I Algemeen Welzijn Coninxcweghplan bijna klaar Goeie morgen, heeft u lekker geslapen? weekblad Jan Kamp's Schilders Interieurafwerkers Kerkedijk 6,1862 BG Bergen. Telefoon, 02208-2574. Subsidie schilderwerk 02208-2574 i9| jnuKI Al lUIEtRAlf iil K.C.B. 1 ïiiii rené kuijs Boetiek A delight to love Bill Broeken Ontspanningsmiddag in ”de Rus” jaap koopman, afvalbakkenverhuur levering van grond en zand»02208-2413« r'l Dwarsligger g I ié i ISi fa»» II Grote sortering broeken uitzoeken, 2 voor 69,- Kom vrijblijvend even kijken! Elke week nieuwe verrassingen! STATIONSSTRAAT 21 - BERGEN 25,- en39,- Overhemden 2 voor 49,- BO-JEANS o.a. Bobos en Lee U KUNT ER HIERVAN 2 HALEN EN HOEFT ER MAAR ÉÉN TE BETALEN!!!!! sneldrukkerij kantoorboek handel tel. 02208-4S38 plein 31 bergen n.h. onroerend goed verkopen, kopen of laten taxeren overleg met: Donderdag 10 januari 1980 56e jaargang nr. 2 M.H. Foto: W. de Mareé CL 7 Scaramouche Vanaf vrijdag 11 januari kunt u bij ons weer terecht voor de kleinste prijs. Elke morgen, nieuwe zorgen! Draag Uw huizen-sores vandaag nog aan ons over, dat betekent voor U een zorg minder: J. Oldenburglaan 17 - Bergen (N-H) Telefoon 02208-4641 op de koopavonden zijn wij open tot 21 uur Stationsstraat 5 - Bergen N.H. - Tel. 02208-3341 Uitgave. Verenigde Noordhollandse Dagbladen B V. Alkmaar Verschijnt huis-aan-huis te Bergen - Bergen aan Zee Schoorldam - Schoorl - Groet Camperduin - Petten Tuitjenhorn - Warmenhuizen - Koedijk Dirkshorn - Krabbendam Oplaag: 11.000 exemplaren Bergen. - Een heerlijkheid om lief te hebben, eine Herrlichkeit zu lieben, a delight to love, une délice a aimerin vier talen verkondigt de nieuwe lijst van de VVV de Heerlijkheid van Bergen. Een lijst van alle kafee-restaurants, pizze ria’s, tea-rooms, snackbars, bars en dan cings, kompleet met telefoonnummers staat aan de andere kant van de uitgebreide plattegrond van het dorp. Tevens een geheel vernieuwde lijst van de hotels, de pensions, de appartementen en de privé-adressen waar de gasten terecht kunnen in de vakantiemaanden. Kompleet met de aanduidingen over de aanwezige telefoons, de hoeveelheid bed den, de mogelijkheden om te baden of douchen, de toelaatbaarheid van honden en tevens de prijzen die gevraagd worden voor de kamers met of zonder pension, met of zonder sauna, zwembad, en kleuren televisie. Ook rekreatiemogelijkheden zijn opgenomen, zoals de Berger Rijschool, de rederij Woltheus en het zee-aquarium te Bergen aan Zee. De kunstskibaan, het overdekte bad, de bioscoop alles, letterlijk alles kan men in de keurig verzorgde folder terugvinden. De meeste bedrijven staan meteen foto van exterieur of interieur vermeld. Kortom het is een zeer kompakt en kompleet geheel, dat gemakkelijk in tasje of binnenzak gestoken kan worden en waar de Bergense VVV weer veel goodwill mee zal oogsten. Af te halen aan het kantoor op het Plein. Suède laarzen div. kleuren tot ziens bij Bank: Rabobank Schoorl rek.nr. 35.85.14.304 Giro 4089266. Breelaan 27 - Bergen Vrijdagavond koopavond <»»4» 4» 4» 4» 4» 44 4» 44 44' de duinstreek Vraag vrijblijvend eens naar deze aantrekkelijke subsidieregeling. Het kan u heel wat geld besparen! TALLY 14 Vrijdagavond koopavond REDACTIE