weekblad Bergoa gaat weer groeien ip UK Miele bij Nico Berkhout wordt 65 jaar F ■■i y 1 Zilveren roos KADO Ben van Wees fl K.V.G. Schoorl Vergadering Verloting op Werelddierendag in Oudtburgh Bazar van de Hervormde Vrouwengroep Opbrengst collecte Nierstichting Vrouwenkafe Bergen n.h. Klaverjassen S.V. Schoorl Berger Rijschool bestaat 25 jaar Schilder- en Behangwerk SCHILDERSBEDRIJF Ruïnelaan 10, Bergen tel. 02208-6877 ROOMBOTER BANKETBAKKERIJ sneldrukkerij cantoorboek handel rené kuijs I 1 f. II - ryy.y a z a l| Een groepje Bergoa-vrijwilligers die uw medewerking verwachten! Medewerkers Grote verandering Er komen grote veranderingen. Bergoa is M.H. Zie Onze edvertentie op de pagina „kijk op zaken” nj\ i Ontdek hoe lekker!!! vrijdagavond koopavond Uitgave Verenigde Noordhollandse Dagbladen B.V. Alkmaar Verschijnt huis-aan-huis te Bergen - Bergen aan Zee Schoorldam - Schoorl - Groet Camperduin Tuitjenhorn - Warmenhuizen - Koedijk Krabbendam - Bergermeer te Alkmaar Oplaag: 11.000 exemplaren i Bergen. - Nico Berkhout gaat de leeftijd der wijzen bereiken. Hij wordt vijf en zestig jaar. Het kunstenaars Centrum Bergen laat deze verjaring niet onopgemerkt voorbijgaan en start eind van de week met een expositie van zijn werk in de Kunstzaal. Nico Berkhout werd vijf en zestig jaar geleden in Hillegom geboren, maar woont al sinds ’’mensen heugenis” in Bergen aan de Turfweg. Hij beheerst verschillende technieken en heeft ook zeer verschillend werk gemaakt. Binnenkort zullen wij uitvoeriger op de kunstenaar terugkomen. Aanstaande zaterdag 25 oktober zal de voormalige kunstrecensent van de Verenigde Noordhollandse Dagbla den, Douwe P. van Wigcheren de expositie in het KCB openen om precies 16 uur. Alle vrienden van Nico Berkhout zijn daarbij uitgenodigd. De expositie zal duren tot 13 november. manegeterrein zelf, in de vorm van een feestelijke rijles waarbij de deelnemers en deelneemsters gekostumeerd zullen zijn op de meest wonderlijkste manieren. Een jury gaat de aardigste kombinatie in het zonnetje zetten. Hoogtepunt van de dag zal ongetwijfeld de receptie zijn die in de zaal achter het ’’Witte Kerkje” aan de Dokter van Peltlaan zal worden gehouden. Vanaf 7 uur ’s avonds zal de familie Kokshoorn aldaar recipiëren en worden alle vrienden van de Berger Rijschool uit genodigd om van hun belangstelling blijk te geven. REDACTIE "DE DUINSTREEK Laanweg 35 - Schoorl - Tel. 02209-2271 Bergen. - De bekende Berger Rijschool gaat haar vijf-en-twintig-jarig bestaan vieren. Het is eigenlijk een dubbel feest omdat deze gebeurtenis samenvalt met het feit dat de familie Kokshoorn precies op die dag ook het feit herdenkt dat ze twaalf en een half jaar geleden de Berger Rijschool overnamen. Op zaterdag 1 november gaat het allemaal gebeuren. In de ochtenduren feest op het „no.rrde Rurncl Het afgelopen weekend is er weer voor het eerst geklaverjast in het sporthome van Sportvereniging Schoorl. Onder een ge zellig muziekje en een lekker sfeertje namen de deelnemers plaats aan de tafels. Jammer, dat er nogal wat afberichten waren, doch de klaverjascommissie, be staande uit Ans, Jenny, Hans en Klaas, waarschuwen een ieder om op 14 novem ber vooral vroeg aanwezig te zijn, daar diverse tekenen erop wijzen, dat het een volle bak gaat worden. Dit keer had de commissie voor een aantal nieuwe dingen gezorgd, waardoor er bij elk spel verras singen optraden. Zo won de barkeeper Ype Minkema een fruitmand door middel van een dobbelsteen. Dit keer lag de rode draad op het heuglijke feit dat de sport vereniging 60 jaar bestaat. Zo moest er 60 roem gehaald