AA Wethouder Cees J. Korver: „Weizijn bij mij bovenaan" Gerritsen Agenda voor de Schoorlse raads vergadering van a.s. maandag KELTUM PLEET verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond DOKTERSDIENSTEN VOOR KOEDIJK. SCHOORL EN W ARMENHUIZEN Dr. BRUST Weekenddienst Tandartsen in Bergen Bibliotheek Algemeen Welzijn H. Janssens kampioen van Nederland! Wilt u creatief bezig zijn? TAAKVERDELING BURGEMEES TER EN WETHOUDERS Schoorl: zaterdags 9 uur. Bergen: zondags 9 uur. JAARGANG no. 40 - DONDERDAG 15 OKTOBER 1970 - 8 PAGINA'S weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Damweg 1e - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Qlro 55 28 87 Bankrelatie Alg Bank Nederland n.v.. Bergen Coöp. Ralffelaenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Advertentieprijs 20 ct. p. mm. Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per Jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Het was 31 augustus Anno Domini 1970 en al lang na kinderbedtijd toen als een soort politieke deus-ex-machina de heer M. C. Veldt een landingsplaats koos in café-restaurant 'De Pilaren'. Voor degenen die de schoolbanken reeds jaren ontsproten zijn: een bekend Nederlands woordenboek omschrijft 'deus- ex-machina' als 'een bovenaards wezen dat op het einde van een toneel spel neerdaalt om de knoop te ontwarren'. Voor toneelspel gelieve men te lezen: het 3 uur durende wethoudersberaad dat aan 's heren Veldt luchtacrobatiek vooraf ging. De heer Veldt nu had, zijn agrarische aard nimmer verloochend, zijn zinnen gezet op een koehandeltje. „Vrienden in den vroedschap Bergens," zo zou hij tot de nakaartende edel- achtbaren gesproken hebben, „ik verkondig u grote blijdschap. Heden trek ik mij terug als kandidaat voor het wethouderschap dezer heerlijke Heer lijkheid. Heden beloof ik uw kandidaat te zullen en te doen steunen op voorwaarde dat u de goedheid zult hebben ook voor onze kandidaat de weg naar de wethoudersstoel vrij te maken. Leve de bestuurbaarheid van Bergen, hoera! hoera! hoera!" Waarop de aanwezige geachte afgevaardigden - zo wil het de legende - een uitbundig: „Hij leve hoog, hij leve droog,"' gevolgd door een „Komt en laat ons dansen, springen," aanhieven. En daarmee was het wethouderlijk bed van de heer C. J. Korver gespreid. De volgende avond werd hij met 11 tegen 4 stemmen gekozen. De heer Korver lijsttrekker van de Partij van de Arbeid bij de gemeenteraads verkiezingen zal in de komende 4 jaar de portefeuilles van onderwijszaken, sociale zaken, maatschappelijk werk, lichamelijke opvoeding en sport be heren. Daarnaast zal hij kennis nemen van de zaken betreffende inter nationale gemeentelijke betrekkingen, volksgezondheid, culturele zaken, en de monumenten commissie. „Ik ben over het algemeen wel blij met deze taakverdeling," vertelde de heer Korver. „Je zou kunnen zeg gen dat ik de hele welzijnskant van het gemeentelijk beleid heb. Er is daarin ontzettend veel werk te doen, met name wat de inhoudelijke kant van verschillende portefeuilles be treft. Bijvoorbeeld de inhoudelijke kant van het onderwijs of sociale za ken met de hele bijstandsregeling. Dat is zo veelomvattend dat noch de ambtenaren, noch ik zelf daar aan toe komen. Maar ik begin net." DE DOOPCEEL VAN DE NIEUWE WETHOUDER De heer Korver werd geboren in Wognum op le kerstdag van het jaar 1938. In dit dorp woonde hij ook de eerste twintig jaar van zijn leven in een milieu dat hij met 'katholiek, dus vrij autoritair' omschrijft. Op zijn 22e jaar vertrok de heer Kor ver naar Amsterdam alwaar hij de studie aan de Sociale Academie be gon. In deze tijd begon ook, zoals hij zelf zegt zijn 'maatschappelijke bewustwording'. Na aan het eind van zijn studie verschillende stages bij de Volkshogeschool te Bergen en bij