Raadsvergadering Schoort Gerritsen 'n begrip De Haan's boekhandel KLOKKEN Krijgt u Duinstri FLAGSTONES Fa. H. J. V01TEN Zn. Begrotingsbehandeling Bergen op 7 december Reparatie korenmolen Aangaan vaste geldlening Verkoop grond bewo ners Ribesplantsoen Uitslag 1e trekking St. Nicolaasaktie 1970 Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Volleybalvereniging Schoorl Historisch onderzoek geslacht Brederode Duintreffers nieuws Paardensport v.v. Duinranders v.v. Schoorl Culturele avonden Burgerlijke stand Bergen Raad Bergen annuleert 'plan Stadskantoor' Hoe acht miljoen ratten te verdelgen VOOR KERSTKAARTEN (vanaf 7 december in onze zaak uitgestald) NAAR Stationsstraat 3 Bergen Voor uw betere haarverzorging NIECK'S COIFFURES Bloemkwekerij H. H. de Jong Voor de kamer J. ROSE Telegraaf en Volkskrant Prachtige Schapenvachten P. VREES VOOR DE SINT Schuyt-Conijn Maandag 7 december komt de gemeenteraad van Bergen in openbare verga dering bijeen ter behandeling van de gemeentebegroting 1971. Zoals gebruikelijk zullen, alvorens deze begroting onderwerp van discussie te laten zijn, algemene beschouwingen worden gehouden waarin de raads leden de gelegenheid wordt geboden hun visie en kritiek op het gevoerde en te voeren beleid te ontvouwen. Inmiddels heeft de raadscommissie tot onderzoek van de gemeentebegroting haar rapport, c.q. vragen aan het college van B en W, openbaar gemaakt. Enkele grepen uit dit rapport en de memorie van antwoord van BenW: Desgevraagd verklaren B en W dat het geringe aantal kiesgerech tigden in Bergen aan Zee (plm. 150) het niet 'lonend' maakt om aldaar een stembureau te vestigen. Zij wij zen er op dat de ervaring heeft ge leerd dat van verschillende moge lijkheden tot gratis (openbaar) ver voer in het verleden nauwelijks ge bruik werd gemaakt. Naar het oordeel van enkele raadsleden behoort de controle op de brandpreventie te worden uitgebreid en dient die controle minder eenzij dig gericht te zijn op de logiesver- strekkende bedrijven. Met name wordt in dit verband de aandacht gevestigd op openbare gelegenheden (in het bijzonder dancings) en zo merwoningen. B en W antwoorden dat bij vonnis van de Arrondissements Rechtbank te Alkmaar de in de algemene poli tieverordening opgenomen brandpre ventiebepaling verbindend werd ver klaard. Dientengevolge werd een ho telhouder uit Bergen aan Zee terzake overtreding der verordening veroor deeld. De veroordeelde heeft tegen dit vonnis beroep in cassatie inge steld bij de Hoge Raad. In afwach ting van een definitieve uitspraak in hoogste instantie heeft het college de controle op de brandpreventie beperkt tot nieuwe horeca-bedrijven en dancings. Onder het weinigzeggende passe partout 'toeristische voorzieningen' prijkt een bedrag van 12.500,op de begroting. De commissie voor recreatie en toe risme suggereerde de volgende be stemming: ƒ6.000,voor de huur van een tent voor passieve recreatie in het voorseizoen; 2.000,voor bespeling van het carillon; 1.000, voor het optreden van dansgroepen; 250,voor de zomeravondconcer ten van Bergens Harmonie en ƒ3.250,voor bv. een beeldenten toonstelling. Enkele raadsleden zouden de subsidie voor de