weekblad Nieuw politiebureau Warmenhuizen heeft sociale funktie H Fusie tussen ’’Gezinsverzorging en ’’Maatschappelijk Werk” Ut 7*^. I 7' f Nieuwe zaken in Bergen va 29,95 JKBOS Polo’s Oud papier in Groet Agenda Raadhuis Schoorl Koppel riemen Open dagen verpleeghuis "Oudburgh” Gympen ie t S|' 51 Inlevering Redaktie copy voor ”De Duinstreek” van 9 april 1980 uiterlijk vrijdag 4 april 1980 tot 12.00 uur, bij redaktie ”De Duinstreek” Laanweg 35, Schoorl Belastingaangifte? Huiselijke sfeer Roomboterbanketbakkerij Ei, ei ze zijn er weer! Maatschappelijke Dienstverlening De nieuwe stichting div. kleuren IV|“ voor 6,95 cantoorboek handel renékuijs WM i Sportshop woensdag 26 maart 1980 56ejaargangnr.13 Foto: IV. de Maaré. Aan de Groeneweg te Bergen. M.H. f. Interieur Sportshop verenigingen voor ”l Ëgmond het geval. In de duinstreek Laat uw pand door ons taxeren!! Verzeker u van een goede polis, dan pas loopt u geen risico. Ook voor uw assurantiën: ten bij de Stichting Die maar-Heiloo en is voor Het dagelijks bestuur van de grote stichting bestaat uit de volgende personen. De heer J.B. Verink, algemeen voorzitter, de heer H.E. Garling, sekretarls en de heer G. de Boer, penningmeester, de heer M.A.J. Hofhuis (voorzitter Maatschappelijk Werk), de heer D. Zwakman, (voorzitter Gezinsverzorging) en de heer G. Dlep- grond (voorzitter Interkerk, stichting Maat schappelijk Werk). Nu Oudburgh gerenoveerd en verbouwd is, worden op vrijdag 28 maart 1980 van 14.30 tot 20.00 uur en 29 maart van 10.00 tot 17.00 uur open dagen georganiseerd. De ontwikkelingen in het verpleeghuis hebben niet stilgestaan. Daaruit vloeide voort, dat een nog vrij kort bestaand verpleeghuis als Oudburgh aangepast moest worden aan deze ontwikkeling. In 1978 is er dan ook een start gemaakt met de realisering van de nieuwbouw en renovatie, die er speciaal op gericht is geweest om de verpleegden meer privacy te geven. Voorheen waren er 18 kamers met 6 bedden, nu zijn er 23 vier-bedskamers, 6 twee-bedskamers en 13 een-bedskamers. Ook zijn er er hoekjes, waar mensen met elkaar kunnen praten. De werkruimten, zoals fysiotherapie, zijn aangepast aan de eisen van de hedendaag se behandel- en verzorgingstechnieken. Een geheel nieuwe ruimte voor ergothe rapie (een therapie die er op gericht is mensen ze zelfstandig mogelijk te laten funktioneren) is gebouwd. Ook werd een nieuw restaurant voor de medewerkers in gebruik genomen. Bewoners en medewerkers zullen u op 28 en 29 maart hartelijk welkom heten om een en ander aan u te laten zien. Er zullen twee inleidingen worden gehouden, op 28 maart om 15.00 uur en 19.00 uur en op 29 maart om 11.00 uur en 14.30 uur. NOGATEIEREN gevuld met slagroom Ontdek hoe lekker in 1974 sloot Schoorl Gezinsverzorging in monden wat toen De gezinsverzorging REDACTIE „DE DUINSTREEK” Laanweg 35 - Schoorl - Tel. 02209 - 2271 Advertentieprijs: 34 ct. per mm. Contracten speciale tarieven. Corr.: Postbus 9, 1870 AA Schoorl Bank: Rabobank Schoorl rek. nr. 35.85.14.304 Giro 4089266 (Makelaardij Zutt Van Schoneveld, Paardenmarkt 25, Schoorl, tel. 02209-3297. tel. 02208-4538 plein 31 - bergen n.h. Breelaan 27 - Bergen Vrijdagavond koopavond 4» 4» 4» 4» 44 44 44 4 Inmiddels waren er ontstaan op het gebied Maatschappelijk Werk. MAKELAARDIJ BERGEN PR HÉNDRIKLAAN 48 TELEFOON 02208 - 3326 In het gemeentehuis zei burgemeester Wesselink, dat