VVV Bergen aan Zee steekt hand in de boezem van haar eigen bewoners Geslaagd Sint Nicolaas- feest in Schoorl In Schoorl is woningbouw het stiefkind Fa. A. J. WASLAND El verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond VVV Bergen aan Zee kapittelt contributieheffing Federatie DOKTERSDIENSTEN VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN W ARMENHUIZEN Dr. BRUST Weekenddienst Tandartsen in Bergen Radio- TV-installateur en reparateur 24 uur service WIEL 7 TELEFOON 5179 (5191) BERGEN N.H. MEDEDELING VVV hield enquête Geslaagd Ingekomen stukken en mededelingen Beroepscommissie drank- en horeca- verordening Verdaging beslissing beroep Amoco Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan Schoorl centrum en Buitenduin Wijziging bouwverordening Wijziging instructie ambtenaren bouw- en woningtoezicht Uitgifte grond in erfpacht Uitkerings- en pensioenverordening wethouders 1970 Presentiegeld leden raadscommissies Uitkering van de ƒ400 Vergoeding R.K. lagere school weekblad JAARGANG no. 47 - DONDERDAG 3 DECEMBER 1970 - 8 PAGINA'S REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Old«nburg) Damweg 1e - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Qlro 65 28 87 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v.. Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenatandsbank, Alkmaar Advertentieprijs 20 ct. p. mm. Contracten speolale tarieven Abonnementsprijs f 8,50 por jaar; 2,25 per kwartaal Post; per jaar 13,50 per kwartaal t 3,50 Tot de belangrijkste gebeurtenissen des jaars in de 'kolonie' Bergen aan Zee behoren de voor- en najaarsvergaderingen van de plaatselijke VVV, een welhaast gezellig dorpsgebeuren waar alle Bergen aan Zeese belangen en belangetjes convergeren. J.l. vrijdagavond was het weer zover: ongeveer 60 leden en belangstellenden togen door de dichte mist naar het verheven 'Nassau Bergen', alwaar de toe ristische balans werd opgemaakt. En hoewel de tendens van een tanende belangstelling voor het kustgebied zich ook dit jaar voortzette, heeft Bergen aan Zee dit seizoen tot een redelijk einde gebracht, zoals de voorzitter P. Si- binga Mulder het in zijn openingswoord formuleerde. Het recreatieseizoen 1970 werd vooral gekenmerkt door het feit dat de toe nemende verontreiniging van land, lucht en water als gevolg van de toe nemende bevolking, de voortschrijdende industrialisatie en de daarmee ge paard gaande urbanisatie meer dan ooit tevoren in het brandpunt van de belangstelling stonden. Ook voor de toeristische organisaties een onderwerp van voortdurende dili- gentie, omdat de bovengenoemde factoren het aanwezig zijn van mogelijk heden tot de onontbeerlijke recreatie, in al haar variëteiten, noodzakelijk maken. Een goede reden voor voorzitter Si- binga Mulder om het oorzakelijk verband tussen milieuvervuiling en recreatie tot onderwerp van zijn in leiding te kiezen, een betoog dat zich spoedig ontwikkelde tot een warm pleidooi voor milieubeheer door de ingezetenen. De jaren '60 als welvaartsj aren en de jaren '70 als welzijnsjaren schet send zei hij o.m.: „Wij zijn een re creatiegemeente en hebben die func tie min of meer opgedrongen ge kregen als onderdeel van het gehele maatschappelij ke produktieproces. Wij hebben dan ook de verplichting om de noodzakelijke hoeveelheid frisse lucht aan de 'behoeftigen' aan te bieden en onze organisatie daarop af te stemmen." De plaatselijke, daadwerkelijke mi- lieubeheersing in ogenschouw ne mend zei hij: „Het is eenvoudig om met een boze vinger te wijzen in de richting van de vuilverwekkers. Wij als leveranciers van frisse lucht, van accomodatie, van ontspanning, heb ben een zeer belangrijke taak. Er worden hier vaak vele wensen geuit, voornamelijk aan het adres van de gemeente en andere overheden, met opmerkingen als: er is geen riole ring, geen behoorlijke straatverlich