versiert a w Kersttafel ■Ht III Illi IHI II Kwaliteitsslager R. Kraaier Pop-groep ’’The Heartbeat”: gratis konsertü! Sint Nicolaasfeest voor A.O.W. W.A.0. Bergen Sw I I J I Rustige debatjes tijdens begrotingsvergadering 1900,- I l l 1 lil I Jij en ik lia I o° W, ©TALBOT Kerst-bosloop te Bergen Autobedrijf Mebo A. J. WASLANDER TELEFOON 5179 - KAREL DE GROTELAAN 4 BERGEN N.H. -777 UW TALBOT DEALER WENST U EEN VROLIJKE KERST EN EEN SOEPEL LOPEND NIEUWJAAR, o u 'fa i I I I I lal I 8 Als u r ENRICO A.K. r***» as voorkom teleurstelling. Bestel tijdig Uw bestelling wordt bezorgd binnenkort opnieuw ter sprake zal komen. De tennisbaan i‘!l o „I.Z Het wandbord O x o 0 2 Toerisme I iüiiii lf Het wandbord in de raadszaal van Bergen. Voorweg 83, Tel. 02209-1313 Schoorl 'pitteen nieuwjaartoe! PHILIPS/ERRES GROOTBEELD KLEURENTELEVISIE Uw slager geeft advies WILD en GEVOGELTE >^O° lOB? I1BI jg o f .0? Uw Talbot dealer: JBil- 1K Rijk assortiment "Vleeswaren” Voor de liefhebbers van "klein vlees" jjg|| o° groot vlees" verkiest. W/y "versieren" uw kerstmaaltijden met een eerste klas assortiment van de fijnste vleessoorten, wild en gevogelte, vleeswaren en specialiteiten. Een keuze hieruit vindt u op deze folder vermeld. Wat u hier niet kunt zien, maar straks wel merkt, is het vakmanschap en de bekende service die ons team in uw dienst stellen. Zo, dat uw kerstmaaltijden een sukses worden. I I Als u "wild en gevogelte" verkiest Kip 7 Bergen. - De begroting in Bergen werd goedgekeurd zoals hij werd aangeboden. Geen veranderingen, geen spektakulaire ontwikkelingen zelfs geen moties, zoals even werd aangekondigd. De gevraagde verhoging van f 15.000,- voor de Stichting Welzijn Ouderen werd niet verkregen, hoewel enkele frakties zelfs aan konden geven waar het geld vandaan zou moeten komen. In verband daarmee kwam het gemeentelijk kontrakt met ”de Rustende Jager” ter sprake, waar nog wel ruimte in zou zitten, terwijl aan de andere kant er ook nog een bedrag zou kunnen worden geput uit de uitkering van het gemeenschappelijk gasbedrijf. Wethouder W. Franck wilde déér niets van weten. ’’Daar wil ik de raad niet mee opzadelen”, aldus de wethouder, ’’per slot ben ik wethouder van financiën en daarom zal ik dan wel uitmaken waar het eventueel benodigde extra-geld vandaan zal moeten komen”. Burgemeester J. Ritsema stelde voor om de zaak van de Stichting Welzijn Ouderen eerst intern in de kommissie te bespreken. Daar ging de raad mee akkoord, zodat het voorstel niet van de baan is, maar Het verkeer en de borden o° O° irl Welzijn - T 22 I l Ssg Verder verschillende soorten: Ti? U HOEFT ER NIET HET DORP VOOR UIT fl VANAF 9 >-v— C> -rto O o o V «83; X: O O O (f O o o° o o 1 YRK 79556 X i Volop keus voor uw Gourmet- en Fondueparty Opgemaakte Fondue-schotels Opgemaakte Gourmet-schotels Hier op een uitgelezen assortiment aan vlees Geopend: 8.30-10.00 uur en van 16.00-18.00 uur Woensdagmiddag gesloten Bij de behandeling van hét toerisme kwam s. het kampeerterrein ter sprake. De reali- Het bestuur, n.d. sekr. G.G. Jansen Paté's Uienpaté Knoflookpaté V Peperpaté Champignonpaté Saiade's Sellery-salade Vlees-salade Haring-salade Eier-salade Garnaal-salade Hongaarse-salade o Menu suggestie Champignonpaté met stokbrood en kruidenboter. Entrecöte