Moeilijkheden rond de stichting voor maatschappelijk werk nu opgelost Gerritsen Bestuur Dorpshuis Schoorl had een contactavond 1A.it ?e zaad pan TSezgen KLOKKEN 10 oktober a.s. Concours-hippique in Schoorl op het sportterrein verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond DOKTERSDIENSTEN Weekenddienst Tandartsen in Bergen Tweede skibaan in Bergen Spreekuur wethouder Korver Brandmelding Bergen nr. 2626 Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Schoorl nr. 1381 Concours-hippique Leiderloze welpen BUURVROUW: 'JIJ BENT GEK!' N70'Zonder behoud van een goed millieu geen toekomst' Maya actie Nederlandse Christen vrouwen Bond JAARGANG no. 39 - DONDERDAG 8 OKTOBER 1970 - 6 PAGINA'S weekblad DE DUINSTREEK REOAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Damweg 1e - Schoorl Telefoon (02209) 12«8 en 1223 Qlro 55 28 «7 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Ralffeleenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstand8bank, Alkmaar Advertentieprijs 20 ct. p. mm. Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per Jaar 13,50 per kwartaal 3,50 De 'Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Bergen-Schoorl' kan althans wat de gemeente Bergen be treft, haar werkzaamheden begin nen. Dit is het resultaat van de ver leden week dinsdag gehouden raads vergadering, waarin tijdens een uit gebreide discussie de laatste hinder palen en vraagtekens met betrekking tot gemeentelijke deelname werden opgeruimd. De Stichting, waarin verschillende kerkelijke en particuliere instellin gen alsmede de gemeenten Bergen en Schoorl zullen participeren, be oogt het zonder winstoogmerk be vorderen en uitvoeren van immate riële maatschappelijke dienstverle ning 'in de ruimste zin.' De Bergense raad besloot reeds op 31 maart 1970 tot deelname, doch tegen de goedkeuring van dit be sluit rezen enkele bezwaren bij Ge deputeerde Staten, waardoor de be treffende procedure niet tijdig kon wordenafgewikkeld. Het gevolg hiervan was, dat het provinciaal college zich genoodzaakt zag zijn goedkeuring aan het besluit te ont houden. De afdoening van deze aan- gelgeenheid werd bovendien ver traagd, doordat de gemeente van Schoorl, alsmede - bij nader inzien - het voorlopig bestuur van de stichting in oprichting, wijzging in een aantal formuleringen in de ontwerp-Statuten gewenst achtte. Na overleg werd overeenstemming bereikt over een voor alle partijen aanvaardbare redaktie. Daarmee waren alle problemen ech ter nog niet opgelost. Zowel het Provinciaal Samenwer kingsorgaan, de supervisor en advi seur van het stichtingsbestuur en van de aan te trekken maatschappe lijk werk(st)ers, als de Werkgroep Bergen-Schoorl van de stichting 'Hu- manitas', de vertegenwoordiger van de buiten-kerkelijke organisaties, gaven namelijk te kennen niet te zullen deelnemen in de stichting, indien daarin ook de overheid (i.e. de gemeentebesturen) vertegenwoor digd zou zijn. Voorwaarden en moei lijkheden, die wethouder C. J. Kor- ver, de kersverse vertegenwoordiger van de gemeente Bergen, aanzetten het pad der bemiddeling op te gaan. Zijn diplomatieke arbeid resul teerde tenslotte in een compromis oplossing de overheid zal deelne men in de stichting maar uitslui tend als niet-stemgerechtigd advi seur. Naar het oordeel van de wet houder zou dit de weg vrijmaken voor 'Humanitas' om toe te treden en voor de provincie als adviseur te gaan optreden. Rollenconflict Daarnaast had de heer Korver, die zich ondanks zijn nog prille wethou derschap zeer goed omtrent de vrij ingewikkelde problematiek bleek te hebben georiënteerd, een tweede re den voor zijn voorstel: 'Ik verwacht dat deze stichting in de toekomst een begeleidings- en huplverleningsor- gaan zal worden voor zowel indivi duen als groepen die zich in de knel weten. Wanneer door een overheids vertegenwoordiger, die toch toezicht zal moeten houden dat het overheids belang wordt gediend, moet stemmen over zaken die tegen dat overheids belang indruisen maar die in het be- BERGEN F. HOUDé Prins Hendriklaan 14, tel. 3895 en J. M. P. LUGTEN Hoflaan 6, tel. 2700 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN Dr. van Hesteren Dorpsstraat 108, tel. 212 Warmenhuizen GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen Tel. (02208) 3601. