6.50 6.50 7.95 18.95 19.95 18.55 29.95 32.95 SCHOLTEN’S gedistilleerd en wijnhandel Alles onder één dak I 5.60 7.75 Jubileumbij De Boer Supermarkt 11.95 8.95 6.95 8.20 10.95 14.95 7.50 7.50 8.25 2.95 6.50 9.95 J 5.95 6.95 10.95 16.95 12.95 14.95 9.50 18.50 15.95 19.95 18.91 31.95 19.95 24.95 35.90 22.95 17.95 19.95 11.95 7.95 7.95 7.95 14.95 5.95 19.95 8.95 7.95 5.95 i Concert ri Dekker/Zijlstra en NMS-Spaarbank in Groet I' 11 ^5 jA. Dorpsstraat 5, Bergen Telefoon 02208-12226 1985 VrezameniijKe kerstviering i Bergense kinderen doen mee: „Kinderkèrstkoop 1989” WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 yVOEh PAGINA 6 DE DUINSTREEK Cider Legrand Jonge jenever Olifant Bordeaux rouge Chateau de Bordeaux blanc sec Laures Alt Saarbrücken sekt Vieux distilleerketel Tuileries entredeuxmers Selbach Privat sekt trocken Citroenbrandewijn Hartevelt Medoc samazevilh Uitde Bourgogne: Cremant d’Alsace Hartenberger Bessenjenever Bols St. Emihon Samazevilh blanc de blancbrut Advocaat Cooymans Chateau Lavjac Médoc 1985 Chablis Drapier Cremant d’Alsace Hartenberger SonnemaBeerenburg E' Chateau plaisance St. EmiHon Riesling Pfaffenheim Pisang Ambon rosé grand cru classé 1985 EdelzwickerBohn liter Champagne Jean Josselin AmarettodiSaronno Cötes du Rhone village cellier des Blanc de blanc liter Campari o.7o brut - sec - demi - sec Dauphin Uit Duitsland: Champagne Jean Josselin brut Grand Marnier rouge Cötes du Rhone Drapier Ratswein, zoet, liter Jagermeistero.7o rosé Cötes du Rhone Chateau d’Orsan Om warm te worden: Kahlva koffielikeur Uitde Bourgogne: Bisschopwijn Cognac Courvoisier xxx Cuvée Drapier rouge 0.75 Glühwein liter Whisky Teachers Cuvée Drapier rouge liter Whisky GlenSannox Bourgogne pinot noir Drapier Wodka Wyborowa Bourgogne Marquis de Marcuset Diezportruby/white Harvey’S sherry medium/fino Laat uw dranken thuisbezorgen. Ze zijn zo zwaar, Macon rouge Drapier Sandeman sherry medium/fino Beaujolais Drapier Boerenjongens Peachtree Dit is natuurlijk slechts een kleine greep uit ons enorme assortiment. Belt u ons voor vragen of loop gewoon eens binnen. Wij verzorgen uw relatiegeschenken in dozen, mandjes en kistjes. Wij wensen u prettige feestdagen en een Om aange entev van d denbo de zo nele moete sluiter Duins de bt moet i schied de le gemat RODE WIJN Bordeaux rouge Samazeuilh WITTE WIJN Bordeaux blanc sec Samazevilh OM HET NIEUWE JAAR IN TE LUIDEN!! 1 Cuvée Drapier blanc sec i' GEDISTILLEERD, PORT, SHERRY 18.25 Welkom Veilig gevoel Persoonlijk 2voor1 0a00 Oppenheimer Schloss trocken, liter8.95 Om gratis mee te nemen ligt voor u klaar de Bon-vivant: tijdschrift over wijn met culinaire tips. Wederom beschikbaar onze fraaie kalenders. i I G /ZIJLi EKK cialisten Dekker en Zijlema. Sint-Nicolaas voor zijn vertrek naar Spanje bij De Boer Supermarkt. Met uw drankenspecialist de feestdagen in --- V.l.n.r. Henk Dekker, Sjaco Stokman en Gerard Zijlema (foto: Tirza Teule). Van daag. Vrijdagavond 19.30-21.00 uur. Voorts volgens afspraak. Adres: Heereweg 232a (Molenpad), 1873 GE Groet, telefoon 02209-4144. Na in een aan in deze De bed 'voorde: stuurt, hebben De ee: Van D; Woordei taal. Hei «nbetwi gebied, bevat c: ruim 3.7 bet Gro Mederla •naar b boek. D veer 95. bladzijt We loot jaar ve Hedend Op zaterdag 9 december was er een open dag. Degenen die daar niet zijn geweest, zijn bij deze van harte wel kom om eens een praatje te komen ma- GROET—Een spaarbank, een admi- nistratie-adviesburo, een verzeke ringskantoor en nog veel meer. Alles in één gebouw. Waar vind je zoiets? In Groet, want daar opende op vrijdag 8 december jl. Dekker/Zijlema Finan ciële Dienstverlening z’n poorten. Die opening werd verricht door de heer F.B. Dijkstra (direkteur van de NMB te Bergen). SCHOORL - Rond het thema „Op weg naar het licht?” wordt op zondag 17 december om half vijf de jaarlijkse Schporlse kerstsamenzangdienst ge houden in de R.K. Parochiekerk „H. Johannes de Doper”, Heereweg 171 te Catrijp. Aan deze viering werken mee de plaatselijke pastores pastoor J.J. van der Velden en ds W.Ph.E. van