bezorgers(sters) De kracht van het Boeddha-beeld Nieuwjaasreceptie Gemeentebestuur I de duinstreek Nieuwjaarsdag BOOG IE-WOOG Y J. Meijer B.V. ^Wanneer is deWinterschilder voort laatst bjju geweest? Intra woonkunst: een handreiking aan de goede smaak oc intra woonkunst alkmaar Hij brengt weer V F 'i een fikse premie mee: 130gulden per man per dag! ADVERTEREN IS UW EERSTE WINST GEMEENTE SCHOORL Onze overzichtelijke offerte verplicht u tot niets Schilders-Afwerkingsbedrijf Renée Smithuis Kunsthandel VRASDONK Ga even na of *t weer eens tijd wordt. 12 T J f oo ch< O .5 (aar ij Het adres voor: bloemwerken, bruidswerken corsages, decoraties, rouwkransen tpork s oor :ho n 1 MN Kot BLOEMENSHOP Jan Jacoblaan 11, Bergen, tel. 02208-5621 Vanaf 27 december 1979 zal de bezorging van weekblad worden overgenomen door de verspreidings-afdeling van de Ver. Noordhollandse Dagbladen B.V. 'k #kki ilpar - - - - Persoonlijke aanmelding bij: Kantoor De Duinstreek, Laanweg 35, Schoorl Kantoor Alkmaarsche Courant, Voprdam 11Alkmaar; of via telefoon 072-150804, toestel 224-225. Min. leeftijd 16 jaar. Kandidaten moeten tevens bereid zijn regelmatig folders te bezorgen in hun vaste wijk. De te bezorgen kranten en folders worden thuis af geleverd. of aanvraag voor u. Of i daarom vragen wij met spoed voor Bergen aktieve en serieuze (bi. fl Tel. WAARDE TOEKENNEN f Op vrijdag 4 januari 1980 van 20.00 tot 21.00 uur zal in het dorpscentrum „De Blinkerd” de nieuwjaarsreceptie voor de bevolking van de gemeente Schoort worden gehouden. Dat betekent niet: zomaar wat meubels kopen om later te ontdekken dat ze eigenlijk helemaal niet passen in uw interieur. Dat betekent evenmin: in een stoel gaan zitten en zeggen: ’ja, doe deze maar, want die zit zo lekker’. Beter is 't om eerst 'ns bij Intra te gaan kijken. Of liever: bewonderen wat u ziet. Dan nog eens kijken, afwegen, vergelijkenlaat al dat moois bij Intra maar rustig op u inwerken. U kiest voor een interieurstijl, daar leeft u naar toe. Dat doe je niet zomaar eventjes. Misschien is het juist wel daarom dat Intra Woonkunst bestaat. Om samen met u die lusteloze woonsleur in één keer te doorbreken. Voorgoed I <5 OT O Ons mode-team wenst u een voorspoedig nieuwjaar Ook 31 december zijn wij gewoon GEOPEND D C B D Onze voorjaarskollektie schilderijen Bergense School en tijdgenoten, is al voor een belangrijk deel samengesteld. Als u dit keer zeker op tijd wilt zijn, bel ons dan voor een afspraak. Kunst kopen vergt veel tijd. Die moet u er ook voor nemen. Daarom mag u het schilderij van uw keuze, geheel vrijblijvend een aantal weken in uw eigen woonomgeving ophangen. Zoals u weet mag u altijd elk bij ons gekocht schilderij weer ruilen en bij elkschilderij dat wij verkopen behoort literatuur. Zonder achtergrondinformatie over de schilder zelf, gaat bij ons niets de deur uit. Maar dat is natuurlijk vanzelfsprekend. Wij hopen u te mogen begroeten en een telefoontje vooraf zal voor u stellig geen drempel vormen. van Renesselaan 42, Cgstricum (Bakkum) Telefoon 02518-55903 )vag ■rsi lanc •■•■U Uw 0| g£ Zl D P Hebt u 't idee dat het allemaal aparter zou kunnen? Verf op kozijnen en deuren beschadigd? B Gewoon zin in wat anders op de muren? B Bij vrienden op originele ideeën gekomen? B Raakt de trap een tikje algetrapl? Denkt u aan een ander huis, maar niet aan verhuizen? Beetje uitgekeken op uw keuken? Toe aan een slaapkamer die helemaal nieuw is? Was u tien jaar geleden een ander mens dan nu? B Afbladderend plafond in de badkamer? B TVek in een premie die niet kinderachtig is? B Nieuwe meubels gekocht, de laatste tijd? Publikatie van het Bedrijfschap Schildersbedrijf te Rijswijk (ZH) Het is moeilijk om de overtuiging uit te spreken dat een beeldje als het onderhavige met oncontroleerbare krachten is ge zegend. Het zou er verdacht veel op lijken dat men vanaf het moment van bezitten het eigen lot uit handen heeft gegeven en alles verder overlaat aan de mysterieu ze kracht die aan de talisman wordt toegeschreven. Uiteraard is itoriji (Va Nu o, bore 5E. aar G< b Goi 7 der een opdracht uit te