weekblad Coen en Hanneke Roos willen app artementenhotel in Schoorl .H Marc O’Polo /Mascotte Nieuws en vacatures 40% korting op de winterkollektie diereiibescherming De schijnwerpers op „Lex” en op de ff l CHARLSTON kado trends DE KLOE MEUBELEN SLAAPWERELD Net wat meer Mode St. -Nicolaasaktie De Burg party service SURSUM C0RDA Schoorl alle KERSTBOMEN zijn gratis behandeld tegen het uitdrogen van de naalden, waardoor minder naalduitval LAATSTE WEEK A.S. ZONDAG KERSTSHOW van 10.00-17,00 uur Elke klant een fles wijn kado! Bergen i i van der MEULEN Hoveniersbedrijf Arborea Speelpark niet meer rendabel „Trapautootjes zijn slechts nostalgie” Kerstviering in het Vredeskerkje Nieuwe VW-folder bijna gereed Gewestelijk Arbeidsbureau Zangdienst 6. 2 meter BETALEN Filmhuis Schoorl Kerstaktiyiteit voor kinderen Vrijdagavond concert Ruïn^kerk ;R 1989 65e JAARGANG - NUMMER 50 WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 Only nature’s materials. in MODE MODE an Een persoonlijke keuze in uitgaans- en thuisblijfkleding van Masdalenenstraat 22. Alkmaar Leidsesfraat 61Amsterdam Stationsstr. 5 Bergen Voor kerstmenu’s thuis: zie pag.... 5 WEEKBLAD „DE DUINSTREEK” Verschijnt huis-aan-huis te Bergen, Bergen aan Zee Schoorldam, Schoorl en Groet Camperduin, Egmond aan den Hoef Egmond-Binnen Egmond aan Zee en Warmenhuizen Oplage: 14.200 exemplaren W REDAKTIE ,,DE DUINSTREEK” Stationsstraat 1, Bergen - Tel. 02208-97220 Fax 02208-95448 Advertentieprijs 52 ct. per mm Kontrakten speciale tarieven Korr. Postbus 189, 1860 AD Bergen Uitgave van: B.V. Noorderpers Hoorn Tuincentrum KERSTSHOW KERSTSTUKJES KAMERPLANTEN in de kerstsfeer Achterstraat 52a Alkmaar B O U t/ I Q U E BERGEN HEILOO HOORN Westzijde 91-95-97, Zaandam, 075-164544 CO Attentie BERGEN - Zijn naam is „Lex”. Kort en krachtig! Zoals hij zelf óók is. Misschien niet zo kort, maar wel krachtig. Je moet gewoon oppassen, anders trekt hij je omver. Lex is in november 1988 geboren. Zijn ouders waren echte Duitse herders, maar wellicht was z’n vader niet loupe-zuiver. Maar wel eerlijk, want Lex is „goudeerlijk”. Alleen is hij de laatste maanden een beetje aan de zwerf gegaan. Komt in de beste families voor! Lex is op drift, hebben ze in zijn familie gezegd. Maar als hond redt je het toch niet in deze harde wereld! Zo bracht iemand hem naar het politiebureau in Heerhugowaard. De politiemannen wilden hem wel houden, maar er was er al een. En dan zou Lex niet de aandacht kunnen krijgen die hij nodig heeft. Zo kwam hij in het dierenasiel aan de Bergerweg terecht... En daar is hij nu nog! ,d°°r die Het dierenasiel De dierenbescherming van uw Zie elders in dit weekblad Driemaal Kerstmis Q-fO^rv'>' nu 3 meter HALEN met vestigingen in Alkmaar - Amsterdam - Beverwijk - Haarlem - Hoorn - Purmerend - Zaandam **2^** Niet meer haalbaar 4 - i'f w r r r r de duinstreek I rij k strekt) MH J.M. