Publieke tribune heeft spreekrecht op de raadsvergaderingen De Duinstreek in december Gerritsen Industrie in Schoorl Fa. A. J- WASLA KELTUM PLEET verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en Egmond Wethouder Le Belle deed initiatief-voorstel DOKTERSDIENSTEN Weekenddienst Tandartsen in Bergen Vergadering commissie Bijstand Gemeentewerken Donderdag 10, donderdag 17, woensdag 23 en woensdag 30 december. Radio- TV-installateur en reparateur 24 uur service Brandmelding Bergen nr. 2626 Schoorl nr. 1381 'Nieuw Bergen' contra annexatie Trias-Trimloop St. Nicolaas bij Ned. Ver. v. Huisvrouwen Volleybalvereniging Schoorl St. Nicolaas bij de bejaarden v.v. Duinranders v.v. Schoorl St. Nicolaasfeest van Reenenschool Advent 1970 Leger des Heils Algemeen Welzijn Burgerlijke stand Bergen Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticiën D. W. PASTOOR, Bergen Schoorl: zaterdags 9 uur. Bij de Zeeweg. weekblad e JAARGANG no. 48 - DONDERDAG 10 DECEMBER 1970 - 6 PAGINA'S REDAKTIE EN ADMINISTRATIE DRY. VOLKERS EN LEEGWATER (v.h. C. Oldenburg) Damweg 1e - Schoorl Telefoon (02209) 1268 en 1223 Giro 55 28 87 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Ralffelsenbank, Schoorl en Bergen Ned. Mlddenstandsbank, Alkmaar Advertentieprijs 20 ct. p. mm. Contracten speciale tarieven Abonnementsprijs' 8,50 per jaar; 2,25 per kwartaal Post; per jaar 13,50 per kwartaal 3,50 Tijdens de op 7 december jl. gehouden vergadering der Schoorlse gemeente raad is ergens toch wel geschiedenis gemaakt. Want toen deed wethouder Le Belle het voorstel ook de publieke tribune te laten meepraten tijdens de vergaderingen. Er is, zij het wat aarzelend, gebruik van gemaakt. Het raadslid de heer Hornman was niet aanwezig, hij bevond zich, zo bleek uit een door hem gezonden kaart, in Hollywood. Volgend jaar zal de heer Hornman echter meer frequent de raadsvergaderingen kunnen bezoeken waar hij in 1970 nog aan enkele contracten vastzit, zo verklaarde de heer Meijer. Wethouder Muelink stond, zo zei hij, voor ogen in samenwerking met de commissie van landschapsschoon door middel van schetsprenten de bevol king inspraak te geven voor het plan wordt uitgevoerd. In dit verband informeerde de heer Meijer naar de soort woningen die rond de Touristen- kerk te Catrijp zullen worden gebouwd, hierover is men nog, zo verklaarde B en W, in bespreking. Mevrouw De Boer pleitte ervoor dat de vrouwen ook inspraak moesten heb ben als het om de indeling van de te bouwen huizen gaat, de huisvrouw is maar al te dikwijls het kind van de rekening, er worden keukens gepland waar geen rekening is gehouden met het plaatsen van elektrische apparaten en dan bouwt men schuurtjes op afstand van enkele meters van het huis waarbij de schuur niet eens wordt voorzien van elektra. De heer Duyneveld zou het op prijs stellen als er een oproep tot de bevol king zou worden gericht in de trant van 'hoe willen jullie dat ons dorp er uit gaat zien'. Er wonen, zo zei hij, toch creatieve mensen genoeg in Schoorl. De heer Meijer verzocht om een overzicht van B en W waarin de raad over de bouwactiviteiten zou wor den voorgelicht, maar burgemeester Stronkhorst zei dat niet alles in de openbaarheid kon, en wel uit com merciële overwegingen. Een vurig betoog werd door wethouder Le Bel le gehouden waarin hij pleitte voor meer openheid en inspraak, hij wees de raad er op dat zij bij gratie van de bestuurderen zitten te besturen. De heer Duyneveld had een aantal vragen aan B en W gesteld over de 3°/o vakantieuitkering aan AOWtrek- kers en een mogelijke aftrek op een winteruitkering. Na enige discussie werd besloten een motie te zenden aan de Intergemeentelijke Sociale Dienst Noord-Holland Noord waar in de pogingen van deze dienst, ver betering te krijgen, werd onder steund. Er werd gediscussieerd over de 50 km.