Rooien en planten van bomen n9 Weekaanbieding raamwisser f 16.95 fleXa Berger Bos Derde Werddgroep Schoort Gast-aan-tafel-aktie Biljarten Schoort-Bergen 63 jaar INGEZONDEN Jo Meulendijks BEHANG Aan de schoon maak behang dat weg moet Nu 60% korting 10% korting trap 5 treden f 38.95 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllll giiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii U'S V I» Harriet Hubbapd Parfumerie Paris o Gracieusement offert par 6 februari 1975 Pag. 2 voor: normale prijs 52,50 nu en wij hebben 1S,95 nu deze week Trappen, Emmers, Dweilen, Bezems, Zemen, Sponsen, Raam- en vloerwiskers Schoonmaken en opknappen gaan hand in hand Ruïnelaan 11 Waar u gemakkelijk parkeert Eén kado per klant Geldig zolang de voorraad strekt. Wij hebben nog een partijtje Op behang dat u bij ons bestelt geven wij om uw kosten te drukken STEENHANDEL MARTIEN MOL Zeer solide alluminium 20 I - met een nieuw behangetje en een verfrissende kleur FLEXA heeft die kleur Pag. 3 I gemeente, iet altijd e nemen emeente- - 'j DE DUINSTREEK 'Af eldleningen nauwe jorwaarder ijkssteun is alleen ior die verbe- ;te 10.000 meegespeeld. Dat hij ruste in vrede. ook een 1 1) Een specialiste van het wereldvermaarde 2) Een set, op Uw huidtype afgestemd, van twee verzorgings- en twee make-up produkten. De schoonheidsspecialiste en Uw kado zijn bij ons aanwezig van 11 tot en met 15februaria.s. V produkten wordt Uw kado bij aankoop van minimaalf 25,- Harriet Hubbard Ayer schoonheidshuis Harriet Hubbard Ayer schenkt Ueen advies voor Uw huid. de huurdet jaar mag met steun verbetering Ier een te- i onkosten, ig van hun estal tot ig als ge- ninste met iformatie )ehoeften van het daan 85, In -overleg met het Staatsbosbeheer zal de afd. Beplantingen de afrastering in het duin- terrein tussen Slangenlaan, Zwarte Pad, en Guurtjeslaan uitbreiden. Op verzoek komen wij bij u thuis. MOLENSTRAAT 14 BERGEN N.H. - TEL. (02208) 4814 p.s. een paar overdenkingen. L: Hoeveel procent van de protesteren- den zou er langer dan 20 jaar in Bergen wonen (en m.i. ECHTE bergenaren zijn). Onder anderen protesteren nu bewoners van de bovengenoemde wijk tegen het Suyervenplan. Hoevelen van deze protes- terenden konden echter niet in Bergen komen wonen, doordat deze wijk gebouwd werd. Zo werden ze inwoner van Bergen, dat prachtige dorpJE. Namens de Derde-wereldwerkgroep Schoor!, W. F. Koeman. Hulstplantsoen 40, telefoon 1467. Stationsstraat 11 Bergen Tel. 02208-2205 Drogisterij Peter Wertenbroek met rijks i, kunnen j individuel tls zij met i belastbaa eten betalei eren van d hebben be isidie is af iet inkomei 'ordt alleer komen mij iagt. et bedrijf zijde van pruikenmaker voor dames en heren Onzichtbaar haar Gehele pruiken naar maat UW KADO ligt bij ons gereed BOUWMATERIALEN I i i BERGEN N.H. - TELEFOON 02208 -4892 1 ISïWOO&WW&QWOaQt 'arantie vei van leninge gen aan bj kan het op woningvu jkt. i ingrijpen de drie jaa de zgn. en verstreki die verbe- 974 is ver- In onze boeken vindt u de allernieuwste dessins in het betere behang ^■1 Het jaarlijkse Biljart gebeuren tussen Schoorl en Bergen is dit jaar met bij zondere hindernissen gestart. ering worp nheden wo ven die ni( m. Wel ma zélf of mi kzaamhede n bij de bf n de matej men. irbeid blij i- Sinds enige jaren worden twee keer per jaar de spaarbusjes van de Gast-aan-tafel-aktie door leden van de Schoorlse werkgroep op gehaald. Aan tafel bij de „gast-gezinnen” wordt de inhoud geteld. De penningmeester van de groep, de heer C. Lodder, brengt de opbrengst op de bank. Daarna worden de gelden overgemaakt aan de N.O.V.I.B. te Den Haag. Daar weet men er wel weg mee. want er zijn