ting, geen gas, er ligt zand op de straat enz. Al deze wensen en ver langens zullen vastlopen wanneer wij, met onze pensions, hotels, ver huurde huisjes en flats, niet het onze daartoe bijdragen. Er moet een sa menwerking zijn. Het heeft geen zin over de rommel op straat te roepen als de eigen tuin vol ligt. De eigen baat gaat meestal vóór. Wanneer wij echter kunnen constateren dat die eigen baat er nog meer bij gebaat is als wij onze eigen, directe omgeving schoon houden, dan zullen wij zien dat dat resultaten zal afwerpen." Daar kunnen de Bergen aan Zeeëna- ren het dan weer mee doen. UITTREDEN? Het was punt 3 van de agenda, 'Fe deratie', dat aanleiding vormde tot een lange discussie. Een uitgedeeld stenciltje vermeldde uitvoerig de pe rikelen die rond een aantal maatre gelen van de Federatie zijn ontstaan en het standpunt van Bergen aan Zee dien aangaande. De Federatie was niet uitgenodigd. Dat vond oud- VVV-voorzitter D. Rasch minder juist. „Laten ze er maar bijkomen," betoogde hij. „We vinden dat ze te veel geld vragen en te weinig doen. We kunnen ook best schelden als ze er bij zijn." Nadat de voorzitter had uitgelegd dat de Federatie niet was uitgeno digd om vrijuit te kunnen spreken, belichtte hij de moeilijkheden rond dit overkoepelend orgaan. Op de najaarsvergadering van de Federatie van VW's benoorden het Noordzeekanaal, gehouden op 31 ok tober te Texel, werden door het Fe deratiebestuur nieuwe contributie- voorstellen ingediend. Met een stem menverhouding van 68 vóór en 17 tegen (waaronder de VW's van Ber gen, Egmond aan Zee en Bergen aan BERGEN B. LUIE Nw. Bergerweg 1, telef. 3130 Heereweg 272, tel. 1288 GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 Zr. MOSK Mosselenbuurt 12, Bergen Tel. (02208) 3601. MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 12.30-13.30 u. Telefoon 1738 Voor spoedbehandeling op zaterdag en zondag om 6 uur na telefonische afspraak met: T. v. WERVEN, Dr. v. Peltlaan 55, Bergen, tel. 3139 Zee), werden de betreffende voor stellen aangenomen. Volgens die nieuwe maatstaven zou de VW Bergen aan Zee 1892,— aan de Federatie moeten afdragen. Dat zou met een lendenbestand van 132 leden een contributie van 15,per lid betekenen en dat werd het VW-bestuur nou net iets te gortig, temeer daar vele leden een contributie bijdragen van slechts 10,—. ONZAKELIJKE ACHTERGROND „Wij hebben de Federatie de vraag gesteld: Wat doen jullie met al dat geld?" vertelde de heer Sibinga Mulder, „toen kon men ons eigen lijk niet zoveel antwoord geven." Het stencil sluit aan: Behalve deze onzes inziens bijzonder onzakelijke achtergrond van het te voeren be leid van de Federatie moet daarbij tevens gezegd worden, dat het zeer de vraag is of de Federatie, gezien de zich voltrekkende structurele veran deringen in het toerisme (bedoeld wordt de instelling van het Natio naal Bureau voor Toerisme) in haar huidige vorm over 5 jaar nog zal bestaan. Ook een ander facet van de ze contributieverandering wordt in het memorandum uit de doeken ge daan: Subsidies, in welke vorm dan ook, worden direct als aftrekpost be schouwd, waardoor de contributie basis aanmerkelijk wordt verhoogd. Het is bekend dat onze vereniging haar werkzaamheden kan verrichten zonder een beroep te hoeven doen op financiële bijdragen van over heidslichamen, zoals provincie, ge meente etc. Het bestuur is van me ning dat een dergelijke handelwijze van de Federatie een vereniging als de onze dwingt om het financiële be leid in een bepaalde richting te stu ren, hetgeen ons bijzonder onaange naam aandoet. De conclusie, uitgesproken door de heer Sibinga Mulder: „Wij hebben ons zelf de vraag gesteld: Kunnen we niet uit de Federatie treden? Misschien kunnen we dan niet onder de naam VW blijven werken. Maar wij zullen eerst juridisch advies in winnen alvorens verder stappen te