Zingen maakt rijk en gelukkig 1 9 9 •UMshkie 9 9 weekblad de duinstreek Wijnhandel TALLY LC I Voor SKI-KLEDING en AFTER-SKI BENZINE MEDEDELING VOOR SCHOORL e.o. Boekhandel Leysen Telefooncirkels draaien overal, ook in Bergen en Schoorl St Nicolaas in Warmenhuizen Bekendmaking winnaars StJan ter Duin Wout Akerboom Zaterdag a.s. klaverjassen in ”de Band” Brief van SLNicolaas voor alle lezers van ”de Duinstreek” Tentoonstelling werken Jan van Herwijnen I filmhuis Schoorl Tuinarchitectuur en tuinaanleg Uitslag St. Maarten-aktie 1980 Zakencentrum Schoorl Hoe helpt de St.Adelbertusschool STEPHAN? Fototeam ceesni-, noort Feestelijke (relatie) geschenken? Natuurzuivere wijnen en champagnes De Berger o 56e jaargang nr. 48 ponderdag 27 november 1980 £/lre week nieuwe modellen sneldrukkerij cantoorboek handel rené kuijs Jan Oldenburglaan 4 Bergen - Tel. 02208-2558 Paardenmarkt 24 - Schoorl Raadhuisstraat 13, Heiloo Stationsstraat 21, Bergen vrijdagavond koopavond Praten met de dirigent en de voorzitter. Bergen. - ”Van zingen gaat eigenlijk een therapeutische werking uit. Ik ken men sen die de hele dag hard moeten werken, die ’s avonds moe naar huis komen en die dan na het eten toch naar de koorrepetitie gaan. Daar zie je ze gewoon opleven, daar krijgen ze als het ware ”een kick” van dat samen zingen”. Aan het woord is ’’onze eigen” Pieter-Jan Olthof, de dirigent van de koorvereniging Bergen. '4 a ,X,X,X*X<*X,X,»X,X,X*X«*X*X*X,X,*‘ •X’Xtt’X’X’X’X’XvX* Tot ziens, Sint en Piet. •X^X’X^^^^X’X^’X’X^X^X'X^X’X’X’X^X’X’X’X’X’X’X* A Werkdagen 07.00 - 20.00 u. zaterdag 08.00 - 20.00 u. zondag 09.00 - 20.00 u. koopavond tot 21.00 u. RIEMEN Na een minder goed bezochte lezing over cactussen en vetplanten komt de afdeling Bergen N.H. van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde nu met een lezing over tuinarchitectuur en tuin aanleg door de tuinarchitecte Mevrouw Y. Kruize-Box. Als u nieuwe ideeën wilt opdoen voor uw eigen tuin, mag u deze lezing niet missen. Iedereen is welkom op donderdag 27 no vember om 20.00 uur 's avonds in de Emmazaal achter de Witte Kerk aan de Dr. v.Peltlaan. De toegang is gratis, evenals de koffie en de verloting van planten in de pauze. Uitgave Verenigde Noordhollandse Dagbladen B.V. Alkmaar Verschijnt huis-aan-huis te Bergen - Bergen aan Zee Schoorldam - Schoorl - Groet Camperduin Tuitjenhorn - Warmenhuizen - Koedijk Krabbendam - Bergermeer te Alkmaar Oplaag: 11.000 exemplaren De route die de Sint en pieten zullen volgen luidt: Garage Rood, Dergmeerweg, Leeuwerik- straat, Rietzangerstraat, Dorpsstraat, Har tendorp, de Loortjen, Oud Wulpendorp, Dorpsstraat, Kerkhoflaantje, Burg. Burger straat, Burg. Noletstraat, Alingterp, Vei- lingweg, Zwarte Pad, Dorpsstraat. Om 13.45 uur komt de stoet aan bij het gemeentehuis, alwaar de SPaanse gast welkom zal worden geheten doorWarmen- huizens eerste burger W.M.P. Wesselink. Vanaf 14.00 uur zal er voordeWarmenhui- zer jeugd een feestmiddag zijn in het Dorpshuis, uiteraard in aanwezigheid van de Goedheiligman. Komaan, mannen in Bergen en omstreken. Ga eens luisteren als ze repeteren. Dat gebeurt elke maandagavond, al zestig jaar lang, in de aula van de