Gemeentebelangen, (de grootste partij) werd uitgerangeerd door D566 Kledingmagazijn De Pee gaat verhuizen an JZ.a "TSaiHa wa I Sportliefhebbers, veel succes toegewenst in het nieuwe» coiaoon verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond NIEUW REGLEMENT VAN ORDE VOOR RAADSVERGADERINGEN Leger des Heils Midgetgolf wedstrijden Geslaagd Ponyclub hield geslaagd concours Volleybalvereniging Schoorl Bridgeclub 'Schoorl' v.v. Schoorl Brandmelding Bergen nr. 2626 Schoorl nr. 1381 JEUGDTOURNOOI v.v. SCHOORL DOKTERSDIENSTEN Weekenddienst Tandartsen in Bergen Bloemencorso in Winkel Show van dahlia's in Nieuwe Niedorp 13e JAARGANG no. 34 - DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1970 - 6 PAGINAS' weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Damweg 1e - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Qlro 55 28 87 Bo».-,BUd Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddanstandsbank, Alkmaar Advertentieprijs 20 ct. p. mm. Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs: f 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per Jaar f 13,50 a r l/iim f t r\ I f RA rusi. uoi jaai i per kwartaal 3,50 Zoals elders in Nederland kwam ook de gemeenteraad van Schoorl op de eerste dinsdag in september bijeen, De burgemeester wees op het boeket witte chrysanten voor mevr. De Boer dat, zo bleek later, een idee was ge weest van de heer Le Belle van D '66. EEDSAFLEGGING NIEUW BENOEMDE LEDEN Alle raadsleden, men werd n.l. weer voor de komende zittingsperiode van 4 jaar gekozen, legden de eed of be lofte af. Hierna sprak burgemees ter Stronkhorst de raad in haar to taliteit toe. Het besturen in het tijdsbestek waar in wij leven, is geen eenvoudige taak. Desondanks hebben de raadsleden de kandidatuur voor de raad geaccep teerd en verantwoordelijkheid wil len aanvaarden. U zult steeds, aldus de burgemeester, voor beslissingen komen te staan waarbij u zult moeten nagaan of alle facetten die het effect van de maatregel zullen beïnvloeden, be kend zijn. Ik hoop van harte dat de achteruitkijkspiegel niet behoeft te worden gebruikt en dat we geza menlijk kunnen letten op de weg vooruit, de weg die voor ons ligt. De burgemeester ging in op de goede samenwerking die er moet zijn tus sen de raadsleden onderling en wees verder op het feit dat we leven in een tijd van beweging. Er wordt wel eens gezegd dat specialisten en des kundigen het allemaal panklaar heb ben gemaakt, waarbij de raad slechts ja heeft te zeggen. Nadat de heer Stronkhorst nog en kele raadgevingen aan de nieuwe raadsleden had gedaan, verklaarde hij de raad voor geïnstalleerd. BENOEMING WETHOUDERS Artikel 86 van de gemeentewet schrijft voor dat door de raad wet houders uit zijn midden worden be noemd. In gemeenten beneden 20.000 zielen zijn er twee wethouders. De raad ging niet alleen over tot ver kiezing van twee wethouders, maar oök van een plaatsvervangend wet houder. Deze benoeming is ook weer geregeld in een artikel van de ge meentewet waarin staat dat bij on gesteldheid, afwezigheid of ontsten tenis van een wethouder, of indien een wethouder met het burgemees terschap belast is, zodra nodig, ver vangen wordt door een ander lid van de raad, door deze aangewezen. Een dergelijke aanwijzing is, aldus het huidige college, van belang te achten indien gedurende zekere tijd b.v. beide wethouders wegens va kantie of anderszins niet in staat zouden zijn de vergaderingen bij te wonen. De heer Le Belle stelde dat er een ontstellende