ondernemen." FUSIE Inmiddels had de heer Rasch het geladen woord 'fusie' laten vallen. Daar later zelf op voortbordurend zei hij: „Ik zou eens willen dat dege nen die de VW Bergen aan Zee op gericht hebben, nagaan, wat ons j scheidt van Bergen. Het afgeschei- s den zijn van Bergen was indertijd een voordeel voor Bergen aan Zee. j Maar de toen belangrijke voordelen zijn nu niet meer aanwezig." Sibinga Mulder: „De relatie met Ber- gen-Binnen is goed. Ik heb begrepen dat zij bepaalde problemen hebben. Ik kan mij voorstellen dat wij met het nieuwe bestuur eens de moge lijkheden tot samenwerking onder zoeken. Het zou wat al te ver voe ren wanneer wij, in het eerste jaar van een zittingsperiode van 'n nieuw bestuur een dergelijke ingrijpende koerswending zouden plegen." Rasch opeens bovenop de lang ver wachte, maar nog nimmer gekomen riolering springend: „Toen de raads leden hier op uitnodiging van de VVV waren, is het probleem van de riolering niet goed naar voren ge komen. In de raad werd later gezegd: Welke raadsleden hebben eigenlijk wèl riolering? Daaruit blijkt dat ons probleem niet is overgekomen." Sibinga Mulder: „Door B en W is mij dit gezegd: Dat van die riolering we ten wij. Het is niet alleen de riole ring, maar ook de waterleiding, de stroomvoorziening, gas enz. Die voorzieningen kunnen alleen dan ge realiseerd worden, wanneer voor Bergen aan Zee een vast bestem mingsplan is aangenomen. Zolang dat er niet is, zal ieder van ons met de septic tank moeten blijven wer ken. Het is zo'n kostbare zaak om diepriool hier aan te leggen met persleidingen enz., dat men dat niet voor de huidige bevolking zal doen. Het is en blijft nee!" Mr. F. Zeiler, zijn onschuldigste ge zicht trekkend: „Hebben wij het nu over de Federatie, de fusie, de riole ring of een bestemmingsplan?" Und damit war die Rioleringsache erledigt. Gediplomeerd erkend elektro-technisch reparatiebedrijf Verkoop van: Kleuren- en zwart-wit TV's Stereoapparatuur Huishoudelijke elektr. apparaten Radio's etc. SCHOORL Vorige week zaterdag hield St. Nicolaas zijn intocht in onze gemeente. Dat het een ware zege tocht is geworden is te danken aan de talrijke inwoners die zich op welk gebied dan ook, hebben ingespannen om van het St. Nicolaasfeest een hoogtepunt te maken. Er was een compleet draaiboek op gesteld waarin van minuut tot mi nuut was aangegeven waar de Sint en zijn 16 Pieten werden verwacht. De start van het gezelschap vond al om negen uur te Aagtdorp plaats, als vertrekpunt was manege Poelenburg aldaar aangewezen. Gebruik werd gemaakt van verschil lende wijzen van vervoer, er waren tandems ingeschakeld, de Sint reed in een open koets en dan was er uit Bergen het bekende treintje. De Fanfare en de Drumband verzorgden hun medewerking. De bewoners van de 9 bejaardentehuizen, waaronder Scorlewald kregen allemaal een be zoek van de Sint en zijn gevolg. Hier werd in ruime mate fruit uit gedeeld. Met een snelheid van on geveer 10 km per uur, zo stond er in het draaiboek reed de Sint door Schoorl, vooral in Schoorl-Oost was de belangstelling enorm, het stond er zwart van de mensen. Het feest vond zijn hoogtepunt in de Toeristenkerk waar naar schat ting 500 kinderen vol ongeduld te gen 2 uur de komst van de Bisschop van Myra verbeidden. Het hoofd van de school te Ca trijp, de heer Voogd hield de jeugd op aangename wijze bezig en ondervond hierbij veel steun van een combo. Nadat de Sint om kwart over twee de sporthal had betreden werd hij verwelkomd door burgemeester Stronkhorst. Het verheugde de bur gervader dat, in tegenstelling tot vo rig jaar, de geluidsinstallatie nu wel werkte. De heer Stronkhorst zei te hebben geconstateerd dat dit de eni ge echte Sinterklaas was en niet de alternatieve. De Schoorlse jeugd is ten opzichte van die uit het Rijn mondgebied bijzonder bevoorrecht, zei de burgemeester die