worden, hetgeen met een tractatie werd beloond en met al die dingen er zo tussendoor was het een heerlijk sfeertje. Na afloop werd er dan ook door de meesten nog gezellig nagebabbeld en allen waren ervan overtuigd dat men met deze formule een goede start heeft gemaakt met het klaverjasseizoen. )e onlangs in Bergen gehouden collecte ,b.v. de Nierstichting heeft 10.880,- ipgebracht. Een prachtig resultaat, waar- nee veel nierpatiënten geholpen kunnen vorden. Het Comité Bergen zegt alle nedewerkers en gulle gevers hartelijk lank. Bergen. - Velen kennen de naam ’’Bergoa”. De meeste mensen weten ook wie er achter die naam schuil gaat, namelijk de zieken en bejaardenomroep voor Bergen en omgeving, maar weinigen weten dat het hier gaat om een vereniging die eerstdaags twaalf en een half jaar bestaat en die gedragen wordt door een betrekkelijk kleine groep enthousiastelingen. Daarom deze week ’’Bergoa” eens in de schijnwerpers van de publiciteit. Donderdag 23 oktober schoonheidsver- zorging in de Blinkerd. Drogisterij Wardenaar heeft de firma Lancöme bereid gevonden een avond over schoonheids- verzorging te geven. Een onderwerp waarin iedere vrouw geïnteresseerd is. Verschillende schoonheidsspecialistes zullen een demonstratie geven. Ook deze avond hopen we weer op een grote opkomst. jonderdag 30 oktober Open avond. Donderdag 6 november: Thema ’’Vrouwen jn kernenergie”. londerdag 13 november: Open avond. Jonderdag 20 november: Thema ’Vrouwen en fascisme” Jonderdag 27 november: Open avond. Jonderdag 4 december: Sinterklaasfeest. londerdag 11 december: Open avond. Jonderdag 18 december: Vrouwen en nacht. Voor dat alles is geld en vrijwilligers nodig. Alle mogelijke "soorten” mensen zouden kunnen meehelpen. Zowel iemand die de kopjes wast voor de uitzendploeg (om maar iets te noemen) als mensen met een goede microfoonstem. Mensen die ”de- boel-eens-willen-aanvegen” en mensen die technisch geweldig goed zijn. Mensen met ideeën en mensen die goed met de ad ministratie overweg kunnen. Mensen die anderen kunnen interviewen en mensen die pen goed verhaal kunnen vertellen of voorlezen voor de microfoon. Wilt u vooral dit laatste stukje nog eens lezen en bij u- zelf te rade gaan of er iets-voor-u-bij-is. Als u op die manier niets voor Bergoa kunt doen, kunt u het werk dat anderen dan wel kunnen doen, steunen. Want donateurs heeft Bergoa nooit genoeg. Regelmatig komen er nieuwe zaken bij, moeten appa raten vervangen en straks met de verhuizing komt Bergoa natuurlijk helemaal in de onkosten. Het gironummer van Bergoa is 1667774. En het postbus nummer is Postbus 6. (1860 AA) te Bergen. Bergoa rekent wel op uw hulp en steun. Een omroep voor zieken en bejaarden. Alsof dat een en dezelfde categorie van mensen is. Een veel gehanteerd begrip, maar bejaarden behoeven niet ziek te zijn en zieken niet bejaard. Het is maar dat u het weet. De afnemers van de produkten die Bergoa levert zijn wel zieken en bejaar den en in zoverre is er sprake van gemeen schappelijke belangen. De stichting Bergoa is al in 1968 opgericht. Het zou echter te vervoeren om een totale blik achteruit te werpen. Bovendien is dit daarvoor niet de juiste plaats en we willen juist schrijven over de toekomst van Bergoa. Al twaalf jaar lang zijn ze gehuisvest op de zolder van Kranenburgh aan de Eeuwigelaan. Daar staat alle, soms zeer kostbare apparatus e,. ook daar worden de programma’s in elkaar gezet, zijn de geluidsstudio’s, is een vergaderkamertje en is het archief ondergebracht. Om even een voorbeeld te geven. Naast alle technische apparaten, beschikt Bergoa