp, hyacint en voorts alle soorten bol-irissen, Allium, Camas- sia, Chionodoxa, Muscari, Ornithogalum, Puschkinia en Scilla alsmede alle soorten behorende tot de familie der Amaryllida- ceae (narcisachtigen). Tot het geslacht Allium behoren o.a. uien, sjalotten, prei en sieruien. Tot de familie der Amaryllidaceae behoren o.a. narcis, Ama ryllis, Galanthus of sneeuwklokje, Hippeastrum, Hymenocallis of Ismene, Leucojum, Lycords, Nerine, Sprekelia, Sternbergia en Vallota. Een ieder, die deze gewassen wenst te telen of grond wil kopen of huren voor de teelt van deze gewassen, wordt dan ook gera den zich tevoren ter secretarie ervan te vergewissen of de teelt op het betrokken perceel is toegestaan. Schoorl, 17 juli 1970 De burgemeester van Schoorl, A. W. Stronkhorst. 2 aug. a.s. hebben wij 25 jaar alles in gemeen schap gedeeld. Die gaan wij gedenken op 29 aug. a.s. in het 'Motel Alkmaar', Arca- cïialaan, Alkmaar, tele foon (02200) 20744. Receptie van 15.30-17.00 uur. H. de Wolff T. de Wolff-Sluis Aagje Jan-Jaap Henriëtte Bergen N.H., Kastanje laan 9. Privé: Zuidlaan 10, tele foon (02208) 2570. Lerares Huishoudschool te Bergen N.H., zoekt gemeubi leerde KAMER Brieven te richten aan mej. M. Wolfs, Henry Goovaertweg 7, Maastricht. Op zaterdag 25 juli ho pen wij met onze kinde ren ons 25-jarig huwe lijksfeest te vieren. B. ZUID WEG E. M. ZUIDWEG- DIELEMAN Gelegenheid tot felicite ren in het café-restau rant Kinheim, Stations weg 58 te Alkmaar van 16.30-18.00 uur. Camperduin juli 1970. wil met liefde voor haar werk nog enkele weken assisteren in ons pension. FAM. VAN DIEPEN Pension Rozenoord, Guurtjes- laan 3, Bergen. Telefoon (02208) 2913. Met blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon C. G. Hartman Kok- Koenders E. Hartman Kok Dieren, 16 juli 1970 Lagestraat 25 DANKBETUIGING Voor de vele blijken van be langstelling en medeleven,, tij dens de ziekte en na het over lijden van onze lieve man en vader JOHANNES KOOIJMAN zeggen wij dank aan familie, buren, vrienden en kennissen. Pastoor Herzberg, heer neef Willem Kager, dokter Van Hesteren, zuster Heringa. En tevens de begrafenisvereniging St. Barbara, voor de laatste eer aan hem bewezen. Uit aller naam: D. Kooijman-Klaver. Groet, 23 juli 1970 Achterweg 2. Met droefheid geven wij u kennis dat nog geheel onverwacht, op de leef tijd van 69 jaar is over leden, mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader WIL VAN MERWIJK echtgenoot van Johanna Hoeben. Bergen: J. van Merwijk-Hoeben J. J. van Merwijk H. A. v. Merwijk-Ernst Alkmaar: M. G. Kaleveld- v. Merwijk J. B. Kaleveld Bergen: J. L. Th v. Merwijk en verloofde Kleinkinderen. De crematie heeft in middels plaatsgevonden op zaterdag 18 juli j.l. te Driehuis-Westerveld. OPSPORING VERZOCHT Zeer grote Schotse Collie. Reu. Naam Barend, 25,beloning. Kools, tel. (02208) 4341. BOULEVARD 24 - EGMOND AAN ZEE TELEFOON (02206) 1355 Vraagt voor de huishouding en de eetzaal (in vaste dienst) Sollicitaties schriftelijk te richten aan bovengenoemd adres. KUNSTHANDEL Benedenweg 116, Sint Pancras bij de driesprong Telefoon (02267) 2509 Vrije toegang 's Avonds tot 10 uur geopend. TE HUUR M.i.v. september a.s. grote zit- slaapkamers in riante omge ving voor personen bezigheden buitenshuis hebbende. Prijs p. maand inclusief gasverwar- ming, licht en water: 165,—. Kookmogelijkheid. Brieven o. nr. 653 