Gerritsen Schoorlse IJsclub gaat de jeugd trainen KELTUM PLEET verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond HIEP VÖRDT NS Er GESTROOID -VS V£iLiGE5W£LHElC iS KH/,. DOKTERSDIENSTEN Weekenddienst Tandartsen in Bergen Aan onze abonnees Trimclub Bergen opgericht Zwembad 'De Beeck' Wijziging zwemuren Beroep uitgebracht op Ds. Bakker Duintreffers-nieuws Goed bericht voor paardensport liefhebbers Keuringsdag 'De Sportfokkers' Burgerlijke stand Bergen Opbrengst collecte Unieke gebeurtenis start a.s. zaterdag Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Nu ook volksdansen voor bejaarden Inzameling oud papier voor Bergens Harmonie Nieuws van de UW Vredesweek weekblad 13e JAARGANG no. 37 - DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1970 - 6 PAGINA'S NSTREEK Schoorl: zaterdags 9 uur. Bergen: zondags 9 uur. REDAKTIE EN ADMINI8TRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Damweg 1e - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Qlro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenatand8bank, Alkmaar Advertentieprijs 20 ct. p. mm. Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs" 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per Jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Cr r W r4 o" Sr. r-.'«swfc Vrienden, het geschiedde in die dagen dat Bergens vroede vaderen en moe deren zich bogen over een lange agenda, dat een vroede moeder, door mijn spitsvondige voorganger Dirk Duin, hij rustte in vrede, ooit een 'dissidente VVD-ster' genoemd, den volke konde deed van haar mening dat 's Heren wegen b« overmatige gladheid niet meer moeten worden gepekeld, zulks ter meerdere eer en glorie van 's Heerlijkheids onvolprezen struweel, dat ten ene male niet op zout gesteld is. En daarmee kreeg ook die vergadering van Bergens rariteitenkabinet, de VVV volhardde helaas ook dit jaar in het niet vermelden van de raads vergaderingen op de lijst van toeristische attracties, haar gezellige half uurtje. Zelfs raadscabaretier Cornelis Maria Smit, nog steeds plichtsgetrouw pa rasoldrager van de big boer uit Ben- nekom, en die toch naast zijn 'anti conceptie tank' al een formidabel aantal dijenkletsers op zijn naam heeft staan, had niet terug van dit radicale standpunt van 's raads Vlij tig Lies je. Ook opperrariteit Lo de Ruiter, re- gsiseur en dirigent van de Kolder zolder, die zich thans spoedig weet opgenomen in de gelederen der pol der-adel, wist nauwelijks iets in te brengen. Het was tenslotte alleen KVP-dicipel Jacob Wittebrood die, wellicht bevreesd voor een slippertje op zijn leeftijd, een (mislukte) po ging deed de Broekman de bel aan te binden. En zo kwam onze fotograaf op een kwade dag in de gelegenheid bo venstaand bord te vereeuwigen. Dus, vrienden twee- en vierwielers, mocht u tijdens het regentschap van Koning Winter ooit in de verleiding komen het kunstenmakersdorp te bezoeken, onthoudt dan de gulden regel: ogen aan het stuur, handen op de weg en als het te glad wordt gaat u maar kruipen. Daar blijft u slank bij! K. BERGEN B. LUIF Nw. Bergerweg 1, telef. 3130 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN Dr. v. OOSTEN Kanaaldijk 176, tel. (02201) 202 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen Tel. (02208) 3601. