Ruitersportdag geslaagd ondanks de regen GERRITSEN KLOKKEN Voor alle soorten drukwerk naar Volkers en Leegwater Damweg 1e verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond Wekelijkse financiële verantwoording Maya- aktie DOKTERSDIENSTEN Weekenddienst Tandartsen in Bergen BADBODE NOG VERKRIJGBAAR Perscommuniqué Openbare informatie 'Gasalarm' Lampionoptochten te Schoorl en Groet Bramen plukken Carillonconcerten Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen v:\5-v 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Th. Veldman Autopuzzelrit Diplomazwemmen in „De Beeck" te Bergen Gevonden voorwerpen te Schoorl en Groet Wandelpuzzeltocht Dansschool Jack Tiny Smit Laatste dia-avond Het is er hartstikke leuk •Me JAARGANG no. 31 - DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1970 - 4 PAGINA'S weekblad DE DUINSTREE REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Damweg 1e - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned Mlddenstandsbank, Alkmaar Advertentieprijs 20 ct. p. mm. Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs 8,50 per jaar, 2,25 per kwartaal Pos! ner jaar f 13.50 per kwartaal 3,50 De Landelijke rij vereniging de Duin ridders hield vorige week zaterdag haar ruitersportdag. Het was bij zonder jammer dat het praktisch de hele dag goot van de regen, dit deed wel afbreuk aan het feestelijke gebeuren terwijl ook de amazones en de ruiters uiteraard ook hinder van het hemelwater ondervonden. Maar het parool bij elke landelijke rij vereniging, dus ook bij onze Duin ridders luidt: het evenement gaat door ongeacht de weersomstandig heden. Maar toch heeft men het he le programma dat voor de dag was vastgesteld, kunnen afwerken, zij het dat een en ander in een snel tempo gebeurde. De parade was be perkt, het springen niet best, in ver band met het terrein en de gestaag neergutsende regen. Het college van B en W zat met gemeentesecretaris Vis wat zielig onder de parasols die het actieve bestuur voor hen had laten aanrukken. 's Morgens werden de dressuurproe- ven gehouden en 's middags was het programma althans voor de leek, wat spectaculairder. Want er was wel publiek, uiteraard lang niet zo veel als vorig jaar toen de ruiter sportdag onder ideale weersomstan digheden plaats vond. Maar, zoals een der leden uitdrukte, wij rijden niet voor het publiek maar om hoger geklasseerd te worden. Omstreeks 4 uur was het programma afge werkt en zocht iedereen meer droger oorden op. Ring 1, afdelingsdressuur voor acht tallen: 1. Sterneo, Starnmeer, 2. Hei- loo en omstreken, 3. Zaanse Ruiters. Ring 2, afdelingsdressuur voor vier tallen: l.Land. Rijver. Beyaart Pur- merend, 2. Kennemerruiters Betben, 3. Zaanse Ruiters Krommenie. Ring 3, individuele dressuur: 1. Mej. I. Blom, Kenn. Ruiters, 2. Mej. A. Loots, Kenn. Ruiters, 3. S. Knip, Beemsterijders. Ring 4, individuele dressuur: 1. Mej. G. Muijs Zaanse Ruiters, 2. Mej. H. Schrama Kenn. Ruiters, 3.W. Aalders, de Beyaart. Ring 5, individuele dressuur: 1. Mej. H. Kooiman, Castricum, 2. Mej. C. Vellekoop Beemsterrijders. 3. J. v. Geene Castricum. Ring 6, individu ele dressuur: 1. Mevr. v. d. Peet-Ko men Heiloo en omstreken, 2. J. Blan- kendaal Kenn. Ruiters, 3. J. Prins, Zaanse Ruiters. Ring 7, individuele dressuur: l.Mej. G. Mooij, Zaanse Ruiters, 2. D. J. Beets, Zaanse Rui ters, 3. J. Kooima Zaanse Ruiters. Caprilli springproef: 1. K. Hildering Zaanse Ruiters, 2. Mej. H. Kooiman, Castricum, 3 mevr. de Vries, Duin ridders en J. van Twisk Kennemer Ruiters. Springen klasse B: 1. Mej. H. Gihe- aux Heiloo en Omstr. 