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo iis jrs van De Duinstreek am de an /er eC ACHTER STRAAT 50 ALKMAAR Bel voor geheel vrijblijvende offerte 02269-3050 Westfriesedijk 104 - Krabbendam VOOR AL UW SIERSTRAATWERK en originele tuinaanleg van artikelen om zelf kerststukjes te maken of om de kerstboom te versieren Zeer fraaie en sfeervolle kerstukjes van klein tot groot n speelsheid is hij niet zo geschikt voor een gezin met kleintjes. Hij zou ze in z’n enthousiasme omver lopen. Hij Grote kollektie bankstellen - eethoeken - salontafels - wandmeubels - fauteuils - lampen - kleinmeubelen - slaapkamers - matrassen - dekbedden etc. Het gaat om een appartementenho tel met zo’n 45 kamers, een project waarin ook een restaurant en uitge breide congresruimte zijn onderge- bracht. Het echtpaar Roos vindt dat weg te exploiteren. Er werd wintermaanden te kunnen draaien. Betekent bovendien een brokje werk- gelegenheid buiten het^ seizoen. Het overgenomen door Coen en Hanneke. maar met de bouw is rekening gehou den met tal van aanpassingen voor de omgeving. „Het wordt beslist geen bult in het landschap”, weet Hanneke Roos. Speelpark De Duinrand in Schoorl. De kinderen van de kinderen van toen zijn er niet van ondersteboven. Een brokje nostalgie derhalve. CALLANTSOOG - De Stichting Kunst in Callantsoog organiseert een expositie van werk uit de collectie Bergen van de Stichting Noordhol- lands Kunstcentrum. Daar deze stich ting nog niet over een eigen tentoon stellingsruimte beschikt, is dit een unieke gelegenheid om met werk uit deze verzameling kennis te maken. De Stichting Noordhollands Kunstcen trum is sinds 19 8 2 bezig met het verza melen van beeldende kunst, geprodu ceerd sinds het begin van deze eeuw in Bergen en directe omgeving. De verza meling komt tot stand door middel van aankopen, legaten en werk in bruikleen. Landgoed De Horn, Previ- naireweg 4a te Callantsoog (NH) stelt expositieruimte beschikbaar om een gedeelte van deze verzameling te ex poseren. Er is een keus gemaakt uit de periode 1950-1985, waarin werk voor komt van Henry ten Holt, Jaap Mooy, Jaap de Carpentier, Peter Bes, Jan Budding, Lucebert, Nico Berkhout e.d. De tentoonstelling is geopend da gelijks van 10.00 tot 17.00 uur, van 16 december 1989 tot en met 14 januari 1990. Beide kerstdagen, 31 december en 1 januari gesloten. Inlichtingen: mevrouw J. Vierhout, 02248-1237: de heer H. Horn, 02248- 1242. BERGEN AAN ZEE - Op eer ste kerstdag, is er in het Vredes kerkje te Bergen aan Zee, volgens oude traditie om 4 uur ’s mid dags, weer een kerstdienst. Daar in zal ds M.A. van Rhijn voor gaan. Er is veel muziek, met can tor mw. Jacqueline Elemans, or ganist J. Stehouwer en Klaartje Broers, kleine harp. Op zaterdagmiddag, 23 decem ber, om 2 uur, mogen de kinderen uit Bergen aan Zee en omstreken met hun vaders en moeders, in het kerkje, samen met de cantor een kerstlied voor in de dienst in studeren. BERGEN/BERGEN AAN ZEE Binnenkort zal bij Van Ketel in Scha- gen de nieuwe accommodatiefolder van de pers rollen. Het unieke is dat het hier gaat om een gezamenlijke uit gave van de VW’s van Bergen en Ber gen aan Zee. Meer bijzonderheden over de folder 1990 in de volgende Duinstreek. In verband met de kerst zijn de uiterste inleveringstijden van kopij en advertenties van De Duinstreek van 27 december gewijzigd. Kopij dient uiterlijk donderdag 21 december om 16.00 uur te zijn aangeleverd op de bekende adressen. Advertenties kunnen uiterlijk tot vrijdag 22 december om 09.30 uur worden aangeleverd. SCHOORL - De eigenaar-beheer- der van het Speelpark Duinrand in Schoorl, het echtpaar Coen en Hanne ke Roos, hebben plannen voor de bouw van een appartementenhotel