weekblad VW Concert vrijdag 7 maart in De Blinkerd Oranje Comité Schoorl heeft programma rond si Schoorlse Duintjes” brengen jeugdoperette ’’Immerstill” i X X i x X X X X x X X X X i t T T T T T X X GROTE KLUS wordt KLEINE KLUS met professionele* gereedschappen en machines. Huur* ze bij O I IIs Luisteren verleerd Kindertekeningen geexposeerd JiBOS gflIlB 8SI - H Bergdekor RuïnelaanH, Bergen N.H., Tel. 02208-3640 Ontdek hoe lekker! Profiteroltaartje sneldrukkerij cantoorboek handel rené kuijs De 10e cursus lichaamsoefeningen begint de 2e week in maart iü it; Geen kans van slagen Tiroler sfeer in De Blinkerd .4 2 Jfe (09^ 4 56e jaargang nr. 9 oensdag 27 februari 1980 Foto: W. de Maaré De Teugelaan te Aagtdorp Jouke Minkema S.L. Roomboterbanketbakkerij C.M. De Hoogovenharmonie, vorig jaar nog onder leiding van W. Steyn. Scaramouche de duinstreek Laat uw pand door ons taxeren!! "De Schoorlse Duintjes” presenteren zich voor de derde keer. Eerder trad men op met ’’Repelsteeltje” en met "Fablo en de Ezelin", en oogstten hiermee bijzonder veel sukses. gedaan, waardoor de "zwartkijkers” nog meer het gelijk aan hun kant dreigden te krijgen. Het echtpaar Van der Aa onder vond dan ook niet veel medewerking in die beginperiode. Wat aarzelend trok Schoorl het eerste jaar naar De Blinkerd, toen De Duintjes daar hun eerste uitvoering gaven. Het bleek een doorslaand sukses. De Van der Aa’s gingen door, hierin bijgestaan door de vele ouders van de kinderen, en dan met name de moeders, op wie een beroep moest worden gedaan voor het vervaardigen van de kostuums. De kinderen verschijnen dit jaar in origi nele Oostenrijkse kleding. Om hiervan een indruk te krijgen togen Henny en Marijke Vorig jaar schreven we in deze krant dat de wegblijvers zoals gewoonlijk weer eens ongelijk hadden. Wat namelijk op deze muziekavonden geboden wordt is jaarlijks van een voortreffelijk gehalte. van der Aa naar Oostenrijk en kochten daar de stoffen. Het schitterende resultaat ligt te wachten op 9 en 23 maart. Ook de verschillende dansen werden door de Van der Aa’s grondig bestudeerd. Een scene uit Immerstill, de jeugdope- rette, die de Schoorlse Duintjes op 9 en 23 maart in De Blinkerd brengen. Asfalttekenen: In Groet en Schoorls plan oost. Voetbal. 30 April de kwartfinale en 5 mei de halve en hele finale. Elftallen dienen zich vanaf nu op te geven bij de heer K. Lieuwen. Duindoornplantsoen 28, tel. 2254. Play Back. Wordt in zijn geheel gehouden op 5 mei. Geef je op bij je onderwijzer/es, want dit jaar kunnen er meer groepen meedoen. Disco Blinkerd. Als vanouds. Film. In de Oorsprong. Een fijne tekenfilm Astrix en de helden. Komt tijdig, dit wil iedereen zien. Poppenspel. Voor de jeugd in de Oosterkim Schoorl. Fietstocht (cross). In de Nollen voor jongens en meisjes van de 4e, 5e en 6e klassen. Lamplonoptocht. 's Avonds vanaf de Oosterkimschool via plan oost en de Nollen naar het Vuurwerk. Groot vuurwerk. Om 21.45 uur op professionele basis. Dizzy Man’s Band. In de Oorsprong. Tijdens het vuurwerk wordt niet opgetre den om ieder in de gelegenheid te stellen dit te bewonderen. 