’Juffrouw’ Nuys 80 jaar SCHOORL iveek tot toeek N.BOS&ZN Dodelijk ongeval langs N.H. Kanaal ’Duintoppers’ hebben gebrek aan goed veld 02208-3326 ’Annemieke’weer vlot 1 15 jaar geleden Schoorl’s meest geliefde onderwijzeres oatt Veel mensenweten niet wat korfbal is I I I I I I de Molenweg de O.L School aan nam zij afscheid van 1 I B'U I a 1 i II ma' Oplage 8500 47e jaargang nr. 42 Donderdag 28 oktober 1971 Nieuws v. d. Schoorlse volleybalclub ’Sportief’ Rommelmarkt a.s. zaterdag foto W. de- Maaré Juffrouw Nuys, met haar drie zusters. DOKTERSDIENSTEN Vrije Drankenhal 10% KORTING OP ALLE WIJNEN t.m. 3 november 1971 JB.KAT I Correspondenten voor De Duinstreek Klachten over g Konijnen én kunst in Praat huis h/. Verschijnt huis aan huis te Bergen - Bergen aan Zee Schoort Schöorldam - Groet Camperduin - Petten Tuitjenhorn - Warmenhuizen - Koedijk ’Duinranders’ zag winst ontglippen MAKELAAR TAXATEUR lid N.B.M, HYPOTHEKEN EN ASSURANTIËN Pn ns Hêndriktflön 48 Bergen(NH) bezorging? F. DE BOER Algemeen Welzijn Officiële dealer voor Prisma, Helicon en Eterna horloges Weekenddienst Tandartsen in Bergen Ponyavontuur liep goed af Schaakclub Bergen ingeblikt j:- ZWANGERSCHAPS- GYMNASTIEK w® Dl de duinstreek J. M. NIEUWE SLOOT 17 ALKMAAR - TEL. (02200) 19291 OUDE PRINSWEG 27 BERGEN lN TELEFOON 2192 d ^JUWELIER. X il- J. M. er- M., N SCHOORL Korfbal wordt^ gespeeld op een vlak, rechthoekig veld van 90x40 meter. Het speelveld wordt door lijnen, evenwijdig aan de korte zjjden in drie even grote vakken A, B en C verdeeld. Het korfbalveld moet vlak, stroef, veerkrachtig én stof vrij zyn. Een goed onderhouden, kortgemaaid grasveld op behoorlijk gedraineerde bodem verdient de voorkeur. Het heeft Duinranders in de uitwedstrijd tegen Assendelft bepaald niet meegezeten. De bezoekers waren vrijwel de hele wed strijd dè betere ploeg. In de 20e minuut van de tweede helft resulteerde dit in een doelpunt van Sjakie van der Ploeg. Kort voor tijd echter wees scheidsrechter War- denaar naar de elfmeterstip, na een sliding buiten het strafschopgebied door Henk Ka- ger. Heel Duinranders protesteerde. Ook grensrechter Bertus Stam, die aantoonde dat dè af druk van de sliding duidelijk, bui ten het Ï6-metergebied lag, kreeg van de arbiter te horen: ’dat deze het anders zag’. Nou, en uitgepraat ben je. Riedijk van As sendelft voltrok het vonnis 1-1. De volleybal training voor de jeugd is donderdags van 5 tot 7 uur in de sporthal. Er zal in 2 leeftijdsgroepen worden geoefend. Opgave van nieuwe leden bij Evert Coenen, Duinweg 47- 49, telefoon 1419, of aan de sporthal. Het 57 meter lange beurtvaartschip ’Anne- mieke’ is weer vlot. Het schip was woens dagmiddag met 660 ton suikerbieten van x Kolhorn naar Puttérshoek, toen het ter hoogte van Koedijk kapseisde naar bak boord en vrij snel zonk. Hoewel zowel schipper J, J. Oudakker als deskundigen omtrent de oorzaak van het zinken van het nog pas in dok in revisie geweest zijn de schip in het duister tasten, houdt de Rijkspolitie in Bergen het erop dat het schip toch iets te zwaar geladen is geweest. Een ’zwakke plek’ in de scheepswand kon men moeilijk aannemen gezien het feit dat de ’Annemieke’ betrekkelijk nieuw is en zijn achtste reis maakte. Vrijdagmorgen begon men de lading bieten over te slaan in een ander schip. Donder dag in de namiddag was inmiddels de gi gantische drijvende bok ’Jumbo’ van het slopersbedrijf Goedkoop uit Amsterdam gearriveerd, voortgetrokken door ’n sleep boot en