een katholiek opbouwcentrum in Hoorn gemaakt te hebben, behaalde de heer Korver in 1965 het diploma Cultureel werk. Omdat hij zichzelf op dat moment 'te onevenwichtig' achtte om het cultu reel- of maatschappelijk werk in te gaan, trad hij in dienst van een Alk- maars reisbureau, dat hij na één jaar weer verliet omdat de Volkshoge school Bergen hem een interessante aanbieding deed. En sindsdien be kleedt de heer Korver daar de func tie van secretaris/penningmeester van de 'Stichting Uitwisseling van Plattelandsjongeren', een stichting die zich bezig houdt met de ont vangst en begeleiding van buiten landse stagières. BERGEN H. J. P. M. POOT Dorpsstraat 30, telefoon 2423 Heereweg 272, tel. 1288 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. O. LAUXTERMAN Sportlaan 2, Schoorl, tel. 1738 MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uuf. Ma. t/m vrijdag 13.00-13.30 u. Telefoon 1738. Voor spoedbehandeling op zaterdag en zondag om 6 uur na telefonische afspraak met: J. G. BRANDT v. Reenenpark 11, Bergen, tel. 2059. SCHOORL Uitlening der boeken elke vrijdagmiddag van 15.30-16.30 uur in het Oude Raadhuis te Schoorl. POLITIEK Tijdens zijn studie in Amsterdam ontwaakte in hem ook de politieke belangstelling. Zoals dat met vele studerenden aan Sociale Academies het geval blijkt, draagt ook hij het hart zowel in anatomisch- als in po litiek opzicht links, hoewel zijn aan vankelijke sympathie uitging naar de KVP. „Ik heb vrij lang KVP gestemd," ver telt hij. „Toen ik voor het eerst PvdA stemde was dat in feite uit protest tegen die KVP. Ik was toen tot de ontdekking gekomen dat de KVP, de mensen die naar vernieu wing streefden, in de kou liet staan. Dat deed de PvdA, die op dat mo ment in de oppositie was, niet. Ik ben toen naar de PvdA gegaan. La ter had ik ook wel wroegingen over dit besluit, met name toen de PvdA vrij ver meeging met de 225 miljoen voor de NATO en de afkeurende woorden met betrekking tot de Maagdenhuis bezetting. Ik heb toen op het punt gestaan lid van de PSP te worden. Maar ik vind dat de PvdA op het ogenblik toch wel de goede kant opgaat, ook wat betreft de maatschappijvernieuwing." HUISVESTING Eén van de namen die de PvdA tij dens de verkiezingsstrijd voor zich zelf bedacht was 'Partij van de ak- tie'. Ook Korver heeft op dat ge bied zijn sporen verdiend. Zo was hij o.m. betrokken bij het debacle van de NAVO voorlichtings-bij een komst te Bergen aan Zee. Uit het re cente verleden stamt zijn inbreng in Gasalarm. Zijn aktiviteiten als geluidsamateur tijdens een onderonsje met Amoco's public relationsman Rol J. van Strien noopten deze laatste de Amoco dienst hals over kop en langs de oneervolle achterdeur te verlaten. Ook had Korver een belangrijk aan deel in het protest van Bergense kunstenaars dat weerklonk toen bur gemeester L. J. de Ruiter op eigen initiatief een Wortel in 'Kranen- burgh' plantte. Speciaal deze laatste aktiviteiten wettigden de verwach ting dat, zo de heer Korver ooit eens op een wethouderszetel zou belan den, het laatste uur voor het huis vestingsprobleem geslagen zou zijn. Maar helaas, niet de heer Korver, maar burgemeester De Ruiter bleek met deze, veelal ondankbare, porte feuille te zijn belast. De heer Kor ver heeft hierover een plausibel klin kende, maar wellicht niet geheel overtuigende verklaring: „Het was voor mijzelf al van te voren vast staand dat ik huisvesting niet wil de, omdat ik het gevoel had van de technisch-financiële kant van die problematiek onvoldoende op de hoogte te zijn. Ik durfde die verant woording niet op mij te nemen en dat is tijdens het overleg over de verdeling van de portefeuilles ook duidelijk naar voren gekomen. De burgemeester durfde die verant woording wel aan. Wat huisvesting betreft zou het makkelijker