Computermisdaad Zee aan Kerststukjes zijn makkelijk en voordelig zelf te maken met stip in criminele ,Top Tien’ Egmond Grootse postduivenshow in het Olympia-gebouw PAGINA 43 DE DUINSTREEK D.D. Hair Colors Revlon Lancome 9 Kerstschaal met potplanten Etienne Aigner Handsome Eight ALKMAAR - Nu er de afge lopen periode in en rond de re gio Alkmaar vele klubten- toonstellingen zijn geweest, is het nu de beurt aan de post duivenvereniging AZV (Alk- maarse Zaterdag Vliegers) om postduivenhouders en hun fa milie en kennissen uit te nodi gen, om in het weekend van 20, 21 en 22 december een be zoek te brengen aan zowel het Olympia-gebouw als ’t Koer- huis van bovengenoemde ver eniging, Olympiaweg 17 en 17a (naast Claus Partyhouse). P.v. AZV organiseert dan de grote afdeling A, c.q. Kring 3 en verenigingstentoonstelling. REGIO - Het zelf maken van kerststukjes is niet moei lijk en geeft veel plezier. Of het nu gaat om tafelstukjes, deurkransen of stukjes met planten: de benodigde mate rialen zijn gemakkelijk ver krijgbaar. Viersprong Matchroom Juvenance Regio Sport Bij het verschijnen van het „handboek voor de computer kraker”, voorjaar 1985 in En geland, brak een storm van tu mult los. Hier werd beschre ven hoe je in andermans spul len komt, was de kritiek: dat is illegaal. Tegenstanders van het boek meenden dat niet al leen „onschuldige” hobbykra- kers deze handleiding zouden gebruiken, maar ook criminele inbrekers. Is inbreken in com puters een ernstig probleem aan het worden? Ook in Ne derland kwamen het afgelo pen jaar enkele spectaculaire gevallen in het nieuws. Insi ders spraken daarbij van het topje van een ijsberg. Estée Lauder Ellen Betrix Adamant Cachet EGMOND AAN ZEE - Op zondag 12 januari organiseert „Le Champion” voor de 14e keer haar jaarlijkse halve ma rathonloop vanuit Egmond aan Zee. Naar verwachting zullen die dag ruim 5000 trim- én wedstrijdlopers deelnemen aan één van de afstanden van 3, 6, 9 of 21 km. (om op te hangen) ALKMAAR - Na het be scheiden inhaalprogramma van deze week in de interre gionale klasse gaat het compe- titie-zaalvoetbal enkele we ken plat. Zoals gebruikelijk benutten de zaalvoetballers de laatste dagen van het jaar voor een reeks grotere en kleinere toernooien. Het belangrijkste daarvan is natuurlijk het Gou den Hoef-toernooi. Het „kam pioenschap van Noord-Hol land voor rayonteams” wordt dit jaar op zaterdag 28 decem ber gespeeld in de Meent. WOENSDAG 18 DECEMBER 1985 Zaalvoetbaltoernooien in competitieloze tijd Caroline F p Drie dagen later, zondag 29 decem ber, is het in de Hoornse Vaart dan de beurt aan het Handsome Eight-toer- nooi. De ambitieuze hoofdklasser heeft weer enkele gerenommeerde na men naar Alkmaar gekregen. De Haagse nummer twee Snoekie komt, alsmede de Rotterdamse kampioen en bekerwinnaar Neptunüs. Een specia le attraktie is Bunga Mulati met ras- zaalvoetballers als André van der Ley, Frans Bouwman en Arie Riedijk. Voor de tweede maal is ook het prof- team van Sparta aanwezig met on dermeer Diliberto, Van Noortwijk, Dat het leeft in de postduivensport weten velen. Naast de wekelijkse wedstrijden in het vliegseizoen, die nen ’s winters de tentoonstellingen zich weer aan. Tijdens deze tentoon stellingen bruist het van aktiviteiten zowel voor jong als oud. Wat men hiermee wil bereiken, is dat niet al leen de oudere of ervaren liefhebbers een sportief weekend hebben, maar... vooral de jeugd die momenteel al hun Materiaal: bak of schaal, 2 bloeien de potplanten (bijv, cyclamen of kerststerren), IJslands mos, 2x zilver lint met sterretjes, dennetakken en aarde of spagnum (mos). Als de bloempotten van de potplan