weekblad Piet Stoop spaart toeter van papier eufoblik b.v. juwelier Strego TALLY LC F I ^^^Ahetluwed^evan Bergen. Ans Wortel, vrouw met karakter BENZINE MEDEDELING VOOR SCHOORL e.o. m.i.v. 20 november kunt uw ADVERTENTIE en KOPIJ voor Weekblad DE DUINSTREEK voortaan afgeven bij Boekhandel Leysen Wout Akerboom n Kick in de Boerekar ra intra woonkunst Dameskoor St. Nicolaasmarkt jn de Bergense Vrije School Stress neutraliseren Strandloop te Bergen aan Zee Prijswinnaars Sint Maartensfeest in Groet Najaarsvergadering VVV Bergen subliem woon- komfort dichtbij Gulf Juweliers sneldrukkerij Kantoorboek handel rené kuijs Tegenover de Ruïnekerk. Oude Prinsweg 27 - Tel. 02208-2192 GROTE KLUS wordt KLEINE KLUS d de duinstreek 20 november 1980 - nr. 47 Geen bedelpartij (foto: W. de Maaré) De Hargerweg te Groet Piet Stoop met zijn afdanker temidden van zijn eerste stapels oud papier Twaalf cent ....vanuit 't water tot aan t eind van de hemel, zijn wij.... J.M. M.H. in het UW VERTROUWEN WAARD VOOR AL UW REIZEN Sinds een viertal weken is er goed nieuws voor de liefhebbers van live-popmuziek. De Boerekar in Aagtdorp heeft haar deuren hiervoor geopend. Steeds meer mensen weten op zondagmiddag de weg te vinden. A.s. zondagmiddag kunt u met de groep Kick uit Tuitjenhorn kennismaken. Deze groep speelt vooral muziek uit de late 60-er jaren. Kick bestaat uit: Mieke Laarkamp - zang; Wim den Hartog - drums; Rob Leek - gitaar; Peter Bes - gitaar en Ronald Nijen- huis - bas. Vooralle liefhebbers van lekker dansen en gezelligheid is de Boerekar een aanrader! SCHOORL Het dameskoor uitgaande van de Hervormde Gemeente zingt weer. Mevrouw van der Meulen is de nieuwe dirigente. De repetities zijn iedere donder dagmiddag van 14.00-15.30 uur. Ongeveer vijf keer per jaar begeleidt het koor kerk diensten en dit jaar nog met het Kerstfeest. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Uitgave Verenigde Noordhollandse Dagbladen B.V. Alkmaar Verschijnt huis-aan-huis te Bergen - Bergen aan Zee Schoorldam - Schoorl - Groet Camperduin Tuitjenhorn - Warmenhuizen - Koedijk Krabbendam - Bergermeer te Alkmaar Oplaag: 11.000 exemplaren SCHOORLRuim 45 jaar is hij al lid van ”De Vriendschap”. Heeft in al die jaren zijn partijtje meegeblazen. Met zijn bas vormt hij een onmisbare schakel in het fanfarekorps. Het instrument, dat zoveel donkere, warme begeleidende klan ken in het geheel deponeert. Zijn naam is Piet Stoop van de Voorweg 62, en noteert u gelijk even zijn telefoonnummer (2031). Het zal u zo duidelijk zijn waarom. Zondag 23 november a.s. organiseren atletiekvereniging "Hera” en watersport vereniging ”Ossa” beide uit Heerhugo- waard, hun tweede strandloop van dit seizoen. De start is om half elf ter hoogte van het Zeeaquarium. Men kan inschrijven vanaf half tien in res taurant ”De Hof van Eden” van de Wijck- plein 12, en men kan kiezen tussen 4 en 8 km. Het inschrijfgeld voor deelnemers t/m 15 jaar is 2,- en voor ouderen 3,-, onge acht de afgelegde afstand. Gestart wordt in categorieën: jongens en meisjes t/m 15 jaar, dames, heren en vete- ranen. Konijnen graven holen, tussen hei en helm in 't duin verscholen. Wij bieden U noch hol, noch knijne-hok wèl vrije huizen, of geschakeld in een blok: Nee, geen bedelpartij. De hand wordt niet opgehouden voor harde guldens. Er wordt geen gironummer geopend. Niemand zal bij u aan de deur komen voor een Stoop- bas-Aktie. Maar het geld moet er wel komen. Dat staat vast. En het zal er komen. Ook dat staat als een paal boven water. Met centen tegelijk. Een gebed zonder einde? Misschien wel. Maar de wil is er. Piet Stoop begint ”in z’n eentje” een oud- papier-aktie. En het bestuur van ”De Vriendschap” heeft hier alle vertrouwen in. Stoop krijgt zijn instrument, en mis schien al binnen een paar weken. Vooruit lopend op het resultaat van zijn aktie. Een gigantisch financieel voorschot dus. Het laat zich raden dat de gemeente Schoorl zich niet garant kan en wil stellen voor deze zes mille. De Vriendschap krijgt wel de nodige subsidie voor instrumenten en kostuums, maar zesduizend gulden voor één instrument is wat teveel gevraagd. De vereniging kocht de inmiddels afge schreven bas vele jaren geleden voor