bur. v. d. blad. GEZOCHT: Een lief tehuis voor 2 schat tige jonge poesjes, kleur bi- grijs en heel licht beige. Mevr. Peper, Lijtweg 15, Ber gen N.H. Te koop gevraagd: VERHUURD WOONHUIS voor belegging. Telefoon (02507) 4479 Te Bergen, Schoorl of omge ving, in dit of volgend jaar, TE KOOP OF TE HUUR gevraagd, een rustig, liefst vrijstaand huis met, buiten badkamer en keuken, wc, ten minste vijf vertrekken, voor slaap- en werkruimte. Indien minder vertrekken dient aan- of verbouw mogelijk te zijn. Telefoon (02990) 25495 of brie ven onder nr. 654 bur. v. d. blad. Nette dame zoekt ZIT- SLAAPKAMER Br. onder nummer 655 bur. v. d. blad. VOOR en Dorpsstraat 18, Bergen GOEDKOPE DIEPVRIEZERS vanaf 395,Martex-Holland Koudenhorn 32, Haarlem. Telefoon (023) 32 18 91. Show room geopend van 9-5 uur. Op 24 juli a,s. worden de deuren van Boerderij-Restaurant 'DE STOLP' - geves tigd in een geheel gerestaureerde zeven tiende eeuwse stolpboerderij te Bergen (N.H.) - geopend. In een fraai interieur kunt u genieten van een uitstekende keuken, die zal gaan be horen tot de toonaangevende in Noord- Holland. Op de openingsdag zijn wij van vanaf 19.00 uur gaarne uw gastheer. Wij advi seren u echter vooral van te voren tele fonisch een tafel te reserveren. Het restaurant is geopend van 11.00 tot 14.30 uur en van 17.00 tot 22.00 uur. Op woensdag is het de gehele dag ge sloten. Karei de Grootelaan 6 - Bergen N.H. Telefoon (02208) 2042. Gevraagd te huur of te koop in Bergen of Heiloo een vrijstaand of twee onder één kap, met 4 slaapkamers en badkamer. Borneolaan 6 - Den Helder Telefoon (02230) 13360. Puike Zeeuwse binten 45 cent per kg. Per zak 40 cent per kg. Zolang de voorraad strekt. Beste nieuwe aardappels grote 65 cent per kg. Klein 55 cent per kg. Gratis geschrapt. Dagelijks verse gare biet. Dorpsstraat Bergen 86 Tel. 2069 Waar je een zakje heerlijk gesneden soepgroente kunt ko pen voor slechts 25 cent. KOOPRUILWONING geheel vrijstaand met zomer huis, grote tuin, stenen garage, in centrum van Bergen. Voor kleinere woning. Ind: gang, beneden 3 kamers, 2 w.c.'s, 2 keukens, douche, gr. kelder. Boven 4 slaapkamers en geheel bevloerde zolder. Zomerhuis ind.: kamer, keu ken, w.c., douche, boven 2 sip. kamers. Br. onder nr. 657 bur. v. d. bl. De rondvluchten zijn georganiseerd door de WV in samenwerking met King Air Service uit Bergen op Zoom. Van 10.00 uur 's morgens tot 19.30 uur 's avonds staat een helikopter klaar bij de Landweg om inwoners en vakantiegangers in de gelegen heid te stellen Bergen vanuit de lucht te zien. Gevlogen zal worden met een kleine helikopter met plaats voor 2 per sonen. De prijs voor een rondvlucht is 20,p. p., waarvoor men gedu rende ca. 5 minuten in de lucht is. De vluchten zijn gepland tot en met 26 juli. Dit jaar wordt slechts één rally ge organiseerd en wel op vrijdag 24 juli a.s. De start zal plaatsvinden om 19.00 uur bij Duin vermaak. Inschrijven a 5,bij de WV Bergen N.H., Plein 1 of een half uur voor de start bij Duinvermaak. 