Schoorlse school erinnering aan 500 K raad vergaderde Onze buitengewesten omver Ingezonden s Vrouwenverenigingen wier pen scheidsmuren c z: kken 1 Kerstviering in sfeervolle Blinkert ‘Meesterlijk’ optreden combo koor van Th. Voogt en koopavond elke vrijdag van 7—9 Jr j F i 23 december 1971 Pagina 2 Klachten over Correspondenten voor De Duinstreek M Netto-opbrengst St. Nicolaas-aktie. Ruim 2 mille voor sport accommodatie VIOS. Succes voor kapper Schrieken Prijslijst St. Nicolaas-aktie Warmenhuizen Brandmelding Bergen nr. 2626 Schoorl nr. 1381 Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Milieubederf in Schoorl bezorging? Uitslag klaverjasdrive q i» Dorps-film Schoorl gaat in première Bridgeclub Schoorl EEK BERGEN aangemeten door Leverancier van alle ziekenfondsen van uw oogarts, SCHOORL wen PETTEN MODEHUIS de Ps. uur: 1 elders zes; na enige discussie werd besloten op terug te komen. DE SLAG VAN BERGEN Erg oud is dit gedenkteken nog niet, het werd onthuld op 30 september 1901 ter herinnering aan een groot aantal mannen dat méér dan honderd jaar vóór die datum was gestorven, om precies te zijn op 19 september en 2 oktober van het jaar 1799. Die mannen waren ruim vijfhonderd Russische kozakken; zij sneuvelden in ’De slag van Bergen’ en werden begraven op de plaats waar zich nu ongeveer het Russenmonument bevindt. (Zie voor 'De slag van Bergen’ het boekje ’Bergen in Kennemerland’ door H. Jellema). KEES WOKKE EN JAPIE DUIN In feite is de situatie rondom dit interessante stukje Bergen weinig veranderd: in de westelijke ervan gelegen bosjes werden enkele villa's gebouwd, het ge boomte langs de Landweg is hoger geworden en de eertijds rustieke Landweg werd een drukke verkeersader. Voor liefhebbers van details: de twee sprok kelaars rechts van 't monument zijn de Bergenaren Kees Wokke en Japie Duin. Gegevens o.a. ontleend aan ’Oude ansichten van Bergen’, waarvan de tweede druk in de boekhandel verkrijgbaar is. We danken het Bedrijf Gemeentewerken van Bergen voor het beschikbaar stellen van enkele gegevens m.b.t. het Rus senmonument. CONTACTLENZENSPECIALIST HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 Plaatsing in deze rubriek betekent niet dat de redactie zich met de inhoud kan vereni gen. Namens het bestuur: T. Tak, Esdoornplantsoen 69, Schoorl.. verantwoordelijk zei de voorzitter, HERVORMDE GEMEENTE Vrijdag 24 december, 22.00 uur: Ds. Wal stra m.m.v. Chr. Gem. Koor. Zaterdag 25 december, 10.15 uur: Ruï'ne- kerk ds. Ter Steege m.m.v. Koor Elkshove. Zondag 26 december, 10.15 uur: Ruïnekerk, ds. Ter Steege m.m.v. Kantorij. ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE Zaterdag 25 december, 10.00 uur: Ds. Van der Sluis sr. REMONSTRANTSE GEMEENTE Vrijdag 24 december, 20.00 uur: Kerstspel Amahl. Zaterdag 25 december, 10.30 J. J. F. Herrmann. EVANG.-LUTH. GEMEENTE Vrijdag 24 december, 23.00 uur: Ds. J. Mos- tert, Kerstnachtdienst. Zaterdag 25 december: Geen dienst. Zondag 26 december, 10.00 uur. Ds. J. Mos- tert. De redactie. Voor klachten over de bezorging van De Duinstreek die huis aan huis wordt bezorgd, kan men zich wenden tot de heer D. Schekkerman, Oos- terweg 6. Bergen. Telefoon (02208) 3981. GEREFORMEERDE KERK Vrijdag 24 december, 22.00 uur: Ruïnekerk gezamenlijke dienst ds. J. Walstra. Zaterdag 25 december, 10.00 uur: Ds. W. v. Galen. Zondag 26 december, 10.00 en 19.00 uur. Ds. W. van Galen. BERGEN De uitslag van de 10-weekse drive van de op 15 december gehouden klaverjaswedstrijdin de Oude Herberg is: le prijs waarde 100,mevr. Hilhorst- mevr. Botter. 