zusters aan de Loudelsweg. Elke maandagavond tussen 20.00 en 22.00 uur. Eindelijk is het zover. Komende zondag om 13.00 uur zal St. Nicolaas zijn intocht in Warmenhuizen maken, geaccompagneerd door de fanfare en de drumband. originele trouwreportages, waarover ze op de zilveren bruiloft nog zullen praten. i i J. Oldenburglaan 11 Bergen N.H. Telefoon 02208-6549 Vrijdagavond koopavond tel. 02208-4538 plein 31 - bergen n.h. REDACTIE "DE DUINSTREEK" Laanweg 35 - Schoorl - Tel. 02209-2271 Advertentieprijs: 36 ct. per mm. Contracten speciale tarieven. Corr.: Postbus 9, 1870 AA Schoorl Bank: Rabobank Schoorl, rek.nr. 35.85.14.304 Giro 4089266 Na een geslaagd weekend vol gezelligheid en drukte volgen hier de prijswinnaars van de diverse attrakties: Handtekeningen: 1. Margot Slot, Duinweg, Schoorl: bor duurwerk Kroningsfeest; 2. Mevr. Hof, Koningsweg 5, Schoorl: Hindeloper stoof; 3. Mej. I. Hisken, Gerbrandslaan 2, Schoorl: geborduurd kussen; 4. Mevr. A. Blom, Idenslaan 2, Schoorl: rollicht; 5. Hr. Th.N. Beukers, Schierige Ven, Warmenhuizen: koffiezetapparaat. Naam pop: Frederika, geraden door mej. Molijn, St.Jan ter Duin. ■Naam en verjaardag pop: Cockie, 17 april 1980, niet geraden, daarna verkocht. Onze voorzitter, de heer Jonker bedankte na afloop een ieder die meegewerkt heeft aan het welslagen van deze tentoonstelling en tot volgend jaar. Plein 33, Bergen N.H. Telefoon 02208-4403 Stationsweg29 Alkmaar R Telefoon (072)113380 Zie eens hoeveel mogelijk heden in geschenkpakket- ten! Kisten en manden uit vele landen van de wereld. m.i.v. 20 november kunt u uw ADVERTENTIE en KOPIJ voor Weekblad DE DUINSTREEK voortaan afgeven bij Stephan is een kind in een S.O.S.-dorp in Kenia. De St. Adelbertusschool heeft deze jongen geadopteerd. Vorige week donderdagavond waren in de hal van de school werkstukjes van alle kin deren uitgestald. Het was werkelijk een lust voor het oog om te zien met wat voor spontaniteit en creativiteit de zes klassen bezig zijn geweest. Elke klas had zijn eigen ontwerp, er werd o.a. geweven, gepunnikt stof versierd, getekend, geplakt, gebreid, papier-maché auto's, poezen van wol, poppen gehaakt en spellen en dieren van klei gemaakt. Alle ouders kwamen die avond het rapport van hun kind ophalen, en konden zo kennis maken met de creativiteit van de school. Iedere ouder mocht het werkstukje van zijn eigen kind meenemen, voor een vrijwillig bedrag, dat ten goede komt aan Stephan. De totale opbrengst - 275,- - kwam ver boven aller verwachting. Namens Stephan hartelijk dank! aankruist. Maar het gesprek gaat over het koor in het algemeen en het zingen in het bijzonder. Er zijn nu ruim honderd wer- kende-zingende leden van de koorvereni- ging Bergen. En er zouden er besteen paar bijkunnen. Dus óók als u geen interesse zou hebben om te komen zingen moet u verder lezen. Want misschien komt die interesse dan wel. Het werk dat uitgevoerd wordt volgend jaar, is in wezen gebaseerd op een vierstemmig mannenkoor. Althans enkele gedeelten daarin. Wil het nu allemaal goed gaan, dan dienen er zich enkele mannen (mannen met stèmmen) aan te melden als zingend lid. GROEPEN: 1e prijs: Berbel Endeveld, Esdoornweg 115 2e pr.: