Mevrouw Jansen-Brevaart treedt na 48 jaar uit het bestuur i? Zaterdag intocht St. Nicolaas in Schoorl Nu één Schoorlse toneelvereniging Fa. A. J. WAS LAND ER 13e-'.J AARGANG no. 46 - DONDERDAG 26 NOVEMBER 1970 verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond Trekkingslijst van konij- nenfokvereniging 'De Duinstreek' Uitslag verloting Vogelvreugd Vakantie voor bejaarden in 1971 Radio- TV-installateur en reparateur 24 uur service Een comité van twaalf burgers organiseert de feestelijkheden; de gezamenlijke middenstand van de gemeente Schoorl zorgt voor de financiën! Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen De voorgenomen route is: ATTENTIE!!! Volleybal vereniging Schoorl Brandmelding Bergen nr. 2626 Schoorl nr. 1381 DOKTERSDIENSTEN Weekenddienst Tandartsen in Bergen Boekennieuws: weekblad DE DUINSTREEK REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Damweg 1e - Schoorl Teleloon (02209) 1268 en 1223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v.. Bergen Coöp. Ralfleleenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mldden8tandebank, Alkmaar Advertentieprijs 20 ct. p. mm. Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs: 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post: per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Op de ledenvergadering van 20 no vember van Algemeen Welzijn werd met algemene stemmen besloten om de bibliotheek van deze vereniging ter beschikking te stellen van de nieuw in te richten Openbare biblio theek in het Dorpshuis. Hetgeen be tekent dat als omstreeks mei 1971 het Dorpshuis geopend zal worden, de bibliotheek in het Oude Raadhuis te Schoorl na een periode van ten minste 56 jaar opgeheven gaat wor den. DE BIBLIOTHEEK VAN ALGEMEEN WELZIJN Slaan we er de notulen op na dan lezen we dat al in 1914 een commissie zich bezig hield met een boekerij in het Oude Raadhuis. Of deze boe kerij een voortzetting, dan wel een herleving was van de reeds door Ds. Fetter begonnen bibliotheek is niet bekend. Vast staat wel dat bij de oprichting van Algemeen Wel zijn, in 1915, de bibliotheek overge nomen werd door deze nieuwe vere niging. De bekende schrijver Herman Robbers schonk de vereniging bij de oprichting een groot aantal boeken, en ook Frans Stenneberg, de post kantoorhouder, stelde een deel van zijn boekenbezit beschikbaar. Niet alleen het uitlenen van boeken, maar ook de literatuurcursussen en het houden van voorleesavonden res sorteerden onder de taak van de bibliotheek. De eerste voorleesavond was in 1916, toen meester Boon het een en ander over sterrekunde ver telde aan de hand van het handboek van dr. Van der Bilt, terwijl de heer Boeke een schetsje voorlas uit een boek van Herman Heyermans. In hetzelfde jaar 1916 moest de biblio theek verhuizen. De boeken mochten tijdelijk ondergebracht worden in de consistoriekamer van de Schoorlse kerk. Het Oude Raadhuis werd in gebruik genomen voor de distributie. De vergaderingen konden er aanvan kelijk nog wel worden gehouden, zij dat dit dan wel tussen de zakken en kisten met distributie-levensmidde len. Na de eerste wereldoorlog kwam het Oude Raadhuis weer beschikbaar, maar in 1931, ten tijde van het ver plaatsen van het raadhuisje, moest de bibliotheek nogmaals verhuizen naar de kerkekamer. Sinds echter de restauratie door de vereniging 'Hen- dirck de Keyser' werd voltooid vond de bibliotheek verder een ongestoord onderkomen in het Oude Raadhuis. Een nieuw probleem ontstond in 1934 toen een van de bestuursleden ern stig protest aantekende tegen enige zeer realistische boeken in de biblio theek. ('t Zal me wat geweest zijn!). In 1930 werden er zo'n 1552 boeken uitgeleend en in 1944 liep het aantal op tot 4236 boeken, terwijl in het af gelopen jaar 1969 5933 boeken van de bibliotheek