VOETBAL IN SCHOORL OP DIAMANTEN SLOFFEN euroblik b.v. weekblad TALLY LC I Groot feest op 4 oktober van RUILBEURS OUD-PAPIER VOOR GROET E.H.B.O.-SCHOORL DIERENBESCHERMING Hervormde Vrouwengroep Schoorl-Groet-Camperduin OPBRENGST COLLECTE K.W.F. - BERGEN gesloten Voorzitter en controleur ONDERHOUD GASPOTTEN OUD-PAPIERAKTIE VAN REENENSCHOOL INTEGRATIE KAMPIOENSCHAP VOETBALSCHOENEN rëi/buro VARKENS UITBUNDIG FEEST SUPPORTERS exclusieve damesmode Kantoorboek handel rené kuijs ROOMBOTER BANKETBAKKERIJ ■i 7 i i snel drukker ij •T sfe. - -TR» r 1 <3 donderdag 25 september 1980 56ejaargangnr.39 Tekst: Jouke Minkema formidabele doelman) Arie Mooij en tenslotte Willem Beeldman. hebben VOOR AL UW REIZEN! houdt Het Noordhollands Kanaal bij Schoorldam enkele jaren geleden Foto: W. de Maaré de duinstreek De opbrengst van de kollekte voor de kankerbestrijding was dit jaar in Bergen 8.735,05. Alle kollektanten en gevers har telijk bedankt! Na een, naar wij dachten, vrij redelijke zomer, waarvan een ieder heeft kunnen genieten, komen nu weer overal de ruil beurzen op gang. Zo ook wij. Zondag 28 september a.s. openen ook wij onze serie bijeenkomsten weer en wel in ”De Kas tanjeboom” te Schoorl van 13.00 tot 17.00 uur. Onze toegangsprijzen blijven weer gelijk aan vorig jaar. We hebben door de goede opkomsten weer quitte gespeeld. Hopelijk blijft dit zo. Waarschuwt u dus ook vrien den en kennissen. Ook de supporters deelden in de doffe ellende van de bar zuinige omstandighe den. Kijken naar de wedstrijd tussen borden, paaltjes en struikgewas bleek dan Bij het bereiken van een mijlpaal als deze is het zo de gewoonte dat even wordt teruggeblikt in het verleden. Hoe het in Schoorl allemaal begonnen is. Wel, op een steenworp afstand van het punt waar Voorweg en Laanweg elkaar ontmoeten. Om precies te zijn, waar de voormalige Provadja-boerderij enige ja ren plaatsmaakte vooreen aantal gezellige woninkjes. Daar werd zestig jaar geleden al driftig tegen een balletje getrapt. En het zijn uiteindelijk Lou Schotvanger en Nic Kuiper geweest, die de beslissende trap gaven tot de oprichting van de vereniging, die lange tijd als SVV door het sportieve le ven zou gaan. Lou speelde in die tijd bij het Bergense BSV en Nic bracht zijn vrije zondag meer binnen dan buiten de her berg door. In de weken hierna zou Kuiper maar bitter weinig meer bijdragen aan de omzet van de kroeg. Hij ging met zijn vriend mee te voetballen en al gauw werd gestoeid met de gedachte om ook in Schoorl een vereniging op te richten. Het enthousiasme sloeg over op een aantal andere knapen, en voor de centen, die anders in de kas van de herbergier zouden vloeien werd een bal gekocht. Schoorl. - Zestig jaar voetbal in Schoorl. De werkers van het eerste uur die nog in leven zijn vragen zich af waar de tijd gebleven is. Zij denken met een tikkeltje weemoed aan de beginjaren terug. Er is veel veranderd. Op zaterdag 4 oktober is het feest. Zal uitbundig dit diamanten clubje midden in de belangstelling komen te staan. Begonnen wordt met een receptie in de kantine, 's avonds ge volgd door een gezellige bijeenkomst met leden, oud-leden en genodigden in de Blinkerd. het accent blijft gericht op voetbal, maar een bredere functie voor het bestuur is