2e prijs waarde 60.heren Jansen - v. d. Oord. 3e prijs waarde 40,de heren Clement - P. Briefjes. Marsenprijs, waarde 25.mevr. Snij ders - de heer Schouten. Troostprijs 10.dames Rensing Vos. KENNEMERSTRAATWEG 127 - HEILOO Het bestuur van T.C. Schoorl spreekt in ernstige mate haar verontrusting uit over de steeds toenemende verontreiniging van het bos aan de Heereweg tegenover de Raiffeisenbank, Dit bos ligt tussen de Hee reweg en de ingang van het tennispark, zodat het bezoek aan de tennisbaan immer gepaard gaat met een allerminst aange name passage langs de particuliere vuil stortplaats van enkele milieubedervers. In juli 1971 organiseerde T.C. Schoorl haar jaarlijkse open tennistournooi. Reeds toen moest de wedstrijdcommissie haar vele gasten temidden van het huisvuil van en kele a-sociale dorpsgenoten ontvangen. Dat een en ander de naam van ons dorp, en die van T.C. Schoorl in het bijzonder, niet ten goede komt zal duidelijk zijn. Tussen het huisvuil, dat altijd tijdens de donkere uren in het bos gestort wordt, be vonden zich enveloppen waarop het adres van een bewoner van dé Heereweg ver meldt stond. Een en ander werd reeds in augustus aan de politie gemeld. Het clan destien vuilstorten vindt echter nog steeds doorgang. Het bestuur van T. C. Schoorl zal in het komende jaar zeker niet in de dige situatie berusten. Tot hen die deze wandaden bedrijven zou den we willen zeggen: Mensen het is be ter slechte gewoonten vandaag na te laten dan morgen. De Schoorlse schoolraad kwam vorige week woensdag in De Blinkerd ter vergadering bijeen, voorzitter Le Belle merkte in zijn welkomstwoord op dat het inmiddels al weer een half jaar was geleden dat de schoolraad bjjeen was. Het was, volgens de heer Le Belle, een gedenkwaardige dag omdat net op die 15e december de onderwijs begroting in de Kamer werd behandeld. De agenda vermeldde verschillende punten, het onderwijs betreffende, bjj de be handeling van de ingekomen stukken bleek niemand van de aanwezigen precies te weten wanneer de bouwvakvakantie 1972 zal worden gehouden. Dit moest men echter wel weten omdat het niet wenselijk is dat de kinderen volgend jaar al weer naar school zouden moeten terwijl vader nog vakantie heeft. Men zal B en W verzoeken de schoolraad de juiste data mee te delen waartussen de bouwvakkers met vakantie gaan. Het blijkt dat in Schoorl de kinderen vijf weken zomervakantie krijgen en op de volgende vergadering hier weer wijl ook werd gesteld dat de uitgaven geen gelijke tred met hebben gehouden. De schoolhoofden zijn voor hun eigen school, 'Bergen, Europese Gemeente’ staat er op borden langs de invalwegen te lezen. Wat Bergen o.a. onder ’Europees’ verstaat, moge blijken uit enkele benamingen in de gemeente: Spaansepad. Europese School, Fransesteeg en Russenweg. Bij die laatste benaming willen we even stilstaan, want het is deze weg die ons voert naar het onderwerp van deze week: Het Russenmonument. Men kan moeilijk zeggen dat Bergen arm is aan monumenten. Naast de natuur monumenten zijn er enerzijds de talrijke gebouwen die als monument te boek staan. Anderzijds telt de gemeente diverse monumenten die de gedachte aan iets of iemand trachten levend te houden. Tot de laatste categorie behoort het Russenmonument, dat hier te zien is op een ansicht uit 1920 en of een foto uit 1971. Hieronder volgen de nummers waarop een prijs is gevallen van de St. Nicolaas-aktie. 