werden gelezen. AFSCHEID MEVROUW JANSEN Reeds in 1928 maakte mevrouw Jan sen-Brevaart deel uit van het be stuur van Algemeen Welzijn en sindsdien heeft zij haar bestuursta ken, waaronder die van secretaresse, altijd met een geweldige toewijding vervult. Speciaal de bibliotheek had altijd haar aandacht, zeer vele jaren heeft zij pro deo deze boekerij gerund, nieuwe boeken gekocht en de uitle ning verzorgd. Van een officieel af scheid was echter nog geen sprake, want al trad mevr. Jansen dan uit het bestuur, de bibliotheek zal zij tot de overdracht in het volgende jaar nog blijven verzorgen. Voorzit ster mevr. Pot-van Regteren Altena zei dan ook, bij het aanbieden van Een stukje natuur onder beheer van de plantsoenendienst. een bloemetje, dat zij nog nader op het afscheid terug zal komen. Mevrouw Jansen zelf sprak de wens uit dat de goede sfeer die zij altijd in het bestuur heeft gekend zal blij ven en dat de vereniging 'de 'Up, waarin zij nu verkeerd in lengte van jaren zal mogen voortzetten. SCHOORLSE GEMEENSCHAP Als opvolgster van mevrouw Jansen werd benoemd mevrouw Van Ooyen- Flameling. De heren A. Schermer en M. v. Teulingen werden beiden her kozen. Dank werd gezegd aan me vrouw Plomp, die het stencilwerk verzorgd voor de vereniging en aan de heer Muskee voor de vele activi teiten, die deze pleegt voor de vere niging. Voorts kwam de Schoorlse Gemeenschap ter sprake, waarbij het bestuur zich op het standpunt bleek te stellen dat zij zich niet het juiste lichaam acht om de taak van de Schoorlse Gemeenschap over te ne men. Wel heeft het bestuur van A.W. een ontwerpschets toegezonden aan het college van B en W, in welke schets zij een nieuwe opzet voor de Schoorlse Gemeenschap aangeeft. Vooral een goede coördinatie van de afstemming van de verschillende verenigingsavonden werd als een groot gemis gevoeld. Het Dorpshuis zal hierin wellicht verbetering bren gen, KIND EN PLANTSOEN Voor de pauze en dus voor de jaar vergadering hield de heer M. B. Janssen, werkzaam bij de Plantsoe nendienst te Alkmaar, een causerie over zijn ervaringen met kinderen in de plantsoenen. Sinds enige jaren verzorgd de heer Janssen namelijk een groot aantal excursies voor de lagere school jeugd van de gemeente Alkmaar. Tijdens deze excursies worden de kinderen vertrouwd ge maakt met de meest elementaire planten, bloemen en dieren, die in de plantsoenen van de stad voorkomen. Veel beter dan door welk boek dan ook raken de kinderen daadwerkelijk betrokken bij het werk van de plant soenendienst. Juist in de stad waar het groen het al lang af heeft moe ten leggen tegen de zich steeds snel ler uitbreidende beton en steenmas sa, moet de jeugd bijgebracht wor den dat de natuurlijke samenhang van planten en dieren niet verstoort mag worden. Een moeilijke zaak echter als men bedenkt dat op het moment dat men dit de kinderen tracht bij te brengen het voorkomt dat een tankwagen met onkruidver delger langsrijdt en alles kapot spuit. Toch bljjken de excursies bij de schooljeugd aan te slaan, en de aan vraag van het aantal scholen dat mee wil doen neemt ziederogen toe. Als afsluiting van zijn eenvoudige doch interessante causerie toonde de heer Janssen illustratie-materiaal dat hij gebruikt bij zijn excursies in de plantsoenen. le pr. rijwiel no. 1706, 2e pr. wollen deken no. 1323, 3e pr. ontbijtlaken no. 1465, 4e pr. kruidenrekje no. 862, 5e pr. rieten mandje no. 692, 6e pr. hobby box no 521, 7e pr. borstelhan ger no. 1277, 8e pr. sleutelhanger no. 1469, 9e pr. visdoos no, 1786, 10e pr. handdoekenset no. 1770, lie pr. auto koffer no. 1105, 12e pr. stokbrood mandje no. 1119, 13e pr. playboy no. 1635, 14e pr. bakblik no. 850, 15e pr. theedoeken no. 1065, 16e pr. gereed- sChapsdoos no. 1741, 17e pr. hand spiegel no. 1876, 18e pr. Melita-hou- der no. 