vrijdagavond arriveerde èen twee- de drijvende bok gesecondeerd door het MISTRATIE: M LEEGWATER (02209) 1268 en 1223 eu- en VOOR BERGEN B. Luif Nw. Bergerweg 1, Bergen Telefoon (02208) 3130 VOOR KOEDIJK, SCHOORL EN WARMENHUIZEN Dr. Brust Heereweg 272, Groet Telefoon (02209) 1288 Voor de plaatsing van nieuws uit de gemeente, bv. verenigingen enz. kan men zich zich wenden voor Schoorl: J. Minkema, Heereweg 369, Camper duin, telefoon (02209) 1685. Voor Bergen: H. Kofman, Russenweg 18, Bergen, telefoon (02208) 2229. Voor Koedijk, Warmenhuizen, Tuit jenhorn en Petten: K. Roos, H. W. Mesdagstraat 9, Scha- gen, telefoon (02240) 2183. Voor klachten over de bezorging van De Duinstreek die huis aan huis wordt bezorgd, kan men zich wenden tot de heer D. Schekkerman, Oos- terweg 6. Bergen. Telefoon (02208) 3981. ■na on oran ann aaani non VOOR Snijbloemen en kamerplanten bloembakken en droogbloemen heesters en rozenstruiken mest en kunstmest chrysanten v.a. 1 gulden per bos BLOEMEN- EN PLANTENKLWEKERIJ Dennelaantje 4 - Schoorl Telefoon (02209) 1852. ingeboord, omdat uit alle hoeken van de gemeente belangstelling bestond. Een gran dioze propagandastunt moest Schoorl wak ker maken voor korfbal. Een auto met spanborden voorafgegaan door de drum band reed door het dorp. Er werd een de monstratie wedstrijd gespeeld. Er volgde een kaarsenaktie. De vier werkers van het eerste uur brachten ieder drie tientjes bij een, zodat gestart werd met een saldo van 120, Schoorl had dus na Duinranders, Duintref- fers, Duinridders nu ook zijn Duintoppers. ,;Het gaat prima,” zegt voorzitter Hoede. Er wordt intensief getraind o.l.v. de heer Ger bers. Wie eenmaal het korfbal, één van de zwaarste sporten, heeft beoefend, kan het^ niet meer laten. Voor Ronnie Druiven was zelfs eenmaal trainen per week niet vol doende. Hij vroeg voor zijn verjaardag een korf om zomaar in de tuin te hangen om aan individuele training te doen. Hij prefereerde een eigen korf boven eep pols horloge en dat wil toch wat zeggen. De Duintoppers spelen in competitiever band, doch meer twaalftallen kunnen wor den ingedeeld, wanneer zich nog een aan tal jongens opgeeft van 8-18 jaar. Nadere inlichtingen kan men krijgen bij de heer Hoede, telefoon 2076. En tenslotte noè dit, en vooral aan hen die Duintoppers een goed hart toedragen, .financieel wat willen steu nen en... van'klaverjassen houden. A.s. zaterdag, klaverjasdrive om mooie prijzen in café Den Das, aanvang 20.00 uur. Een van baar beste vriendinnen, mevrouw Coenen, die nog in het ziekenhuis ver blijft, had op haar ziekbed een gedicht ge maakt, dat tijdens helrdiner door een an dere vriendin, mevrouw Margadant werd voorgelezen. En het is'nu juist de tekst, de. in houd van dit gedicht, waarin de hele mens juffrouw Nuys is opgesloten. 13 en 14 november a.s. organiseert de Schoorlse Konijnenfokvereniging ’De Duin streek’ wederom haar jaarlijkse clubten- toonstelling. Dit maal zal het zijn in het bosbuffet ’het Praathuis’ achter dè Roode Leeuw. Ongetwijfeld zullen weer vele tien tallen fraaie konijnenexemplaren te zien zijn. De tentoonstelling krijgt dit jaar ge zelschap van een aantal bijzondere attrac ties. Het bestuur heeft n.l. gedurende de expositiedagen de beschikking over de schilderijen, door leerlingen van de heer T. Sötemann vervaardigd. De heer Söte- mann komt uit Warmenhuizen en heeft daar een amateurschilderclubje. Hij toonde zich graag bereid de pastellen, merendeels stillevens, naar Schoorl te