politieke bloedarmoede is op gemeenteraadsniveau en dat men van de zijde van D'66 uitein delijk had gekozen voor samenwer king met PvdA en KVP. Men koos hierbij voor de heer Muelink als wet houder en de heer Louter als plaats vervangend wethouder. De heer Duyneveld zei onder meer dat, als er in de afgelopen perioden in de raad een minder prettige sfeer is ge weest, hiervan de belangrijkste oor zaak de te lange burgemeesterloze periode is geweest. Hij verklaarde dat de PvdA er geen behoefte aan had voor politieke scherpslijpers versleten te worden. De heer Meijer van de KVP zei dat D '66, de PvdA en de KVP hadden besloten om als 1 fractie op te tre den, een in Nederland unieke situa tie. Vervolgens vonden de wethouders verkiezingen plaats. Bij de eerste verkiezing ging het tussen de heer Muelink die 7 en de heer Sleking die 4 stemmen kreeg. De volgende ronde ging tussen de heer Le Belle en de heer Sleking, ook hier was de ver houding weer 7-4. De heer Muelink van de PvdA en Le Belle van D '66 zullen dus samen met burgemeester Stronkhorst de komende 4 jaar het college van B en W vormen. De heer Louter van de KVP zag zich als plaatsvervangend wethouder be noemd. De heer Leysen vond het teleur stellend dat Gemeentebelangen, im mers de grootste fractie geen wet houderszetel had gekregen. INGEKOMEN STUKKEN Naast de gewone goedkeuringen van GS op eerder genomen raadsbeslui ten en een schrijven van het Provin ciaal College over het verlenen van een trenduitkering aan secretarissen en ontvangers waren er brieven bin nengekomen van verschillende ver enigingen en instellingen over de aardgaswinning. Zoals eerder aan de orde, werd de raad voorgesteld deze ingekomen stukken ter kennis van GS te bren gen. Over de bouw van de openbare kleu terschool in plan Oost werd een aan vullend agendapunt verstrekt, waar bij de raad gevraagd werd een to taalsom van 30.811,te voteren. Na schorsing, om de raadsleden en B en W gelegenheid te geven rugge spraak te houden, werd het voorstel aangenomen. Ook de Amoco kwam weer ter sprake en de burgemeester gaf in een uitge breide toelichting weer, dat B en W de bouwvergunning aan de Amoco had geweigerd om in de Pirolavallei een platform te bouwen omdat dit in strijd was met een artikel in de we- deropbouwwet. Het regelement van orde voor de Schoorlse raadsvergaderingen da teert al van 24 november 1852 en er was slechts een keer een wijziging in gebracht, n.l. op 14 maart 1853. B en W achtten toch ook wel dat dit reglement niet aangepast is aan de huidige omstandigheden, zodat men zich heeft beraden over een nieuw ontwerp, In het nieuwe re glement zijn tal van wijzigingen op genomen, zoals de toezending aan de raad van pre-adviezen, de notulen over het indienen van amendemen ten. Gelukkig is de rondvraag in het nieuwe reglement gehandhaafd, Ge tracht is, aldus B en W, het nieuwe reglement een zodanige redaktie te geven dat enerzijds stringent gere geld zal zijn de onderwerpen waar voor aan dergelijke regels behoefte bestaat, terwijl aan de andere kant is getracht de raad niet in een keurs lijf te wringen met betrekking tot onderwerpen die enige vrijheid van handelen behoeven. De raad werd voorgesteld het oude reglement in te trekken en 't nieuwe vast te stellen. Besloten werd dit agendapunt ter nadere bestudering aan te houden. VOORBEREIDINGSBESLUIT OOST I 1970 De raad heeft op 27 augustus van het vorige jaar een voorbereidings- besluit genomen in 't bestemmings plan Oost I teneinde het planolo gisch mogelijk te maken dat in dit plan nog een aantal woningen kan worden gebouwd. 