-grens in de kommen der ver schillende buurtschappen die stel selmatig wordt overschreden. Een motie, ingediend door de heer Ley- sen van Gemeentebelangen, werd ook door de andere leden der raad ondersteund. Aan GS zal gevraagd worden om een nadere vaststelling van de grenzen der bebouwde kom terwijl men ook verzoekt de be bouwde kom in noordwestelijke richting te verplaatsen opdat de snel heidsbeperking tot en met Camper duin kan worden uitgebreid. Over de woningbouw werd ook uit voerig van gedachten gewisseld: in dit verband pleitte het raadslid Meijer voor oprichting van een wo ningbouwvereniging, burgemeester Stronkhorst vond Schoorl hiervoor echter te klein. Volgens wethouder Muelink, die het oprichten van een woningbouwvereniging toejuichte, dient hiertoe een werkgroep te wor den opgericht. De heer Le Belle vond het ten he mel schreiend dat er huizen waren die slechts 3 maanden per jaar wer den bezet. Anderen (bijna 200 wo ningzoekenden) lopen op straat. De vergadering werd toen even ge schorst omdat de gemeentelijke bandrecorder er de brui aan gaf. Na hervatting diende de heer Duyne veld een motie in waarin onder meer werd gepleit voor gelijktrekking der salarissen der wethouders en raads leden van grote en kleine gemeen ten. Er wordt roofbouw gepleegd op sommige figuren die zich als ze wet houder zijn, persoonlijk financiële offers moeten getroosten. Voorts werd gediscussieerd over de bestemming van de Korenmolen, wellicht iets voor Provadya?, zei de heer Sleking en dan kwam 't Dorps huis weer ter sprake. De heer Sle king zei onaangenaam verrast te zijn doordat (in een nagekomen voor stel) bleek dat het per 1 mei 1971 op te leveren dorpscentrum beduidend meer zou moeten kosten, nl. ruim 115 mille. Waarom, zo vroeg de heer Sle king, is er geen rapport over deze hele zaak van de dienst gemeente werken. Na discussie bleek wel dat B en W de raad alleen vroegen een relatief klein deel van de kosten uit het gemeentefonds te laten vloeien terwijl verder werd gevraagd een subsidie te verlenen van 50% in de door het Rijk vast te stellen hogere subsidiabele kosten. Onder voor waarde dat het Rijk een subsidie van 25% in deze subsidiabele kosten toe kent. B en W weten zich hier dus gerug- gesteund door het Rijk, deze gaat de hele zaak nl. grondig doorlichten. En uiteindelijk gaf de raad aan B en W haar fiat, zij het niet van harte. BERGEN J. J. AWA. HODDE Van Reenenpark 2, tel. 2027 VOOR KOEDIJK. SCHOORL EN W ARMENHUIZEN Dr. van Hesteren Dorpsstraat 108, tel. 212 Warmenhuizen GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 MAGAZIJN op zaterdag uitsluitend geopend 10.30-11.00 uur. Ma. t/m vrijdag 12.30-13.30 u. Telefoon 1738. Voor spoedbehandeling op zaterdag en zondag om 6 uur na telefonische afspraak met: H. L. v. d. VEEN Breelaan 18, Bergen, telefoon 5000. SCHOORL Op donderdag 10 de cember a.s. zal in de gemeente Schoorl voor het eerst een openbare vergadering van de Commissie van bijstand van gemeentewerken wor den gehouden. Deze vergadering vindt plaats in het gemeentehuis en vangt om 20.00 uur aan. De agenda vermeldt de volgende punten: I. Notulen van de vergadering van 12 november jl. 2. Straatverlichting Oude Molenweg. 3. Strandreiniging. 4. Onderhoud wegbermen. 5. Vuilnisophaaldienst (invoering plastic zakken en containers). 6. Aankoop vuilniswagen, vracht auto en Landrover. 7. Aanbrengen kunstgras op de speelplaats 't Geesje. 8. Mededelingen. 