ten niet naast elkaar in de schaal pas sen, zullen we de plant uit de pot moeten halen. Tussen wijs- en mid delvinger van de linkerhand houdt u de plant bij de aarde vast. De pot houdt u vast in de rechterhand. De plant met pot wordt nu op de kop ge houden en tegen bijvoorbeeld een ta felrand losgetikt. laat de kluit zo veel mogelijk heel en plaatst haar in de bak. Nadat beide planten zijn geplaatst, wordt de overgebleven ruimte gevuld met aarde of met spagnum (mos). Als deklaag wordt IJslands mos aange bracht. Stukjes dennetak worden langs de rand gestoken en vormen als het ware een kraag rond de plant; de harde lijnen van de bak worden er door weggewerkt. Eén pakje zilver lint met sterretjes is al zo gevormd, dat er gemakkeiijk een strik van kan worden gemaakt. Deze strik wordt nog eens voorzien van slippen van ge woon zilverlint met sterretjes. Op ij zerdraad gezet laten ze zich heel ge makkelijk tussen het groen steken. Denk eraan dat cyclamen vrij veel (lauw!) water vragen. Van Gaal, Ulüe Riekerink en Schmidt. De regionale „topper” is het Egmondse Rolff, de nummer twee van de interregionale klasse. Hoofdklasser HZV De Viersprong organiseert op tweede kerstdag in de Heilooër sporthal ’t Vennewater zijn toernooi. Met acht Heilooër vereni gingen is het een soort „kampioen schap van Heiloo”. Naast Viersprong spelen in poule A Foresters, Blana en Ed Dekker. De andere poule wordt gevormd door Crawford, HSV, DOK en De Vriendschap. Het belooft een zeer aantrekkelijk toernooi te wor den, want de Heilooër ploegen spelen zonder uitzondering in hun verschil lende klassen aanvallend, attractief zaalvoetbal. interesse in deze boeiende sport heeft, er nog meer bij te betrekken. Naar men hoopt trekt de jeugd de andere nog „onbekende” jeugd dan weer aan. Op deze manier kan dan ook deze mooie sport groeien en groter worden. Want zoals overal in welke sport dan ook: wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. Met dat beeld voor ogen is deze or ganisatie opgezet. Deze tentoonstel ling is voor iedereen gratis te bezich tigen. Iedere postduivenhouder in Noord-Holland die lid is van afdeling A kan meedoen met een viertal per lid, t.w. 1 oude doffer, 1 oude duivin, 1 jonge doffer en 1 jonge duivin, kom- binatigs kunnen meerdere viertallen inzetten. Naast uiteraard de schitte rende kampioensprijzen, zijn er vele aktiviteiten o.a. een super tombola, rad van avontuur' en diverse loterijen, alsmede de super loterij met als hoofdprijs een auto (Opel Corsa) en o.a. 11 videorecorders. Tevens zullen er duivenbonnen worden verkocht ten bate van het Koningin Wilhelmi na Fonds. De p.v. AZV hoopt dan ook op vele deelnemers, maar nog méér bezoe kers, juist die wil men gaarne het mooie van de postduivensport laten zien. Voor de deelnemers is het vrijdag avond 20 december van 19.00 tot 22.00 uur inzetten der duiven (kosten 6.- per viertal). De jeugd doet gratis mee. Silver is de naam van de nieuwe geurcreatie van Etienne Aigner en werd gecreëerd voor de man die de touwtjes in handen heeft. Silver is het synoniem van tijdloosheid, van waarde en stijl. De kompositie is er een van meer dan 300 geselecteerde ingrediënten. Een licht argument complex met Italiaanse Bergamotolie, citroencolie uit Messina en man- darijnolie uit Guinea vormt het eerste kontakt. Tegelijkertijd ontplooit zich het pittige mengsel van basilicumolie van de Comoren, pimentolie uit Jamaica en kaneelbastolie uit Ceylon. Silver is een bijzondere, on miskenbaar mannelijke geur, elegant, kostbaar en nobel en typerend voor het huis Aigner. De uiterlijke presentatie van Silver signaleert het edele metaal in