1622, 19e pr. kaars met hou der no. 1722, 20e pr. tas no 1545, 21e pr. set washandjes no. 1390, 22e pr. cakeblik no. 517, 23e pr. fruit setjes no. 643, 25e pr. bakblik no. 1411, 25e pr. siervogels no. 964. De prijzen zijn af te halen bij Jac. Zander, Voorweg 58 te Schoorl. le pr. rijwiel no. 1635, 2e pr. radio no. 52, 3e pr. scheerapparaaat no. 1201,4e pr. bon van f 25,no. 1697, 5e pr. radio no. 1863, 6e pr. 1 bon van 10,no. 1205, 7e pr. 1 taart no. 412, 8e pr. vuurvaste schotel no. 441, 9e pr. gereedschaptas no. 958, 10e pr. 1 fl. Frambeille no. 142, lie pr. 1 kapmantel no. 1423, 12e pr. 1 fl. sher ry no. 535, 13e pr. 1 fruitbakje no. 62, 14e pr. 1 fl wijnaperitief no. 1425, 15e pr. 1 bedlamp no. 1485, 16e pr. 1 fl. Advocaat no. 1864, 18e pr, 1 fl. sher ry no. 1879, 19e pr. 1 bon van 5, 20e pr. 1 fruitbakje no. 133, 21e pr. voerbak met worst no. 411, 22e pr. 1 fl. Paradiso no. 1146, 23e pr. 1 fruitbakje no. 618, 24e pr. 1 fl. Advo caat no. 578, 25e pr. bloemenvaas no. 1774, 26e pr. 1 voerbak met worst no. 1538, 27e pr. 1 fl. Paradiso no. 771, 28e pr. 1 pak rookwerk no. 971, 29e pr. 1 bon voor fruitbakje no. 1175, 30e pr. bon van 5,no. 1162, 31e pr. 1 blik kersen no. 1885, 32e pr. 1 fl. Hooghoudt no. 729, 33e pr. 1 bloemspuit met worst no. 916, 34e pr. boeken no. 624, 35e pr. 1 bon voor metworst no. 1674, 36e pr. 1 kleedje no. 873, 37e pr. kersenbonbons no. 245, 38e prijs washandjes no. 1097, 39e prijs 1 voerbak no. 994, 40e pr. 1 doos flikken no. 1755, 41e pr. 3 bl. fruit no. 1892, 42e pr. 3 bl. fruit no. 1497, 43e pr. kersen en koek no. 253, 44e pr. 1 bl. koffie no. 1040. De prijzen kunnen worden afgehaald bij J. van Wonderen, Hagedoorn- plantsoen 48, Schoorl. 1 Gezien het grote succes van de va kantieweken voor bejaarden in het thans lopende jaar, heeft de Centra le Commissie Bejaardenzorg Bergen zich over deze situatie beraden en heeft wederom besloten een kleine commissie te vormen, die de werke lijke organisatie hiervan op zich neemt. Deze commissie bestaat uit mevr. A. van Gelder-Fret, de heren A. Tros, A. Maassen, H. Vet en H. A. Salman. Deze commissie heeft zich inmiddels al beraden op deze situatie en heeft in alle delen van het land de beno digde informaties getrokken. Vanzelfsprekend werden nagenoeg alle facetten, zoals hotel- accommo daties, pensionkosten, referenties e.d. bekeken, hetgeen er toe heeft geleid, dat de volgende 2 vakantiemogelijk heden werden gecreëerd. In de eer ste plaats werd - gezien het grote succes van 1970 - besloten enkele vakantieweken te organiseren naar Gediplomeerd erkend elektro-technisch reparatiebedrijf Verkoop van: Kleuren- en zwart-wit TV's Stereoapparatuur Huishoudelijke elektr. apparaten Radio's etc. WIEL 7 TELEFOON 5179 (5191) BERGEN N.H. Zuid-Limburg en wederom naar ho tel Lamerichs te Geulhem. Hotel Lamerichs is rustig gelegen in de bosrijke helling der Geulvallei, aan de voet van 9 ha. bos met den nen en lindebomen. Hier slingeren zich lommerrijke wandelpaden door heen en men kan er genieten van schitterende vergezichten. Het hotel is voorzien van luchtige heldere ka mers, allen met stromend water. Voor een rustige vakantie is het een ideaal oord. Voor hen die nog goed ter been zijn, zijn heerlijke wande lingen mogelijk. Voor hen die minder goed ter been zijn is een gezellig zitje op het terras of in de tuin ook niet te versmaden. Al de Bergenaren die er in 1970 zijn geweest kunt u naar hun ervaringen vragen. Zij wa ren zonder uitzondering tevreden. De perioden die wij voorlopig hier ge pland hebben zijn: 5-12 juni 1971 en 12-19 juni 1971. Voorts een vakantieweek naar het Salland, gemeente Dalfsei, huize 'Gerner' is een buitenverblijf, gele gen in een rijk met natuurschoon bedeelde streek. Dit tehuis werd in 1960 door het ministerie van Maat schappelijk