J® I n^oedeft^st behoeft efn^jcnü 8e Halve marathon Esmond aan Zee Keurslagerij P. Vis Jeugd-trainings-weekend te Heerenveen act. uUDfe föelgtëen, (evenlueet 4wi$l>ezMad) wees et als A (Iwstjfeppen. j kW Jffl Geslaagden zwembad de Ligt 1 V 1,58 u Biefstuk Stroganoff 100 gram Openbare bibliotheek Schoorl BOUWBEDRIJF De Graaf - Admiraal A.K.V. - tentoonstelling Dierenbescherming D.de Jong Riblappen (Lm. 5 mewc) Eurofloor de sfeermakers met de feestdagen ’’Open klaverjas- drive” BREELAAN 12 - BERGEN Nieuw! Heerlijk pikant hapje ALLES VOOR DE PAARDENSPORT I SPORTHUIS PIET SCHOT Reepjes malse biefstuk in een heerlijk pikante Stroga noff saus, heerlijk bij rijst, aardappelen o f frites ook heel apart bij knapperig stokbrood teU320 Normale groene bomen - blauw sparren en bomen met kluit Verkoopadres: Kerstbomen, op het terras Roode Leeuw (naast B&W) 4 Le Champion verwacht zo’n vierduizend deelnemers p Is Ook bij ons wild of gevogelte, doe tijdig uw bestelling 1 VI ei Oi la v> o Tip voor de Boterham Rosbief 100 gram IbakkerI ri j i Voor al uw metselwerk, nieuwbouw, verbouw, onderhoud en openhaarden. Berkenlaan 16, Bergen. Tel. 02208 - 3806. 3e Oosterbeek 8a, Egmond aan Zee. Tel. 02206 - 3376. Bergens Belang Voor de achtste achtereenvolgende keer organiseert ”Le champion” op 6 januari 1980 de inmiddels traditionele halve marathon vanuit Egmond aan Zee. Vanuit alle delen van het land en zelfs uit België en Duitsland zullen vele deelnemers zich weer richting Egmond aan Zee begeven. Naar verwachting zullen zo’n 4000 lopers deelnemen aan één van de afstanden 3,7 of 21 kilometers. Ruim de helft van hen zullen zich wagen aan de halve marathon over 21 kilometer. 100 gram 2,25 Uw speciaalzaak bij uitstek BLOEMENPARADIJS eurofloor int 4P van schoorl Woensdag Gehaktdag 500 gr. H.O.H. 3,68 IT Rundergehakt f L. 500 gram 6,25 Kalfsgehakt 500 gram O,&3 Donderdag Biefstukdag 100 gram 2,38® Kogelbiefstuk 1 100 dram ^5®® I Vier weken lang geen boete! \o i* ia kV' 1 v, LUXE BAKKERIJ 't/ Vanaf zondag 9 december wordt in het stedelijk museum "de Doelen" te Alkmaar, de derde A.K.V.-tentoonstelling van deze winterserie gehouden. "Aquarellen” is het onderwerp en er is werk te zien van: Paul Höhner, Den Burg (Texel); Miep Bakker, Zaandam; Jan Hollenberg, Ursem; Leny v.h. Noordende, De Cocksdorp (Texel), allen leden van de A.K.V. De tentoonstelling blijft t/m 6 januari 1980. Wanneer u het plan hebt de komende feestdagen uw konijn of ander kleinvee te konsumeren, ga dan voor het slachten naar het abattoir of naar een erkend poelier. Doe het vooral niet zelf! Maak er geen moordpartij van! Ook voor deze dieren moet het doden zo snel en humaan mogelijk verlopen. En nu ook alvast een waarschuwing voor oudejaarsavond: Huisdieren kunnen door vuurwerk volslagen in paniek raken en er vandoor gaan. Houdt ze thuis!!! INFO: VLIEG-BREGMAN PLEIN 35 BERGEN N.H. TEL: 02208-6441 Telefoon 1205 Heereweg 7 Schoorl Vondelstraat 60 Telefoon 115756 Alkmaar 1 Steenenbrug 27 - Alkmaar Telefoon 072-115510 'DE iECHTE I sa Deelnemers aan de prestatieloop ont vangen direkt na afloop als herinnering een fraaie standaard bestaande uit een hard loper op voet. Inschrijven voor de prestatieloop kan men bij vele trimlopen, bij alle kantoren van de Verenigde Noord-Hollandse Dagbladen, bij de Rabo-banken in Egmond, Castricum, Heiloo, Bergen en Schoorl, alsmede door het inzenden van een blauwe girokaart ad f 8,50 aan B. Vis, Lijsterbesstraat 9, Amersfoort. Tevens kan men voor