twee licht-nuances: half mat. en licht zilver met goud. De produkten zijn: Men’s Perfume natural spray, Eua de toilette en After Shave. Elke vrouw toont graag goed verzorgde handen. Nagels trekken onbe wust de aandacht omdat zij voortdurend zijn „uitgestald” en een be langrijke rol spelen in de algehele indruk die iemand maakt. Door regel matige verzorging kan ieder in het bezit komen van opvallend mooie handen en nagels. Regelmatige verzorging vraagt slechts weinig tijd. Miljoenen vrouwen dromen van mooie, sterke, lange nagels. Speciaal voor die vrouwen heeft Revlon een nieuwe nagellak-formule ontwik keld. Deze nieuwe nagellak is nog gemakkelijker aan te brengen, dekt beter, glanst mooier en is duurzamer zonder het bekende bijwerken. Het totale kleurenscala omvat maar liefst 33 schitterende tinten zoals zonnig roze, diep koraalrood, zacht roestbruin, paarsrood, neutrale en pastel tinten. De prijs is 14,50. naam Regio Sport aantreedt, spelen aantrekkelijke eenlingen”zoals Hans Kaandorp (De Wit Verhuizin gen). Matchroom men cosmetics collection is een serie mannencosmetica en werd ontwikkeld door het Amerikaanse/Britse concern IDM Beauty en Fashion. In Nederland wordt deze collectie op de markt gebracht, door de makers van Fresh Up. De Matchroom men cosmetics collection be staat op dit moment uit een after shave, een eau de cologne, een deodo rantstick en een body-shampoo, de geur is gebaseerd op de zogenaamde Fougère noten. Dit is een belangrijke geur-segment, waarin geuren als Paco Rabanne, Azzarro pour Homme en Jules van Dior eveneens zijn opgenomen. Matchroom valt qua prijsstelling in de populaire klasse en is daardoor voor een groot aantal mannen betaalbaar. Ook leuk om kado te geven. Juvenance is de extra luxe telg uit de Juvena-familie. Juvenance nu introduceert een tweetal schitterende make-up dozen waarin de mooiste kleuren uit de decoratieve kollektie zijn opgenomen. (Behalve de Juve nance oogschaduw is de Juvenance make-up kollektie in Nederland niet verkrijgbaar). De luxe dozen met grote spiegel bevatten vier tinten oog schaduw, een poederblusher en een lipcream. Een prima poederkwast, een lippenpenseel en een dubbele oogschaduwapplicator behoren tot de vaste uitrusting in de make-up box. Juvenance make-up slimbox (de prijs is 49,50) is er in twee uitvoeringen: Egyptian Pyramid en Greek Temples. Jarenlang was tweede kerstdag in geruimd voor het Handsome Eight- toernooi. Dit jaar wordt het traditio nele evenement iets later gespeeld. Op tweede kerstdag organiseert het nieu we blad Regio Sport in de Hoornse Vaart zijn eerste toernooi. De noviteit is, dat het gaat om veldvoetbalploe- gen, die met hun veldselecties in de zaal zullen spelen. Alle Alkmaarse ploegen (uitgezonderd Kolping Boys) geven acte de présence. De organisa toren hopen er vooral op, dat er voor het publiek iets leuks inschuilt om spelers, die in de zaal naar alle hoe ken en clubjes uitwaaieren nu weer eens bij elkaar, te zien spelen in hun eigenlijke (veldvoetbal)club. Van bui ten Alkmaar komen SVW, Limmen èn als topattractie het Amsterdamse AFC, dat in dezelfde poule is inge deeld als hoofdklasse-genoot AFC’34. In het „verzamelteam”, dat onder de tum in te zenden aan Cees Lansber gen, Veenpolderdijk 17, 1566 PH As sendelft. Voor de overige afstanden kan men inschrijven bij vele trimlo- pen of bij Geu de Jong, J. Hoeckstraat 2, 1135 GT Edam. Deze inschrijfgel den bedragen: 12,- prestatieloop 21 km evt. ƒ3,- uitslagenblad en 4,- trimlopen. Bij de wedstrijd is na-in- schrijving op de dag zelf niet moge lijk; bij de overige lopen kan men daarvoor op 12 januari o.m. in de sporthal