r 'n Alno past ook in uw budget! ■p i—Qj 74995,- nmo 74275,- T TfWohtnr *ljly I 114 s Bi 11 Verleende bouwvergunningen I w ■HHI ADVERTEREN IS UW EERSTE WINST Kerstartikelen I te i - i s Keiler, Keiler keukens Alle keukens gratis geplaatst! Verkoop van bouwmaterialen •Uil il r g|gg|| BIJL’S handelsonderneming I I ■M 1 Luim* ■- FA. DUIN ZN BOUWBEDRIJF POTTERIE’T HEMELTJE 3 Vr XI Or lr GEMEENTE SCHOORL I F 18 Heereweg in Groet ROO Gehoord in de raad: FON De tegenwoordige sporthal is nodig aan vernieuwing toe. KEI Glaskontainers Gehoord in de raad Frederikslaan Raadhuis Preek van de week Gehoord in de raad Sporthal Telefoonboek Uitstekend kollege VVV-Groet Gehoord in de raad Mentaliteit Herindeling Bi SSS Er komen meer glaskontainers in de gemeente. V Kwaliteit en tijdloze schoonheid. I Rijl Burgemeester C. Bernard: "Kwestie van mentaliteit". Bijdragen voor "Schoorls Allerlei” gaarne vóór maandag naar J. Minke ma, Heereweg 369, Cam perduin, tel. 1685. Rij Komt u eens vrijblijvend kijken naar onze nieuwe kollektie Stroomerlaan 15 BERGEN N.H. Tel. 02208-2355 b.g.g. 7026 STOEL VAN KLAVEREN BOUWSTOFFEN BV ROi SCH I 'n Echte Alno-aanbouwkeuken - met vijf jaar schriftelijke garantie - past ook in üw budget... Dat laten wij u graag zien in onze sfeervolle showroom, waar u onderstaande o»keukens in natura kunt bewonderen! 0.9.: ENGELTJES, KANDELAARS en HANGERS Oude Bergerweg 45 - Bergen Geopend van 11.00 tot 18.00 uur fp ii ei ii i r Ia ■i sag UNMI iflO igili 1 Het huidige raadhuis zal voor een half miljoen gulden worden verbouwd. Hier nog pension "Het Hoge Duin”. iMMEanmnn ks? ■T K I -1 1: r I >i Datum Omschrijving en plaats: 10 dec. 13 dec. 13 dec. 0 In de begrotingsvergadering van de ge meenteraad werd door de burgemeester gezegd, dat de reden, waarom Groet apart in de telefoongids wordt vermeld en niet meer onder Schoorl voorkomt, is gelegen in het feit, dat Groet een aparte kern vormt in de gemeente, en dat door de andere postcode deze maatregel moest worden genomen. In de VVV-vergadering van Groet-Camper- duin zei sekretaris C. Marees, zelf funktio- naris bij de PTT, dat het de gemeente is geweest, die heeft gevraagd om deze gang van zaken. Is het dan toch zo, dat Groet wordt gezien als een enclave in Schoorl? En wie heeft er nou gelijk? Lastig blijft het. massieve deuren, met gotisch gebo gen raamwerk. Het aantal glaskontainers in Schoorl zal worden uitgebreid. Met hoeveel en waar zij een plaatsje zullen krijgen, is nog niet bekend. Wel zullen de bakken worden aangepast en worden voorzien van een soort trechter en een rubber tussenschot. Kijkt u dus wel even of uw flessen leeg zijn, die u aan de kontainer toevertrouwd. Want u ziet ze nooit weer terug. Wethouder Wim Lautenbag had vorige week gekeken naar een televisieprogram ma van Socutera over "Het jaar van het Kind”. ”Het was vlak voor een voetbal wedstrijd tussen die groene en die witte", zei de wethouder. Raadslid Aad Bakkum een half uur later: "Die groene en die witte waren Feijenoord en Eintracht Frankfort”. Nr. Naam en adres van de vergunninghouder: Le Belle over de Schoorlse VVV’s: ’’Ik ben het zo langzamerhand zat, die twee VVV’s in onze gemeente. Men moet maar spoedig tot een fusie komen, en liefst nog in de loop van 1980, anders zal de gemeente de subsidiekraan moeten dicht draaien voor hen”. Van der Donk hierop: ”Als het maar geen gedwongen huwelijk wordt”. De burge meester: ”We zijn hier niet om huwelijken te dwingen". gedeeltelijk veranderen en vergroten van de woning, Omloop 18 plaatsen van een dakkapel Voorweg 120 plaatsen van een dakkapel, Voorweg 122 Burgemeester Bernard heeft er in de laatste raadsvergadering nog eens nadrukkelijk op gewezen, dat het met name de inwoners van Schoorl zelf zijn, die zich schuldig 