op deze plek. Vanavond gaat de commis sie voor de ruimtelijke ordening zich in een openbare bijeenkomst buigen over de ideeën van de familie Roos, op genaar uit Alkmaar. Lex is geweldig speels, maar zeer trouw! Een verhaal over een hond. Over het dierentehuis aan de Bergerweg en over de dierenbescherming. Want dat hangt allemaal met elkaar samen. Maar eerst nog even verder over Lex. Uit een kruising ontstaan tussen twee Duitse herders, kennelijk. Maar Lex heeft wat grote oren. En daar kun je het aan zien. Hij is jong en enthou siast! Heel erg speels en nu dus in het tehuis niet op z’n plaats. Hij is hele maal gek als iemand even met hem Het gaat goed met het dierenasiel aan de Bergerweg. Marjolein Smit is moet wel een baas hebben. Een baas boven een baas van een hond. Dan zal hij gehoorzaam zijn en toch zichzelf blijven. Met een beetje tact, liefde en overwicht heb je daar een pracht van een kameraad aan. Een hond die voor j e door het vuur zal gaanLetterlij kU mag hem ophalen voor 135,-. Hij is kerngezond en Lex wacht op u. Hij wil de kerstdagen óók graag in de gezel ligheid doorbrengen. nu bijna twee jaar de beheerder van de zaak. Tot volle tevredenheid van de honden en katten, de dierenarts, het bestuur en de klanten die af en toe een hondje of een poesje komen uitzoeken. Alleen was er de laatste tijd weinig publiciteit rondom het dierentehuis aan de Bergerweg. „De Duinstreek” gaat dat goed maken. Met de regel maat van en klok zullen we u op de hoogte houden van een leuke hond of een lieve poes die een tehuis zoekt. Het asiel zelf is bijna klaar met de uitbrei ding en verbetering. De poezenopvang is verbeterd. Het buitenverblijf voor de wilde katten is vergroot. De behan delkamer van de dierenarts is een stuk makkelijker geworden. Dokter Wil lems is tenminste tevreden daarover. Ook het kantoortje is tot een volwaar dige administratie omgetoverd, even als de wachtruimte. Op dit moment wonen er 32 honden, in alle soorten en maten en een dikke dertig katten. Marjolein kan u volledig inlichten over elk dier dat ze in huis heeft. Er is een beter kaartsysteem, waarop van alles is aangetekend. En als u geen hond of poes van uw keuze kunt vin den, schrijft ze u graag in als donateur, of lid van de dierenbescherming. Het dierenasiel wordt in stand ge- EGMOND AAN ZEE Op donder dag 21 december zal in de Oud-Katho- lieke kerk van Egmond aan Zee een zangdienst worden gehouden. Drie Egmondse koren zullen hun medewer king verlenen aan deze dienst, die voor iedereen toegankelijk is. De drie koren zijn: het Oud-Katho- lieke koor Egmond aan Zee, het RK koor Egmond aan den Hoef en het RK koor Egmond aan Zee. Verder zal ook medewerking worden verleend door het muziekgezelschap „Lamoraal van Egmont”. Er wordt geen entree gevraagd, al leen een bijdrage in de onkosten op vrijwillige basis. Geen echt, maar toch een soort „Liber Amicorum" is de bundel die thans is verschenen. De schrijver Jos van Gemert Smits, die in de loop der jaren, onder vele namen allerlei verhalen heeft geschreven, heeft thans een selectie gemaakt en een eerste bundel uitgegeven onder de naam Driemaal kerstmis Deze bundel is in een beperkte oplaag verschenen als een soort liber amicorum. Prijs 12.50, franco thuis f 15.-. Verkrijgbaar en te bestellen bij Gesto, antwoordnummer 108, 1861 JT Bergen N.