Bomen bepalen karakter van Schoori Allen in het geweer tegen Smits Bouwbeheer Damclub Bergen Israel avond FT1 UW HUIS VERKOPEN? I ORIGINELE sherry uit ’t vat getapt, kost bij ons 6.75 p. Itr I I g nn w* 1 u 3 i 13 i Makelaardij D. Th. ZUTT f i k**********************J be &uïne< 3 J. Wardenaar ft it tl H SS' fei i M te' Pag. 8 6 februari 1975 [JUPITER Publiciteit: Anton van Oei, 02209-2125 w De zaak met vele speciaalafdelingen sa med. Dry, Dry Pale, Manzanilla en Amontillado Coördinatie: Gerard le Belle, 02209-1967 Frans Nieuwenhuizen, 02209-2272 Damweg 6, Schoori, telefoon 02209-2033 Vrijdag 14 februari treden de Mounties op in De Blinkerd te Schoori. Voor deze avond zijn nog kaarten verkrijgbaar. Wijnhandel Gevonden voorwerpen J:men wil nu een raket ’[naar Jupiter, onze groot- ste planeet, afvuren met >de bedoeling dat de raket [zo lang mogelijk om Jupi- ter heen wentelt, als een maan om een planeet. Agenda Bergen ra 1 Duintreffers nieuws Raadscommissie voor de gemeentefinanciën w. c. DE DUINSTREEK 6 |c** neem gens vrijblijvend contact op met: £***********9 Lid beurs Nrd. Holl. Vraagt onze woninggids 9 FEBRUARI BERGEN SCHOORL ALKMAAR I wonen onnen oe uo/nen Gezelligheid en sfeer vragen om een aankleding met bomen, juist in een drukke winkelstraat vol blik. Daarom is het wat kortzichtig van een paar middenstanders op de Heereweg. dat zij geen bomen willen, omdat daardoor een parkeerplaats vlak voor hun winkel verloren zou gaan. In een kale, kille winkel straat winkelt men niet graag meer. tegenover de Van Brederodeweg nu eens een forsere boom (of wellicht enkele kleinere bomen bij elkaar) te zetten in plaats van het iele boompje dat straks de oude, afstervende boom moet vervangen? Hervormde gemeente Warmenhuizen 10.00 u. Ds. J. M. Nolthenius Stand groep BI J. de Rover 15 RUINELAAN 10 - BERGEN Telefoon 27 60 NED. HERVORMDE GEMEENTE Schoori 10 u. Ds. W. Ph. E. van Kooten m. gemengd koor Crèche in de consistorie CHRISTENGEMEENSCHAP BOSCHMANSWEG 13, Donderdag 6 februari; 10 uur Mensenwijdingsdifenst PETRUS EN PAULUSKERK Zat. 19.00 u. Nederlandse liederen 8.15 u. Gedialogeerd 9.30 u. Gemengd koor: Missa Brevis in B. 11.15 u. Kinderkoor EUROPESE PAROCHIE VAN ST. BENEDICTUS (Geen ojpgave ontvangen). HERVORMDE GEMEENTE 10.00 u. Ruinekerk ds. K. R. ter Steege 10.00 u. Het Kompas jeugdkapel (jongeren) Verdere uitslagen: St. Victor 2Duintreffers 2 DOV 4Duintreffers 3 WW 2Duintreffers t- Duintreffers'Hoogwoud 2 De Roemer 4Duintreffers 6 9—1 3— 7 4— 6 5— 5 8—2 EVANG.-LUTHERSE GEMEENTE 9.30 u. Ds. H. Cramer, Schagen WARMENHUIZEN H. URSULA Za. 19.00 u. Euch. viering met ritm. begeleiding 8.30 u, Euch. viering 10.00 u. Euch. viering met latijnse gezangen 11.30 u. Euch. viering DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 u. Ds. A. J. van der Sluis (Viering jeugddag) (Koffie na de dienst) (Koffie na de dienst) R. K. PAROCHIE JOHANNES DE DOPER (Geen opgave ontvangen). GEREFORMEERDE KERK 10.00 u. Ds. E Baljet, Den Helder 7.00 u. Dhr. A. Kok, Schoori Arme wethouder Alt’ Leijsen kon er ook allemaal niets aan doen, maar hij moest toegeven dat hij over de bomen die Schoori eventueel uit de Wieringermeer voor niks kan weg halen. geen nieuws had. Suggesties in de richting van een meer actieve zorg voor het bomenbestand zou hij doorspelen naar de commissie natuur en landschap. Laanweg en de Frederikslaan) ook door te zetten in de nieuwe wijken hebben niet mogen baten. Neem nu eens dat