1046 1117 2539 2733 2825 3408 3600 3621 3684 3686 3910 4112 4158 7746 7751 7769 7807 8288 8408 8623 8800 9104 9472 9712 10254 10489 10903 11148 11957 12011 12155 12245 12316 12405 12958 13570 13748 13808 13958 14384 14578 14601. De prijzen kunnen worden afgehaald bij Juwelier A. Ligthart, Dorpsstraat 142, War menhuizen, telefoon (02269) 1539. RUSLAND IN BERGEN Wat vele Bergenaren wellicht niet weten is het feit dat het stukje grond waarop het Russenmonument staat, sinds 6 november 1901 eigendom is van het Keizer rijk Rusland. Nog steeds verleent de gemeente Bergen hand- en spandiensten aan genoemd land door het monument en naaste omgeving voortreffelijk te onderhouden. Mag dit stukje Russische aarde van oorsprong Nederlands zijn (zou de wodka er goedkoper zijn?) de ruwe granietblokken waarop het wit marmeren kruis rust, zijn uit Rusland aangevoerd. Tot het begin van de Eerste Wereldoorlog werd er elk jaar bij het monument een rouwdienst vanwege de Russisch-Orthodoxe kerk gehouden. De laatste officiële Russische belang stelling voor het monument dateert van 22 september 1962, toen er tijdelijke zaakgelastigde van de Sovjet-ambassade Semionov samen met de militaire attaché Fjodorov naar Bergen kwamen om aan de voet van het monument een krans te leggen. Deze plechtigheid hield verband met de gebeurtenissen op 19 oktober 1812 toen Napoleon de terugtocht uit Moskou aanvaardde. NOT EN DOOTWEGH Het Russenmonument staat vlakbij het punt waar drie oude Bergense wegen samenkomen: de Notweg (reeds in 1650 zo geheten), de Kerkedijk (idem) en de Russenweg. De naam Russenweg dateert waarschijnlijk uit de periode waarin het monument tot stand kwam. Daarvóór stond de weg bekend als één van de vier ’doodwegen’, die alle naar de Ruïnekerk leiden. De Russenweg was - met de Kerkedijk - de 'Dootwegh van Saenegheest’. Op de ansicht is van deze we gen weinig te zien: tussen monument en het met riet gedekte huis op de ach tergrond is een smal pad zichtbaar, de Landweg, in onze dagen de brede ver bindingsweg met Schoorl. Zoals gezegd, het Russenmonument dateert uit 1901. Het werd opgericht op initiatief van de toenmalige Russische attaché in Den Haag: De Muller en in aanwezigheid van vele burgerlijke, kerkelijke en militaire autoriteiten onthuld. Van deze onthulling hopen we nog eens toto’s te publiceren. NED. HERVORMDE KERK Vrijdag 24 december, 23.00 uur: Ds. S. den Blaauwen, Kerstnachtdienst m.m.v. Zuid- Zijper Dameskoor. Zaterdag 25 december, 19.00 uur: Kerst feest zondagsschool. Uitsluitend specialistische behande ling. Brillen op recept van worden snel geleverd. PETTEN Op het concours dat de Tech nische Kappersclub te Alkmaar vorige week donderdag heeft gehouden, heeft kapper Jan Schrieken veel succes gehad. Hij won er met 117 punten de derde prijs; de eerste en tweede prijswinnaar hadden resp. 131 en 120 punten. Bronkhorst, dat de ruimte in de Blinkerd deze avond mede mogelijk had gemaakt. Een avond die een stap zou mogen bete kenen in de richting van nog meer samen werking. Vrede is een mooi