EN ADMINISTRATIE: UITGEVERIJ „DE DUINSTREEK" Laanweg 35 - Schoorl - Tel. 02209 - 2271 Advertentieprijs: 32 ct. per mm. Contracten speciale tarieven. Core: Postbus 9, 1870 AA Schoorl. Breelaan 27 - Bergen Vrijdagavond koopavond >4 4» 4» 4» 44/4» 4» 4» 4» 4< J Deze maand komt er weer een telefoon- cirkel bij. Als u nu nog mocht twijfelen, bel dan eens een van de dames op. Doe eens een maandje mee. De winter staat voor de deur. Het wordt straks glad buiten. Er moet sneeuw geveegd worden, boodschappen gedaan worden, u kunt er misschien niet uit. Doe mee met een modern gemakkelijk hulpmiddel van deze tijd. Detelefooncirkel. Het kontaktadres voor Bergen is: mevrouw L. Dekker, Oranjelaan 31, tel. 6569. P.S. Ook in Schoorl draait er een telefoon- cirkel en wij vernamen zojuist dat ook daar een tweede cirkel van de grond komt. U kunt in Schoorl bellen met nr. 2400 voor verdere inlichtingen. Alle winterkleding: japonnen, rokken, pakjes, blouses, truien, ensembles, mantels V- r-.:-.. .ï.-' ;r J ’’Electric Phoenix”, dinsdag 15 januari, 20.15 uur in het K.C.B. Dit nu ruim 2 jaar geleden geformeerde vokaal kwartet uit Engeland bestaat uit: Karen Jensen, Linda Hirst, Simon Grant, John Popper, De laatste drie zijn afkomstig uit de ’’Swingle Singers” II. Deze groep jonge vokalisten beoogt de evolutie van de nieuwe vokale technieken te kombineren met de ontwikkeling van elektronika in de pop- en avantgarde muziek. Dit maakt hen uniek op het gebied van het vokale repertoire. Kaarten f 10,-; CJP f 5,- bij het KCB, Plein 7, Bergen of telefonisch: 02208-4195. Bergen. - Het gaat goed met de huizenbouw in het Coninxcweghplan. De huizen zijn glasdicht gemaakt en men hoopt de eerste sleutels in februari te kunnen uitdelen. Deze foto’s van voor- en achterkant geven een goed beeld van de snelle bouw van deze aantrekkelijke woningen. Bergen. - De afdeling Bergen van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen organiseert een ontspanningsmiddag op zaterdag 19 januari in de Rustende Jager. Het Langedijker Cabaret komt daarvoor naar ”de Rus" en het belooft dus een oer gezellige middag te worden. De middag begint om half drie, maar de zaal is al om half twee open. In de pauze krijgen alle leden een kopje koffie aangeboden namens het bestuur. De toegang is uiteraard gratis en mensen die nog geen lid zijn (zijn die er dan nog? kunnen zich direkt aan de zaal opgeven. Het sekretariaat van de Algemene Bond is gevestigd bij de heer Zee, Wilhelminalaan 2, Bergen. Algemeen Welzijn te Schoorl organiseert op donderdag 17 januari a.s. om 20.00 uur in ”de Roode Leeuw” een heel bijzondere avond. Jan en Tiny Kaandorp komen vertellen over hun geweldige reis naar de Filippijnen, waarbij ook hun eigengemaakte film vertoond zal worden. Op zichzelf is zo’n reis al zeer interessant, doch het bijzondere van deze tocht is wel de reden, waarom de familie Kaandorp aan deze onderneming is begonnen. We lezen op het ogenblik veel over het Foster Parents Plan, dat zich ten doel stelt kinderen uit arme families van de Derde Wereld te laten adopteren door gezinnen uit gebieden met meer welstand. Hier in Schoorl hebben reeds verscheidene families zich het lot aangetrokken van een in