Steuncomité beeld I i Roode Leeuw in januari „op herhaling” Teun de Jager in Schoorl r j V D I Langoor van Jac Zander Europees kampioen WSh I Een fc U opei NM! DE Oudje van de week knapen kwamen niet zomaar langs de huizen. Natuurlijk vroegen zij om brandbaar spul maar zij deden er ook wat voor terug. Zingen! Wie ooit dit fraaie gedicht, op muziek gezet heeft gecomponeerd, is nog steeds een raad sel, maar fraai is het. Dat ging zo: „Ikkie tikkie takkie to Gehoord in de raad Kinderfilm- huis Schoorl I i 1 DE DUINSTREEK WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 PAGINA 4 T A i Di 1 B K u Ingezonden brief Renovatie woningen in Schoor! ter ker ker gev mo div. pol sch N E Kerstfeest voer plattelandsvrouwen Openingstij den openbare bibliotheek Ogs Preek van de week .1 XI BRI wit i gr Foto’s Duinstreek bij Leijsen Vogelshow in De Blinkerd ifcl Komende data gemeenteraadsvergaderingen Eenrichtingsverkeer Kerstviering met KVG Nieuw j aarsreceptie met muziek Drukte bij raadsvergadering Cursus poppencreaties Zondagochtend naar de knoppen! Derde druk Jutters Gezond lekker eten bij Gimsel Centjes voor de gym Hervormde Vrouwengroep Sclioorl-Groet-Cainperduin Horec abestuur blijft zitten Weer succes voor Gymlust Wellicht weer j azz - weekeinde Horecaplan mag niet in de ijskast WOEN I VAT ’70 presenteert familiematinee Berichten en tips voor Schoorls allerlei naar Jouke Minkema, Heereweg 369, Camperduin. Tel. 1685 of 1892. Uiterlijk tot zondagavond 21.00 uur. .'AG. «BIJ, SgUWI i' y it i 7 f i si B «ui De Schoorlse plattelandsvrouwen vieren het kerstfeest op maandag 18 december in De Blinkerd. Begonnen wordt met de broodmaaltijd om half zeven. Om half negen treedt de eigen toneelgroep op met een Zweeds kerst- stuk. Zondag de natuur in met Aartje van Schooten. Eindelijk weer eens ruimte voor een oudje. Ditmaal wel een heel bijzonder oudje. Geef me ’n turfie of wat hout, Sinte Maarten wat is het koud? Nee. Maandag 14.30-17.30 uur; woens dag 14.30-20.30 uur; vrijdag 14.30- 20.30 uur. De bibliotheek zal gesloten zijn tussen kerst en nieuwjaar. De me dewerksters van de biobliotheek wen sen u gezellige feestdagen toe! Me Tijder Uw ga JACQL RITA De voorvaderen van Piet Timmer man moesten eens weten, dat zij nog eens zoveel varianten op hun dak kre gen... I Foto’s eerder -gepubliceerd in De Duinstreek en betrekking hebbend op Schoorlse onderwerpen, zijn bij boek handel Leijsen te koop voor een rijks- daalder. Gaat u gerust even kijken. Misschien bent u erbij. We willen u nog even wijzen, zo dat nog nodig is, op de grote vogelshow in De Blinkerd. Een tentoonstelling met een gigantische deelname. Voor vogel liefhebbers, maar eigenlijk voor ieder een, het neusje van de zalm. Immers, het gaat om een jubileumtentoonstel ling van Vogelvreugd. Voor de vijfen twintigste maal tonen de leden hun trots. Maar dat niet alleen. Het gaat tevens om de districtstentoonstelling waaraan verbonden de provinciale kampioenschappen. Vandaag is het evenement geopend door de heer G.F. Hüner, districtsvoorzitter van de Ne derlandse Bond van Vogelliefhebbers in onze provincie. Verder kunt u van donderdag tot en met zondag terecht in De Blinkerd van 10.00 tot 22.00 uur. Zondag van 11.00 tot 15.00 uur. Piet Bootsma: ,,Daar zakt mijn broek van af”. ling van het terrein Roode Leeuw. Met de grote bouwkolossen bleef het rom melen in de marge. „Kom met een creatief plan en zoek naar mogelijkhe den om van Schoorl nog iets leuks te maken”. En Le