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 13.00-13.30 u. Telefoon 1738. Voor spoedbehandeling op zaterdag en zondag om 6 uur na telefonische afspraak met: T. v. WERVEN, Dr. v. Peltlaan 55, Bergen, tel. 3139 Per 1 oktober is ons kalenderjaar van de jaarabonnees om. Wij verzoeken deze abonnees om hun abonnementsgeld te willen voldoen voor 1 oktober a.s. per giro of bank, ten bedrage van 8,50. Postabonnees 13,50. KWARTAALABONNEES Ook het kwartaal is weer om. Wij verzoeken deze abonnees het kwartaalabonnement per gi ro voor 1 oktober te willen vol doen ten bedrage van ƒ2,25 Postabonnees 3,50. Postrekening 552867 t.n.v. Fa. Volkers en Leegwater, Schoorl. Banken: Alg. Bank Nederland, Bergen en Coöp. Raiffeisenbank 'Schoorl' te Schoorl en Bergen. Ned. Middenstandsbank te Alk maar. Bij voorbaat dank. P.S. Na 1 oktober bieden wij u een kwitantie aan verhoogd met incassokosten. „Het is zo jammer dat die mensen, die het het hardst nodig hebben, vaak de beste wegblijvers zijn. Die mensen weten jammer genoeg niet wat trimmen, maar dan goed en verantwoord trimmen, voor hen kan betekenen. Mensen die het een tijdje doen, voelen zich merkbaar fitter, levenslustiger, minder snel moe. Ik heb zelfs mensen gehad met rug klachten die door trimmen geredu ceerd werden tot nihil. Of mensen, die hun hoofdpijn kwijtraakten." Aan het woord is Jac. Water, in de zomermaanden bedrijfsleider van De Rustende Jager, in de winter veel zijdig instructeur in zijn eigen sport instituut 'Sobat' aan de Prinsesse- laan en sinds kort leider van een zo nog meer jonge trimclub. Het aanvankelijk beeld van 'n stel letje malle, dikke, ouwe mannetjes die uit een masochistische drang door het bos draafden tot ze er bij neervielen, moest spoedig plaatsma ken voor het beeld van de kantoor klerken en de bankdirecteur die een tegenhonger voor hun zittend be staan en bovenal een goede conditie wensten. Jac. Water, als geen ander overtuigd van het belang voor een goede con ditie, licht toe: „Het is per sé niet domweg hardlopen of koppeltje dui ken. Wij werken met onze trimclub elke keer een uitgebalanceerd pro gramma af van lopen, oefeningen, ademhalingsoefeningen, eenvoudige Yoga en isometrie (het concentre ren van de kracht op een onbeweeg baar object, waardoor een maximaal aantal spieren wordt gebruikt b.v. het proberen op te tillen of omdu wen van een boom). Oefeningen ook, die de mensen thuis of op kantoor kunnen doen. Het ren dement van één uur trimmen is al leen dan optimaal wanneer men de oefeningen ook thuis doet, enkele minuten per dag. Met één uur trim men per week raakt men echt niet zo snel een autobuikje kwijt.' En zo heeft ook Bergen in navolging van b.v. Schoorl, maar ook vele an dere gemeenten uit de regio, zijn trimclub. Elke zondagmorgen start men om 9 uur op het veldje tegen over huize 'Kranenburgh' aan de Hoflaan, voor het afwerken van een één-urig trimprogramma. Tegen be taling van ƒ1,kan ieder, dame of heer, daaraan deelnemen. Gewoon eens doen. Keep fit! Met ingang van deze maand is er wijziging gekomen in de tijden voor het gemengd vrij zwemmen. Omdat voor de openingstijden op maandag woensdag- en vrijdagochtend van 7 tot 8 uur weinig belangstelling be stond, is besloten deze tijden te laten vervallen. Ter voldoening aan de behoefte aan uitbreiding van de mogelijkheid tot vrij zwemmen op aantrekkelijker uren, is het bad voortaan geopend op dinsdag- en donderdagavond van 9-10 uur, in aansluiting op de reeds geldende openingstijd van 8-9 uur. Er wordt op deze avonden een wat soepeler wijze van wisselen toege staan, zodat de zwemtijd enigszins kan worden verlengd en het wachten aan de kassa worden bekort. Na deze