-H. (Levering ook via de boekhandel) Omgaand bestellen garandeert u een door de auteur gesigneerd exemplaar rond Kerstmis in huis. Ook geschikt als kerstcadeau. Verkrijgbaar bij de plaatselijke boekhandel, bij De Duinstreek, Stationsstraat 1 te Bergen N.-H. en de Berenkuil te Schoorl. houden door drie plaatselijke vereni gingen van dierenbescherming Alk maar, Heiloo en Bergen-Schoorl. Het is gewoon nodig dat u, lezer van de Duinstreek, weer lid gaat worden van uw eigen plaatselijke dierenbescher ming. Want de laatste tijd is de dieren bescherming achteruit gehóld! Ooit was Bergen de grootste afdeling van het land.in verhouding tot het aantal inwoners. Toen waren ruim 1100 men sen lid van de dierenbescherming. Thans zijn het er maar 500. En dat is veel te weinig. Het asiel draait al met verlies en wil de dierenbescherming echt aan zijn opdracht van dieren-be- schermen kunnen voldoen en blijven voldoen heeft men meer leden nodig. Zo simpel is dat. Buiten nieuwe leden worden er sponsors gevraagd. Zoals bijvoorbeeld de Rodie hondenvoerfa- briek. Dat bedrijf sponsort het asiel met vleesvoeding. En zo zouden er nog meer moeten zijn. Bevriende vereni gingen zouden elk jaar een bedragje over moeten maken naar de dierenbe scherming. Er zou ook wat meer over heidssubsidie gegeven moeten wor den. Het geld wordt namelijk goed be steed. In Bergen is Hayo L. Hoekstra de voorzitter. Elly Goedkoop is de pen ningmeester en Francis Schröder uit Schoorl is de secretaris. Daarnaast zitten er nog enkele bekwame be stuurders in dat college en ze willen graag wat meer leven in de dierenbe scherming brengen. Want al die weg gevloeide leden moeten weer terugko men in de vereniging. Er is veel te doen. Ook voor vrijwilligers. Elk jaar wordt een grote landelijke collecte ge houden. Daar zijn collectanten voor nodig. De dierenbescherming geeft steun aan de Paddenwerkgroep. Men steunt ook de stichting „Zwerfdier” en de dierenambulance met geld en adviezen. Het dierenasiel aan de Ber gerweg wordt vanzelfsprekend onder steund! Men levert ook bestuursleden voor die aparte stichting. Samen met Alkmaar en de afdeling Heiloo. Op die SCHOORL Het filmhuis vertoont op zondag 17 december om 20.30 uur in de Oorsprong de Ierse film „Reefer and the model” van Joe Comerford, met o.a. Birdey Sweeney en Carol Scanlan. Korte inhoud: een Ierse film is zeld zaam in Nederland. Een man, Reefer, rijdt met zijn oude moeder naar huis en pikt onderweg een liftende dame op. Tijdens een etentje op een golfclub belt de man naar een centrale, alsof hij een rechercheur is die het doopcel van de onbekende dame wil lichten. Later blijkt dit een truc, hij is geen verklede agent, die in het land van de IRA ver dachte typen in de gaten houdt, maar een visser met een verleden. Dergelij ke onthullingen, waarvan er meer ko men, geven het verhaal een zekere diepte. De personages hebben een achtergrond, waarvan af en toe details opduiken. Dat levert een beeld op van „Ierland, de IRA, terrorisme en gewo ne mensen.” BERGEN De St.