2. C. Beets Beemsterruiters, 3. K. Rep, De Bey aart. Springen klasse L: 1. H. Out van de Rij ver. Heiloo en Omstr. en R. Masar, Kenn. Ruiters. 2. Niet toe gekend. 3. S. H. Èvenblij Prineerui- ters. Springen klasse M en Z: 1. Mej. A. Frans, Heiloo en Omstr. 2. Mej. A. de Lange, Duinr. 3. Mej. Hoek, Sterneo. Stand op 30 juli: Bij ABN Alkmaar 2161,27. Gegireerd 65,Totaal 2226,27. De overboeking van de 2000,— naar C. Dekker in Mexico moest tot onze spijt tot nader wor den uitgesteld. Daar er momenteel geen helpers zijn voor de borden, moeten deze voor lopig uitgeschakeld worden. Voor eventuele informatie en tekor ten van onze kant: Guurtjeslaan 24, telefoon 2721 (niet in de gids ver meld). Onze hartelijke dank aan al onze helpers (sters). REDT DE MAYA'S Start moriendo Het sterven is begonnen Klokken luiden Dag in dag uit Heer redt de Maya's Mens gij die honger kent Uit strijd in eigen land Ontwaakt Redt de Maya's Gedenkt uw doden Eert hen in het helpen Van de broeder Redt de Maya's Wilt u helpen of geld storten, dit is mo gelijk aan het volgende adres: Guurtjeslaan 24, Bergen en giro 4015 t.n.v. Algemene Bank Nederland, t.g.v. C. Dek ker. Collectanten gelieven zich te melden Guurtjeslaan 24, Bergen. Klavertje drie: 1. Heiloo. 2. Zaanse Ruiters. Groepsspringen1. Sterneo. 2. Cas tricum. Ring 11 individuele dressuur, klasse L2: 1. Mej. D. Hoek Sterneo. 2. Mej. R. de Geus Kenn. Ruiters. Klasse Ml, M2 en Z: 1. Mej. K. Jansen Kenn. Ruiters. 2. Mej. B. Claussen Zaanse Ruiters. 3. Mevr. Knip-Doets Beemsterruiters. Dres suur klasse LI, ring 8: 1. Mej. A. de Lange Duinr. 2. R. Massar Kenne mer Ruiters. 3. C. P. Eecen Duinr. Ring 9, dressuur klasse L-l. 1. Mej. I. Zijdewind Duinr. 2. Mej. J. Even- blij Princeruiters. 3. Mej. J. v. Ame- rongen Heiloo en Omstreken. Ring 10, dressuur klasse LI: 1. R. Leeu wenkamp Duinr. 2. Mej. J. Punt Heiloo. 3. Mej D. Jansen Kennemer Ruiters. BERGEN H. J. P. M. POOT Dorpsstraat 30, telefoon 2423 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN Dr. BRUST Heereweg 272, tel. 1288 Dr. van Hesteren Dorpsstraat 108, tel. 212 Warmenhuizen GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen Tel. (02208) 3601. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 13.00-13.30 u. Telefoon 1738. Voor spoedbehandeling op zaterdag en zondag om 6 uur na telefonische afspraak met: J. D. v. d. VLIET Breelaan 18, Bergen, telefoon 3873. BERGEN De geheel gemoderni seerde Badbode, die nog steeds bij de VVV's en in de boekhandels van Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl en Groet-Camperduin verkrijgbaar is, is een succes gebleken voor de samen werkende VVV's. Vele duizenden exemplaren hebben hun weg naar 'gast' en inwoner ge vonden. De vaste bewoners hebben het rijk-geïllustreerde blad vooral gewaardeerd vanwege de grotere le zenswaardige artikelen over Bergen, Camperduin en de Egmonden. Nog enige tijd zal deze goed-geïnfor- meerde uitgave, die bij drukkerij Volkers en Leegwater van de pers kwam, a 1,25 verkrijgbaar zijn. Eén van de vele illustraties uit de Badbode. (Foto George Stoekenbroek) Door de ACON (Vereniging Auto cross Organisatie Noordholland te Sint Maarten )zou in de gemeente Schoorl een autocross worden ge houden op 16 augustus a.s. Hiervoor was door de burgemeester dier ge meente onder uitvoerige voorwaar den reeds een vergunning verleend. Als gevolg van het ongeval tijdens een te Callantsoog onlangs gehou den autocross is dit evenement in 't algemeen in de schijnwerper van de publieke belangstelling komen te staan. Bovendien heeft het ongeval te Callantsoog geleid tot een op dit moment nog niet afgesloten onder zoek door de Justitie