zijn ge weest als AndréThomsen was geko zen. Voor hem zou het geen moei lijkheid zijn geweest. Maar ik heb daartegenover sociale zaken, onder wijs en cultuur en dat is ook niet niks." Speciaal bij dit laatste onderwerp was de heer Korver in het recente verleden veelvuldig betrokken. Nu eens opiniërend, dan weer filoso ferend 'wandelt' hij langs de vele facetten van deze portefeuille. CULTUUR „Ik vind de commissie culturele za ken erg belangrijk. Ik wil met die commissie zo gauw mogelijk komen tot 'n gesprek met alle organisaties die zich op enigerlei wijze met cul tuur bezighouden. Doel daarvan moet zijn op korte termijn ernst te maken met de gedachten over 'n cultureel beleid die vorig jaar zijn aangegeven door de culturele commissie ad hoe en dan met name te streven naar een ambtenaar voor culturele zaken. Die ambtenaar zou dan m. i. moeten worden aangesteld om coördinerend tussen alle culturele clubs, ook het Dorpshuis, ook de Volksmuziekschool te streven naar, en de gedachte te bepalen omtrent een cultureel cen trum. Als de raadsbesluiten over het stadskantoor en politiebureau snel uitgevoerd worden, dan zou het ge meentehuis en het Dorpshuis vrijko men, dan zie ik dat heel duidelijk als een eerste fase tot een cultureel cen trum. Ik geloof dat het Dorpshuis de instantie is van waaruit je zou moe ten werken aan zo'n centrum." KUNST Wat de kunst en de kunstenaars in Bergen betreft: „Ik vind dat het KCB eerst eens orde op zaken moet stel len en ik vind ook dat ze nog veel te veel in hun eigen clubje zitten. Maar verder, ik ben van mening dat het gemeentebestuur veel meer een be roep op hen zou moeten doen b.v. bij het Dorpshuis. Het aparte aure ool van 'de kunstenaars' moet weg. Zij zouden b.v. ook kunnen worden ingeschakeld bij de verfraaiing van het dorp, muurplastieken, beelden, enzovoort. Ik zie een kunstenaar in een maatschappij als de onze, toch wel een consumptiemaatschappij, als iemand die met een heel andere le vensstijl en een heel andere levens visie, een stukje geweten vormt van ieder die hard bezig is in zo kort mogelijke tijd zoveel mogelijk geld te verdienen. Niet dat ik dat over het algemeen verderfelijk vind; hoewel ik wel meen dat we eens af moeten van het competitie-element: met zo veel mogelijk diploma's in zo kort mogelijke tijd zo hoog mogelijk te klimmen om zo veel mogelijk te ver dienen. In ons maatschappij-systeem van consumeren en produceren zie ik de muziek-, literatuur- of wat voor kunstenaar dan ook als iemand die aanzet tot relativeren en memo reren dat er ook andere waarden zijn. Men zal moeten accepteren dat die vent wat anders doet, wat mis schien niet zo rendabel is." Resulteert daaruit de plicht van een samenleving, de kunstenaar te on derhouden? „Ik meen van wel, net zoals de sa menleving de plicht heeft om iemand die om welke reden dan ook niet kan werken, te onderhouden. Dat zie ik in hetzelfde vlak. De consequentie daarvan is wel, dat je een risico marge krijgt in die zin, dat er men sen zijn die daarvan kunnen profi teren. Maar die consequentie neem je." WONEN De visie van de nieuwe wethouder op Bergen en het voor haar gewen ste beleid. De heer Korver giet zijn visie in de vorm van een aantal stel lingen, daarbij regelmatig enkele persoonlijke of PvdA stokpaardjes van stal halend: „Ik vind dat we ons niet mogen afsluiten voor men sen die van buiten komen. Ik ge loof dat Bergen een plaats moet zijn waar ieder kan wonen, ten eerste degenen die aan Bergen gebonden zijn wat werk betreft, ten tweede degenen die hier willen wonen. Ik moet daarbij aantekenen dat ik in de eerste plaats de voorkeur geef aan het laten wonen van Bergenaren in verband met de beschikbare woon ruimte. Ik bedoel verder natuurlijk niet dat je advertenties gaat zetten van 