woord, aldus mevrouw Bronkhorst, en dit zijn wij ons bewust nu geweld met geweld wordt be antwoord. Wij ouderen zijn blind voor pro testen van de jeugd, toch zouden wij moe ten luisteren, want niets kan veranderen, wanneer wij zelf niet veranderen. Hierna werd een aantal liederen gezongen door een koor begeleid door een combo, het geheel onder leiding van ’meester’ Th. Voogt. Dat dit, zoals altijd in uitste kende handen was, behoeft geen nader be toog. Het samenspel stond op een goed ni veau. ondanks de omstandigheid dat het koor op het balkon moest plaatsnemen in verband met de te kleine ruimte op het toneel. Hierop zou later het spel worden opgevoerd. SCHOORL Vrijdag 7 januari gaat de dorpsfilm Schoorl in première! Zoals velen zich nog zullen herinneren werd enkele ja- ren geleden door onze aktieve dorpsgenoot Alphons Leysen het plan gelanceerd een dorpsfilm te maken. Spontaan werd door de plaatselijke verenigingen, bedrijven, scho len en een groot deel van de bevolking me dewerking toegezegd. Er volgde daarna een tijd, waarop we bijna dagelijks de heer Leysen met z’n camera door bet dorp za gen snellen en veel van ’toen’ werd door hem op de gevoelige band vastgelegd. De film is geen ’story’ geworden, er was n.l. geen scenario, maar het is een bonte afwisseling van gebeurtenissen geworden. Maar juist die mengeling van gebeurte nissen maakt dat deze film zo interessant is geworden, we denken b.v. aan de brand van Het Zeepaard enz. En dat er belangstelling voor de Dorps film bestaat, blijkt wel uit het feit dat nu reeds ongeveer 300 plaatsen zijn besproken! We hebben van deze, in kleur gemaakte film al een klein voorproefje gezien en we zijn er van overtuigd dat de première en de zeker daarop volgende avonden een boeiende gebeurtenis zullen vormen in de schouwburgzaal van de Blinkerd. Om het geheel een wat feestelijke sfeer te geven heeft de directie van de Blinkerd zich de medewerking verzekerd van het nu zo langzamerhand in Schoorl bekende duo De Jokers, die tijdens de pauze en na afloop van de filmavond voor een gezellig stukje muziek zullen zorgen. WARMENHUIZEN Tijdens een j.l. vrij dagavond gehouden bijeenkomst in café de Ooievaar is de voetbalvereniging VIOS 2.250,rijker geworden. Als sluitstuk van de St. Nicolaas-aktie werden toen n.l. ten overstaan van notaris Waltjen de win nende nummers van deze aktie bekend gemaakt. Hanze-voorzitter J. Ligthart overhandigde aan de voorzitter van VIOS, de heer Jac. de Nijs, 2.25Ó,Tot dusver had de Hanze de opbrengst van de St. Nicolaas-aktie voor de inwoners bestemd, maar dit jaar wilde men de voetbalvereniging de hel pende hand bieden in haar pogingen een sportaccommodatie van de grond te krij gen. VIOS bleek zeer erkentelijk te zijn voor deze geste en men zal het bedrag doorspelen aan de aktieve supportersver eniging. Hopelijk zal het geschenk van de Hanze er toe bijdragen dat de door VIOS fel begeerde accommodatie spoedig zal verrijzen. R.K. PAROCHIE JOHANNES DE DOPER Vrijdag 24 december, 22.00 uur: Kerstvie ring liturgie, zang en muziek verz. het Jeugdkoor o.l.v. de heer Th. Voogt. 24.00 uur: Plechtige viering Nachtmis, zang en muziek wordt verzorgt door het Paro- chiekoor o.l.v. Corn. Jonker, orgel G. Duy- ves. Zaterdag 26 december, 9.00 en 10.00 uür: H. Mis (samenzang). 14.30 uur: Gez. kerstviering met de kin deren. Zondag 26 december: 9.00 uur: Hoogmis. 