Koorvereniging Bergen brengt de Johannes Passion juwelier Strego weekblad Sr ÏÏlni'rïiprü Restaurant Bistro Rijksweg 1 - Burgerbrug Telefoon 02268-1545 A 1» JB 3 Heropening revalidatie centrum ”de Duinhoeve” 77 Vrouwen toneel Goed, hè beveilig uw huis Pol de Beer spreekt voor JOVD Voorlichtings- publicatie van het Gemeentebestuur van Bergen op pagina 4. Fancy-Fair en Bommelmarkt in Koedijk Een monument in woorden voor Bouke Boorsma JfiBOS I rei’ïé kiiijs 8S s S, I strego UW VERTROUWEN WAARD I02205-2377 79,- 79,95 sneldrukkerij kantoorboek handel 16 Strego-zaken •ÉS» Si 1 Gember- truffels i 56e jaargang nr. 8 woensdag 20 februari 1980 ;:S Een van de 1ste prijswinnaars van de carnavalsoptocht in Schoorl Foto: IV. de Maaré De heer Coenen tijdens zijn uitleg rond de bassinrand i Scaramouche 1906 AR m i d d e n v «montage van: «sloten, grendels, ^elektronisch alarm Een woningzoekende zucht: "Oh, was ik maar een slak, dan had ik onderdak" Steek uw voelhorens eens uit bij: Makelaardij Zutt Van Schoneveld, Paardenmarkt 25, Schoorl, tel. 02209-3297. Uitgave Verenigde Noordhollandse Dagbladen B.V. Alkmaar Verschijnt huis-aan-huis te Bergen - Bergen aan Zee Schoorldam - Schoorl - Groet Camperduin - Petten Tuitjenhorn - Warmenhuizen - Koedijk Dirkshorn - Krabbendam Oplaag: 11.000 exemplaren. 1980 Belastingaangifte? Goede wijn behoeft geen krans! Voor BRUILOFTEN en PARTIJEN de duinstreek REDACTIE „DE DUINSTREEK" Laanweg 35 - Schoorl - Tel. 02209 - 2271 Advertentieprijs: 34 ct. per mm. Contracten speciale tarieven. Corr.: Postbus 9, 1870 AA Schoorl Bank: Rabobank Schoorl rek. nr. 35.85.14.304 Giro 4089266 Donderdagavond 28 februari om 20.30 uur, in de Zwarte Schuur, (bij de Volkshoge school ”het Oude Hof” Eeuwigelaan 1, Bergen, brengen vier vrouwen van Proloog het toneelstuk ’’Spiegeling”. Het stuk is gemaakt voor en door alleen vrouwen, en het gaat over het dagelijks leven, de sleur, het verdriet, de eenzaam heid, de moeilijkheden, maar ook over het plezier, de hoop en de strijd in het leven van vier vrouwen. Vier vrouwen van verschillende leeftijden en in verschil lende situaties: een jonge huisvrouw met kinderen, een alleenstaande vrouw, een jong meisje, een oudere vrouw met volwassen kinderen. Het lijkt alsof hun problemen en belangen tegenstrijdig zijn; het is heel moeilijk om elkaar vanuit die verschillen te bereiken en te begrijpen. Ze worden voortdurend van elkaar geïso leerd. Van ieder wordt verwacht dat zij de rol speelt die haar van kinds af aan is MAKELAARDIJ BERGEN PR HENDRIKLAAN 48 TELEFOON 02208 - 3326 geeft en tevens energie bespaart tot 40%. Het bad zelf is van beton met een bekleding van eksposiemateriaal. De oppervlakte is honderd vierkante meter en de diepte gaat van 0 tot 1.50 meter. Voor gehandikapten in rolstoel of op brancard is een afrit van 90 cm. breed, over de hele lengte van 0 tot 80 cm. diep, dan weer afdalend over een front van vijf meter l» 4» 4» 4» 4» 4» 4» 4» Bedrukte Sweaters in diverse kleuren vanaf 39,95 Polo’s gestreept in lange en korte mouw vanaf 39,95 Werkmansbroeken in div. kleurtjes o.a. kaki, grijs, rose en bleu Ball Spijker- werkmansbroeken Bergen,- Na de zo geslaagde uitvoering van de Hohe Messe in November 1979 zal de Koorvereniging Bergen van dezelfde kom- ponist traditiegetrouw weer de Johannes Passion