13.30-17.30 8.30-17.30 9.00-12.30 I T Een nieuw raadhuis zit er (voorlopig) niet in voor Schoorl. Burgemeester Bernard zegt dat verbouw van het huidige gemeentehuis ongeveer een half miljoen gulden gaat kosten. In de raad van februari zal een voorberei- dingskrediet worden gevraagd, waarmee de architekt aan het werk kan. Deze architekt bouwde ook het nieuwe gemeen tehuis van Wervershoof, waar onze oud- plaatsgenoot Han Meijer burgemeester is. Hij wel "Gemeentebode Piet Schekkerman huilt dikke tranen met tuiten”. O ja, wat is er aan de hand?, heeft hij op z’n duvel gehad van de burgemeester?” Welnee, hij mist drie asbakken uit dé raadzaal. "Hé, zeker mee naar huis genomen door de CDA-fraktie”. Het is nog niet duidelijk, op welke wijze de Heereweg in Groet zal worden aangepakt en hiermee tegemoet wordt gekomen aan de wensen van de bevolking, althans van de aanwonenden. Wethouder Lautenbag wil wel haast maken met de rekonstruktie. Maar niet alle raadsleden zijn het er over eens, dat asfaltbekleding de beste oplos sing is. Ook een goede herbestrating moet naar de mening van raadslid D. van der Donk afdoende kunnen zijn, wanneer er maar juist wordt gehandeld. Dat wil zeggen, dat de ondergrond goed moet zijn, de keuze van de straatklinker en indien noodzake lijk, een afdoende voegvulling. Op die wijze moet het mogelijk zijn de geluidshinder tot een minimum te beperken, is het oordeel van Van der Donk. Schoorl heeft een uitstékend kollege van burgemeester en wethouders. Dat zou je kunnen konkluderen uit de woorden van de demokraat Gerard Le Belle. Hij zei: ’’Wethouder Lautenbag is een uitstekend wethouder. De heer Bootsma groeit in zijn funktie, terwijl onze burgemeester zich laat meeslepen in het enthousiasme van de beide wethouders”. Bij zijn bezoek aan Schoorl door de kommissaris van de Koningin in het voorjaar van dit jaar, heeft deze verklaard, dat de gemeente Schoorl zich niet ongerust 5 <4-- 5 Lautenbag op voorstellen van Gerard Le Belle over de scheiding van afvalstoffen, en de winst die de gemeente hiermee verkrijgt: ”lk vraag mij wel af, of we dat bereiken door het terugkomen van de schillenboer. We hebben de schillenboer niet weggestuurd, maar hij is zelf weggegaan. Vroeger kwam hij aan de achterdeur, later aan de voordeur, en toen er werd gevraagd om een rode loper, toen had men er genoeg van, en de schillenboer is verdwenen”. Alno-keuken. L-opstelling: 210 x 260 cm of 270 x 200 cm. De prijs is voor de kunststof- uitvoering, kompleet met: inbouwkoelkast, gas/elektrocombinatie, wasem-afzuigkap, blad èn btw. Voor 'n geringe meerprijs ook leverbaar in hout of kunststof/hout. behoeft te maken over de indeling bij een andere gemeente. De kommissaris zei een en ander op een vraag van mevrouw De Boer, voorzitster van de fraktie gemeentebelangen. Onze zelfstandigheid is dus voorlopig gewaar borgd. Deze uitspraak heeft de burge meester erg gerustgesteld. Maar het woordje voorlopig moeten we natuurlijk wel in de gaten houden. 87 J.W.Schotvanger, Voorweg 120, 1871 CR Schoorl 86 Mevr. De Roo, Zuidlaan 27, 1861 GSBergenN.H. EiLANDSWAL 9 - ALKMAAR TELEFOON 072-118508 Geopend: maandag Di. t/m vrijdag Zaterdag Via Industrieterrein Oudorp. 