verder zei dat de ouderdom ook aan St. Nico laas niet onmerkbaar voorbij ging. Immers vorig jaar droeg de Bisschop nog geen bril. De heer Oostinga heette namens het organiserend comité zijn hoge gast welkom en wees erop dat dit feest mogelijk was gemaakt door de mede werking van de gehele Schoorlse middenstand. Schoorl was, aldus St. Nicolaas een mooie gemeente waarin alles geba seerd is op samenwerking. Hij was wel geschrokken toen hij had ge hoord dat de bromfiets van de bur gemeester was gestolen nadat deze een tentoonstelling had geopend. De Sint bood aan de burgemeester een Spaanse zakdoek aan met 'n Spaan se knoop erin, zodat hij nooit meer zou vergeten zijn brommer op slot te doen. Nadat nog enkele liedjes waren ge zongen voerden de kinderen van de lagere school aan de Molenweg onder leiding van de heer Wilbers een door hen zelf geschreven musical op, ge naamd 'Manolito' waarnaar met veel aandacht werd gekeken en geluis terd, althans voor zover dat moge lijk was. Want het is natuurlijk on mogelijk om zo'n 500 kinderen muis stil te houden. Er was ook nog een toverpiet in het gezelschap van de Sint die met veel succes zijn kun nen vertoonde. Nadien mochten er enkele kinderen bij de Sint op schoot zitten en het feest werd besloten met het zingen van enkele afscheidsliederen voor de Sint die uiteraard nog meer op zijn programma had staan. Ieder kind kreeg voor het feest be gon en na afloop snoeperij en zo kwam een einde aan dit feest dat door de strakke regie en de mede werking van talrijke mensen, in het bijzonder de middenstand, bijzonder geslaagd kan worden genoemd. (Advertentie) Gem. Schoorl In afwijking van de gebruikelijke vrijdagavond is de fractievergade ring verschoven naar donderdag 3 december 's avonds 8.00 uur ten ge meentehuize te Schoorl. BERGEN Evenals het vorige jaar heeft de WV-Bergen aan Zee een enquête gehouden onder de lieden die deze zomer als vakantiegangers het dorpje aan zee bevolkten. Van de 2200 verstuurde formulieren werden 214 ingevulde exemplaren terugontvangen d.w.z. ongeveer 10°/o. Een achteruitgang van 6'/2%> verge leken bij 1969, die volgens het VW- bestuur zijn oorzaak vindt in het feit dat vele gasten, die verleden jaar aan de enquête hebben mee gewerkt, dit seizoen minder enthou siast waren, omdat men van mening is dat gemelde misstanden hierdoor niet uit de weg geruimd konden wor den. Uit een analyse van de geretour neerde formulieren blijkt dat bij de gasten het natuurschoon, de rust en het feit, dat Bergen aan Zee een familie-badplaats is, bij het besluit hun vakantie in Bergen a. Zee door te brengen het zwaarst hebben ge wogen. Daarnaast spelen traditie en aanbeveling een belangrijke rol. Enkele kernachtige uitspraken van Duitse en Nederlandse gasten: „Ieder jaar onverzorgder". „Te veel honden." „Könnte sauberder sein". „Der freie Auslauf von Hunden: Um- zumutbarer Zustand." „Voor je eigen windscherm te moeten betalen is waanzin." „Onvoldoende toezicht bij strandhuisjes, loslopende honden erg vies." „Das Benehmen des Strand- personals ist slicht gesagt: Unver- schamt". „Ausser Hunde sollten auch 'Langhaarige' den Strand nicht be treten dürfen." „Zu wenig saubere Toiletten am Strand." De uiterst intelligent gevonden con clusies van het bestuur: Het strand is kennelijk te vuil. Ondanks het verbod onaange- lijnde honden op het strand te laten, stoort vrijwel geen gast zich daar aan. Er is bij de Bouw Exploitatie Maatschappij op het strand te weinig sanitair. Het personeel van de B.E.M. is te onvriendelijk. Wir haben es nicht gewusst und wir haben es nicht gewollt. Voor het kandidaats-examen Biolo gie slaagde onze plaatsgenote me vrouw Gouman-Ros, Plevierweg 14 te Groet. Zo de raad van Schoorl niet collec tief in de zak van Zwarte Piet ver dwijnt dan komt men weer ten raad- huize bijeen op maandag 7 decem ber. De te