weggelegd. Sinds korte tijd namelijk is de zettend hard aankwam. Doch weer was er sprake van een retourtje. Men bereikte we derom de eerste klas en in 1968 zelfs de hoofdklasse. De naamsverandering van SVV in Schoorl dankt de club aan de periode dat men in de vierde klas speelde, immers, de KNVB kende reeds een SVV uit Schiedam. In 1948 werd Duinranders uit het Schoorl- se voetbal geboren, en dat betekende uiteraard nogal wat ledenverlies. Jaren la ter is er in Schoorl verschillende malen ge sproken over een eventuele fusie tussen de beide voetbalclubs. Het is er nimmer van gekomen. voetbalvereniging Schoorl omgedoopt in Sportvereniging Schoorl. Ook de hand- balclub heeft zich aangesloten, en het wachten is op een nog groter aantal sport clubs, waarvan bestuursleden deel gaan uitmaken van het totale bestuur, om met elkaar een zo groot mogelijke sportieve vuist te maken in Schoorl. Schoorl, de voetbalvereniging Schoorl, om die naam nog maar eens te gebruiken telt momenteel vijf senioren en een twaalf tal jeugdelftallen. De senioren worden ge traind door Henk (Cuup) Mooij. Evenals vorig jaar komt het standaardelftal uit in de derde klas van de NHVB. Men hoopt evenwel dit seizoen hogere ogen te gooien dan in ’79-80 toen de laatste plek was ’’weggelegd”. Er is een jeugdintegra- tie geweest, die de elf wederom op een hoger niveau zal moeten schieten. En samen met de gevestigde orde zal dit moe ten lukken. Voor de statistici onder u nog even dit. De voetbalvereniging Schoorl heeft ip zestig jaar elf voorzitters gekend: Hannus Leeuwenkamp, Floris Schermer, Ype Minkema, Joh de Leeuw, Cornelis Visser, Dik Broersma, Egbert Oostinge, Engbert Smit, Chiel van de Garde, Sjaak Stolk terwijl de huidige voorzitter Ben Pastoor is. Wegens vakantie t/m 4 oktober Dorpsstraat 537 Noord-Scharwoude En tenslotte: Bij de feestavond in de Blinkerd op za terdag 4 oktober is iedereen welkom. Men hoopt op een volle zaal. Uiteraard zijn er ook uitnodigingen de deur uitge gaan. Maar de kans is niet denkbeeldig, dat er mensen zijn vergeten. Daar ontkom je in de meeste gevallen niet aan. Voor hen dus bij voorbaat de excuses van de mensen die het feest voorbe reiden. REDACTIE „DE DUINSTREEK” Laanweg 35 - Schoorl - Tel. 02209 - 2271 Advertentieprijs: 34 ct. per mm. Contracten speciale tarieven. Core: Postbus 9, 1870 AA Schoorl Bank: Rabobank Schoorl rek. nr. 35.85.14.304 Giro 4089266 tel. 02208-4538 plein 31 - bergen n.h. J. Oldenburglaan 6 Bergen Tel. 02208-4930 v.v. Ze zijn er weer! Onze katoenen TALLY-HO draagtassen per stuk 3,50 GRATIS bij aankoop boven 100,- Raadhalsstraat 13, Heiloo Stationsstraat 21, Bergen vrijdagavond koopavond Het veld aan de Molenweg mocht dan qua afmetingen beter voldoen dan het ter- reintje aan de Voorweg, van gras was echter geen sprake. Na een wedstrijd za gen de spelers er uit als varkens. Het was een complete zandbak. Maar dit had ook zo z’n voordelen. Immers, de meeste ploe gen vonden juist onder deze miserabele omstandigheden hun Waterloo. De bal maakte de meest vreemde capriolen. Plof te in vele gevallen neer om geen halve omwenteling meer te maken. De spelers van de thuisclub wisten dat. De tegen standers keken in recordtijd tegen een ruime achterstand aan. Bovendien