88 J.J.H. Haker, Voorweg 122, 1871 CR Schoorl Wanneer er in Schoorl een nieuwe sporthal wordt gebouwd, dan zal deze van de grond komen bij ”de Blinkerd”, evenals een nieuwe bibliotheek. Er kan dan worden gesproken van een buitengewoon funktio- neel geheel. Voor wat betreft de overname van de huidige toeristenkerk volgt begin volgend jaar weer een gesprek met het R.K. Kerkbestuur. De gemeente hoopt dan met dat bestuur tot een overeenkomst te komen aangaande de prijs van het gebouw. Aan de Schoorlse sportverenigingen zal van gemeentewege een enquetteformulier worden gezonden. Hierin wordt naar de behoeften gevraagd met betrekking tot de nieuwe sporthal. Na de inventarisatie hiervan wordt een programma van eisen opgesteld. De ge meente hoopt de exploitatiekosten van de nieuwe hal uiteraard zo laag mogelijk te houden. Zo zal het er dan toch uiteindelijk naar gaan uitzien, dat Schoorl zich binnen niet al te lange tijd op het gebied van de indoorsport kan meten met omliggende gemeenten, die al jaren over een sporthal beschikken. De gebruikte materialen zijn goud eerlijk. Puur donker-eiken in z'n na tuurlijke staat verwerkt. Volledig Alno-keuken in kunststof. Lengte 300 cm. Vele schitterende frontuit- voeringen. De prijs is inclusief: inbouwkoelkast, gas/elektro-combinatie, wasem-afzuigkap, blad èn btw. Voor 'n geringe meerprijs ook leverbaar in kunststof/hout of hout. Henk van der Helm wil graag extra verkeersborden op gevaarlijke punten in de gemeente. Hij ziet dat zo: "Liever een verkeersbord dan een slachtoffer”. .•K® Weinigen onder u zullen weten waaraan de Frederikslaan zijn naam heeft ontleend. Toch wel aardig om even te vermelden. Het was in 1955, toen de Schoorlse gemeenteraad zich onder voorzitterschap van burgemeester Jochems boog over een voorstel tot naamgeving van een weg, waaraan nieuwe gemeentewoningen wer den gebouwd. De weg, die "aftakte” van de Voorweg en vervolgens parallel aan deze weg liep. Een voorstel van het kollege was er niet, maar het toenmalige raadslid, mevrouw Jansen, dacht aan de trouwe gemeentebode. En dat was indertijd Freek Gutker, een broer van strandvonder Simon Gutker. Het idee van de Frederikslaan werd direkt door de overige raadsleden en B. en W. overgenomen. Gutker, op dat moment bezig met administratieve zaken, wist niets van deze verrassende ontwikkeling, en wilde het nauwelijks geloven, toen twee verslaggevers van de Alkmaarse Courant en het Noordhollands Dagblad hem kwamen feliciteren. ’’Hier, neem maar een bakkie koffie en zeur niet zo”, had Gutker gezegd. Buiten de leden van de raad, waren het slechts de twee journalisten aan wie koffie werd geschonken. Belangstelling op de publieke tribune was er in die tijd niet, of nauwelijks. De problematiek was er dan ook niet naar. In ieder geval was die raadsbijeenkomst voor bode Freek Gutker (hij woont nog aan de Voorweg en wordt in februari 87 jaar) een wel zeer bijzondere. maken aan het overschrijden van de maximum snelheid. Vooral in de nieuwbouwwijken is dit het geval. De gasten, die in vele gevallen wel op hun tellen passen, dikwijls de weg zoeken, en daardoor niet snel rijden, kunnen de talloze overtredingen niet worden aan gerekend. Bernard noemde het dus een kwestie van mentaliteit van de Schoorlse automobilist in het algemeen. Het kollege is dan ook niet van plan om verkeersremmende maat regelen aan te kondigen, zoals de aanleg van verkeersdrempels, alvorens de raads- kommissies hierover uitvoerig te hebben gehoord. Eerst hierna zal eventueel kontakt met de bewoners worden opgenomen met be trekking tot hun wensen en verlangens. Bernard: ”We moeten ons ervan bewust zijn, dat we in een dorp wonen, waar kinderen op de weg spelen, en dat er hierdoor vrij eenvoudig ongelukken kun nen gebeuren”. Burgemeester en wethouders van Schoorl brengen ter openbare kennis dat zij hebben besloten de hierna genoemde bouwvergunningen te verlenen. Op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, van de Wet Administratieve recht spraak Overheidsbeschikkingen (de Wet-Arob) kan de natuurlijke of rechtsper soon, die door deze beschikking rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na de dag waarop de beschikking is gegeven hiertegen bij ons college een bezwaarschrift indienen. Wanneer het bezwaarschrift na afloop van de daar voor gestelde