de prestatieloop inschrijven op 6 januari in de sporthal, maar dan betaalt men wel f 1,50 extra. De echte knusheid van een mooie kerst is zo'n gul stuk roomboter- amandelkrans, dat zich op het schoteltje om uw eerste kopje kof fie van de kerstmorgen vleit. Uit beleefdheid moet je even wachten, tot iedereen zit.... Maar dan mag je er je tanden in laten zinken. Wat 'n bakker hé, die Echte Bakker van ui? Toen brak de tijd aan voor ontspanning. Eerst werd in genoemd stadion een ijshockey-wedstrijd van junioren bijge woond en daarna reden alle leden van de schaatstrainingsgroep "Bergen” de St. Nicoiaas-prestatietocht uit, hetgeen allen een prachtige vaan opleverde. Op zondagochtend werd nog eenmaal op de prachtige ijspiste van Thialf getraind, waarna na het middageten de terugreis werd aangevangen. Te 15.30 uur arriveerden allen moe maar voldaan te Bergen. Mede door de beschik baarstelling van busjes, door aannemers bedrijf de Geus uit Langedijk en makelaar dij Vlieg/Bregman uit Bergen, kon het vervoer naar wens verlopen. Behalve een halve marathon zijn er deze dag ook trimlopen over 3 en 7 km. waaraan iedereen kan deelnemen. Jong en oud doet hieraan mee om ook maar een vleugje sfeer te proeven van dit grote evenement. Het inschrijfgeld voor de drie kilometer bedraagt t/m 15 jaar f 2,50; ouderen f 3,50. Deelnemers aan de zeven kilometer beta len f 1,- extra voor de verplichte duinkaart. Jeugdgroepen t/m 15 jaar krijgen bij minimaal 10 personen een flinke reduktie. Informatie hierover bij C. Lansbergen, tel. 02987-1474 ’s avonds. Voorinschrijving voor de trimlopen is dit jaar mogelijk op eerdergenoemde adres sen. Tevens kan men op 6 januari inschrijven in de sporthal. De fraaie sporthal van Egmond aan Zee met ruime douche- en kleedgelegenheid staat de deelnemers de gehele dag weer ter beschikking. De start voor alle afstanden vindt om 11.00 uur plaats op de noord-boulevard, terwijl de finish weer in het centrum van Egmond aan Zee op het Pompplein is. De belangstelling voor dit evenement is ook deze keer weer enorm. Le Champion nodigt ook u uit deel te nemen aan één van bovengenoemde lopen. Alle nadere inlichtingen worden u gaarne verstrekt door H. de Graaff, Haarlem, tel. 023-327030 of C. Lansbergen, Assendelft, tel. 02987-1464 ’s avonds. V ‘W-t jTT] T De teneur tijdens de algemene beschou wingen van de driemansfractie van Ber gens Belang lag wel even anders dan bij het CDA. Veel zorgen over de woningbouw, de huisvesting en flinke kritiek op het beleid van het college. Natuurlij vreugde over het Conincxweghplan, waardoor er een duide lijke verlichting zal komen voor de vele woningzoekenden, maar op langere ter mijn zijn de vooruitzichten volgens me vrouw Rite Prins niet zo vrolijk. "Bij het ontwikkelen van een toekomstvi sie voor de nieuwbouw schiet het college schromelijk te kort. De nieuwe nota "Bouwen voor Wonen” geeft op veel vragen geen antwoord. De cijfers zijn verouderd, de nota zelf loopt alweer jaren achter en elke visie ontbreekt” aldus een uitlating van de woordvoerster van Bergens Belang. Het heeft geen zin om door te blijven sukkelen met achterhaalde prognoses en verouderde ideeën. Er is totaal andere aanpak nodig. Mevrouw Prins sprak over een nieuw begrip "Groeiwoningen”, die bij een schei ding van echtelieden in tweeën zouden kunnen worden verdeeld maar bij gezins uitbreiding samengetrokken zouden moe ten worden. Een flexibel systeem dus, aangepast aan de eisen van de samen leving. o o Het parkoers