Interview met Provadya?-er weekblad Hennie van Dijk Jaaroverzicht 1970 1 3 •g ol ,SUI iS oo ale n c pr les >gi >26 dit in orl *81 K 2e BLAD DONDERDAG 6 JANUARI DE DUINSTREEK JUNI MAART E JULI APRIL AUGUSTUS >OR 37 EN FOC [GE sio-t 301'1 afgenomen, daarin weer terug te ke ren. De carnavalsvereniging ’De Kwalle- trappers’ hield een vrolijke bijeen komst waarbij het orkest ’De Prut- stampers’ van haar vakbekwaamheid deed blijken. Voor de vereniging Al gemeen Welzijn hield de heer We ber een causerie over de bewoon baarheid van onze wereld. FEBRUARI Jan Strijbos sprok voor Algemeen Welzijn, de Kwalletrappers organi seerden in de sporthal een groots kinderfestijn en daaraan voorafgaan de een optocht. Het Schoorlse toneel gezelschap voerde ’De kat en de strafschop’ op in enkele bejaarden tehuizen. En dan de kabelbaan, inmiddels van de tafel geveegd door de gemeente raad. In ons nummer van 19 februari >p z isch ag Vlas afoc B< 139 2, !027 loet 02 nk, p >tar ige voor 18 I waard om in te bijten.” „Houd op flirt, of ik bonsjour je de deur uit.” Teun zette de doos neer en hief in kwasi-wanhoop zijn armen omhoog. „O, wat zijn vrouwen toch rebels. Kunnen nooit de waarheid horen, al klinkt die nog zo vriendelijk.” „Teun, ga aan je werk en houd je mond. Ik kom nooit klaar voor ze thuis zijn.” Hij bukte zich. „Ik help je toch?” „Wat zal ’t nu gauw in orde zijn,” antwoordde ze, terwijl ze voorzichtig een aantal aangeklede poppen één voor één in dozen deed. „Geeft ’t nog wat?” „Wat? Wat bedoel je?” „Mijn hulp.” „Straks. Een kop thee met een koekje.” „En overuren?” „Maken we niet op zaterdag. Hoewelsinds hier een ver velend jongetje over de vloer placht te komen, zullen we ze wel eens moeten maken. Die overuren.” „Ik wil jullie ’s avonds best komen helpen, dat weet je.” „Het is vrouwenwerk.” „En je vader dan?” „Dat is heel iets anders. Die knipt alles pas.” Hij kroop over de grond, kleine stukjes stof in de doos depone rend. „Waarom gooien jullie dit allemaal op de grond? Extra onnodig werk.” „Zeg dat maar eens tegen vader en Anneke. Die zijn de zondaars. Ik zit altijd hier te werken en kijk eens onder mijn tafel.” Hij kwam half overeind en keek in de aangegeven richting. „Jij naait alles, hè?” „Ja. Anneke werkt het af. Knoopjes en strikjes. Ze is heel pre cies.” „Jij dan niet?” „Jawel, maar op een andere manier.” „Welke manier?” Hij keek haar ondeugend aan. „Schiet op. Ik voer door jouw geen steek uit.” „Ja, baas.” Hij bukte zich opnieuw. Gedurende enige tijd raapte hij de stukjes stof op en schoof steeds dichter naar haar toe. Hij zag haar genylonde benen en een paar stevige kuiten. Op een gegeven ogenblik kon hij de lust niet bedwingen en kneep haar in een enkel. Elsje gaf een gilletje, wankelde, terwijl ze een doos met poppen liet vallen. Teun ving haar lachend op in zijn sterke armen. Ge durende enkele ogenblikken hield hij haar zo vast en keek in het verschrikte gezicht van het meisje. Plotseling ontdekte hij iets in haar dat hij tot nog toe niet gezien had. Dit is een vrouw die intens kan liefhebben, wist hij op hetzelfde ogenblik. Lang zaam trok hij haar dichter naar zich toen en voor hij wist wat hij deed, drukte hij zijn lippen op de hare, hard en dwingend. Hij zag dat ze haar ogen sloot. Nogmaals kuste hij haar, nu zachter. Er kwam beweging in haar. Met een ruk sloeg ze haar slanke armen om zijn hals en drukte hem steviger naar zich toe. De vierde kus die hij haar gaf beantwoordde ze met zo’n vuur dat Teun