Werk aangekocht als conferentieoord. Dit tehuis is prak tisch het gehele jaar bezet voor het houden van conferenties. Alleen ge durende de zomermaanden is het vrij en wordt het door het ministerie van Maatschappelijk Werk voor be paalde groepen, zoals bejaarden, e.d. beschikbaar gesteld. Huize 'Gerner' ligt op ongeveer 2*/2 km ten noor den van het station Dalfsen, op een eigen terrein van ongeveer 2V2 ha bebost gebied. Deze bossen sluiten aan op de direct omringende staats bossen, waarin de gasten vrij mogen rondwandelen. In huize 'Gerner' kan men een week doorbrengen en wel van 24 - 31 juli 1971. Voor aanmelding en kosten kunt u meer vernemen in 'Schakels' het maandblad voor bejaarden uit Ber gen, hetwelk in december a.s. ver schijnt. In een lange brief, juist per post ge arriveerd uit het verre warme Span je, deelde Sinterklaas ons mede dat hij van plan is om zaterdagmorgen 28 november in ons dorp te arrive ren. Dan zal hij tesamen met maar liefst 15 van z'n Pieten een feeste lijke rondrit door de gehele gemeen te maken: en zoals hij in z'n brief schrijft, hoopt de Sint dat er vele kinderen langs de weg zullen staan om hem en z'n Pieterbazen te be groeten. Het is de bedoeling om te starten vanaf de manege Van Poelenburgh te Aagtdorp. Precies om half tien zal de stoet zich daar in beweging zetten, de stoet waarin behalve het rijtuig van de Sint, ook een aantal andere feestelijke attributen het ge heel zullen opsieren. Verheugend vooral ook is het feit dat de fanfare 'De Vriendschap' en de drumband van Schoorl beide aan de optocht deelnemen. In deze bonte optocht zal de goedheiligman door ons dorp trekken, waarbij de zes bejaarden tehuizen bezocht zullen worden en de bewoners van deze tehuizen een attentie aangeboden krijgen. Na deze tocht, die ondertussen de gehele morgen in beslag heeft ge nomen, wordt de Sint en zijn gevolg een maaltijd aangeboden, zodat zij daarna weer sterkt naar de Toeris tenkerk kunnen gaan. In de Toeris tenkerk start namelijk om twee uur 's middags een fijne kinder 'happe ning', waarbij Sinterklaas van' het begin tot het einde van het program ma het middelpunt zal zijn en waar bij verder als hoofdprogrammapunt een knotse kindermusical opgevoerd wordt door een groep lagere school kinderen o.l.v. de heer Wilbers. Dit mag geen kind missen, zorg daarom dat jij er bij bent want er wordt op je gerekend. Al met al be loofd het een toffe dag te zullen wor den, een dag waarna niet alleen de Sint, maar ook de gehele Schoorlse jeugd, verlangend uit kan zien. aangemeten door CONTACTLENZENSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd. c§osc&'^<asaKS<aiciH«cgct<3C)gdKS<3SaP3cg<3f<sa§a^ In het verleden telde Schoorl 3 to neelverenigingen, nl. de Harger to neelvereniging, 'De Komedianten', de R.K. toneelvereniging 'St. Genesius' te Catrijp en 'Ons Genoegen' te Schoorl. De HTV gaf zijn uitvoerin gen in het huidige café de Bokke- sprong, St. Genesius in de inmiddels afgebrande verenigingsgebouw en Ons Genoegen koos de Rustende Ja ger als domicilie. Maar de laatste jaren voltrokken zich veranderingen. Drie jaar gele den vond reeds een fusie plaats tus sen St. Genesius en de Harger To neelvereniging, men koos voor de nieuwe vereniging de naam Spel en Vriendschap. Gestreefd werd echter naar nog meer samenwerking, een moeilijke zaak omdat het sentiment vooral onder de oudere leden een woordje meespreekt. Immers, 'Ons Genoegen' dat 54 jaar heeft bestaan, is opgericht door de ouders van diegenen die nu lid zijn. Maar tijdens enkele vergaderingen bleek men het er toch wel over eens te zijn dat er voor twee toneelvere nigingen in Schoorl geen bestaans recht zou zijn. Alleen al het geven van 2 opvoeringen in het dorpshuis 2 maal, zou slechts halve zalen trek ken. En daarom besloot men een geheel