brengen. Dit lijdens-oratorium zal worden uitge voerd op 7 maart a.s. om 8 uur ’s avonds in de Petrus en Pauluskerk aan de Dorps straat te Bergen. De solisten die gekontrakteerd zijn: Christine Harvey sopraan, Aafje Heynis Alt, Zeger Vandersteene tenor, Ruud van der Meer bariton en Herman Schey bas. De muzikale begeleiding zal worden De JOVD (Jongeren Organisatie Vrijheid en Demokratie) afdeling Alkmaar-Bergen- Castricum heeft op maandag 25 februari een openbare bijeenkomst in het Park Hotel in Bergen. Op deze avond spreekt Pol de Beer (2e kamer-fraktie VVD) over het thema: ”De plaats van de liberalen in het politieke krachten-veld”. De diskussie wordt geleid door Rob van de Pas (bestuurs-lid JOVD). limmen weg 44j Na haar eerste optreden werden de aanwezigen uitgenodigd om rond het grote instruktiebad te gaan staan, waarna de heer Coenen, leraar NO en fysiotherapeut een technische en medische uitleg gaf. De stalen hal waarin het instruktiebad is gesitueerd is bekleed met wanden en een dak van dubbelwandig makrolon plexie- glas van 19 mm dik, dat een daglicht effekt opgelegd. Van ieder wordt verwacht dat ze afwacht, haar leven ten dienste stelt van anderen: haar man, haar kinderen, haar chef, haar omgeving, de maatschappij. Het laatste dat van haar verwacht wordt is dat ze daartegen in opstand komt, dat ze weigert nog langer te leven ten koste van zichzelf en andere vrouwen Wij hopen dat dit programma een goede aanleiding zal zijn om met andere vrouwen te praten. Welke strijd het kost naar anderen toe, en ook in en met jezelf, om je leven in eigen handen te nemen. Maar ook: welke steun en warmte je van andere vrouwen kunt krijgen, dat je solidariteit met elkaar kan opbouwen, kortom, dat vrouwen veel meer voor elkaar kunnen betekenen dan ze ooit hadden gedacht. Deze avond wordt georganiseerd door het vrouwenkafé van Bergen met medewerking van K’66. Entree f5,00. Voorverkoop bij: Boekhandel Thomas in Bergen, of bij tel. 02208-5647. uitgevoerd door het Amsterdams Kameror kest, dat bestaat uit leden van het Konsertgebouw orkest. Het geheel zal weer staan onder leiding van Pieter-Jan Olthof. Programmaboekjes die tevens zullen gel den als bewijs van toegang zullen vanaf 18 februari verkrijgbaar zijn bij de Eerste Bergense boekhandel, bij de boekhandel van Thomas en bij het kantoor van de plaatselijke VVV. De prijzen zullen dit jaar zijn f 15,00 en voor houders van het paspoort 65+ of C.J.P. f 12,00. Schoorl,- Onder grote belangstelling werd jongstleden zaterdag het revalidatie centrum ”de Duinhoeve” heropend. Het betrof hier een uitbreiding met een nieuw instruktiebad. Nadat de honderdtwintig genodigden zich tegoed gedaan hadden aan koffie met gebak werd de speciale middag geopend door een nicht van de heer E. Coenen, mevrouw Lea de Boer die zichzelf op de harp begeleidde, bij het zingen van enkele liederen. Dinsdagavond, precies om 12 uur ’s nachts, zag ik hem onder een lantaarnpaal op de Heereweg staan, een verdwaalde Carna valsvierder, die zijn auto een beetje scheef had geparkeerd op een vluchtstrook. Hij hield zich stevig aan de paal vast, alsof die nog zijn enige redding was in een kantelende wereld, waar kanalen en rivie ren bestonden uit woedende stromen goudgeel bier met zijstromen van jenever. Toen hij mij zag, lalde hij:’’Thuisbrengen