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 13.00-13.30 u. Telefoon 1738. Voor spoedbehandeling op zaterdag en zondag om 6 uur na telefonische afspraak met: H. L. v. d. VEEN Breelaan 18, Bergen, telefoon 5000. lang zijn van de verdrukten, kan hij in een moeilijk parket, een rollencon flict komen te verkeren!' Hoewel verschillende raadsleden deelnamen aan de discussie die zich naar aanleiding van zijn voorstel ontspon, ondervond het standpunt van de heer Korver alleen noemens waardige oppositie van mevr. mr. E. P. Broekman-Vriesman (Idee '69). Chantage. 'Ik geloof dat de overheid in feite de initiatiefneemster, die deze stich ting voor 90-100 procent subsidieert, toch wel iets te zeggen mag hebben', betoogde zij. 'Ik geloof ook dat het 'rollenconflict' waarvoor meneer Korver bang is, volkomen imaginair is. Hij kan er zelf ook geen praktisch voorbeeld van geven.' 'Dat kan ik wel', repliceerde de wet houder, die daarop het voorbeeld aanhaalde van de stichting 'Hesco' te Heerhugowaard, die een aktie voerde om de verontruste geluiden uit die gemeente met betrekking tot de ves tiging van een hotel voor 500 Spaan se gastarbeiders, te kanaliseren. Ook deze stichting, waarin een overheids vertegenwoordiger zonder stemrecht zitting heeft, bestaat grotendeels bij de gratie van de overheidssubsidie. Mevr. Broekman bleek het ook niet eens met de houding van 'Humani tas' in het gevoerde overleg. 'Dit noem ik chantage politiek. Zij dwin gen de andere deelnemende organi saties om hun opvattingen over te nemen en anders doen we lekker niet mee.' Geen elegante houding, aldus het Idee '69 raadslid dat zich tenslotte, ondanks haar bezwaren, toch conformeerde aan het toetre- dingsbesluit van de raad. Commissies. In deze eerste werkvergadering van de nieuwe raad werden ook de 14 raadscommissies als volgt samenge steld: Commissie voor de plaatselijke ver ordeningen en openbare orde: de he ren Beyneveld (Bergens Belang), Böhne (Idee '69), Luiting (WD) en Van Zon (KVP). Commissie gemeente financiën: mevr. Broekman (Idee '69), mevr. de Poter (P. v. d. A.) en de heren Bey neveld, Luiting en Smit (Boerenpar tij). Commissie voor onderwijszaken: mevr. Broekman, mevr. Sibinga- Mulder (VVD) en de heren Bustraan (Prot. Chr.) en Schuil (PSP). Commissie voor georganiseerd over leg: mevr. de Poter en de heren Bey neveld en Van Langen (KVP). Commissie recreatie en toerisme: mevr. Eisma-Donker (Bergens Be lang), mevr. de Poter en de heren Böhne en Veldt (KVP). Commissie voor de lichamelijke op voeding en sport mevr. Sibinga- Mulder en de heren Böhne, Smit en Veldt. Monumentencommissie: de heer Lui ting, de enige kandidaat, werd zon der stemming benoemd. Tot leden/deskundigen werden her benoemd de heren H. Jellema, J. Schilstra en T. P. H. Wortel. Commissie voor socaile zaken en maatschappelijk werk: mevr. Broek man, mevr. Sibinga-Mulder en de heren van Langen en Smit. Commissie voor intergemeentelijke aangelegenheden: mevr. Eisma, mevr de Poter en de heer Van Langen. Commissie voor internationale ge meentelijke betrekkingen (die zich zal gaan bezighouden met de uit wisseling tussen Bergen en de jume- lage gemeenten Burnham on Sea (Engeland), St. Martens Lathem (België) en Beerfelden (Duitsland): mevr. Broekman-Vriesman en de heren Bustraan en Luiting. Commissie voor huisvestingszaken: de heren Böhne, Schuil en Veldt, Namens de woningbouwvereniging 'Algemeen Belang' werden benoemd de heren N. F. A. de Graan en E. H. de Hond. Commissie voor culturele zaken: mevr. Broekman-Vriseman, mevr. Eisma