verandering is er gedurende elf perioden per week gelegenheid tot vrij zwemmen. De normale pe riode bedraagt één uur, waarbij de tijd voor het aan- en uitkleden is inbegrepen. Gedurende de vakanties van de la gere scholen geldt een bijzondere dienstregeling, die te zijner tijd be kend zal worden gemaakt. BERGENDe kerkeraad van de Gereformeerde kerk van Bergen deelde ons mede dat door de kerk een beroep is uitgebracht op Ds D. Bakker te Onnen (bij Groningen). Ds. D. Bakker is 34 jaar oud, gehuwd en heeft 2 kinderen. Hij is predikant sinds augustus 1966. Ds. Bakker heeft dit beroep in overweging genomen en zal voor 4 oktober a.s. een be slissing nemen. Vrijdagavond 25 sep tember a.s, zal hij met zijn vrouw een kennsmaikinsbezoek aan Bergen brengen. De Gereformeerde kerk van Bergen is nu, na het vertrek van Ds. J. Sap vorig jaar september, een jaar va- kant. Het spreekt vanzelf dat de ge meente verlangend uitziet naar een vervulling van deze vakature. Het tafeltennisseizoen wordt zater dag 26 september geopend, want dan gaat namelijk de competitie van start voor de senioren. De junioren spe len zaterdag eerst nog selectiewed strijden en beginnen volgende week met de competitie. De Schoorlse ta feltennisvereniging Duintreffers gaat aan de competitie deelnemen met 3 senioren- en 2 junioren-teams, wij wensen deze teams veel succes toe. Duintreffers begint met de training op woensdag 30 september, dit late tijdstip staat in verband met werk zaamheden aan de vloer in de sport hal. Trainingstijden junioren 7-8.30 uur, senioren 8.30-10.30 uur. Er is nog plaats voor enige jongens van 11-15 jaar, jongens die interesse heb ben voor deze mooie sport kunnen zich opgeven op de trainingsavond of bij een van de bestuursleden. De competitiewedstrijden voor het a.s. weekend zijn als volgt: 3e klas A Duintreffers 1 - Spoetnik 1 7 uur. Spirit V - Duintreffers 2 Dames 3e klas: Be Fair 1 - Duintreffers 1 7 uur. ALKMAAR De bekende speciaal zaak Piet Schot, Stenenbrug 33, Mient 41 te Alkmaar, is er in ge- geslaagd gebruikt te maken van een nieuwe Ruiter sport-shop, v.h. pand Fa. Dorresteyn, Mient 23, waarin zijn uitgebreide sortering artikelen met betrekking tot de paardensport bij zonder goed tot zijn recht komt. Deze zaak, met een oppervlakte van 125 m2, biedt volop de gelegenheid een keus te maken uit artikelen als caps, rij kleding, rijlaarzen, zadels, zwepen en alle accessoires die een ruiter nodig heeft. Rij verenigingen en liefhebbers van paardensport, het loont best de moeite eens een kijkje te nemen voor aanschaf van al uw benodigdheden. BERGEN Zaterdag 19 sept. j.l. was voor de leden van 'De Sportfok- ker' de belangrijke Jonge dierendag. Toen verschenen de in dit seizoen gefokte dieren voor het eerst op de tafel voor A-keurmeester De Bok uit Den Helder die alle exemplaren aan een kritische beoordeling on derwierp, zodat de fokkers nu we ten met welke dieren ze op de ko mende tentoonstellingen succes kun nen verwachten. In totaal werden 70 dieren ingezon den t.w. 26 konijnen, 23 duiven en 21 stuks pluimvee. De kwaliteit was zeer hoog, getuige het feit dat 36 dieren het predikaat zg of zzg ver wierven. De ereprijzen gingen naar mevr. Schmalz-Vader (haar donker blauwe marter Rex werd uitgeroe pen tot het beste konijn), de heer Tromp, die in de afdeling hoenders met een zilver gelouerde Hollands Krielhoen de le prijs behaalde en tenslotte de heer Tiebrie, die met een witte Hagenaar de eerste prijs bij de duiven