Wethouder Sleking wil niet samengaan met de heer Muelink om prive-redenen GERRITSEN V. J belangen van ?e gemeente staan op bet spel ambiaatt ook da ivathoudazszataH. KELTUM PLEET verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schooi I, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond DOKTERSDIENSTEN Weekenddienst Tandartsen in Bergen DORPSHUIS NIEUWS De school begint Huiswerk cursus Brandmelding Bergen nr. 2626 Schoorl nr. 1381 Drumband Schoorl Burgerlijke Stand Bergen Wekelijkse financiële verantwoording Maya- aktie 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Th. Veldman Schoorl - Bergen Wat verdienen Europese managers? dag vissen, dag vogels, dag bloemen... Om jullie bekommeren we ons niet. We hebben het te druk met onze "rijkdom" We weten nog niet, hoe arm we zonder jullie zullen zijn. ^jj Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Gasalarm - Schoor! 13e JAARGANG no. 32 - DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1970 - 4 PAGINA'S ZATERDAG A.S. BEGINT HET WEER weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Damweg 1e - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Advertentieprijs 20 ct. p. mm. Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per Jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Vorige week vrijdag vond er in de Roode Leeuw een druk bezochte openbare bijeenkomst plaats. De voltallige nieuwe raad, die per 1 september haar 4- jarige taak begint, had plaatsgenomen voor in de zaal, 1 dame en 10 heren. Mr. Breebaart, oud-burgemeester van Zijpe en onder meer voorzitter van de Federatie van VVV's benoorden het Noodzeekanaa! leidde de vegadering. De heer Breebaart vond dat er in de maatschappij veel ten goede was veranderd, vroeger vond nooit tevoren overleg en dan nog wel openbaar plaats, over het bezetten der wethouderszetels. Iedere fractie kreeg vervolgens gelegenheid haar wensen en verlangens, reeds in hun verkiezingsprogramma opgenomen, nader toe te lichten. De heer Sleking deed dit namens Gemeentebelangen. Hij stelde o.m. dat men de woongemeenschap in Schoorl leefbaar moet houden, dat hij daarom een inwonertal van 8000 a 9000 zielen genoeg vond en dat men, om de woningnood te bestrij den, de bouw van grote contingenten nieuwe woningen niet kan missen. Getracht moet worden, het hele dorp van riolering te voorzien, de trottoir- aanleg moet worden voortgezet en de sportaccomodaties moeten wor den uitgebreid en verbeterd. Over de randweg zei de huidige wethouder dat men daar al 40 jaar over praat, dat het tracé al enkele keren is ver plaatst en dat de weg binnen de kortst mogelijke termijn moet wor den gerealiseerd. Dit gaat weliswaar gepaard met opofferingen door de bewoners maar het moet mogelijk worden gemaakt dat het verkeer buitenom wordt geleid. Overigens zag de heer Sleking de weg pas in de 2e helft der 70-er jaren klaar. Nadat de recreatie aan de orde was gesteld en de daarmee gepaard gaande noodzakelijke voorzieningen, kreeg de fractie van de KVP het woord. De heer Meijer, die zei dat PvdA en KVP samen een programma hadden opgesteld, had het zwembad bijzon der hoog op zijn lijst staan. Wat de randweg betreft was de heer Meijer van mening dat de bevolking met de aanleg ervan ten nauwste betrokken is en hij vroeg daarom ook om in spraak van de betrokkenen. Door de heer Sleking werd later opgemerkt dat Waterstaat een openbare hearing hierover zal houden. De bejaarden worden volgens de heer Meijer nog teveel bij elkaar ge zet in de verschillende centra en mis sen hierdoor het contact met jonge ren. Hij pleitte voor de bouw van be jaardenwoningen