De Johannes Passion in Bergen weekblad Taverne nieuwkomer in BWS-wielerformatie M JK bos I'' GROTE KLUS wordt KLEINE KLUS met professionele* gereedschappen en machines. Huur* ze bij VAT’70 speelt komedie ”Kom, doe eens wat” x X X X X i X X X i t X X X X X I i X I X i T X X X i x X X i I H Prof. Schillebeeckx in Bergen Jaarvergadering VW-Bergen op donderdag 13 maart lïÉ I! I I i Huisvrouwen- gymnastiek 55e jaargang nr. 10 Roomboterbanketbakkerij Ruïnelaan 11, Bergen N.H., Tel. 02208-3640 Laat uw pand door ons taxeren!! Alkmaar - Een nieuw seizoen, een nieuw wielergeluid. BWS is dat nieuwe geluid in wielerland. De naam Van deze nieuwe wielerformatie klinkt de liefhebbers bekend in de oren. Klopt. BWS is de nieuwe naam van BFS. Ter verduidelijking: Sponsor Finkensieper uit Bergen, deze was verantwoordelijk voor de ”F”, zette een punt achter de wieleraktiviteiten; zijn plaats werd overgenomen door aannemer W. van Westen uit Tuitjenhorn. En vandaar de ”W” in de naam. Beide andere geldschieters, Bleeker verzekeringen en Slikker Sport, bleven steun geven aan de enige wielerformatie, die Noord- Holland eigenlijk ”arm” is. sneldrukkerij cantoorboek handel rené kuijs PILOTEN OVERALL div. kleurtjes o.a. zwart, rose wit en turquoise 169,- Ball Spijker- cowboybroeken 79,95 Bal! Spijkerbroeken rechte pijp 79,95 Werkmansbroeken div. kleurtjeso.a. zwart, grijs kaki en bleu 79,00 NIEUW! Düsseldorfer Appeltaart Ontdek hoe lekker! «5 fc ■Ml De 10e cursus lichaamsoefeningen begint de 2e week in maart Breelaan 27 - Bergen o Vrijdagavond koopavond 44 44 4» 44 4» 4» 4» «0 lï f-n Bergen,- Ook dit jaar wil de koorvereniging Bergen de traditie voortzetten om vóór Pasen de Johannes Passion uit te voeren in de Petrus en Pauluskerk te Bergen. Na de bijzonder suksesvolle uitvoering van de Hohe Messe ter gelegenheid van het zestig jarig bestaan is de koorvereniging direkt gestart met de voorbereidingen van de Johannes Passion van Johann Sebastian Bach. Er zijn weer talloze landelijk bekende solisten gekontrakteerd, het Amsterdams Kamerorkest neemt de begeleiding voor haar rekening en het geheel zal weer staan onder leiding van Pieter-Jan Olthof. Op vrijdag 7 maart zal de uitvoering gegeven worden. woensdag 5 maart 1980 H Foto: W. de Maare De Breelaan te Bergen SMBS (jfoerta een Scaramouche de duinstreek Zij hebben het huis van hun dromen gezocht, gevonden én gekocht. Wat U niet in de etalage ziet, treft U mogelijk binnen bij: Op dinsdag 11 maart a.s. komt prof. dr. Schillebeeckx de kursus besluiten met de lezing, die hij op 23 oktober 79 had willen geven, maar toen kwam de bekende kink in de kabel. Uitstel was in deze gelukkig geen afstel. Wie Schillebeeckx is en wat hij doet, zal wel niet meer uiteengezet hoeven te worden! De titel van zijn lezing zal zijn: "Wat heeft de bijbel met kernenergie te maken? Kernenergie en Scheppingstheo- logie". De bijeenkomst is in de Witte Kerk, Dr. v. Peltlaan 31. Aanvang 8 uur. Na de pauze gelegenheid tot diskussie. Ingang aan de achterkant van de Witte Kerk. Daar zullen ook de door hem opgemaakte stellingen, als samenvatting van zijn lezing, worden uitgereikt. Op een gevel: ”Wat wij zochten”. CURSUS A: Op donderdag 13 maart van 19.15 tot 20.30 uur. Voor dames, he ren en echtparen. Theorieen praktijkvan het menselijk bewegen. Meto.a. correctievegymnastiek, ontspannings, ademhalings-en loopoefeningen, ook met gebruik van loopband en trampoline. CURSUS B: Op vrijdag 14 maart van 19.30tot20.30 uur. Basiscursus trampo linespringen vooralle leeftijden. Voorschoolgaande kinderen op woensdag 12 maart van 16.00 tot 17.00 uur. De lessen worden gegeven in het oefenlokaal aan de inrichting voor fysiotherapie, Duinweg 47 in Schoorl. Lesgeld 30,- voor 10 lessen. Schoolgaande kinderen 20,- Inlichtingen en aanmelding schriftelijkof telefonisch aan’t adres: E. COENEN, Duinweg 49, Schoorl, tel. 02209-1419. 