en de heren Bustraan en Lui ting. In deze commissie dienen nog 4 niet-raadsleden te worden be noemd. Groencommissie: mevr. Eisma en de heer Veldt. In deze commissie moe ten nog 3 deskundigen worden be noemd. Gascommissie: mevr. Broekman- Vriesman en de heren Van Langen en Luiting. Tot leden-deskundigen werden benoemd de heren dr. D. Eisma, ir. J. Hamstra, G. R. Mon- sees en mr. F. Zeiler. B.B. in aktie. Twee initiatiefvoorstellen van Ber gens Belang, die tot doel hadden te onderzoeken in hoeverre twee door de 'oude' raad genomen besluiten met betrekking tot grond-transacties voor het geplande 'Stadskantoor' aan de Dreef, het geprojecteerde politie bureau aan de Dorpsstraat en een nieuwe telefooncentrale aan de Ber kenlaan, nog konden worden 'terug gedraaid', werden terugverwezen naar de commissie voor 'het ver schaffen van meer gegevens over de gehele problematiek'. De Raad en, na enige weifeling ook de burgemeester, gingen accoord met het voorstel van mevr. Eisma-Don- ker, Gedeputeerde Staten te ver zoeken de beslissing over de goed keuring van de bedoelde raadsbeslui ten aan te houden in afwachting van nader overleg in de gemeenteraad. Openbaarheid. ter bestudering van een derde initia tief voorstel van Bergens Belang in zake het wederinvoeren van de rondvraag, werd een aparte com missie ingesteld, bestaande uti mevr. Broekman-Vriesman, mevr. Sibinga- Mulder en de heren Beyneveld en Bustraan. Deze commissie zal zich tevens bezighouden met de regle mentering van een eventuele rond vraag en met een onderzoek naar de mogelijkheid en wenselijkheid van openbaarheid van commissieverga deringen. Burgemeester de Ruiter, die zich met de teneur van het voorstel kon ver enigen, deelde in dit verband mee dat het college er naar streeft zijn nota over openheid en openbaarheid op korte termijn in duscussie te brengen. Straatnamen. De beslissing over het voorstel om de naam 'Doorntjes' mede aan een 'uitstulping' van deze straat te ver lenen, werd aangehouden. De heer Beyneveld (Bergens Be lang) gaf het college namelijk in overweging een aantal markante fi guren uit de geschiedenis van Ber gen in straatnamen te vereeuwigen. Burgemeester de Ruiter, die hoopte in dit opzicht bij deze raad meer steun te ondervinden dan bij de vo rige, beleefde de mogelijkheden daartoe te zullen onderzoeken. De raad ging zonder veel discussie en zonder hoofdelijke stemming ac coord met de voorstellen van B. en W. betreffende de aanschaf van ra- dio-communicatieapparatuur voor de brandweer, de verlening van me dewerking aan de inrichting van een speelleerklas aan de Willem Alexan- derschool en aan de plaatsing van een nieuwe rijwielstalling ten behoe ve van de Vrije School en voteerde een krediet van ƒ6.110,voor het wijzigen van de verwarming van de 'oude' gemeentegarage aan de Ker- kedijk. De kunstskibaanvereniging 'II Pri mo' die vorig jaar september haar skibaan opende in het voormalige openluchttheater te Bergen Nh., gaat weer een druk seizoen tegemoet. De animo voor de skisport blijkt zo groot te zijn, dat, wilde men in Bergen niet weer enkele honderden aspirant leden teleurstellen, de bouw van een tweede baan noodzakelijk werd. Met de bouw hiervan is men begin sep tember begonnen en is reeds in ge bruik genomen. De andere baan is 840 vierkante meter groot. De vorm van de nieuwe baan is ontwikkeld door dé eigen bouwploeg van 'II Primo' en kan als uniek worden beschouwd in de reeks ski banen, die reeds over de wereld be staat. De schans van deze Bergense baan heeft namelijk twee hellingen. In het midden is het laagste punt, zodat de baan van twee kanten is te gebruiken. Het voordeel hiervan is minder wachttijd in de lesgroep, daar een snellere doorstroming mogelijk is, en een belangrijke materiaalbe sparing, daar slechts een kleine uit loop noodzakelijk is. Het talud is ook minder stijl dan van de bestaan de baan, zodat deze tweede Bergen se skibaan