Jeanette Out, Voorweg 3e pr.: Mieke Wittebrood, Laanweg 40 KINDEREN 4-5 JAAR: 1e prijs: Barbera Munter, Heereweg 2e prijs: Annelou Vermeer, Molenweg 14 KINDEREN 5-6 JAAR: 1e pr.: Fleur de Groot, v.Foreestlaan 13 2e pr.: Mariska Zoon, Schoutsakker 1 3e pr.: Ilona Kaandorp, Idemslaan 15 KINDEREN 7-8-9 JAAR: 1e pr.: Arjan Bos, Vuurdoornweg 39 ji'fe pr.: Susan Teygeler, Laanweg 3e pr.: Attela Jungerius, Duinweg 4e pr.: Philip de Witt-Hamer KINDEREN 10-11-12 JAAR: 1e pr.: Natasha Lammers, Heereweg 2e pr.: Hestia de Vries, Oudendijk 2 3e pr.: Wanda Hogerbrugge, Hulstweg 70 4e pr.: Martine Wiedemeyer, Lageweijdt De door het Zakencentrum Schoorl be schikbaar gestelde cadeaubonnen kun nen worden afgehaald bij boekhandel Leysen op de Paardemarkt. Verleden jaar heeft deze koorvereniging z’n zestig jarig jubileum gevierd. Misschien herinnert u zich ”de Hohe Messe" een prachtig werk van Bach, dat toen in een uitverkochte Petrus en Pauluskerk tallozen in verrukking bracht. Het koor is inmiddels alweer gestart met de voorbereiding van een nieuwe uitvoering. Op 23 juni a.s. gaat in diezelfde kerk het ’’Requiem van Dvorak”. Natuurlijk onder leiding en supervisie van Pieter-Jan. We praten daarover niet alleen om deze uitvoering vast aan te kondigen. Hoewel het natuurlijk vanzelf spreekt dat u de datum nu op de kalender voor 1981 of thee, welke door het U.V.V. verzorgd werden. De spanning was groot toen dan eindelijk het geheime telefoonnummer bekend werd gemaakt waarheen wij onze oplossing moesten doorbellen. Maar ja - hoewel die helemaal goed was - wist een mijnheer in Utrecht nog vlugger te bellen dan wij, zodat wij net buiten de prijzen vielen, maar hoe dan ook, wij hadden een gezellige ochtend en het is best gezellig om elkaar ook eens gewoon te ontmoeten. Dat doen wij trouwens zo’n twee maal per jaar. Of alle Bergense cirkels samen of per cirkel - waarmee je per slot het meeste kontakt hebt. Ook dan is het erg gezellig. Dus nog één keer het telefoon nummer als u nadere informatie wilt hebben 02208-3886. De heer Hagens krijgt u dan aan de lijn, en u. weet het: telefooncirkels draaien overal, ook in Bergen en Schoorl. Voor het komende konsert is de Europese top geëngageerd. We willen nog niet iedereen noemen, maar Adriaan van Limpt, tenor van de Nederlandse Opera is erbij. En de beroemde Engelse sopraan Helen Lawrence heeft ook al laten weten dat ze komt. Wie zou met zulke topartiesten niet willen zingen? Nu helemaal, nu voor het éérst een Slavisch werk van zulke omvang in de regio wordt gerbracht. Wie zou daar niet aan willen meewerken? Diegenen die trouw naar de Tros luisteren weten het al, want zij hoorden vanzelf al het programma dat maandag 24 november aan de telefooncirkels gewijd was, maar voor al die anderen die dit programma gemist hebben, wil ik u nog wel even vertellen hoe een 15-tal dames uit Bergen maandagmor gen wat eerder opgestaan zijn om toch maar op tijd - dat wil zeggen 10 uur - in het T.en O.