VW-Bergen ge handhaafd willen zien op het voor '70 geldende bedrag, t.w. 5.000,De meerderheid van de commissie van onderzoek was van mening, dat het raadsbesluit tot geleidelijke annule ring van deze subsidie dient te wor den uitgevoerd. B en W handhaven hun voorstel de subsidie voor 1971 vast te stellen op 2,500,Het col lege stelt zich voor in de loop van het komende jaar haar standpunt betreffende de subsidiëring van de VW nader dn overweging te nemen. Op een vraag van de commissie Vervolg van pagina 1. Er is in 1968 35 mille beschikbaar gesteld om de gemeentelijke koren molen te restaureren. Nu dient al leen het metsel- en voegwerk nog te worden gerepareerd en hiervan be dragen de kosten 5000,Van het oorspronkelijk verleende krediet is nog slechts 1900,beschikbaar en daarom werd de raad voorgesteld een aanvullend krediet beschikbaar te stellen van 3100, Men heeft van de Bank van Ned. Gemeenten een aanbieding ontvan gen tot het aangaan van een vaste geldlening van 225.000,— tegen een rente van 85/8%> per jaar en een loop tijd van 20 jaar. De raad wordt ge vraagd de aanbieding te accepteren. Vorig jaar heeft de raad besloten een aantal kopers van woningen in het plan 'Oost', een stukje grond te verkopen dat aan hun voortuinen grenst. De raad wordt gevraagd een zelfde besluit te nemen t.a.v. de be woners van andere percelen aan het Ribesplantsoen. De prijs bedraagt 1,per perceel. le pr. vliegreis, G. Honing-Kossen, Heereweg 239, Groet. 2e pr. 100, J. Slikker, Kortelaantje 1 Koedijk. 3e tot en met 6e pr. 25,R. Lam- mers, Hagedoornweg 14. A. Met, Fre- derikslaan 37. A. Bekker, Meidoorn- weg 39. J. Damiaans, Heereweg 78 allen te Schoorl. 6e tot en met de 23e pr. 10,v. Westen, Huismansweg 13 Schoorl. W. v. d. Zwart, Plevier- weg 2 Groet. A. Strik, Landenstraat 14 Schoorl. G. de Boorder-Kwadijk, Voorweg 1 Schoorl. C. ter Burg, Hee reweg 40 Schoorl. I. Beukers, Ka naalkade 39 Schoorldam. B. J. v. Wijk, Radeckerweg 3 Groet. N. Bijl, Voorweg 67 Schoorl. C. Hoogvorst, Voorweg 22 Schoorl. C. N. Obdam, Reigerweg 10 Schoorl. C. P. Kooi man, Kerkbrink 3 Groet. H. van Ootichem, Heereweg 375 Groet G. Wildeboer, Heereweg 63 Schoorl. K. A. van der Brink, Wagemakersweg. F. Adema, Wagemakersweg 2 Groet. S. Waal, Voorweg 23, Schoorl. A. Mos, Heereweg 128 Schoorl. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer P. Slijkerman te Catrijp. op welke plaats in '71 de kermis kan worden gehouden, antwoordt het col lege dat het Binnenhof door het ge reedkomen van 't wijkgebouw weer minder geschikt geworden is. Vol gens B en W moet afgewacht wor den of hier voor een kermis met een omvang als in 1970 nog voldoende ruimte kan worden gevonden. Niet temin blijft het Binnenhof het meest aangewezen kermisterrein in het centrum van de gemeente, aldus het college. In de begroting wordt 25.000,aan staangelden geraamd. aangemeten door CONTACTLENZENSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd. Uitslagen van 25 november J.I.: Heren: Schoorl 1 - Effect 3 3-0. set standen 15-6, 15-3. Dames: Schoorl 1 WS '68 1 3-0, set standen 15-7, 15-8, 15-13. Schoorl 3 - Rood-Wit 5 3-0, setstanden 15-2, 15- 2, 15-8. Schoorl 2 - VLN 2 1-3, set standen 13-15, 1-15, 15-11, 12-15. 