10.30 uur gelezen H. Mis. Al deze diensten worden gehouden in de Toeristenkerk te Catrijp. NED. HERV. GEM. VAN SCHOORL, GROET EN CAMPERDUIN Vrijdag 24 december, 22.00 uur: Groet, Kerstnachtdienst geleid door ds. W. Ph. E. van Kooten, m.m.v. de Fanfare. Zaterdag 25 december, 10.00 uur: Schoorl, ds. W. Ph. E. van Kooten m.m.v. Kerkkoor en musici. 16.00 uur Kerstfeesviering zondagsschool. 18.30 uur: Groet, kerstfeestviering van de zandagsschool. EUROPESE PAROCHIE VAN ST. BENE- DICTUS Vrijdag 24 december, 22.00 uur: Gezongen Nachtmis. Zaterdag 25 december, 7.00 uur: Gezinsmis. 10.15 uur: Dagmis. 14.00 uur: Kindje wiegen. Zondag 26 december, 9.00 uur: Mis met kerstzang. 10.15 uur: Mis met kinderkoor. 11.30 uur: Mis met kerstzang. PETRUS EN PAULUS KERK Vrijdag 24 december, 10.00-10.30 en 17.30-18.00 uur: Biechtgelegenheid. 19.30 en 22.00 uur: Ritmische Mis m.m.v. het jongerenkoor en band. 24.00 uur: Nachtmis m.m. Herenkoor. Zaterdag 25 december, 10.30 uur: Eucha ristieviering. m.m.v. het Kinderkoor. 15.00 uur: Kindje wiegen, m.m.v. school kinderen. Zondag 26 december, 9.30 Hoogmis m.m.v. Herenkoor. 11.15 uur: H. Mis met Nederlandse liede ren. TUITJENHORN Onder grote belang stelling van vrienden en klanten heeft lo- co-burgemeester Q. Molenaar j.l. dinsdag de geheel verbouwde en gemoderniseerde zaak van de heer Hoogeboom aan de Dorpsstraat 38 heropend. Aangezien de winkel te klein werd heeft men de verkoopruimte liefst twee keer zo groot gemaakt zodat de te verkopen arti kelen op een meer overzichtelijke wijze konden worden opgesteld. En wie op deze dinsdag dan ook een kijkje nam in de zaak, kon met eigen ogen aan- Uitslagen van 20 december 1971 zijn: A- lijn: 1 Hoonig-Jansen 531/2. 2 Bogaardt- Nieuwland 50 Fam. Beeldman 47V2. 4 Mevr. Nolf-Suurbeek 43%. 5 Roos-Half 43. 6 Lensing-de Bruin 42. 7 Mevr. Arpeau -de Ruiter 32. 8 Dames Bullooper-Hoog- vorst 24 punten. B-lijn: 1 Haasbroek-Bekker 68U2, 2 Barel- Korsloot 65. 3 Pruimboom-Böhmerman 62*/2. 4 v. Weelex-Half 58. 5 Mosch-v. d. Oort 53 6 Roos-Deurloo 52*/2. 7 Mej. Ha- ring-Beukers 51. 8 de Jong-de Boer 48. 9 Mevr. Paarlberg-de Boer 46U2. 10 Dames Jansen-Kuiper 34% punt. C-lijn: 1 Dapper-Heijstek 5OU2. 2 Ens-Ens 40%. 3 en 4 Fam. Mul en Vos-de Vries 38‘/2. 5 Mevr. Timmermans-Nieuwland 36. 6 Me vrouw Bogaard-Nieuwbuurt 33. 7 Fam. Slooten 31V2. 8 Fam. Seinen 29%. 9 Mevr. Timmerman-Bes 26 punt. elke school dient voor de begroting 1972 op te geven wat men aan leermiddelen denkt nodig te hebben. In de vorige school- raadvergadering is gesproken over het ge brek aan brandblussers e.d. in de scholen, maar, aldus de voorzitter, deze zaak loopt nu. Er is een rapport over dit punt on derweg naar B en W. Men zag graag een demonstratie van de brandweer voor zo wel het onderwijzend personeel als voor de leerlingen. Met een brandweerwagen het schoolplein op bijvoorbeeld en dan een deskundige uitleg van iemand die dat kan. En dan samen een binnenbrand blussen, grapte iemand. Bij de rondvraag kwam de gevaarlijke situatie te Groet aan de orde nu een ge deelte van de Heereweg is geasfalteerd. Men rijdt daar soms 90 km. Gepleit werd voor waarschuwingsborden en snelheids controle. De gemeente wil daar zelf deze controle uitoefenen maar het daarvoor be nodigde apparaat is vrij duur. Tot slot werd