Belle kwam daar dan zelf maar mee. „Een groot multifunctio neel centrum met raadhuis, openbare werken, politie en brandweer, me disch centrum en een restaurant”. En toen werd het doodstil in de raadszaal. Maar Piet Bootsma’s broek zakte er van af. De CDA’er voelde zich op z’n zachtst tekort gedaan. Dit was de ont erechte dank voor bergen werk, die de groep Roode Leeuw aan het haalbaar heidsonderzoek had verricht. Le Bel le’s advies aan Bootsma was minder ingrijpend dan zijn nieuwbouwvoor- stel: „Koop dan maar een goeie broe kriem”. Tot januari. Of? Boertje mag ik een bossie stro? Dat zullen wij verbranden Voor ons koninginnefeest Dat is voor ons geen schande” Nou, is het niet prachtig. Kom er nu maar eens om. Een koninginnestook is er nu niet meer bijDat is een paar jaar Tot mei volgend jaar zijn de volgen de vergaderdata vastgesteld voor de gemeenteraad. Na de decemberraad van komende maandagavond is de eerstvolgende 15 januari; dan op 12 februari; vervolgens op 12 maart; dan op 9 april en tenslotte op 1 mei. Daar na zal een nieuw vergaderschema voor de rest van het jaar worden opgesteld. Op initiatief van Schoorlaar en Conserve-uitgever Kees de Bakker is nu een steuncomité opgericht om een beeld - geen replica van de voorstel ling van prof. Bronner, maar een echt beeld - van Teun de Jager te realise ren. Het steuncomité wil liefst zoveel mogelijk adhesiebetuigingen en vraagt deze te sturen naar: Steunco mité beeld Teun de Jager, postbus 74, 1870 AB Schoorl. Zoals bekend heeft Schoorl een jeugdherberg, inmiddels helaas gesloten, gehad onder de naam Teun de Jager. Teun de Jager is tevens de titel van een verhaal, dat Nicolaas Beets aanvankelijk onder de titel „De Geen 11 november. Maar wel een soort bedelpartij. Jongens van Groet aan de deur om takken, oude kranten en alles wat maar branden kan. Het is zo tegen koninginnedag. En bij koninginnedag hoort een koninginnestook. Een lek kere fik op het land van Kaag of achter de camping van Stoop. Maakt alle maal niet uit. Als ie maar kwam. Deze kiek is gemaakt aan de Groeter Kerk brink waar later de gemeentewonin- gen zouden worden gebouwd. Maar de Het Schoorlse Zakencentrum heeft per brief aan het college commentaar gegeven op het Meerjarenplan Dorps vernieuwing ’90-’94. Het plan, waarin de totale herinrichting van de Schoorlse buurt, wordt door de zaken mensen onderschreven. Men maakt echter een duidelijk voorbehoud ten aanzien van het eenrichtingsverkeer. Deze mag eerst worden ingesteld in de tweede fase van het meerjarenpro gramma, anders zou de positie van winkel- en horeca-apparaat kunnen worden aangetast. Daarom hier een brokje nostalgie in 8 het Groetse. En Ikkie, tikke, takkie to I wie hebben we hier op de foto? Kijken I we even van links naar rechts: Jaap de Waard, Jan de Waard, Klaas Venne- ker, (toen al kon hij uit al het takken- geweld een fraaie dirigeerstok snij den). Dan Kees Druiven, Jan Venne- ker, Gerrit Druiven en tenslotte Her man Bootsma. Is het geen plaatje? Ook Schoorl heeft zijn gifbelt. Uit een brief van de natuur-organisatie De Windbreker aan het college van burgemeester en wethouders mag dit blijken. Tot in de jaren zeventig is in de Leipolder aan de Hondsbossche- vaart (het verlengde van de Harger- vaart) vuilnis gestort. En het is De Windbreker bekend, dat ook Philips Duf ar daar in die tijd driftig gebruik van maakte. Philips Dufar had in die jaren een vestiging op het terrein van het toenmalige RCN in Petten. Nu doet zich