't Geslacht Brederode, dat in de va derlandse geschiedenis talrijke ma len 'n belangrijke rol heeft gespeeld, zal bij velen wel bekend zijn. Van de grote figuren uit dit geslacht is in de geschiedenisboekjes talrijke malen verhaald. Tot op heden is echter nooit een volledige studie van dit geslacht tot stand gekomen. Om tot een historisch verantwoord onder zoek te komen, is onlangs opgericht een Werkgroep Brederode, die zich ten doel stelt een studie te maken van alle historische feiten, gege vens en nazaten van dit eens zo be kende geslacht. Vele verhalen en legenden omtrent de Brederodes doen de ronde, maar tal van punten zullen op hun juiste proporties moeten worden onder zocht. Het werk, dat de Werkgroep Brederode is begonnen, zal zeer om vattend zijn en geruime tijd in be slag gaan nemen. Het uiteindelijk doel zal zijn een zo volledig moge lijke publikatie van al de resultaten van het onderzoek. De Werkgroep doet een dringend beroep op al degenen die de naam Brederode dragen of die belangstel ling hebben of gegevens zouden kun nen verschaffen, zich met de Werk groep in verbinding te stellen. Aan een ieder die dit doet zal door de Werkgroep regelmatig bericht wor den gezonden betreffende hun vor deringen. Het secretariaat van de Werkgroep is gevestigd: J. T. v. d. Ham, Egstraat 35, Amsterdam. Te lefoon (na 19.00 uur) (020) 942867. We zijn u nog een paar uitslagen verschuldigd. Heren 3e kl. A: Duin treffers 1 - St. Victor 1 6-4. West Frisia 2 - Duintreffers 1 4-6. Reactie 4 Duintreffers 1 2-8. Door deze 3 overwinningen is het plaatselijke team kampioen van de 3e kl. A ge worden en komt nu uit in de Promo- tiegroep. 13 punten uit 8 gespeelde wedstrijden is een fraai resultaat. Heren 4e kl. B: Spoetnik 2 - Duin treffers 2 7-3. Duintreffers 2 - D.O.V. 2 2-8. H.A.V. 2 - Duintreffers 2 uitge steld. Het plaatselijke 2e team kan nog niet erg in het ritme komen, misschien gaat het in de tweede helft van de competitie beter. Dames 3e kl: Spirit 2 - Duintreffers 1 6-4. W.F. Treffers 1 - Duintref fers 1 8-2. De Brug 1 - Duintreffers 1 3-7. Het damesteam begint het ver dienstelijk te doen en hoopt het in de tweede helft nog beter te gaan doen, want voor dit team is een po sitie in de kopgroep beslist wegge legd. Junioren jongens: De Brug 1 Duin treffers 1 6-4. W.F. Treffers - Duin treffers 1 - 9-1. Junioren meisjes: De Brug 1 - Duin treffers 1 4-6. Spirit 1 - Duintreffers 1 6-4. Onder grote belangstelling verreden dit weekend de Duinridders uit Schoorl hun jaarlijkse onderlinge wedstrijd. De wisselprijs - de zil veren Duinridder - kwam in het be zit van mej. Afke de Lange, die met haar paard Edunas het hoogste aan tal punten behaalde. Bij de pony's viel die eer te beurt aan Fred Weg- gelaar met z'n pony Pax. De verdere uitslagen pony's zijn: 1 Fred Weggelaar met Pax. 2 Theo Leeuwenkamp met Filos. 3 Son ja Roos met Hubert. Dressuur B: 1 Antoinette Hommel met Carmen. 2 Marja Duinmeyer met Sebastiaan. 3 Nelleke de lange met Dayan. Dressuur L en M: 1 Mej. Afke de Lange met Edunas. 2 A. Leeuwen kamp met Hatosa. 