gesteld dat het prettig zou zijn als ook het bijzonder onderwijs mee zou gaan praten, waarna in principe werd besloten om op woensdag 26 januari a.s. weer bijeen te komen in De Blinkerd. Voorzitter Le Belle besloot de vergadering met de wens dat iedereen veilig zou thuiskomen en dat niemand harder zou rijden dan 50 km. Voor de plaatsing van nieuws uit de gemeente, bv. verenigingen enz. kan men zich zich wenden voor Schoorl: J. Minkema, Heereweg 369, Camper duin, telefoon (02209) 1685. Voor Bergen: H. Kofman, Russenvzeg 18, Bergen, telefoon (02208) 2229. Voor Koedijk, Warmenhuizen, Tuit- jenhorn en Petten: K. Roos, H. W. Mesdagstraat 9, Scha- gen, telefoon (02240) 2183. Zoals de lezer zich wellicht nog weet te herinneren heeft men gepoogd een onder wijscommissie van de grond te krijgen. De heer Le Belle gaf hierover een stukje ge schiedenis weg. in januari was afgespro ken dat de verschillende oudercommissies zich over de onderwijscommissie zouden beraden maar in juni bleek dat hiervan nog weinig was terecht gekomen. Men was tot op heden nog niet veel ver der gekomen en B en W wilden wel eens weten hoe het er nu mee stond. Dit ge meentebestuur heeft, aldus legde wethou der De Waal ter vergadering uit. de voor keur voor een kleine commissie die B en W snel en juist van advies kan dienen, het is niet het plan van B en W de commissie uit 14 personen te laten bestaan. Per school een afvaardiging in de commissie is niet wenselijk, want hierdoor wordt de com missie te groot. De voorzitter stelde dat het onderwijs vroeger altijd het stiefkindje van de ge meente is geweest, het belang ervan werd niet ingezien en alleen financiële zaken op onderwijsgebied achtte men belangrijk. Er is geen ambtenaar die speciaal belast is met onderwijszaken zei de heer Le Belle die verder zei de indruk te hebben dat de gemeente in het verleden aan het onder wijs heeft verdiend. Nadat men over de commissie van gedach ten had gewisseld werd besloten B en W te verzoeken het een jaar met een com missie bestaande uit een twaalftal perso nen te mogen proberen. Ook over de com municatie tussen schoolbestuur (in casu B en W, wat het openbaar onderwijs betreft) en onderwijzers en ouders werd langdurig gediscussieerd. De voorzitter was van me ning dat er wel iets aan deze communi catie schort en zei graag van de scholen te horen hoe de communicatie verloopt. Van die zijde merkte men op dat er wel eens mondelinge afspraken worden gemaakt die niet altijd worden nagekomen. Dit heeft dan betrekking op voorzieningen die door de schoolhoofden worden gevraagd. Wet houder De Waal pleitte voor schriftelijke verzoeken rechtstreeks aan B en W, duurt het dan te lang voordat de scholen een re actie van het gemeentebestuur krijgen dan kan men reageren en hierbij verwijzen naar de betreffende brief. Ook werd gesteld dat sommige ouders niet precies weten hoe het er op de school van hun kind toegaat, welke mogelijkheden er zijn. Een schoolkrant, waarin alle Schoorl se scholen hun bijdrage zouden kunnen le veren noemdé de voorzitter een fantastisch idee. Bij de behandeling der jaarverslagen werd opgemerkt dat per 1 maart de heer v. d. Meulen als ambtenaar ter secretarie is benoemd die o.m. de onderwijszaken op zich zal nemen. De heer Le Belle vroeg de schoolhoofden het gemeentebestuur van alle activiteiten der school