ervan schrok. Der traditie getrouw geven we hier onder in chronologische volgorde weer een résumé van de belangrijk ste gebeurtenissen van het afgelopen jaar. openbare bijeenkomst in de Roode Leeuw plaats waar de nieuwe raad zich presenteerde. De wethoudersverkiezing ging enigs zins de mist in op deze bijeenkomst want men kwam niet tot elkaar. In Bergen vond een bijeenkomst plaats met de Amoco, collega Kof- man schreef een bijzonder deskun dig artikel hierover onder de kop ’Amoco ging door de knieën voor alternatieven van Gasalarm’. Drie maanden later zou blijken dat de Amoco zich niet aan de toen gedane afspraken hield. De 50-jarige voet balvereniging Schoorl hield ’n.jeugd- tournooi en de ponyclub van de Duinridders organiseerde een con cours. De gemeenteraad behandelde het rechercherapport inzake het bouwbeleid van het ministerie, al thans het résumé daaruit. NOVEMBER Er werd deze maand de beloofde hearing over de randweg gehouden De maand der gemeenteraadsverkie zingen, de samenstelling der nieuwe raad is u inmiddels wel bekend, zij heeft wel een verjonging ondergaan. De evenementenlij st der beide WV’s kwam uit, het badseizoen werd ge opend te Camperduin door ene Arie Droogewaard uit Lutjebroek en er werd een autocross gehouden. De heer Rietveld opende de bar Alta mira, de korfbalvereniging bestond 1 jaar en dan vond een internatio naal drumconcours plaats op het sportpark. Schoorls Gemengd Koor bracht in de Toeristenkerk het Stabat Mater van Dvorak ten gehore voor een enthou siast publiek. Het paviljoen van de heer Minkema te Camperduin werd door brand verwoest en D ’66 lan ceerde het idee de publieke tribune te laten meespreken tijdens de open bare raadsvergaderingen. Pastoor Herzberg was 12i/a jaar pas toor in Schoorl en in Schoorls’ cen trum werd een braderie gehouden. De eerste steen voor het Dorpshuis werd gelegd door de jongste en oud ste inwoner van Schoorl, streefda tum voor de opening van het Dorps huis is 21 mei 1971. De raad verleende weer de jaarlijkse subsidies aan verschillende vereni gingen en instellingen, verder kon de pubileke tribune desgewenst zijn mond opendoen bij de behandeling van de begroting. Te Alkmaar overleed de heer Th. Vegter, die actief was voor veel plaatselijke verenigingen, in het bij zonder voor de WV Groet-Camper- duin. gen openbaar te maken. De bevrij dingsdag met de daarbij behórende festiviteiten was weer een succes en de heer Aarsen opende zijn geheel verbouwde winkel aan de Laanweg. De Schoorlse gemeenteraad sprak langdurig over de plannen van de Amoco, aan de heer W. Bant werd per 1-1-1971 ontslag verleend als hoofd der OLS te Groet en er werd afscheid genomen van enkele leden die niet meer in de per september optredende raad zouden terugkeren. De jaarlijkse lampionoptochten wa ren weer een succes, de ruitersport- dag slaagde, ondanks de regen die de hele dag neergutste. Er vond een SEPTEMBER Op de eerste dinsdag van deze maand kwam de in juni gekozen nieuwe gemeenteraad voor het eerst bijeen. De heren Muelink en Le Belle werden tot wethouder benoemd. Te leurstellend voor de grootste fractie in de raad, Gemeentebelangen. De Schoorlse Ijsclub startte een trai ning voor de schooljeugd op zater dagmorgen, een eclatant succes, want ook nu is de opkomst nog groot, het aantal deelnemers neemt nog toe. MEI De 15e van deze maand vond de opening plaats van onze nieuwe drukkerij, er werd een speciale Duin streek uitgegeven, en de leerlingen der lagere school te