3 Dr. H. de Vries met Olympus. De middag werd gevuld met de monstratie springles van pony's en paarden. Programma voor 5 december, asp.: AFC '34 d - Duinranders b 2.30 u. Duinranders d - Alkm. Boys j 2.30 u. Zondag 6 december: Duinr. 2 - Alc. Victrix 3 2.00 u. Duinr. 3 - Zeevogels 3 12.00 u. Apollo '68 3 - Duinr. 4 2.00 u. Duinranders 5 - Berdos 8 2.00 u. Limmen 8 - Duinranders 7 12.00 u. Duinranders 8 - Koedijk 4 12.00 u. Vitesse 5 - Duinranders jun. 2.30 u. St. George a Duinranders a 12.00 u. Programma zondag 6 december: Vitesse 8 - Schoorl 2 11.00 u. SVW 9 - Schoorl 3 10.00 u. Schoorl asp. a - GSV a 12.00 u. Hollandia T. d - Schoorl b 12.00 u. BERGEN Jan P. Strijbos nam een talrijk publiek - velen konden geen plaats meer krijgen - mee naar IJs land en Groenland. Op IJsland heb ben in het begin van de negende eeuw Keltische bewoners geleefd. Deze bevolkingsgroep ging blijkbaar verloren. In 874 trokken Vikingers, Arnarson en Leifr weg van hun land en kwamen aan in de Rook- bocht, zoals zij die noemden met het Oud-Noorse woord Reykjavik. Wat rook bleek, bleken de dampen van de vele geisers te zijn, die een warmtebron vormden, waardoor wel vaart mogelijk gemaakt wordt. Hier kweekt men zelfs bananen en drui ven. De fraaie films toonden de prachtige natuur met zijn Hekla, zijn watervallen en bloemen. Van de vogels zag men de kleine jager en de grote, die leven door de prooi van andere vogels afhandig te ma ken. Ook verschillende eendensoor ten, Noorse stern en papegaaiduiker kwamen voor de lens. Met een film over Groenland besloot de spreker de avond, die bijzonder succesvol was. De voorzitter, L. Schuil, vestigde nogmaals de aandacht erop, dat het verstandig is vooruit kaarten te ne men of te bestellen bij De Haans Boekhandel: teleurstelling is dan te voorkomen. GEBOREN: Mark z. v. A. H. Berkhout en D. Jongebreur. Stefanus Leon Mattieu z. v. A. T. M. Dongelmans en R. M. A. Welage. Paul z. v. D. Groeneveld en W. A. Kokkes. Denis Marc Robert Xavier z. v. C. A. E. H. Souillart en M. F. M. Seguin. Riccardo August Cornells z. v. A. K. J. de Vriend en J. Blok. Guido Gaston z. v. L. D. Witte en M. J. H. Klerks. Gerard Cornells z. v. G. J. Vel en G. de Jong. ONDERTROUWD Hans van der Zant, 30 jaar en Petro- nella Marion de Bree 24 jaar. Wil helmus J. Vriend, 23 jaar en Vero nica G. M. Leijen, 31 jaar. Pieter R. C. Tammes 30 jaar en Catharina A. F. Sombeek, 19 jaar. Gerrit van der Werf, 26 jaar en Hendrica M. J. Tuithof, 20 jaar. GEHUWD: Bernardus J. C. Bos, 24 jaar en Ger- ritdina Hoopman, 23 jaar. Nicolaas V. Wetselaar, 19 jaar en Eleonora E. C. M. Overpelt, 18 jaar. Frederik W. Bos, 22 jaar en Margareta G. M. van den Berg, 21 jaar. OVERLEDEN: Abraham Rodrigues, 72 jaar, geh. m. van Zwijndrecht. Willem Groenen dijk, 86 jaar. Dirk L. Beijneveld, 86 jaar, geh. m. A. J. M. Pronk. Pe trus A. Hoogeboom, 63 jaar, geh. m. C. J. Meijer. Maria Reetraa, 82 jaar, wed. v. Post. BERGEN HERV. GEMEENTE Geen opgave ontvangen. GEREFORMEERDE KERK 10.00 uur: De heer A. Kok te Schoorl (uitzending radio Bloemendaal). 