door de gehele ge meente. De heer Muelink sprak namens de PvdA-fractie en stelde onder meer dat de bevolking meer inspraak moest hebben bij b.v. de woning bouw en bij de kwestie van de rand weg. Het zwembad achtte de heer Muelink belangrijker dan de plaats waar het zal komen. De kleuterscho len worden volgens de ex-wethou- der stiefmoederlijk behandeld terwijl er voor de riolering financiële mid delen dienen te worden gezocht. Men dient hinderlijke industrie tegen te gaan, de bejaarden moeten niet ge- isoleerd worden terwijl de recreatie mogelijkheden niet moeten worden uitgebreid. Want Schoorl zit al ber stensvol, aldus de heer Muelink en gestreefd moet worden naar seizoen verlenging. De heer Le Belle, die namens D '66 het woord voerde zei dat zijn fractie voorstander is van een programma college met een duidelijk beleid voor de komende 4 jaar, De zaken die de komende 4 jaar zeker moesten worden aangepakt zijn volgens D'66: BERGEN J. J. A. A. HODDE Van Reenenpark 2, tel. 2027 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN Dr. v. OOSTEN Kanaaldijk 176, tel. (02201) 202 F. H. RISSELADA Dr. Heringalaan 18, tel. 360 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. O. LAUXTERMAN Sportlaan 2, Schoorl, tel. 1738 MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 13.00-13.30 u. Telefoon 1738. Voor spoedbehandeling op zaterdag en zondag om 6 uur na telefonische afspraak met: T. v. WERVEN, Dr. v. Peltlaan 55, Bergen, tel. 3139 het contact bestuur-burgerij, de om streden bouwsels en campingtoestan den, zwembad, sociale woningbouw, riolering, verkeersvoorzieningen, slecht weer recreatie, intergemeente lijke samenwerking en schoon land, strand lucht en water. Een onbelast wethouderscollege zal het meeste vertrouwen van de kiezers genie ten en D '66 zal, zo een van haar fractie tot wethouder zou worden be noemd, de portefeuilles bouw- en woningtoezicht, gemeentewerken en recreatie claimen. Na de pauze kreeg het publiek ge legenheid met de raadsleden van ge dachten te wisselen. Men zal, zo bleek uit de discussies, trachten een extra uitkering uit het gemeente fonds te krijgen om de verdere aan leg van de riolering te financieren. Want het werd idioot gevonden dat er in Schoorl nog mensen waren die septictanks gebruikten. Een van de mensen wiens land en huis wel gedeeltelijk zullen moeten wijken voor de randweg vond dat het tracé der weg meer oostelijk moest worden gelegd, nu komen 12 gezinnen dakloos te zitten en de be treffende heer vroeg of dit soms het leefbaar houden van Schoorl bete kent. Er was ook iemand die namens Pro- vadya? een betoog hield over een voor de Schoorlse jeugd noodzakelijk centrum. De boerderij, waar men thans onderdak heeft gevonden, zal worden gesloopt maar hoe lang die zal duren weet niemand. Althans, wethouder Sleking wenste niet uit de boezem van B en W te klappen. An deren vonden dat Provadya? zelf maar naar een andere ruimte moest omzien. Door het publiek werd verder ge steld dat er in de programma's van alle fracties veel overeenkomstige punten zijn. Als men hiervan het kleinste gemene veelvoud neemt, is er een prioriteitenlijst. Voor wat be treft Hargen aan Zee werd medege deeld dat hierover nog besprekingen gaande zijn, de exploitanten die de zaak daar zouden realiseren, hebben zich teruggetrokken en B en W heb ben met het betreffende ministerie hierover een bespreking gehad. Vervolgens werd aan de verschillen de fracties gevraagd welke combi naties v.w.b. de wethouderszetels zij voorstelden. Zoals gezegd had D '66 al enkele portefeuilles geclaimd en hierover bleek al met burgemeester