-gebouw aan de Kogendijk aanwe zig te zijn om samen met 262 andere telefooncirkels het Radio Belspel mee te doen. Een Belspel dat gehouden werd ter gelegenheid van het feit dat de telefoon cirkels hun eerste lustrum vierden. Telefooncirkels - u weet het al - zijn groepjes van 6-8 mensen die, om wat voor reden dan ook, het raadzaam achten dat zij eens per dag een kontakt hebben met andere mensen. Dat kan zijn omdat zij zich eenzaam voelen, slecht van huis kunnen, alleen zijn en weinig kontakten hebben en daardoor de kans lopen dat, als hun iets overkomt, het langer zou duren dan wenselijk is alvorens zij gevonden worden. Deze groepjes spreken samen af om elkaar éénmaal per dag op te bellen in een bepaalde volgorde. De eerste naar de tweede, de tweede naar de derde enz. tot de laatste de eerste weer belt. Zodra dat gebeurt is de cirkel rond en vandaar de naam Telefooncirkel. Maar als er dan iets gebeurt en je neemt niet op, wat dan? Wel dan belt degene die geen gehoor krijgt de begeleidster van de cirkel die dan op onderzoek uitgaat. In tijd van werkelijke nood weet die waar zich een sleutel bevindt, wie de huisarts is en wie de naaste familieleden zijn, zodat zij steeds die hulp kan bieden die op dat moment de meest aangewezen is. Maar waar praat je dan over? Wel in het radioprogramma kwam dat ook ter sprake. Overal over waar je met je buurvrouw of buurman ook over zou praten. Heb je eens geen zin om te praten, dan zeg je dat aan degene aan de andere kant van de lijn en heb je zoveel stof dat je uren door zou kunnen babbelen, wel dan zeg je: ”lk bel je straks nog wel terug, eerst even de cirkel rond krijgen.” Het idee van de cirkel werd geboren in Amerika en hier in Nederland overgeno men door het Roode Kruis. Mevr. Kitty Schudel-Van Zwanenberg kreeg de op dracht het hier eens in Apeldoorn te proberen en samen met wat medewerkers kreeg zij het in vijf jaar zo van de grond dat er nu al 263 zijn. Twee daarvan draaien in Bergen, maar wie weet binnenkort wel meer. Hier in Bergen en ook in Schoorl ligt de leiding in handen van het U.V.V. en als u vindt dat het bovenstaande ook wel iets voor u zou zijn, belt u dan eens naar de heer Hagens (tel. 02208-3886). Blijft het alleen maar bij bellen? Nou, dat niet helemaal, dat zag u al aan het Belspel waarbij de deel neemsters verschillende opdrachten moesten uitvoeren in de vorm van kruis woordpuzzels en rebussen, waaruit zij dan weer woorden moesten halen, geschikt voor een slagzin. Negen daarvan kwamen uit de puzzels en drie moesten gespeurd worden uit de opgaven die door de radio verstrekt werden. En dat allemaal onder het genot van koffie In verband met het St.Nicolaasfeest van volgende week, wordt niet zaterdag 6 december, maar a.s. zaterdag 29 november geklaverjast in ”de Band” te Schoorldam. Hoewel de sfeer "lekker Bergens” is bij het koor, zijn er toch veel mensen uit de omliggende plaatsen Alkmaar, Heiloo, Castricum, Schoorl en Egmond lid. Want de koorvereniging Bergen is toch een bijzondere vereniging in de hele regio. Er heerst een uitstekende stemming, de sfeer is bijzonder, de dirigent zeer gezien en samen durft men hoog te grijpen op de muzikale ladder De oreataties ziin zo aoed dat internationale solisten ook graag zingen bij de koorvereniging. Het Noordhollands Philhamonisch orkest wil graag begeleiden. Een man als Daniël Waijenberg die vorige keer samen met het