-Nicolaasaktie Berger Winkeliers was dit jaar een groot succes. Een recordaantal ingele verde kanskaarten 35.000 bij 57 deel nemende winkeliers met zo’n 7.000,- aan prijzen en gelukkige winnaars. Afgelopen zaterdag vond in een rede lijk bezette Rustende Jager de laatste trekkingen plaats. De winnaars van de derde week zijn: 1. fam. Schoonhoven, Notweg 23, Bergen; 2. fam. Slikker, Postweg 1, Schoorl; 3. fam. Schellevis, Pr. Bern- hardlaan 57, Egmond a/d Hoef; 4. fam. Boekel, Staatsduinen 2, Schoorl; 5. fam. v. Beusekom, Noordlaan 25, Ber gen; 6. mevr. Beentjes, Dreef 9a, Ber gen; 7. fam. v.d. Horst, Kerkedijk 29- 3, Bergen. Daarna werden uit alle deelnemen de kaarten van de drie aktieweken drie hoofdprijzen getrokken door no- taris Winter. De le prijs: een magne- tron/heteluchtoven ging naar de fam. Horsten, Tj. Visserweg 30, Bergen. De 2e prijs een CD-speler was voor mevr, v.d. Geest, Wetering 74, Bergen. De 3e prijs een kledingbon van 300.- was voor B. v. Eijk, J. Smit- straat 89, Bergen. Daarna was er nog een gratis verloting met vele leuke prijzen waar door iedereen enthou siast aan mee werd gedaan en Maarten Schiphorst en Victor Post zorgden voor de muzikale noot. Tenslotte dankte de voorzitter van de Zaken club, Maarten de Pee, de organisatie voor de perfect verlopen aktie en noemde hierin in het bijzonder de zeer geslaagde zondagkoopmiddag van 3 december, die veel mensen naar Ber gen trok en waarbij alle winkeliers goede zaken deden. Vol spanning kijkt hij al uit naar de volgende akties die op het programma staan. tellen, dat papa hier vroeger in de au tootjes heeft gezeten. Zoonlief is er niet van ondersteboven. Tijden veran deren”. Daarom hebben Coen en Han neke gekozen voor dit ingrijpende plan, dat zonder enige twijfel in een Schoorlse behoefte zal voorzien. Een project dat helemaal past in de ideeën van de stuurgroep recreatie van Schoorl, die vorige week haar eindverslag van een gedegen onder zoek in de publiciteit liet brengen. Voor het realiseren van het plan zal een bestemmingsplanwijziging moe ten komen. Een artikel 19 procedure dient te worden gestart. De familie Roos is zich ervan be wust, dat het nog wel minstens een jaar kan duren voordat de eerste steen wordt gelegd. Men gaat er dan ook van uit, dat er met het huidige bedrijf in 1990 zeker nog zal worden „gewin keld”. Echter, wanneer het plan alle ambtelijke molens heeft gehad, zal realisering ervan bijdragen aan meer en betere recreatieve voorzieningen in de gemeente Schoorl. Aan Coen en Hanneke Roos zal het niet liggen. Zij zijn razend enthousiast. BERGEN - Op woensdag 20 decem ber wordt er voor kinderen van 5-12 jaar een leuke kerstaktiviteit georga niseerd. Er wordt de mogelijkheid ge boden om een kerststukje, kerstkaar ten of allerlei andere leuke kerstdin- getjes te gaan maken. De aktiviteit is van 15.00-16.30 uur, de kosten zijn 1,50 en het gebeuren vindt plaats in het T. en O.-gebouw, Kogendijk 42a. BERGEN - Aanstaande vrijdag 15 december geeft het „World Saxopho ne Orchestra” onder leiding van Otto Ketting een première-programma. Het concert begint om 20.15 uur, de entreeprijs is 10,- maar houders van paspoorten betalen de helft. De kaar ten zijn te koop aan de zaal, maar wilt u zeker zijn van een plaats kunt u des gewenst entree-bewijzen eerder halen bij de zaal van het Kunstenaars Cen trum aan het Plein. Het programma vermeldt onder andere het Preludium van Ketting en van de componist Reinhold Selen wordt de „Partita für 12 Saxophone und Becken” gespeeld. Het