nood verkerend kind. Zo ook de familie Kaandorp. Hun geadopteerd meisje woont op een eiland van de Filippijnen, en u begrijpt dat dit meisje de aanleiding is geweest van de grote reis, die Jan en Tiny met hun kinderen in het voorjaar van 1979 hebben ondernomen. We zijn heel benieuwd hun ervaringen te horen en te zien. Iedereen is van harte welkom! De toegang is gratis. Na afloop om plm. 21.30 uur wordt de algemene ledenvergadering gehouden, die alleen toegankelijk is voor de leden van Algemeen Welzijn. Nogmaals, voorde lezing van Jan en Tiny Kaandorp op 17 januari a.s. in ”de Roode Leeuw” om 20.00 uur is iedereen welkom. Bergen. - ’’Goeie morgen, heeft u lekker geslapen?” Die vraag klinkt in verschillende toonaarden, elke morgen bij een aantal Bergense bejaarden die aangesloten zijn bij de telefooncirkel die nu alweer een jaar werkt. Hoe gaat dat nu precies met zo’n telefooncirkel, is een vraag die de verschillende mensen die daar iets mee te maken hebben, regelmatig horen. Daarom maar een overzichtje in ”de Duinstreek”. In februari 1979 startte de UW met enkele dames en heren die elkaar elke ochtend opbelden. Al spoedig waren er meer dan zes deelnemers en in april werd een tweede telefooncirkel gestart. Nu is er weer sprake van een derde, want men spreekt elkaar vertelt de ervaringen en geeft zich ook op. VOORPAGINANIEUWS OP MODEGEBIED DONOVAN cord broeken Cowboy model49,95 Matinique cord broeken49,95 Donovan cord broeken strakke pijp 39,95 Pullovers 20,- en 29,95 Equip Long Don en Matinique shirts29,95 2 stuks 55,00 89,95 Meestal is het ”het-onbekende” dat men sen weerhoudt mee te doen terwijl ze juist erg graag zouden willen. Mevrouw Jansen belt mevrouw Pieterse met de vraag: "Alles goed, wat een regen va/idaag zeg. Nou ik blijf vanmorgen maar lekker thuis. Tot morgen hoor." En mevrouw Pieterse belt dan de heer van Gelder, met net zo’n kort praatje en meneer van Gelder belt weer door naar mevrouw Hendriks en zo gaat dat binnen een half uurtje door naar het laatste telefoon nummer. En dat is dan meestal de leidster van de cirkel. Die weet dan dat alles in orde is, bij de zes of zeven aangesloten leden. Willen de mensen méér dan alleen dat korte gesprekje, dan maken ze vaak een afspraak om ’s middags nog eens terug te bellen. Want ze kennen elkaar niet, maar door dat regelmatig terugkerende praatje, groeit er toch een band. Iedere deelnemer heeft een kaartje bij de telefoon staan waar het nummer op staat. Het werkt uitstekend. Natuurlijk gebeuren er ook onverwachte dingen. Zoals laatst, toen er bij een bepaalde mevrouw niet werd opgenomen. De leidster wachttte tevergeefs op het laatste telefoontje en ging op onderzoek uit. Gelukkig niets ernstigs aan de hand. Die mevrouw lag nog lekker te slapen. Ze had ’s avonds een slaappilletje teveel ingenomen. En hoorde de telefoon niet. Daarentegen gebeuren er ook wel dingen waardoor het nut van de telefooncirkel goed wordt aangetoond. Kortgeleden was een mevrouw bij het uitstappen uit bed gevallen. Ze kon niet meer overeind komen.... maar ze raakte niet in paniek. Ze wist dat om ongeveer negen uur de telefoon zou gaanen ze wist dat ze die dan niet kon oppakken. Binnen een kwartier was de