'mensen kom in Bergen wonen'. Wat ik wel ontzettend vervelend vind, is dat iemand die geld heeft, hier zo maar kan komen wonen. Ie mand die geen geld heeft moet enorm veel moeite doen. Dat steekt mij. Daarmee speel je ook onher roepelijk die mensen in de kaart die Bergen coüte que coüte zo wil hou den als het is, ongeacht allerlei ont wikkelingen die in NoordHolland en in Noord-Kennemerland plaats vin den, hoewel ze dat misschien niet zo willen." VERKEER „Ik vind persoonlijk dat we zo gauw mogelijk naar een oplossing moeten van het verkeersprobleem, in die zin dat het verkeer naar Bergen aan Zee buiten Bergen om zou moeten. Ik geloof namelijk niet dat je de be staande wegen moet gaan verbreden. Ik geloof dat je vooral ook moet streven naar beter openbaar vervoer. De snelle toename van het gebruik van de auto is eigenlijk afschuwe lijk. Je zou daarom ook naar een gro tere spreiding van het toeristische verkeer moeten werken." BERGEN AAN ZEE „Ik heb het gevoel dat als wjj binnen vier jaar niets aan Bergen aan Zee doen, dat dan grote beleggingsmaat schappijen Bergen aan Zee gaan ex ploiteren. We moeten daarom bij wo ningbouw ook gaan denken aan on ze kustplaats. Ik geloof dat we Ber- aan Zee moeten gaan uitbouwen, waarbij ik niet de nadruk wil leg gen op het Horeca-wezen. De rich ting die het plan Kliphuis aangeeft is van twee kwaden, B.O.B. en Klip huis, misschien de minst kwade. Ik meen dat de bewoners van Bergen aan Zee in deze een stevige vinger in de pap moeten hebben. Er zitten in de VVV's ook voldoende goede krachten die hun zegje daarover kunnen doen, dacht ik." De laatste, van het voorgaande ge heel losstaande mening van de wet houder, diep in gepeins verzonken: „Ik zie het, als burgemeester De Rui ter weggaat, wel zwaar in." Hier wordt even 210 kg opgetild. SCHOORL, Afgelopen zondag von den er in Rotterdam de nationale kampioenschappen 'power lift' plaats en daarin werd onze dorpsgenoot, de heer H. Janssens wonende op het Boksdoornplantsoen, kampioen van Nederland in de zwaargewicht klasse met een totaal van 565 kilogram, ook bracht hij 2 record verbeteringen tot stand. De heer Janssens had reeds vorig jaar het hoogste bereikt in de kracht sport, door kampioen te worden in het gewichtheffen, waarin een grote technische vaardigheid is vereist. Po wer Lift is zuivere kracht zonder techniek. Een avondje training neemt 2 uur in beslag en dan wordt er zo'n 40.000 kilo verzet, dat 3x in de week maakt 120.000 kilo. Het is een ras echte topsporter, want naast zijn trainingen in het schuurtje ziet men hem veel wandelen, geheel in zich zelf gekeerd of hij elk moment kan exploderen, maar het is concentratie die zijn sport voortdurend van hem opeist. Naast de felicitatie blijft over de vraag met welke tak van kracht sport hem succes toegewenst kan worden. Heeft u belangstelling voor creatief bezig zijn, of wilt u zich bewust wor den van eigen creativiteit? Zo ja, dan nodigen wij u uit om zo maar eens te komen kijken bij, of lid te worden van de amateur schilder club Jan van Scorel. Eén avond in de 14 dagen komen wij in café-res taurant 'De Kastanjeboom" aan de Heereweg te Schoorl bij elkaar, om onder de deskundige leiding van de heer D. Trap te tekenen en/of te schilderen. Onze eerst avond in het nieuwe sei zoen is op maandag 19 oktober te 20.00 uur. Studerende leden tot 20 jaar betalen slechts de halve contri butie. Verdere informaties bij: J. J. Meedendorp, Heereweg 25, Schoorl, telefoon (02209) 1472. U bent van harte welkom. De Schoorlse raad komt op maan dag 19 oktober om 20.00 uur ten ge- meentehuize bijeen. Enkele van de te behandelen punten zijn: Burgemeester Stronkhorst: Maatschappelijke zorg, sociale zaken, volksgezondheid, financiën, recreatie, cultuur, politie, brandweer. Wethouder