brengen. Voorts-zullen de van lucifers opgetrokken Hollandse molens van de heer Smit uit Aagtdorp op de tentoonstelling te zien en te koop zijn. Dus onthoudt u de data: 13 en 14 november in het Praathuis. Zij was niet alleen de schooljuffrouw die de eerste- en tweede-klassertjes via het 1 4- 1 2 zen aap, noot, Mies vertrouwd maakte met de ’grote school’, zij snoot neusjes en verwarmde voetjes, nam kinde ren op schoot, kortom zij was een steun en toeverlaat voor een ieder, voor groot en SCHOORL Op vrijdag 5 november 1971 te 20.00 uur zal deze vereniging haar 2e avond van het winterseizoen in de Roode Leeuw geven. Dan zal voor haar optreden de heer Niels Halbertsma uit Baarn met zijn nieuwste kleurenfilms met als onder werp: Een reis door Java en Bali ’70-’71. De heer Halbertsma die een vlot en boei end spreker is, geeft een persoonlijke bege leiding en zienswijze bij zijn films. Hij zal daarbij bijzondere aandacht vragen voor het grootse monument op Java uit om streeks 800: de Boroboedoer dat de laatste tijd zo in het nieuws is geweest. De vereniging laat verder weten dat er door de stichting Burgerschapskunde cur sussen^ worden gegeven. Men kan hiervoor inlichtingen verkrijgen en zich opgeven bij mevr. Van Ooyen-Flameling, Brederode- weg 1, telefoon 1826. OOK VOOR VAKKUNDIGE REPARATIES Jawel, zo hoort hette zijn,' maar vraag niet hoe het in Schoorl gaat. Echt, de korfbal vereniging die Schoorl rijk is wil niet doorgaan als veeleisend, maar wie de Duin toppers op de woensdagavonden van 7 tot 9 uur ziet trainen, zal moeten toegeven dat het veld veel te wensen overlaat. Voor spoedbehandeling op zaterdag en zon dag om 6 uur na telefonische afspraak met: J. P. v. d. Klei Russenweg 27, Bergen Telefoon (02208) 3885. Gepast, bescheiden en in intieme kring is haar tachtigste verjaardag gevierd. Dat was op 19 oktober. Afgelopen zondag bood juffrouw Nuys een twintigtal geno digden in de Roode Leeuw een diner aan. Vorige week zaterdagmiddag is nabij het politiebureau aan de Sportlaan de 7-jarige Robert Weggelaar van een pony gevallen en met zijn hoofd tegen een betonnen paal tje terecht gekomen. Na afloop van oefe ningen van de ruiterverenigirig op het ter rein aan de Molenweg (het oudere broertje Fred is lid van de ruitersportverehiging) mocht de kleine Robert even rijden. Bij de uitgang van het sporterrein schrok de pony van een bromfietser en gooide zijn berijder van zich af. Robert bleef met zijn voet in de beugel hangen en kwam met het hoofd in aanraking met de betonnen paal. Op het politiebureau wérd eerste hulp ver leend, waarna Robert onder doktersbehan deling werd gesteld. Hij bleek een gaatje in z’n hoofd te hebben en zijn handen be zeerd. Hij maakt t’ nu goed. Twee personen zijn vrijdagmiddag om het leven gekomen, toen hun auto op de weg langs het Noordhollands Kanaal in fron tale botsing kwam met een met zand ge laden vrachtauto. Een Volvo personen auto, bestuurd door de 56-jarige mevrouw W. ter Horst-Postma uit Neede (Ov.) werd totaal vernield. Mevrouw Ter Horst en haar 58-jarige echtgenoot B. JP. Ter Horst waren op slag dood. Alleen een hondje, dat achterin de Volvo zat, overleefde het on geluk. Het ongeval gebeurde rond half twee, toen de uit? de richting Den Helder naderende Volvo door onopgehelderde oorzaak plot seling de linker weghelft koos. De 23 ton zware vrachtauto, eigendom van de firma Schot en Zn. uit Oudorp en bestuurd door de heer H. T. Metselaar uit Koedijk, kon de auto toen