voeren in Singapore en uiteraard ontmoet te ik Georgio Carlo weer. Oor spronkelijk lag het in de be doeling om voor slechts korte tijd in Singapore te blijven, maar het werden geleidelijk maanden en in die tijd vroeg Georgio Carlo mij met hem te trouwen. Helaas voelde ik mij echter veel te ellendig en ik zei ’’neen”. Ik Bangkok had ik tijdens een vroegere reis Soekania leren kennen, die mij als haar vriendin beschouwde en toen ik daar opnieuw arriveerde vertelde ik haar van mijn ernstige ziekte. Zij was in het geheel niet verrast, maar zij overtuigde mij er wel van dat een Siamese priester in staat zou zijn om mij te helpen. Het duurde lang, vóór wij na onze speurtocht het huis van de pries ter vonden in het oude gedeelte van Bangkok. Men bracht ons in een op een tempel gelijkende ruimte van het huis, dat vol stond met schilderijen, bloemen en Boeddha-figuren. Er sprak een vreemde invloed uit, die nog eens versterkt werd door de zwaar hangende lucht van wierook, die ons bijna de adem benam. Wij moesten een streng ceremonieel volgen en wij schui felden met van de bladeren ont dane waterlelies barrevoets en tussentijds knielend naar één van de altaren, waar de jonge priester ononderbroken bad. Daarna vertelde Soekania hem mijn verhaal. Hij luisterde zeer aandachtig, knielde daarna voor het beeld van een gestorven me dicus neer en probeerde met diens geest in contact te komen. Daarbij kauwde hij op een inland se noot, waarvan het donkerrode sap zijn tanden helemaal zwart kleurde en hem in een diepe roes bracht. Een siddering ging door zijn hele lichaam. Plotseling zag hij er oud en afgeleefd uit. Hij begon in het oude Thais te spreken, maar dat is de taal die op heden alleen nog maar voor de priesters is te verstaan, toen werd de betovering verbroken. De Boeddha Amitabha in meditatiehouding dat hij altijd een talisman bij zich droeg, maar deze op het fatale moment van zijn ontvoering had vergeten. Zou men mogen stellen dat alleen al het geloof aan een geluk brengend voorwerp mysterieuze krachten oproept? Het valt moeilijk te bewijzen dat een beeldje of een voorwerp be- Geopend van maandag t/m zaterdag MODE-SHOP erdag. -ruinelaan 6 8 teL 02208 3708 t I slissende invloeden kan uitoe fenen op de mens die het bij zich draagt. Toch mag men niet verge ten dat beelden ook in de religie een belangrijke rol spelen en niet zijn weg te denken uit de praktijk van het geloofsbeleven. De Rooms-katholieke Kerk puilt uit van beelden en zij bewijzen in de eredienst hun apart functie. Interessanter echter vinden wij in het verhaal de handelingen van de Thaise priester, die zich zichtbaar kon transformeren tot een oude, afgeleefde persoon. Dat is iets, waar men in het westen wat raad selachtig tegenaan kijkt, maar waarvan men geen afstand mag nemen door het onzin te vinden. Zelfs het "contact” met het hiernamaals is minder hallucinair dan men zou aannemen, temeer omdat wij de indruk hebben dat tijdens het ritueel een verschijnsel aan de orde was die veel te maken heeft met de diepste vorm van hypnose. Hoewel ook in we tenschappelijke kringen nog veel vraagtekens worden geplaatst bij de sedert enkele decennia door gevoerde hypnose naar vorige le vens pp aarde, komen er steeds meer aanwijzingen die de moge lijkheid daartoe niet alleen niet uitsluiten, maar zelfs als realis tisch zijn te beschouwen. In ieder geval is het geen geheim meer dat men onder hypnose gemakkelijk naar het begin van het huidige leven kan worden teruggebracht, waardoor achteraf verdrongen er varingen alsnog in ijltempo opnieuw kunnen worden beleefd en wat het belangrijkste is: Als ob stakel definitief worden ver wijderd!! Het "contact” van de priester met een medicus uit het hiernamaals vertoont veel overeenkomst met de hoog geprezen en ook veel ver guisde Amerikaan Edgar Cayce, die in een trancetoestand me dische diagnoses feilloos stelde en tevens de juiste medicijnen doorgaf. Er zijn - hoe men de zaken ook wenst te beoordelen - op die wijze nog heel veel nieuwe dingen onder de zon, die dagelijks opkomt en weer onder gaat het onjuist om