World Saxophone Orchestra is een ensemble waarvan de leden af komstig zijn uit de saxofoonklas van het Sweelinck Conservatorium Am sterdam. Een klas die internationaal in hoog aanzien staat en inmiddels al twee winnaars van de Nederlandse muziekprijs heeft opgeleverd. In de korte periode van zijn bestaan heeft het ensemble al vele malen voor de radio opgetreden en behalve in Neder land heeft het ook concerten gegeven in Duitsland, Frankrijk en België. In 1989 zal een CD van dit ensemble wor den uitgebracht met het kernrepertoi re dat werken van Ravel, Poulenc, Berlioz, Debussy Vellones, Gabrieli en Milhaud omvat. Het ensemble is samengesteld naar Frans model met de volgende bezet ting: 1 sopranino, 2 sopranen, 3 alten, 3 te noren 2 baritons en 1 bas. Het ont staan van deze formatie dateert uit de vorige eeuw. In die tijd traden de sa- xofoongroepen van militaire orkesten al in grote bezettingen op. Naast het impressionistische repertoire zet het World Saxophone Orchestra zich in het bijzonder in voor de hedendaagse muziek met werken van Otto Ketting, Willem Beuker, Walter Boudreau, Gotkovsky e.a. manier is het bestuur van de dierenbe scherming actief betrokken bij de ge hele zaak. „De Duinstreek” gaat actief meewerken om te zorgen dat het die renasiel weer regelmatig in de publici teit komt. Als het even kan wordt u ook op de hoogte gehouden van het wel en wee van de dieren. Als „Lex” een goed thuis heeft gevonden, laten we u dat weten. Als er andere belang rijke zaken aan de orde komen, zullen we dat melden in deze krant. Onder de rubriek: „Schijnwerper op....” zult u regelmatig honden of poezen aantref fen die een goed huis zoeken. De familie Roos speelt al een aantal jaren met een dergelijk plan. De com missie R.O. heeft aanvankelijke teke ningen bekeken. Men kwam tot de conclusie, dat een voorziening in de recreatieve sfeer in de vorm van een plan in de logiesverstrekkende sector helemaal niet zo gek zou zijn. Er werd - ---advies ingewonnen van de stedebouw- papier gezet door architect W.G. Wa- kundige. Deze had nogal wat beden- - kingen. „Het plan vraagt om enige herbezinning”, aldus de brief aan het college van burgemeester en wethou ders. Er wordt op gewezen dat het al lemaal „wat te vol is”. Naar aanlei ding van de opmerkingen van de ste- debouwkundige heeft architect Wage- naar een nieuwe schets gemaakt. En het zijn deze meer aangepaste teke ningen, die vanavond door de commis sie worden behandeld. Het speelpark De Duinrand bestaat inmiddels 26 jaar. In 1963 begon de familie Schmidt (schoonvader van Coen Roos) het terrein aan de Heere- - „-o ..„.J een ver- van groot belang om ook gedurende de keerstuin aangelegd, waar kinderen i„.„ - j hggpjjjk ]<onc]en uitleven. Later, in de jaren zeventig, is het bedrijf mag~een^ groots opgezet project jijn Er kwam een mMgetgolf baanden van recentere datum zijn de erg in trek zijnde tennisbanen. Het tennispark doet het uitstekend en is van deze tijd. De exploitatie van de golfbaan en de verkeerstuin is beslist niet haalbaar meer. „Dat is een stukje nostalgie ge worden”, weet Hanneke Roos. „Kin deren stonden vroeger in de rij. Die tijd is voorbij. Tegenwoordig komt er nog wel een vader aan zijn zoontje ver- 9^. Lit- 3 -Bsi J 1

De Duinstreek | 1989 | | pagina 1