j juwelier Strego IAII> l 1 De achttiende verjaardag van Snep llll iiii IBS- life: I I Feest bij de Kennemer Ruiters Leer om Leer Inbraakbeveiliging DRUKWERK NODIG ./St Een nieuw raadslid Tennissen bij voetbalveren. B.S.V. ii o Grasduinen intra woonkunst ^BOS Oranjecross Koninginnedag konsert van het N.H. Jeugd Orkest 11 d H I BB 4 strego UW VERTROUWEN WAARD Roombotter brokken kantoorboek handel renékuijs BOETIEK I BOETIEK BOETIEK BOETIEK BOETIEK I BOETIEK Mil till ’n Hazelnoot taart SR 16 Strego-zaken ft tf’ de duinstreek woensdag 16 april 1980 56e jaargang nr. 16 hééft ze ook gedaan. Want Snep is de goedheid en bereidwilligheid zelve. en voor de boer. Op M.H Grasduiner Vrijdagavond koopavond Roomboterbanketbakkerij Jan Oldenburglaan 3 KAN DAT? Ja, zie pagina 19 aat uw pand door ons taxeren!! Uitgave Verenigde Noordhollandse Dagbladen B.V. Alkmaar Verschijnt huis-aan-huis te Bergen - Bergen aan Zee Schoorldam - Schoorl - Groet Camperduin - Petten Tuitjenhorn - Warmenhuizen - Koedijk Dirkshorn - Krabbendam Oplaag: 11.000 exemplaren. In samenwerking met de gemeente, maakt de voetbalvereniging Bergen een mogelijk heid voor zijn leden te gaan tennissen. Het halfverharde trainingsgravelveld wordt veranderd in vier tennisbanen. De opzet is om naast de voetbalafdeling een tennisafdeling op te richten. Na de Pasen zal in ongeveer een week tijd, het tennispark gereed zijn. Er kan dan getennist worden gedurende het "geslo ten" voetbalseizoen. De leden hebben de mogelijkheid elke dag te spelen. Er zal dus niet gewerkt worden met een uursysteem. Hoe kan men zich opgeven? Dit kan schriftelijk bij de heer B. Klaver, Spaanse- pad 4, 1861 LM Bergen. Op een hechte fundering kan een ieder veilig bouwen. Hecht en veilig: Makelaardij Zutt Van Schoneveld, Paardenmarkt 25, Schoorl, tel. 02209-3297. De Sede en Intrawoonkunst. De Sede, leerrijk voorbeeld van de intrigerende klasse van intrawoonkunst GEBR. GORDIJN ELEKTROTECHNIEK B.V. Bloemgracht 156-158 Amsterdam Telefoon 020-240208 na 18.00 uur 020-451806 Erkend beveiligingsbedrijf TBBS REDACTIE „DE DUINSTREEK" Laanweg 35 - Schoorl - Tel. 02209 - 2271 Advertentieprijs: 34 ct. per mm. Contracten speciale tarieven. Corr.: Postbus 9, 1870 AA Schoorl Bank: Rabobank Schoorl rek. nr. 35.85.14.304 Giro 4089266 1980 Belastingaangifte? tel. 02208-4538 plein 31 - bergen n.h. De mooiste kollektie geboorte- en huwelijks- kaarten De snelste levering van briefpapier, enveloppen, formulierensets etc. Paardenmarkt 27 Schoorl Tel. 02209-1268 Stationsstraat 21 Bergen N.H. binnenhuisarchitektuur allrmoar ritsevoort 23/27 aiKmaar t©i .072-111366 Snep op haar achttiende verjaardag wéér aan de luiermand. Met een spuit in zijn hand. Van het K.I.- station Maar goed. Na twee jaar en vijf maanden kwam het éérste kalfje en behoudens één keer een tweeling, heeft ze vijftien nazaten op de koeienwereld geholpen. In het eerste produktiejaar schonk ze ons 15 liter per dag gemiddeld (of hebben we het van haar gepakt?) Dat liep op in het hoogste produktiejaar tot 25 liter per dag. Thans staat Snep op zeventien liter per dag beste melk. Boer Wonder houdt niet alleen van zijn vrouw en kinderen, maar ook van Snep. Ook Agitte van 16 jaar verzekerde mij dat als Snep óóit de weg moet gaan die alle koeien in onze wereld moeten gaan, de weg naar het slachthuis, zij zeker wel een paar traantjes zal moeten plengen. Want in héér leven is Snep er altijd geweest.En er is maar één Snep, voor haar. Jonge