in de wacht sleepte. De totaaluitslag was: Dekker met Vlaamse reus lx zg. Schot met Witte Nieuw Hollander lx zzg, 5x zg, 2x gg. Mevr. Schmalz met Marter en Rex: 3x zzg, 2x zg, 3x gg. Houwing met Hollander: lx zzg, lx zg, lx g. Urbanus met Rus en Kleurdwerg: lx zg, lx g. Mevra Ranke met Hollands hoen, Cochin Kriel, Leghorn Kriel en Ned. Hoogvlieger: 2x zg, 2x gg, lx g. Tromp met Hollandse Hoen en Witte Hagenaar: lx zzg, 6x zg, 2x gg, 2x g. Verwey met Hollands Kriel: lx zzg, 2x zg, 3x gg, 2x g. Schekkerman met Modema: 4x zg, 6x gg. Tiebi met witte Hagenaar: 2x zzg, 3x zg, lx g. GEBOREN: Karin d. v. T. M. Dekker en M. K. Kooistra, J. Weijandweg 23a. Catha- rina Margaretha d. v. H. P. Tamis en M. C. M. Stam, Tjpike Visserweg 27. Adinda d. v. J. P. M. Brakenhoff en N. J. Wiedijk, Dorpsstraat 114s. Monica Elisabeth d. v. W. J. van der Steen en M. A. Hopman, Zwa- nenbloemweg 12. ONDERTROUWD: Simon Bakker, 22 jr, Midden Geest- weg 2 en Christina J. A. van Elsas, 24 jaar, Hoflaan 25. Reginald Kuijs, 25 jaar, Kerkedijk 96 en Elizabeth M. M. Druiven, 20 jaar, Kerkedijk 72. Leonardus J. Mars, 25 jaar, Coevor- den en Anna M. H. Min, 23 jaar, Wiertdijkje 10. Leonard J. Folkers, 32 jaar, Notweg 10s en Bartholomeus W. van Twisk, 23 jaar, Notweg 10s. GEHUWD: Matthias C. de Waard, 23 jaar, en Maria U. Schotten, 20 jaar. Cornelis P. M. Bakker, 24 jaar, Schoorl en Cornelia A. Ranzijn, 21 jaar, OVERLEDEN: Antje de Zeeuw, wed. v. Schermer, 80 jaar, Elkshove 1. Eleonore Trim- born, wed. v. Miebach, 79 jaar, van Hasseltweg 12. Margareta J. C. Bruijn, 22 jaar, Bergerweg 145. Cor nelia M. E. van Hattem, e. v. Loman, 54 jaar, B. Lovinklaan 8. SCHOORL De collecte ter be strijding van kanker, heeft het mooie bedrag opgebracht van 1.533,43. Een uitstekend resultaat dank zei milde gevers en medewerksters. Hartelijk dank aan allen, namens met Konin gin Wilhelmina Fonds afd. Schoorl. Schoorl is in menig opzicht een uniek dorp. Men treft in de gemeenteraad een coalitie op van KVP-PvdA en D '66. En dezer dagen is er weer iets unieks bijgekomen, het is n.l. zo dat de IJsclub Schoorl met ingang van a.s. zaterdag de jeugd tussen 10 en 16 jaar gaat trainen. Het idee hiervoor is ontstaan in de boezem van het bestuur der vereniging, zoals dat heet. Men vond dat er eigenlijk voor Schoorls jeugd in bovengenoemde leeftijdsgroep te weinig te beleven valt. Aanvankelijk stelden zich 2 trainers beschikbaar, n.l. Wim Beukers van de B-ploeg en onze plaatsgenoot Chiel v. d. Garde. Eerstgenoemde moest zich echter wegens zijn a.s. vertrek naar Noor wegen terugtrekken. Chiel v. d. Garde heeft zich bereid verklaard, alleen zijn schouders onder het karwei te zetten, maar hij krijgt waarschijnlijk wel hulp. Men gaat van het principe uit, dat de training voor de jeugd niets behoeft te kosten, het gaat dus geheel gratis, de IJsclub betaald alles. Wel zal de eis worden gesteld dat men medisch gekeurd is of wordt. aangemeten door CONTACTLENZENSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd. Er wordt getraind op zaterdagmor gen van 9-10 uur en de jeugd wordt om 9 uur verwacht bij de RK lagere school te Catrijp. Men heeft wel, en terecht, de eis gesteld dat men trouw de training moet bezoeken, wie 3x of meer zonder geldige reden verzuimd, wordt geschrapt. Men heeft van de zijde van het bestuur alles in het werk gesteld om ene trainer naast Chiel v. d. Garde aan te trekken, maar dit is in heel West-Friesland niet gelukt. Men zal nu, zoals