koor optrad, heeft ronduit gezegd, dat koor en publiek hem erg lagen. Hij prees de prestatie en was gelukkig met de aandacht van het Bergens publiek. Al met al zegt dat toch wel iets. geste Vrienden, piet en ik hebben op onze reis naar Schoorl vernomen, dat u bent begonnen met de restauratie van het mooie kerkorgel in gchoorl. Dat kost geld, héél veel geld! Maar het is wel de moeite waard is ons gebleken. Naast al uw aktiviteiten die u elk jaar weer ontplooit; bazars, braderies, enz. willen wij niet achter blijven. piet en ik hebben lang gedacht en veel gepraat en nu hebben wij dit voorstel aan u: Wij komen naar Schoorl! U kunt ons bellen onder nr. 1380 voor een afspraak. Wij brengen u dan een bezoek in Groot Tenue. Piet heeft een zak met pepernoten bij zich, die hij gratis strooit. Ook heeft hij een lege zak bij zich en daar kunt u f 30,- in doen voor de restauratie van het orgel. De gehele opbrengst wordt afgedragen aan het monumentenfonds. Als wij dan volgend jaar weer komen (en dat doen wij zeker) hopen we ook een uurtje te mogen genieten van de prachtige klanken van het gerestaureerde orgel. Direkt na het uitkomen van ”de Duinstreek” kunt u ons bellen. Nogmaals het nummer: 02209-1380. Natuurlijk kunt u eerst kontakt opnemen met de sekretaresse mevr. Joke Kroon, Eikenlaan 12, tel. 3339 Bergen. Of eens praten met voorzitter Bert van Soest, Luiveland 30, tel. 3923. Zij kunnen u van alles vertellen over de komende uitvoering. Ga maar eens een keertje "proef-mee- zingen". Dat is ook wel leuk en voor iemand die nog nooit in een koor gezongen heeft een geweldige ervaring. De ervaring om samen iets te doen. En dat is zo geweldig nodig in deze tijd. Bergen. - Een dezer dagen kregen wij bericht dat werken van Jan van Herwijnen (1889-1965) tentoongesteld zullen worden ln een zaal van de universiteit van Namen. De expositie gaat over het thema kunst psychologie en pedagogie en wordt geor- Paniseerd door de faculteit van de philo- s°fie en letteren van die universiteit. Het gaat hierbij vooral om de zogeheten Krankzinnigentekeningen” die Jan van Herwijnen in de twintiger jaren maakte in een psychiatrisch ziekenhuis. De kunstzaal is gevestigd aan de Rue de Bruxelles 53 te Namen. j^ndag 30 november om 20.15 uur in de Oorsprong, entree 3,50, CJP 2,50 SOLARIS - ANDREJ TARKOVSKY (Sovjët-Unie, 1974) üe film Solaris neemt ons mee naar een Vr@emde vorm van science fiction. Kelvin, een astronaut-psycholoog, krijgt de op- racht om een onderzoek in te stellen naar e vreemde gebeurtenissen in een ruimte- s ation, dat rond Solaris cirkelt. et wonder van Solaris is een proces *aarbij de planeet herinneringen en ver- Orgen angsten weet te peilen, zoals le rondspoken in het onderbewuste van ')n waarnemers, om ze vervolgens te ^ferialiseren in levende constructies. e is natuurlijk een schokkende ervaring 0°g in oog te staan met een levensecht 6r'nneringsbeeld. SSERADEN SJAALS TASJES Zoals het klokje thuis tikt, tikt het nergens. Hebt u wel een klok, maar nog geen eigen thuis, informeer dan bij ons naar een passend huis. Makelaardij Zutt Van Schoneveld, Paardenmarkt 25, Schoorl, tel. 02209-3297. jij»

De Duinstreek | 1980 | | pagina 1