Pieter is er althans van buiten gezien iets onverschilliger over, maar ook in zijn hart neemt Snep tóch wel een plekje in. Zaterdag werd het gevierd. Want zaterdag werd Snep achttien jaar. Bent u wel eens op een koeien-verjaardag geweest? Uw ver slaggever wel. Zaterdagmiddag, Niets zo boeiend als het leven van een dorpsverslaggever, heb ik wel eens gezegd. Een opening van een zaak, een geslaagd eksamen, een in-memoriam, een jubileum, een bankoverval, een brand, een raads zitting, een lintjesregen, een opening van een ekspositie, een boekbespreking, een toneelrecensie of een wielerronde. Het hoort allemaal in het kader van de verslaggeverij. Maar een koeien-verjaardag was ook voor uw verslaggever iets nieuws. Om tien uur ’s morgens kwamen de eerste vrienden van Snep al een kijkje nemen naar het lieve beest. Piet Wonder, de eigenaar had met z’n vrouw voor koffie en gebak gezorgd. En er werd een behoorlijk "bakkie-gedaan”, heb ik vernomen. Maar het feest was daarmee niet afgelopen. Het feest ging gewoon door. In "de Oude Herberg” aan de Dorpsstraat. Piet en Gré Wonder met hun beide kinderen Agitte van 16 en Pieter van 19 achter de tafel. Handjes schudden en kadootjes aanpakkén. En de obers druk met koffie en koek. Helemaal echt. Een ding was jammer. Snep was niet naar ”de Oude Herberg” gekomen. Op haar leeftijd had ze al drukte genoeg gehad aan haar kop en aan haar uier. Wat dacht u? Honderdduizend liter beste melk. Da’s geen kattepies. Da’s zeker. Maar goed. Het was feest. En ik weet nu van alles over de koeien in hét algemeen en over Snep in het bijzonder. Weet u hoeveel koeien er in Noordholland rondlopen? Honderdertigduizend. Alleen aan melk koeien al. Dan is er ook nog veel jongvee. Honderdduizend liter melk komt natuur lijk wel méér voor, maar lang niet élke koe haalt dat. Snep was nummer 102 in het vijftig jarig bestaan van de Rundveefok- vereniging ”de Duinstreek”. Op de vele honderdduizenden koeien, toch altijd nog een prestatie van de eerste orde. Snep heeft in totaal 15 kinderen, pardon kalveren, gebaard. Maar weet u wat nu zo zielig is. Het lieve beest heeft nog nooit een échte stier van nabij gezien. Laat stéén een scheve schaats gereden. Altijd kwam er alleen maar een norse kerel op een motor. MAKELAARDIJ BERGEN PR HENDRIKLAAN 48 TELEFOON 02208 - 3326 Wat voor kadoos er nu al zo op een koeien verjaardag gegeven worden? Er was een prachtige verzilverde koe op marmer. Van de Noordhollandse CMC. Een zilveren maquette van een veevoederfabriek. Wat dacht u? Dat we met z’n allen niet "goudgeld” aan zo’n beest verdiend heb ben? Een zilveren kandelaar van de Rundveefok- vereniging "de Duinstreek” overhandigd door Jan Oosterhuis zelf, van het Rundvee- stamboek. En dan nog zilveren vaasjes, roomstelletjes en asbakjes. Net als op een mensenverjaardag. Oh ja. En dan keek ik nog even in het stamboek. Nou daar zie je gekke koeien namen in staan. Els, Jantje en Hanna vind ik heel gewoon. Zwartje en Keetje ook nog wel. Maar wat dacht u van "Zeeman”. Wat zou daar nu achter steken? Of van "Worteltje”? Zouden die dan misschien wel eens met een "echte” stier, een weilandje om geweest zijn? Ik weet het niet. Boeren vertellen óók niet alles, heb ik begrepen. Nou kent u Snep ook een beetje. U mag best eens gaan kijken met uw kinderen. Op een zaterdagmiddag of zo, langs het Kanaal op nr. 63. U moet wel voorzichtig zijn want de "dame op leeftijd" is alwéér in verwachting van een kalfje. Op de foto kunt u zien dat ze daar haar poot niet voor om draait. Melk? goed voor u uw gezondheid! Het Oranjekomitee Warmenhuizen organi seert op Koninginnedag 30 april a.s. een crosswedstrijd voor de jeugd. Deze cross is alleen bestemd voor mobylet- tes brommers 49 CC, crossers 50 CC. We starten woensdagmiddag om 1 uur met de wedstrijd. ’s Morgens zal er vanaf 10 uur gelegenheid zijn om te trainen. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij: W.M. van Baar, Kromkhoorn 4, Warmen huizen en C. Mooy, Stiegerstraat 14, Tuitjenhorn. Bergen. - Nee beste lezer. Er is geen koe weggelopen of zo iets. Na het verhaal van Hommeltje, die nu wel nooit meer terecht zal komen en na het zielige bokje dat als "Paaslam” gevallen zal zijn, mocht u denken dat we nu een weggelopen koe willen opsporen. Maar dat is niet zo. Snep woont haar lange leven al op de Amara-hoeve In Bergen. Het is een prachtmeid, het is een zogeheten ’’Sterkoe” en haar naam luidt voluit Snep-27, nrs. 853583 KS.PR.PSM Sterkoe met drie sterren. Op 9 februari jl. was er spanning op de Amara-hoeve, want die dag zou Snep de grens van honderdduizend liter overschrijden. En wat van haar verwacht werd, Bergen. - Het was overvol in Bergen, Schoorl en de Egmonden tijdens de afgelopen paasdagen. In Bergen zag ik velen op een terrasje zitten. Dikke jassen aan, gezicht omhoog naar de zon. "Kijk omhoog, Sammy”, moet ik dan automa tisch denken. Maar goed we verlangen allemaal naar een beetje zon en warmte. Laten we eerlijk zijn. Alleen de gelukkigen die tijd en geld hadden voor een "winter- sportje” hebben wat kleur op het gezicht. Maar verder lopen we er allemaal wat witjes bij. Van de week liep ik even door het prachtige Bergerbos. Een heel oud stel liep voor me. Hij al wat stijfjes en moeilijk. Zij nog aardig vitaal. En ze duwde hem zo’n beetje voortnaar een bankje aan de Sparren- laan. Ik liep wat langzamer, want er ging iets speciaals uit van deze oude mensen. Ze waren niet van hier. Dat kon je zien. Het waren typische "stadse lui", wat dat dan ook mag betekenen, want we wonen alleméél in de "randstad”,. Voorzichtig ging hij zitten. Ze schikte zijn jas wat dichter om hem heen, trok zijn das aan en plofte toen ook wat plotseling op de bank, ineens met het gevoel van moetezijn na de wandeling. Ze keken om zich heen en zagen mij daarbij finaal over het hoofd. Ineens hoor ik haar zeggen: "Henk, dit is geloof ik de bank, waar we ook gezeten hebben, toen de kinderen nog zo klein waren. Ja, ik zie het nu aan die scheve boom daar Met uitgestrekte arm bleef ze zitten, heel stil, als zag ze de kinderen weer hollen en spelen. Ik passeerde langzaam om die beelden niet te verstoren. En toen ik langs die scheve boom kwam, wist ik zeker dat die zeker vijftig of zestig jaar oud moest zijn. Ook bomen kunnen mijlpalen zijn in een mensenleven. Wat mij toen tevens opviel aan die boom was een klodder paarse verf. Van een wandelklub of zo. Het is een steeds vaker voorkomend, toch ergerlijk verschijnsel. Na een weekend hangen overal in het bos, rode, groene, gele of blauwe draadjes aan de takken. Iedereen zijn plezier, akkoord. Maar dit gaat wel wat ver. Want "jeugd leiders” gaan dan wel die zaken ophangen en aanbrengen, voor hun kinderen. Maar na de speurtocht blijft de rotzooi gewoon hangen. En dat is foute boel. We leren langzamerhand de papieren in de bakken te gooien. Maar laten de mensen die de takken volhangen met draadjes en andere herkenningstekens