stukje langs het groene laantje, hoek Laanweg, waar voorheen de heer Blom van gemeentewerken woonde: Zo’n stukje bos doet het toch uitstekend, het is toch wel een van de mooiste hoekjes van ons dorp? Juist in die nieuwbouwwijken staan tal van blinde muren die gewoon staan te schreeuwen om zo’n aanplant met enkele groenblijvende struiken erin; mensen, laten wij het toch be woonbaar maken I I In het centrum, langs Duin- en Heereweg en in de lanen sneu velden geleidelijk aan steeds meer oude bomen, misschien door gaslekken misschien door andere aantastingen, wie het weet mag het zeggen! Onze steeds herhaalde verzoeken om ook daadwerkelijk wat te doen aan het onderhoud van oudere bomen, bleken te worden overspeeld door andere verzoeken, zodat deze bomen nooit aan de beurt kwamen. in de maand januari 1975 in de gemeente Schoori. Niet de aanplant van honderden jonge boompjes (waarvan er tientallen nooit de kans krijgen eerbiedwaardig op te groeien) maar de stoere, oude bomen met hun rustgevende, beschermen de bladerkroon, bepalen voor een belangrijk deel mede het karakter van Schoori. Kijkt u er de oude prenten maar op na en zie dan wat er van een Heereweg is overgebleven, om van de Laanweg maar te zwijgen. tot verhoging van het subsidie. Een des betreffend advies van de afdeling finan ciën ter gemeentesecretarie (dat niet aan de pers werd gezonden), vermeldt nadere bijzonderheden. 6. Nagekomen punten en of mededelingen. 7. Rondvraag. TELEFOON 1368 CENTRUM SCHOORL Maar die suggesties waren vorig jaar ook al gedaan en het jaar daarvoor ook en ..Wonen onder de bomen" had ze ook al eens op een rijtje en op papier gezet en in Bergen en in Castricum en in Alkmaar en zelfs in Amsterdam kan het allemaal wel. Waarom hier dan niet? Programma voor a.s. weekend: VVW 1Duintreffers 1Duintreffers 2 Spirit 5; ’t Hoogehuys 5Duintreffers 3; Hoogwoud 1-Duintreffers 4; Duintreffers 5VVW 3; Berdos 2Duintreffers 6. Junioren: Tjap Tjoy 2Duintreffers 1; WW 3 Duintreffers 3. te tonen dat er niet gebouwd wordt vol gens een artikel in de Algemene Bouwver ordening. In dat punt wordt namelijk de belichting geregeld, in casu het daglicht dat de woning moet binnen kunnen komen. Wij geven, aldus de woordvoerders van de Woonwinkel, adviezen aan iedereen die dat wenst. Wij zijn door deze mensen op deze niet naleving van de bouwverorde ning gewezen en menen hiermee een be- te hebben dat het geheel van de zijde a Smits Bouwbedrijf een te overhaaste zaak is geworden. En omdat we het als een van onze taken vinden om samen met iedereen, te agiteren tegen de plannen van het bouwbedrijf, zul len we zeker het gemeentebestuur hier over inlichten. Op deze bijeenkomst, die gehouden werd voor de raadsvergadering van afgelopen maandag, werd nog verteld dat de archi- - MS® Heereweg heeft, worden in overleg met deskundigen nog een jaartje in gekuild om ze met des te meer kans op succes op zorgvuldig Men is op deze gedachte gekomen naar aanleiding van de geweldige sukses- sen bereikt met de Pio nier 10, de Jupiter-sonde die in december verleden jaar langs Jupiter heen schoot., de wijde wereld ruimte in. Met de nieuwe raket hoopt men een be ter inzicht te krijgen in Jupiter’s afwijkend magneetveld en intensieve stralingsgordels. Meer dan 2/3 deel van de nuttige lading zal worden inge nomen door detektieappa- raten ter opsporing en registrering van deeltjes, stralingen en vel den. Op donderdag 13 februari, hoopt de heer