Muelink: Ruimtelijke ordening, huisvesting, verkeer, middenstand. Wethouder Le Belle: Openbare werken, milieubeheer, on derwijs, sport- en jeugdzaken. In deze opzet vormen algemene za ken en personeelszaken een aangele genheid voor ons gehele college. Wet houder Muelink is als loco-burge meester 'aangewezen. HONDENBELASTING Bij schrijven d.d. 25 april 1970 heeft een aantal houders van honden in deze gemeente zich tot uw college gewend met het verzoek de heffing van de hondenbelasting direct te sta ken. In deze gemeente is in de be groting 1970 als opbrengst van de hondenbelasting een bedrag van 5.500,geraamd. Het intrekken van de verordening op de hondenbelas ting is financieel voor de gemeente niet mogelijk.. Weliswaar wordt door de briefschrijvers een aantal mo gelijkheden opgenoemd, om op een andere wijze aan de middelen te ko men, doch in de praktijk is dit niet haalbaar. FACULTATIEVE HUURVERHOGING Het partijbestuur van de Pacifistisch Socialistische Partij te Amsterdam heeft zich bij brief van 30 juni j.l. tot uw college gewend met betrek king tot de per 1 juli j.l. naast de verplichte huurverhoging doorge voerde facultatieve huurverhoging. Met betrekking tot dit schrijven de len wij uw college mede dat de be woners van de gemeentewoningen, die voor de facultatieve huurverho ging in aanmerking komen, in de ge legenheid zijn gesteld om tegen de voorgenomen huurverhoging be zwaar te maken. Geen van de be treffende bewoners heeft van deze gelegenheid gebruik gemaakt. BENOEMING WOONRUIMTE ADVIESCOMMISSIE Ingevolge artikel 8, lid 1, der Woon- ruimtewet 1947 kunnen burgemees ter en wethouders ter bevordering van een doelmatige verdeling van woongelegenheid in de gemeente niet tot vordering van woonruimte over gaan dan na raadpleging van een jaarlijks door de gemeenteraad te benoemen adviescommissie. Genoem de commissie moet bestaan uit ten minste vijf leden, al dan niet lid van de gemeenteraad, doch ingezetene van deze gemeente zijnde. Naar aanleiding hiervan stellen wij u voor de navolgende personen te benoemen per 1 november a.s. in voornoemde commissie t.w. de he ren J. de Leeuw, Rijksweg 33. J. J. Krimp, Heereweg 187. C. A. Kater, Slotlaan 27. P. Koopman, Heereweg 389. B. van Ootegem, Boksdoornweg 20. BENOEMING HOOFDLEIDSTER KLEUTERSCHOOL IN VASTE DIENST Sinds 12 augustus 1969 is mevrouw A. Blank-Maaskant te Allunaar hoofdleidster in tijdelijke dienst aan de openbare kleuterschool te Schoorl. Het is ons gebleken dat mevrouw Blank haar taak naar behoren ver vult. Na overleg met de inspectrice van het kleuteronderwijs stellen wij u dan ook thans voor mevrouw A. Blank-Maaskant, wonende te Alk maar te benoemen tot hoofdleidster in vaste dienst aan de openbare kleu terschool te Schoorl en wel met in gang van 1 november 1970. VOORBEREIDINGSBESLUIT Sinds enige jaren is het kerkbestuur van de R.K.parochie van de H. Jo hannes de Doper bezig de bouw van een nieuwe kerk voor te bereiden. Bij brief van 30 maart 1970 heeft dit bestuur een schetsplan aan ons col lege ter beoordenig voorgelegd. Zo wel bij de stedebouwkundige der ge meente, de heer D. Zuiderhoek, als bij ons college heeft dit plan een gunstig onthaal gevonden. Het nieuwe kerkgebouw past even wel noch in het bestemmingsplan 'Schoorl 1952', dat ter plaatse nog steeds geldt, noch in het reeds door G.S. goedgekeurde bestemmingsplan 'Catrijp'. Aangezien tegen dit goed keuringsbesluit bezwaren zijn inge bracht bij de Kroon is laatstgenoemd plan nog steeds niet onherroepelijk geworden, Voorts hebben wij van de heer De Vries, tandarts te Schoorl, het ver zoek ontvangen om zijn praktijk ruimte aan de Heereweg 213 te mo gen uitbreiden. Aangezien ook dit plan in strijd is zowel met het gel dende bestemmingsplan 'Schoorl 1952', als