alstublieft. Als ze mij in het pijpje laten blazen, springt het hele ding uit elkaar". Ja, wat moet je dan. Ik was bij uit zondering even nuchter als hij dronken, vroeg zijn adres, hetgeen dichtbij was en bracht hem met de auto naar huis. Daar moest en zou ik binnenkomen voor een neutje, maar zover kwam het niet. Want er stormde een grote furie van een vrouw naar buiten, die hem en ook mij op een scheldkanonnade trakteerde waarop ene Hilter zelfs jaloers zou zijn geweest. Ze begon ons uit te maken voor tuig, zuiplappen, rokkenjagers en alles waar ik me nu juist die avond niet aan schuldig had gemaakt. Maar de woedende uitbarsting had op hem geen enkele uitwerking. Zoals hij zich eerst aan de lantaarnpaal had vastgegrepen, zo deed hij dit nu aan de deurpost en na elk woord dat ze uitbraakte, lispelde hij:"Goed, hè”. Tenslotte begon ze ook te begrijpen, dat niets van wat ze zei door de dichte alkolhol- nevel doordrong en zuchtte ze:"Straf krijgt ie toch. Morgen heeft ie een houten hogfd". Hij strompelde tenslotte naar binnen alsmaar mompelend:”Goed, hè. Goed hè". De deur werd dichtgegooid en onder een stroom van scheldwoorden zal hij zijn bed wel opgezocht hebben. De volgende middag, nog geen paar uur geleden, dus op As-woensdag, werd ik door hem opgebeld. Hij bedankte me en gaf dan de telefoon door aan zijn vrouw, die haar verontschuldigingen aanbood en tenslotte vroeg:"Heb ik gisteravond soms teveel gezegd?". Toen ik even stil bleef, verzuchtte ze:"Hij kwam maar niet thuis en toen ben ik aan de likeur gegaan. Nou ja, dan zeg ik wel eens wat teveel. Het was tenslotte carnaval". Ja, het was carnaval, maar van het echte carnaval hebben die twee helemaal niets begrepen. Goed, hè!!!! Zaterdag 23 en zondag 24 februari, een weekend om te onthouden. Zaterdag middag om twee uur gaan de deuren van het verenigingsgebouw open voor de jaarlijkse fancy-fair annex rommelmarkt. Het geheel wordt georganiseerd door de sportvereniging Koedijk, die via dit eve nement haar financiële positie wat wil versterken. De verwachtingen mogen terecht hoog gespannen zijn, gezien het enorme sukses van vorig jaar, wat voor het organiserend komité een uitdaging is om het nog beter te doen, waarbij ruim veertig medewerkers hun beste beentje voorzetten. Maanden van intensieve voorbereiding monden straks uit ineen keur van attrakties zoals het ra'd van avontuur, voetballen op de vlotbrug, kegelen en niet te vergeten de home-trainer. Sporthuis Piet Slikker stelde deze hometrainer ter beschikking, de bedoeling is om in één minuut zoveel mogelijk meters te rijden hetgeen gekon- troleerd wordt door een elektronische tijdwaarneming. Bij alle attrakties zijn prachtige prijzen te winnen, veelal belan geloos ter beschikking gesteld door plaat selijke en omliggende middenstand. De rommelmarkt trekt altijd weer een grote belangstelling wat meestal neerkomt op een ware jacht op de antieke spulletjes, zorg dan ook dat u er op tijd bij bent. Mocht u na een rondgang over dit spektakel hongerig of dorstig zijn ge worden dan is het nog goed toeven in de smaakvol ingerichte theetuin, waar u op al uw wenken bediend wordt. De plaats van gebeurtenis is het vereni gingsgebouw aan de Schoolstraat. De openingstijden zijn: zaterdag van 14.00 tot 22.00 uur en zondag van 11.00tot18.00uur. Tot ziens op de