Fortgens de 4e Dia-avond over Israël te houden. Deze keer gaat de tocht naar: De Berg der Zaligsprekingen, aan het Meer van Tiberias. Via de opgravingen te Capernaüm gaan we naar Nazareth met de Berg Tabor. In het verdere deel der avond wordt een bezoek gebracht aan Megiddo (de stal len van Salomo) en de steden Akko en Haifa, aan de Midd. zeekust. De toegang is weer vrij en de avond wordt gehouden in de consistorie van de kerk te Schoori. A.s. Dinsdag 11 febr. S.N.A. Bergen vertrek 19.30 bij bakker Williebrands. Voor het plan Bovenweg is het plantmateriaal nu besteld met het verzoek om spoedige levering. Blijft de vorst weg en wordt de grond minder drassig, dan wordt meteen na ontvangst het materiaal uitgezet. tect van het plan een bijdrage wil leveren om uit de impasse te komen. Hij doet dit niet als architect, maar als privé persoon. Aansluitend op het bovenstaande zij ver meld dat de raadsvergadering afgelopen maandag voor twee minuten werd geschorst Niet voor een sanitaire stop maar om de heer van Riessen de gelegenheid te geven' om vanaf de publieke tribune iets over de handtekeningenaktie te Vertellen die de af gelopen paar dagen in Schoori is gehouden. En dit alles in het kader van de strijd voor het behoud van de Verbrande Hofstee. In een paar dagen, er zat zelfs nog een zondag tussen, zijn 15Ó00 handtekeningen verza meld afkomstig van een spontane Schoorlse bevolking. Wethouder Meijer toonde zich bijzonder dankbaar voor deze geste en noemde het een warme steun in de rug van het gemeen tebestuur. Donderdag 6 februari: Raadscommissie voor de gemeentefinan- ciën: Gemeentehuis 20.00 uur. 24 R. Admiraal 16- 19 P. Mienes 13—18 C. Tromp 14- 16 W. Stam 1416 J. Min 1315 B. Leeuwen burg 14—15 C. Leijen 11 12 G. Roos- loot 15—9 N. Veld 15—8 J. de Moor 14—6 Stand groep Al J.H. Beeke 10 gesp. 20 punten. W. v. Hattum 13—17, J.S. Stam sr. 14— 16. A. Houwing 14—15 E. Stam 14-15 P.Beukers 14—14d. Buisman 14 - 12 H. de Vries 12—10 P. Boots 13—8 R. Dekker 15—7. Het verzet tegen de rigoureuze plannen van Smit’s Bouwbedrijf op de Verbrande Hofstee neemt steeds groter vormen aan. Allerlei particulieren en partijen nemen ini tiatieven om te trachten de plannen te ver ijdelen. Ook de al enige tijd met succes in Schoori opererende "Woonwinkel" zit niet stil. Zij wil het Beverwijkse bedrijf, bestrijden op het juridische vlak door aan Kijk bijvoorbeeld naar de zogenaamde nieuwe wij ken Groetinke en Oost, neem ook Evendijk. Wijken die onderhand toch ook al tussen de vijf en tien jaar „mee draaien”. Wat is daar voor gezelligheid, voor sfeer, voor karakter in de straataankleding te vin den? Eindelijk, eindelijk beginnen een paar bo men wat meer body te tonen, maar het zijn er zo weinig en ze staan zo ver uit elkaar! Jarenlange hartstochte lijke pleidooien om de meer bosachtige aanplant (de Nollen, stroken langs de zuidzijde van de Het le team speelde vrijdagavond uit in Heerhugowaard tegen DOV 1. S. Grooten- dorst begon en verloor met 21-17 en 21-18 van W. Oud. Een goed resultaat. R. Sweerman ging verder tegen H. van ’t Hoenderdaal. De le came verloor Ruud met 21-16. De tweede werd 21-18. Jan Delis speelde nu tegen Th. Kroon en won heel fraai in 3 games. Ruud en Siem dub belden nu ook weer maar verloren evenals vorige week met 17 en 19. Siem verloor ook zijn tweede partij van de sterke Hoen derdaal. Jan speelde tegen de sterkste W. Oud en verloor. Ruud speelde tegen Th. Kroon maar was