en een dezer dagen tot het stellen van vragen in de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. Op grond van een en ander heeft de burgemeester van Schoorl op 7 augustus j.l. een gesprek gehad met enige bestuursleden van bovenge noemde vereniging. In dit gesprek is duidelijk tot uitdrukking geko men dat de in het verleden door de ACON in de gemeente Schoorl ge houden autocrosses nimmer tot moeilijkheden aanleiding hebben ge geven en dat de gestelde voorwaar den immer zijn nageleefd, zodat er geen enkele rechtsgrond bestaat tot intrekking van de vergunning om op 16 augustus a.s. in deze gemeente wederom een autocross te organise ren. Anderzijds leek het in de gegeven situatie minder verstandig om de autocross te Schoorl op 16 augustus a.s. doorgang te doen vinden. Tussen de burgemeester en bedoelde bestuursleden van de ACON is dan ook in wederzijds begrip voor de om standigheden de overeenkomst ge troffen dat de autocross, welke op 16 augustus a.s. zou worden gehou den, tot een nader te bepalen tijd stip zal worden uitgesteld. BERGEN Het comité 'Gasalarm' is voornemens om, als onderdeel in de strijd tegen de vernieling van na tuurgebieden door gaswinning bin nen de concessie Bergen, op zaterdag 15 augustus a.s. vanaf 15.00 uur op het Plein te Bergen openbare infor matie te geven over de denkbeelden en alternatieven van het comité. D.m.v. een geluidswagen zullen de inwoners van Bergen worden opge roepen om samen met het comité aktie te voeren in de vorm van inge zonden stukken en het betuigen van adhesie. Voorts zullen informatie stencils voorden verspreid. Mogelijk zullen in Schoorl soortgelijke akties worden gehouden. Der traditiegetrouw hebben onze beide plaatselijke WV's de afgelo pen dagen weer hun lampionoptocht gehouden. De belangstelling was zo wel te Schoorl als te Groet weer enorm, duizenden mensen waren weer aanwezig om het kleurige schouwspel mee te beleven. Wat betreft, naar schatting 1500 kinderen vormden als het ware een vurige slang die vanaf Camperduin, Hargen en Groet bij het Groeter kerkje sa men kwam. Hier gaven de medewerkende korp sen, t.w. de Hoogovenharmonie, drumband en harmonie Excelsior en het fanfarekorps De Vriendschap en de Sehoorlse drumband gezamenlijk 'n taptoe. Dit optreden van ongeveer 200 medewerkers onder leiding van de heer Cammenga van de Hoog ovenharmonie was wel het hoogte punt van de avond. Niet alleen de gasten uit de plaats zelf maar ook belangstellenden uit de wijde omge ving komen elk jaar het evenement bijwonen, de lampionoptochten blij ken telkens meer publiek te trekken. Van 15 augustus a.s. tot en met 13 september d.o. kan men in 't Noord hollands Duinreservaat weer bra men plukken, met uitzondering van de zeereep, het infiltratiegebied on der Castricum en de omrasterde ter reingedeelten. Bezoekers dienen, zo als gebruikelijk is, in het bezit van een toegangskaart te zijn. BERGEN In het vakantieseizoen 1970 zal het Bergense carillon nog drie maal bespeeld worden en wel op de volgende data: Zaterdag 15 augustus, beiaardier De Licht. Zaterdag 22 augustus, beiaardier Romke de Waard. Zaterdag 29 augustus, beiaardier De Licht. De concerten zijn 's avonds en duren van acht tot negen uur. In verband met het feit dat op de carillonklokken ook de namen van zeven militairen uit Nieuw-Zeeland voorkomen, heeft de ambassadeur van dit land te kennen gegeven Ber gen in september te willen bezoeken. Hij zal dan door gemeentebestuur en Carillon Comité worden ontvan gen. De ambassadeur zal het carillon •komen beluisteren, tevens zal hij een bezoek brengen aan de begraaf plaats aan de Kerkedijk, waar zijn gesneuvelde landgenoten rusten te midden van honderden andere ge allieerde militairen. aangemeten door CONTACTLENZENSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd. T- - - .