19.00 uur: Kand. H. M. Vroom, Am sterdam. PAROCHIE PETRUS EN PAULUS Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag 8.15 - 9.30 - 11.00 11.00 uur: Eucharistieviering met rit mische begeleiding. EUROPESE PAROCHIE VAN ST. BENEDICTUS Prins Hendriklaan 31 Zaterdag 19.15 uur: Eucharistie viering als op zondag. Zondag: 9.00 uur hoogmis, 10.15 uur Europese dienst met preek in het Frans en Duits - 11.30 uur. LEGER DES HEILS, Dorpshuis 10.00 uur: Samenkomst. SCHOORL NED. HERVORMDE GEMEENTE VAN SCHOORL, GROET EN CAMP. Schoorl, 10.30 uur: Ds. J. ten Kate, Heerhugowaard. R K. PAROCHIE VAN DE H. JOANNES DE DOOPER Zaterdag 19 uur Eucharistieviering als op zondag. Zondag: 8.00 - 9.30 - 11.00 en 19.00 uur. ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur: Ds. Van der Sluis sr. REMONSTRANTSE GEMEENTE 10.30 uur: Mej. J. L. Klink. EVANG-LUTH. GEMEENTE 10.15 uur: Prop. J. L. J. Meiners van Amsterdam. Kerkkoffie. De gemeenteraad van Bergen heeft in haar verleden week dinsdag gehou den vergadering het even complexe als veelomstreden besluit tot grond ruil met 't Hooge Huys N.V., huur kantoorruimten t.b.v. gemeentelijke administratie, verkoop grond aan de Staat der Nederlanden en verkoop grond aan de heer J. W. Scholten ingetrokken. Het voorstel hiertoe werd gedaan door mevr. mr. E. P. Broekman-Vriesman en F. Böhne (Idee '69), mevr. mr. E. M. Eisma-Donker en P. Beyneveld (Ber gens Belang), C. M. Smit (B.P.) en L. Schuil (PSP). Hoewel de kaarten al van te voren geschud waren en vaststond dat het voorstel met de kleinst mogelijke meerderheid zou worden aangenomen, debateerde de raad bijna twee uur over de consequenties van zowel ver werping als aanvaarding. In een toelichting op het voorstel stelden de indieners onder meer dat zij de grondruil niet alleen finan cieel onaanvaardbaar achtten, maar dat het onderhavige besluit de ge meente bovendien tot een jaarlijkse hoge huur van het kantoorgebouw (voor minstens 25 jaar), die voor de eerste jaren al becijferd werd op 100.000 gulden per jaar en waar voor de dekking illusoir werd ge acht. In deze toelichting, die uitputtende discussies, nota's, toelichtingen en uitvoerige becijferingen tot grond slag had, spraken de indieners zich uit vóór het opstellen van een ur gentieprogramma, waarin alle wen sen die er in de gemeente leven naar volgorde van prioriteit een plaatsje zouden kunnen vinden. Wij betwijfelen ten zeerste of een nieuw gemeentehuis dan wel boven aan de lijst zal komen, stelde men. 'T HOOGE HUYS OF DE HUTTEN Het meest uitgebreid in zijn bezwa ren tegen het voorstel tot intrekking was KVP-er drs. J. M. van Langen. Hij rekende de raad voor dat voor een navenant gelijk bedrag per jaar de administratieruimten óf zouden kunnen worden gehuurd óf zelf ge bouwd in de vorm van een raadhuis. Gelet op het tijdstip van ingebruik neming lagen de zaken voor huur echter veel gunstiger: 1973 voor huur tegen 1977 wanneer de gemeente zelf met troffel en schop aan het werk zal gaan. Drs. van Langen betwijfelde echter of een lening voor het bouwen van een raadhuis ooit zou worden ver kregen. Het is dus óf kiezen voor het Hooge Huys óf nog een tijd in de hutten (de barakken waarin gemeen tewerken onderdak vindt) blijven zitten, aldus drs. van Langen. Woorden van gelijke strekking wer den gesproken door zijn fractiege noten drs. M. Bustraan