9 juli: Op giro 4015 ABN Alkmaar t.g.v. C, Dekker f 400,Guurtj es- laan 24 le gift 5, 16 juli: Op de giro 962,50, in collec te bussen 61,61 en 60,kerkcon- cert 55,Totaal 1544,11. We verwijzen naar onze borden in tuin Dorpshuis, Duinvermaak, Ber- gerweg 35 en Pier Panderweg 6 Ber gen a. Zee. Alles is daarop te lezen. Er is nog steeds een nijpend tekort aan collectanten. Als meerderen zich inspannen komen we er gezamenlijk. Voor eventuele informatie en tekor ten van onze kant: Guurtjeslaan 24, telefoon 2721 (niet in de gids ver meld). Onze hartelijke dank aan al onze helpers (sters). REDT DE MAYA'S Stan moriendo Het sterven is begonnen Klokken luiden Dag in dag uit Heer redt de Maya's Mens gij die honger kent Uit strijd in eigen land Ontwaakt Redt de Maya's Gedenkt uw doden Eert hen in het helpen Van de broeder Redt de Maya's Wilt u helpen of geld storten, dit is mo gelijk aan het volgende adres: Guurtjeslaan 24, Bergen en giro 4015 Ln.v. Algemene Bank Nederland, t.g.v. C. Dek ker. Collectanten gelieven zich te melden Guurtjeslaan 24, Bergen. Toch had Teun geluk. Zwaar geluk, zoals hij het later noemde. Het geld kwam weer een slecht binnen en op een droge, licht- vriezende decembermorgen stuurde Hof meer zijn zoon 'de boer op' met een stel kwintanties. „Laten ze maar betalen, Teun. Ik ben ook geen filaitroop. Die boeren denken er maar mak kelijk over. Centen wil ik zien en liefst zoveel mogelijk." Dus reed Teun om half tien in de Ford van zijn vader het dorp uit. Onwillekeurig sloeg hij de weg naar Ochteren. Nau welijks een kilometer voorbij het Boshuis haalde hij de jongste dochter van het Boshuis in, terwijl ze op haar fiets dezelfde kant uitging. Vlak bij haar remde hij af en stopte, haar lachend aankijkend. „Daar hebben we zowaar juffrouw Grevenberg weer. Hoe maakt u het? Geen nadelige gevolgen ondervonden van uw wach ten in de regen en wind?" Het meisje was geschrokken toen de auto vlak bij haar stopte. Instinctmatig ging ze een paar meter verder, maar toen ze Teun herkende sprong ze glimlachend van haar fiets. Teun stapte uit. Hij liep op haar toe, zijn hand uitstekend. „Alles goed?" Ze knikte, terwijl ze zijn hand in de zijne legde. „Jawel, me neer. Ennewilt u het alstublieft mijn zuster niet kwalijk nemen? Zeze is nu eenmaal zo." „O, dat ben ik al lang vergeten. Ik zie alleen u en dat maakt m'n hele dag bij voorbaat goed. De fiets weer heel?" „Nog niet, meneer," antwoordde ze hoofdschuddend. „Dit is de fiets van Elsje, m'n zuster bedoel ik." „Stom dat ik er niet aan gedacht heb die avond. Ik haal hem vandaag nog bij u thuis op, Zal ik er een nieuw wiel in zetten." „Nee nee doet u dat niet. Dat vinden ze vast niet goed." „Wie zijn dat, die ze?" „Thuis. Papa en m'n zuster." Hij keek haar enk,ele ogenblikken aan. Er lag een rode kleur van de vrieskou over haar wangen, waardoor het gezicht nog aantrekkelijker leek. „Waar moet u heen?" Het meisje keek hem verward aan. „O, een paar boodschappen." Teun reageerde verbaasd zijn arm uitstekend. „Helemaal naar Ochteren? Waarom winkelt u niet in Stamveen? Dat is immers vlakbij?" „Ja nee wij hebben verplichtingen, zakenkennissenbe grijpt u?" „In Ochteren?" „Ja. Ik begrijp wel dat het niet leuk is voor de winkeliers in Stamveen, maar Teun dacht enige ogenblikken na. Nu ontmoette hij het meisje en nu moest hij van de gelegenheid profiteren. Hij zei: „Ik zal uw feits achter aan de auto vastbinden, dan rijdt u met mij mee naar Ochteren en drinken we daar een lekker kopje koffie." Het meisje schrok. 'Nee., dat kan niet! Hoe komt u erbij?' 'Kom nu, juffrouw Grevenberg, waarom bijt u zo wreed? De auto is lekker warm, komt u naast me zitten, dan kunnen we gezellig babbelen. Of., o, ik begrijp het al. U bent zeker bang voor me, hè? 