moest er rekening mee worden gehouden, dat de bal laag werd gespeeld. Hoge ballen waren in de meeste gevallen een prooi van "buurman” Schoone. En het kostte dan de grootste moeite om het leer te veroveren 1 van deze boze buur. Later zou de voet balvereniging zelfs een hekwerk tussen het veld en het erf van Schoone moeten plaatsen. De meeste problemen waren hiermee e- venwel niet opgelost. Daarom verhuisde SVV naar een veld in de Nollen. Maar evenals aan de Voorweg en Molenweg ontbrak het ook hier aan de zo nodige kleedaccommodatie. De meeste spelers kwamen dan ook in voetbaltenue van huis. Anderen verkleedden zich op of langs het veld. Op 13 oktober 1980 start een nieuwe kursus in de aula van de O.L.S. De Molenwiek om 20.00 uur. Duur van de kursus is 16 avonden van twee uur en een examenavond steeds op maandag, uitge zonderd de eerste maandag van de maand. De kosten zijn 90,- plus 10,- gulden voor het kursusboekje. Aanmelden bij mevr. A. Stouman, Slotlaan 23, Tel. 02209-2113 of hr. A. Diels, Es- doornplantsoen 75, tel. 02209-1953. Met kop en schouders spring één periode Zij, die het konden betalen schaften zich een echt tenue aan. Voetbalschoenen wa ren ook nog niet voor een ieder wég- gelegd. Er werden bestaande ver enigingen of clubs in oprichting uit de re gio aangeschreven en er kon worden ge voetbald. Zelfs al spoedig in competitie verband. De heer Kaagman uit Alkmaar was de eerste kompetitieleider. Het veldje aan de Voorweg was veel te klein, maar er werd gevoetbald. Op 1 oktober 1920 werd het eerste bestuur samengesteld. Voorzitter werd Hannus Leeuwenkamp, Nic Kuiper de sekretaris en Huug Lauwerman beheerde het allereer ste handjevol penningen. In wezen werd er in die begintijd maar wat aangerommeld. Hierin kwam echter spoedig verandering, toen men de beschikking kreeg over een speelveld aan de Molenweg. Tegenstan ders uit die jaren waren Vrone, Rood-Wit, Blauw-Wit (het latere DTS), Petten en uiteraard BSV uit Bergen. Voor de meeste voetballers betekende het tenue niet meer dan een opgestroopte lange broek, een hemd en hoge schoenen. De eerste elftalcommissie be stond uit de heren Floris Schermer, Mathijs de Leeuw en Lou Schotvanger. Dirk Leurs zou de jongens de "fijne kneep jes” van de voetbalsport bijbrengen, ter wijl Kaagman alle pogingen deed om de spelregels er in te pompen. Schoorl sloot zich aan bij de Noordhollandse Voet balbond. Schoorl zestig jaar voetbal. Een lange periode. Sommigen vragen zich af, of er redenen zijn om uitbundig feest te gaan vieren. Of de vlag nu zo huizenhoog moet wapperen. Toch wel, want in de eerste plaats vier je tenslotte maar eenmaal zo’n diamanten jubileum. En al mogen de suc cessen van het eerste elftal in het vorig seizoen verre van rooskleurig zijn ge weest. Al mag de sfeer dan niet optimaal geweest zijn, gehoorde uitlatingen van be stuursleden. Je kunt eigenlijk stellen dat ook geen onverdeeld genoegen. Er moest Schoorl met een schone lei begint, waarbij geld komen. En dat kwam er. Het kon ge beuren, omdat men binnen de vereniging de kassier van de Boerenleenbank had. uit deze zestig jaar. Zonder twijfel het kampioenschap van "het eerste” en promotie naar de vierde klasse KNVB. Dat was in 1944. Een jaar eerder speelde Schoorl