9. Rondvraag. In verband met de komende feestdagen zal 'De Duinstreek' in december verschijnen op: De laatste 2 nummers komen dus 1 dag eerder uit. Wij vragen hiervoor de medewerking van onze adverteerders. Over de reinigingsrechten, die ver hoogd zullen worden, werd bekend gemaakt dat zo spoedig mogelijk in 1971 zal worden begonnen met het in gebruik nemen van plastic zak ken. Er zal een zgn. kraakwagen worden aangeschaft waarin de plas tic zakken inclusief inhoud kunnen worden vernietigd. Bij de rondvraag bleek dat men er voor de zomer 1971 wel niet in zal slagen in Hargen aan Zee iets per manents overeind te krijgen. De Hei- neken Brouwerij bleek aan de broek te hebben getrokken en de gemeente zal iemand anders moeten interes seren of zelf de exploitatie in han den nemen. De heer De Leeuw vond dat Schoorl zijn gezicht aan het ver liezen was in Hargen aan Zee, grote foto's in de krant en tot op heden staat er niets. Er zal voorts over een permanent onderkomen voor Provadya? worden gesproken en een werkgroep die ter plaatse werd ge-3 formeerd. Nadat wethouder Le Belle had verklaard dat B en W tureluurs werden van de mensen die ondanks alle verboden, doorgingen met clan destien bouwen, werd de vergade ring gesloten. Het was dan ook al tien over half twaalf. Gediplomeerd erkend elektro-technisch reparatiebedrijf Verkoop van: Kleuren- en zwart-wit TV's Stereoapparatuur Huishoudelijke elektr. apparaten Radio's etc. WIEL 7 TELEFOON 5179 (5191) BERGEN N.H. Willen degenen die voor hun personeel een woonhuis zoeken in Schoorl zich wenden tot onze redactie, om te proberen gezamenlijk tot een oplossing van dit grote probleem te komen. Brieven onder nummer 1000 bureau van dit blad. De vereniging 'Nieuw Bergen' is als één van de eerste Bergense organisaties in de pen geklommen tegen de nu wat vastere vormen aannemende an- nexatievoornemens van Alkmaar. In de memorie van antwoord ter zake van het wetsontwerp tot wqzi- ging van de grenzen der gemeenten Alkmaar, Bergen e.a. antwoordt de minister van Binnenlandse Zaken op een aantal vragen welke verband hou den met inmiddels bekend geworden voornemen van zijn ambtgenoot van Verkeer en Waterstaat, de westelijke aftakking van Rijksweg 9 voorlopig niet uit te voeren. In antwoord op een vraag dienaangaande wordt daaruit de consequentie getrokken met betrekking tot de grens tussen Alkmaar en Heiloo die in de nota van wijzigingen wordt opgeschoven tot aan de rand weg om Alkmaar( Heilooër Tolweg en Regulierslaan). Daarop voortbordurend stelt 'Nieuw Bergen' in een nota aan de 2e Ka mer: Het wil ons voorkomen dat met betrekking tot Bergen eenzelfde con sequentie zou moeten gelden en dat ook hier de grens zou dienen te worden verlegd naar het tracé van de geprojecteerde randweg aan de noordwestzijde van Alkmaar, zoals dit inmiddels in overleg tussen de beide gemeenten is ontworpen. Een zelfde correctie was reeds eerder door het gemeentebestuur van Ber gen bepleit. 'Nieuw Bergen stelt verder: Een antwoord, waaruit blijkt dat het on gewenst zou zijn de bebouwing van Alkmaar de geprojecteerde vierbaans randweg te doen overschrijden, geldt in gelijke mate voor de (eveneens als vierbaans gedachte) randweg aan de Bergense zijde van Alkmaar. Dit maakt het belang van de gemeente Alkmaar bij annexatie van gebieden, die voor haar aan de overzijde van die randweg liggen, hoogst twijfel achtig. Gelet op het grote belang van het behoud van een zo wijd mogelijke groenstrook tussen de be bouwingen van Bergen en Alkmaar verzoeken wij dan ook uw hoge col lege met aandrang, het daarheen te leiden, dat de grens tussen Alkmaar Aanstaande zondag is het precies 5 jaren geleden dat in Alkmaar de at letiekvereniging Trias ontstond uit de verenigingen AVA, DOVES en Olympus. Ook vele 'Duinstrekers' waren of zijn lid van deze vereniging, die haar domicilie heeft op de sintel- baan in Heiloo. Een aantal Neder landse kampioenen komen hier zelfs vandaan. Uit Schoorl Mevr. De Sain- Hobers, beter bekend als Dinie Ho- bers, die vele malen in de nationale ploeg uitkwam. In Bergen vinden we Dick de Vries 800 m jeugdkam pioen en Tineke van Wonderen even eens kampioene op de 800m meisjes, enige jaren geleden. Dit feestelijke feit wordt zondag ochtend herdacht met een lustrum- trimloop over afstanden van 4 en 9 kilometer. Inschrijven kan men in de kantine van Trias aan het Maalwa ter in Heiloo, vanaf half tien. De