het gemeentebestuur met sukses heeft bijgedragen tot een goede opvang voor het plaatselijk politie-appa- raat. Van het gebouw gaat zeker ook een huiselijke sfeer uit. ’’Warmenhuizen is klaar voor de toekomst wat het aantal voorzieningen betreft en het nieuwe politiebureau vormt hiervan de afronding”. Namens het gemeentebeOB overhandig de de heer Wesselink e^ftlHai wanduur- werk voor het nieuwe gebWWaan opper O. Seegers. Overste J. Zijp, distriktkommandant van Alkmaar feliciteerde opper Seegers en zijn manschappen met de nieuwe aanwinst, het steunpunt van Langedijk. Belangrijk vond de heer Zijp met name dat de bovengelegen woonruimten soelaas kunnen bieden voor een tweetal politie mensen met hun gezinnen. Op deze wijze krijgt het bureau mede een sociale funktie. Spreker bracht zijn dank aan het gemeen- De fusie een feit. Bij notaris Brons worden de stukken officieel ondertekend. Van links naar rechts: notaris Brons en de heren Hofhuis, Diepgrond, de Boeren van Haastier die namens de stichtingen de akten ondertekenden. ruimte zijn een groot aantal sportartike len en ook sportkleding aanwezig. Het aksent ligt op dit moment bij de windsurfsport, en diverse soorten planken zijn in de winkel aanwezig, evenals de daarbij behorende kleding. Ook deze opening werd door het "huisor kest” van de windsurfklub opgeluisterd, zodat er tijdens het week-end geen klagen was in de Heerlijkheid over gebrek aan muziek. De heer Ed Doing hield een feestrede in de kleine zaak waar een onvoorstelbaar aantal mensen bij aanwezig was. Ook Stephan van den Berg, wereldkampioen windsurfen was aanwezig, evenals het Bergense meisje Marja Wokke, bekend van halve marathons overal in het land. Omdat dit bestuur is samengesteld uit vertegenwoordigers van de drie zelfstan dige stichtingen, waaruit de fusie is tot stand gekomen, dient er binnen een half jaar een nieuw bestuur te worden be noemd. Het is dan tevens de bedoeling dat het nieuwe bestuur breder zal worden samen gesteld, waardoor mee mensen vanuit de bevolking worden betrokken bij het werk van de stichting. Inmiddels is er toestemming verleend om een direkteur en een staffunktionaris aan te stellen, die beiden direkt van de vakantie hun nieuwe kantoor zullen gaan betrekken. Inlichtingen over de nieuwe vorm waarin dit stuk welzijnswerk in de drie kustdorpen ter hand zal worden genomen worden verstrekt door de hierboven genoemde leden van het bestuur. Ook in de Egmonden werd een Interkerke lijke instelling voor Maatschappelijk Werk opgericht. Reeds enkele jaren later werd gedacht over een grote stichting waar ook de Egmonden bij betrokken was, maar de plannen bleven vooralsnog plannen. Achter de schermen was er een regelmatig kontakt met elkaar èn met de Rijksoverheid, maar tot een fusie kon het pas komen toen op 22 januari van dit jaar alle drie de besturen van de drie verschillende instellingen met elkaar ver gaderden. Aangesloten zijn de Oud-Katholieke Kerk van Egmond, de Gereformeerde kerken van Egmond en Bergen, de Hervormde gemeenten van de drie dorpen, evenals de Roomskatholieke kerken in de drie kust dorpen. Daarnaast de drie gemeentebe sturen, de Ned. Vereniging voor Maat schappelijk Werk Humanitas, de Kruis verenigingen van Bergen en Schoorl, de Stichtingen Graag Gedaan van Bergen en Schoorl en de Stichtingen Unie van Vrijwilligers uit beide dorpen. tebestuur