Fancy-Fair. Bergen,- Onder grote belangstelling van veel familie en vrienden werd jongstleden zaterdag afscheid ge nomen van de heer Bouke Boorsma op de Bergense algemene begraaf plaats. ”Wij zijn niet alleen ons huis een beetje kwijt door dit plotselinge overlijden”, sprak een zoon aan de groeve, "maar ook Bergen heeft een markante persoonlijkheid verloren”. Hoe markant deze "grote figuur” voor Bergen is geweest schetste de heer D. Evers, voorzitter van de Bergense Biljartclub. ”Als clublid was hij met zijn postuur, karakter en levenshouding een zéér gewaardeerd lid. Als hij op een clubavond niet aanwezig was, ont brak de juiste sfeer. Door zijn persoonlijkheid, gevoelvol karakter en kameraadschappelijke houding droeg hij het samenzijn in club verband”. Over het tragisch auto-ongeluk dat de heer Bouke Boorsma heeft getrof fen, zei de heer Evers dat iedereen dit bericht met ontsteltenis had ont vangen. "Wij waren een zeer gemengd gezel schap op religieus, maatschappelijk en politiek terrein, maar juist dóór dit verschil waardeerde Bouke Boorsma zo sterk onze saamhorigheid. Dik wijls heeft hij in clubverband zijn zienswijze kenbaar gemaakt. Hoe uniek wij met elkander omgingen. Ook in familieverband hebben wij dit ervaren toen wij in april 1977 werden uitgenodigd om in Bergen aan Zee, in ”de Spin”, hun 40 jarig huwe lijksfeest te herdenken. Daar waren wij getroffen door de hechte familie band. Wat is er in die enkele jaren tot nu, niet ontzettend veel leed, van rouw en ziekte en verdriet toege bracht aan het gezin Boorsma. Hoe moeilijk kon Bouk in de begin periode, door zijn gevoelige aard, deze tegenslagen verwerken. Door zijn religieuze inslag, versterkt door zijn echtgenote, is het hun gelukt, zonder te vergeten, zowel geestelijk als lichamelijk, de zo smartelijk toegebrachte wonden te verwerken. In clubverband kon hij, opgenomen in z’n vriendenkring, iets terug vinden van de vroegere ontspannen genegenheid. Maar als wij hem dan enkele dagen later in het dorp zagen wandelen met z’n langzame tred en gebogen hoofd, voelden wij dat hij niet los kon komen van de aan het gezin toegebrachte slagen van het noodlot. In intieme gesprekken kwam zo dikwijls naar voren het woord "waarom”. Hierop ontvangen wij nooit een antwoord van de opperbouwmeester van het heelal. Het leven gaat verder. Ook op deze pijnlijke en schrijnende dag en besluiten wij met de bede dat de familie de kracht moge ontvangen verder te strijden en met de oprechte wens dat onze en Uw Bouk moge rusten in Vrede. Breelaan 27 - Bergen Vrijdagavond koopavond 4» 4» 4» 4» 4» 4» 4» <4 Laat uw pand door ons taxeren!! Jan Oldenburglaan 3 BERGEN breed tót 1.50 diep om ook in diéper water te kunnen oefenen en zwemmen. De watertemperatuur kan tot 30° worden opgevoerd eveneens de hal-temperatuur. Alle vormen van hydrotherapie kunnen gegeven worden, terwijl het geheel staat onder kontrole van het rijkstoezicht op de zwembaden. Nadat twee mensen onder hilariteit zich in het water hadden begeven, verklaarde de heer Coenen zijn instruktiebad voor ge opend. Na een tweede optreden van Lea de Boer werd er een demonstratie gegeven van oefeningen op de trampoline, die ook weer muzikaal besloten werd. tel. 02208-4538 plein 31 bergen n.h. 1 W B ':i MIMI Roomboterbanketbakkerij

De Duinstreek | 1980 | | pagina 1