30 April: Opening van de dag door Drumband en Fanfare, eerst in Groet later in Schoorl. CURSUS A: Op donderdag 13 maart van 19.15tot 20.30 uur. Voordames, he renen echtparen. Theorie en praktijk van het menselijk bewegen. Meto.a. correctievegymnastiek,ontspannings,ademhalings-en loopoefeningen, ook met gebruik van loopband en trampoline. CURSUS B: Op vrijdag 14maartvan 19.30tot20.30 uur. Basiscursustrampo linespringen vooralle leeftijden. Voorschoolgaande kinderen op woensdag 12 maart van 16.00 tot 17.00 uur. De lessen worden gegeven in het oefenlokaal aan de inrichting voor fysiotherapie, Duinweg 47 in Schoorl. Lesgeld 30,- voor 10 lessen. Schoolgaande kinderen 20,- Inlichtingen en aanmelding schriftelijkof telefonisch aan’t adres: E. COENEN, Duinweg 49, Schoorl, tel. 02209-1419. 1980 Belastingaangifte? 5 Mei. Alle aktiviteiten zijn ’s middags en 's avonds. REDACTIE „DE DUINSTREEK” Laanweg 35 - Schoorl - Tel. 02209 - 2271 Advertentieprijs: 34 ct. per mm. Contracten speciale tarieven. Corr.: Postbus 9, 1870 AA Schoorl Bank: Rabobank Schoorl rek. nr. 35.85.14.304 Giro 4089266 PILOTEN OVERALL div. kleurtjes o.a. zwart, rose wit en turquoise 169,- Bail Spijker- cowboybroeken 79,95 Ball Spijkerbroeken rechte pijp 79,95 Werkmansbroeken div. kleurtjeso.a. zwart, grijs kaki en bleu 79,00 Dit is globaal het programma voor de beide dagen, heeft U ook tijd en zin om te helpen bel ons dan eens op. De volgende telefoonnummers geven alle bijzonder heden: 2005, 2697 of 2312. Dit jaar is het motto: ORANJE DAGEN ZIJN SCHOORL SE DAGEN. MAKELAARDIJ BERGEN PR HENDRIKLAAN 48 TELEFOON 02208 - 3326 Toen Henny en Marijke van der Aa jaren geleden ”De Schoorlse Duintjes” introdu ceerden, gaven weinigen hen enige kans van slagen. In een enorm druk vereni gingsleven zou dit klubje in Schoorl geen voet aan de grond krijgen. Bovendien werd en wordt er in Schoorl zoveel voor de jeugd Bergen,- Alle ouders van schoolgaande kinderen en andere belangstellenden wor den donderdag en vrijdag aanstaande verwacht tijdens de openingsuren in het kunstenaarscentrum Bergen aan het Plein. Er zullen gekleurde tekeningen van de kinderen te zien zijn. Ook originele aquarellen van wilde orchideeën van J. Landwehr zullen geëxposeerd worden. Dit laatste ter gelegenheid van de onlangs verschenen uitgave over orchideeën van de Nederlandse vereniging tot behoud van natuurmonumenten, die dit jaar haar vijf en zeventigste verjaardag viert. Tevens zullen er op geregelde tijden dia’s vertoond worden onder het motto "Bergen groen-houwen zo”. U kunt daarbij uw "groene kennis” van ons mooie dorp toetsen via een puzzeltocht door het Bergense groen. Als ekstra attraktie zijn de affiches tijdens de ekspositiedagen te koop voor f2,50 per stuk. Dat zijn de drie bekroonde kinder tekeningen die wij vorige week in De Duinstreek hebben vermeld. De organisatoren hopen dat alle ouders op donderdag of vrijdag van hun belangstel ling blijk zullen geven. Het KCB is open tussen half tien en half een, tussen twee en vijf en ook in de avonduren op beide dagen tussen zeven en negen uur. Een blik op het programma bewijst dat: Schoorls Gemengd Koor brengt onder meer ’’Die Himmel erzahlen” uit "die Schöpfung” van Joseph Haydn. Fanfare De Vriendschap durft best "Jamaican Folk Suite” van Harold Walters aan. En de Hoogoven Harmonie durft uiteraard alles aan: niet voor niets draait het orkest al jaren mee in de hoogste afdeling en wint daar uitsluitend eerste prijzen. Kortom: voor ieder die van muziek houdt een muzikaal festijn wat wij van harte aanbevelen. Zoals alle jaren is het O.C. alweer druk aan het organiseren voor de Koninginnedagviering. Door de plotselinge troonsafstand van Hare Majesteit wordt dat er niet gemakkelijker door. Immers velen zullen aan de