Catrijp maakten een excursie door het nieuwe bedrijf. In de gemeenteraadsvergadering werd besloten de gastenstatistiek af te schaffen, de heer G. A. Vis werd met algemene stemmen benoemd tot ambtenaar der burgerlijke stand. Verder werd gesproken over de wen selijkheid de commissievergaderin- „Wat is dat nou toch allemaal daar in die oude boerderij van Kroon. Wat speelt zich allemaal af in die gam mele zeventiende eeuwse ’Ons Ge noegen’. Is het inderdaad een ’drug hol’. Is het zo dat binnen de bouw vallige muren van dit voormalige veehouderspand de Schoorlse jeugd bezig is te degenereren? Moeten wij ouderen hier niet met spoed een halt toeroepen? Gemeentebestuur inscha kelen, politie verzoeken in te grijpen, voordat er erge dingen gebeuren in deze groep, kom hoe noemen zij zich ProProO ja, dat zal wel Provadya, goed Provadya dan.” Talloze, met name wat oudere, inwo ners van Schoorl stellen zichzelf en anderen deze vragen, Men vindt zich eigenlijk te weinig geïnformeerd over deze groep jongelui, wil er toch meer van weten, maar hoe? „Laat iedereen komen kijken, de deur van de boerderij staat open, eenieder is welkom en zal hartelijk worden ontvangen. Men kan er zijn of haar zegje doen, met ideëen ko men, kritiek leveren, wij zijn er ont vankelijk voor.” Dit zegt zoals hij binnen de vere niging wordt genoemd, ’praatpaal’ Hennie van Dijk, de dertigjarige bij het RCN werkzame elektrotechnicus, getrouwd en vader van twee kinde ren. De enthousiaste Provadya?-er Hen nie van Dijk praat inderdaad graag over de Schoorlse groep. Over het ’langharig tuig’, goed laat men ze zo noemen, maar werkschuw, nee, dat zeker niet, zegt hij. Wat is nu precies de betekenis van Provadya? en wat stelt men zich tot doel. Hennie van Dijk: „Wat wordt ons binnen de maatschappij nu nog ge boden aan vermaak en cultureel werk. In bijvoorbeeld dorpshuizen wordt commercieel gedacht. Boven dien, wanneer er een, pakweg, mu ziekavond wordt gegeven dan word je geacht naar die muziek te luiste ren. Bij ons is dat niet, wij bieden op één avond meer opdat eenieder kan doen waar hij zelf zin in heeft. Er wordt niets aan verdiend. In de boerderij leren wij nu al met elkaar te functioneren, met elkaar een gemeenschap op te bouwen waarin we allemaal mens zijn. Bij ons is de sociale status verdwenen. Het gezag, zoals dat binnen onze structuur nog bestaat, verandert in onze groep in een gezag vanuit ons zelf, omdat je je op een bepaalde manier opstelt. Een sociaal werker, die vrij regel matig bij ons in de boerderij komt, heeft een enorme inbreng waardoor wij goede ideëen opdoen. Iedereen heeft bij ons zijn inbreng en het ple zierige is, dat er ook gebruik van wordt gemaakt.” Naast het als groep goed te leren functioneren wil Provadya? activi teiten organiseren voor de inwoners van de gemeente. Men is bezig met muziek-werkavonden, strandavon- den, avond voor kampeerders en an dere zomergasten, kinderprogram ma’s en kerkdiensten. Deze laatste twee programma-onderdelen zijn al een doorslaand succes gebleken. Tot nu toe werd de kinderen in de boer derij een filmmiddag aangeboden. JANUARI Door de carnavalsvereniging was ten behoeve van het zwembad ruim 100 gulden ingezameld. Op de Schoorlse ijsbaan werden door de kinderen van de drie plaatselijke lagere scholen wedstrijden op de schaats gehouden. In de gemeenteraad hield burge meester Stronkhorst zijn nieuwjaars rede en later in de vergadering werd gemeentesecretaris Vis als zodanig 'beëdigd. De heer