terecht. Kleed- en douchege- legenheid is aanwezig in en om de sporthal van Egmond aan Zee, alwaar tevens een sportmarkt wordt gehou den. Voor alle deelnemers aan de presta tie- en trimloop wordt tenslotte een gratis verloting gehouden waarbij prachtige prijzen te winnen zijn. Mede door steun van een nieuwe hoofdsponsor in de vorm van Natio nale Nederlanden verwacht ,,Le Champion” veel van deze 14e editie van de halve marathon van Egmond aan Zee. Zeker 5.000 deelnemers en zo’n 20.000 toeschouwers zullen zich dit sportieve festijn niet laten ont gaan. Daar wilde de Parool-journalist Arjo van der Gaag wel eens het zijne van weten. Hij ging op onderzoek uit en sprak met vele deskundigen. Het resultaat hiervan verschijnt nu in boekvorm onder de titel „Inbreken in computers” 12,90, uitgeverij Jan van Arkel, Utrecht). Van der Gaag ontdekte allereerst dat er in de criminele statistiek offi cieel niets is terug te vinden van de computermisdaad. Officieus blijkt men volmondig toe te geven dat er sprake is van een ernstig probleem. Computermisdaad is met stip de cri minele top tien binnengekomen. Zo vroeg Van der Gaag bijv, aan het bestuur van het Nederlands Genoot schap voor Informatica of compute rinbraken bij banken mogelijk zijn. Hij verwachtte van dit gezelschap van professionele computergebrui kers een antwoord in de trant van: „Nou moet u geen indianenverhalen gaan ophangen. We weten wel dat veel computersystemen lek zijn, maar banken nee hoor, die zijn safe. Daar komt geen kraker bij”. Het antwoord luidde echter anders: „Het lijkt onwaarschijnlijk dat het hier niet gebeurt”, zei een bestuurs lid. terwijl de anderen instemmend knikten. Hij voegde eraan toe: „Al leen, het wordt stil gehouden. Banken hebben natuurlijk niets aan publici teit over zo’n zaak. Dat zou het ver trouwen van de rekeninghouders ern stig schaden. De schade wordt door de stroppenpot gedekt”. Er is dus wel degelijk sprake van het topje van een ijsberg. In Amerika is een grote enquête gehouden onder banken, verzekeringsmaatschappij en, computerfirma’s en ambtenaren van justitie en andere overheidsin stellingen. In „Inbreken in compu ters” lezen we dat uit deze enquête is gebleken dat een kwart van degenen die de vragen beantwoordden, in het jaar ervoor schade hadden geleden door computercriminaliteit. Hun schade: tussen de twee en tien miljoen dollar per bedrijf per jaar. De groeiende schade blijkt ook uit het feit dat bij de belangrijke Rotter damse computerverzekeraar Coseco de premie tussen januari en mei 1985 met 300% gestegen is. In het boekje komt deze verzekeraar bij monde van ing. P.J.M. Meijers uitgebreid aan het woord over beveiliging en de jacht op inbrekers. Het blijkt maar al te vaak kinderlijk eenvoudig om binnen te komen in andermans computersys teem. Zoals ing. Meijer het uitdrukt: „Veel computersystemen zijn bevei ligd als een huisdeur waar een sleutel onder de mat ligt. Met dit verschil: vaak ligt die mat er niet eens”. De verleiding is groot om nog enke le smakelijke verhalen uit het boekje „Inbrekers in computers” op te diep en. Het gaat nog in op de thema’s „wachtwoorden en andere beveili- gingstrucs” en de zogenaamde „elek tronische prikborden” en het bevat een interview met de „meester-kra- ker” prof. Herschberg. Van der Gaag maakt ook onderscheid tussen ver schillende categiorieën inbrekers: hobbyisten, criminelen, spionnen. En wat dacht u van de ontslagen, een op wraak beluste werknemer die een elektronische tijdbom plaatst, die af zal gaan als de naam van de werkne mer uit het bestand wordt verwij derd? Arjo van der Gaag, Inbreken in computers, uitgeverij