en M. C. Veldt. Deze laatste: „Het is onver antwoord om de ambtenaren hier nog langer opgestapeld te laten zit ten." Liefst tien sprekers voerden over dit voorstel het woord. Wethouder Franck (VVD), indertijd tegenstan der van de grondtransacties, bleek van mening veranderd. Ter verkla ring van die ommezwaai voerde hij een drietal argumenten aan: Primair stel ik de grote behoefte aan be hoorlijke werkruimte voor het ge- meentepersoneel. Gelijk daarmee stel ik de tijd; de noodzaak om op zo kort mogelijke termijn in deze be hoefte aan werkruimte te voorzien. In de derde plaats stel ik dat de toelichting op de thans voorliggende motie geen doorslaggevende nieuwe argumenten bevat, dan die ik niet reeds in de raadsvergadering van 30 juni (toen de voorstellen tot grond gebruik en huur door de 'oude' raad werden aanvaard) naar voren heb gebracht en waarop ik sindsdien uit hoofde van de door het college ver strekte voorlichting een bevredigend antwoord heb ontvangen. Ook wethouder Korver bepleitte uitvoerig van de op 30 juni genomen besluiten. Inhakend op het betoog van WD's D. J. Luiting, die de ruim tenood niet urgent achtte en op op merkingen van mevr. Broekman, die aantoonde dat de gemeente zelfs ruimte verhuurt, ze hij: „Er wordt gesteld: laat de gemeente maar in het Witte Kruisgebouw gaan zitten, dat binnenkort vrijkomt. Voor het Witte Kruisgebouw zou weieens een andere bestemming kunnen worden gevonden. Ik denk bijvoorbeeld aan de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening." Zo bleef men nog enige tijd heen en weer praten. Mevr. Broekman en de heer Luiting vonden de transacties juridisch aanvechtbaar en in finan cieel opzicht griezelig. Drs. J. M. van Langen tot mevr. Broekman: „U stelt geen concreet alternatief. U geeft een zak vol vraagtekens te genover een uitgewerkt plan, waar jaren over gepraat en onderhandeld is." Het woord van duidelijkheid en voor insiders het woord van bevestiging was tenslotte aan de stemming. Te gen het voorstel Broekman c.s. stem den de KVP-ers M. C. Veldt, E. F, van Zon en drs. J. M. van Langen, hun Prot. Chr.-fractiegenoot drs. M. Bustraan, de PvdA-er mevr. G. W. de Poter en de wethouders C. J. Kor ver (PvdA) en W. Franck (WD). Het voorstel was er met 8 tegen 7 dóór. EN VERDER De overige agendapunten vormden nauwelijks aanleiding tot discussie. De raad gaf haar fiat aan de voor stellen van B en W inzake intrek king verordeningen baatbelasting, herziening verordening begrafenis rechten, vernieuwing meubilair le klas St. Ursulaschool, subsidie res tauratie Ruïnekerk, ingebruikgeving ondergrond verenigingsgebouw v/h 'Tuin- en Oostdorp, aangaan geldle ning ad 100.000,renteloze lening Stichting IJssport Noord-Holland 5.500,en enkele voorstellen be treffende financiële regelingen van het gemeentepersoneel. Ook ging de raad akkoord met het initiatief-voorstel van de Gecombi neerde Katholieke en Protestants Christelijke fractie betreffende aan wijzing van een lid van de raad tot plaatsvervangend wethouder. Dit in verband met het feit dat het burge meestersambt in Bergen na het dolle festijn van oliebollen en appelflap pen vakant zal zijn. De raadsvergadering