Stronkhorst van gedachten te zijn gewisseld. Van D '66 verklaarde de heer Le Belle kandidaat voor een wethou- derszetel te zijn, voor de PvdA bleek de heer Muelink weer bereid een wethoudersstoel te bezetten terwijl de heer Louter als zodanig door de KVP naar voren werd geschoven. De heer Meijer kon zich tot zijn spijt niet beschikbaar stellen en de heer Hornman zei het nog niet aan te durven. Dit was ook het geval met mevrouw De Boer en de heer Leysen van Ge meentebelangen, mevrouw De Boer achtte zich evenals de heer Leysen niet capabel en vonden dat de heer Sleking voor Gemeentebelangen de juiste man voor een wethouders plaats zou zijn. De heer De Leeuw stelde zich overi gens ook niet meer beschikbaar zo dat van de 4 mensen die Gemeente belangen in de nieuwe raad heeft, er slechts 1 een wethouderszetel am bieert. En toen kwam de vraag ter tafel wie met wie de W van het college van B en W de komende 4 jaar zal vor men. De heer Sleking verklaarde zich niet bereid met de heer Mue link in deze samen te gaan. Op een vraag waarom niet liet de heer Sle king zich slechts vaag uit, zijn be zwaren tegen de heer Muelink lagen op het persoonlijke vlak en het had geen enkele zin om een en ander uit de doeken te doen. Hij werd uitge daagd, namen te noemen, te vertellen wat dan wel zijn bezwaren tegen de heer Muelink waren en het geheel kreeg een onvriendelijk karakter. De heer Louter stelde dat als twee wethouders elkaar niet liggen, dit niet in het belang van de gemeente zou zijn. De heer Duijneveld had kritiek op de heer Leysen die aanvankelijk wel het programma van D '66 had ge schreven maar die later was omge zwaaid naar Gemeentebelangen. Na dat deze zich had verdedigd bleek wel uit de discussies dat men er niet helemaal uit was gekomen. Een con clusie die ook door de heer Bree baart werd getrokken en besloten werd dat eerst fractieberaad zal wor den gehouden en overleg met de le den. Deze wens van de fracties moet, aldus de voorzitter door de zaal wor den geeerbiedigd. De heer Breebaart sloot de geanimeerde bijeenkomst tegen elven waarbij hij zei te hopen dat er ondanks de heersende me ningsverschillen men gezamenlijk in goede vriendschap de belangen van Schoorl zou dienen. Men dient objec tief te zijn en niet vooringenomen. We zullen dus tot 1 september moe ten wachten om te weten welke fracties het met elkaar eens zullen worden en welke 2 mensen uitein delijk wethouder zullen zijn. Men dient hierbij dunkt ons niet zozeer op politieke kleur te letten dan wel te trachten hiervoor de 2 meest ca pabele mensen voor te dragen. Na de bouwvakvakantie is aannemer Visser met de onderaannemers en zijn werknemers met volle energie verder gegaan met de bouw van het Dorps centrum aan de Heereweg te Schoorl en de vorderingen zijn al duidelijk zichtbaar. De aannemer deelde desgevraagd mede dat de bouw voor is op het betref fende schema zodat verwacht wordt dat het gebouw rond april/mei 1971 door de verenigingen in gebruik kan worden genomen. Het Stichtingsbestuur beraadt zich nu reeds over het gebruik en de exploi tatie van het Dorpscentrum reden waarom op 25 juni j.l. aan de bekend zijnde plaatselijke verenigingen/stichtingen/groeperingen een vragenformu lier werd toegezonden hetwelk formulier voor 15 september a.s. teruggezon den dient te worden. Op donderdagavond 1 oktober a.s. zal om 8 uur in de Roode Leeuw te Schoorl een bespreking plaatsvinden met de toekomstige gebruikers van het Dorpscentrum inzake het gebruik van het gebouw. Het Stichtingsbe stuur hoopt dat de betreffende ge bruikers zich te voren uitvoerig over het e.e.a. zullen beraden