Muelink, toen nog raads lid, en met hem de gehele KVP- fractie verlieten de raadszaal om eerst nadat de heer Vis de eed was „Dus ik houd je van je werk af? Laten we dan eerst maar wat doen. Drinken we straks nog een kopje.’” „Wou je meehelpen?” „Waarom niet? Opruimen kan ik altijd. Als je maar zegt hoe ik het moet doen.” Ze begon langzaam te lachen. „Die pret zullen we hebben.” Ge lijk kwam ze overeind. „Kom dan maar mee, waakhond. Gek ’t geeft me toch een veilig gevoel.” „Je zegt maar wanneer ik moet blaffen.” „O jijik begrijp hoe langer hoe meer waarom Anneke gek op je is.” „Is ze dat werkelijk?” Elsje gaf hem een por in de zij. „Dat zul jij niet weten, zeg. Anneke vertelt me ’s avonds op bed altijd alles.” De jongen deed of hij hevig schrok. „Hè? Alle mensenals ik dat geweten had zou ik het nooit gedaan hebben.” De reactie was geweldig. „Wat heb je dan met haar gedaan?” Hij zag haar ogen groot worden. „O, gezoend en geknuffeld. In m’n wagen. Maar ze vertelt je toch alles, zei je?” Er kwam ontspanning op haar gezicht. „Naar jong, je deed me schrikken.” Teun deed net of hij verontwaardigd was. „O ja? Schrok je? Waarvan? Wat denk je eigenlijk wel van me, juffrouw Greven- berg?” Ze omklemde even zijn stevige schouders. „Dat je een akelige plaaggeest bent.” Ze gaf hem een duw. „Schiet op, naar de ka mer. Je wilde me toch helpen?” „Met waakhonden moet je altijd voorzichtig zijn,” oreerde hij plechtig. „Zeg op z’n tijd maar wat lieve woordjes tegen ze en vertroetel ze af en toe, dan eten ze uit je hand.” Getweeën betraden ze de kamer. „Je zult bij Anneke wel niets tekort komen, veronderstel ik.” „We hebben het niet over Anneke.” Ze bleef ineens staan, hem onderzoekend aankijkend. „Je bent een flirt. Dat merk ik nu pas.” „Wat is dat, een flirt? Is dat Haags?” Haar gezicht betrok. „Praat niet over Den Haag. Dat vind ik niet prettig.” „Zo je wilt. Zo, baas, zeg maar wat ik moet doen.” Het meisje keek naar de keurige vouw in zijn broek. Ze schudde haar hoofd. „Zo kim je niet helpen. Zonde van je kleren.” Hij keek rond. „Zal ik stofzuigen?” „Nee. Eerst moeten al die lapjes opgeraapt worden. En Wat er nog meer ligt.” Ze wees naar de grond. „Die knoopjes bijvoor beeld.” Elsje nam een lege doos van de tafel en reikte hem die aan. „Daar kun je alles indoen. Zoeken wij het wel uit.” Hij knikte. „Oké, uw dienstwillige dienaar. Als ik in de weg kruip geef je maar een schop.” „Ik pas wel op.” „Waarom?” „Ik heb geleerd dat honden ook wel eens kunnen bijten.” Hij keek haar enkele seconden onderzoekend aan. „Ja,” ant woordde hij knikkend. „Zo te zien ben je nog best de moeite Achter het zeer lange, tot dikwijls voor de ogen hangend haar van dit ’tuig’ gaat toch nog wel een eer lijk gezicht schuil. Het gezicht van jongelui die de maatschappij niet mijden maar zeer positief zijn in hun alternatieve opvattingen. Zij maken tenslotte deel uit van de gemeen schap en willen op hun manier deze gemeenschap dienen. De inspiratie hiervoor willen zij opdoen in hun clubhuis, de oude boerderij, waarin geen koeien meer zijn gehuisvest, maar van waaruit wel degelijk een boegeroep zal klinken, als ’t Schoorl se gemeentebestuur Provadya? hun huis zou ontnemen. Uit verdere informaties blijkt dat al cohol de remmen wegneemt en het druggebruik neemt de drijfveer weg. Wanneer wij ons zouden laten voor lichten door deskundigen, dan kwam er uit de bus dat het druggebruik minder gevaarlijk is dan de alcohol, en dat de houding van de maat schappij tegenover