kende ook een novum: de rondvraag, een tiental jaren geleden om zeep gebracht en door een in de vorige vergadering aangenomen voorstel opnieuw tot elven gewekt, deed haar intrede. Er werd kwistig rondgevraagd. KVP-er drs. J. M. van Langen op perde de idee in januari een avondje 'brainstorming' over het structuur plan 'Centrum Bebouwde Kom' te entameren. Mevr. Eisma-Donker (B. B.) informeerde naar de stand van zaken bij de Stichting voor Maat schappelijke Dienstverlening Bergen Schoorl-, B.P.-er C. M. Smit wees op het leegstaan van De Rustende Jager in relatie tot het nijpend ruim teprobleem van Het Dorpshuis en de Volksmuziekschool. Mevr. Broek man-Vriesman vestigde tenslotte de aandacht op de grachten rond Het Oude Hof die tegenwoordig bijzon der erg verschrikkelijk stinken. In New York leven evenveel ratten als mensen: acht miljoen. Dat is dus één per inwoner. Maar de ratten zijn niet gelijkmatig over de stad verspreid. In de nieuwe flatkaste len treft men ze bijna niet aan. In de krottenwijken, de 'slums' zijn ze helaas overvloedig. Deels door de nonchalance van de bewoners, die niet kieskeurig zijn in het opruimen van hun huisvuil. Niet alleen zijn de ratten indirect oorzaak van veel ziekten en schade, maar met een aantal van 700 gevallen van ratten- beten per jaar - voornamelijk baby's zijn het slachtoffer - vestigde New York een tragisch record. Reeds enige jaren geleden stelde het gemeentebestuur een regeling vast die ten doel heeft de ratten bestrijding te vergemakkelijken. Eerst thans echter begint deze maat regel vruchten af te werpen. Ge meentelijke inspecteurs kunnen, krachtens deze regeling, woningen inspecteren en de bewoner gelasten binnen vijf dagen alle huisvuil op te ruimen. Vervolgens gaat een ge meentelijke rattenvanger de ratten met chemische middelen te lijf. Als een tweede inspectie geen bevredi gend resultaat oplevert kan de in specteur het huis laten sluiten, waar na het gemakkelijk rattenvrij kan worden gemaakt. Tevens voert New York een voorlichtingscampagne in de 'slums'. De bewoners worden ge wezen op de gevaren van het achte loos wegwerpen van huisvuil. Het aantal gevallen van rattebeten is nu tot de helft verminderd. BEL 3981 en u krijgt hem direkt of u haalt hem bij G. SCHEKKERMAN OOSTERWEG 6 DAMESKAPSALON KLEINE DORPSSTRAAT 7 TELEFOON (02208) 3208 vss<3§af<§oga<®og<3<^cgcK3QSc£<:§<ag^^ Lijtweg 44 - Bergen Bloeiende groot-bloemige Begonia, rood, rose, wit. Groene en bonte planten, Cyclamen. Voor vakkundig slijpen en vjjlen: Oosterweg 26 - Bergerweg 20 Advertenties en abonnees Oosterweg 6. Tel. 3981. Bergen Te koop aangeboden Afmetingen lengte 100-110 cm. Breedte 50-60 cm. Prijs ƒ35,00 - ƒ45,00 p. st. Groeneweg 28 - Bergen Bij het vliegveld. Tel. (02208) 3746. uit voorraad leverbaar roodbruine tuintegels NATUURSTEENHANDEL Telefoon (02240) 2597 en 2476 Schagen. Bijverdiensten: THUISWERK o.a. vouwen, plakken, schrij ven, sorteren, enz. Werk wordt ook zelf door ons geleverd! Inlichtingen (postzegel inslui ten): Firma METALON, Post- bus 511, 's-Hertogenbosch. Voor al uw parfumerieën en toiletartikelen HET ADRES Stationsstraat 11 - Bergen

De Duinstreek | 1970 | | pagina 2