Kooten. Muzikale medewerking wordt ver leend door het Schoorlse R.K. jonge renkoor o.l.v. Robert Valter en met Bram Bruyn aan de piano en het Schoorlse R.K. parochiekoor o.l.v. Paul Gerssen. Het orgel wordt be speeld door Ger Duyves. Ieder jaar op nieuw is het verheugend om te zien en te horen hoe zovelen dit feestelijk kerstgebeuren meemaken, waarbij ie dere stem mee kan doen. Ook uw en jouw aanwezigheid en meezingen wordt zeer op prijs gesteld. Komt allen tezamen! De deurcollecte na afloop is bestemd voor het interkerkelijk ont wikkelingswerk „Solidaridad” in Zuid-Amerika. Deze viering is voor bereid door de Schoorlse Oecumeni sche Werkgroep „Ontmoeting en Overleg”, onder auspiciën van de ge zamenlijke kerken te Schoorl. En zo vonden de ideeën van Gerard Zijlema en Henk Dekker hun vorm in het nieuwe kantoor te Groet, tevens vestiging van de NMS-Spaarbank. Wié kunnen nu bij dit bedrijf terecht? Dekker: „Middenstanders uit de re gio, die behalve hun bankzaken ook hun administratie, verzekeringen, be lastingzaken e.d. via één kanaal willen laten lopen. Het is immers een veilig gevoel om alles over te kunnen laten aan iemand die je kunt vertrouwen”. „Maar”, aldus Zijlema, „ook de parti- kulier vindt hier een persoonlijk ad vies op het gebied van spaarrekenin gen, hypotheken en andere financiële diensten”. Begin dit jaar besloten Henk Dek ker uit Heiloo en Gerard Zijlema uit Groet hun kennis en ervaring te kop pelen in één bedrijf. Dekker is al meer dan vijfentwintig jaar werkzaam in dc verzekeringen en bezit sinds 1973 een kantoor in Heiloo. Zijlema had in Enkhuizen een adviesburo voor mo derne bedrijfsadministratie en zette dit in 1969 in Groet voort. „Het woekeren met kantoorruimte heeft ons rechtstreeks in eikaars ar men gedreven”, grapt Dekker. Dan se rieus: „Al geruime tijd merken we dat er steeds meer behoefte is aan een be drijf waar men voor allerlei zaken op financieel gebied terecht kan: verze keringen, administratie, fiskale ad viezen en bankzaken. „We werkten ook al samen”, vervolgt Zijlema, „maar toen de NMS-Spaarbank zich in Groet wilde vestigen was de cirkel rond”. BERGEN - Een van een aanhang wagen afgevallen stoel zorgde voor een aanrijding op de Rijksweg 9. Maar liefst drie bestuurders kwamen in bot sing door de op de rijbaan liggende stoel. Het eerste voertuig had een klapband, de voorzijde van het tweede voertuig werd zwaar vernield, de der de had schade aan de voorbumper, nummerbord, linkerkoplamp en rich tingaanwijzer. Een bestuurder van een Ford Transit reed de kruising Noordlaan/Laanweg op nadat hij voorrang had verleend aan een auto. Door het lage zonlicht zag hij echter niet dat er nog een auto aankwam en een botsing volgde waarbij schade aan beide auto’s. Bij de garage aan de Bergerweg werd ter hoogte van de kassa een steen tegen de ruit gegooid. De klinker die uit de bestrating was gehaald, maakte een grote ster in de ruit, waardoor ech ter geen opening was en men naar bin nen kon. Schade ongeveer 1500 gul den. Bij werkzaamheden aan een wo ning bij de Nesdijk-Lijtweg viel een man van de tweede verdieping naar de eerste verdieping. Hij was bezig met het verwijderen van „verticale uitzet- staanders” en stapte daarbij te ver naar achteren. Een ambulance werd gebeld, vermoedelijk had de man een zware hersenschudding. Op verschil lende plaatsen in Bergen wérden er zes auto-inbraken gepleegd door de por tierruit te vernielen. Radio-cassette- spelers en een zonnebril worden ver mist. Zondagmorgen vroeg werd er in gebroken bij een kledingzaak in de Stationsstraat. Er werden verschil lende lammy coats weggenomen. Een getuige hoorde een harde knal en zag een persoon wegrennen in de richting van het hertenkamp waar twee kle renhangers en een lammy coat werd teruggevonden. De politie verzoekt getuigen van deze inbraak zich te mel den. Het tel.nr. is 02208-95441. BERGEN Het Alkmaarse kamer koor Sine Nomine geeft zaterdag 16 december a.s. een kerstconcert in de Ruïnekerk in Bergen. Onder leiding van dirigent Gerard Beemster worden werken gezongen van Orlando di Las so, dubbelkorige motetten van Ga brieli, Scarlatti en Palestrina kerst- liedbewerkingen van Louis Toebosch en Engelse carols van onder meer John Rutter en David Willcocks. Het programma wordt opgfeluisterd met instrumentale intermezzi door Frank van Wijk (clavecimbel) en Jan Jaap Langereis (blokfluit). De aan vang is 20.15 uur, de entree bedraagt 10.