behandelen agendapun ten zijn: De afd. Schoorl van D '66 had de raad verzocht een voorlichtingsavond te beleggen omtrent de plannen voor een zwembad. Het college stelt de raad voor mede te delen dat, wan neer de plannen voor de oprichting van een zwembad er maar enigszins aanleiding toe geven, er ongetwij feld een voorlichtingsavond zal wor den georganiseerd. D '66 had ook, naar aanleiding van de tragische brand in een dancing in Frankrijk, verzocht de nodige aan dacht aan de plaatselijke situatie te schenken. B en W stellen voor de brief ter afdoening in hun handen te stellen. Na ontvangst van het rap port van de brandweercommandant zal het schrijven van D '66 worden beantwoord. Gedeputeerde Staten hebben goed keuring verleend tot het aangaan van een geldlening ad, f 400.000, en een krediet van 600.000,ten behoeve van de oprichting van een nieuwe vierklassige R.K. lagere school. B en W delen mede dat inmiddels contact is opgenomen omtrent de bouw met de N.V. DURA te Heer len. Er is, zoals bekend, nogal wat onrust ontstaan over de bouw van een be jaardenflat aan de Voorweg. B en W delen hierover mede dat het in gezonden bouwplan door de wel standscommissie is afgewezen, in verband hiermee is de termijn waar in een beslissing op de bouwaan- vrage dient te worden genomen, met 2 maanden verlengd. Over het in aanbouw zijnde Dorps huis delen B en W de raad mede dat door hen is ingestemd met een ver hoging van de zaalgevels. Voorts kan, in verband met het toenemen der werkzaamheden ter secretarie, niet langer type- en stencilwerk voor plaatselijke verenigingen worden verricht. Als het Dorpshuis klaar is, kan daar een stencilmachine worden geplaatst. Inzake de kabelbaan is een brief van de N.V. Hoog Schoorl binnengekomen waarin wordt mede gedeeld dat niet akkoord wordt ge gaan met het raadsbesluit van 19 oktober j.l. Op deze datum werd door de raad uitgesproken geen me dewerking te verlenen aan het in ontwikkeling zijnde kabelbaanpro ject. Er is door de gemeenschappelijke fractie van KVP D '66 en PvdA een aantal vragen gesteld over de 3°/o vakantieuitkering aan AOW-trek- kers en een mogelijke aftrek op een winteruitkering. Door B en W is de brief om advies voorgelegd aan de Intergemeentelijke Sociale Dienst Noordholland Noord. Door de Amoco was meegedeeld dat het leggen van een pijpleiding naar de Duitse grens overbodig was ge worden in verband met éen onlangs afgesloten overeenkomst. B en W hebben GS verzocht de grenzen van de bebouwde kom ingevolge de we genverkeerswet nader vast te stellen, opdat het mogelijk zal zijn op de Duinweg tot aan de grens met Ber gen een maximum snelheid van 50 km in te voeren. Gezien de gevaar lijke verkeerssituatie is bij GS op spoed aangedrongen. Het raadslid de heer Meijer had een aantal vragen gesteld over de sociale woningbouw, de beantwoor ding zal de raad nog worden nage zonden. Voorts menen B en W dat het zinvol zal zijn indien met de leden van de raad een rondgang door de gemeente wordt gemaakt. Waarom staat niet in het voorstel. Tot onderwijzer aan de OLS Molenweg is benoemd de heer N. Bakker te Zaandam, deze zal per 1 februari 1971 in functie treden. -ilS» Krachtens 't bepaalde in de drank en horecaverordening dient opnieuw door de raad een beroepscommissie te worden geformeerd. Destijds be stond de commissie uit mevrouw De Boer en de heren Meedendorp, Meij er en Sleking. Gelet op de huidige verdeling van de raadszetels wil het B en W voorkomen dat met 3 com missieleden kan worden volstaan, nl. 2 uit de gezamenlijke fractie en 1 uit de fractie Gemeentebelangen. Als voorzitter stellen B en W voor de heer Meijer te benoemen. Zoals bekend hebben B en W gewei gerd vergunning aan de Amoco te verlenen voor het bouwen van een boorplatform in de duinen. De ad vocaat van de Amoco heeft bij de gemeenteraad voorziening gevraagd