en wel in het bijzonder met betrekking tot de vraag 'uitbreiding der activiteiten'. Het Dorpscentrum schept hiertoe n.l. meerdere mogelijkheden. Gedacht wordt o.m, aan het houden van ten toonstellingen, exposities en het or ganiseren van cursussen zoals: han denarbeid, werken met hout, teke nen, schilderen, fotograferen, bloem schikken, naaien, patroontekenen, judo, zelfverdediging voor meisjes, dansen, ballet, jazz-ballet, volksdan sen, haarverzorging, talen enz. enz. Het is niet de bedoeling van het Stichtingsbestuur om dit alles zelf te organiseren maar om deze activi teiten te delegeren naar de bestaan de plaatselijke of nog op te richten verenigingen. Het bestuur wil hierbij wel coördinerend optreden. Het volgende probleem van 't Stich tingsbestuur is dat de bestaande adreslijst van de plaatselijke vereni gingen niet meer juist is, vandaar dat niet allen in het bezit gesteld zijn van eerder genoemd vragenformu lier. Het bestuur doet met deze een beroep op diegenen die wel van het Dorpscentrum gebruik willen maken en dit formulier nog niet hebben ontvangen om dit formulier alsnog aan te vragen bij het secretariaat Slotlaan 29 te Schoorl. Gerekend wordt op aller medewer king zodat bij de opening van h«t Dorpscentrum in het voorjaar 1971 het programma voor de winter 1971/ 1972 gereed zal zijn en bekend ge maakt kan worden. Aan de betrok kenen wordt verzocht om 1 okto ber in de agenda te noteren omdat geen convocaties verzonden zullen worden. Zwakke leerlingen heb ben steun nodig. Wacht niet tot het te laat is. De Alkmaar kan u helpen. De leerling wordt in een klein groepje iedere dag door deskundige leraren individueel gesteund. Aanvang 24 augustus. Drs. B. J. C. Grotenbreg, Willem de Zwijgerlaan 102, Alkmaar. Telefoon 20845. b.g.g. (02209) 2213. Aangifte nieuwe leerlingen. In september vangt de Drumband weer met de wekelijkse repetities aan. Wij beschikken thans over een tamboerkorps, die bij de diverse op tredens in Duitsland veel succes ge had heeft. Dit najaar wordt uit de leerlingen van het vorige seizoen een nieuw jeugdkorps gevormd. Van zelfsprekend beschikt de vereniging over een beperkt aantal instrumen ten en uniformen, zodat het niet mo gelijk is iedereen direct in het korps te plaatsen. Het hangt natuurlijk in de eerste plaats van je prestaties af, de besten hebben uiteraard voor rang. Door ook thuis te oefenen kom je dus sneller vooruit. We starten dit najaar voor het eerst met een groep pijpers (dwarsfluiten). Leerlingen hiervoor kunnen zich op geven, de voorkeur genieten diegene die reeds blokfluit spelen of hebben gespeeld. Ook nieuwe leden voor tromme len zijn welkom. Een muzikale voor opleiding is hiervoor niet nodig. Mi nimumleeftijd 9 jaar. De oefenavond is donderdags in de gymnastiekzaal. De juiste tijden worden nog nader opgegeven. Nieuwe leerlingen voor pijper- en trommelles kunnen zich opgeven bij kapper P. Roos, Laan- weg 59. GEBOREN: Eduard Bernardus Mattheus, z. v. B. J. G. Beemsterboer en L. M. van Veen, Westerweg 22. Willemijn Mar- got Cornelie, d. v. C. H. Schipper en M. A. Pon, Eeuwigelaan 33. Walter Sjoerd Johannes, z. v. S. Brattinga en M. P. Schouten, Notweg 14. Alex andra Maria Divera, d. v. A. N. Mol en E. A. Spigt, Westerweg 53. Inge borg, d. v. H. Jellema en H. Souwer- bren, Russenweg 22. Alexander Pe trus, z. v. P. A. Schipper en M. A. G. Ruiter, Westerweg 48. ONDERTROUWWD Ronald Schoorstra, 21 jaar, Leo Ges- telweg 20 en Trijntje Wesselink, 22 jaar, Leo Gestelweg 20. Rudolf B. F. Schuijt, 24 jaar, Alkmaar en Johan na T. M. Ooijevaar, 20 jaar, Filar- skiweg 17. Igor B. Jongman, 44 