1980 Belastingaangifte? tel. 02208-4538 plein 31 - bergen n.h. Makelaardij Zutt Van Schoneveld, Paardenmarkt 25, Schoorl, tel. 02209-3297. REDACTIE „DE DUINSTREEK” Laanweg 35 - Schoorl - Tel. 02209 - 2271 Advertentieprijs: 34 ct. per mm. Contracten speciale tarieven. Corr.: Postbus 9, 1870 AA Schoorl Bank: Rabobank Schoorl rek. nr. 35.85.14.304 Giro 4089266 iLldNBMj specialiseerde zich in Gregoriaanse en in vroeg-Barrokmuziek in Wenen en in Rome. Herman Schey zal de Christuspartij ver tolken. Hij is al meer dan vijftig jaar werkzaam als konsert en oriatorium zanger MAKELAARDIJ BERGEN PR HENDRIKLAAN 48 TELEFOON 02208 - 3326 Het wielerseizoen lijkt nog ver weg. Zeker voor amateurs, die nog een aantal weken moeten wachten op de eerste criteriums. Maar de aanzet tot het nieuwe wielerjaar is al gegeven. De amateurs, liefhebbers, veteranen, junioren en nieuwelingen, zij allen maken weer dagelijks hun kilometers om straks met afgetraind lijf aan de streep op het eerste startschot te wachten. Vandaar ook, dat de formatie van Bleeker, Van Westen en Slikker (laatstgenoemde maakt nog deel uit van het rennerskorps) donderdagavond 14 februari in het AGU- gebouw in Alkmaar werd gepresenteerd. In nagelnieuwe pakken, zelfs de zogenaamde snelle pakken waren bij AGU te zien, en glimlachjes van oor tot oor, werden de vijftien renners aan de belangstellenden voorgesteld. BWS verloor René Kos, vorig jaar deel nemer aan de wereldkampioenschappen wielrennen op de baan, aan Batavus, maar kreeg daar de Amsterdammer Martin Taverne voor terug. Taverne, een renner met een uitstekende staat van dienst bij Gazelle, zal met Dirk Groen en Sjaak Klaver voor de nodige suksessen moeten zorgen. Naast dit drietal beschikt de Bleeker-Van Westen-Slikker ploeg overeen aantal jonge talenten en een paar routiniers. Een uitgebalanceerde wielerformatie, waar de sponsors Bleeker, W. van Westen en Slikker op voorhand al weer erg trots op zijn. BFS boekte vorig jaar in de Noordholland- se criteriums verreweg de meeste suk sessen van de verenigingen en ploegen uit Noord-Holland. Dat sukses willen verze keraar Arie Bleeker, aannemer Willem van Westen en sportartikelen-handelaar Piet Slikker dit seizoen BWS kontinueren. Op donderdag 13 maart zal in ”Het Wapen van Bergen" om 20.00 uur de Algemene Vergadering van de Bergense VVV ge houden worden. In het aan de leden toegezonden jaar verslag wordt vermeld, dat men bepaald niet tevreden is over het seizoen 1979. Hoofdschuldige: het weer! Vooral de buitenseizoen arrangementen werden minder geboekt en ook het aantal busgezelschappen in de bollenperiode was beduidend lager. Speciaal de groep partikuliere logies- verstrekkers moest het gelag betalen. Niettemin had het VVV-kantoor op het Plein een druk jaar. Het aan de balie geboekte overnachtingen was zelfs hoger dan in 1978. Het aantal theaterboekingen was ongeveer gelijk. Met betrekking tot de evenementen toont het bestuur zich verheugd met de aktivi- teiten en initiatieven van de Commissie Evenementen Coördinatie, de CEC. Financieel kon het jaar worden afgesloten met een klein voordelig saldo. Na het officiële gedeelte zal de heer Blom, hoofd van de afdeling beplantingen van de gemeente Bergen iets vertellen over het beheer en onderhoud van het Berger Bos. feil I VAT70, de Schoorlse amateurtonelisten, spelen op de zaterdagen 15 en 22 maart a.s. in de Schoorlse Blinkerd de komedie "Kom doe eens wat" van de Amerikaanse