van voorgaande jaren door het aantrekkelijke Noordhollandse Duin reservaat heuvel op, heuvel af en het laatste gedeelte langs het strand blijft gehand haafd. Bij de 21 km. heeft men de keuze uit een wedstrijd- en een prestatieloop. De wed- strijdloop wordt georganiseerd onder aus piciën van distrikt West 1 van de KNAU. Deelnemers hieraan ontvangen als her innering een vaan en komen in aanmerking voor de zeer uitgebreide prijzentafel, welke als volgt is samengesteld: heren 1-40 veteranen 1 1 - 15; veteranen 2 1 - 10; veteranen 3 1 - 5 en dames 1-10. Als prijs ontvangt men een standaard en een naturaprijs of waardebon. Inschrijven voor de wedstrijdloop kan men uitsluitend tot 28 december door storitng van f 8,50 inkl. duinkaart en uitslagenlijst op giro 1546873 t.n.v. C. Lansbergen, Veen polderdijk 17, Assendelft of door inzending van een blauwe girokaart aan dit adres. Belangrijk te vermelden is de geboorte datum. Na-inschrijving voor de wedstrijd loop is niet mogelijk. Buiten de wedstrijd loop is er ook een 21-km. prestatieloop waar het gros der lopers aan deelneemt. vergeten hoekjes nog bibliotheekboeken liggen? Als dat het geval is, breng ze dan in de laatste vier weken van dit jaar terug- dus vanaf 3 tot 31 december. leder boek zal als de spreekwoordelijke ’’Verloren zoon” met vreugde verwelkomd worden en over boete wordt niet gespro ken. vervolg van pagina 1 De voorlichting vanuit de gemeente is nog steeds niet goed van de grond, aldus mevrouw Zomerdijk. Daar moet eens wat meer aandacht aan worden geschonken. Juist met het oog op de komende winter en de gladheidsbestrijding dient het gemeen tebestuur de burgers attent te maken op het schoonhouden van stoepen en trottoirs. Ook maakt de VVD de gemeente attent op het geven van een goed voorbeeld inzake de energiebesparing. Spouwmuren en andere isolatievormen moeten meer aan dacht krijgen. Naast andere besparingen zou de VVD ook het briefpapier wel wat dunner willen maken in verband met portokosten. Evenals alle andere fracties dat deden bracht mevrouw Zomerdijk dank aan alle ambtenaren die hadden meegewerkt aan deze sluitende begroting. ALKMAAR, Cornells Begastraat 16. Een perfect woonhuis met c.v. en vrij uit zicht. Werkelijk perfect afgewerkt van de woonkamer tot de zolderkamer, open haard een machtige keuken, 4 slpks. en een mo derne badkamer. Vraagprijs: f 195.000,--kk. BERGEN, J. Oldenburglaan 44. Vrijst. woonhuis kort nabij het centrum, met de verbouwing is het geheel gemoder niseerd. Beneden een fijne leefruimte met fraaie eetkeuken. Boven 3 slpks. en een moderne badk. Vraagprijs: f315.000,- k.k. BERGEN, J. Tooropweg 2. TE HUUR Vrijstaande villa, gemeubileerd en gestof feerd. f 2.000,— per maand. BERGEN, Gemene Bos 10. Vrijstaande modernevilla met garage op ca. 440 m2. Bouwjaar 1972. Uitstekende afwer king. Naast de woonkamer en keuken zijn er 3 slpks. en een badkamer. Onder de kap de 4de slpk. en berging. Vr.pr.: f490.000,—k.k. EGMOND AAN DE HOEF, Irenelaan 94. Ontzettend veel ruimte biedt u deze drive- in woning: inpandige garage, tuinkamer, prachtige living met open haard, moderne keuken en badk., 3 slpks. en een machtige zolderruimte. De bouw is zonder meer uit stekend. Vraagprijs slechts: f 205.000,—k.k. EGMOND AAN ZEE, Kennedyboulevard. Twee 4-kamerappartementen met berging resp. op de 1ste en 2de etage. Uitzicht op zee. Vraagprijzen resp. f 155.000,- en f 148.000,— k.k. Beide gestoffeerd en ge meubileerd. SCHOORL, Voorweg 78. Moderne kap