nieuwe vereniging op te rich ten die men de naam heeft gegeven 'Vereniging Amateur Toneel' of wel VAT '70. Men wil beginnen met het brengen van een aantal eenakters en later zullen dan ongetwijfeld grotere wer ken worden gebracht. Ca. dertig le den telt de nieuwe combinatie, het overgrote deel der leden bleek voor fusering om naar nog betere presta ties te komen. Het nieuwe bestuur bestaat uit G. de Boer, voorzitter, mevr. I. Beeld- man-v. d. Garde, secretaresse, en mevr. R. Middelburg-Breed penning- meesteresse. De overige bestuursle- 9.30 uur: manege Van Poelenburg, Duinweg. 10.10 uur: centrum Schoorl, Laan- weg. 10.20 uur: Onderweg (Schoorldam), Esdoomweg, Boksdoornweg, Slee- doornweg, Hagedoornweg, Voorweg, Laanweg. 10.40 uur: centrum Schoorl, Heere- weg. 11.35 uur: Catrijp. 11.45 uur: centrum Groet, Zwaan straat, Plevierweg, Scholeksterstraat, Reigerweg, Zwaanstraat, Heereweg. 12.05 uur: Camperduin. In afwijking van het vorige jaar worden voor de eerste verloting witte loten uitgegeven, welke uit sluitend geldig zijn voor de verloting van 26-11-1970, deze kunt u dan tot 5 uur namiddags inleveren in de daarvoor bestemde bussen depone ren. Voor de tweede verloting worden ce rise loten uitgegeven, deze verloting vindt plaats 11-12-1970 en kunnen tot 5 uur namiddag van deze datum wor den ingeleverd. Doet uw loten niet in enveloppen of dergelijke, en werp geen aan elkaar geplakte loten in de bussen, uw kan sen verminderen daardoor. HET BESTUUR. den zijn de dames Borst en Breen en de heren Limmen en Kooistra. Men zal het bestuur voor de tijd van 1 jaar kiezen. Woorden van dank werden door de nieuwe voorzitter op de fusiebijeen komst gericht tot enkele oudere le den die zoveel voor het amateurto neel hebben gedaan. De heer Obdam bedreef meer dan 41 jaar het ama teurtoneel en ook mag niet onver meld blijven van o.m. de naam van de heer H. Koel en de heer Seven- huysen te Schoorldam, meer dan 25 jaar actief werkzaam aan de vereni ging Ons Genoegen. De heer Obdam zal met mevrouw Koeten zitting nemen in een commis sie die zal adviseren bij de keuze van toneelstukken. Men heeft mo menteel een ruime keuze in het spe lersmateriaal. Mochten er echter be langstellenden zijn die meer willen weten over het amateurtoneel, dan kunnen zij zich vervoegen bij mevr. I. Beeldman-v. d. Garde, Heereweg 56 te Schoorl, telefoon (02209) 1215. De uitslagen van 18 november jl. zijn. Dames Schoorl 1 - Rood-Wit 3 3-0 Relay - Schoorl 2 0-3 Schoorl 3 - DWV 2-2 Heren: Schoorl 1 - WS '68 2 3-1 De competitie voor 8 december, da mes: Rapide 3 - Schoorl 2 En voor 9 december dames: Schoorl 3 - VCSM 1 Octopus 4 - Schoorl 1 Elke maandagavond trainen in de sporthal te Catrijp. BERGEN H. J. P. M. POOT Dorpsstraat 30, telefoon 2423 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN F. H. RISSELADA Dr. Heringalaan 18, tel. 360 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10 30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 12.30-13.30 u. Telefoon 1738. Voor spoedbehandeling op zaterdag en zondag om 6 uur na telefonische afspraak met: J. D. v. d. VLIET Breelaan 18, Bergen, telefoon 3873. WONDERE WERELD VAN CAC TUSSEN EN VETPLANTEN Is het u nooit opgevallen dat er wel een aantal boeken over cactussen is, maar dat de vetplanten (en dat zijn er héél wat) er altijd maar karig van afkomen? Dat woordje EN in de ti tel maakt het boek 'outstanding'. Waarbij nog komt dat niet alleen de succulenten die gemeengoed zijn, in dit werk voorkomen, maar ook de minder bekende, waarvan de trotse eigenaren wanhopig naar tips voor de verzorging zoeken Het aantal foto's zegt het al: 249, waarvan 222 in kleur. De bewering dat het boek uniek is, valt dus mathematisch te meten Prijs gebonden 14,90.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1