i Rijksbijdrageregeling sociaal kulturele aktiviteiten weekblad TALLY L€ I I I I Feestelijke afsluiting ’’Open Huis” door Westfriese Dansgroep uit Midwoud i. 111 A H Gemeente Schoorl Strandloop Schoorl printshop schoorl Een boekje open over het Heilooërbos Agenda Raadhuis Schoorl rené kuijs HOERA, ze zijn er weer! DRUKWERK NODIG lil JihBOS w De Hel van de Heerlijkheid T i p IgHiïSè llllll SH» ATTENTIE Let op de vroege vogel aanbiedingen op pagina 9 sneldrukkerij kantoorboek handel ROOMBOTER BANKETBAKKERIJ a BOETIEK BOETIEK BOETIEK BOETIEK BOETIEK I BOETIEK IS ■H Siliw HELE SHOWMODELLEN VOOR HALVE PRIJZEN Hl 4 kapsalons 56e jaargang nr. 23 woensdag 4 juni 1980 De Oudendijk te Schoorl Foto: W. de Maaré Bij de opening van het nieuwe V. V. V.-kantoor in De Waag in Alkmaar, boden Wim o o de duinstreek De mooiste kollektie geboorte- en huwelijks- kaarten De snelste levering van briefpapier, enveloppen, formulierensets etc. Op een gevel: "Krek wa’k wou" Die heeft ’t dus gevonden! Als u krek zo’n huis wilt, dan hebben wij mogelijk wat: Laat uw pand door ons taxeren!! Makelaardij Zutt Van Schoneveld, Paardenmarkt-25, Schoorl, tel. 02209-3297. Eén aktiviteit heeft duidelijk een nadere toelichting nodig, met name, het diaklank beeld ’’schepping” in de hervormde kerk van Schoorl. Presentatie: Peter Geene, groepsleider bij zwak begaafden in Ermelo en Allert van dér Heijden, jeugdpastor van Uden/Veghel N.B. In het programma ’’schepping” hebben zij getracht iets tot uiting te brengen van de gedachte aan een konstant gebeuren, niet iets van heel lang geleden. Via beelden die iets suggereren en oproe pen van een eerste ongeschonden begin, van oervloed en ongereptheid van de konstante werking van de getijden, van het komen van lichtvan heel ver, voordat detijd Uitgave Verenigde Noordhollandse Dagbladen B V Alkmaar Verschijnt huis-aan-huis te Bergen - Bergen aan Zee Schoorldam - Schoorl - Groet Camperduin - Petten Tuitjenhorn - Warmenhuizen - Koedijk Dirkshorn - Krabbendam Oplaag: 11.000 exemplaren In het kader van de evenementen van de V.V.V. Schoorl organiseert de schaatstrai ningsgroep Schoorl op zaterdag 7 juni een strandloop over 4 en 8 km. De start en finish is op het strand van Camperduin ter hoogte van het strand paviljoen. Gestart wordt om 19.30 uur, terwijl er vanaf 19.00 uur ingeschreven kan worden in het strandpaviljoen. De deelname staat open voor iedereen. De inschrijvingskosten bedragen f 2,50 per persoon. Iedere deelnemer/ster ontvangt na afloop een herinneringsprijs. Maandag 9 juni a.s., 20.00 uur: Vergadering Kulturele Kommissie; Dinsdag 10 juni a.s., 20.00 uur: Vergadering Onderwijskommissie; Donderdag 12 juni a.s., 20.00 uur: Vergade ring Verkeerskommissie U zult begrijpen, dat deze planning veel omvattend is en bovendien niet alleen een zaak van het gemeentebestuur. Vandaar ook dat het gemeentebestuur heeft ge zocht naar ’’werkers uit het veld” die hen daarbij helpen. De uit die mensen samen gestelde werkgroep heet ”de werkgroep welzijn”. Behalve bij de inventarisatie zal deze werkgroep samen met burgemeester en wethouders een concept vierjarenplan ontwerpen. Dat plan zal in definitieve vorm door de gemeenteraad worden vastgesteld, maar niet nadat de plaatselijke organisaties die sociaal-kulturele aktiviteiten in hun pro gramma hebben eerst ruimschoots de gelegenheid hebben gehad daarop te reageren. U zult dus steeds uw zegje kunnen doen! Allereerst is het echter van het grootste belang dat we weten waar de "witte vlekken” zijn. Met andere woorden: Eerst moet de inventarisatie gebeuren. Omdat ook wij tijdsgebonden