start is om half elf. Na afloop zijn warme douches aanwezig, terwijl ieder die de loop goed volbrengt een speciale medaille met lintje ont vangt. en Bergen wordt gelegd langs of na bij het parcours van de ontworpen rondweg aan de noordwestzijde van Alkmaar. BERGEN De afdeling Bergen en Schoorl van de Ned. Ver. van Huis vrouwen hebben op de morgen van 3 december het St. Nicolaasfeest ge vierd. Het zou een echte ouderwetse Sinterklaasviering worden. De ta fels in de zaal van hotel 'De Bos- hoek' zagen er feestelijk uit. Overal stonden er comfoortjes, waarop bak jes met gesmolten delfia en verguld sel. Ook de penselen waren niet ver geten. Naast ieder kopje lag 'n spe culaaspop, keurig verpakt in een ro de doos door chocolaterie Bouwin uit Alkmaar. Na een woord van wel kom door de presidente, begon het feest van het koekvergulden. Intus sen schonken de dames van het be stuur, met witte schortjes voor, cho colademelk uit oude, koperen ketels, terwijl er druk Sinterklaasliedjes gezongen werden. Na afloop van het vergulden gingen de dames nogmaals met de ketels rond en tot verrassing van allen kwamen Sint Nicolaas en Zwarte Piet zelf nog even een be zoek brengen. Hij maakte een rond gang door de zaal en de mooiste poppen kregen een prijs. Sint Nico laas was al echt in een verjaardags stemming. Velen werden bij hem ge roepen en werden verrast met een gedicht en een toepasselijk geschenk. Bij zijn vertrek werd hij hartelijk uitgezongen en daarna vertrokken de dames ook weer huiswaarts met de door hen vergulde speculaaspop. Ook het bestuur, moe maar voldaan, kan terugzien op een heerlijk Sint Nicolaasfeest, waarvan het onver wachte bezoek van de oude Sint toch wel het hoogtepunt vormde. De wedstrijden voor woensdag 16 december zijn: Dames: Sporting S 2 - Schoorl 3. Schoorl 2 - Rood Wit 4. Schoorl 1 - Emos 1. Heren: Schoorl 2 - V.C.S.M. 1. Emos 2 - Schoorl 2. Zaterdag 19 december, heren: Schoorl 2 - V.C.S.M. 2. Elke maandagavond training in de sporthal te Catrijp. Vorige week woensdagmiddag 2 de cember, kwam traditiegetrouw St. Nicolaas met zijn zwarte knecht op bezoek bij de bejaarden in de Socië teit, die gevestigd is in het gebouw St. Jan. Bij zijn intrede zongen al len hem hartelijk toe, onder de voor treffelijke pianobegeleiding van me vrouw Schutte. De heer Maasen, penningmeester van het Comité Be- jaardentocht Bergen, dat ook de So ciëteit beheert, heette St. Nicolaas van harte welkom, waarna de Sint het woord nam. Hij begroette het erelid de heer Modder, was erg blij dat de heer Venneker weer her steld was en aanwezig kon zijn en benoemde hem wegens zijn grote verdiensten voor de Sociëteit in de Orde van de Sinterklazen, Piet speld de de heer Venniker de medaille op. De Sociëteit en haar leden kunnen terugzien op een zeer geslaagde St. Nicolaasviering. Programma voor zaterdag 12 dec.: Duinranders b - Meervogels '31 c 2.30 u. Alkmaarse Boys j - Duinranders c 2.30 u. HSV f - Duinranders d 2.30 u. Voor zondag 13 december is het pro gramma: WGW - Duinranders 2.30 u. Duinranders 2 - Alkm. Boys 4 2.00 u. Flamingo's 2 Duinranders 3 2.30 u. SVW 9 - Duinranders 4 2.30 u. Meervogels '31 5 - Duinranders 5 2.30 u. Duinranders 6 - SVW 10 2.00 u. Duinranders 7 - Berdos 9 12.00 u. Duinranders 8 - SVW 12 12.00 u. Duinranders a - Apollo '68 a 10.00 u. Programma voor zaterdag 12 dec.: Schoorl asp. b - Vrone b 2.30 u. Programma zondag 13 december: Schoorl - Petten 14.00 u. Schoorl 3 - KSV 4 12.00 u. Alk. Boys jun. 3 - Schoorl 10.00 u. St. George asp. a - Schoorl a 12.00 u. Denkt u om Pool 23 - 24, die moeten gelijk ingeleverd worden. BERGEN Het bezoek van de Sint kwam dit jaar wel op een heel vroeg tijdstip. Reeds om half negen stapte de goedheiligman vergezeld van twee Pieten de school binnen. Hij werd luidkeels toegezongen door de drie hoogste klassen. Na een korte be groeting begaf hij zich naar de fees telijk