nog vele miljoenen op onze wereld die onze hulp dripgend nodig hebben. Toen veertien jaar geleden deze aktie startte kon een kind in een gebied waar ondervoeding of honger heerste voor twintig cent per dag aan een maaltijd geholpen worden. Later moest dat een kwartje worden, nu zijn er drie dubbel tjes voor nodig (Dat is de prijs van een sigaar, een rondje sigaretten, een stukje chocola of een half gebakje, b.v.). Toch wordt niet het grootste deel aan de verstrekking van voedsel besteed. Want wie vandaag een hongerige voedt, heeft er mor gen een paar vragende ogen bij De meeste gelden die de gast-aan-tafel-aktie opbrengt, gebruikt men om de mensen in dé derde wereld te helpen zich zelf te helpen. Dat gebeurt door veeteeltverbetering, voor lichting over betere voeding en hygiëne, scholing en opleiding van voorlichters, in richting van klinieken om de ergste slacht offers te verplegen en zo meer. De aktie groeit, ook in Schoorl. Voor het eerst is de opbrengst ver over de 500, te weten 485,- van de thuis-busjes en 71,58 van de „Gast-op-school-aktie". Ook de gast-op-school-aktie begint grotere opbrengsten te vertonen. U weet niet hoe dat gaat? Wel, als een kind op school jarig is en de klas trakteert, wordt verwacht dat Saïla ook wat krijgt. Daarvoor staat in elke basisschoolklas in Schoorl een spaarbusje. Door veelvuldig belopen verdwijnt de vege tatie, waardoor stuifplekken ontstaan; deze dreigen nu de fraaie eikenbosjes met mos begroeiing onder te stuiven. Het herstel van dit terrein vergt enige tijd en zal daarom voorlopig aan de toegang worden ont trokken. In de grove dennenopstand bij de Drie Banken wordt een lichte dunning uitgevoerd. ai Een beeld van de rioleringswerkzaamheden in de Studler van Surcklaan. In samenwerking tussen de aannemer en de afdeling beplantingen van het bedrijf Gemeentewerken zijn de bomen en met name hun wortelstelsels met de zeer grote omzichtigheid behandeld. Ik schrijf u naar aanleiding van een huis aan huisverspreide folder van de werk groep Oud Saenegheest. Deze groep en een aantal verontrustte bewoners van o.a. de wijk Nieuw Saenegheest zijn tegen aantasting van het unieke landschap aan de oostkant van Bergen. Maar mag ik erop wijzen dat de aan tasting van het unieke landschap al enor me afmetingen heeft aangenomen. Met na me door het bouwen van de wijk Nieuw Saenegheest. (verpesten van het land schap rond de zakendijk en'de v. Blaa- derenweg.) •ingen en j, or de verbe /erkzaamhf met dank voor het plaatsen van mijn brief, teken ik, hoogachtend, H.C. Burgering, Karei de Grootelaan 26 Bergen. Ik vind het nu egoïstisch van deze mensen om te gaan protesteren, nu ze zelf een woning hebben, terwijl vele, meest jonge, BERGENAREN, door hun protesten mis schien -langer op een eigen betaalbare huur of koopwoning moeten wachten. kan worden in ’t Wapen van Bergen aanvang 1.30 uur. Al diegene die dit biljarten tussen Schoorl-Bergen kunnen waarderen, kom naar ’t Wapen van Ber gen op Zondag 9 februari. Uw belang stelling wordt zeer op prijs gesteld. I In Schoorl is geen Café waar twee bil jarts staan (op een biljart is het niet mo gelijk dit te verspelen) voor het eerst in 63 jaar moest gelegenheid gezocht wor den in Bergen. Op 26 januari zouden wij de eerste ronde verspelen in Bergen, maar helaas door verschillende omstandigheden, was er ook geen plaats in Bergen. Maar geen nood! In Egmond a/Zee staat een mooie biljartzaal, en wij vonden Herman Foeken bereid, ons daar in zijn prachtige biljartzaal te ontvangen. Vermelding dient, dat W. de Vries al zijn 3 partijen gewonnen heeft, dit is in de ontmoeting Schoorl-Bergen een prima prestatie. De finale vind