'Het Hooge Huys' heeft inmiddels een plan tot het bouwen van 14 wo ningen en 16 garages voor deze grond ingediend. De afwikkeling van een en ander heeft echter een aanzien lijke vertraging ondervonden wegens drukke werkzaamheden van de ste- debouwkundige. Aangezien het eerder genomen voor- bereidingsbesluit op 27 augustus j.l. is vervallen is het noodzakelijk dat de raad een nieuw besluit nam. Haar werd gevraagd een in ontwerp op- Eerste nazomerbericht. BERGEN Overal in den lande wordt door het Leger des Heils bij de aanvang van het winterseizoen ookl weer een aanvang gemaakt met allerlei activiteiten in de vorm van evangelie-verkondiging en dienstver lening aan volwassenen en de jeugd. Zaterdag 5 september 's middags 3 uur een grootse openluchtbijeen komst op het Plein, waarvoor het bekende muziekkorps van korps Vlaardingen is uitgenodigd. Vanaf zondag 6 september 's mor gens 11.45 iedere zondag jeugdsa- menkomst in het T en O-gebouw aan de Kogendijk, waar ook uw kin deren welkom zijn. Zondag 13 september zal de gewone 10.00 uur samenkomst in het Dorps huis in het teken der zending staan en uw gave gevraagd worden voor de wereldomvattende zendingsarbeid van het Leger. Iedere donderdagmiddag 2 uur zijn de vrouwen welkom in het Dorps huis voor de Gezinsbondbijeenkomst. BERGEN Traditiegetrouw worden er vanaf zaterdag 5 september a.s. de jaarlijkse midgetgolf wedstrijden gehouden op de onlangs gedeeltelijk verplaatste en vernieuwde midget- golfbaan 'De Merelhof'. Op die dag vinden vanaf 2.00 uur de wedstrijden voor kinderen tot 14 jaar plaats. Zondag 6 september kunnen personen vanaf 14 jaar deel nemen aan de wedstrijd voor vol wassenen, die om 8 uur 's avonds begint. Diverse mooie prijzen w.o. een wis selbeker, lauwertakken en medailles vormen de inzet van de wedstrijden. Onze plaatsgenoot R. Wokke is op het gehouden examen te Utrecht ge slaagd voor kappersbediende. Hij was leerling van de Kappersdag school te Amsterdam. gemaakt besluit vast te stellen. Hiermee stemde de raad in. UITKERING INEENS Het daarvoor in aanmerking komend rijkspersoneel zal in de maand sep tember een uitkering ineens ontvan gen daar is gebleken dat voor het jaar 1970 toegekende salarisverho ging is achtergebleven bij de loon ontwikkeling in het particuliere be drijfsleven. De raad werd gevraagd te besluiten tot het doen uitbetalen van deze uit kering ineens aan de daarvoor in aanmerking komend gemeenteperso- neel. Aldus besloten. RONDVRAAG (Rondvraag) De raad pleitte voor zo weinig mogelijk commissies, men discussieerde over een onderkomen voor Provadya? en over het zwem bad waar overigens nog niets over bekend is. Om kwart over tien werd de verga dering gesloten. De Schildknaapjes, de ponyafdeling van de Landelijke Rij vereniging de Duinridders, hield afgelopen zater dag een geslaagd streekconcours op het sportpark. Liefst 8 ponyclubs uit de omgeving namen aan dit eve nement deel, en dit was er de oor zaak! van dat ongeveer 100 pony's van verschillende afmetingen over het terrein galoppeerden. Men hield het concours onder heel wat betere weersomstandigheden dan enkele weken geleden toen de grote broers en zusters in de stro mende regen staaltjes van rijkunst ten beste moesten geven. 