Jan van Arkel, Utrecht, 12,90, verkrijgbaar in de boekhandel. Estée Lauder, kleurenexpert bij uitstek heeft weer voor iets nieuws gezorgd. Zij creëerde een kollektie oogschaduw in schitterende kleuren .en in een formule, waarbij poeder en olie op een geheel nieuwe manier gemengd werden. Een zijdezacht, makkelijk aan te brengen produkt dat niet van kleur verandert op de ogen zodat u gedurende de gehele dag verzekerd bent van een verzorgde oog-make-up. De kleuren uit deze nieuwe kollektie zijn zo levendig dat zij het doosje lijken uit te springen. Variërend van elegant neutraal naar romantisch pastel en helder flonke rend. Een mooie oog-make-up aanbrengen is met deze nieuwe oogscha duw eenvoudiger dan ooit. Indien meerdere kleuren worden gebruikt vloeien de tinten als het ware in elkaar over en het resultaat is oogver blindend. Er is keuze uit 10 dubbele tinten in één doosje van 8 enkele tinten. Voor de feestdagen doen de meesten van ons iets extra’s aan het uiter lijk. Er wordt een extra feestelijke make-up aangebracht, de kapper wordt een keer extra bezocht, de nagels krijgen een opknapbeurt noem maar op. De cosmetische industrie helpt de dames in kwestie ook graag een handje bij het feestelijk versieren van huid en haar. Enkele ideetjes vindt u hieronder. De Dolly Dots zijn voor een grote groep, voornamelijk jongere vrou wen, toonaangevend in de mode. Alles wat zij doen en dragen wordt overgenomen. Er zijn zelfs al Dolly Dots barby-poppen in de handel. Ook de manier waarop de meisjes hun haar dragen geeft een trend aan. Met vier nieuwe „schitterende” kleurtjes in het haar zetten de Dolly Dots met hun eigen merk: D.D. Hair Colors deze trend in haarmode voort. De vier glitterkleuren zijn diamond, rood-goud, geel-goud en ko- balt-blauw. Met name voor de feestdagen is deze glittergel een schitte rend idee. De D.D. Hair-glitters zijn verkrijgbaar bij drogisterij, parfu merie en kapsalon voor 12,95. Ellen Betrix heeft een nieuwe, uiterst werkzame verzorgingskuur voor dag en nacht ontwikkeld: Exclusive Day en Night Repair met de kombi- natie van Repair Complex en Hyalonzuur. Deze beide werkstoffen zijn de nieuwste en waardevolste substanties van de kosmetika. Toch is het Ellen Betrix gelukt de prijs van deze 30 ml-flacon zeer voordelig te houden 44,95. Het Repair Complex verhoogt het vermogen van de huid om de door lichtinvloeden beschadigde cellen te „repareren”. De na tuurlijke vochtigheidsregulator Hyalonzuur verhoogt de spankracht en elasticiteit van het bindweefsel. Het preparaat, dat de Ellen Betrix Ex- elusive Line voor de veeleisende huid aanvult, wordt naar keuze ’s mor- i gens of ’s avonds op de gereinigde huid opgebracht en met de vingertop pen over gezicht, hals en décolleté verdeeld. Aansluitend wordt de ge bruikelijke verzorgingscrème opgebracht. Deze afwachtingslopen vóór de finish van de wedstrijd 21 km zijn zeer aan trekkelijk. Door het talrijke publiek zal er een gezellige sfeer heersen. Deze halve marathon van Egmond aan Zee heeft landelijke en zelfs in ternationale bekendheid gekregen door vooral haar variatie in het par koers. Het exclusieve duintrajekt, de strijd met de elementen langs het strand, de sfeer met duizenden toe schouwers en de prima wédstrijdloop met deelname van toppers uit diverse Europese landen staan borg voor een waar spektakel. Zo worden toplopers verwacht uit o.m. Nederland, België, Duitsland, Engeland, Noorwegen en Denemarken. Van Nederlandse zijde zullen in ieder geval Gerard Nijboer, Cor Lambregts, Marti ten Kate, Klaas Lok en Carla Beurskens aan de start verschijnen. De start van alle afstan den vindt plaats om 