tegen de weigering van B en W. De raad dient op dit verzoek binnen 3 maanden te beslissen, maar de be slissing kan eenmalig voor 2 maan den worden verlengd. Omdat het on derzoek nog niet geheel is afgesloten stellen B en W de raad voor om haar beslissing op het verzoek om voor ziening voor 2 maanden te verdagen. De stedebouwkundige van de ge meente is reeds, zo delen B en W mede, geruime tijd bezig met het ontwerpen van een nieuw bestem mingsplan en wel het plan 'Schoorl Centrum en Buitenduin'. Dit plan verkeert thans in een dusdanig ge vorderd stadium van voorbereiding dat het B en W gewenst lijkt als de raad een voorbereidingsbesluit neemt. Hierdoor zal een soepele overgang van het thans nog geldende bestem mingsplan 1952 naar het nieuwe plan bereikt kunnen worden. Verder kun nen dan enkele bouwvergunningen worden afgegeven, uiteraard na fiat tering door GS, en wel voor de bouw van een woonhuis op de hoek Sta tionsweg en Laanweg en voor de uitbreiding van het winkelpand van de heer Van der Meer. De raad wordt gevraagd een voorbereidings besluit te nemen. De Vereniging van Ned. Gemeenten heeft een aantal wijzigingen voorge steld in de gemeentelijke bouwver ordening. Ter wille van de eenheid in de gemeentelijke bouwverorde ningen stellen B en W voor deze voor de gemeente Schoorl te wijzigen conform de ontwerp-besluiten. Het verdient aanbeveling dat de als opsporingsambtenaren aangewezen ambtenaren van het bouw- en wo ningtoezicht een ambtseed afleggen. De raad wordt geadviseerd de over eenkomstige wijzigingen aan te brengen conform het concept. Aan de voetbalvereniging Duinran- ders werd in 1966 een perceel grond aan de Smeerlaan in erfpacht uitge geven. Op dit perceel plaatste de vereniging haar clubgebouw en men heeft toestemming verleend tot ge deeltelijke vergroting van dit ge bouw. De raad wordt voorgesteld het thans geldende erfpachtsrecht uit te breiden aangezien de uitbreiding der kantine is gesitueerd op grond die nog eigendom is van de gemeente. In een in 1964 gehouden vergade ring besloot de raad tot de vaststel ling van een uitkerings- en pensioen verordening wethouders. Er is later een modelverordening ontworpen waarop inmiddels een aantal aan vullingen zijn verschenen. De raad werd gevraagd het besluit te be krachtigen. Sedert 1 januari 1969 bedraagt de vergoeding voor het bijwonen van een vergadering van een raadscom missie 13,75 per lid, voor de raads vergaderingen is dit bedrag bepaald op 27,50. B en W zijn van oordeel dat dit verschil onredelijk is omdat in beide gevallen in de avonduren wordt vergaderd. Men geeft de raad dan ook in overweging GS te ver zoeken om per 1 september 1970 het eerder vermelde bedrag voor het be zoeken van de vergaderingen der commissies eveneens vast te stellen op 27,50. Een verhoging wordt ook voorge steld voor het bijwonen van de ver gaderingen van de door de raad in gestelde commissies die niet zijn ge baseerd op enkele artikelen in de ge meentewet. Hierbij wordt speciaal gedacht aan de schoolraad. B en W geven de raad dan ook in overweging om per 1 september 1970 het bijwonen van vergaderingen van deze commissies te honoreren met een bedrag van f 20,—. Ten aanzien van de 400,uitke ring wordt de raad verzocht de re geling hierover eveneens van toe passing te verklaren ten aanzien van het gemeentepersoneel dat hiervoor in aanmerking komt. Het eerste ge deelte der 400,dient zo moge lijk in november te worden uitbe taald en het tweede gedeelte in ja nuari 1971. Ingevolge een artikel in de lager onderwijswet dient de raad jaarlijks het bedrag vast te stellen van de vergoeding waarop de R.K. lagere school te Catrijp recht heeft. De raad wordt gevraagd akkoord te gaan met het vaststellen van deze vergoeding over het jaar 1969 van 35.575,—. Vervolg op pagina 2.

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1