om een plaats in die zo fel begeer de "vierde" tegen Berdos. Vele wild enthousiaste toeschouwers omzoomden het knusse veld aan de Molenweg, en za gen de thuisclub met 4-1 klop krijgen van de groenhemden. Het betekende uitstel van executie, want een jaar later werd dat zelfde Berdos met 6-2 verslagen, en Schoorl’s promotie was een feit. Lang hebben de ’’blauwe leeuwen” zich niet kunnen handhaven op dit niveau. Na degradatie naar de eerste klas KNVB ging het steeds meer bergafwaarts. In het seizoen ’59-’6O zelfs een zwarte bladzijde in de geschiedschrijving in de vorm van de derde en laagste klas. Een klap, die onf- Het kampioenselftal van de Schoo rise junioren uit 1951. Van links naar rechts: Klaas Leeuwenkamp. Bouke Minkema, Wim Selhorst, Henk (Cuup) Mooij Joop van Willigen en Mart Koopman. Joop Raat, Cor (Sorry) Mijlhof en Piet Manneveld. Jouks Minkema, Klaas van Lienen (keeper) en Piet Mijlhof. Dat was Floris Schermer. Er werd een lening afgesloten en er verrees een kleed- gebouw. In de Nollen aanvankelijk nog een oud schuurtje, later, terug aan de Molenweg zowaar een kleedlokaal met verschillende afdelingen. Er was zelfs een onderkomen voor de scheidsrechter en een wasgelegenheid, zonder afvoer echter. Maar dat probleem zou later worden opgelost. Ook toen al veel ”doe- het-zelvers” in de club. De uitwedstrijden werden uiteraard op de fiets bezocht. In uiterste noodzaak was er het busje van Nieuwland uit Bergen. Te genstander van formaat was Rood-Wit uit Alkmaar. En met formaat wordt bedoeld, dat je daar lang niet té gast kwam. Het veld van Rood-Wit was gelegen tussen ge vangenis en begraafplaats. Je had het maar voor het zeggen.... De defensie van SVV stond ook z’n mannetje met doelman Alfons Leijsen en de beide backs Louis Leijsen en Klaas Wildeboer. Talloze verhalen uit het lange voetballeven van SVV. Meer dan een Duinstreek vol. Vele ups en downs ook. Een club ook, die vele stormen heeft moeten doorstaan. ”Een roerige geschiedenis” zoals Arie Met in de Duinstreek van vorige week terecht op merkte, en het verder had over de duiventil, die soms in vergelijking tot de bestuurskamer van Schoorl een rustplaats was. Bij een jubileum passen echter blijde herinneringen, vrolijke gezichten. Schoorl. - Het is gevaarlijk om bij een jubileum namen te gaan noemen. Mensen in het zonnetje te gaan zet ten. De kans zit er altijd in dat je per sonen die zich in een bepaalde periode verdienstelijk gemaakt, gaat vergeten. Bij het diamanten jubileum van de voetbalvereniging Schoorl mogen twee mensen evenwel niet worden vergeten. Mensen die op papier nogal verschillende functies had den. De praktijk leerde anders. Wijlen Cor Visser, oud voorzitter en de nog springlevende Dirk Stoel, de man van de toegangsbewijzen. Vis ser was meer dan alleen voorzitter van zijn club. Een vriend voor groot en klein. Hij trok krijtlijnen waar dit door anderen was vergeten, hing de doelnetten op als dat was nagelaten. Hij was zondags de hele dag op het voetbalveld te vinden. Kortom, een man, die zich met hart en ziel aan zijn hobby, het voetballen heeft gegeven. Een onderdeel tijdens de viering van het gouden jubileum was een krans- legging op het graf van Cor Visser op het kerkhof aan de Molenweg. De