in het bijzonder geschikt is voor de beginnende skiërs van 4 tot 70 jaar. Blijkens de advertentie zal de wet houder van Bergen, de heer Korver, voortaan elke donderdag zitting hou den van 10.00 tot 11.00 uur in het ge meentehuis. aangemeten door CONTACTLENZEN SPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd. Vorige week donderdag vond in De Roode Leeuw een contactavond plaats die voor de plaatselijke verenigingen in Schoorl was belegd door het bestuur van de Stichting Dorpscentrum Schoorl. Een 40-tal mensen was naar De Roode Leeuw gekomen en luisterde naar de uiteenzettingen van de voorzit ter, de heer Van Westen en de architect, de heer De Vletter uit Hilversum, die een explicatie gaf bij de door een overheadprojector vertoonde beelden van enkele tekeningen van het omstreeks april volgend jaar te openen dorpshuis te Catrijp. De voorzitter zei in zijn inleiding dat er bij het bestuur behoefte bestond de verenigingen in te lichten welke gedeelten van het centrum door hen konden worden gebruikt Bij het hele contact stond, aldus de heer van Westen voorop, dat het dorps huis niet van ons wordt maar van U. Wij hebben mét U de taak van het centrum een nuttig gebruik te ma ken. De plaats van het dorpshuis is centraal in de gemeente, daarom leek Catrijp dé plek voor situering ervan. Daarnaast kan de er naast ge legen sporthal wat accomodatie be treft goede diensten bewijzen. Toen we drie jaar geleden begonnen is er aan de verenigingen middels een enquete gevraagd wat deze wil den. De resultaten hiervan zijn aan de architect doorgegeven maar niet alle wensen waren uitvoerbaar. Des ondanks wordt dit dorpshuis een van de grootste in Nederland. Wat het gebruik betreft: primair is het bestemd voor de plaatselijke verenigingen. Het bestuur ziet als algemene taak het coördineren van de door deze organisaties ontwikkel de activiteiten en het stimuleren er van. Niet alleen in de wintermaan den maar ook in de zomer kan het centrum goede diensten bewijzen als plaats voor de z.g. slecht weer re creatie voor de gasten. Men is in con tact met een filmverhuurmaatschap- pij en verder denkt men aan toneel- en cabaretavonden. Het is niet de bedoeling van het bestuur iemand te benadelen, ook de plaatselijke Ho recabedrijven niet die het dorpshuis wat argwanend bezien. Wat de financiële kant betreft kan men zich afvragen wie eigenlijk het dorpshuis betaalt. Men heeft subsidie gekregen, men heeft enkele indus trieën aangeschreven en verder heeft de burgerij middels de befaamde lo terijactie daadwerkelijk haar steen tje bijgedragen. In september 1969 was er een tekort op de begroting, dit is voor een deel subsidiabel ge bleken. Onderwijl zijn er weer pos ten bijgekomen en de financiën vor men een probleem waar het bestuur ook thans nog dagelijks mee wor stelt. Wat de exploitatie betreft meende de heer van Westen dat de plaatselijke Horecabedrijven ons nogal argwanend bekijken. Het dorpshuis zal voor hen echter geen concurrent zijn want het tarief van b.v. een kop koffie zal aangepast worden aan de prijs die de Horeca rekent. Het is niet de bedoeling dat men koffie voor een krats gaat verkopen. Aan de beheerder zullen hoge eisen worden gesteld, het moet, zo werd benadrukt, een zwaar figuur zijn. Er zijn voor de funktie van beheerder een aantal candidaten uit Schoorl. Maar de bestuursleden zijn geen Ho- recaexperts, men besloot dus een advertentie in een vakblad te plaat sen en zien wat er uit de bus komt. Aan de beheerder van het dorpshuis zal als eis worden gesteld dat hij terzake kundig is, dat hij de beno digde diploma's bezit, dat hij over wicht en souplesse bezit en dat hij een goed gastheer kan zijn. Verder moet hij het hoofd aan moeilijke situaties kunnen bieden. Over het gebruik werd gezegd dat gebleken is dat de verenigingen zit ten te springen om het centrum, want als men de resultaten van de onlangs ingestelde enquete bekijkt dan