jaar, Amsterdam en Petronella E. Kreb, 27 jaar, Oosterweg 26. Gerrit J. Schutte, 25 jaar, Berkenlaan 14a en Wilhelmina H. van Wijngaarden, 22 jaar, Oude Prinsweg 17. Auke Zeil- stra, 31 jaar, Geestweg 22 en Petro nella M. Beemsterboer, 23 jaar, Heer- de. GEHUWD: Nico Valk en Liesbeth C. van der Hoek. Huibrecht H. Raams en Lydia Celie. OVERLEDENAnna G. Kossen, wed. v. J. Kaper, Kerkedijk 37. Stand op 6 augustus. Bij ABN Alk maar 2226,27. Op 13 augustus erbij 165,—, aan collectes 67,50. Totaal 2458,77. Daar er momenteel geen helpers zijn voor de borden, moeten deze voor lopig uitgeschakeld worden. Voor eventuele informatie en tekor ten van onze kant: Guurtjeslaan 24, telefoon 2721 (niet in de gids ver meld). Onze hartelijke dank aan al onze helpers (sters). REDT DE MAYA'S Stan moriendo Het sterven is begonnen Klokken luiden Dag in dag uit Heer redt de Maya's Mens gij die honger kent Uit strijd in eigen land Ontwaakt Redt de Maya's Gedenkt uw doden Eert hen in het helpen Van de broeder Redt de Maya's Wilt u helpen of geld storten, dit is mo gelijk aan het volgende adres: Guurtjeslaan 24, Bergen en giro 4015 t.n.v. Algemene Bank Nederland, t.g.v. C. Dek ker. Collectanten gelieven zich te melden Guurtjeslaan 24, Bergen. INDUS O Jan Oldenburglaan 3 Bergen N.H. Uw horloger/juwelier Na een korte rustperiode gaat de Trimclub a.s. zaterdag weer begin nen. Ongetwijfeld zullen velen het onplezierige gevoel van dikte en stijfheid geconstateerd hebben, en de Trimclub roept dan ook alle deel nemers van het afgelopen seizoen op om weer iets te gaan doen aan de conditie, op de bekende gezellige manier. Laat u zich niet afschrikken met de gedachte van 'beulenwerk', want u doet wat in uw vermogen ligt. Zaterdag om 9 uur vertrek vanaf de Schoorlse Zeeweg voor man en vrouw, jong en oud, onder leiding van H. van Emmerik, Hulstweg 6, Schoorl, waar u ook inlichtingen kunt verkrijgen, of bel even op de kantooruren (02209) 1268. Geen formulieren invullen of con tributies. Alleen bij deelname be taalt u slechts 1,00. Wat verdienen in Europa de leiders van middelgrote bedrijven, ruwweg met een omzet van 100 150 miljoen per jaar? Volgens een berekening in een Amerikaans vakblad zouden de Zwitsers hun managers het best be talen: de leiders van dergelijke be drijven verdienen in dat land gemid deld 129.000 gulden per jaar. De Britten worden het slechtst betaald: zij brengen het gemiddeld niet ver der dan 97.000 gulden. De Fransen liggen vlak onder de Zwitsers, dan volgen de West-Duitsers en de Ne derlanders, zij blijven boven de 30.000 dollar of 108.000 gulden. Toch nog vrij wat minder dan hun Zwit serse collega's! Overigens betreffen deze cijfers alleen het zuivere inko men plus bonus of tantième. Aller lei bijkomstigheden, die kunnen op lopen (auto van de zaak, al dan niet met chauffeur, ruime onkostenver goedingen enz.) blijven buiten be schouwing. En om een zuivere ver gelijking te maken, zou het nodig zijn mede in de berekening te ver werken het prijspeil en de druk der belastingen in elk van de genoemde landen. vissen aangemeten door CONTACTLENZENSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd. Voor diegenen die destijds bezwaar hebben gemaakt inzake gang van zaken rond Amoco ligt een stencil gereed teneinde hen in staat te stel len Provinciale Staten te verzoeken toe te staan dat hun bezwaren mon deling kunnen worden toegelicht. Ook voor andere belangstellenden staat informatiemateriaal ter be schikking. Contact-adres Schoorl: B. van Ootegem, Boksdoornweg 20, Schoorl, telefoon (02209) 1944.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1