de drugs hypo criet is. Wij vinden een eerlijke hou ding aan te nemen, door de drugge bruikers de toegang tot de boerde rij niet te ontzeggen. Er is alleen ge steld houdt het in je eigen kring en propageer en stimuleer het niet. Dit zelfde geldt ten aanzien van het al coholgebruik. Een flesje bier door iemand meegebracht, goed zelf we ten, maar een krat gaat er zo weer uit. Onze boerderij is een trekpleis ter voor handelaren in drugs, maar wij nemen geen enkel contact met deze mensen.” DECEMBER De heer Bant nam afscheid als hoofd der openbare lagere school op een bijzonder drukbezochte receptie. Ge huldigd werd ook de heer N. Kaag, hij presteerde het om liefst 50 jaar zitting te hebben in het bestuur van Het Groene Kruis. Officieel kreeg het publiek tijdens een raadsvergadering spreekrecht, verder stuurde de raad een motie naar Den Haag over de activiteiten van de Amoco en de burgemeesters van Schoorl en Bergen schreven aan dezelfde Company een boze brief. Met het gestelde hierin sloot de raad zich van harte aan. Met de wens dat men er in zal sla gen een voor alle partijen aanvaard bare oplossing te vinden, besluiten we het jaarverslag over het bewogen jaar 1970. in de Roode Leeuw. Hierbij kreeg de kerngroep alle gelegenheid met haar alternatieve plannen op de proppen te komen. Er werd door de deskun digen met aandacht naar geluisterd, hopenlijk neemt men een en ander ook ter harte en legt men de plan nen der kerngroep niet naast zich neer. Bij de bouw van het Dorpshuis werd de laatste fase bereikt, men bereikte hierbij het hoogste punt. Op de najaarsvergadering der beide VW’s werd weer uitvoerig over voor en tegen fusie gepraat, de Schoorlse VW, althans het bestuur kan wei nig meer doen op dit punt. De VW Groet lijkt nog niet zo gebrand op fusie, dit was tenminste aan de reac tie der leden te merken op de na jaarsvergadering te Camperduin. In de raad werd o.m. gesproken over het flatgebouw aan de Voorweg, er zal met de aspirant-bouwers een gesprek worden gevoerd. Een dame uit het publiek kreeg het woord toen over Provadya? werd ge praat, hiermee was de basis gelegd voor het meepraten van het publiek tijdens latere raadsvergaderingen. Sint Nicolaas hield zijn intocht, me vrouw Jansen-Breevaart trad na 48 jaar trouwe dienst uit het bestuur van Algemeen Welzijn en op toneel gebied vond een fusie plaats, men zal nu optreden onder de naam Ver eniging Amateur Toneel ofwel VAT ’70. OKTOBER De Stichting Dorpscentrum Schoorl hield in de Roode Leeuw een con- tactavond waarvoor jammer genoeg weinig belangstelling bestond. Dit was ook het geval op de 10e okto ber toen men het in aanbouw zijnde dorpscentrum kon bekijken. De be langstellenden konden met de vin gers van 1 hand worden geteld. De heer Koeman schreef in de Duin streek van 29 oktober een artikel over Jan van Scorel. Een weg die naar deze beroemde man was ge noemd had hij niet in Schoorl maar in Obervellach in Oostenrijk aange troffen. Gemeentebelangen hield een bijeen komst in de Viersprong, de heer Van Riessen werd opvolger van de heer Sleking als voorzitter. De kerngroep Randweg die al eerder van zich had doen spreken hield een bijeenkomst waar de bezwaren tegen de huidige plannen voor de weg achterom nog eens uitgebreid uit de doeken werd gedaan. De v.v. Schoorl vierde haar 50-jarig bestaan met een geslaagde feestre- ceptie in de Roode Leeuw. Er werd een openbare fractiever gadering gehouden door de KVP- PvdA en D ’66, ook Gemeentebelan gen heeft