versierde zolder, waar klas één> twee en drie gespannen zaten te wachten. Ruim een uur lang hebben de kleintjes zich vermaakt. Na af loop werden in de klassen de ca deautjes uitgedeeld. De dag er na was er feest voor de gehele school. Op de grote toneel zolder was de Popstudio van Hin- derik de Groot opgesteld. Ruim an derhalf uur wist Hinderik zijn toe- schouwertjes te boeien .De aardig ste momenten waren die, wanneer De Groot zijn publiek bij het pop pentheater betrekt. Een soort 'Living Theatre'. De creaties van Hinderik zijn werkelijk zeer groots. Met ple zier kan worden teruggezien op 2 geslaagde dagen. In ieder mens leeft onbewust Een groot en diep verlangen Naar vrede en naar harmonie, Leven verstilde zangen. Bereiden wij ons hart nu voor De vredevorst gaat komen, Hij maakt tot echte werkelijkheid De stille zieledromen. Laten we openen ons hart Voor Hem die wordt geboren, Hij schenkt de vrede en harmonie Wie Hem wil toebehoren. In deze stille tijd Word' Hem een plaats bereid Voor tijd en eeuwigheid. Maartje N. Zwaan. Advent en kerstfeestbericht. De maand december is altijd een tijd van veel activiteit voor het Le ger des Heils. De kerstfeestvieringen met bejaarden en met de jeugd vraagt veel voorbereiding, maar ook de adventstijd heeft veel bekoring en daarom nodigen wij u uit voor de komende bijzonderheden. Zaterdag 12 december geven wij vanaf half vier een gezellige open middag in het Dorpshuis waarin iedereen waarmee wij in de afgelo pen 25 jaar dat het Leger des Heils in Bergen is op een of andere wijze contact hebben gehad hartelijk wel kom is. Ondermeer zal dan vertoond worden de Legerfilm: 'Met hart en hand'. Wij rekenen op veel bezoek, ook voor de 3e adventssamenkomst op zondag 13 december, 10.00 uur die geleid zal worden door Br. en Zr. Spreewen- berg van Amsterdam korps Haar lemmerplein. Dinsdag 15 december wordt de huis- aan-huis-collecte gehouden onder veel dank wat u in deze ieder jaar voor ons deed, de kerstpot staat vrij dag en zaterdag de 18e en 19e op straat. Het bejaarden en het jeugdkerstfeest is op 21 en 22 december in hotel De Oude Prins. Op vrijdag 18 dec. a.s. te 20.00 uur in de Roode Leeuw zal de vereniging een film presenteren Ze meent er goed aan te doen voor leden en alle andere inwoners ook eens een goede film in ons dorp te brengen. Deze keer onder de titel: 'Twee bolhoeden naar Londen'. Onder de bolhoeden zitten twee jonge mijnwerkers uit Wales, die een prijs gewonnen hebben en deze in Londen gaan incasseren. De film geeft veel meer dan de titel doet ver moeden. Er wordt niet alleen een goed verhaal gegeven, maar ook een historisch en filmhistorisch docu ment. Engeland vlak na de oorlog. Een verarmd volk maar met een hartverwarmende homogeniteit. Een na-oorlogse Britse humoristische film. De ouderen onder ons kun nen daarbij goede herinneringen op wekken, de jongeren kennis nemen van een tijd zo pas geleden. GEBOREN: Niels Antonius Johannes z. v. Th. C. J. Beentjes en D. C. M. v. d. Klugt. Tamara Cornelia d. v. H. C. van Zijl en M. C. V. Kaldenbach. Eva d. v. A. Stam en Y. G. M. Cedee. ONDERTROUWD: Hendrik de Vries, Emmen en Rens- ke Schoorstra. Jan van Oostrom, Zaandam en Marvel V. C. Ilario. Hermanus W. Otte, Alkmaar en Jo hanna C. M. Pepping. Nicolaas W. Ligthart, Alkmaar en Clasina M. J. Ooijevaar. Bernard van Wissen, Alk maar en Marianne A. E. de Jong. Lourentius C. J. G. Houtenbos en Catharina F. M. Slinkert. Cornelis Ruiter en Catharina J. Bierman, Velsen. GEHUWD: Hermanus Th. Prinsen, Ulft met Trijntje Bajema. OVERLEDEN: Jacoba C. Brassem, 78 jaar, w/v J. Bakker. Grietje Otten, 82 jaar. Ma ria C. Bakker, 69 jaar, e/v J. Beeld man. aangemeten door CONTACTLENZENSPECLALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op recept van uw oogarts, worden snel geleverd. ÖX2SC*K§<3S£aK§Cgc£<S<3gcK8<IlSaB«<5£aK»CSc>HSegcU»^

De Duinstreek | 1970 | | pagina 1