man, die nu bijna 48 jaar de kaartjes, de toegangsbewijzen verkoopt aan de ingang van het ter rein, is de 78-jarige Dirk Stoel. In 1932 was het Jaap Korver, die een beroep deed op de gebrilde land bouwer. Dirk zei na veel aarzeling ja, maar onder een voorwaarde: ze moesten maar gauw een ander zoeken. Wel, na 48 jaar moet dit nog steeds gebeuren. En dat is maar goed ook, want in de persoon van Dirk Stoel heeft de voet balclub nooit een betere kunnen vinden. Hij heeft er altijd uitgehaald wat erin zat. En eventuele wanbe talers voelden de hete adem van Dirk op zijn onafscheidelijke klompen in Een maand gaat snel, september is al weer bijna om. Dat betekent dat het oud papier j in Groet weer de container in moet. Als u I niet zelf in de gelegenheid bent papier I naar de Groeter school te brengen belt u dan het nummer van school 2224. Wij hopen weer op een volle bak. Zes oktober is de dag dat de dames van de Herv. vrouwengroep weer voor het eerst bij elkaar komen. De Cantor-organist van de Schoorlse kerk, de heer L. Koning zal de eerste middag verzorgen. In hoofdzaak wordt de kerkmuziek besproken en ook zullen wij enkele liederen met hem zingen. Verder hoort u het jaarverslag en is er be stuursverkiezing. De middag begin om kwart vóór twee precies. U komt toch allemaal!! Neemt u eens een belang stellende mee, altijd welkom dat weet u toch! Uitgave Verenigde Noordhollandse Dagbladen B.V Alkmaar Verschijnt huis-aan-huis te Bergen - Bergen aan Zee Schoorldam - Schoorl - Groet Camperduin - Petten Tuitjenhorn - Warmenhuizen - Koedijk Dirkshorn - Krabbendam Oplaag: 11.000 exemplaren. Aan enkele bestaande gasputten op de boorlokaties Bergen aan Zee en Ber- germeer zullen binnenkort door AMOCO enige noodzakelijke ondergrondse onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd worden. Daartoe zal gebruik gemaakt worden van een putbehandelings-in- stallatie, bestaande uit een behandelings- mast met toebehoren. Deze activiteiten zullen ongeveer eind september a.s. worden aangevangen op de gaswinningslocatie te Bergen aan Zee en vervolgens na enkele weken worden voortgezet op de locatie Bergermeer. Het gehele werk zal ongeveer twee maanden in beslag nemen. hn^611’ A-s- zaterdag 27 september udt de Van Reenenschool met de Jan ogervorstschool een inzameling van oud-papier. kra^t°r^enS Van uur kunt u uw biid en e’d' a^9even bij de container die 1 Qe school staat aan het Spaansche Pad. Het sterrenelftal, kampioen uit 1944 en promotie naar de vierde klas. Legendarische namen: Steeds van links naar rechts: Joh Klop, Jaap Klop, Jan Selhorst, Co Hartog en Jaap Tuin, Piet Duinmeijer, Jaap Henneman (gouden hoofd) en Barend Strooker, Cor van Zoonen, Jaap Oud (de Ook voor 1981 is weer een prachtige kalender, verzorgd door de Ned. Ver. tot bescherming van dieren, verschenen. Elk kalenderblad bevat twee prachtige prent briefkaarten, zodat u naast een overzichte- bjke kalender ook in het bezit komt van 24 mooie kaarten. Aan onderstaande adres sen kunt u de kalender bestellen: BERGEN: Boekh. Thomas, Stationsstraat 3 Mw. Van der Bijl, J. Oldenburglaan 18 r- J- Hagens, Ratelaarsweg 11 Ooyevaar, dierenzaak, Dorpsstr. 12 SCHOORL: k^w. H. Beeke, Duindoornplantsoen 20 18

De Duinstreek | 1980 | | pagina 1