het feit voor, dat Schoorl na eén herindeling een gebied van Zijpe krijgt toebedeeld. En juist in dat ge bied ligt de vuilnisbelt. Er zouden, zo werd bekend in de raadsbijeenkomst, zware metalen in de grond zitten, Me talen, die radio-aktief zijn. De ge meenteraad wil er alles aan doen om gevaar voor de volksgezondheid te voorkomen. Er moet desnoods een fiks bedrag op tafel komen voor het plegen van een onderzoek. De raad drong er bij het college op aan, om desnoods „tot de bodem” te gaan. Wellicht dat een vrijwaringsbewijs van de gemeen te Zijpe kan helpen. Donderdag 21 december gaan de le den van het KVG kerstavond vieren. Er wordt om 19.00 uur begonnen met het kerstsouper. Om 20.30 uur zal de heer Ru Kaebisch een voordracht hou den met cabaret en liedjes in de kerst sfeer met teksten van o.a. Godfried Bomans en Jules de Corte. Voor het souper kunnen de dames zich tot ui terlijk maandag 18 december opge ven. De kosten zijn dertien gulden. De nieuwjaarsreceptie die door het gemeentebestuur wordt gegeven in De Blinkerd op dinsdag 2 januari zal mu zikaal worden opgeluisterd. Een kwartet van Klaas Venneker zal de bijeenkomst een vrolijke noot meege ven, Iedereen is op de nieuwjaarsre ceptie welkom. Vanaf acht uur ’s avonds kunt u er terecht voor een hap je en een drankje. Het was maandagavond weer eens ouderwets druk op de publieke tribu ne. Belangstellenden stonden tot in het vertrek van bode Nico de Vries. Het agendapunt Roode Leeuw was daar natuurlijk debet aan. En waar hete hangijzers op de agenda staan doet ook de pers van zich spreken. Twee vertegenwoordigers van de schrijvende pers en een van Radio Noord-Holland gaven weer eens dui delijk aan, dat het schrijven aan een veel te kleine perstafel nogal wat pro blemen oplevert. Om over de accom modatie als die van de raadszaal nog maar niet te spreken. In januari start in Schoorl de cursus poppencreaties. In deze curus leert u, onder begeleiding van een ervaren do cente uw eigen fantasiepop te creëren. Geen replica van een antieke pop dus, maar iets naar uw eigen ideeën. Gedu rende de eerste lessen zult u leren hoe u met zelfdrogende klei het hoofd, de handen en de voeten maakt. In de daarop volgende lessen komen het schuren, verven en vernissen van de gedroogde kleidelen aan bod. Vervol gens leert u hoe u de pop met behulp van een stoffen lijf in elkaar zet. Het aankleden van de pop komt in de laat ste les(sen) aan de orde. De cursus wordt gegeven in groepjes van maxi maal 6 personen zodat u verzekerd bent van persoonlijke begeleiding. De cursus duurt 10 weken, waarin u lx per week 2 uur les heeft. Er is ruimte op de maandag van 9.00-11.00; 13.00- 15.00 en 20.00-22.00 uur en op de don derdag van 20.00-22.00 uur. De eerste les begint voor de maandaggroep op 8 januari en voor de donderdaggroep op 11 januari. De cursus wordt gegeven bij mevrouw Munster, Bobbeleweg 2 in Schoorl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Maritha Mun ster, tel. 02209-1013 (na 19.00 uur). Fantasiepoppen van haar hand zijn t/ m eind december te zien in bibliotheek „De Mare” in Alkmaar-Noord. Zondag staat Aartje van Schooten voor u klaar om als natuurgids de der- de-zondag-van-de-maand-wandeling te leiden. Om 10.00 uur vertrekt ze vanaf Het Zandspoor dat iets ten noorden van de Schoorlsezeeweg ligt. Natuurlijk, het kan vriezen, het kan dooien maar een stevige tippel zo pal voor al die naderende etensdagen kan geen kwaad. En bovendien toont Aar tje u hoe zichtbaar