besloten voorafgaande aan een raadsvergadering openbaar frac- tieberaad te houden. De Duinridders organiseerden een concours hippique. Het kabelbaan- plan werd door de raad van de ta fel geveegd, alleen de heer De Leeuw stemde voor situering van een kabel baan. In de raadsvergadering werd gevraagd om benoeming van een ste nograaf, er werd verhit gediscus sieerd over de plaats van het zwem bad en er werd opgemerkt dat Schoorl bezig was een Bonanzadorp te worden in verband met het feit dat paarden smerige toestanden scheppen. Provadya? wil echter meer doen, zo als poppenkast, spelletjes gaan doen, zodat het een echte speelmiddag wordt. Tijdens de kerkdienst waarin nie mand pleegt voor te gaan worden zwaardere onderwerpen aangesne den, over en weer van gedachten ge wisseld in een sfeer, waarin de zwaarte niet merkbaar is, er wordt gezongen, gespeeld en spreekbeurten gehouden. Provadya? Schoorl zag in maart van dit jaar het levenslicht, een kleine groep jongelui maakte hun ideëen kenbaar. Het werd allemaal nog niet zo serieus genomen, de buitenwacht zag het nog niet, wat dat betreft is er in feite niet veel veranderd, of toch wel? Ja, want er is een rede lijk contact met het gemeentebe stuur. Functionarissen van de cultu rele raad Noord-Holland hebben be langstelling getoond, en zullen be middelend optreden waar het een subsidieaanvrage betreft. Wat vindt Provadya? van het druggebruik in de boerderij? Hennie van Dijk hierover: „Iemand is potentieel verslaafd, het doet er op een gegeven moment niet toe waar aan. De drugs spelen op het ogen blik door de hele maatschappij. Het kon eenvoudig niet uitblijven binnen de kring van Provadya? kwam ook het druggebruik. We hebben ons af- gevraagd wat eraan te moeten doen. Gesteld is toen door velen onder ons: de straat opschoppen. Wat doe je met een dronken kerel, goed ook niet we mogen die mensen eenvoudig niet aan zijn lot overlaten. Ik weet dat wij hiermee het risico nemen van een politieoverval, maar dat risico willen wij nemen. Alcohol is een van de meest verslavende middelen, hoe veel ongelukken er jaarlijks gebeu ren waarin de alcohol een grote rol speelt is onbeschrijflijk. Wanneer diezelfde alcohol nu zou worden in gevoerd, dan zou dit een veel grotere oppositie brengen dan de drugs, en terecht. verscheen een interview met de heer Ingwersen dat de gehele voorpagina in beslag nam. Er werd een schildersclub opgericht en verder maakten de Plattelands vrouwen een uitstapje naar Noorwe gen, althans middels een causerie door de heer Timmerman van de Volkshogeschool. Er kwam schot in de bouw van ’t lang verbeide dorps huis, de drumband vierde haar eerste lustrum en de Schoorlse brandweer hield haar jaarvergadering. Het pro gramma voor de viering van Konin ginnedag werd bekend gemaakt. Hennie van Dijk weet waar hij het over heeft wanneer hij praat over Provadya? Deze groep jongelui van ca. 15 jaar tot en dat maakt u zelf maar uit (ik ben dertig, zegt hij) met meer dan tweehonderd le den wil het wat meer begrip van de mensen, geen vooroordelen en roddelpartijen. De traditionele voetbalwedstrijd Kernploeg-Schoorl vond weer plaats, Schoorl won verdiend met 2-1. De heer Brede wout werd tot erelid van de EHBO benoemd en op 17 juli vond de heropening plaats van het in juni af gebrande paviljoen Minkema te Camperduin. De v.v. Schoorl organi seerde een strandloop en de drum band was in Zuid-Duitsland de gast van het plaatsje Gerbrunn. „Oké, kleine geschenken onderhouden