weekblad Miss Bergen verkiezing 1980 Het ’’lekkere-dingen” winkeltje van Annet en Piet juwelier Strego ■■I JXT TALiy-nc IK ij IP IMF I het Juweelge van Bergen. Sllllll: Mozaft-konsert Oud papier in Groet ■onnêteJu# for tealr Lunapark in Langedijk rené kuijs JiBOS ■1 lilli Zachte ROOM- CARAMELS r ZOMER- AANBIEDINGEN I J iSw fill lllll Tegenover de Ruïnekerk Ontdek hoe lekker!!! strego DE NOORD HOLLAND j. Juweliers sneldrukkerij cantoorboek handel ROOMBOTER BANKETBAKKERIJ 16 Strego-zaken 4 kapsalons lEbllW BOETIEK I BOETIEK BOETIEK BOETIEK BOETIEK I BOETIEK 'SKxSXSK Tel. 02208-2192 Will de duinstreek 56e jaargang nr. 26 woensdag 25 juni 1980 M.H. Belastingaangifte? ^arin Gooyer bleek vorig jaar we! een heel goede keus van de jury te zijn die haar I UW VERTROUWEN WAARD »<i i Maarten Admiraal, vlak na de oorlog met zijn kar en paard. Laat uw pand door ons taxeren!! Bergen. - Als u ’’de Duinstreek” leest is het misschien net allemaal achter de rug. Vandaag woensdag 25 juni is het ’’lekkere dingen” winkeltje van Piet Admiraal geopend aan de Jan Oldenburglaan. Op de plaats waar vele, vele jaren boekhandel Schoelink in heeft gezeten. Er is een maand keihard gewerkt, en vandaag was het zover. Aannemer Gert Houtenbos, elektriciën firma Jansen en loodgieter Henk Dronkers hebben samen een klein wondertje gewrocht. Meestal worden deze technische mensen aan het eind van een verslag genoemd. Laten we het maar eens andersom doen. Ere wie ere toekomt. Stef van Bakel uit Oudorp leverde de koelvitrines. U mag het allemaal gaan bekijken. Uitgave Verenigde Noordhollandse Dagbladen B.V. Alkmaar Verschijnt huis-aan-huis te Bergen - Bergen aan Zee Schoorldam - Schoorl - Groet Camperduin - Petten Tuitjenhorn - Warmenhuizen - Koedijk Dirkshorn - Krabbendam Oplaag: 11.000 exemplaren. V.V.V. Langedijk organiseert dit jaar van 25 tot 28 juni een Lunapark met als sluitstuk op zaterdag 28 juni een braderie. Na het sUkses van vorig jaar, hoopt men dit tot een jaarlijks evenement te maken. Velen hebben zich weer van een stalletje verzekerd. Het geheel zal zich afspelen bij de Broekerveiling, welke uiteraard ook geopend is. Bij het kantoor van: Weekblad ”De Duinstreek” Laanweg 35, Schoorl. Printshop Schoorl, Paardenmarkt 27 en de VVV's Boordevol ’’nieuws” en ’’informatie” over toeris tische attrakties, beziens waardigheden en een VW-evenementen agenda GRATIS AF TE HALEN Juni: Zomermaand met zomerzon, zomertijd, zomerdracht en zomerpracht. Heeft u óóit aan een eigen zomerhuis gedacht? Makelaardij Zutt Van Schoneveld, Paardenmarkt 25, Schoorl, tel. 02209-3297. tel. 02208-4538 plein 31 - bergen n.h. ROKKEN 39,95 VESTEN 69,- NACHTHEMDEN 39,95 REDACTIE „DE DUINSTREEK" Laanweg 35 - Schoorl - Tel. 02209 - 2271 Advertentieprijs: 34 ct. per mm. Contracten speciale tarieven Corn. Postbus 9, 1870 AA Schoorl Bank: Rabobank Schoorl rek. nr. 35.85.14.304 Giro 4089266 een (gratis) service van de VERENIGDE NOORDHOLLANDSE DAGBLADEN Jan Oldenburglaan 3 BERGEN Heerenweg 40. Oudorp tel. 072-117285 Winkelcentr. Polderhof. Oudorp tel. 072-120831 Ruïnelaan 10. Bergen tel. 02208-6877 Nieuweweg 42, Hoogkarspel tel 02286-1284 si LldNBMj Stationsstraat 21 Bergen N.H. Nu ook iedere avond tot 21.00 uur geopend’ Piet Admiraal. Wie kent hem niet? Wie kent niet zijn vader. En heel oude Bergenaren kennen zijn grootvader nog wel, Opa de Waard. Daar is het eigenlijk allemaal mee begon nen. Opa de Waard hield koeien en zijn dochter ventte de melk uit. Trien (de moeder van de tegenwoordige Piet) reed met een fiets en twee emmmertjes melk de klanten af. Melk van drie cent per liter. En als het een beetje minder verdund was, drie-en-halve cent Maar wie van de tegenwoordige generaties weet nog van zulke zaken? Van het gebeul met zware melkbussen. Van het venten door weer en wind. "Nee Trien, ik heb nog een bekertje staan met