Woningbouw in Tuitjenhorn Op naar de volgende tien jaar.... KRANT isê Miss Bergen Voorverkiezingen weekblad Bejaarden gaan hun eigen huis besturen hef Juweeltje van Bergen. ■j |||K Concours Hippique in Schoorl MM woensdag 9 juli 1980 56e jaargang nr. 28 Hearing op 4 augustus kunnen bepalen aan welke woningen er het meest behoefte is. DE NOORD HOLLAND Juweliers Openbare hearing GRATIS AF TE HALEN sneldrukkerij cantoorboek handel rené kuijs een (gratis) service van de VERENIGDE NOORDHOLLANDSE DAGBLADEN Tegenover de Ruïnekerk Oude Prinsweg 27 - Tel. 02208-2192 BOETIEK I BOETIEK BOETIEK BOETIEK BOETIEK I BOETIEK TALLY LC wiss Bergen. l Tuitjenhorn,- De gemeente Harenkarspel, waar Tuitjenhorn onder valt, heeft ambitieuze plannen met de woningbouw. Er komen in het plan Oost-3 in totaal 130 woningen. Men stelt zich voor te zullen bouwen 32 twee-onder-een kap woningen en 33 vrijstaande woningen en daarenboven nog 65 rijtjeswoningen in blokjes van 6 stuks. Alle benodigde grond is reeds eigendom van de gemeente, de Provincie is reeds in grote lijn met het plan accoord en bezwaarschriften worden er niet verwacht. Daar komt bij dat er eerst een enquete zal worden gehouden, om te Voorwaarden ITil H ■i ROOMBOTER BANKETBAKKERIJ Heeft u onze advertentie op pagina 3 al gezien? fir Catrijp enige jaren geleden. Foto: w. de Maare M.H. Bergen. - MH M.H. I' de duinstreek Uitgave Verenigde Noordhollandse Dagbladen B V. Alkmaar Verschijnt huis-aan-huis te Bergen - Bergen aan Zee Schoorldam - Schoorl - Groet Camperduin - Petten Tuitjenhorn - Warmenhuizen - Koedijk Dirkshorn - Krabbendam Oplaag: 11.000 exemplaren een jaar bij de gemeente staan ingeschre ven. Wil men zelf bouwen dan kan men als men aan bovenstaande voorwaarden vol doet ook een kavel toegewezen krijgen. tel. 02208-4538 plein 31 - bergen n.h. Huisje, boompje, beestje Beestjes hebben we niet, wèl kunnen wij U een huis(je) met wat boompjes aanbieden. Bij het kantoor van: Weekblad "De Duinstreek” Laanweg 35, Schoorl. Printshop Schoorl, Paardenmarkt 27 en de VVV's Makelaardij Zutt Van Schoneveld, Paardenmarkt 25, Schoorl, tel. 02209-3297. REDACTIE „DE DUINSTREEK" Laanweg 35 - Schoorl - Tel. 02209 - 2271 Advertentieprijs: 34 ct per mm. Contracten speciale tarieven. Corr.: Postbus 9, 1870 AA Schoorl Bank: Rabobank Schoorl rek. nr. 35.85.14.304 Giro 4089266 Boordevol ’’nieuws” en ’’informatie” over toeris tische attrakties, beziens waardigheden en een VW-evenementen agenda Stationsstraat 21 Bergen N.H. Nu ook iedere avond tot 21.00 uur geopend lijkheden van een huis, de belangrijke veranderingen in de organisatie van het huis, de geestelijke verzorging op levens beschouwelijk terrein. Of die nu christelijk of humanistisch is. Meebeslissen gaan de bewoners over wijzigingen in het beleid en over het samenstellen van een huisregele- ment. Over het aanstellen van een perso neelslid. Of dat nu een directeur is of een nieuwe chef-kok. Het bestuur van een bejaardenhuis dienter tevens voor zorg te dragen dat bewoners èn personeel bestuursvergaderingen kunnen bijwonen. Behalve als het gaat over persoonlijke aangelegenheden. Vergaande maatregelen allemaal, waarover nog een heleboel te zeggen zal zijn in de weken die komen voordat de ontwerp-maatregel echt een ’wet’ is geworden. Hoofdzaak is dat de minister en de staatssecretaris er op uit zijn om ouderen weer de stem te geven waarop zij recht hebben. Weer de plaats te geven in de samenleving die ze krachtens ervaring en ondervinding moeten hebben Bergen- Het bestuur van een bejaarden huis moet straks voor eenderde deel bestaan uit bewoners van dat huis. Mensen die door de tehuisbevolking gekozen worden om deel te gaan uitmaken van dat bestuur. Dat blijkt uit de nieuwe Algemene Maatre gel van Bestuur die de staatssecretaris in ontwerp heeft laten klaarmaken. De staats secretaris wil dat de bewoners van een bejaardenhuis zelf uitmaken of zij afgevaardigden uit hun midden kiezen of niet. Ze