uit de provence met extra saus. Gestoofde Witlof en gebakken aardappeltjes. Ijstaart met slagroom Bijzondere Specialiteiten Bittergarnituur Vleeswaren schotels Salade schotels Paté schotels Al deze schotels zijn" Rijkelijk" opgemaakt en in verschillen de prijsklasse leverbaar. X Stukjes Worst Salami's Osseworstjes Metworst Leverworst diverse soorten Pikanties (met knoflook en paprika) o Voor alle soorten HEEREWEG 69, SCHOORL TELEFOON 1881 In- en Export en Groothandel o o o o o /y o o o 7x7’7 de echte Achterham .X. Coburgerham Peper Salami LSsijjJ Zacht Rookvlees runder Varkenshaas Varkens-Oesters Tournedos Runderbiefstuk Entrecöte T- Bonesteaks ca. SOO gram Schnitzels (kalfs-varken) Kip Filét Kippebout Een ander voorstel van het CDA kwam wel aan de orde. Het grote oude bord dat thans in de raadszaal hangt zou men graag in de nieuwe raadszaal zien hangen. De burgemeester kon dat niet toezeggen, omdat een van de wethouders reeds gevraagd had dit oude wandbord in zijn wethouderskamer te mogen hangen. ”Er is trouwens iets met de tekst van het bord niet in orde”, zo deelde de burge meester mede. Maarten den Duik, een van de plaatselijke geestelijke verzorgers was daar eens in gedoken en verzamelde de volgende gegevens: Lende Rosbief Contra Filét Fricandeau (varkens-kalfs) Varkens Filét Rollade Varkens Filét Gevuld Runder Rollade van de Lende Runder Stoof Rollade Kalfs-Rollade Lams-Rollade Lamsbout met of zonder been Lams-Rug Varkensrib met been iets pittigs A’’ Ter gelegenheid van de release van hun eerste single op het Mink/Don Quichotte-label ’’Cigarettes and Booze” geeft de Noordhollandse poparoeo een gratis konsert op zaterdag 22 december a.s. om 14.30 uur in het Cultureel Centrum ”de Vest”, Canadaplein 2, Alkmaar. Tevens is het bestuur van de opgerichte Heartbeat-Fanklub aanwezig om nieuwe leden te kunnen inschrijven. (Adres: Postbus 100, 1860 AC Bergen). 3 December was het feest in T. en O. St. Nico laas kwam voor de W.A.O. De zaal was vol, tot aan de nok, Want om half 2, begon de Bingo-gok. Tussen de spelletjes deur, Kwam Ide Min naar veur. ’t Verhaal van de scheiding gaf veel pret, Want wat bleef er over? Toch maar 1 bed!!! Ook de gulden in het bier, Bracht Ide ons met veel plezier. Om half 5 nog 'n stukje kaas, En ja hoor, daar kwam Sinterklaas. Statig met zijn zwarte Piet En dat was 'n mooie griet. De Sint heeft ons prachtig uit de doeken gedaan, Hoe hij eigenlijk komt uit Myra vandaan. Om 't geraas nu maar te staken, Zal ik 't gedicht niet langer maken. Namens allen, dank ik de leiding en de Sint, Wij voelden ons deze middag weer echt ’n gelukkig kind. De stichtingen voor maatschappelijke dienstverlening Bergen-Schoorl en de gezinsverzorging in beide dorpen, gaan zeer spoedig een fusie aan met het maatschappelijk werk van de Egmonden. Per 1 januari zal er sprake zijn van een grote stichting die na de gemeentelijke verhui zing de beschikking zal krijgen over het vrijkomende pand aan de Hoflaan 1. Een voorstel van het CDA om de algemene beschouwingen in het vervolg een week voordat ze gehouden zouden worden, schriftelijk in te dienen, werd naar het rijk der fabelen verwezen. ”Dan kan het college ook wel thuisblijven en deze beschouwingen schriftelijk be antwoorden”, aldus de