melk. Kom vanavond nog maar even langs voor een halve liter, wil je?” Zo was het, zo is het geweest. Maar die tijd komt nooit meer. En gelukkig maar. Want die goede oude tijd had wel z’n nadelen. Opa de Waard is ondanks zijn geploeter 94 jaar geworden. Trien trouwde met Maarten Admiraal. En Maarten ging op dezelfde voet verder. Maarten met zijn "kettenkar". Oft®®:®:: S: - Toen er in 1979 voor de eerste keer een Miss Bergen verkiezing in het Bergense Parkhotel werd gehouden, konden de organisatoren van dfr evenement, het Berger Wielerkomité en Rein Jagtenberg, niet bevroeden wat daar allemaal uit voort zou komen. Karin Gooyer de Miss Bergen 1979 werd in 1980 tot Neerlands Mooiste gekroond. Oldenburglaan 11 Bergen N.H. donderdag- en vrijdagavond k geopend t/m 21.00 uur MAKELAARDIJ BERGEN PR HENDRIKLAAN 48 TELEFOON 02208 - 3326 Op de foto uit 1947 ziet u hem rijden. Later kwam zoon Piet hem helpen. Op de andere foto ziet u de winkel in de Dorpsstraat. Melkhandel "Welgelegen” staat er op het raam. Piet staat er voor als klein jochie aan de arm van zijn moeder. En die Piet, die ook alweer achttien jaar ’’langs de weg” heeft gezeten, heeft er nu een winkel bij. In de Jan Oldenburglaan. "Achttien jaar heb ik lopen venten", vertelt Piet er snel even tussendoor, "van ’s morgens vroeg tot ’s avonds laat. En weetje het was gewoon moeilijk om te stoppen. Ik heb er maanden over gedaan om van al m’n klanten afscheid te nemen. Ik was zo’n beetje de laatste melkboer in Bergen die op deze manier werkte. Maar m’n rug liet het afweten. Ik begon al op m’n veertiende. Ik heb er nu een punt achter gezet. Annet blijft in de Dorpsstraat met Jetty, onze hulp. En ik ga winkelen in de Jan Oldenburglaan, samen met Nina en Irene. Het is voor mij eigenlijk altijd al een uitdaging geweest om een winkeltje in het centrum te hebbenNou heb ik het voor elkaar. Als de klanten nu maar willen komen”. Piet kan uren vertellen. Over zijn vrouw, z’n drie kinderen, en zijn winkeltjes. Ondanks zijn drukke leven heeft hij tijd voor een kort praatje. En Piet blijft altijd opgewekt. Daarom zal hij zeker slagen. In het nieuwe "specialiteiten-winkeltje” kunt u de meest lekkere dingen vinden. Een ongelooflijk uitgebreid assortiment buiten landse kaas. Niet alleen de beroemde Franse soorten en merken. Maar kaas uit Denemarken, Italië, Zwitserland en zelfs uit Engeland. Piet is kortgeleden naar Normandië ge weest om nog meer van het kaasvak af te weten. Hele kursussen heeft hij gevolgd. Alle soorten heeft hij zien maken en de gekste "stinkkaas” heeft hij gegeten. Als er iemand verstand van kaas heeft, is het Piet Admiraal. Dan kunt u allerlei soorten noten vinden in het "lekkere-dingen-winkeltje". Ze gaan ze zelf branden (voor het raam) en u krijgt ze warm mee naar huis. Wijnen. Wel duizend verschillende flessen. Duitse en Franse voornamelijk. Maar ook andere soorten komt u tegen. Eieren, zo van de kip. Want Piet heeft óók nog een eigen hoenderpark met zo’n kleine duizend kippen aan de leg. Ja, wat heeft Piet eigenlijk niet? Delikatessen, waaronder zalige kaaskoek- jes en stengeltjes, u moet het zelf allemaal maar gaan zien, want het is te veel om op te noemen. Voor de ergste lekkerbekken nog één ding. Piet krijgt volgende week binnen, recht streeks uit Frankrijk (eike week) echte I A.s. zaterdag 28 juni staat de papier- kontainer weer bij de O.L.S. "Groet”. Voor de laatste keer dit schooljaar is er een mogelijkheid om van uw papier af te komen. De volgende keer zal pas eind augustus zijn. Kunt u het papier moeilijk zelf brengen, dan kunt u vrijdagavond tussen 7 en 8 uur de heer Garling bellen (tel. 2428), die het dan zaterdagmorgen komt halen. Een prettige vakantie gewenst door de Groeter Scholen en tot eind augustus! Dit sukses maakte velen enthousiast en Rein Jagtenberg, het C.E.C., V.V.V. Bergen en de