de vriendschap, zullen we maar denken. Het kan nooit kwaad als ik de zus van An neke tot vriend heb.” Haar gezicht betrok. „Dus je deed het met een vooropgezette bedoeling?” „Doe niet zo dwaas, Elsje. Ik wil je alleen maar een ple ziertje doen, zonder meer. Ik zag het bij Nielsen in zijn nieuwe souvenirwinkeltje en dacht meteen: Dat is iets voor Elsje. Zodoende.” Ze zette het weg. „We gaan het voor de zondag houden. We hebben nog nooit zo’n mooi asbakje gehad.” „Jij,” verbeterde hij. „Het is niet voor jullie, het is voor jou. Voor Elsje Grevenberg.” Ze lachte hem vriendelijk toe. „Ik begrijp je, Teun. Daarom nogmaals mijn dank. Koekje bij de thee?” „Als je hebt.” „Onze enige luxe in de week. Behalve dan de bonbons waar jij mee aan komt draven, Anneke is wel een geluksvogel.” Hij merkte de bijklank op in haar stem. Er zat jaloezie in, en dat verbaasde hem een beetje. Waren alle vrouwen jaloers? Jammer dat er geen leuke, vlotte kerel was in haar leven. On getwijfeld was ze een schat, als ze van iemand kon houden. Een rijpe, gezonde jonge vrouw, met haar verlangens misschien en haar stille dromen. Met lieve ogen, tenminste als ze vrien delijk keek. „Wat staar je me aan? Is er wat bijzonders aan me te zien?” Teun schudde lachend zijn hoofd. „Ik dacht net dat het zo jammer is dat je je zo isoleert. Kom ook eens een zondag middag bij ons. Het is altijd gezellig. Of een avond in de week. Je bent toch nog jong?” Ze haalde haar schouders op. „Wat moet ik erbij? Je broer heeft een meisje, jij hebt Anneke en je zus heeft ook een galant. Daar pas ik toch niet bij?” „Ik zou niet weten waarom niet. Elmert is ook vrijgezel.” Er kwamen rimpels op haar voorhoofd. „Probeer je me te kop pelen?” Hij lachte breeduit. „Da’s een goeie. Jij bent nogal iemand om je te laten koppelen. Veel te bijdehand. Nu ja, je moet het na tuurlijk zelf weten.” Elsje ging er niet verder op in. „Nog thee? Want ik moet aan het werk. Ik heb beloofd er voor te zorgen dat de kamer aan kant zou zijn als ze terugkomen.” De fam. v. d. Garde belegde in haar hotel een voorlichtingsbijeen komst voor diegenen die b.v. logies met ontbijt verschaffen. Verder kon het bedrijf worden bezichtigd. De VVV Schoorl hield haar voorjaars vergadering waar onder meer over kringvorming werd gesproken. Voor de Plattelandsvrouwen sprak mevr. Hauer over toneel. De raad ging akkoord met het voor stel van B en W rente en aflossing te garanderen voor de bouw van 20 bejaardenwoningen waarvan de bouw inmiddels vordert. Verder was D ’66 weer actief door het stellen van een groot aantal vragen aan B en W en werd gediscussieerd over de boerderij waar de fam. De Boer in was getrokken. Er werd een excursie gemaakt naar de plaats waar de ka belbaan had moeten komen. Verder bestond Algemeen Welzijn 55 jaar. Mevr. Broekman uit Bergen sprak voor de Plattelandsvrouwen over ’t onderwerp ’samenleving in bewe ging’, de heer Wilbers sprak op een ouderavond van de OL school over onderwijsvernieuwing. Op de voor jaarsvergadering van de VW Groet- Camperduin werd de heer Gutker gehuldigd die al 35 jaar de pennin gen van de VW beheert. De heer Jb. Beeldman opende zijn nieuwe slijterij in Schoorls centrum en lang zamerhand begonnen de politieke partijen in Schoorl zich gereed te maken voor de a.s. raadsverkiezin gen. Op de laatste dag van deze maand vond een samensmelting plaats tussen de groepen Schoorls en Algemeen Belang, Gemeentebe langen was geboren. A. -JA

De Duinstreek | 1971 | | pagina 5