's Morgens werden, zoals gebruike lijk, de dressuurproeven gehouden en 's middags moesten pony en ruiter hun kunnen tonen bij verschillende wedstrijden. Er werd ook een spel gehouden waarbij een voetbal van een kist moest worden geschopt en enkele hindernissen moesten worden genomen. De finale werd een aange legenheid van de dames, Mieke Har- tog en Inge Niele deden hun uiterste best onder-, luide aanmoedigingen van het publiek en de eerste slaagde erin de eerste plaats te bezetten. De der de en vierde plaats waren voor Jer ry Kalverboer en Johan de Ruiter. Een imposant gezicht was de parade van alle deelnemers onder leiding van de heer Kool. Na de inspectie door de heren Haremaker en Beets werd het Wilhelmus gespeeld en hiermee was een einde gekomen aan een bijzonder geslaagde zonovergoten dag. De uitslagen waren. Rijbaan 1, afde- lingsdressuur: 1 Sterneo, Starnmeer 98 pnt. 2 de Schildknaapjes, Schoorl 93 pnt. 3 Beemster Ponyclub 91V2 pnt. 4 Kennemer Ponyclub, Bergen 86V2 pnt. Rijbaan 2, dressuur: 1 Toos Eggers, Beemsterruiters. 2 Mieke Blauw, Sterneo. 3 J. Box, Klein maar Dapper uit Stompetoren. Rijbaan 3, dressuur: 1 Henk Klinkhamer, Sterneo. 2 Ant. Klinkhamer, Sterneo. 3 Piet Velze- boer, Beemsterruiters. 4 Rozien Sijm, Sterneo. 5 Peter Beets, Sterneo. Rijbaan 4, dressuur. 1 Richard Box, Klein maar dapper. 2 Enny de Vries, Schildknaapjes. 3 Arie Barendrecht, Klein maar dap per. Rijbaan 5, dressuur: 1 Jerry Kalverboer, Klein maar dap per. 2 Annemieke Hoek, KI. maar dapper. 3 Henk Kopenhagen. Rijbaan 6: 1 Hanny Meijer, Zaanse ruiters. 2 Erna Meijer, Zaanse ruiters. 3 Annet Schuit, Princeruiters. Rijbaan 7: 1 Henk van Brakel, Princeruiters. 2 Nico Leeuwenkamp, Schildknaapjes. 3 Hans Zuidewind, Beemsterruiters. Rijbaan 8, klasse L I: E. Bekker. 2 J. Bleeker, Zaanse rui ters. 3 Simone Klaver, Klein maar dapper. Rijbaan 8, klassen L 2, M en Z: 1 Liselotte Keizer, Zaanse Ruiters. 2 Annemarie Keizer, Zaanse Ruiters. 3 Frida Brommersma, Beemsterrui ters. Rijbaan 9, Caprilli springproef: 1 Marja Castricum, Kenn. Ruiters. 2 Nelly Buis, Sterneo. 3 Tine Regts, Zaanse Ruiters. Dressuur achttallen: 1 Beemster Ponyclub, 101 pnt. 2 Ster neo, 981/2 pnt. 3 Zaanse Ruiters 951/2 pnt. Springen, klassen B en C: 1 Marja van Castricum, Kenn. R. 2 Annette Schut, Princer. 3 Carolien Goedkoop, Kennemer P.C. Springen, klassen L en M: 1 Liselotte Keizer, Zaanse R. 2A. Jongejans, Zaanse P.C. 3 Ingrid Schot, Kennemer P.C. 1 Daar waar thans in de Jan Olden- burglaan, tussen de Fa. Veldman en de Fa. Wokke een groot gat prijkt, zal, indien alles volgens plan ver loopt, vanaf 1 april 1971 een naar de eisen des tijds geoutilleerd winkel bedrijf de kledingzoekende heer ten dienste staan. Met ingang van die datum namelijk hoopt de familie De Pee de sinds 1946 bestaande heren-modezaak aan de Ruïnelaan te kunnen verlaten en het nieuwe bedrijf aan de Jan Ol- denburglaan in gebruik te kunnen nemen. De omstandigheid dat een zeer nood zakelijke uitbreiding van het bedrijf aan de Ruïnelaan wegens gebrek aan bouwgrond tot de onmogelijkhe den moest worden gerekend, noopte eigenaar M. de Pee te zoeken naar een ruimte in het centrum waar een geheel nieuw, groter en moderner gebouw zou kunnen verrijzen. De keuze viel tenslotte op het ge noemde terrein dat aan alle voor waarden voldeed. Zo zal de vloer oppervlakte van het nieuwe bedrijf (een creatie van de Bergense archi tect A. J. F. Hooning) twee maal zo groot zijn als dat van het 'oude', het geheel wordt 'air conditioned', een bekende gloeilampenfabriek uit het zuiden des lands ontwierp een fraai verlichtingsschema, terwijl het Bu- De volleybalvereniging