woning met garage.Zeer aantrekkelijk is het vrije uitzicht. Woonka mer met open haard, luxe keuken, 4 slpks. en luxe badk. Vraagprijs: f 285.000,— k.k. Het initiatief dat de besturen van de volleybalvereniging "Time Out”, de hand balvereniging "Berdos” en de zaalvoetbal- vereniging ”Van Eijk” hebben genomen, om eens per maand een klaverjaswedstrijd te organiseren, blijkt enorm goed te zijn aangeslagen. De beide avonden in oktober en november werden buitengewoon goed bezet. Om deze drive tot een sukses te maken, roepen wij ook voor de a.s. wedstrijd alle klaverjassers op, om op zaterdagavond 15 december a.s. om 20.00 uur in de kantine van de sporthal aan het Molenweidje te Bergen aanwezig te zijn. U kunt gerust in grote getale komen, want als de kantine te klein is, gaan we in de sporthal zitten en daar is ruimte voor 200 tafels. De besturen van de drie verenigingen hebben extra prijzen ter beschikking gesteld voor de koppels die minstens 4 wedstrijden in dit seizoen hebben meege daan. De stand bij de top-tien van deze vaste bezoekers is als volgt: resp. 1e drive, 2e drive en totaal: Mevr. Veld 4866, 5734, 10600; Mevr. Wokke 4866, 5734, 10600; Hr. en Mevr.Groenewoud 5163,5112,10275 Hr. en Mevr., Radsma 5629, 4483, 10112; Mevr. Wokke 4434, 5491, 9925; Mevr. v.Wonderen 4831, 5089, 9910; Mevr. Schotten 4831, 5089, 9910; Mevr. Jonkers 4434, 5280, 9714; Hr. en Mevr. Dekker 5262, 4308. 9670; Hr. en Mevr. v.d.Bosch 4948, 4591, 9539; Mevr. Punt 4717, 5491, 9208; Hr. F. Koopman 4363, 4811, 9174; Hr. M. Straasheym 4363, 4811, 9174. Enorme sortering kerstgroen om zelf stukjes te maken In onze speciale kerstetalage vindt u een unieke kollektie KERSTSTUKJES De allermooiste kaarsenkollektie in vele kleuren In het weekend van 30 november, 1 en 2 december jl. hebben een zeventiental jeugdleden (pupillen A en junioren D jongens en meisjes) met trainers en begeleiders van de schaatstrainingsgroep Bergen, een trainingsweekend te Heeren veen doorgebracht. Met medewerking van Ijsstadion Thialf en personeel aldaar, kon een geheel trainings schema worden afgewerkt. Daarnaast bleef nog wat tijd over om te ontspannen. Na de afreis op vrijdag 30 november te 17.00 uur kon na het avondeten nog worden getraind. Op zaterdagochtend werd getraind en na het middageten werd aandacht besteed tan droogtraining en schaatsenlijpen. behalen van hun diploma A of B. Ook van zwembad "de Ligt” zwommen 13 kinderen af. V.l.n.r. voor A: Sandra Schotten, Amabel Scherpenzeel; voor B: Jolanda Roos; voor A: Marco van Rossum, Frank Verhoog, Marje Kühn, Yvonne van Maarseveen, Ingrid van Duin; voor B: Renata de Maayer; voor A: Marie-Claire Dekker; voor B: Deborah Broers; voor A: Joep Homma en Ardi Beers. Gefeliciteerd allemaal! 228mm >n de weken tussen Sinterklaas en Oudjaar Wilt u alstublieft in huis zoeken, of er in kunnen alle bibliotheekboeken, die dit jaar niet op tijd teruggebracht werden, zonder boete worden ingeleverd. Bij telling bleek, dat in de periode januari tot oktober van dit jaar 5.1 romans, 43 studieboeken, 78 jeugd-verhalenboeken en 20 jeugd-studieboeken niet terugge bracht werden, ondanks aanmanings- kaarten. Uw eigen advertentieman van ”De i Duinstreek”, Herman Caarls zal ook de 21 km als "Duinkonijn” vol hup- U herkent hem aan het nummer 1131. Op 1 december jl. was er weer diplomazwemmen in zwembad "de Wiel” in Schagen. Het was groot feest, want ook Sinterklaas en twee zwarte Pieten kwamen nog even langs. I?

De Duinstreek | 1979 | | pagina 4