burgemeester, ’’maar waar blijft dan de spontaniteit van het gesprek. Dan kunnen we alles wel per post af”. Niemand ging daar dan ook verder op in. Het wandbord in de raadszaal van Bergen, dat het jaartal 1658 draagt, is beschreven met een tekst uit het Oude Testament: 2 Kronieken 19:6. Het gaat om een instruktie voor plaatselijke rechters (be stuurders), zoals die door Josafat (koning van Juda 870-849 v. Chr.) zou zijn gegeven. Hoewel in 1658 de Staten-Vertaling reeds een twintig jaar in omloop was, is voor dit wandbord gebruik gemaakt van een oudere reformatorische bijbelvertaling, de zoge naamde ”Deux-Aes Bijbel” (gedrukt sinds 1561), die wordt beschouwd als de direkte voorloper van de Statenbijbel. De tekst op het wandbord luidt: ’’Ende Josaphat sprack tot den richters Siet toe wat ghij doet want ghij houdt het gherichte met den menschen maer den HEERE ende godt is met int gherichte". 1658 Voor de duidelijkheid heeft men op het wandbord twee wijzigingen aangebracht ten opzichte van de originele tekst: In de eerste regel is de naam van Josaphat geschreven in plaats van het persoonlijk voornaamwoord ”Hij”; evenzo is in de vijfde regel ”Hij” vervangen door ”godt”. Bij de laatste restauratie van het bord is het woordje ’’niet” in de vierde regel veranderd in "met”. Daardoor is het zinsverband verstoord en de strekking van de tekst veranderd. De lezing behoort te zijn: ’’ghij houdt het gherichte niet den menschen, maer den HEERE”. De duinen en het zand De golven en het strand De wolken en de lucht De stormwind en de zucht De meeuw en de fazant De akker en het polderland De regen en de zon De tuin en het balkon De sterren en de maan De steeg en de laan De kip en het ei De koe en de wei De hond en de kat De wijn en het vat De kerk en de tempel De deur en de drempel De wieken en de molen De kachel en de kolen De berg en het dal De goal en de bal De steen en de muur De fiets en het stuur De trein en het spoor De neus en het oor De port en de sherry De rijst en de kerry De haard en het vuur De woning en de huur De appel en de boom De slaap en de droom De grijsaard en het kind De vijand en de vrind De man en de vrouw De warmte en de kou De clown en de goochelaar De kaars en de kandelaar De liefde en de zoen De haan en de kalkoen De letter en het alfabet De deken en het hemelbed De traan en de lach De nacht en de dag De grap en de grol De kubus en de bol De dienaar en de koning De stroop en de honing De spreker en de rede De wereld en de vrede De herberg en de waard De slagroom en de taart De dichter en de dwaas De boter en de kaas De bloem en de bij Hij en zij Dun en dik Jij en ik De ruïne en de poort Enzovoort Traditie-getrouw organiseert de schaats trainingsgroep ’’Bergen” op woensdag 26 december a.s., Tweede Kerstdag, haar traditionele K-erstbosloop in de bossen van Bergen. Ook die dag zijn start en finish nabij het klubgebouw van de trainingsgroep aan de Zwarteweg te Bergen, nabij de skibaan. De start is voor beide afstanden, 4 en 8 km. geheel gescheiden, om 10.30 uur en er kan vanaf 9.00 uur worden ingeschreven bij het klubgebouw aan de Zwarteweg. Het inschrijfgeld voor de jeugd bedraagt zoals gewoonlijk f 2,50 en voor de overigen f 3,50. Voor allen die de bosloop volbrengen wacht een prachtige gedateerde