van Warmenhuizen voor de vlotte medewerking bij de totstandkoming van het nieuwe bureau. Opper O. Seegers zei tenslotte, dat het gebouw inmiddels heeft bewezen een dubbele funktie te hebben. Effeciëncy en gezelligheid, die uitstekend kunnen sa mengaan. Niet in de laatste plaats zal de aanwinst aan de Stationsstraat zijn uitwerking hebben op de inwoners van Warmenhuizen, was de voorspelling van de plaatselijke opper wachtmeester. ”De politie is nu meer aanspreekbaar”. Tot voor kort was het ’’politiebureau” gevestigd in een partikuliere woning, waar de echtgenote van opper Seegers lange tijd funktioneerde als het "Schaap met vijf poten” van de plaatselijke politie. een stichting opgericht door een aantal instellingen die in de beide dorpen toch al aktief bezig waren met maatschappelijk Dat is in feite het grote nieuws dat vorige week bekend werd. Dat er een fusie tussen de drie stichtingen op handen was, was bij de gemeenteraden van de drie kustdorpen bekend. Op dit ogenblik wil men ook voor de bevolking naar buiten treden om aan dit feit bekend heid te geven en om nieuwe bestuursleden aan te trekken. Zie ook daarvoor de advertentie elders in dit blad. Al in eerder stadium werden de 22 aangesloten verenigingen en instellingen gepolst over hun medewerking aan de fusie. En in een brief die in de loop van de maand februari werd verzonden naar de participanten van de gefuseerde instelling werd ook gevraagd om bestuursleden ter beschikking te stellen. Daarnaast zullen nu ook mensen die belangstelling hebben voor dit werk in de gelegenheid worden gesteld op persoon lijke titel, deel te nemen aan het besturen van deze nieuwe, grote instelling. Het geheel zal worden ondergebracht in het pand aan de Hof laan 1 te Bergen, waar thans de gemeentelijke sociale dienst in gevestigd is. Zoals men weet komt dit pand na de verhuizing naar het nieuwe gemeen tehuis in Bergen, vrij. Maandag 31 maart, 20.00 uur: Kulturele kommissie in het Oude Raad huisje. Maandag 31 maart, 20.00 uur: Kommissie voor natuur- en landschaps- schoon: - informatiestukken inzake het komende streekplan Noord-Kennemerland; - ontwerp-bestemmingsplan Groet-Har- gen-Camperduin. Dinsdag 1 april, 20.00 uur: Vergadering kommissie voor de ruimtelijke ordening: - nota ontwikkelingsmogelijkheden in Noord-Kennemerland, regionale kernen plan; - ontwerp-bestemmingsplan ”Groet-Har- gen-Camperduin”; - schetsontwerp nieuwe o.l.s. te Groet; - bouwplan in afwijking van het bestem mingsplan "Evendijk” voor het vergro ten van de woning Tolbanstraat 7; - nota betreffende het terrein ”De Ver brande Hofstee”. Maandag 21 april, 20.00 uur: Vergadering gemeenteraad. Bergen,- De fusie tussen Gezinsverzorging en Maatschappelijk Werk in de drie kustdorpen is een feit geworden. Thans hebben de inwoners van de drie dorpen nog slechts te maken met één grote Stichting, waarin de beide werksoorten zijn samengebracht. Mogelijkheden tot uitbreiding van werksoorten zijn in principe aanwezig. De nieuwe stichting vraagt dringend om kandidaten voor het bestuur. De gezinsverzorging de drie stichtingen. in ijltempo voor heeft gezorgd. De vloer van "het winkeltje” is geheel uitgevoerd in wit careramarmer, waardoor een grote ruimtelijke werking is ontstaan. Het gehele interieur is óók wit gehouden. Blauwe en bordeau-rode meubelen komen daardoor bijzonder tot hun recht. Alles