nu plaats in Bergen, waar op 9 febr. nu wel gespeeld 2.: a: Hoe mooi zou Bergen nog zijn, als er niet zoveel uitbreidingen waren ge komen (denk aan: de Notweg-, landweg-. Nessen-, en de Westerwegomgeving). - b.: Niet te vergeten is dat Bergen een prachtig dorp was gebleven als er niet zoveel nieuwe bungalows en huizen her en der binnen de bebouwde kom neerge plant waren. Ier verfraaiing van de Landweg zijn langs hei fietspad in de maand december door de afd. Beplantingen een 150-tal zomereiken geplant. In hel gazon zijn béplantïngsvakken gespit, waarin deze maand nog een groot aantal heesters wordt geplant, t.w.: vuilboom, duinroos, lijsterbes, krenteboom, haagbeuk, gelderse roos e.a. In november en december 1974 zijn door medewerkers van de afdeling Beplantingen ca. 300 bomen geplant in de berm van een aantal lanen en straten in Bergen onder het motto: voor elke te rooien zieke/dode boom (zie jaarlijkse rooi- en plantlijst) dienen er weer 5 te worden teruggeplant! Jonge bomen zijn o.a. aangeplant: Oranjelaan, iep; ..Broekbecklaan. meidoorn; Wikkeweg, iep; Jaap Weijandweg, esdoorn; Stationsstraat, -iep (smalle vorm); Wijzend, lijsterbes. In de Negen Nessen afwisselend: plataan, es, wilg, lijsterbes en iep. De wilgen aan de Jaap Weijandweg. die van wege de watermerkziekte zijn gekopt", worden, in tegenstelling tot eerder gedane mededelingen niet gerooid, maar zullen voorlopig als knotwilg worden behandeld. Helaas moeten binnenkort nog enkele bo men worden gerooid, daar ze voor de omge ving gevaar opleveren. De afd. Beplantingen heeft i.v.m. de rioleringswerkzaamheden aan de Studler v. Surcklaan de aanwezige beu ken nauwkeurig onderzocht. Boringen in de stam hebben uitgewezen dat de kern van een 4-tal beuken over een grote lengte is vergaan. A.an de buitenzijde van de boom is de achteruitgang ook al te zien aan ver schijnselen als: ingestorven takken in de kroon, overdadige vruchtzetting, openingen in de stam, ontstaan door afgewaaide tak ken (de regen heeft dan vrij spel en het rottingsproces zet door), in- en uitvliegen van vogels en het maken van nesten door kraaien. Daar er in de loop der jaren enkele beuken tussen de bestaande zijn gerooid komt de blijvende beuk vrij te staan en ontvangt op zn dunne bast het zonlicht waar de boom een hekel aan heeft. Zo ontstaat zonnebrand en het aftakelingsproces van de boom ver snelt. Vier linden op de Kerkedijk dienen te wor den gerooid daar ze gevaar opleveren. Ook hier ingestorven takken en ernstige verkeers- wonden. Tussen de bejaarden woningen en het hoofd gebouw ,,De Marke” aan de Leek in Saene gheest wordt door de Civieltechnische dienst en de afd. Beplantingen van het bedrijf Gemeentewerken de binnentuin afgewerkt. VOOR DAMES Vlinders voor dun haar, vlechten staarten, wenkbrauwen enz. VÓÓR HEREN Toupéts alle maten en kleuren, baadden-en snorren, bakkebaarden. De resultaten na de eerste ronde, zijn in het voordeel van Bergen gekomen n.m. 10 gewonnen partijen20 punten Schoorl won 8 partijen: 16 punten Voor de aanvang is er een ogenblik stil te geweest, voor de ouwe getrouwe Dirk Duin (de snor) die heel veel jaren heeft Zo leren die kinderen hier al vroeg dat al die kleine mede-stervelingen op onze kleine aarde wat met elkaar te maken hebben. Straks, over tien, twintig jaar zijn ze groot. Denken ze dan met medeleven of met haat en afgunst aan elkaar? Zullen ze dan enig begrip hebben van het feit dat ze elkaar nodig hebben? Dat ze met elkaar moeten rekenen? We hopen het! Nee. we doen er wat aan! Alle medewerkers natuurlijk hartelijk be dankt. Wilt u meedoen? Vraag een busje aan. •4.N. 5. z gfljr

De Duinstreek | 1975 | | pagina 3