thans over ruim vijf honderd lang speelplaten, zeshonderd vijftig singles- plaatjes, drie duizend muzieknummers op band en nog zo’n kleine vierhonderd oude, maar goede 78-toeren platen. (Tussen haakjes, als u nog wat heeft op te ruimen op dit gebied, de jongelui komen het graag halen.) Bergoa is op dit moment geen stichting meer. Bergoa is een vereniging. Dat is be ter vo.or alles, democratischer en... je kunt en bate van het dierenpark te Oudtburgh 5 een verloting georganiseerd door /larijke Visser. Deze verloting is goed leslaagd. Zij heeft loten verkocht en ook irijzen beschikbaar gesteld van haar icetiek ”de Windroos”. De middag werd erzorgd door mevrouw M. Backer-Breed, lie in het Westfries enige stukjes voor- Iroeg Henk van Kuijk zong eigen jemaakte liedjes en begeleidde zichzelf >p de gitaar. De bewoners zongen af en oe mee, hetgeen de gezelligheid ten joede kwam. De trekking van de loten ge- ichiedde door de heer Klerk. Ofschoon hij jeblinddoekt was, trok hij er nog een lot 'oor zichzelf uit! )eprijzen vielen op de volgende nummers: 111 - 945 - 772 - 606 - 321 - 50 - 794 - 96 - 1103- 1125 - 511 - 739 -810 - 1077 - 924 - '91- 1064- 639 - 948 - 904. 9e prijzen kunnen afgehaald worden na Slefonische afspraak (tel. 02208-2102). /an de opbrengst van deze verloting is een juiventil in de maak. Op de middag zelf verd een duiventil van papier, gemaakt oor de dames van de arbeidstherapie, angeboden. donderdag 23 oktober 1980 al een vereniging geworden Bergoa gaat binnenkort verhuizen, want er gaat ’’iets” gebeuren met Kranenburgh. "Ze” moeten daar in ieder geval weg. Bergoa gaat te vens meer aan de weg timmeren. Ze gaan gewoon meer doen voor de gemeenschap. Kerstprogramma’s bijvoorbeeld werden als eens opgenomen in ”de Rustende Ja ger” en dan weer uitgezonden. Maar bij de opening van het gemeentehuis waren ook Bergoa-mensen, zodat de redevoeringen ter gelegenheid van die opening ook in de aangesloten huizen kon worden gehoord. Bergoa was kortgeleden op een zaterdag- ochtend met de geluidsapparatuur in ”de j iEilaren”. Daar werden enkele interviewtjes argenomen en de bewoners van ’’Oudtburgh” konden rechtstreeks de ge sprekken in de Pilaren volgen. Straks gaat men de Matheus-passion opnemen. Of de premiere van het Ne derlands Studenten Orkest. Men gaat meer en meer reportages verzorgen, rechtstreeks zowel als op de band zodat de mensen in de aangesloten huizen direct meer betrokken zullen zijn bij wat er in Bergen gebeurt. Men zou een belangrijke voetbal of zwemwedstrijd kunnen verslaan. Er zou een lezing of een kerkdienst uitgezonden kunnen worden. Er zullen bekende mensen voor de microfoon komen. Er zijn plannen om de ’’kerstgroeten" van buiten landse Bergenaren op cassette op te nemen en uit te zenden. Men gaat meer rekening houden met de ontvangers van de programma’s. In de Oudtburgh wonen bijvoorbeeld ook jongere mensen. Programma’s worden dus daaraan aangepast. Kortom er zijn geweldige en grote plannen om Bergoa sterk uit te breiden en om de plaats van Bergoa sterker te laten uitkomen. GROTE KLUS wordt KLEINE KLUS met professionele gereed schappen en machines. Huur ze bij (Kmts BERGEN N.H. Telefoon 02208-3640 Donderdag 23 oktober: Thema: ”Zo moeder, zo dochter?” Het lijkt erop dat in deze tijd dochters heel anders leven dan de dochters van 30 jaar geleden. Dochters zijn tegenwoordig veel vrijer in de keuze van hun kleding, seksualiteit, kinderen krijgen ja of nee etc. 2e bepalen zelf wat ze wel en wat ze niet wj||en, iets waar hun moeders veel minder Itens voor hebben gehad. joch ’’kiezen” dochters ook