zijn aan de rijksbijdrageregeling, is besloten dat de inventarisatie-formulieren voor 5 juli a.s. moeten worden ingeleverd. Als iedereen zich aan deze termijn houdt, kunnen wij wellicht reeds in 1981 met een proefpro- gramma 1981 experimenteren. Ook wij beseffen evenwel dat niet of niet direkt alle wensen en verlangens kunnen worden gehonoreerd. Wel beloven wij u dat wij alles in het werk zullen stellen om al datgene te doen wat mogelijk is om de aangetoonde behoeften zoveel mogelijk om te zetten in voorzieningen. Wij rekenen dan ook graag op uw aller medewerking. tel. 02208-4538 plein 31 - bergen n.h. REDACTIE „DE DUINSTREEK" Laanweg 35 - Schoorl - Tel. 02209 - 2271 Advertentieprijs: 34 ct. per mm. Contracten speciale tarieven. Corn: Postbus 9, 1870 AA Schoorl Bank: Rabobank Schoorl rek. nr. 35.85.14.304 Giro 4089266 Verse AARDBEI-VLAAITJES Ontdek hoe lekker 1980 Belastingaangifte? Paardenmarkt 27 Schoorl Tel. 02209-1268 Stationsstraat 21 Bergen N.H. Vrijdagavond koopavond er was, van de eerste vegetatie op droogge vallen schorren, van de vroegste vormen van leven in het water, van insekten en hogere dieren, tot aan het moment dat de mens zijn eerste schreden zet, via al deze beelden worden we gekonfronteerd met het rijke, schitterende leven in de natuur, waarin de Schepper zich in uitbundigheid scheppende schoonheid en kreativiteit laat zien. Vervolgens wordt de mens belicht met zijn vallen en opstaan in het paradijs. Met behulp van de twee schermen naast elkaar kan uitermate goed de hedendaagse problematiek worden belicht- rook en vuilspuiende fabrieken naast een fraai skandinavisch meer, drugverslaving naast verliefdheid, mensen lopen elkaar voorbij en welkome gastarbeiders lopen verloren-. Op welke manier is de mens aan het scheppen, wordt wanorde geschapen, en is het scheppen van nieuwe relaties moge lijk? Heeft het geloof in geld, de wanhoop, de teleurstelling in mensen het laatste woord, of staat midden in de geschiedenis van mensen een teken van nieuwe schep ping, een nieuwe mens, een nieuwe hoop van waaruit de mens kan opstaan en verder gaan, onderweg. Het blijkt dat het zien van dit diaklankbeeld mensen duidelijk motiveert en inspireert om zelf bezig te gaan, hetzij met gespreks groepen, hetzij door zelf met audio-visiueel materiaal te beginnen. Het meemaken van dit diaklankbeeld roept een grote affiniteit op bij mensen tot hetgeen men gezien heeft. De kombinatie van beeld met geluid heeft verrassende effekten. Gewoonlijk spreekt de muziek dezelfde gevoelstaal als de beelden, maar de muziek kan eveneens gebruikt worden om desoriëntatie op te roepen. Mensen die moderne klankstruk- turen maar vreemd vinden, herkennen met bijpassende beelden de sfeer en de bedoeling. A.s. zondag veel plezier op uw "kerke- wandeling” en tot ziens in "de Blinkerd”. De westfriese dansgroep uit Midwoud zorgt voor de feestelijke afsluiting van deze middag, waaraan ook u aktief kunt deel nemen. Met ingang van 1 januari 1979 is de rijksbijdrageregeling sociaal-kulturele aktiviteiten in werking getreden. Deze regeling is in het leven geroepen om het beleid van de overheid op dit terrein dichter bij de bevolking te brengen. De sociaal-kulturele aktiviteiten bestrijken een groot gebied. Voorbeelden ervan vinden we in vrijwel alle instellingen en organisaties die zich bezighouden met de besteding van de vrije tijd van de bevolking. MAKELAARDIJ BERCEN ■PR HENDRIKLAAN 48 TELEFOON 02208 - 332G Om nu de benodigde informaties te verkrijgen voor het samenstellen van een algeheel overzicht, wordt onder de plaat selijk werkzame