niet meer ontwijken. Met een formidabele klap schoot de Volvo onder de vrachtauto. De vrachtauto, waar- SCHOORL Uit, de Duinstreek van 12 ok tober 1956: In verband met het zeer grote aan tal oud-leerlingen en de beperkte ruimte van de zaal, heeft de commissie gemeend toegangskaarten te moeten verstrekken voor de oud-leerlingenavond op 30 oktober. En uit de Duinstreek van 9 november 1956: Koninklijke onderscheiding. Naar wy by het ter perse gaan van ons blad ver nemen, is by Koninklijk Besluit van 5 no vember 1956, no. 20, aan mej. Nuys toe gekend de eremedaille verbonden aan de Orde van Oronje Nassau in goud. Diezelfde juffrouw Nuys is dezer dagen tachtig jaar geworden. Nog kerngezond, kwiek en vitaal, lachend, zingend en nog met volle teugen genietend van het leven, woont zij nu al bijna/ vijftig jaar in haar ’home’ aan de Burgemeester Peecklaari. van de vooras beide voorwielen afbra ken, schoof op zijn neus door en kwam te gen de vangrail langs het kanaal tot stil stand. Chauffeur H. T. Metselaar, die op gedeerd was, dankt zijn leven aan zijn hoge zitplaats. De Volvo werd daarentegen geheel uiteen-’ gerukt en kwam in de berm tussen wegdek en fietspad tot stilstand. Leden van de Alkmaarse brandweer moesten eraan te pas komen om de wrakstukken met een tweetal auto’s uit elkaar te trekken en los te zagen alvorens de lijken van de deerlijk verminkte slachtoffers konden worden ge borgen, Het Rijkspolitiekorps van Bergen en leden van de Alkmaarse gemeentepoli tie hebben het verkeer enkele uren moeten regelen om opruiming van de ravage mo gelijk te maken. Volgens de rijkspolitie zijn er geen aanwijzingen dat de Volvo te hard, d.w.z. harder dan 100 km per uur heeft gereden. Vlak? ’Nou, nou’. Stroef? ’Zo, zo’. Veer krachtig? ’Poe, poe’. En stofvrij? ’Tut, tut’, en tenslotte j90x40? Nooit van gehoord. En toch zijn dé Duintoppers enthousiast, ondanks het öchreinend tekort aan speel- accommodatie. Het trainings- en speelveld w aan de Smeerlaan achter het gymlokaal mag dan niet aan alle eisen voldoen, er wordt op gespeeld, zelfs in competitiever band. En wie .weet, welk terrein er in de toekomst nog eens voor de club is weg- gelegd.\ De Duintoppers hebben hun be staansrecht in ieder geval in hun nog maar korte bestaan bewezen. Met zo’n zestig ac tieve leden nemen? zij ’n belangrijke plaats in in het Schoorlse sportverenigingsleven*. Het was in juni van 1969 toen de korf balclub een Afeit werd. Tevoren was al maandenlang gestoeid rhet de plannen. Het was min of meer een gokje, omdat men niet wist in hoeverre er in Schoorl be- langstélling zou bestaan voor deze sport, hier nooit éerder beoefend. Een van de initiatiefnemers, de huidige voorzitter D. Hoede van het Hagedoorn- plantsoen, was lid van een korfbalvereni ging in Alkmaar. Hoe enthousiast je echter ook mag zijn, het telkens heen en weer reizen brengt uiteraard bezwaren met zich meQ. Toen dan, ook de heer Hoede de mo gelijkheden voor Schoorls korfbal besprak met: éen aantal kennissen betekende dit een eerste stêp. De algemene opinie in Schoorl was echter, dat het wel een ’plan Oost aangelegen heid’ zou worden, kon de grond worden GROENE KRUIS SCHOORL Sportlaan 2 MAGAZIJN op zaterdaguitsluitend ge opend 10.30-11.00 uur. Maandag t.m. vrij dag 12.30-13.30 uur. Telefoon (02209) 1738. bergingsvaanuig ’Redder’ van de firma Goedkoop, de ’Reebok’. Nauwlettend gadegeslagen door een steeds groter wordend aantal toeschouwers begon men zaterdagmorgen in alle vroegte