juist in deze laatste Het Juttersboek loopt uitstekend. De tweede druk was binnen enkele weken uitverkocht. De derde druk ligt in de boekhandel, bij De Duinstreek en in De Berenkuil. Het kost vijfen twintig gulden. Onlangs stelde het PvdA-gemeente- raadslid Nico Bakker voor om een ge deelte van de culturele gelden van de gemeente Schoorl aan te wenden voor een beeld van Teun de Jager. Wethou der Gerard Le Belle van culturele za ken van de gemeente Schoorl voelt hier wel voor, maar wil graag steunbe tuigingen uit een brede laag van de Schoorlse bevolking. In deze feestelijke maand wil Gim sel u laten proeven dat gezond en lek ker uitstekend samen gaan. Zij heb ben daarom deze keer een feestmenu als middelpunt. Niet een menu om in een half uur te bereiden, maar ook niet samengesteld uit recepten die dagen werk vragen. Zaterdag a.s. kunt u al vast een voorproefje komen nemen. Dit is alvast voorbereid door de kok Aad Klinkenberg. Hij kan u adviezen geven, helpen bij de recepten en vra gen beantwoorden. Het college kreg klinkers naar het hoofd geslingerd. B en W zwichtten voor de argumenten van de raad om de Hilde Kroplaan te verharden met straatstenen in de plaats van veel goedkopere sintels. Een al met al heel langdurige en erg vervelende zaak. Worden het sintels, asfalt of klinkers. Het prijsverschil loog er niet om. Maar een beetje water bij de wijn vond de* raad, bij monde van CDA-er Piet Bootsma, een prima kerstgedachte. De heer Jac Zander van de Voorweg heeft met een van zijn konijnen een schitterend resultaat behaald tijdens de Europese kampioenschappen, de „Europa Expo” in het Belgische Gent. Een van de Hangoor Dwergen kwam als beste uit de bus. Het konijn werd door de jury als de grote kampioen aangewezen uit in totaal honderd ex emplaren. Deze „Europa Expo” was overigens de 22e en telde in totaal 12.500 dieren waaronder ook pluim vee. De Hangoor van Zander sleepte bij het nationaal kampioenschap in Den Bosch, in oktober ook al de eerste prijs in de wacht. Hij werd toen uit een veld met vierhonderd „concurrenten” uitverkoren. Konijnen nemen in het leven van Zander een heel belangrijke plaats in. „Als schooljongen was ik er al helemaal gek van. Toen hield ik ook De dames van de Hervormde Vrou wengroep komen donderdag’’21 de cember om 18.30 uur in de huisjes te Groet tezamen voor hun jaarlijkse kerstviering met liturgie, veel zang, broodmaaltijd en kerstverhaal. Op Wijnand Dekker na, die is afge treden en zich niet herkiesbaar stelde, is het bestuur van de horeca Schoorl blijven zitten. Ook secretaris Marjan Blom en penningmeester Rommert Houtman waren niet herkiesbaar, maar omdat er geen andere kandida ten waren blijven zij voor een volgen de periode zitten. In de plaats van Dekker is de heer Greveld aan het be stuur toegevoegd. De jongste jeugd van Gymlust heeft toegeslagen. In Den Oever wonnen de mini-meisjes de competitie in de E- lijn van acht deelnemende verenigin gen. De meiden hadden maarliefst een vol punt voorsprong op SSS Sint Pan- cras. Voor het formidabele succes zorgden Paul Zander, René Steenber gen, Cornelie Koel, Kim Beijen en Marjolein Boots. De laatste werd indi vidueel tweede van de veertig turn- stertjes. De café-restauranthouders in het centrum van Schoorl zullen weer warm worden gemaakt om mee te werken aan het jazz-weekeinde ko mende zomer. Het bestuur van de ho reca Schoorl wil mogelijkheden on derzoeken om het evenement weer te organiseren. Maar dan moeten alle on