organisaties een inventari satie gehouden. Alle verenigingen, groe pen, instellingen, klubs, stichtingen, e.d. die het kollege van burgemeester en wethouders bekend zijn, hebben daarvoor een formulier ontvangen. Mocht u om welke reden dan ook nog geen formulier hebben ontvangen en u bent van mening dat uw organisatie wel daarvoor in aan merking komt, dan kunt u even kontakt opnemen met de heer J. van Driel, welzijns- medewerker van de gemeente (tel. 02209- 1914 toestel 13). Zie ook de advertentie elders in dit blad. Het uit de inventarisatie verkregen over zicht is nodig om te bezien of er in onze gemeente voldoende voorzien is in de behoefte aan aktiviteiten op het sociaal- kultureel terrein. Uiteraard kunnen ook "persoonlijke" wensen worden doorge geven, indien u daaraan behoefte heeft. In ieder geval is het voor een ieder belangrijk om te weten dat in de toekomst de wensen die niet in het vierjarenplan zijn opgenomen, nauwelijks te verwezenlijken zullen zijn. Het is dus van het hoogste belang dat uw wensen op tijd bekend zijn, zelfs als uw plannen nog in een vroeg stadium zijn. Schoorl. - Het aktiviteitenprogramma verbonden aan het ’’Open Huis” van de Schoorlse kerken op zondag 8 juni a.s. heeft iedereen inmiddels bereikt. Een programma in opzet bedoéld als een ’’kerkewandeling” voor jong en oud. Te denken valt bijvoorbeeld aan vrouwen- klubs, muziekkorpsen, buurthuizen, schil- derklubs, peuterspeelzalen, crèches, e.d., maar ook aan sportverenigingen en organi saties die zich bezighouden met hulpverle ning, zoals "Graag Gedaan” en de "Unie Van Vrijwilligers". U ziet het, het is een veelomvattend terrein. Wat houdt de rijksbijdrageregeling nu eigenlijk in? Zoals gezegd is het de bedoeling om het beleid dichter bij de burger te brengen. Ter bescherming daarvan zijn in de rijksbijdrageregeling de gemeente enkele verplichtingen opgelegd. Zo verplicht de regeling de gemeente tot het maken van een vierjarenplan, een inspraakverordening, een subsidieveror dening en een jaarprogramma. Dit alles moet 1 januari 1982 zijn afgerond. Ten aanzien van de inspraakverordening en de subsidieverordening, die overigens op de skretarie inmiddels zijn voorbereid, hoort u binnenkort meer. Het vierjarenplan echter, alsmede het daaruit op te stellen jaar programma kan niet zonder hulp van de direkt betrokkenen worden gemaakt. Een van de onderdelen van de planning betreft "het opstellen van een overzicht van organisaties in onze gemeente die één of meer sociaal-kulturele aktiviteiten ont plooien, wat die organisaties doen, welke groepen ze bereiken, etc.” Hornman, Henri van den Berg van het reklame-advertentie en produktie buro uit Schoorl en Siem Leegwater, een proefnummer van het binnenkort verschijnende Touristen Magazine Noordholland aan de direkteur, de heer J.A. Rootring aan. Charmant was de aanwezigheid van een groep Touristen Magazine-meisjes, die a//e genodigden een gele anjer met de sticker van het blad aanboden. Een lentegebaar van direktie en redaktie van een gloednieuw blad. Wederom zal op woensdag 16 juli Bergen weer opleven door het jaarlijks terugkeren de wielerevenement, dit jaar bestaande uit het crazy evenement "De Tour de Spec tacle", wat ongetwijfeld weer een happe ning zal worden voor de Bergenaren, en voor hen die zich op een originele manier willen voortbewegen. Daarnaast zal speciaal voor de Bergense fietsfanaten een "dikke banden” koers over 10 ronden worden verreden, wat voor de meesten de Hel van de Heerlijkheid zal worden en voor de toeschouwers een heerlijkheid zal zijn. Inschrijvingen voor de Tour de Spectacle bij Theo Hof, Kogendijk 43, Bergen, tel 02208-5466 na 17.00 uur. Inschrijvingen voor de Hel van de Heerlijk heid bij Jaap Ruiter, Prins Bernhardlaan 15, Bergen, tel. 02208-5173 na 17.00 uur. Iedere eerste donderdag van de maand heeft Intrawoonkunst goed wonen lager geprijsd. In het Intramagazijn aan de Lin degracht 14 in Alkmaar. Van 9 u. ’s morgens tot 9 u. 