tegenwoor dig nog voor dezelfde dingen als hun moe ders deden: ook zij trouwen en zorgen v0or het huis en de kinderen, ook zij heb ben daardoor minder kansen in de maat schappij dan hun echtgenoten. Vanavond willen we praten met moeders en dochters over wat ze van elkaar ver dachten en over de verschillen en over eenkomsten die er zijn. Dus: moeder neem je dochter mee en dochter neem je moeder mee! De thema- evond begint om 20.30 uur, het kafé gaat □m 20.00 uur open. Plaats: Dorpshuis, Raadhuisstraat 2. Gratis entree! ®rgen - Op aanstaande woensdag 29 «ober gaat de Hervormde vrouwengroep ergen een grote bazar organiseren in de ial van het Kompas aan de Dr. van Pelt- an. 6bazar begint ’s middags om half drie tot Uur om daarna in de avonduren weer e°Pend te zijn tussen 19 en 21 uur. Er JHen evenals andere jaren weer veel ’ndwerken verkocht worden, er wordt !t1 loterij gehouden, er zal gelegenheid ln om deel te nemen aan spelletjes voor 'ng en oud en natuurlijk wordt er koffie, 'es of fris geschonken. °ud-Hollandse rad van avontuur zal van de hoogtepunten zijn vanwege de prijzen die beschikbaar zijn ge- T Zij die iets willen afstaan voor de ,3ar' hetzij voor de verloting of voor de )fh°ne verk°°P worden vriendelijk ver- dit op dinsdagochtend 28 oktober ®n 10 en 12 uur te brengen bij de zaal het Kompas. Anders wil mevrouw B. ^stra-Visser die aan de Dr. van Peltlaan ht op nummer twintig, vlak tegenover ompas, ook wel het een en ander ‘"Pakken. Is zelf een mogelijkheid dat er artikelen bel?an huis worden afgehaald. Dan kunt Pelr|6ri naar mevrouw Strijker de Koning, 6 0 °Ornweg W, telefoon 5416. )Or(” rengst van de bazar is bestemd •n hot lr|standhouding en het onderhoud wijkgebouw het Kompas. Maandag 3 november 20.00 uur. Vergadering gemeenteraad. Donderdag 6 november 20.00 uur. Vergadering verkeers- commissie agendapunten o.m.: discussie voorrangsproblemen vertoon dia-serie over woonerven. er lid van worden. Daarover straks meer. De doelstelling van Bergoa is hetzelfde ge bleven. Het verzorgen van radiopro gramma’s voor ziekenhuizen en ook voor bejaardenhuizen. Maar ook voor een verpleeghuis als bijvoorbeeld ’’Oudt burgh”. Met dat verpleeg en reactiverings- huis heeft men zelfs een heel speciale rela tie in de vorm van een vaste telefoonlijn, via de PTT, voor het uitzenden van "live- programma’s”. Men kan vanuit huize Kranenburgh dus direct en rechtstreeks uitzenden naar Oudtburgh. Naar de andere huizen moet men banden zenden, die ter plekke worden afgedraaid. In Koedijkse, Alkmaarse, Schoorlse en Bergense bejaarden huizen komen de programma’s van Bergoa terecht. Dat ver eist niet alleen heel veel coördinatie en programmering, maar ook veel ver antwoordelijkheid van de mensen achter Bergoa. De mensen die nooit aan de weg timmeren. De mensen die eigenlijk niemand kent. Want Bergoa lijkt zo anoniem. En het grote publiek weet nauwelijks wat er aan de hand is. Het gaat er natuurlijk om, dat iets wat je voor oude ren en ook voor zieken, soms zeer lang durige zieken, opzet, niet zomaar weer wordt afgebroken. Mensen gaan rekenen op uitzendingen van Bergoa. 56e jaargang nr43 K& I s tgy i Advertentieprijs: 36 ct. per mm. Contracten speciale tarieven. Corn: Postbus 9, 1870 AA Schoorl Bank: Rabobank Schoorl, rek.nr. 35.85.14.304 Giro 4089266 ?■-. C J. i V. T T -a- - 'Vv’ikx Bergen. plein 31 - bergen n.h. Echte slagroom BORST- Voor eerste klas Kerkedijk 13, Bergen Tel. 02208-5187 Tevens kunnen wij uw isole rende (dubb.) beglazing verzorgen en de subsidie daarvan aanvragen. Ruïnelaan 11, Bergen

De Duinstreek | 1980 | | pagina 1