-/CJP, 65+ en donateurs 7.50. Sine Nomine werd in 1976 opgericht en telt 22 leden, overwegend afkom stig uit de kop van Noord-Holland. Sinds 1979 wordt het koor geleid door Gerard Beemster, die zijn opleiding voor een belangrijk deel genoot aan het Nederlands Instituut voor Kerk muziek te Utrecht. Daar behaalde hij onder meer het einddiploma koordi- rectie. Sinds september 1989 is Beem ster vakleerkracht aan de Kathedrale Koorschool en dirigent van het Kathe drale Koor van Utrecht. BERGEN - De leerlingen van de Van Reenenschool en van de Van Na- ssauschool lopen in ieder geval mee met de „kinderkerstloop 1989”. Ande re scholen of individuele kinderen kunnen zich ook nog opgeven, net als de 113190 andere kinderen die zich al hebben opgegeven. Woensdagmiddag 20 december is het zover. Dan gaan de duizenden kinderen in het gehele land op stap. Opgeven bij Ina Smit, 02208- 96919. Wat is de kinderkerstloop? Een actie voor het Vluchtelingenwerk onder het motto: „Vluchtelingen... mogen ze even!” In alle programmabladen van de volgende week zit een formulier dat ook persoonlijk bezoek van de goed- Sint-Nicolaas jarig was. Hij kreeg dan feit dat „ome Jan” twaalfeneenhalf ingevuld dient te worden en dat étoor de kinderen opgehaald wordt. Huis aan huis zodat er sprake is van een nationale inzameling. Op dinsdagavond 19 december na het journaal van 20.00 uur wordt een extra programma uitgezonden. Op woensdag 20 december zal er voor, tijdens en na de voetbalwed strijd Nederland-Brazilië aandacht besteed worden aan deze vluchtelin genactie. Maar in de middaguren ha len de kinderen de kaarten bij u aan de deur op. Het zijn machtigingskaarten die u ingevuld dient af te geven voor het doel de vluchtelingen te helpen. BERGEN - De heer Jan Nieuwen- ook persoonlijk bezoek van de goed- i eer julst op de dag dat heiligman die hem feliciteerde met het jaar in dienst is bij De Boer Super marktbedrijven. Dat Sint-Nicolaas ook zelf erg goed kan rijmen werd weer eens bewezen door onderstaand gedicht, door hem zelf, hoogstper soonlijk uitgesproken. „Je zult je wel afvragen wat ik hier doe in Bergen rom op mijn 365e verjaardag nog iets van mijn ledematen te vergen. Natuurlijk kom ik voor ome Jan, want hij zit bij De Boer... al zo lang. Zoals ik heb begrepen al 121/2 jaar, speel dat maar eens klaar! Hij is onderaan de ladder begonnen en omhoog gegaan met grote spron gen! En nu hij bedrijfsleider is, loopt hij een heleboel vrije tijd mis. Maar speelt het harde werken hem parten, dan gaat hij een potje biljarten. Ook voetbal kan hij voor geen goud missen, net als een dagje kanaalvissen. Het personeel zei mij dat ze hopen, dat u nogmaals 12V2 jaar hier zult lo pen. Maar Sint kwam niet alleen voor deze speech en laat u niet gaan met niets. We hebben lang naar een cadeau ge zocht en we hebben dit voor u gekocht... Zodat wat wij u schenken, u zal bijblijven als een aandenken Veel succes met uw verdere loopbaan, wij hopen dat die voorspoedig zal gaan. En dan nu een 12 Vi hoeraatj e voor ome Jan, zodat ik eindelijk naar Spanje kan gaan!” ken of gewoon het kantoor te komen bekijken. De koffie staat in ieder geval klaar. Openingstijden: maandag t/m vrij dag 9.00-12.00 uur en 13.30-17.00 uur. De woorden „persoonlijk” en „ver trouwen” staan bij Dekker/Zijlema hoog in het vaandel. Wie het kantoor betreedt, treft daar geen loketten met kogelvrij glas en een rode streep om achter te wachten. Wel een prettige sfeer, een kop koffie en beheerder Sja co Stokman, een aanstormend talent in de financiële wereld. Naar de speci fieke wens van de klant helpt Stok man deze verder, of maakt voor de klant een afspraak met één van de spe- Hf v

De Duinstreek | 1989 | | pagina 6