ze alsjeblieft na een fijne bosdag weer weghalen. En zo is dat. Op 30 april a.s. zal het NHJO het zo langzamerhand traditie geworden "Ko ninginnedag Konsert” uitvoeren, in de Pius X-kerk te Alkmaar (Hobbemalaan hoek Blanckerhofweg), aanvang 20.15 uur. Diri gent is de heer Bram Hijmans. Op het programma staan: Vorspiel "Die Meistersinger zu Nürnberg” van Richard Wagner, konsert voor twee sopraanblokfluiten en orkest, van de hand van de dirigent (solisten Nonny en Ita H ijmans) en na de pauze: Derde (onvoltooi de) Symfonie van Borodin. Toegangsprijs f 4,- p.p. (CJP en 65-plus f 2,50). Het NHJO is een symfonisch ensemble van ongeveer vijftig leden in de leeftijd van 14 tot 24 jaar, allen amateurs. Zij zijn afkomstig uit alle windstreken van Noord-Holland, van Den Heldertot Huizen, van Enkhuizen tot Haarlem. De leden komen eens in de 3 4 weken bijeen voor een repetitie van een hele zondag of een weekend, soms gekombi- neerd met een optreden. In de zomervakantie wordt het inmiddels traditionele zomerkamp gehouden, waarbij konserten gegeven worden. In het kader van de uitwisselingen tussen Alkmaar (de standplaats van het orkest) en de Duitse zusterstad Darmstadt werd enige malen een reis naar deze laatste plaats onder nomen. Het orkest bestond reeds sinds 1962 als regionaal ensemble voor Alkmaar en omstreken en verkreeg in 1976 een provinciaal karakter, waardoor het niveau in sterke mate werd verhoogd, terwijl de bezetting tot een vrijwel volledige samen stelling kon worden opgevoerd. Sindsdien werden konserten gegeven in: Alkmaar, Beverwijk, Purmerend, Haarlem, Hoorn, Heemskerk, Enkhuizen, Hippoly- tushoef, Heiloo, Medemblik, Schagen en Heerhugowaard, veelal bij herhaling. Gezien de leeftijd der deelnemers kent het NHJO uiteraard vrij veel doorstroming; het heeft daarom voor het volgende seizoen weer behoefte aan gevorderde spelers in de leeftijd van 14-19 jaar (aanmelding en inlichtingen 02510-34058, postbus 1, Heemskerk). Bergen. - Een nieuw raadslid werd vorige week beëdigd in de raadszaal te Bergen. In de plaats van de heer M.C. Veldt werd benoemd de heer Adam Kaldenbach als afgevaardigde voor het CDA. Op de foto kijkt de heer Kaldenbach eens achterom naar de publieke tribune, juist na zij beëdiging. Tevens werd in deze zitting met een meerderheid van stemmen de nieuwe wethouder gekozen. Dat werd mevrouw Marion Eisma van Bergens Belang. In onze volgende editie kunnen wij u mededelen of mevrouw Eisma de benoe ming ook heeft aanvaard. Ze wilde deze nog even in beraad houden, in verband met de verdeling van de portefeuilles. van 14,50 voor i r Bergen. - Met een driewerf "Hoera” werd de zeventig jarige rij-instrukteur P. Rozing zaterdagmiddag binnengehaald bij de manége in het Oude Hof. Een lange rit door duin en bos, waar ruim zeventig kombinaties hem volgden, was voorafgegaan aan de feestelijke inhuldiging. Toen de jubilaris zich met alle ruiters had omringd, sprak vice-voorzitter J.H. Nieubuurt hartelijke felicitaties aan het adres van de heer Rozing. Even later stroomden de kadoos naar hem toe, waaronder een prachtige rij-jas en een sierdeken voor zijn paard Sander. Mevrouw Rozing werd goed in de bloemen gezet "omdat ze haar man zo vaak aan de paarden had moeten af staan Men bleef de gehele middag gezellig bij elkaar, begunstigd door het fraaie zomerweer. Ook de "buiten-receptie" werd door de Kennemer Ruiters aangeboden aan de familie Rozing.

De Duinstreek | 1980 | | pagina 1