kunnen natuurlijk niemand ver plichten om in een bestuur zitting te nemen. Ook mogen de ouderen die in het bestuur van hun eigen huis gekozen worden, geen lid zijn van de bewonerscom missies die tegenwoordig ook verplicht dienen te worden ingesteld. Alle bejaardenhuizen moeten dus een bewonerscommissie instellen. En daar naast dienen de mensen te worden gekozen die in het bestuur van het huis gan meepraten èn meebeslissen over alles wat met de bewoners te maken heeft. De vrijheid van de bewoners, de voedings- aangelegenheden, de ontspanningsmoge- Voor alle belangstellenden (en wie is dat niet) wordt op 4 augustus aanstaande een hearing gehouden in het AHOJ-gebouw te Tuitjenhorn. Behalve dat er een toelichting gegeven zal worden op deze grote plannen, kan men ook alle vragen stellen die betrekking hebben op deze plannen. De belangstellenden, die geen enquete-for- lier hebben ontvangen kunnen die aanvra gen bij het gemeentehuis te Dirkshorn. De burgemeester wijst nog eens op het feit dat individuele huursubsidie een recht is voor elke Nederlander die een te hoge huur moet betalen ten opzichte van zijn ver diende salaris. Er zijn dus tweefaktoren die bepalend zijn voor de vraag of u huursub sidie kunt krijgen. Het inkomen dat u heeft èn de prijs die u voor een huurhuis dat u wilt, moet betalen. Gehuwden en alleenstaanden kunnen voor deze subsidie in aanmerking komen. Een echtpaar mag niet meer dan f 40.000,- inkomen hebben, terwijl de alleenstaande niet meer dan f 24.000,- mag verdienen. Iedereen die daaronder valt kan in principe in aanmerking komen voor een huursubsi die als de huurprijs voor de gehuwden- groep onder de f 7.000,- per jaar valt. Voor alleenstaanden die minder dan f4.730,-per jaar aan huur betalen ligt dat precies hetzelfde. Voor ouderen en voor bijzondere gevallen zijn alle mogelijke uitzonderingen en ontheffingen mogelijk, maar dat kunt u het best in het gemeentehuis van Dirkshorn gaan vragen of op de hearing op 4 augustus. Schoorl- Het jaarlijks Concours Hippique in Schoorl van de Landelijke Rijverenig- ging De Duinridders van diezelfde gemeen te vindt dit jaar plaats op 19 en 20 juli a.s. op de terreinen langs de Sportlaan. Het is nu al weer een aantal jaren dat deze vereniging dit nationale Concours Hippi que uitschrijft voor amazones en ruiters te paard en daar bij ook jeugdige pony- ruitertjes. jongens en meisjes betrekt. Op zaterdag 19 juli zullen de paarden hun "Alles is nog open,’’ aldus de aktieve burgemeester van Harenkarspel, ”een- gezinshuizen, tweegezinshuizen, leefge meenschappen als die zich mochten voordoen, woningen voor jongeren en voor ouderen, voor gehuwden en voor samen wonenden, woningen gelijkvloers of in twee woonlagen. De enquete zal het moeten uitwijzen.” In 1981 wil men met de bouw starten die in diverse fasen klaar zal komen in 1984. Op de vraag of het huur- of koopwoningen zullen worden is ook het antwoord pas te geven na de uitslag van de enquete. Alle woningzoekenden krijgen dezer dagen een enquete formulier thuis waarop men vrij mag invullen wat voor woning men wenst. Een woningwetwoning in de normale prijsklasse van huurwoningen of een premie-huurwoning in de duurdere sector van de huurwoningen.Maar er kunnen ook premie koopwoningen gebouwd worden, zowel in in de klasse a als b. Verder is het mogelijk om twee onder een kap te bouwen en vanzelfsprekend vrijstaande huizen, beide laatstgenoemde uiteraard zonder premie van het Rijk. Men mag op de enquete invullen hoeveel slaapkamers men wenst en welke huur men bereid is te betalen. Minimaal zal de huur echter f 450,- moeten zijn. "Alle mogelijkheden voor huursubsidie zijn aanwezig,” zegt burgemeester W.M.P. Wesselink. ”Het is zo jammer dat de mensen zo’n angst hebben om te gaan kaart gebracht. Allemaal spelen ?e een rol. Maar ook de trouwe vrienden hebben een kaart in dat spel. En de leveranciers van veertig jaar geleden. De melkman, de olieman, de kolenboer en de