dernemers meedoen. Wanneer ieder een ja zegt, dan zal het weekeinde waarschijnlijk in augustus plaatsvin den. Met betrekking tot de herinrichting van de Schoorlse buurt heeft de plaat selijke horeca, naast het uitgewerkte plan van de Grontmij, een eigen plan ingediend bij de gemeente. Dit „aan vullend plan” is half november be sproken tijdens een bijeenkomst met de bewoners. Later is het nog eens geïntroduceerd in een vergadering van een aantal raadscommissies. Het horeca-ideë, en dat is in wezen lang geen onaantrekkelijk plan, voorziet in het doortrekken van de omleidings- weg tot om hotel Merlet heen en uitko mend bij de Klimweg. Daardoor zou meer parkeermogelijkheid ontstaan en tevens zou een deel van het centrum (van Merlet tot Viersprong) kunnen worden ontlast voor het drukke ver keer. De horeca-ondernemers, maan dagmiddag in vergadering bijeen, wil len persé niet, dat hun plan in de ijs kast belandt. Wethouder Gerard le Belle heeft destijds al aangekondigd, dat het plan horeca niet haalbaar is omdat realisering ervan een aanslag op natuur en weidegebieden zal bete kenen. Dat tast het karakter van Schoorl aan en de provincie zal niet staan te juichen wanneer het daar op tafel komt. De horeca wil het evenwel bespreekbaar houden. SCHOORL - Op zaterdag 16 decem ber om 19.00 uur en zondag 17 decem ber om 14.00 uur vertoont het Film huis speciaal voor de kinderen de Ca nadese film De Jonge Magiër van Wal- demar Dziki. Korte inhoud: De jonge magiër, door de kinderjury van het Cinekid-festival 1987 uitge roepen tot beste film, is heel span nend. Gefascineerd door het optreden van de magiër Turley, verdiept Peter, een gewone jongen, zich in de magi sche wereld van de toverkunst. Ook Peter blijkt tot zijn eigen verbazing over dezelfe gaven te beschikken,' maar wordt door zijn ongelovige le raar en klasgenootjes bespot. Wan neer er steeds meer vreemde dingen gebeuren, kan niemand meer om zijn toverkunst heen. Zijn klasgenootje, Margaret, is zeer onder de indruk, maar lang niet iedereen is even ge charmeerd van zijn magische krach ten. Peter kan dan wel toveren, maar hij heeft de resultaten niet in de hand. Hij werkt zich zo in de nesten dat hij door de politie wordt gezocht. Uitein delijk is het toch zijn toverkunst die van Peter een held maakt. De film wordt vertoond in De Oor sprong, Damweg 7, Schoorl. De film van zondagavond, Reefer and the Mo del, wordt gewoon gedraaid om 20.30 uur. De grootste optimist kan er bijna niet omheen, dat De Roode Leeuw ook in het seizoen 1990 een doorn in het oog zal zijn van het toerisme. Om over de plaatselijke bevolking nog maar niet te spreken. De gemeenteraad boog zich maandagavond tot ver na het middernachtelijk uur over een door de werkgroep Roode Leeuw sa mengestelde notitie en rapportage, verpakt in het „haalbaarheidsonder zoek nieuwbouwplan op het terrein van De Roode Leeuw”. Een keurig verzorgd rapport met vier mogelijke varianten, die een pasklare oplossing zou moeten kunnen brengen. Vier hapklare brokken, waarin de frakties zich toch nog danig verslikten. Na tuurlijk speelde het financiële plaatje een belangrijke rol. Alle vier varian ten gaven immers een fors nadelig sal do te zien. Maar de centjes waren er niet direct de oorzaak van, dat het plan Roode Leeuw wordt verschoven naar de raadsbijeenkomst van janua ri. Alle lof voor de werkgroep onder voorzitterschap van Piet Bootsma. Deskundigheid straalde van de in houd af. Dat zeker. Maar men had het de raad