met de voorbereidingen voor het lichten van het schip; Aanvankelijk ondervond men daarbij enige moeilijkheden met het aan- brengen van de hef kabels. Toen rond half twaalf de kabels werden aangespannen, kwam het schip centimeter voor centimeter omhoog. Spoedig daarna konden slangen van de pompinrichting van de. ’Redder’ in de verschillende rui men worden gebracht, zodat het schip spoedig zijn binding met de kanaalbo-£ dem verloor. Zaterdagmiddag, laat kon het schip ten slotte worden af gemeerd aan de Koedijkse kant van het kanaal met één van de sleep boten als toeziend voogd naast haar Over één ding was het publiek het inmid dels eens geworden: het kost wél een paar centen BERGEN Werd vorige maal met 4V2- 31/2 verloren van D.O.S., ook deze keer wist Bergen geen vuist te maken tegen het be zoekende Aartswoud. Het werd tenslotte een 5-3 nederlaag, welke reeds vroeg in de avond ingeluid werd door snelle neder lagen van F. Arp en E.' Jostmeyer. De gasten kwamen zelfs op 3-0, toen ook W. Meier capituleerde. Na het eerste tegen- punt van W. Punt volgden twee verras sende overwinningen van beide debutanten' H. v. d. Kamer en F. Oranje, zodat Ber gen zowaar nog op 3-3 kwam. Helaas had den mevr. Veis en H. Edelenbosch' toen een verloren stand in hun partij bereikt en opgeven was noodzakelijk. Aan eventuele promotie naar de tweede klasse hoeft Ber gen dit seizoen niet meer te denken. Braderie, kinderkermis, poppenkast en rommelmarkt. Het zal a.s. zaterdag in en rond de Schoorlse Rustende Jager gonzen van activiteiten, georganiseerd door de stichting vöor sociaal, cultureel jeugd en jongerenwerk. Het doel? Zoveel mogelijk geld in te zamelen om de verschillende werkgroepen in de stichting in de gelegen heid te stellen hun werk voort te zetten. Voor de rommelmarkt zijn vorige week za terdag goederen van de meest uiteenlo pende aard opgehaald. Fietsen, kleding, meubilair, boeken, een TV (wordt voor goed verkocht) enz. enz., teveel om op te noemen. De markt begint om twee uur en u zult daar een inwoner van Schoorl aan het werk zien die zich zal ontpoppen als een ware marktkoopman. O ja, en wat te den ken van de verloting, hoofdprijs een fiets (een nieuwe). Enfin, komt u zelf maar al lemaal naar het centrum van Schoorl, *t is voor een goed doel. h? ie .9 Ov J7 Bankrelatie: Alg. Bank Nederland N.V., Bergen Goöp. Raiffeisenbank. Schoorl én Bergen Ned. Middenstandsbank; Alkmaar Advertentieprijs 20 ct p. mm. Contracten speciale tarieven klein. En zij is het nog, deze juffrouw Nuys, die niet graag in de belangstelling staat, niet erg gelukkig is met publiciteit, wahneer het haar betreft. Maar deze vrouw aan wie Schoorl zoveel te danken' heeft, die ondanks haar tachtig levensjaren nog zo buitengewoon jong van hart is, verdient het toch zeker, dat dit op deze plaats met een paar regels wórdt gememoreerd. En wanneer zij door Schoorl loopt en iemand van ver in de vijftig groet haar, dan moet het voor een buitenstaander wel vreemd aandoen wanneer zij uitroept: „Dag lieve jongen, hoe gaat het?” Want die zelfde lieve jongen zat een halve eeuw ge leden bij haar in .de klas, zoals zo velen en het waren allémaal lieve jongens en meisjes, en ze zijn het nog. Kijk, zo was juffrouw Nuys en zo is ze nóg. Schoorl hoopt haar nog lang te bezitten. onder deskundige leiding Cursusgeld /25,voor 10 lessen. Inlichtingen bij E. COENEN, fysio-therapeut Duinweg 47-49, Schoor! TeL 1419 00 s 8 z z A A -

De Duinstreek | 1971 | | pagina 1