eigenlijk kansloos. De tweede game liep hij wel in van 12 naar 18 maar Kroon was deze keer sterker. Jan liet weer eens zien wat tafeltennis is. De le game won hij zeer verdient met 21-17 van van ’t Hoenderdaal. Maar de 2de verloor hij jammer genoeg met 21-18. Een 3e game dus. Ook in deze partij weer net een paar punten tekort voor de overwinning 21-14. Inyde partij Th. Kroon-Sien Grootendorst was het verschil toch wat groter 21-17 en 21-14. Ruud contra W. Oud. Maandag I 1 februari: Onderwijscommissie: Gemeentehuis om 20.00 uur. Dat en dat alleen heeft tenslotte geleid tot „Wonen onder de bomen’’, hoewel we deze zaken eigenlijk liever aan een goede commissie als die van Natuur en Landschap en aan de goed samenwerkende plantsoenendienst van de gemeente hadden overgelaten. Er was altijd veel begrip, veel meedenken ook, maar ergens, waar dan ook in het deskundologisch en bestuurlijk apparaat |Ss^) bleven de goede voornemens hangen en kwamen de ideeën niet tot uitvoering. „Zijn we niet agressief genoeg geweest?” vroeg een commissie- W.Wl lid van Natuur en Landschap zich vertwijfeld af toen hij moest M'W constateren dat het mooie weiland van „De Verbrande Hof- JjsjsgS stede” ondanks zovele vriéndelijke adviezen tot het onbebouwd laten ervan, toch verloren dreigt te gaan. Het antwoord is natuurlijk: „Ja. We zijn niet agressief genoeg geweest”. We hoeven niet agressief te zijn, omdat we zo graag willen schoppen en pijn willen doen. Wel, om iedereen die tot besturen en uitvoeren gedoemd is, voortdurend wakker te schudden zodat het eigen bomenbestand niet onder een oer woud van andere problemen wordt bedolven. „Zijn we niet agressief genoeg geweest?” Die vraag heeft ook ons weer wakker geschud, temeer om de volstrekt onbevredi gende antwoorden die in de laatste raadsvergadering werden verkregen. uitgekozen plaatsen te laten opgroeien. Veel knotwilgen telt de gemeente niet, maar in Aagtdorp en Evendijk staan toch nog een tweetal rijen. Volgende week zullen ze worden afgeknot. De mooie, jonge wilgepoten die daarvan worden overgehouden, wil de plantsoenendienst elders in de gemeente weer uitpoten. Wethouder openbare werken Leijesen zit nog wat zorgelijk aan te hikken tegen het beplantingsplan van het Jan van Scorelpark. Behalve dat het wat duur uitvalt, omdat men nogal wat exotische planten heeft uitgekozen is het onderhoud erg arbeidsintensief. „Wonen onder de bomen” streeft naar bij het karakter van de plaats passende bosachtige beplanting. Reden waarom wij voor stellen deze zaken op dinsdag 11 februari in de „Blinkerd” met de bewoners en de wethouder definitief af te ronden. Kom daarom Rayon Schoori: Rechter kinderwant; kleine rode leren bal; rieten boodschappenmand; blauw grijs suède ceintuur; bruine suède ceintuur; bruine suède ceintuur; blauwe nylon rech terwant; koperen ketting met broche en div. hangers; 15 gulden; bloedkoralen ket ting met gouden slot; zilveren armbandje met naamplaatje; geel nylon kinderjack; een paar bruine suède handschoenen; een hond, boxer; wollen kinderwant (rood-wit- blauw). Wij vragen te koop voor onze relaties VRIJSTAANDE HUIZEN MIDDEN of HOEKHUIZEN BUNGALOWS STOLPBOERDERIJEN BOUWTERREINEN Bergen De raadscommissie voor de ge meentefinanciën behandelt hedenavond (donderdag o februari) de volgende agenda: I. Notulen 9 jan. 2 Diverse kredieten :a. bushaltes t.b.v. "Oudtburgh" (9.000,ten laste van de gemeente); b. bedrijfsruimte gemeentewerken (aanvullend krediet van .