auteur Neil Simon. Een heerlijke komedie, opgebouwd rond het gezin Baker, vader, moeder en twee volwassen zoons. Vader Baker, fabrikant en handelaar in kunstfruit, zoon van het oude volk, kan maar moeilijk aksepteren dat de zoons zijn opvattingen over ”hoe te leven” niet delen. Moeder Baker, steeds bezorgd over het lichamelijk welzijn van haar gezin, waarbij "eten" een heel belangrijke rol speelt, de oudste zoon die het ’’vrouwenversieren" als hoogste doel heeft, de jongste zoon die eigenlijk nog niet weet wat hij wel en wat hij niet wil, en 2 jonge mooie meisjes, Peggy ren wat ze die ochtend allemaal gedaan heeft. Nu zou me dat nog niet zoveel kunnen schelen, want als zij er lol in heeft, vind ik dat prachtig, maar vervolgens neemt zij de taak van de lerares over en moet ik proberen alles na te doen wat zij heeft voorgedaan. Met een ernstig gezicht probeer ik dat dan maar, maar het wordt keer op keer de ondergang van mijn mannelijk meerderwaardigheidscomplex, want bij haar vergeleken ben ik een nijlpaard op het droge. Als ik dan tenslotte tochtend opsta, zeg ze:"Waarom volg jij peen huismannen-gymnastiek? Zou je goed doen en dan wordt je eindelijk eens wat slanker". Ik zeg dan maar niets, omdat ik vind dat ze groot gelijk heeft, maar dat zeg je dan maar niet, want dan moet je elke morgen aan de slag. Van de week leed ik mijn zoveelste nederlaag, maar ik redde me oruit door te zeggen:"Waarom richten jullie geen gemengde club op, dan kwam ik ook °P dinsdagaochtend? Konden wij om jullie 6n jullie om ons lachen". Daar had ze nog niet over nagedacht en ze bleef dus het antwoord schuldig en dat overkomt haar niet gemakkelijk. Maar even later zei te:"Als wij met z’n tweeën er nu eens thuis aan begonnen? Ik doe alles voor en jij doet •rat ik zeg". Ik dacht:"Als dat maar niet het heg in van het einde is. Eerst alles doen wat z'i zegt tijdens de gymnastiekles en later alles doen wat zij zegt. Nou ja, stelde ik mezelf gerust, voorlopig is het maar één Uur in de week en op een gymnastiekles heeft nog nooit iemand een staatsgreep gepleegd. Dus doe ik dinsdagmiddag van ‘Waalt tot één uur precies wat zij wil en daarna luisteren we samen naar de nieuwsberichten, waarin iedereen met 'avereen niet aan het gymnastieken is, ‘aaar aan het vechten. Dan glimlach ik heel a^an denkend aan dat ene uurtje en denk: Oe maar, het kon veel erger. Uitgave Verenigde Noordhollandse Dagbladen B.V. Alkmaar Verschijnt huis-aan-huis te Bergen - Bergen aan Zee Schoorldam - Schoorl - Groet Camperduin - Petten Tuitjenhorn - Warmenhuizen - Koedijk Dirkshorn - Krabbendam Oplaag: 11.000 exemplaren. Zeger Vandersteene die ooit zijn graad van werktuigkundig ingenieur behaalde aan de Rijksuniversiteit van Gent gaat de rol van Rvanaelist verzorgen. Hij ving zijn studie als tenor aan eveneens in België en hij' en maakte konsertreizen door heel Europa en daarbuiten. Deze bekende bas-zanger woont in Amsterdam waar hij langdurig Hoofdfelaar is geweest aan het Amster dams Konservatorium en later ook aan het muzieklyceum. Christine Harvey ontving haar opleiding aan de universiteit van Montreal en later in Zwitserland. Zij zingt tot op heden vele opera’s en geeft konserten in binnen en buitenland. Ook zij heeft als hobby de barokmuziek en treedt veelvuldig op voor radio en televisie. Aafje Heynis. Behoeft nauwelijks intro- duktie. Met haar verbonden zijn namen als Aaltje Noordewier en Laurens Bogtman. Met het Amsterdams Konsertgebouwor- kest is ze veel opgetreden ook in het buitenland en zij zong onder Haitink, Jochum, Klemperer en Dorati. Tevens is zij in heel ons land bekend door haar prachtige liederen recitals. Ruud van