12.00 uur op de Noordboulevard van Egmond aan Zee. Men stelt zich aldaar op in apar te startvakken voor de diverse afstan den. Het inschrijfgeld voor de wed- strijdloop ten bedrage van 12,- kan men voldoen door een girokaart.che que met vermelding van geboorteda- Achter de naam Adamant gaat een fraaie kollektie vijlen, pincetten, nagehangen en nagelscharen schuil. Door de slijtvaste goudkleur is de serie zeer luxe om te zien en kwalitatief steekt Adamant boven de mid delmaat uit. Dat is niet alleen te merken in het gebruik, maar ook aan de lange levensduur. De diamantvijl heeft een safier coating. Dat wil zeg gen dat de vijl bestaat uit een laagje fijngemalen safiertjes en kost 7,75. De solide Adamant pincet is er in vijf uitvoeringen: de schuine pincet 4,25, de geknikte pincet 4,25, de spitse pincet 4,25, de rechte pincet 4,25 en de automatische pincet 14,75. De nagelschaar, vlijm scherp, kost ƒ19,50 en de nageltang tenslotte heeft een prijs van 30,95. Mousse Eclat is een schuimprodukt dat op een goed gereinigd gelaat wordt aangebracht. In een ogenblikje geeft Mousse Eclat een stralend uiterlijk. Vermoeidheid wordt binnen enkele minuten van het gezicht weggetoverd en de gelaatstrekken zijn weer ontspannen. De teint is weer helder en stralend en men kan zonder zorgen om het uiterlijk genieten van het kerstdiner bij kaarslicht. Mousse Eclat wordt gebracht in een busje. Voor het gebruik dient dit busje goed te worden geschud waardoor de emulsie luchtig wordt. Dan op het hele gezicht een laagje schuim aanbrengen. Daarna de gebruikelijke crème en, als daar behoef te aan bestaat de make-up aanbrengen. ■oVeod’ Cachet was de eerste geur van Prince Matchabelli, die een groot inter nationaal succes werd. Later volgden Chimère en Aviance Night Musk. Vooral in Amerika staat Cachet hoog op de lijst van best verkochte parfums. Het fascinerende parfum is een tikkeltje geheimzinnig door de jasmijn en rozen. Het koele imago dankt Cachet aan citroen, bergamot en galbanum. Voor de houtachtige nageur, die mede dankzij amber lang blijft hangen, zorgen vetiver, patchouli, eikemos en sandelhout. In de december-kadomaand is Cachet verkrijgbaar in een speciale geschenk- uitvoering (evenals Aviance Night Musk). Een handige tas-vapo in een mooi fluwelen zakje met gedraaid koordje. Cachet kost 8,95 en Avian ce 9,95. Het parkoers van de 21 km is exact gelijk aan dat van de vorige loop. Dat betekent dat ruim 5 km door het dorp Egmond aan Zee wordt gelopen als mede 9 km door het Noordhollands Duinreservaat en 7 km langs het strand. De finish in Egmond zal van wege werkzaamheden in de Voor straat op een nader te bepalen plaats worden gehouden. Men verwacht dat duizenden toeschouwers de lopers zullen aanmoedingen. De trimlopen gaan over één, twee of drie ronden door Egmond aan Zee. Deze afwachtingslopen vóór, twee of drie ronden door Egmond aan Zee. Zaterdagmiddag 21 december is de zaal open vanaf 16.00 uur. Zaterdagavond 20.00 uur is de offi ciële opening en tevens huldiging se nioren kampioenen, uiteraard in de bekende p.v. AZV-sfeer. Zondagmorgen 22 december gaat de zaal open om 10.00 uur. Zondag middag 12.30 uur duivenbonnen-ver- koop geschonken door prominente liefhebbers. Deze bonnen worden verkocht door de voorzitter van het KWF duivensportorganisatie de heer Braspenning. Dit is alleen maar voor het goede doel. Zondagmiddag plm. 15.00 uur. Ie dereen en allemaal aanwezig, dan worden de jeugdkampioenen gehul digd. Deze huldiging moet dan ook het absolute toppunt zijn van deze postduivententoonstelling. Niet al leen de tentoonstellingsprijzen zullen worden uitgereikt, maar ook de