UVV-vrijwil- ligster aan de deur en via de buren kon men snel hulp bieden. De, artsen zien ook het gemak en de noodzaak van een telefooncirkel in. Ook zij maken bijvoorbeeld mensen die alleen wonen en terugkomen uit het ziekenhuis attent op deze mogelijkheid. Onlangs zijn de deelnemers van één-jaar- telefooncirkel eens bij elkaar geweest. De UW zorgde voor een plekje, een kop koffie en een gebakje. En daar zagen de mensen die elkaar een jaar lang elke dag hadden opgebeld elkaar ineens in levende lijve. Dét is een érg leuk ochtendje geworden. i Hij zat in het uiterste hoekje van de bar, een man met grijswitte haren, een lang, peervormig gezicht waarin spottende ogen stonden en daaronder een rechte Romein- I se neus als een vlag op een modderschuit. "Ik heb net de voorzitter gewipt", deelde hij de anderen mee, waarvan er vijf aan het i vierde en twee aan het derde glaasje bezig I waren. "Waarom?", vroeg de lange, boonstakerige man naast hem, die juist met biljarten gewonnen had en daarom trakteerde. "Hij was veel te week. Geen leiderskwali teiten. Iedereen liep over hem heen. Hij kon j niet organiseren. Goed dat hij opduvelde". "En nu bent u zeker de nieuwe voorzitter?", vroeg de man die met biljarten verloren had, maar daarom een gratis borrel kreeg. j "Neen", zei de dwarsligger spijtig, "de I leden begrepen niet dat alleen een sterke J hand de vereniging nog kon redden. Nou I hebben ze weer zo’n halve zachte gekozen s en mij hebben ze gepasseerd, maar dat zal ze nog wel opbreken". "U bent wel van uzelf overtuigd”, zei de j dikste van het gezelschap, die een buik had I als een berg in de wintersport. "Natuurlijk", antwoordde de dwarsligger, "iemand die het zover gebracht heeft als ik, i beschikt over alle kwaliteiten om een I vereniging goed te leiden". "En welke kwaliteiten heb je daar dan voor nodig?", vroeg een man met een cheru- I bijnengezicht, zo wit als het marmer van I een Romeinse villa. "Kennis, financieel doorzicht, natuurlijk I overwicht en hardheid". I De bonenstaak keek de dwarsligger spot- I tend aan. "En al die eigenschappen hebt u niet I anders hadden ze u wel gekozen. Waarom I wilde u dan zo graag voorzitter worden? I Een voorzitter wordt door de leden gekozen, weet u wel, die kiest zichzelf niet I of dringt dat niet tot u door?" "En als de leden zo stom zijn als het n achtereind van een varken?" vroeg de j dwarsligger. j Toen werd de cherubijn ongeduldig en bits merkte hij op: "Dan moet u zelf een vereniging oprichten. Kan gemakkelijk, maar u zult te weinig leden krijgen, want aan een dwarsliggende voorzitter heeft niemand wat". De dwarsligger stond op en I rekende af. 'Mensen zijn kuddedieren", zei hij boos ij tegen de barkeeper. ;s Die zweeg wijselijk, want hij was zelf I voorzitter van een andere vereniging. 'j De dwarsligger begreep helemaal niets van net homerisch gelach toen hij het kafee verliet. Het was zijn tweede nederlaag op -én dag. Per slot is dwarsliggen toch niet altijd even leuk, dacht hij in een zeer zeldzaam ogenblik van zelfkennis. Makelaardij Zutt Van Schoneveld, Paardenmarkt 25, Schoorl, tel. 02209-3297 MAKELAARDIJ BERGEN PR HENDRIKLAAN 48 TELEFOON 02208 - 3326 0 0

De Duinstreek | 1980 | | pagina 1