T.V. gekluisterd zijn om eventuele gebeurtenissen niet te missen. Vandaar dat men heeft besloten om alle jeugdaktiviteiten op 30 april gewoon door te laten gaan en de rest te verschuiven naar de 5e mei. Hieronder volgt in het kort een opsomming van de verschillende aktiviteiten, voor uitgebreider gegevens krijgt men straks als vanouds weer het programmaboekje. Uitgave Verenigde Noordhollandse Dagbladen B.V. Alkmaar Verschijnt huis-aan-huis te Bergen - Bergen aan Zee Schoorldam - Schoorl - Groet Camperduin - Petten Tuitjenhorn - Warmenhuizen - Koedijk Dirkshorn - Krabbendam Oplaag: 11.000 exemplaren. 44» 4» 44 4» 4» 4» 4» 41 Schoorl - De VVV Groet-Camperduin organiseert traditiegetrouw een gezamen lijk konsert in De Blinkerd. Medewerking verlenen het Schoorls Ge mengd koor o.l.v. Klaas Venneker, Fanfare De Vriendschap o.l.v. John Numeyer en de Hoogoven Harmonie o.l.v. W. Valkema. Het konsert begint om 20.00 uur, de entree is f4,00, voor scholieren f2,00. Braderie. Door de div. verenigingen op het voetbalveld m.m.v. van de Prutstampers voor de muziek. Bromfletscross/race. Maak brommers maar weer klaar en haal straks het maximum er uit. Kees de Winter is weer onze technische man. Brandweerspuitwedstrljden. Het sukses van vorig jaar zal het dit jaar onder leiding van onze eigen brandweer ook zeker wel weer doen. Hinderniswedstrijden. Ook wel volksspe len genaamd is helemaal nieuw en zal gespeeld worden op het voetbalveld. VAT70. Een groot Schoorls gebeuren. Gespeeld wordt het stuk ”De Kat op het spek". Haal tijdig kaarten en natuurlijk na afloop ORANJEBAL o.l.v. de Mantana’s. De bezoekers aan ’’Immerstill” zien een fantastisch bergdekor van de hand van Henk Kok en Tjerk Knop. Twee van de velen, die vrijwillig hun medewerking verlenen aan het geheel. Onder hen mag ook worden genoemd Ineke Jongerius. Voor het ontwerp van de kostuums zorgden de dames Van der Aa en Zutt, en zoals gemeld deden de moeders de rest. De geluidstechniek en verlichting wordt ver zorgd door J. Kokkeling. De algemene leiding hebben Henny en Marijke Van der "Immerstill”! Wat is ’’Immerstill”. Een rustig dorpje in de bergen van Tirol, saai en vervelend waar nooit wat gebeurd. Dit slaat dan ook op de bewoners, die ongezellige mensen zijn. Zelfs de burge meester van het dorp heet Immersaai. Een knaap, en wel de koejongen Sepl vormt een uitzondering op het geheel. Hij is een vrolijke gast. De burgemeester is echter niet tevreden met zijn lot. Hoe zou het wezen om weer jong te zijn? Hij zou het hele dorp veranderen en wat meer leven in de brouwerij blazen. Die wens wordt vervuld. Maar het gebeurt wel op een heel geheimzinnige manier. Er vinden de meest verschrikkelijke dingen plaats. De in woners van Immerstill weten niet wat hen overkomt. Het dorpje verandert. Wat er verandert en hoe? Dat spelen en zingen veertig Schoolse Duintjes, als echte kleine en grote Tiroler mensen. Na de twee voorstellingen zullen weer ruim duizend bezoekers weten, dat ’’Schoorlse Duintjes” meer betekent dan een zak zandkoekjes. Schoorl - Op zondag 9 en 23 maart zal de Schoorlse Blinkerd in het teken staan van een Tiroler jeugdoperette. ”De Schoorlse Duintjes” onder leiding van Henny en Marijke van der Aa komen dan voor het voetlicht met ’’Immerstill”, een sprookje dat zich afspeelt in de bergen van Tirol. Beide voorstellingen beginnen ’s middags om twee uur, en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden per persoon. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal van De Blinkerd, dagelijks, (behalve zondags) van 11.00 tot 13.00 uur. In de voorverkoop zijn de kaarten eveneens af te halen bij H. Kok, Heereweg 55 en bij H.J. van der Aa, Slotlaan 8. En het valt zeker aan te raden vooraf een toegangsbewijs te bemachtigen, omdat het gezelschap ook vorig jaar twee maal een volle zaal trok. Hij woont in een piepklein boerderijtje, dat bijna is weggedrukt tussen nette nieuwe huizen van een respectabele midden- standsbuurt. Hij is over de tachtig, maar loopt nog als een kievit en men fluistert, dat, als hij de bank binnenkomt, men hem vol respect ontvangt. Er is niets mooi’s aan hem, behalve zijn zilvergrijs haar, dat als een keukenborstel op zijn hoofd staat. Zijn koeien heeft hij lang geleden al verkocht, evenals het grootste gedeelte van zijn land, maar twee schapen heeft hij behouden en die grazen mor zijn deur. Zo'n tien jaar geleden waren er heel wat mensen, die zijn boerderijtje wilden kopen, maar hij weigerde koppig, omdat je, zoals Hij zei, een oude eik niet moest verplaat sen, want dan ging hij dood en daar had hij nog helemaal geen zin in. Hij heeft èen vast levenspatroon, 's Morgens om zeven uur staat hij op en gaat zijn schapen wat bijvoeren. Om 8 uur maakt M rustig zijn ontbijt klaar en luistert Intussen naar de nieuwsberichten. Om 9 nur gaat hij een flink stuk wandelen en van half elf tot half twaalf heeft hij zijn koffie- uurtje. Daarna begint hij voor zichzelf te token, eet precies om 1 uur, wastaf en gaat ban een dutje doen. Om 3 uur loopt hij naar het kroegje zo'n zes straten verder om een biljartje te leggen en een glaasje bier te brinken. Om 6 uur eet hij een boterham, mert zijn schapen wat bij en praat met ze. 'Jan 7 tot 10 uur kijkt hij naar de televisie en gaat dan naar bed. Zo gaat dat dag in dag bil, ook zaterdag en zondag. Niemand komt ham opzoeken en dat wordt overigens ook n'at op prijs gesteld. Totdat ik eens de s,oute schoenen aantrok en bij hem aanklopte, want een bel was er niet. Maar ik ^am niet eens de drempel over. Ih kom eens met u praten", zei ik. Hij stond midden in de deuropening, naast klompen, die in het piepkleine halletje stonden. Hij droeg een dikke trui, een blauwe broek en het leek me of hij zijn haarborstel niet eens had gekamd. Hij schudde treurig zijn hoofd, terwijl hij me van het hoofd tot de voeten opnam. Zijn °gen keken afkeurend naar mijn keurige c°stuum met die opzichtige das. "Helemaal gaan behoefte aan" zei hij. "De hele natuur Praat al tegen mij aan en dan heb je de ^nsen niet nodig, ook u niet meneer". Maar intermenselijk contact”, begon ik. 't schudde zijn hoofd. Jullie mensen van tegenwoordig willen toen maar praten, omdat jullie het U'steren hebben verleerd. En dat is de 'r°otste ramp, die een volk kan over- omen. Dag, mijnheer, praat jij maar met je bortgenoten, die luisteren toch niet naar lk' en daarna deed hij de deur dicht. eioet eruit gezien hebben als een schaap, snt die begonnen tegen me te blaten. aar ik wist niet wat ze zeiden en ging terug ar He praatwereld aan de overkant. Op een gevel: 'Hier is ’t" Wie kan zeggen waar dat "hier" te vinden is. Weet U het? Zoekt U een huis, kijk dan eens daar, bij: tel. 02208-4538 plein 31 - bergen n.h. Makelaardij Zutt Van Schoneveld, Paardenmarkt 25, Schoorl, tel. 02209-3297. Breelaan 27 - Bergen Vrijdagavond koopavond 4» 4» 4» 4»

De Duinstreek | 1980 | | pagina 1