'O nee, dat is het niet. U bent erg vriendelijk geweest en nu weer. Maar.nee, laten we het niet doen, meneer. Het draait toch nergens op uit.' 'Ook niet één keer? Ik heb uw fiets zo vast, hoor. Ik heb stevig touw bij me. Het is een stationcar, dus uw fiets gaat er gemak kelijk in.' Teun zag haar tweestrijd. 'Ik hoef echt niet te weten, waar u in Ochteren winkelt, juffrouw Grevenberg, werkelijk niet. Er is een gezellig restaurant, daar drinken we een kopje koffie en daarna laat ik u weer gaan. Nou, is dat teveel gevraagd?' Tenslotte knikte het meisje. 'Goed, deze éne keer dan. U bent zo aardig voor me, dat mag ik niet weigeren.' Enkele minuten later reed hij verder, het meisje naast zich. Hij keek haar even later lachend aan. 'Ik val wel mee, hé? U zit hier naast me zo veilig als bij uw vader en zuster thuis.' 'O, maar dat weet ik wel.' 'En noemt u me alstubileft Teun en geen meneer. Ik ben pas vijf en twintig. Ik mag uw naam zeker niet weten?' 'Waarom niet? Ik heet Anneke. M'n achternaam weet u al.' Teun keek nog eens en knikte. 'Ja, die naam past helemaal bij je, Anneke.. Wel, Anneke, ik verheug me over het prettig half uurtje met je samen.' 'Ik ook, antwoordde ze spontaan. In het restaurant bestelde hij koffie met gebak. Toen de dien- SCHOORL De collecte ten be hoeve van het Anjerfonds heeft dit jaar in de gemeente ƒ491,84 opge bracht. Het bestuur van het Anjercomité Schoorl dankt allen, die op welke wijze dan ook, eraan hebben mee gewerkt, dat dit resultaat bereikt is. Willen al diegenen die destijds een bezwaarschrift op het Raadhuis Schoorl hebben ingediend tegen de Amoco-bouw (Art. 20), zich opgeven bij B. v. Ootegem, Boksdoornweg 20, telefoon 1944 - dan zal D '66 afdeling Schoorl alsnog proberen bij Gedepu teerde Staten om deze personen hun bezwaarschrift mondeling te laten toelichten. GROET-CAMPERDUIN Traditie getrouw werd zondagmiddag 12 juli weer een schatgraverij gehouden op het strand te Camperduin. Door zeer veel kinderen werd met veel animo getracht een schat in de vorm van een doosje met een prijsnummer er in naar boven te halen, wat zeer ve len mocht gelukken. Na afloop kreeg ieder versnaperingen en werden door de heer Jb. Vriendjes, voorzit ter van de commissie de prijzen uit gereikt. Evenals vorige jaren worden er ook dit jaar weer Duitse Evangelische kerkdiensten gehouden in de Her vormde kerken. De eerstvolgende dienst is zondagavond 26 juli om 8 uur in Schoorl. De volgende dien sten zijn op de zondagen 2, 16 en 30 augustus in Groet. En op 9 en 23 augustus in Schoorl. Allen om 8 u. 's avonds. De voorganger in deze diensten is een Duitse predikant, die hier met vakantie is. T.m. 2 augustus is dat Pfarrer G. Winkhaus uit Dortmund, daarna Pfarrer H. Noll uit Berlijn. Diegene die Duitse gasten herbergen worden vriendelijk verzocht hen op deze diensten te wijzen. ster een schaaltje met enkele gebakjes neerzette, maakte Teun een uitnodigende beweging. 'Ga je gang, Anneke, ik heb er zin in je een beetje te verwennen.' Ze keek even, doch schudde haar hoofd. 'We hebben afgespro ken.. koffie.. 'Ach, Anneke, wees niet zo flauw. Of houd je niet van een gebakje?' 'Wie houdt daar niet van? Goed, ééntje dan.' Teun keek geamuseerd toe, hoe ze er met zorg één uitzocht. 'Bij jou is alles één keer, hé? Goed, voor één keer ga ik mee. En voor één keer neem ik een gebakje. En ik zou je graag nog eens willen ontmoeten, Anneke.' 