's avonds. Deze week in het Intra magazijn onder andere: Hoogglans zwartgelakte „dada” keuken, kompl. met roestvrijstalen werkblad, eetbar en apparatuur zoals: vrieskast, koelkast, oven en elektrische kookunit. Eksklusief montage 31.000,-nu15.500,- Zitgroep cor „mando”, in velours „pied de poulle" best, uit: 2eindelementen, 1 hoek-en 3 tussenelementen tabouret, 9.950,- nu 4.975,- Deze beide aanbiedingen staan nog opgesteld in onze zaak Rit- sevoort 23-27. Div. andere show modellen tonen wij u als van ouds in ons magazijn a. d. Lin degracht. Iedere eerste donderdag van de maand. Bij INTRAWOONKUNST aan de Lindegracht 14 in Alkmaar (072-111366) GROTE KLUS wordt KLEINE KLUS met professionele gereed schappen en machines. Huur ze bij: BERGEN N.H. I Het Instituut voor Natuurbeschermings- educatie (IVN) afd. Noord Kennemerland, heeft het initiatief genomen om een boekje uit te geven met een beschrijving van twee natuurwandelingen door het landgoed Nijenburgh. Dit landgoed is bij de inwoners van Alkmaar en Heiloo sinds jaar en dag bekend als het Heilooërbos. Het bos is geheel gelegen binnen de gemeente Heiloo en is eigendom van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten. Het boekje werd samengesteld door een aantal natuurgidsen van het IVN die regelmatig rondleidingen houden door dit bos. Het doel van het IVN is kortweg gezegd om jongeren en ouderen waardering bij te brengen voor de ons nog resterende natuur. Binnen deze doelstellingen vallen ook de maandelijkse rondleidingen door het bos. Reeds in 1928 kocht de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten een deel van het landgoed. Door latere aankopen breidde het bezit van Natuurmonumenten zich uit, en samen met enige aangrenzende landerijen en boerderijen is er in Heiloo nu een interessant stukje natuur bewaard gebleven. U vindt het landgoed Nijenburgh aan weerszijden van de Kennemerstraatweg. De bushalte "Kattenberg” brengt u niet alleen midden in het bos, maar ook bij het beginpunt van de twee wandelingen, die in het handig mee te nemen boekje zijn beschreven. De IVN uitgave biedt u naast een duidelijke routebeschrijving ook ruime informatie over de flora en fauna van het Heilooërbos. Het bos is bekend om zijn grote reigerkolo- nie en ook om zijn rijkdom aan paddestoe len. Het boekje telt 36 pagina’s en bevat ruim 60 tekeningen van Marius Kolvoort, een bekend illustrator op natuurgebied. Het is verkrijgbaar bij de boekhandels, de V.V.V.’s en bij het TVN informatiecentrum in het parnassiapark te Bergen aan Zee. De winkelprijs bedraagt slechts f 2,50. Ook kunt u per postgirorekening het boekje bestellen door f 4,50 (inklusief portorkosten) over te maken op postgiro- nummer 1667473 ten name van de pen ningmeester van het IVN afd. Noord- Kennemerland, Foeke Kamstraweg 13 te Bergen, onder vermelding van "Nijen burgh". U krijgt dan het boekje thuis gestuurd. Het IVN hoopt dat een grote kring van geïnteresseerden met dit boekje in de hand, veel genoegen aan de beschreven wandelingen zal beleven. Heerenweg 40. Oudorp tel. 072-117285 Winkelcentr. Poiderhof. Oudorp tel. 072-120831 Ruïnelaan 10. Bergen tel. 02208-6877 Nieuweweg 42. Hoogkarspel tel. 02286-1284

De Duinstreek | 1980 | | pagina 1