gezegd, iemand uit de vereniging hiervoor aantrekken. Overigens is het niet de bedoeling dat men de jongens en meisjes nu eens lekker gaat 'afknij pen' om even een dienstuitdrukking te gebruiken. De training zal meer in het tech nische vlak liggen zodat men een idee krijgt wat een schaatstraining inhoudt. Nu zijn er jongelui die op zaterdagmorgen op school zitten. Maar ook aan deze groep is gedacht want in principe komen deze jon gens en meisjes lx per maand op een nader te bepalen tijdstip bij el kaar. Ze krijgen voor de rest van de tijd huiswerk mee; geen thema's of sommen maar er wordt van hen verwacht dat ze hun conditie bij schaven door allerlei oefeningen. Als de zaak eenmaal draait, en men rekent van de zijde van het bestuur op een enorme toeloop a.s. zaterdag, dan wil men 1 lid van de jeugdgroep in het bestuur van de ijsclub opne men. Men wil in deze tijd van mede zeggenschap de jeugd ook inspraak geven en het bestuur wil de jongelui meer bij de problematiek betrek ken. Wat die niet-schoolgaande jeugd be treft, althans de jongens en meisjes die niet in Schoorl op school gaan, deze kunnen zich voor de training opgeven bij de volgende adressen: De heer v. Wighem, Burg. Peeck- laan 5 te Schoorl, de heer Voogd, Heereweg 177 te Catrijp en de heer J. Berkhout, Molenpad 7 te Groet. Hoe moeten de jongelui nu over morgen in Catrijp verschijnen? Het liefst op gymschoenen en graag in trainingspak als dat kan. Na de trai ning die een uur zal duren en waar bij de trainer met zijn pupillen het duin in trekt, zou men het liefst gaan douchen en men hoopt dat bij een der voetbalverenigingen te kunnen realiseren. De jeugd die wel een der 3 Schoorlse BERGEN Als onder het motto 'oud, maar nog niet verouderd of versleten' organiseert het Volksdans centrum Bergen in samenwerking met de Unie van Vrouwelijke Vrij willigers in de komende winter maanden een cursus volksdansen voor bejaarden. Vanaf 1 oktober kan iedere 65 +er elke donderdagmorgen van 11-12 uur terecht in het T en O-gebouw aan de Kogendijk, waar men onder lei ding van Frits Meyer, landelijk in structeur van de Nederlandse Volks dansvereniging, kan volksdansen op muziek uit diverse landen. Ter in troductie van deze geheel nieuwe cursus organiseert het Volsdanscen- trum een kennismaking met een be- jaardengroep uit Alkmaar, die reeds enige bedrevenheid in het volksdan sen bezit. Deze demonstratie, waarbij men ook zal kunnen meedansen, vindt plaats op donderdag 1 oktober a.s. vanaf 11 uur, eveneens in het T en O-ge bouw. Belangstellende bejaarden dienen wel eerst met hun huisarts te over leggen of er geen medische bezwaren bestaan tegen deelname. Ook jonge ren en huisvrouwen wordt de moge lijkheid tot deze gezellige vorm van ontspanning door inspanning gebo den. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door het Volksdans centrum Bergen, p./a.Jan Oldenburg- laan 11, Bergen, telefoon 4286. Geruime tijd bestaat reeds de moge lijkheid voor een ieder om oud pa pier af te staan aan de muziekvere niging 'Bergens Harmonie'. Even een berichtje aan het secretariaat van de vereniging, Plein 13 (tel: 3552) te Bergen is voldoende. lagere scholen bezoekt, krijgt dezer dagen van het hoofd een aanmel dingsformulier uitgereikt. En wat gaat er nog meer gebeuren? Men streeft er uiteraard naar de schaats sport in de perfectie te gaan beheer sen. De besten onder de jongelui zijn misschien in de gelegenheid om naar de Jaap Edenbaan in de hoofdstad te gaan. En dan