op het gebied van wit porcelein, uit Frankrijk geïmporteerd is op een kunst zinnige wijze tentoongesteld. Vooral op het gebied van tafelaankleding en dekoratie is Louise Grimmelt toonaangevend. Ook meubelen van antiek grenen zijn nu in de kollektie opgenomen en komen in deze veel grotere zaak beter naar voren. Tijdens de opening die werd opgeluisterd door Zuidamerikaanse Salsa kon men Jan Hartong aan de piano bezig zien. Henk Haverbeeld speelde bas, Andy speelde tinribalas en orkestleider Piet-Jan Blauw Uitgave Verenigde Noordhollandse Dagbladen B.V. Alkmaar Verschijnt huis-aan-huis te Bergen - Bergen aan Zee Schoorldam - Schoorl - Groet Camperduin - Petten Tuitjenhorn - Warmenhuizen - Koedijk Dirkshorn - Krabbendam Oplaag: 11.000 exemplaren. A.s. zaterdag 29 maart staat de papier- kontainer weer bij de O.B.S. "Groet”. De gehele dag kunt U Uw oud papier weer kwijt. Bent U onmogelijk in staat zelf ’t papier te brengen, dan kun U vrijdagavond tussen 7 en 8 uur dhr. H Garling bellen (tel. 2428), die het. zaterdagmorgen dan komt halen De nieuwe politiepost van Warmenhuizen, de groep is onderdeel van het korps Rijskpolitie Langedijk, is gevestigd in de voormalige brandweerkazerne. Het bouw bedrijf Dego BV uit Warmenhuizen heeft er in een tijdsbestek van drie maanden niet alleen een funktioneel, maar eveneens fraai geheel van gemaakt. Er is in de ruimte waar de balie is opgesteld, een grote hal, waar het publiek kan worden ontvangen. Een ruime werkplaats, een verhoorkamer met konfrontatiespiegel. Verder een typekamer, een keuken en uitgebreide sanitaire voorzieningen. Uniek is de opvang voor honden achter het gebouw. Op de verdieping bevindtzich een tweetal woningen. Deze zullen in de toekomst bestemd zijn voor twee wacht meesters met hun gezinnen. Tijdens het ’’Open Huis” kon het publiek een indruk krijgen van de wijze van werken van de plaatselijke sterke arm. Zo heeft men kennis kunnen nemen van beelden ’’voorkoming misdrijven” niet alleen nuttig voor het bedrijfsleven, maar ook voor partikulieren. Warmenhuizen. - In aanwezigheid van een groot aantal genodigden heeft burgemeester W.M.P. Wesselink vrijdagmiddag het nieuwe politiebureau van Warmenhuizen geopend. Na het hijsen van de driekleur was er gelegenheid het gebouw aan de Stationsstraat te bezichtigen. In het gemeentehuis werden vervolgens de gebruikelijke toespraken gehouden, terwijl in <je avonduren het nieuwe bureau ’’Open Huis” hield. 1980 INBRAAKBEVEILIGING woonhuizen - villa’s - bedrijven - winkels GEBR. GORDIJN ELEKTROTECHNIEK B.V. Bloemgracht 156-158 Amsterdam Telefoon 020-240208 na 18.00 uur 020-451806 Erkend beveiligingsbedrijf TBBS >7 1 was zeer virtuoos bezig op conga’s. De gehele opening kreeg hierdoor een speciaal aksent. Louise Grimmelt zelf was gekleed in een beeldige jurk naar een ontwerp van Fred Feijen. Even verderop, om de hoek van de Kerkstraat opende Nettie van Rees Vellinga haar nieuwe sportshop. In de vrij kleine Bergen,- Tijdens het week-end werden er in Bergen twee nieuwe zaken geopend. Aan het begin van de Dorpsstraat, achter het gemeentehuis werd tijdens een grootse happening het "winkeltje” van Louisse Grimmelt geopend. Het oude pand waar voorheen een garage in gehuisvest was is geheel verbouwd en beneden van één grote ruimte voorzien. Een inwendige staalkonstruktie was daar-

De Duinstreek | 1980 | | pagina 1