Schoorl start op maandagavond 7 sept. a.s. met de zaaltraining in de Toeristenkerk te Catrijp. De training vindt plaats vanaf 19.00 uur voor de nieuwe le den en die leden die nog niet aan de competitie hebben deelgenomen. Daarna volgt de training van het eerste en tweede damesteam. Ons herenteam wordt hierna getraind. Al deze groepen worden getraind onder leiding van onze nieuwe trai ner de heer Martin. Nieuwe leden zijn van harte welkom, en kunnen zich tevens aanmelden bij de vol gende adressen: E. Coenen, Duinweg 47, tel. 1419 en mevr. C. Helvensteijn, Sleedoornplantsoen 52, tel. 2117. Maandagavond 7 september a.s. van gen de wekelijkse clubavonden van de bridgeclub 'Schoorl' weer aan. Gespeeld wordt iedere maandag avond aanvang 8 uur in Hotel De Roode Leeuw te Schoorl. Vooral de eerste weken, voordat de onderlinge competitie weer van start gaat, bieden een goede gelegenheid voor beginnende en gevorderde brid gers om met onze vereniging te ko men kennismaken. Programa voor zondag 6 september. Junioren afd. 2 J, wedstrijd no. 390. Vertrek 11.00 uur sportveld. Limmen 2 - Schoorl, aanvang 12.00 uur veld Aspiranten A afd 1 F, wedstrijd no. 435.Aanvang 10.00 uur, vertrek 9.00 uur. Apollo '68 A - Schoorl A. Aspiranten B afd. 2L, wedstrijd no. 511. Aanvang 12.00 uur. Schoorl B - Hugo Boys C. Afberichten voor de jeugd bij C. Waal voor vrijdagavond, Voorweg 23, telefoon 2105. Jongens willen jullie het aan elkaar doorgeven dat je moet voetballen. Schoorl 1 - Oosthuizen 1 14.00 uur. Egmondia 6 - Schoorl 2 10.00 uur. Schoorl 3 - Hugo Boys 4 12.00 uur. LSW 7 - Schoorl 4 11.00 uur. reau voor Winkelinterieurontwerpen zorg draagt voor een eigentijdse en stijlvolle inrichting. Deze vernieuwing zal tevens gepaard gaan met een aanzienlijke uitbrei ding van de sortering en er zullen door een zeer overzichtelijke opstel ling meer mogelijkheden zijn zelf te snuffelen, speciaal voor jongeren. Vol goede moed de toekomst tege moet, luidde de titel van het ver slag in De Duinstreek van de ope ning van de zaak in de Ruïnelaan. En hoewel de opening van het nieuwe bedrijf op vier dagen na 25 jaar later zal geschieden, blijft deze slogan op de familie De Pee onver minderd van toepassing. De voetbalvereniging Schoorl, in vroeger jaren SW geheten, viert dit jaar haar 50-jarig bestaan. Het bestuur heeft gemeend dit heuglijke feit op ver schillende manieren te herdenken. De wedstrijd tegen de schaatskernploeg afgelopen zomer, het jeugdtournooi dat de afgelopen twee zondagen werd gehouden en een receptie op 3 oktober a.s., dit zijn de evenementen die in het kader van het halve-eeuwfeest zijn of worden gehouden. Zoals gezegd het jeugdtournooi vond afgelopen zondag en de zondag daar voor plaats. Op 15 augustus traden de welpen tegen elkaar in het strijd perk en in de leeftijdsgroep van 8-10 jaar behaalde het elftal van Rotter dam II, dat zijn vakantie in Schoorl doorbracht, de eerste prijs. Ons eigen elftal, in de leeftijdsgroep 10-12 jaar werd in haar categorie kampioen. Op 23 augustus werd het tournooi voortgezet, 's morgens om tien uur heette voorzitter Oostinga de twaalf deelnemende elftallen welkom en noemde dit tournooi een der hoogte punten van de viering van het 50- jarig bestaan. Op twee velden werd vervolgens on der ideaal voetbalweer de hele dag gespeeld, uiteraard speelde men geen twee maal 3 kwartier maar 2 maal een kwartier zonder rust. Liefst 6 scheidsrechters zorgden ervoor dat zich geen onregelmatigheden voor deden en