der Meer was een leerling van Lucie Frateur en hij behaalde overal prijzen bij Internationale Vokalisten konkoersen. Ook hij zong als bariton overal in en buiten Europa en van hem zijn veel grammofoon platen in omloop. Bekend is de serie "Das alte Werk” onder leiding van Harnoncourt. Het orgel zal bespeeld worden door de organist Gerard Dekker die orgel, piano en clavecimbel studeert. Hij werkt veel met het Brabants Orkest, het Kamerorkest van de BRT en het Amsterdams Sinfoniet- te-orkest. Hij is verbonden aan het muziek- konservatorium in Tilburg. Pieter-Jan Olthof is in muziekkringen een zeer bekende Bergenaar. Studeerde koor- direktie bij Frans Moonen en orkest- direktie bij Louis Stotijn. Buiten zijn werk met drie grote oratoriumverenigingen is Pieter-Jan vaste dirigent van het Bege- leidingsorkest van Noord Holland. Hij dirigeert het Amsterdams Kamerorkest dat voor de begeleiding zorgt en dat is samengesteld uit leden van het Amster dams Konsergebouw orkest. Dit kamerorkest werd al in 1957 opgericht en maakte aanvankelijk veel grammofoon platen. Vanaf 1961 komt het orkest onder leiding van Marinus Voorberg regelmatig voor radio en televisie. Het zestig jaar oude maar overigens zeer jong klinkende koor van de koorvereni ging Bergen draagt de hele Johannes Passion en krijgt momenteel door haar prachtige stijl zoveel bekendheid dat velen uit de regio geen kans voorbij laten gaan een uitvoering van dit grote koor mee te maken. Een grote motivatie en een zich zelf opgelegde discipline zijn onder andere de oorzaken voor de ongeëvenaarde muzikali teit van dit Bergens Koor, dat bij het zestig jarig bestaan zo een enorm sukses heeft gehad met de uitvoering van "de Hohe Messe". Ook thans zullen velen de ge legenheid om de Jöhannës Passiön mee te kunnen maken niet voorbij laten gaan. De kaartverkoop geschiedt bij de beide boekhandels in Bergen: Valeton en Tho mas, terwijl ook de VVV toegangsbiljetten in voorraad heeft. De tekstboekjes zijn bij de prijs van vijftien gulden inbegrepen. Houders van de pas 65 en van het Cultureel Jongeren Paspoort betalen twaalf gulden. K - ■K en Connie, zorgen samen voor kostelijke toneelavond. Wie eerder een stuk van Neil Simon heeft gezien (denk eens aan: "Met blote voeten in het park”) weet dat deze schrijver de kunst verstaat akteurs en aktrices tekst en handeling te geven waarin zij zich ten volle kunnen uitleven. Dat de Vat’70 spelers en speelsters dat onder de kundige leiding van regisseur Cor Kobes voorde volle 100% waar maken moet U gaan zien en meebeleven. Beide avonden aanvang 20.15 uur. Kaarten, kosten slechts f5,00, kunt U elke werkdag, ook telefonisch bestellen in de Blinkerd Schoorl, tel. 02209-2068 tussen 11-13 uur. Er is bal na (en wat voor eenbal!) tot in de kleine uurtjes. A ■v~:„ Mijn vrouw is op de huisvrouwengymnas- tiek. Elke dinsdagochtend precies om 10 uur gaat ze met twee vriendinnen naar het gymnastieklokaal, gekleed alsof ze nog zeventien is. Daar komen dan zo’n vijf en twintig dames samen onder leiding van een erg aardige, energieke lerares, die heilig in het feit gelooft dat juist huisvrouwen minstens éénmaal per week de spieren eens lekker los moeten maken, willen ze tenminste gezond van lijf en leden blijven. Uit de verhalen van mijn vrouw blijkt dat het een geweldig gezellig uurtje is, waarin de verrichtingen met muziek worden begeleid I en waarin de kwinkslagen niet van de lucht j zijn. i Komt ze thuis dan moet ik er tussen de middag aan geloven. Ze gaat dan op de grond zitten en ik wordt vriéndelijk maar zeer nadrukkelijk verzocht hetzelfde te doen. Om de lieve vrede te bewaren, doe

De Duinstreek | 1980 | | pagina 1