(123.000,c. renovatie huize ’’Kranen- burgh" (100.000,3. Onroerend-goed- belasting. 4. Verkoop barak De Vrije School aan Stichting Dorpshuis in de wijk ’’Tuin- en Oostdorp” (16.250.—). 5. Subsidie V.V.V. Bergen: B. en W. over wegen aan de raad een voorstel te doen Die vragen zullen we blijven stellen, tot we antwoord hebben. Eenvoudiger en minder tijdrovend lijkt ons deze zaken maar gelijk uit te zoeken en de antwoorden meteen te geven. Dit lange verhaal is een soort van verantwoording over het hoe en waarom van „Wonen onder de bomen". Een winterslaap is er nauwelijks geweest, maar wel zijn we weer klaarwakker. Bent u het niet met onze stellingname eens. schrijf of bel ons dan gerust of kom op dinsdag 11 februari naar De Blinkerd. waar we van half negen tot omstreeks tien uur vergaderen. Onder meer willen we dan van de- pleingroepen. de buurt- en wijkcomité's graag horen hoe de stand van zaken is en be spreken wat we verder kunnen doen. Iedere belangstellende uit Groet en de wijk Groetinke is bij deze ook uitgenodigd. Er zijn verzoeken binnengekomen om de zorg van „Wonen onder de bomen” uit te breiden tot het totale pakket van plaatselijke milieuzaken. Ook deze vraag kan op de vergadering aan de orde komen, waarbij iedereen die daarin mee wil denken hartelijk welkom is. „Wonen onder de bomen” is een kerngroep, zonder uitgebreide fèj: organisatie-patronenIeder die het behoud van sfeer en karak ter van Schoori ter harte gaai is automatisch lid, zo hij of zij dat wil. De jaarlijkse contributie bestqat uit daadwerkelijk meewerken. Subsidie vraagt „Wonen onder de bomen” niet, schenkingen worden alleen geaccepteerd in de vorm van bomen en struiken. Wonen onder de bomen" organiseerde bliksemsnel de forum avond over de 58 bungalettes di.e van de Hofstede af gebrand moeten worden. Dat kostte we! geld. o.a. voor zaalhuur. Als u vindt dat dit niet uit eigen zak betaald behoeft te worden, dan kunt u uw bijdrage storten op rekening van de penningmeester „Wonen onder de bomen” Rabobank Schoori, nr. 3585.619. Stort u teveel, dan kopen we er wel weer bomen voor. En weer was er een particulier, die zomaar opbelde en zei; „Ik heb een stuk of vijftig leuke hulstboompjes voor jullie en er staat nog wel meer van jullie gading ook, kom ze maar halen! Ditmaal was het de heer Lam van het Dennelaantje. Het komt in orde heer Lam, de organisatie werkt op volle toeren. In overleg met natuur en landschap en de plantsoenen dienst zullen wij ze zeker een goed plaatsje geven. De tfeurwilgen die ons aller van der Meer ons geschonken Die suggesties hielden onder meer in: een infra rood onderzoek op eventuele ziekten en gaslekken; zuurstofinjecties en nieuwe aarde aanbrengen bij het teruglopen van de groei; het voor komen van het aanvreten van bomen (o.a. aan de Duinweg, de en de Oorsprongweg) door paarden of vee; voor waarden tot het alleen bij uiterste noodzaak kappen bij bouw- en aanleSvergunn'nSen- We worden helaas weer agressiever. Niet om te schoppen en pijn te doen. Wel om de suggesties, waarvan zovelen zeggen, dat ze zinnig zijn, dan ook uitgevoerd te krijgen. Hoe zit het bijvoorbeeld met de controle op het herplanten nadat een boom met of zonder vergunning gekapt is? Wordt' er wel opgetreden tegen het kappen zonder ver gunning? Waar komen de bomen te staan, die ex-burgemeester Thomassen van Rotterdam in zijn nieuwe woongemeente mag neerzetten? O

De Duinstreek | 1975 | | pagina 8