zo verte gaan, maar desondanks blijft men met de merkwaardige constatering zitten dat velen - ook de groten der aarde - steeds een talisman bij zich dra gen, waar zij een indringende be schermende kracht aan toekennen. Van de Katangese leider Moise Tsjombé is bekend Er zijn soms kleine dingen nodig om tot een volkomen ander be grip te komen omtrent die zaken, die men in de wandelgangen als ongeloofwaardig beschouwt. Maar niet alleen verandering van begrip hoeft aan de orde te zijn, ook het feit dat kleine voor werpen dikwijls van onschatbare waarde zijn als talisman. Van een aantal groten der aarde uit heden en verleden is bekend, dat zij een dierbaar kleinood (dikwijls zonder materiële waarde) bij zich droegen en er een bescherming aan toeschreven die geenszins in verhouding staat tot die waarde. Wellicht is het gebruik van een talisman de laatste de cennia duidelijk verminderd, maar wij dachten tot dat het gezegde: ”Wie het kleine niet eerst....” oorspronkelijk afkom stig was van een dergelijk kleinood. Een merkwaardig geval beleefde ongetwijfeld de millionairsdoch- ter Angela Rossi. In een interview dat zij jaren geleden toestond aan een journalist, verklaarde zij op de vraag wat zij bij een brand het eerst zou redden: ”lk heb mij afgevraagd wat ik bij een brand als het voornaamste stuk zou be schouwen dat ik in veiligheid moet brengen. Het is geen bontjas, het is ook geen collier van briljanten, maar het is slechts een Boeddha-figuur. Dat is voor mij het bewijs, dat er ook heden nog wonderen bestaan. Een aantal jaren geleden werd ik tijdens een reis door Azië over vallen door een vrij ernstige ziekte. Ik had constant koorts, ik voelde mij ellendig en ik werd in korte tijd steeds magerder. Natuurlijk raadpleegde ik diverse artsen, maar deze waren tenslotte ten einde raad. Zij konden de ziekte niet de baas worden en ik vreesde het ergste. In die tijd leerde ik op een bal in München mijn man kennen. Hij moest echter zeer spoedig terug naar Singapore, waar hij toenter tijd zijn werkterrein had. Vrij kort daarna had ik ook voor mijn va- binnenhuisarchitektuur Mét André Vaikering Boogie Aces 1 JANUAR11980 Aanvang 21.30 uur - Toegang gratis 1 n Wij moesten de volgende dag terugkomen. Op die dag overhandigde de priester mij in een wonderlijk mooi, heel klein doosje een poeder dat ik ge durende tien dagen lang driemaal daags moest innemen. Na de kuur van tien dagen was ik weer kerngezond. Drie weken la ter was ik getrouwd. De artsen in Europa stonden na mijn terugkeer voor een compleet raadsel. Door Soekania probeer de ik erachter te komen, op welke wijze ik de jonge priester zou kunnen bedanken voor zijn voor treffelijke hulp. Hij wenste slechts een heel mooie Boeddha-figuur. Het zoeken naar iets dergelijks voerde mij door heel Thailand, tot zelfs in Chiang Mai in het Noorden, tot ik het 200 tot 300 jaar oude Ayudhya Boeddha-beeldje had gevonden. Ayudhya was de naam van de oude keizerstad van Thailand. Maar de jonge priester was ner gens meer te vinden. Van een waarzegster hoorden Soekania en ik dat zij in trance contact met de oude medicus had opgenomen en van hem de opdracht had gekregen dat ik het Boeddha-beeldje zou moeten behouden. Het zou mij steeds geluk brengen en dat heeft het tot op heden steeds gedaan. Begrijpt u nu, dat geen enkele bontjas of geen enkel kostbaar sieraad mij meer toegenegen is dan het vergulde bronsfiguurtje van Boeddha uit het verra Thailand?” NATTEWEG 2 - BERGEN N.H. Telefoon 02208-3317 b.g.g. 02263-2833 I IX' premie wordt verleend door het "1 Bedrijfschap Schilderstredrijl voor I onderhoudshinnenschilder- en Ix'ham I werk dat minstens 3 mandagen vergt. dat wordt uitgevoerd tussen l!l noveni- I Iwr 1979 en 7 maart l'.WI) en waarvoor f de aanvraag vóór hel begin van de 'S' werkzaamheden is ingediend. De premie- regeling geldt niet alleen voor |tarticu- /jxA lieren, maar ook voor Ix-drijven. scholen. t ziekenhuizen.instellingen, gemeentenen 1 andere lagere overheden Uw schilder kent de voorwaarden en regelt de '^5' o 10 To"" o o

De Duinstreek | 1979 | | pagina 12