toch niet gemakkelijk ge maakt. Vier mogelijkheden voor nieuwbouw op de plek van en rond De Roode Leeuw. Er zou maandagavond moeten worden besloten om in ieder geval door te gaan. De sloophamer ligt klaar. Een variant zou gekozen moe ten worden. Het pakte anders uit. En Jan Kaan, fraktievoorzitter van de WD, voorspelde het al. „Wij hebben ons nog onvoldoende over het rapport en de voorstellen kunnen buigen om met een oordeel te komen”. De argumenten van de VVD werden weggewuifd. Later zou Kaan het ge lijk aan zijn kant krijgen. Het maken van een keuze was bijzonder moeilijk. En toen de klok twaalf had geslagen en de meeste raadsleden door „de va rianten de Leeuw niet meer zagen”, klapte burgemeester Bernard met de hamer en snoerde de „rondvragers” de mond. Tot januari. Ook een compromis-voorstel van wethoude Joop Muelink haalde de eindstreep niet. En de raad zat er maandagavond echt om de zo brood nodige provinciale subsidie in de wacht te slepen. De aanvraag hiervoor moet nog voor het eind dit jaar de deur uit, inclusief een raadsbesluit. Na een half uur discussie bleek al duidelijk dat geen der vier varianten tot de ver beelding zou spreken. Wel de nodige variaties. Maar men liep stuk op de massaliteit van het plan, teveel wo ningen, tekort parkeerplaatsn, te hoge bouw aan de kant van de Heereweg. Ook aan Duinvoetwegzijde. De fraktie van D’66 (wethouder Le Belle) kwam met zijn persoonlijke visie op de invul- i” patrijzen” publiceerde, maar later als Teun de Jager opnam in zijn befaamde „Camera Obscura”. Schoorl en omge ving vormen het decor van dit roman tische verhaal. Nicolaas Beets heeft de streek rond Schoorl goed leren kennen in de tijd dat hij veel op huize De Nij- enburgh bij Heiloo vertoefde. In het verhaal beschrijft hij de tragische lief desgeschiedenis van Teun en Zijtje, die door de door zo vroeg uit hun idyl lisch bestaan worden weggerukt. Beets-kenner Peter van Zonneveld inleider van het bij Conserve versche nen boekje Teun de Jager, is bereid om binnenkort in Schoorl een lezing te houden over Nicolaas Beets (1814- 1903) en in het bijzonder over Teun de Jager. Het Steuncomité beeld Teun de Jager zal daartoe contact zoeken met de cultuur-historische vereniging Scoronlo om de avond gezamenlijk te organiseren. Op deze avond zal ook het boekje worden verkocht, waarvan een gedeelte van de opbrengst zal wor den bestemd voor het realiseren van het beeld. 7 geleden afgezworen. Het materiaal liep de kans dat het dagen tevoren al in de brand werd gestoken. En om er nu dag en nacht een politieman bij te zet- 1 ten, is tegenwoordig ook niet haal- baar. Jac Zander met zijn Europees kam pioen Hangoor Dwerg. kippen. In de bezettingsjaren, om pre cies te zijn in 1943, werd het allemaal wat serieuzer toen ik kampioenen ging fokken. Voordat ik lid werd van de Schoorlse konijnenfokvereniging „De Duinstreek”, was ik eerst nog lid van een club in Langedijk.” Zander valt bij de jaarlijkse tentoonstellingen van „De Duinstreek” vrijwel altijd in de hoofdprijzen met zijn inzendingen. Ook dit jaar was dat het geval. Hij heeft op dit moment 67 raskonijnen. 