een paar honderd gulden. Het instrument heeft zijn ’’klanken” toch zo langzamerhand verdiend. Alleen tijdens de repetities wordt de bas nog bespeeld. In optochten moet Stoop het echter laten afweten om muzikale "blunders” te voorkomen. Makelaardij Zutt Van Schoneveld, Paardenmarkt 25, Schoorl, tel. 02209-3297. met professionele gereed schappen en machines. Huur ze bij Zie onze advertentie elders in De Duinstreek J. Oldenburglaan 6 Bergen - Tel. 02208-4930 RUÏNELAAN 11 BERGEN N.H. Werkdagen 07.00 - 20.00 u. zaterdag 08.00 - 20.00 u. zondag 09.00 - 20.00 u. koopavond tot 21.00 u. Leren Stropdasjes Gebreide Handschoenen Bonnie Doon Sokjes Wollen Maillots Sjaals tel. 02208-4538 plein 31 - bergen n.h. REDACTIE "DE DUINSTREEK" Laanweg 35 - Schoorl - Tel. 02209-2271 Advertentieprijs: 36 ct. per mm. Contracten speciale tarieven. Corr.: Postbus 9, 1870 AA Schoorl Bank: Rabobank Schoorl, rek.nr. 35.85.14.304 Giro 4089266 Jan Oldenburglaan 3 BERGEN Plein 33, Bergen N.H. Telefoon 02208-4403 binnenhuisarchitektuur intra woonkunst alkmaar ritsevoort 23/27 tel. 072-111366 Paardenmarkt 24 - Schoorl Raadhuisstraat 13, Heiloo Stationsstraat 21, Bergen vrijdagavond koopavond Vanavond houdt de WV Bergen haar najaarsvergadering in het Parkhotel, aanvang 20.00 uur. het zomerseizoen, de C.E.C.-aktiviteiten, de Streek-WV en suggesties en ideeën voor 1981. De avond wordt besloten met bingo o.l.v. de heer A. Slot. Er zijn mooie prijzen te winnen. Deze woorden werden zaterdagmiddag gemeentehuis. "Kunst is geen toevoeging aan het dage lijks bestaan. Kunst komt voort uit het ge wone leven en dient daarvan deel uit te blijven maken, hoe uitzonderlijk deze voortbrengselen ook kunnen zijn.” De expositie van de werken van Ans Wortel omvat een veertigtal nieuwe olieverven die in de sfeervolle omgeving van het huis van de familie Van den Hoogen bijzonder tot hun recht komen. Tevens kan men kennis nemen van een permanente tentoonstel ling van de Bergense School en de tijdge noten daarvan. Elke vrijdag, zaterdag en zondag kunt u naar de Eeuwigelaan 35 gaan als u zich maar houdt aan de openingstijden tussen 14.00 en 17.00 uur. U bent geen entree verschuldigd. Tot 30 november a.s De werken van Ans Wortel zijn nagenoeg allemaal voorzien van teksten die een on misbare functie vervullen voor de be schouwer. Het is te hopen dat vele Berge naren eens de moeite nemen om dit werk te gaan zien. Wat wij u namens hem nu willen vragen is een grote hoeveelheid oud papier. En er moeten vele kilo's komen twaalf cent. Rekent u maar even uit. Piet Stoop wil scholen en verenigingen wat zijn aktie betreft niet in het vaarwater zitten. Ook zij kunnen de revenuen van oude kranten en tijdschriften goed ge bruiken. Ons fanfarekorps ”De Vriendschap” kan natuurlijk best musiceren zonder Stoop. Zonder bas wellicht. Maar het klinkt alle maal wat ’’completer” mét dat instrument. Wel, u weet waar het om gaat. Oud papier dus. Gebundeld of in dozen (geen karton) naar de Voorweg 62. Of brengt u het op de donderdagavond tijdens de repetities van ”De Vriendschap” even naar het clubhuis De Boet. En dat telefoonnummer? Als u grote hoeveelheden hebt verzameld, wil Stoop het graag bij u weghalen. Allemaal voor zijn ’’papieren toeter”. De bas van Piet Stoop heeft zo langzamer hand afgedaan. Het 12’/2 kilogram wegende instrument vindt de tijd van gaan gekomen. De klanken komen er allesbe halve vriendelijk meer uit. En dat is dan nog erg bescheiden uitgedrukt. En iedereen binnen de gelederen van ”De Vriendschap” is het erover eens: Piet Stoop moet een nieuw instrument hebben. Zelf kan hij met zijn 67 jaar nog lange tijd mee. Zijn stem, bij toeval eveneens een bas, heeft gelijke tred kunnen houden met Stoop’s vitaliteit. In het kerkkoor is dat nog maar al te goed merkbaar. Die andere bas, de metalen kolos, die hij aan riemen met zich torst, is een museumstuk geworden. Stoop, en al zijn fanfarevrienden hebben hiertegen ook niet het minste bezwaar. Maar Piet zelf zou ernaast moeten gaan zitten. Wat de muziek betreft komt hij op non-aktief te staan. Om de eenvoudige reden, dat het de muziekvereniging ont breekt aan de financiële middelen voor de aanschaf van een nieuwe bas. Hiervoor