bakker. Op de foto ziet u de familie. Op de eerste rij, zittend van links naar rechts: Truus Groentjes-Miri, Bets Min- Roobeek, bruid Marije Min-Wittebrood en bruidegom Ide Min. Op de hurken daar naast Mart Min. Verder Anneke Min, Ferdi nand Damhuis-Min, Nel Damhuis-Min, Martien Stam, Benny Min, Mark Stam, Jari Denijs, Ide Min Jr., Lisa Min, Geert Min- Schilder, Runa Stam, Dirk Min, Annie Min- Jansen, Jaap Groentjes, Maurits Dolleman, Neeltje Dolleman-Min, Sarah en Helena Burer, Maarten Min Ide Min jr., met Anne Denijs op z’n arm, Gré Beentjes-Min, Thomas Denijs en Rob Stam. (U moet ze zelf maar uitzoeken). 'En nu zit dan het hele stel hier bij elkaar met tantes...omes...en het feestend paar Lang leve opa en oma.Jang leve Ide en Marij gefeliciteerd en we zeggen erbij Op naar de volgende tien jaar. wonen in de duurdere huurwoningen die veel meer comfort bieden. Want er is huursubsidie en dat is geen gunst of zoiets. Huursubsidie is iets waar mensen met de lagere inkomens gewoon recht op hebben. Laten ze daar dan toch ook gebruik van maken. Want ook die mensen, ik zou haast zeggen juist die mensen, hebben recht op een optimaal woongenot. Al kost een huis ook ruim ZESHONDERD gulden per maand aan huur, de subsidie ligt voor ze klaar als ze het niet kunnen betalen.We moeten eens af van dat bouwen van alleen maar woningwetwoningen. Premie huur woningendat is de weg die we op moeten.” Natuurlijk kan niet iedereen in aanmerking komen voor een prachtig huis in Tuitjen horn. Men moet minstens achttien jaarzijn, inwoner zijn of inwoner gewéést zijn. Als u maar tenminste 15 jaar in de gemeente heeft gewoond. Ook zij die werkzaam zijn in de gemeente Tuitjenhorn, Dirkshorn of Waarland komen zonder meer in aanmer king voor bemiddeling. Echter, als dat allemaal niet het geval is, kan de burge meester met zijn wethouders u toch nog een woning toewijzen als zij vinden dat u daarvoor in aanmerking moet komen. Het college wijst toe. Zelfs bewoners van zomerhuisjes en woonschepen kunnen voor een inschrijving in aanmerking komen als zij kunnen aantonen dat zij langer dan i Dat was het laatste couplet van een serie gedichtjes naar voren gebracht ter gele- genheid van het veertig jarig-huwelijks- feest van Ide Min en Marije Wittebrood. Veertig jaar getrouwd. Dat komt tegen woordig niet meer in de krant. Want dan zou de Duinstreek élke week volstaan met dit soort berichten. Vijftig jaar wordt tegenwoordig wel in de kranten vermeld en vijf-en vijftig jaar getrouwd ook. Zestig jaar I gaat in ieder geval mee in de redactionele kolommen. Voor Ide en Marije maken we I echter een uitzondering. De geschiedenis j van de Minnen is zo nauw verweven met de geschiedenis van Bergen, dat die uitzonde- ring ook gerechtvaardigd is. Jongstleden zaterdag werd het gevierd. In het 'Wapen van Bergen’. Ide Min senior hoort gewoon bij de 'bekende Bergenaren’. Want welke Bergenaar weet niet meer van de West-friese gedichtjes die onder de naam 'Idepï veertig jaar geleden regelma tig verschenen. Tegenwoordig wordt Ide Min, die de dag voor zijn veertig jarig- huwelijksfeest tachtig jaar werd, nog wel eens gevraagd uit zijn bundeltje voor te dragen. Hij doet dat graag. Kortgeleden hoorden we hem op een feestje van de Brandweervrouwtjes’ en pas geleden voor een afdeling van de Plattelandsvrouwen, ide werkt aan zijn 'come-back' zouden we kunnen zeggen. Ide van het G.E.B. en Ide van het P.E.N. Zo kennen velen hem. Ide van de Natteweg, 2eggen anderen. Of Ide die sigarendoosjes vol schildert. Of Ide, de vader van Neeltje. portom, hij heeft vele namen en onze fotograaf deed er goed aan een plaatje van de familiebijeenkomst te maken. Aeker honderd mensen kwamen op de receptie en het werd een groot feest. Bloemen, fruitmanden en cadeaux. Het cis aan de Natteweg staat er,vol mee. Een b'jzonder’ cadeau was het 'Minnenkwartet spel waar het hele leven van vader Ide, Boeder Marije en de kinderen in wordt C'tgebeeld. Veertig jaar