wed- strijdprijzen van het afgelopen sei zoen welke bepaald zijn in de afde ling A, jeugdkompetitie en de kring 3 jeugdkompetitie. Mocht u als postduivenliefhebber of -leek hier meer van willen weten, ga dan ook het weekend van 20, 21 en 22 december naar Alkmaar (zowel in het Olympia-gebouw als het Koerhuis bent u van harte welkom). Inlichtin gen hierover kunt u verkrijgen bij de resp. voorzitter W.J. de Vulder, tel. 072-610131 of secretaris P.F. Luiten, tel. 072-613429. en bakjes. Azalea’s, cyclamen en kerststerren lenen zich erg goed voor het „ombou wen” tot kerststukje. Met een goede verzorging gedurende de kerstperio de, zijn deze planten ook in het nieu we jaar nog lang een lust voor het oog. Het materiaal waarmee de planten of het dennegroen versierd kunnen worden is niet kostbaar en soms meerdere malen bruikbaar. Steeds meer mensen geven de voor- Versierde dennetak Materiaal: dennetak, 3 langwerpige denneappels van verschillende groot te, 1 zakje zilveren piekjes, 1 zakje kerstklokjes, 1 zakje witte pepers, 3 zilveren kunst-denneappeltjes, 1 zak je witte balletjes, 1 lint in wit parel moer, 1 zilver lint. Zoek een mooie, volle dennetak uit. Van kleine puntjes dennetak en even tueel van meerdere te verwerken ma terialen worden toefjes gebonden met jzerdraad. Deze toefjes kunt u op de Afgezochte dennetak leggen en als ze raar uw genoegen zijn gerangschikt, daarop vastbinden. Let er hierbij ?oed op dat, als de tak hangt, het zwaartepunt van de versiering boven- n ligt. U houdt de grootste denneap- oel dus ook voor bovenin. Van de linten worden deels strik ken gemaakt en voor het overige sier lijk afhangende slippen. Als u het lint wilt strijken, moet u vooral bij de bijzondere lintsoorten de strijkbout slechts licht verwarmen, anders blijft bijvoorbeeld de zilver laag daaraan vastzitten. Vorig jaar won Alkmaar het beken de evenement met grote overmacht. Coach Flip Stapper had toen gekozen voor de kern van AV Jan III, aange vuld met Rolffs-troeven Peter Klaver en Peter Buis. Alkmaar maakte daar door als enige ploeg een ingespeelde indruk en het had in Peter Klaver de scorende uitblinker van het toernooi. Het is inmiddels zeer de vraag of Stapper de titel met zijn team kan verdedigen. Sterspeler Klaver is al geruime tijd geblesseerd. Het is on derhand twijfelachtig of hij het Gou den Hoef haalt. Dat scheelt natuurlijk een slok op een borrel. De selectie zal overigens vrijwel uitsluitend door in terregionale spelers worden bemand. Tijdens de selectieperiode kwamen ondermeer de hoofdklassers Jos Jon ker (Joy) en Dick de Boer (De Zaak) in actie, maar het mag bekend worden verondersteld, dat coach Stapper voor dit toernooi eigenlijk alleen uit het hoogste niveau wil putten. keur aan het zelf maken van kleine en grote kerstversieringen met denne groen, denne-appels, kaarsen, ge kleurde linten en kerstballen. Dit is onder andere te merken aan de dalen de verkoopcijfers van kant-en-klare kerststukjes in de afgelopen jaren. Het wordt de consument steeds makkelijker gemaakt te kiezen uit een groot scala van linten, strikken, steekschuim, mos, denne-appels, evenals wikkeldraad, aardewerken of plastic schalen en bodemstukken. Ook de basisvormen voor kransen en adventsringen zijn nu al in de super markt verkrijgbaar. Met een beetje fantasie en durf zijn niet alleen de mooiste kerststukjes te maken, maar ook de meest verrassen de. Daarbij kan volop gebruik ge maakt worden van thuis al aanwezige planten en kaarsen, schalen, potten De halve marathon van Egmond aan Zee voert de deelnemers langs prachtig natuurschoon. c o o o 5 3

De Duinstreek | 1985 | | pagina 43