blijkt een bezetting van liefst 200 procent. Het is daarom noodza kelijk met de verenigingen te praten om tot een goede verdeling te ko- men. Men huldigt het principe dat iedere zaal van het dorpshuis van iedereen is en het is niet zo dat een vereniging een zaal kan reserveren. Er zal een huishoudelijk reglement worden opgesteld waarin punten zijn opgenomen waaraan de verenigingen zich dienen te houden. Ook de jeugd mag gerust in het doprshuis als ze de zaak goed beheert. De voorzitter merkt tot slot van zijn inleiding op dat alle initiatieven van verenigingen op welk punt dan ook, welkom zijn. Het is beslist niet zo dat het bestuur de dienst gaat uitmaken maar men moet gezamen lijk tot een goed lopend geheel zien te komen. Architect de Vletter uit Hilversum gaf, zoals gezegd een toelichting bij enkele tekeningen en er werd wat gepraat over verdeling van de ver schillende ruimten. A.s. zaterdag 10 oktober zijn de verenigingen van harte welkom bü het in aanbouw zijnde dorps huis, tussen 10 en 12 uur kun nen zij een kijkje komen nemen, daarbij rondgeleid door het be stuur. Na de pauze werd er wat gediscu- sieerd over de vraag of het bestuur wel capabel zou zijn om activiteiten te stimuleren van verenigingen. Door enkele aanwezigen werd ge vraagd om coaching door een of andere stichting. Het bestuur zag het echter niet als zijn taak om de al in het leven ge roepen evenementencommissie te vertellen wat er gedaan moet wor den. Er wordt gedelegeerd naar de verenigingen, die moeten initiatieven ontplooien want de bestuursleden hebben hun handen vol aan de bouw naast hun normale dagtaak. Wel achtte men het noodzakelijk dat de gemeente een sociaal cultureel me dewerker zou aanstellen, de Stich ting heeft hiervoor geen geld. Gevraagd werd naar de kosten die de verenigingen hebben als ze straks van het centrum gebruik willen ma ken. Hierover is momenteeel nog weinig te zeggen, aldus het bestuur, weliswaar heeft de gemeente zich garant verklaard voor een mogelijk exploitatietekort, maar het is de eer van het bestuur te na om het zover te laten komen. Er is in prin cipe een standaardtarief en we zul len tegen geen enkele vereniging zeggen 'je mag er niet in, want je kunt het niet betalen'. Men meent weinig van de verenigingen te moe ten vragen en een eventueel tekort op te heffen uit de buffetontvang sten en de verhuur aan verenigingen buiten Schoorl. Voor een overkoepe lend orgaan (De Schoorlse Gemeen schap, hoe lang sluimert deze inmid dels al? red.) ligt hier een taak, pri mair staat het dorpshuis open voor de bijna 50 plaatselijke verenigingen. Verder is het dorpshuis op de toe komst gebouwd, als men de zin van het Ministerie van CRM had gedaan was het centrum de helft kleiner geworden. En met deze constatering kwam een einde aan een bijeenkomst waarvoor de belangstelling van de zijde der verenigingen veel te klein was. Misschien een gebrek aan communi catie, maar als er van elke vereni ging drie afgevaardigden zouden zijn geweest, had men 150 man bij elkaar en misschien was er dan meer uitge komen. Het is te hopen dat het be stuur dat al het werk toch belange loos doet voor iedere Schoorlaar, in de naaste toekomst meer steun krijgt. En niet alleen financieel maar ook moreel, en wel door het tonen van belangstelling en bereidheid iets te doen. Want in deze wereld bijft men o zo gemakkelijk vol kritiek langs de lijn staan. Dat is ook op de bijeenkomst wel weer gebleken toen enkele aanwezigen slechts kritiek hadden maar niet met te realiseren voorstellen kwamen. En daar zit het bestuur niet om te springen. SCHOORL Zaterdag 10 oktober zal op het sportterrein een concours- hippique worden gehouden door de Landelijke Rijvereniging 'De Duin ridders. Van 8.00-12.00 uur is er in dividueel- en afdelingsdressuur. 