lief en leed in een kwartetspel, op kunstzinnige manier in beste beentjes voorzetten, op zondag 20 juli de ponies. De inschrijvingen - afkomstig van het hoge nederlandse noorden tot ver in het zuiden van ons land-, zijn talrijk en de kwaliteit van de ingeschreven deelnemers en amazones ligt op een uitstekend niveau. Zoals gebruikelijk worden op de ochtenden van de beide dagen de dressuurprestaties getoond; de middagen staan in het teken van het springen. De pauze-programma's zijn bijzonder boeiend; we noemen daarvan een dressuur demonstratie van Anemarie Keyzer met haar paard Amon. Verder is er nog het spektaculaire springgebeuren 'Speel uw Spel’ waarmee de dagen na indrukwekkende parades van circa 300 paarden en ponies worden besloten. Voor de inwendige mens wordt goed gezorgd. Zo is er een barbecue, zo zijn er ruime tenten, waar het goed toeven zal zijn. Dit nederlandse ruiterfeest van nationale betekenis zal ongetwijfeld vele toeschou wers trekken. De toegangsprijs voor ieder van beide dagen is f 4,50. Daar zit dan nog een consumptiebon bij inbegrepen ter waarde van f 1,-. Entree voor kinderen beneden 16 jaar f 1,-. De ruim 50 bezoekers meer dan bij de eerste voorronde van de Miss Bergen ’80 verkiezingen, bewijzen dat de manier waarop deze verkiezingen worden georga niseerd aanslaan bij het publiek. Woensdagavond 2 juli was het een echte kappersavond. In een hoog tempo lieten de medewerksters van het R FOR HAIR TEAM o.l.v. Rein Jagtenberg zien wat er zoal met haar en make-up gedaan kan worden. Zij transformeerden de kandidates in hun tweede presentatieronde naar echte ’missen’. Het geheel werd op uiterst profes sionele wijze beoordeeld door een vakkun dige jury op haargebied te weten: Ed Thoes, Antoine Kuin en Rob Sweers. Voorzitter was wederom World Press Photowinnaar Cor Mooy. Als speciale gast nam Jan Heemskerk, Hoofdredacteur van het weekblad ’Panorama’, in de jury plaats. De organisatie was erin geslaagd om als ekstra attraktie een van de beste zangeres sen die Nederland rijk is, Shirly Zweris, te I kontrakteren. Zij zag kans om na het missgebeuren de hele Meermin ’plat’ te krijgen. Shirly is na haar Amerikaanse avontuur aan een grandiose come-back bezig en het was een verademing haar weer eens aan het werk te zien met haar geheel eigen repertoire. De uitslag van de tweede voorronde van de miss Bergen ’80 verkiezingen luidt als volgt: 1. Regina Klaasmond, Venhuizen. 2. Ina Boekel, Heerhugowaard, 3. Mary Groote- man, Blokker. De derde voorronde op 9 juli zal weer geheel in het teken van de mode staan. De Unishop uit Alkmaar zal dan een flitsende modeshow verzorgen en voornamelijk jonge mode en vrijetijdskleding zullen geshowd worden door de kandidates. De muzikale begeleiding is wederom in han den van het fameuze duo Kruisstra, afgewisseld met discoklanken van het huis- d.j. van de Meermin, Toine. De jury voor deze avond zal bestaan uit: Cor Mooy, Max Woisky Jr, Henk Koppelaar en Ron Meerveld. Woensdagavond 16 juli mag u beslist niet missen. Dieavondzullendewielrenliefheb- bers geheel aan hun trekken komen. Een home-trainerwedstrijd met beroemde wiel renners zoals Matthé Pronk, Gerard Kamper, Co Gilling, Engel Hopman zal het hoogtepunt zijn. Piet Stikker uit Heerhu gowaard zal fraaie prijzen ter beschikking stellen. Er zal ook een wedstrijd zijn voor trimfietsers. Deelnemers voor deze wed strijd kunnen zich nu reeds opgeven bij alle R FOR HAIR kapsalons, de Berger Meer min, de Heer van Jericho, de Lantaern en bij de V.V.V.’s in Bergen en Bergen aan Zee. Woensdagavond 23 juli is het de Zuidame- rikaanse avond o.l.v. de bekende steelband ’High Chaparal’. Kandidates voor de ko mende voorverkiezingen kunnen zich op de bekende adressen opgeven. Telefo nische inlichtingen over de miss Bergen 1980 voorverkiezingen en over de home- trainerwedstrijd voor trimfietsers (sters) zijn te verkrijgen bij Rein Jagtenberg, tel. 072-117285.

De Duinstreek | 1980 | | pagina 1