'Waarom? Ze keek met grote ogen naar hem op. 'Misschien wel, omdat ik je aardig vind. Dat mag toch?' Ze begon te lachen. 'Ik ben toch heel gewoon, niet bijzonders. Elsje zegt, dat ik een alledaags gezicht gekregen heb.' 'Laat Elsje eerst zelf maar eens in de spiegel kijken. En het kan me niet schelen, wat zij zegt. Ik heb zelf ogen in m'n hoofd.' Ze lepelde van haar gebakje. 'Waar moest u eigenlijk heen? Ook naar Ochteren? 'Overal. Ik ben op stap met kwitanties. Hier in de buurt moet ik ook zijn. Maar ik heb wel een uurtje voor je, hoor.' 'O, maar zo lang heb ik geen tijd. Ik moet vóór de middag weer thuis zijn.' 'Als het moet, breng ik je met de auto weer terug.' Anneke keek verschrikt op. 'Dat kan niet. Ze.Elsje was toch al boos, omdat u me thuisbracht, die middag.' 'Hoe had u dan thuis willen komen? Met die kapotte fiets?' 'Ja, dat weet ik ook niet.' Hij boog zich naar haar toe. 'Anneke, nu moet je eens goed luisteren. Ik heb één keer in m'n leven een meisje gehad.' 'O ja?' antwoordde ze belangstellend. 'Ja. Iemand uit ons dorp. Het raakte uit. Eigenlijk liet ze me in de steek voor een ander. Ik was er woest over en dacht: vrouwen tellen niet meer mee in mijn leven. Het is alweer een paar jaar geleden. Nu ontmoette ik jou en meteen wist ik het: jij bent het, Anneke.' Ze begreep hem niet. 'Wat bedoelt u?' Ik bedoel: dat ik je lief vind. En daarom vraag ik je: kunnen we elkaar niet nog eens ontmoeten? Daar steekt toch niks in? Jij bent jong en ik eveneens.' Ze legde haar lepeltje neer. 'Meent u dat echt?' 'Toe nou, Anneke, ik heet Teun. Natuurlijk meen ik het echt. In de tussen de jaren 1470 en 1507 gebouwde St. Laurenskerk te Alkmaar worden ook dit jaar weer KAASMARKTCONCERTEN gegeven. De concerten vinden iedere vrijdagmorgen om kwart over elf en kwart over twaalf plaats. Toegang ƒ1,scholieren 0,50. DE AVONDCONCERTEN donderdag 23 juli: Charles de Wolff m.m.v. Frans Vester, fluit. Donderdag 6 aug.: donderdag 20 aug.: Wim van Beek m.m.v. Cor Coppens, hobo. De aanvang van de avondconcerten is acht uur 's avonds. Zie voor verdere bizonderheden de advertentie. In de 15 km lange streek van onze vakantiekust liggen de mooiste bossen en duinen van de provincie Noord-Hol land. Voor een groot gedeelte kan men dit gebied vrij betreden. Men kan privé een wandeling maken, ook wor den er wandelingen (onder leiding) georganiseerd vanuit onze vakantieplaatsen (inlichtingen bij de VVV's). In verband met de veiligheid van de Nederlandse kust mag men niet lopen op de eerste duinenrij (vanaf het strand gerekend). Deze duinen behoren tot de zeewering en wor den beschermd. Vanaf Camperduin tot Bergen liggen de duinen en bossen van Staatsbosbeheer'. Hiervoor heeft men geen entree- kaart nodig. Van Bergen tot Egmond-Binnen liggen de bossen en duinen van het PWN (Provinciaal Waterleiding bedrijf van Noord-Holland). Dit gebied het: Noordhollands Duinreservaat. In dit uitgestrekte natuurreservaat, waarin evenals in het gebied van 'Staatsbosbeheer' vele wandel- en fietspaden en oude ruiterpaden zijn aangelegd, mogen geen auto's rijden! Men heeft voor het Duinreservaat een toegangs kaart nodig. Laat u zich hierover nader iiformeren bij de VVV's. De VVV's verkopen ook wandelkaarten (met wegen en bij zonderheden) van het natuurgebied.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 2