- - -U' - v SM - f -r - INDUS* Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. Uw horloger/juwelier v I», In het zwembad „De Beeck" waren j.l. zaterdag een aantal jongens en meisjes aanwezig om te trachten een zwemdiploma te behalen. Na mens de K.N.Z.B. werden zij op hun prestaties beoordeeld door mevrouw Van der Riet-Kareis. Alle jongens en meisjes zijn geslaagd zodat 31 A en 2 Bdiploma's konden worden uitgereikt. Het examen ver liep in rustige gezellige sfeer. De ouders, en soms ook grootouders van de kinderen waren aanwezig zodat het voor de soms toch wel zenuwachtige kinderen een feeste lijk gebeuren was. De zwempresta- ties waren goed te noemen, hetgeen een succes mag worden genoemd voor het zwetnonderwijzend perso neel van „De Bëfeck". Voor diploma A slaagden: Steven Blackstone, Barbara Black- stone, Koen de Koning, Freya Eriks, Philip Weyer, Bart Boersma, Frank Eekhout, Lindy Wilbers, Gerdie van der Kamer, Jorien Das, Jan Pul, Maurijn van Witsen, Margriet Aker boom, Gerard Klemkerk, Monique de Rooy, Marion Nijs, Simone Kle verlaan, Maaike Burggrafer, Mar- jon Langedijk, Hans Lugten, Jacob Meiboom, Mieke Laarkamp, Frank Mooy, Pierre de Boer, Jacqueline Fakkert, Henk Simon Visser, Jenny Schutte, Yvonne Schoo, Nick van Heezen, Hans Reudering en Ko Eef- ting. Het B diploma werd behaald door: Conny Brandwijk en Carlo v. Hou ten. De eisen voor het A zwemdiploma zijn: 1 25 m. gekleed zwemmen op de borst; 2 75 m. borst- en 50 m rugzwem- men zonder onderbreking; 3 1 minuut watertrappen. De eisen voor het B zwemdiploma zijn: 1 75 m. borst- en 25 m. rugzwem- men gekleed; 2 7 m. onder water-, aansluitend daarop 125 m. borst- en 75 m. rugzwemmen; 3 1 minuut watertrappen. Schoorl maand juli 1970 Bankbiljetten; Bruine etui met twee sleutels; Herenzonnebril in etui; 1 wit babyschoentje; Armbandje met naam „Marga", verm. goud; Gouden dameshorloge, met gouden arm bandje; Rood kinderjack; Herenbril, doublé montuur, sterkeglazen; Blauwe jekker; Portemonnaie met inhoud, bruin, skai; Blauwe olie- broek; Gouden sterrenbeeldje „Tweelingen", inscriptie „B.B."; Witte parkiet; Bruine portefeuille met inhoud; Zwarte plastic fietstas; Gouden herentrouwring „Anneke" datum: 4-6-'68; Autosleutels van Renault; Jongensbril, doublé mon tuur; Dameshorloge, merk Dugena; doublé met zwart bandje; Rode da mesportemonnee m. inhoud; Groene trui; Witte damessandaal merk „Salamander"; Dameshorloge, dou blé schakelarmbandje met klipslui ting; Rode damesportemmonaie met inhoud; Dameshorloge, „Ancre", dou blé, met zwart bandje; Rood vest; Bruine plastic sandalen maat 36; Fototoestel „Agfa" met belichtings meter type Isomat-Rapid. Gevonden rayon Groet Flanellen baby trappelzak; Bruine Spaniel (reu); Bankbiljet f10,-; Paar bruine heren sandalen; Herenbril zwart montuur in etui; Fiets-(brom) -tas; Trouwring; 2 Tuinstoelen; Zgn. „Pukkel" inh. visgerei; Rood lede ren kindersandaaltje mt 28; Blauw rood gekleurd kindervestje; Gele kinder slipper; Autosleutel aan ring. EGMOND AAN ZEE Vrijdag avond organiseert de VVV Egmond aan Zee haar traditionele autopuz zelrit. Het is een rit welke aan de hand van een z.g. routebeschrijving gereden zal worden en is ongeveer 25 kilometer lang. De gemiddelde rijsnelheid bedraagt ongeveer 20 km per uur. De bedoe ling van deze rit is om de gasten, inwoners van Egmand aan Zee en andere deelnemers een aangename avond te bezorgen en dat u tevens, al