herinne- ringsmedaille. Daarnaast zijn er voor de eerste drie aankomenden in de kategoriën jongens en meisjes (beiden 4 km.) en dames, dames- veteranen, heren en heren-veteranen (allen 8 km.) leuke extra prijzen beschikbaar. De dames- en heren-veteranen worden aangeraden bij het inschrijven een rode armband te vragen hetgeen moeilijkheden bij de eindklassering kan voorkomen. Voor inlichtingen kan men bellen: 02208- 2343/7260. Rest het bestuur van de schaatstrainings groep ’’Bergen” nog een ieder een spor tieve afsluiting van het jaar 1979 toe te wensen en een gezond en sportieve aanvang van het nieuwe jaar en graag tot ziens bij de boslopen in 1980. Ook de kwestie van het verkeers-circulatie- plan werd door alle frakties met vreugde begroet. De verkeersborden die overal tamelijk hinderlijk in grote getale staan opgesteld in de Heerlijkheid, kunnen niet kleiner gemaakt worden. Kleine verkeersborden verliezen hun rechtskracht. Verder zal de dienst gemeen tewerken in de loop van dit voorjaar nagaan waar doublures voorkomen en waar bor den eventueel achterwege kunnen blijven. De situatie aan de Jan Oldenburglaan baart ieder zorgen. Het CDA kwam nog met het voorstel om langs deze drukke winkelstraat een aantal parkeermeters te plaatsen, maar de burgemeester legde er de nadruk op dat de winkeliers van de Jan Oldenburglaan zelf niet vragen om veranderingen. Verder was hij van mening dat een bekeuring de meeste mensen niet meer afschrikt. Men calculeert het bij de bood schappen of bij het borreltje in. En daar zullen parkeermeters niet veel aan ver helpen. 8 Tl Eend Fazant - Duinkonijn Volle Haas -* Hazenbout Hazenrug Tam Konijn Ree-Rug Reebout Ree-Voorbout Kalkoen Kalkoen baby Kalkoenbout s- Buiten Kip -<ƒ Achter de schermen wordt druk gewerkt aan de realisering van een tenniskomplex. Dat bleek uit het antwoord van de burgemeester. Omdat ook leden van Gedeputeerde Staten een artikel 19- procedure niet zagen zitten voor een bouw van een tennisbaan aan de Graadt van Roggenweg, is men gaan praten met de mensen van Euratom, die al een baan hebben in Bergen. De direkteur van Euratom en de direkteur van de Europese school, de heren Van Westen en Rock, hebben thans een voorstel om ter plekke van de bestaande baan, een uitbreiding ten behoeve van de tennisvereniging Bergen tot stand te brengen. Ongeveer in de stijl waarmee de sporthal werd gerealiseerd. Hierover wordt thans verder vergaderd en hoewel de voorzitter meedeelde niet té optimistisch te zijn, waren alle frakties bijzonder blij met deze mogelijkheid. 1 X, X Wat ik eigenlijk bedoel? Weinig en tóchen heleboel! O sering daarvan zal voorlopig niet door kunnen gaan, omdat er in geen enkel bestemmingsplan een kampeerterrein is opgenomen. Voor wat betreft een woonwagenpark ziet het er ook somber uit, omdat er aanvanke lijk ongeveer twintig lokaties zijn geweest die allemaal als ongeschikt werden af gewezen. Een enquette onder de bewoners van Vroneroord zal wellicht uitmaken dat er niemand naar Bergen wil verhuizen en dan zou men de plannen voorlopig in de ijskast kunnen zetten. Eerst gistermorgen werd het regionaal woonwagenplan door het gemeente bestuur ontvangen. Niemand had dit zo snel kunnen bestuderen. i ma» u lieden

De Duinstreek | 1979 | | pagina 22