op de hoogte te houden, ook op het gebied van financiële overzichten. Over het schoolzwemmen zei wethouder De Waal dat het, als hiervoor tenminste geen geld beschikbaar komt, niet mogelijk zal zijn om gedurende het cursusjaar 1972- 1973 in Alkmaar te gaan schoolzwemmen. De vergadering vond dat hiervoor hoe dan ook, gelden voor beschikbaar moesten ko men, het zwembad te Bergen heeft overi gens al in haar korte bestaan 1500 kin deren zwemmen geleerd. Er werd voorts gesproken over het z.g. be drag per leerling, men komt hieraan door het gemiddeld aantal leerlingen der open bare lagere scholen, zijnde 287 J/, te de len op het aantal der begrote uitgaven ten bedrage van 49.024,—. Men komt dan op een bedrag van 170,62. Aan B en W zal worden gevraagd of het ook mogelijk is de betaalde BTW terug te krijgen ter- Xirill rxz-xlr /I ^4 X X *3 de prijsstijgingen schouwen dat men veel meer ’Lebensraum’ zoals onze oosterburen zeggen, heeft ge kregen. De familie Hoogeboom is bijzon der tevreden over het werk van aannemer Stoop uit Tuitjenhorn, over elektricien Stet uit Zuid-Scharwoude en over J. Bes, die het geheel een fleurig kleurtje gaf. Ook van de zijde van het Spar-concern heeft men veel medewerking gekregen, deze is behulpzaam geweest bij het herinrichten van de winkel. Wij wensen de familie Hoogeboom veel succes. De voorzitster van de Hervormde Vrou wengroep las vervolgens het traditionele kerstverhaal voor. Ook dankte zij de heer Voogt voor diens aandeel in het slagen van deze avond. „U hebt met uw enthousiasme onze harten verwarmd," zei ze. Na de pauze voerde de toneelgroep VAT '70 het spel 'Sneeuw in de kerstnacht’ op. VAT '70 oogstte hiermee veel succes, mede door het goede spel, vooral van mevrouw Middelburg. Een koortje van de Platte landsvrouwen o.l.v. mevrouw Witte ver diende applaus met een aantal liederen. Het slotwoord werd gesproken door de presidente van het R.K. Vrouwengilde, me vrouw Haugh. Ook zij stelde de gezamen lijke viering van het kerstfeest op hoge prijs. „Ik hoop, dat de vrede die hierdoor in onze harten is gekomen, door u in het gewone leven naar buiten zal worden ge dragen," zo besloot mevrouw Haugh. SCHOORL Om twee minuten voor acht afgelopen maandagavond bij de garderobe van de Blinkerd. Een dame geeft gehaast haar mantel af en vraagt: „Kunt u mij zeg gen waar de Hervormde Vrouwengroep zit?" Simpel en toch kernachttig was het ant woord van de garderobejuffrouw: „Ieder een zit bij elkaar.” En zo was het ook, voor het eerst in de ge schiedenis vierden de drie Schoorlse vrou wenverenigingen gezamenlijk het kerst feest, geen verschil in rang of stand, doch het met elkaar vieren van het feest ter nagedachtenis van Christus’ geboorte. De waardering voor dit feit werd dan ook na drukkelijk onderstreept door de voorzit sters van Plattelandsvrouwen, R.K. Vrou wengilde en Hervormde Vrouwengroep. In haar openingswoord zei de presidente van de Plattelandsvrouwen, mevrouw a' DE CHRISTENGEMEENSCHAP Boschmansweg 13, Schoorl. Vrijdag 24 december, 24.00 uur: Kerst nachtdienst. Zaterdag 25 december, 7.30 uur: Vroege kerstdient. 10.15 uur: Derde kerstdienst. 11.15 uur: Kinder kerstdienst. Zondag 26 december, 15.30 uur: Kerst viering met kinderen. Donderdag 30 december, 10.15 uur: Men sen wijdingsdienst. ,v! Dames- en E F wei

De Duinstreek | 1971 | | pagina 2