puzzelend, langs enkele fraaie plek jes van de omgeving komt. Na afloop van de rit wordt in de zaal van speeltuin 'De Egmonden' de route door de organisatoren nog eens met u doorgenoemen, waarna de prijswinnaars bekend gemaakt worden. Omdat het de laatste rit van het seizoen is, zijn enkele extra prijzen beschikbaar gesteld, waaronder een cassette-recorder. Er zal worden ge reden in twee klassen, n.l. een A- klasse voor geroutineerde autopuz zelaars en een B-klasse voor minder geroutineerden en beginners. Al met al belooft het weer een fijne avond te worden en de organisatoren rekenen dan ook weer op een goede deelname. Indien u interesse hebt om aan deze rit deel te nemen, kunt u zich vanaf heden opgeven aan het VW-kantoor Voorstraat 69 a 4,per auto, onge acht het aantal mede-inzittenden. De start is om 19.00 uur aan de Zee weg, tegenover huisnummer 40. Aan rijden vanaf de Kennedy-Boulevard. BERGEN Indien alle deelnemers aanwezig waren, stonden er maan dagavond j,l. tenminste 114 perso nen toen Henk Jellema om half tien een tafeltje beklom om aldus vanuit hoger sferen de uitslag van de voor laatste wandelpuzzeltocht van dit seizoen bekend te maken. Met een welhaast professionele tech niek waar het betere gooi- en smijt werk betrof, reikte hij de 31, onder ling zeer verschillende prijzen, uit aan even zovele gelukkige winnaars. De eerste prijs, een taart, ging naar oud-gediende Kees Stroomer. De 2e prijs, een taart, bonkend van de ca lorieën, werd gewonnen door Hans van den Bosch. Mogelijk zal er in oktober of no vember een grote wandelpuzzeltocht door een samenwerking van diverse Bergense verenigingen worden geor ganiseerd. ALKMAAR De bekende dans school Jack Tiny Smit opent weer de inschrijving voor de nieuwe win- terclubs welke in Alkmaar gehou den zullen worden op donderdag, vrijdag, zaterdag en zondagavond. Dansschool Smit, wat een jarenlange reputatie geniet voor het meest mo derne dansonderwijs, gezellige clubs en feestavonden, zal ook dit seizoen dansles geven volgens het Interna tionaal Council of Ball-room Dan cing (Engeland wereld dansprogram- ma). Voor inschrijving leze men de advertentie in dit blad. BERGEN Donderdag 13 augustus 's avonds om 8 uur zal in 'Het Kom pas' de laatste dia-voorstelling over het Oude en het Nieuwe Bergen wor den gehouden. Deze boeiende cause rie aan de hand van vele kleuren dia's wordt verzorgd door de heren F. Jostmeyer en H. Jellema. De dia-avonden, die onder auspiciën van de VVV-Bergen worden geor ganiseerd hebben de laatste maan den veel belangstellenden getrok ken. ADVERTENTIE Wat doe jij met je gasten wanneer het geen strandweer is buurvrouw? Wat moet je met ze doen, meid, ze zitten zich dood te vervelen in huis. Dit is toch niet nodig, buurvrouw, 'k Heb mijn gasten met de kinderen naar Linnaeushof in Bennebroek ge stuurd. Zij waren zó blij dat ik dit gedaan had. Ik ken Linnaeushof, het is er hartstikke leuk voor iedereen. Er is een speeltuin met wel honderd speeltoestellen, er is een tropentuin en een miniatuur bloemencorso en er staan duizenden rozen en dahlia's te bloeien. Je kunt er golf spelen, wa terfietsen en zelfs een rit maken met een echte stoomspoortrein. Mijn gas ten raakten niet uitgepraat over Lin naeushof. Voor weinig geld hadden ze er zelfs nog lekker gegeten. Ze zeiden dat ze achteraf blij waren dat het een dag geen strandweer was ge weest. Linnaeushof is tot november open van 9 tot 18 uur en als het droog weer is kan je golfspelen tot 22 uur. Nu weet je buurvrouw, dat je gasten zich niet behoeven te ver velen.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1