Horeca-ondernemer Nico Gründ- mann besloten in 1980 de Miss Bergen verkiezingen groots aan te pakken. Vanaf 25 juni zullen er wekelijks op de woensdagavonden voorverkiezingen wor den gehouden t/m 30 juli. De finale-avond I zal zijn op woensdag 13 augustus. Al deze I avonden zullen worden gehouden in de Berger Meermin. Zaal open om 9 uur. Om mis(s)verstanden te voorkomen zullen er beslist geen "vleeskeuringen” van gemaakt worden, zelfs een badpakpresen- tatie zal ontbreken. Door het aantrekken van een aantal attrakties, die een wezenlijk onderdeel van deze Miss-verkiezingen zullen worden, zal de organisatie aantonen dat dit soort evenementen heel goed kunnen worden gehouden, met behoud van het specifieke en enerverende "Miss sfeertje”. In iedere voorverkiezing krijgen de kandi dates een speciale opdracht, welke door een terzake kundige jury wordt beoor deeld. De eerste avond 25 juni zal i ongetwijfeld een daverende start zijn.De opdracht voor de kandidates op die avond i zal zijn het opvoeren van een modeshow, o.l.v. de beroemde mode-ontwerper Guus i Harms, ontwerper van artiestenkleding. Deze modeshow zal muzikaal begeleid worden door de formatie "Midnight Oil” de vaste begeleidingsgroep van Guus Harms. Een greep uit de vele aktiviteiten die zullen volgen kapselshow, een avond in het kader van het wielrengebeuren, nog een modeshow, steelbandavond, biertapwed- strijd, kortom te veel om nu al op te noemen. De organisatie zal voor iedere avond Miss-informatie geven. Alle kandi dates krijgen prijzen, de nummers 1 en 2 van elke voorverkiezing gaan over naar de finale. Buitenlandse en Nederlandse toe- ristes zijn ook welkom als deelneemsters, men behoeft niet persé uit Bergen te komen. De wens van het V.V.V. Bergen, C.E.C., Rein Jagtenberg en Nico Gründmann is dat het sukses van 1979 zal worden overtroffen en dat er wederom een Miss Holland uit de Miss Bergen 1980 verkiezingen zal komen, waardoor de Heerlijkheid Bergen ook op deze wijze naar voren wordt gebracht. Programma: 25 juni: Modeshow o.l.v. Guus Harms, muzikale omlijsting door de groep "Mid night Oil”. Jury: C. Mooy, M. Wiersma, J. Boek, A.J. Gijzen. 2 juli: R For Hair Kapshow, o.l.v. Rein Jagtenberg, muzikale omlijsting duo Kruis- stra. Jury: C. Mooy, M. Jagtenberg, E. Thoes, R. Sweers, T. Kuin. N.B. Verdere informatie te verkrijgen bij: Sekretariaat CEO en Rein Jagtenberg, Herenweg 40, Oudorp, tel. 072-117285. Miss Bergen 1979 uitriep. Dezelfde Karin werd dit jaar tot het mooiste meisje ^n Nederland verkozen en draagt nu de trotse titel van Miss Holland. Hopenlijk Voet Miss Bergen 1980 ook zo'n goede gooi naar de landstitel in 1981. Op 1 juli a.s. om 20.15 geeft het Noord- hollands Philharmonisch Orkest een con cert in de Ruïnekerk. Uitgevoerd zullen worden: -Divertimento voor strijkers in D gr.t. KV,136 -Fluitconcert in D gr.t. KV 314 -Symfonie no.41 in C.gr.t. KV 551 "Jupiter” De solopartij wordt gespeeld door Jan van den Berg. Het orkest speelt onder leiding van de per 1 september benoemde 1e dirigent en artistiek leider Jerzy Katlewicz. Franse zure room. In vaatjes van tien liter. Maar u mag met uw eigen kannetje komen voor een half litertje of een kwart litertje. Voor een krab- of garnalen cocktail, voor soepen en saucen, om vlees op een speciale manier klaar te maken. U moet dat gewoon eens proberen, want het is het einde!!! Tot slot. Annet en Piet gaan ook losse thee verkopen. In alle mogelijke soorten. Het kan niet op. Woensdag staat het draaiorgel van de heer Arzbach de hele dag in de Jan Oldenburg laan te draaien. En heel Bergen mag komen keuren en proeven, kijken en kopen natuurlijk. Sukses Annet en Piet (en Jetty, Nina en Irene). Moeder Trien met Piet aan de arm voor de winkel. Het meisje op de voorgrond is Gré het zusje van Piet. Foto W. de Maaré 1980 ”S3is

De Duinstreek | 1980 | | pagina 1