'V" 'ÏC' A r- Het Klim duin zal als horecabedrijf herrij zen in het nieuwbouwplan van De Roo de Leeuw. maand van het jaar, het komend voor jaar al is. Ze zal u uit de doeken doen hoe de natuur zich met kleine listighe den de winter van het lijf houdt om straks op onnavolgbare wijze kleur en fleur te brengen. Een directe konfron- tatie met het vele moois dat het Schoorlse natuurgebied ook in dit ogenschijnlijk sombere jaardeel te bieden heeft zal ook u de winter door helpen. Kortom, zondagochtend naar de knoppen... een feestelijker begin is niet denkbaar. Om circa 12.00 uur is er een korte koffiestop hartje duin. Pak weg 13.00 uur eindigt deze, u namens Wonen onder de Bomen aangeboden (gratis) wandeling weer bij het ver trekpunt. S.- jl Onder regie van Frank Witte brood is een team van VAT ’70 intensief bezig met de voorberei ding en repetities van de inmid dels populaire familiematinee, die op zondagmiddag 24 decem ber ’89 in De Blinkerd zal plaats vinden, aanvang 14,30 uur (half drie!) precies. De toegangsprijs bedraagt ƒ5.- per persoon. Wat krijgt het publiek te zien? Een beweeglijke en muzikale be werking van een verhaal, ge schreven door Godfried Bomans en getiteld „Maraboe en Morse- gat”. Een omschrijving van de in houd: „In Finland, moet je weten, daar wonen de gemeenste ouders. In andere landen zijn ook wel ge mene ouders, maar in Finland wonen de allergemeenste. En van die ouders zijn er weer twee de allerallergemeenste. En nu is het merkwaardige, dat die twee elke keer verdwijnen. Hoé, dat weet geen mens, maar het is zó.” Maraboe en Morsegat zijn zul ke ouders. Wat gebeurt er met ze? Waar komen ze terecht? Dat zul je zelf moeten komen bekijken en beluisteren op zondagmiddag 24 december in De Blinkerd! De rolbezetting wordt vervuld door geroutineerde krachten en aanstormend talent: Ger de Groot, Maayke Keyer, Robbert Derks, Sander Derks, Cindy Meereboer, Saskia Luybe, Sijf de Leeuw, Miranda Druyven en Diane Veenstra. Dat liegt er niet om! Zij zullen alles in het werk stellen om er een fijne belevenis van te maken. Zondagmiddagtheater voor jong, middelbaar en oud, van 8 tot 80 jaar! De allerkleinsten kunt u, gezien de inhoud, echter wellicht beter niet meenemen. Kaarten kunnen worden_besteld in De Blinkerd van dinsdag t/m vrijdag (14.00-16.00 uur), tele foon 2068. Kom mee naar de fa miliematinee! Na het verhaal gelezen te hebben van mevrouw van Loo-van Putten, voel ik mij geroepen om daar op te reageren. Ook bij ons zijn ze aan het renoveren geweest. En wij kunnen niets anders zeggen dan dat ’t ons voor 100% is meegevallen. Over de vloerbe dekking gesproken, dat zag er na het renoveren nog net zo mooi uit als voor die tijd. Bij het begin van de klus heb ben de jongens van de firma Tromp daar een groot zeil over gelegd en dat vrijdagmiddag weer keurig allemaal opgeruimd. Dat je huis een bende wordt, dat kan toch niet anders. Als alle plafonds, alle ramen en kozijnen vernieuwd moeten worden, dan kan zo’n huis toch niet netjes blijven. En „oma in het bejaardentehuis” dat was toch uiteindelijk een goede oplossing. Dat wij als jonge mensen meer kunnen verdragen, bijv, openstaande deuren, dat is natuurlijk te verwachten. En vanzelfsprekend is het voor „de oud jes” een veel grotere ingreep in hun leven dan voor ons. Verder is het toch fijn, dat het huis (nu het eenmaal zo ver gekomen is, dat zo’n achterstallig groot onderhoud gepleegd moest wor den) nu gelijk van onder tot boven op geknapt wordt, zodat het voor jaren weer netjes is. Als de gemeente onze huizen stukje voor stukje opgeknapt had, dan zaten we jaren in de rommel, in plaats van misschien een maand. Mevrouw van Loo moet ook de posi tieve kant van de renovatie willen zien. Waar gewerkt wordt vallen ten slotte spaanders! Familie de Maaré Laanweg 21 Schoorl

De Duinstreek | 1989 | | pagina 4