moet een bedrag van zes mille op tafel komen. Inderdaad, u leest het goed. Zes duizend gulden. De bas is het duurste in strument van onze fanfare. gesproken door de heer Lo de Ruiter die als voorzitter van de Raad voor de Kunst in Nederland de expositie opende die deze maand wordt gehouden in het huis van de Bergenaar C. van den Hoogen aan de Eeuwigelaan nummer 35. Lo de Ruiter ging in op de betekenis van Ans Wortel in de Nederlandse beeldende kunst. Hij noemde daarbij een getal van ongeveer vijftienduizend beeldende kunstenaars in ons land, waarvan de kern bestaat uit rond vijfduizend mensen. Daar onder neemt Ans Wortel een eigen plaats in. ”De mensen die zij schildert staan altijd in de natuur”, aldus spreker. ’’Daar roepen ze hun moeite en zorg uit, daar gebeurt het meest innige dat tussen mensen kan plaatsvinden, daar geeft de moeder be scherming aan haar kind en ook daar drij ven de mensen van elkaar af en zijn onbe reikbaar voor elkaar.” De voorzitter van de Raad voor de Kunst prees het Bergense gemeentebestuur om het beleid dat gevoerd wordt, met be trekking tot de expositie in het nieuwe Óp zaterdag 22 november a.s. van 11.00 tot 15.00 uur wordt in de Bergense Vrije School een Sint Nicolaasmarkt gehouden. Qjt jaarlijks terugkerend gebeuren is een feest voor groot en klein. Men kan kijken naar een schimmenspel en een marionet tenspel. Er is een restaurant met overheer lijke eigen baksels, soep, salades en na tuurlijk sap, koffie en thee. Er is een kleuterkermis en een kinderken nis. Men kan meedoen aan kaarsentrek ken, koekversieren, adventskransjes maken, stempelen, grabbelen, denne- appels vergulden, houten kruisjes verzie- ren en zo aardige cadeautjes maken voor 5 december. Ook zullen er vele werkstukken verkocht worden van ouders en kinderen, waaronder poppen, houten speelgoed, kerstversiering enz. Men kan ook nog snuffelen tussen nieuwe en 2e hands boeken, zijn stenen- en schel penverzameling aanvullen en zijn portret laten tekenen. De opbrengst is dit jaar bestemd voor de vervolgklas, die in augustus 1981 van start gaat. Dit is een goede gelegenheid voor iedereen om kennis te maken met de Vrije School, die staat aan de Prins Hendriklaan 58 in Bergen. BERGEN ”Aan de wanden van dit huis kunnen we de wanhoop-vol-moed zien die Ans Wortel bezielt. De monden van de vrouwen die roepen zijn soms zo groot als haar eigen mond. En de ogen van die vrouwen kunnen net zo verbijs terd kijken als ze zelf soms doet. Maar Ans Wortel is nooit bang geweest de eigen kwetsbaarheid te tonen. Wat we hier vanmiddag zien getuigt van een vrouw met een sterk karakter en het mededogen is daarvan één van de wezen lijke kenmerken. Daar vindt u de verbeelding van meer dan 1500 m2 woonkunst van superieur ontwerp. Eksklusiviteit in vormgeving. Brunati, Thonet, Interlübke, deSede... Intrawoonkunst brengt u de beroemde binnenhuiskreaties onder handbereik. Een opwindend idee voor kritische woners. Tot aanmoediging van dit folkloristische feest werd ook nu het mooiste lied, de fraaiste lantaarn, biet enz. en de leukste kleding gewaardeerd met een prijs. Na een moeilijke keuze uit de vele deel- nemertjes heeft de Sint Maarten-kommis- sievan de VVV Groet-Camperduin de hier- v°lgende prijswinnaars: KLEDING: T Chestin Bakker als Lucia 2- Beatrice Alders als toverfee 3- Margreet en Hermineke Lambo als ka bouters. LIED: Babs en Edith van Veen 2- Peter Vriendjes en Arie Ploegstra 3- Karin Opdam en Suzanne v.d. Idsert Paul Veter als "de vrolijke fluiter” LAMP: L Patrick Stam 3- Robert van de Wal 3- Richard Ory 4- Franklin Tebbertman 3- Marije de Horn tress is de grootste blokkade voor per soonlijke groei, geluk en vooruitgang. Ook e gezondheid kan op den duur schade oplopen als stress en spanningen zich in et zenuwstelsel ophopen. Hoe op een ®envoudige wijze - door meditatie - stress geneutraliseerd kan worden en hetzenuw- r elsel weer flexibel kan gaan functione- n. kunt u beluisteren op een lezing die gegeven wordt op maandag 24 november g net T.M.Centrum, Dorpsstraat 45 in 6rgen. Er wordt om 20.00 uur begonnen. e toegangsprijs is 2,50, koffie inbegre- pen- Voor meer inlichtingen: 02208-4675. 18

De Duinstreek | 1980 | | pagina 1