voorzover wij dat hebben kunnen zien is er niemand wegens wangedrag uit het veld gestuurd. De jeugd voetbalde enthousiast, de klei ne keepers verdedigden met verve hun heiligdom en dat ze er wel eens een doorlieten was niet aan hun ge brek aan vakmanschap maar aan de lengte van het doel (7.20 mtr) te wij ten. Want voor welpen wordt het doel alleen verlaagd, maar niet ver kleind. Schoorls junioren-elftal kwam uit tegen Koedijk en hoewel de voetballers van over het kanaal vaker aan de bal waren bleef de stand gelijk 1-1. Er moesten dus strafschoppen worden genomen, BKC slaagde erin om drie doelpun ten te scoren en Schoorl vier, dus een beker voor de overwinnaars. Bij de aspiranten moesten Go Ahead uit Alkmaar en BKC strijden om de eerste en tweede plaats en Schoorl tegen ZAP om de derde en vierde plaats. Na twee spannende wedstrij den bleek Go Ahead de beste te zijn, gevolgd door resp. BKC, ZAP en Schoorl. Na afloop van het alleszins BERGEN B. LUIF Nw. Bergerweg 1, telef. 3130 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN F. H. RISSELADA Dr. Heringalaan 18, tel. 360 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen Tel. (02208) 3601. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 13.00-13.30 u. Telefoon 1738. Voor spoedbehandeling op zaterdag en zondag om 6 uur na telefonische afspraak met: J. G. BRANDT v. Reenenpark 11, Bergen, tel. 2059. geslaagde tournooi dankte voorzit ter Oostinga iedereen die op welke wijze dan ook had meegewerkt, deze dag te doen slagen. Hij bracht hulde en dank aan de jeugdcommissie, aan de Schoorlse Middenstand die prij zen beschikbaar had gesteld, aan de EHBO'ers die overigens alleen wat blaren te behandelen hadden gekre gen en aan de scheidsrechters. Ook bracht de voorzitter hulde aan de deelgenomen elftallen die zo spor tief hadden gespeeld. De heer Oos tinga zei te hopen dat zij in de com petitie even sportief zouden spelen. De heer Bakelaar van de jeugdcom missie reikte vervolgens de prijzen uit, de Schoorlse junioren kregen een wisselbeker en een prijs en alle deel nemers ontvingen een herinnerings vaantje, of een medaille. Tot slot volgen hier nog de uitslagen van de j.l. zondag gespeelde wedstrijden: Koedijk - BKC Petten - Vrone Vios - Schoorl SVW - Duinranders Sint Boys - Vios Vrone - Go Ahead Schoorl - Sint Boys Duinranders - ZAP Callantsoog - Koedijk Go Ahead - Petten BKC - Callantsoog ZAP - SVW FINALE: Schoorl - BKC BKC - ZAP ZAP - Go Ahead Schoorl - Go Ahead Go Ahead - BKC Schoorl - ZAP 0-2 1-3 1-1 1-0 0-4 0-6 6-0 0-2 1-2 10-0 11-0 2-0 0-7 0-0 0-4 0-3 2-0 1-1 Op 13 september 1970 wordt, zoals ieder jaar, in de gemeente Winkel het jaarlijkse bloemencorso gehou den. De organisatie van dit bloe mencorso is niet in handen van een vereniging of organisatie, deze komt geheel voor rekening van de inwo ners van de gemeente Winkel. Het corso begint 's middags om 14.00 uur en eindigt om 16.30 uur. Het cor so trekt voorafgegaan en begeleid door diverse muziekkorpsen door het gehele dorp. Op zaterdag 19 en zondag 20 septem ber a.s. zijn er mozaïken en werk stukken van dahlia's te zien. Aan vang zaterdagavond om 20.00 uur. Sluiting zondagavond 22.00 uur. 40 van deze werkstukken, worden 's avonds in een zee van licht gezet, wat resulteert in een zeer kleurrijk schouwspel. Nieuwe Niedorp is als dorp hiervoor bijna ideaal omdat er een vaart door loopt, zodat een en ander ook nog wordt weerspiegelt in het water.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1