met het nog niet onher roepelijke bestemmingsplan 'Catrijp' stellen wij u voor ook deze aangele genheid op te nemen in de in voor bereiding te verklaren 2e partiële herziening van laatstgenoemd plan. De op deze zaken betrekking heb bende stukken liggen op de gebrui kelijke wijze voor u ter inzage. BENOEMING HOOFDONDERWIJZER Door het eervol ontslag wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van de heer W. Bant als hoofd van de openbare lagere school te Groet is deze functie vakant ge komen. Uit de 17 sollicitanten zijn na overleg met de inspecteur van het lager onderwijs 2 geschikte kandi daten naar voren gekomen. 1. de heer G. Wilbers te Schoorl. 2. de heer S. H. van den Brand te Wage- ningen. BEROEPSCHRIFT AMOCO Bij ons besluit van 31 augustus 1970 hebben wij aan Amoco Netherlands Petroleum Company te Utrecht ver gunning geweigerd voor de bouw van een boorplatform en een 10 kv hoogspanningsgebouw in de Schoorl se duinen. Bij geschrifte van haar advocaat mr. W. C. van Manen te Amsterdam heeft Amoco voornoemd bij uw raad voorziening gevraagd tegen ons besluit. Aangezien wij me nen dat wij de vergunning terecht hebben geweigerd, stellen wij u voor het bezwaarschrift ongegrond te ver klaren, en wel op de gronden zoals die vermeld staan in de overwegin gen van het hierbij gevoegde ont- werp-besluit, waarnaar wij u kort heidshalve mogen verwijzen. Uitvoering van de plannen van Amoco voornoemd betekent een ern stige inbreuk op het in 1962 vastge stelde streekplan voor Noord-Ken nemerland en op het structuurplan van Schoorl. Tot 1 augustus j.l. was dit gebied ook een z.g. meldingsge- bied, hetgeen betekende, dat tijdig van alle voorgenomen grondaanko pen en werken in dit gebied kennis moest worden gegeven aan de Rijks planologische dienst. Indien deze grondaankopen of werken in strijd waren met een streekplan of een uitbreidingsplan had de betrokken minister de bevoegdheid terzake be zwaar te maken. De wet waarop deze meldingsplicht berustte is per 1 augustus j.l. vervallen. Het onder havige natuurgebied wordt nu be schermd door de voorschriften die uw raad bij het in uw vergadering van 22 juni j.l. genomen voorberei- dingsbesluit 'Duingebied' heeft vast gesteld. Dit voorbereidingsbesluit heeft echter ten aanzien van het ver zoek van Amoco voornoemd geen rechtskracht, aangezien dit is inge komen voordat het voorbereidings besluit werd gepubliceerd. AANSCHAFFING TELEVISIETOESTELLEN Door de schoolraad, in welke raad ook de hoofden der openbare lagere scholen zijn vertegenwoordigd, is verzocht om tot aanschaffing over te gaan van een tweetal televisietoe stellen t.b.v. de openbgre lagere scholen. Gebleken is, dat de school televisie zich niet meer in een expe rimenteel stadium bevindt, doch dat, aldus het rijksschool toezicht, de audio-visuele hulpmiddelen bij oor deelkundig gebruik een belangrijke bijdrage kunnen leveren tot de ver groting van de doelmatigheid van het onderwijs. AANSCHAFFING TELEVISIETOE STEL R.K. LAGERE SCHOOL Bij schrijven d.d. 18 september 1970 verzoekt de Stichting Katholieke Scholen uw college om overeenkom stig het bepaalde in artikel 72 der l.o.-wet 1920 medewerking te verle nen aan de aanschaffing van een te levisietoestel. BOUW ZWEMBAD Hierbij delen wij u mede, dat de Consulent van het Staatsbosbeheer te Haarlem dringend heeft verzocht om uiterlijk vóór 1 november a.s. te beslissen of de gemeente nog langer prijsstelt op het terrein aan de Oor- sprongweg als plaats voor het open luchtzwembad. Uit het bij de stuk ken ten raadhuize ter inzage gelegd rapport van de Koninklijke Neder landse Heidemaatschappij blijkt dui delijk, dat in de naaste omgeving van de Oorsprongweg meer dan voldoen- Vervolg op pag. 2.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1