's Middags springen en Handicap- springen. Om 15.15 uur hondenren- nen. Voor de liefhebbers van de paardensport weer een prachtig eve nement. BERGEN De Bergense padvin- dersgroep 'De Duintoppers' bestaat op 25 november a.s. 25 jaar. Het eer ste troephuis van de door enkele enthousiaste ouders opgerichte groep was een bunker nabij 'Duinvermaak'. Daarna diende een gedeelte van een oude boerderij achter 'De Zwarte Schuur' tot onderkomen. Dit troep huis werd enkele jaren geleden door de gemeente vergroot en opgeknapt, maar blijkt op het ogenblik toch niet groot genoeg om het groeiende aan tal leden te herbergen. De leiding van 'De Duintoppers' kampt echter met een groter pro bleem. Sinds enige tijd moet de wel pengroep het zonder Akela stellen en staat dientengevolge op non-actief. Ieder die bereid is deze jongens op zaterdag leiding te geven wordt dringend verzocht zich in verbinding te stellen met de heer G. Graven- daal, Jan Oldenburglaan 10, telefoon 3624. U doet er vele, nu gedupeerde, jongens een groot genoegen mee! De 'oude' padvinders die elkaar nog eens willen ontmoeten, worden ver wacht op de reünie van zaterdag 21 november om 15.00 uur op het ter rein van het troephuis achter 'De Zwarte Schuur'. Nadat men daar naar de verrichtingen van jongere padvindergeneraties heeft kunnen kijken, volgt een gezellig samenzijn in 'De Zwarte Schuur'. I. M. Jij hebt mij verteld dat je gasten, nadat ik jou gezegd had ze naar Linnaeushof te sturen, zeer tevre den en enthousiast waren. Nu hoor ik van jou dat je zelf nog geen tijd hebt gehad om naar Linnaeushof te gaan. Meid: 'Jij bent gek', wil jij zeggen dat, nu je gasten weg zijn, jij nog geen tijd heb gehad om lin naeushof te bezoeken? 'k Zeg je nog maals, dan ben je gek. Nu moet je gaan; nu is het in Linnaeushof ge weldig mooi. Er staan nu wel een half miljoen dahlia's en rozen te bloeien. Ga eens op een zaterdag of zondag, dan kan je je man en de kinderen ook meenemen. O ja, 'k heb nog wat nieuws ook. Als je op een zaterdag gaat dan steun je ook nog een goed doel. De entreeontvangsten op de zaterdagen staat Linnaeushof af tot instandhouding van Artis Am sterdam. Leuk hè: Eén november heb je genoteerd hè, dan gaan we bloe men snijden. Als je het leuk vindt gaan wij gezamenlijk. Wij gaan dan bloemen snijden en dan kunnen onze mannen met de kinderen spelen in de speeltuin, 't Kan een hartstikke leuke dag worden. Gaarne herinneren wij u nog even aan de lezing van drs. J. Th. de Smidt over bovenstaande titel, op vrijdag 9 oktober a.s., 's avonds te 20.00 uur in de Roode Leeuw te Schoorl. Er is al veel geschreven en gespro ken over dit onderwerp. De heer De Smidt zal daarom in het bijzonder aandacht besteden aan de toekomsti ge ontwikkeling van de milieuzorg, en aan wat er in Nederland in dit jaar N 70 op dit gebied 'van de grond komt'. De avond is vrij toegankelijk voor iedereen, wie zich nog niet van een plaatsbewijs verzekerde, kan dat ook 's avonds aan de zaal krijgen, zolang de voorraad strekt! Voor de laatste keer nog een mel ding over de Maya-actie. Alle stuk ken over deze actie, de opbrengst van de collectes, de stortingen via giro op de A. B. liggen voor iedereen ter inzage bij mevr. Dekker-Maathuis, Guurtjeslaan 24, Bergen. BERGEN Op dinsdag 29 septem ber hebben wij onze eerste bijeen komst van het seizoen 1970-1971 ge had. De opkomst was groot; onder de 53 dames waren 4 nieuwe leden, waarover wij héél blij zijn. Ds. J. Walstra, die sinds kort in Bergen staat, heeft op boeiende en leerzame manier gesproken over ge- neratieverschillen. Onze eerstvolgende avond zal zijn: dinsdag 27 oktober en wordt ook in Het Kompas gehouden. De heer J. van Dam, creatief therapeut komt dan over zijn werk vertellen. Dames die belangstelling hebben voor onze vereniging en die deze avond willen bijwonen, zijn van har te welkom. Mocht de afstand van uw huis tot Het Kompas een bezwaar zijn, belt u dan even 2578 (secreta resse A. Schoen) om een en ander te regelen.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1