hoopt men natuur lijk op een strenge winter zodat men op de Schoorlse ijsbaan veel kan trainen op nader te bepalen dagen en uren. Door onderlinge wedstrij den zullen dan nog meer selecties kunnen worden toegepast. Maar men streeft er niet naar iedereen kost wat kost in de B-ploeg te krijgen, het moet plezierig blijven. Op het ijs zijn uiteraard meer mogelijkheden en daar wordt ook naar toegewerkt, zoals bij de starttechnieken en ande re vaardigheden die een geoefend rijder of rijdster moet beheersen. Voor zover bekend gaat Schoorl hier mee in Nederland voorop, een derge lijk initiatief om de jeugd schaats- minded te maken is nog nergens ont plooid. In Heiloo doet men wel iets dergelijks, Gerard Maarse traint daar echter alleen jongens en meisjes bo ven de 16 jaar. Wie uit Schoor! bo ven die leeftijd is, kan dus in Heiloo terecht. Maar de anderen tussen 10 en 16 jaar, worden verwacht zoals gezegd, om negen uur te Catrijp. Voor de initiatiefnemers is het te hopen dat de jeugd in drommen aan deze oproep gehoor geeft. Maar laat het niet bij één spontane opwelling blijven, maar blijf komen. Want het is allemaal gratis en voor niks en die doet dat nog vandaag de dag? En dan nog onder leiding van Chiel v. d. Garde die jarenlang lid was van de B-ploeg, verschillende successen heeft geboekt en op zijn gebied bij zonder deskundig is en doorkneed is in alle facetten van de schaatssport. Hieronder volgen de clubs, georga niseerd voor personen boven 65 jaar. Gymnastiekclubs: dinsdagmorgen van 10.30-11.15 en donderdagmorgen van 10.30-11.15 in het verenigings gebouw van de Geref. kerk, ingang Emmalaan. Handenarbeidclub: dinsdagmiddag van 2-4 uur, om de 14 dagen, op 29 sept., 13 oktober, 27 oktober enz. De leidster mevrouw Moors-Stumpel schrijft hierover: 65+ u niet crea tief? Dat denkt u maar, u is nog te veel ingesteld op voorgedrukte pa tronen en motieven, maar u kunt ook zelf ontwerpen. Als u zich aan sluit bij ons clubje, zult u versteld staan over uw eigen mogelijkheden. Zegt u niet: niets voor mij, dat heb ben er meerderen gezegd, maar het gaat eigenlijk allemaal vanzelf. Er is o.a. een dame van 83 jaar, die met veel plezier schuurt, plakt,, schildert enz. U kunt dozen en glas versieren, tassen maken, met klei werken, met raffia, touw enz. Heeft u interessante ideeën? Geef ze ons door. Komt u eens kijken op on ze gezellige dinsdagmiddag? Beide clubs worden gehouden in het UVV-lokaal, Karei de Grootelaan 23. Volksdansen: Leest u hierover in de ze krant en kom kijken naar de de monstratie. Bibliotheekwerk: De UW stelt zich beschikbaar voor diegenen, die zich moeilijk kunnen verplaatsen, om 1 maal per 14 dagen boeken uit de bi bliotheek te brengen en te ruilen. Voor personen boven 65 jaar be draagt het lidmaatschap maar 2, Bent u lid, dan kunt u alle boeken, waaronder prachtige plaatwerken enkele weken in uw bezit krijgen. Wilt u hiervoor in aanmerking ko men, geeft u dan op bij mevr. A. B. van Gelder-Fret, Nachtegalenlaantje 12, telefoon 3073. Het secretatriaat van de UW be rust bij mevr; M. van Langen- van de Wijgaart, Eeeuwigelaan 23, tele foon 3777. SCHOORL De dienst van a.s. zon dagmorgen in de Hervormde kerk van Schoorl staat in het kader van de Vredesweek. Het is tegelijk de aanvangsdienst van het nieuwe sei zoen waarin ook de H. Doop zal worden bediend. Medewerking ver leent o.a. de heer T. Winkel, trom pet en aan het orgel Cornelis Jonker.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1