termijn is ingediend, blijft niet-ontvankelijk-verklaring op grond daarvan achterwege, indien de klager aantoont, dat hij het beroep heeft ingesteld zo spoedig als dit redelijkerwijs verlangd kon worden (artikel 9, lid 4, Wet-Arob). Verder kan op grond van het bepaalde in artikel 80 van de Wet op de Raad van State een besluit, waartegen een bezwaarschrift als hiervoor bedoeld is inge diend, hangende het onderzoek ten verzoeke van de belanghebbende geheel of gedeeltelijk door de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State worden geschorst op grond, dat de uitvoering van het besluit voor hem een on evenredig nadeel met zich zou brengen in verhouding tot het door een onmiddel lijke uitvoering van het besluit te dienen belang. De bouwplannen liggen gedurende veertien dagen na heden voor een ieder ter inzage ten kantore van gemeentewerken, Laanweg 19, alhier. Nog even iets over de VVV-Groet-Cam- perduin. De vereniging blikt terug op een redelijk seizoen. Er is over het algemeen goed tot zeer goed verhuurd, ofschoon de sektor logies met ontbijt het wat liet afweten. Het vroege voorjaar was ook gunstig. Vele gasten werden ondergebracht, die door reisburoos werden aangevoerd. Ook in de mooie maand september pikten velen nog een graantje mee. Er werden weer talloze evenementen georganiseerd. Bekend is dat de VVV Groet een zeer aktieve kommissie heeft, die deze attrakties voorbereidt en organiseert. De ledenkontributie blijft zoals die is, en dat voorstel van het bestuur werd door de leden uiteraard in dank afgenomen. De WV Groet-Camperduin zit zonder voorzitter. Er zijn moeilijkheden in het bestuur geweest, waarvan, zo lieten twee leden van dat bestuur blijken in de najaars vergadering, afgelopen vrijdag in Paviljoen Minkema, voorzitter F.A. Steking de oor zaak van zou zijn geweest. Sleking had al eerder te kennen gegeven voor zijn funktie te willen bedanken. Het werd hem allemaal wat te bezwaarlijk, omdat hij al enige tijd in Schagen woont. Maar penningmeester J. Felius en be stuurslid Joh. Kroon dachten er anders over. Er waren meer problemen die waren voorafgegaan aan het uiten van hun ongenoegen over de voorzitter. In wezen kwam het er op neer: "Hij eruit of wij eruit”. De leden gingen stemmen, en hieruit kwam naar voren, dat men met veertien stemmen vóór en vier tegen, besloot Sleking "eervol ontslag te ver lenen”. Een motie van wantrouwen tegen een voorzitter, die 27 jaar deel heeft uitgemaakt van het VVV-bestuur, waarin ndar de mening van de twee bestuursleden wan trouwen zou hebben overheerst, en waarin door de voorzitter een beleid werd gevoerd zonder menselijke en bestuurlijke ver houdingen. Frans Sleking, ooit fraktievoorzitter van de kiesvereniging Gemeentebelangen in de Schoorlse raad, eerder voorzitter van die vereniging, later zelfs wethouder, samen met z’n vriend Jo de Leeuw. Langer dan een kwart eeuw bestuurslid van de VVV Groet-Camperduin. Begonnen in Camperduin met een houtfabriekje "KOSBU”. Later direkteur van SUN hout bouw. Frans Sleking, die men al een beetje was vergeten, omdat men hem uit het oog was verloren. Niettemin een persoon lijkheid, die evenals wij allen, zijn fouten had. Zijn tekortkomingen. Deze volgens velen dikwijls niet wilde onderkennen. Maar ook de Frans Sleking, die een dergelijke "afgang” in Camperduin tijdens deze roerige vergadering van ’’zijn" VVV zeker niet heeft verdiend. Onder redaktie van Jouke Minkema Kom keukens kijken bij ALKMAAR - LUTTIK OUDORP 37-39-41 TELEFOON (072) - 117355 DEALER VAN: HEBAFORM KELLER u Den Helder: Nieuwstraat 68. telefoon 02230-13375 Dagelijks geopen van 9.00-18.00 uur Cs avonds na telefonische afspraak), 's Zaterdags tot 16.00 uur. Donderdagavond koopavond.

De Duinstreek | 1979 | | pagina 18