Bergen aan Zee kreeg Schipper Stam was tram 80 j aar geleden 30 jaar redder Zonnebloemloterij 4: I Spanje? Het anonieme kerstverhaal Radio Noord- Voorlichtingsavond Stichting Hulp voor Noord-Ierland Holland tijdens feestdagen Krfgt Nederland opnieuw lucht van *1 1 Kerstverhaal Bouwbedrijf Van Duin definitief gevestigd op de Cres te Warmenhuizen Oud papier V ogelbeschermiiig actief Kerstconcert in Warménhuizen Berger Bridge Club WOENSDAG 20 DECEMBER 1989 PAGINA 19 R 1989 IS, lijke jen al DE DUINSTREEK diner- HJ 2.500,-; 8e pr. ƒ25,-; 004271 ƒ25,-; 004551 ƒ25,-; b De redaktie en Philippus („Kalfie") Stam, van 1904 tot 1922 schipper van de Egmondse red dingsboot (foto ontleend aan't Lijkt zo lang" door Toos Blom, foto: KNHRM) harten et hun vakkundigheid en geleverde top kwaliteit werd Loewe al snel de voor naamste leverancier van lederwaren in Spanje. Iets wat tot de dag van van- Het was dan ook een groot genoegen te ontdekken dat één van de grootste merknamen uit Spanje nu al besloten heeft eens buiten de grenzen van het schiereiland te kijken en andere lan den te laten meegenieten van het moois dat zij te bieden heeft. We spre ken over Loewe, een topnaam uit Spanje. Een naam die allerminst Spaans aandoet en daar van huis uit Spanje is een land voor liefhebbers. Voor genieters van een goed glas wijn, De ramp van de Duitse bark „Caro line” - omstreeks de kerstdagen van Nu er in de Randstad weer geroepen wordt om een net van sneltrams - Utrecht heeft er al een - is het aardig om te constateren dat hier al in het begin van de eeuw vruchtbare initia tieven ten aanzien van de tram werden genomen. Geen nieuws dus onder de zon... Mijn man is zo ziek, mevrouw. Ik wil naar mijn man toe.” „Waar woont uw man?” Ér komt geen antwoord. Na een bezoek aan de zusters Ursulinen rijd ik tenslotte naar de Haemstede en terwijl ik parkeer hoor ik haar zeggen: „Hier woont mijn zwager; ik moet hier be slist niet zijn.” Er staat „K” bij een bel In 1909 - 80 jaar geleden - reed de stoomtram voor het eerst naar Bergen aan Zee. Hier loc 7742 („Bello”; bestaat nog) en enkele wagons in de Bergense duinen; 26 juni 1955 (collectie KS. Selle- ger). serrano of andere culinaire heerlijk heden, voor zonaanbidders, voor cul- tuurzoekers en voor mensen die zich thuis voelen in die grillige, soms zo primitieve natuur. Een land om goed in te leven, waar een levenskunde en een mentaliteit heerst, die onze jachti ge, rationele levenswijze zo perfect compenseert. Cres te verhuizen. Rond de bouwvak-, vakantie werd de eerste bedrijfshal gebouwd en in 1989 werd de tweede hal geplaatst, zodat er alle mogelijk heid is tot verdere groei van het be drijf. Een deel van de ruimte is verhuurd aan vakschilder Aad Meijer. In de maand oktober zijn de machines over geplaatst en is de deur van het pand aan de Huisweid definitief gesloten. Het industrieterrein Oudevaart is een bouwbedrijf rijker! Het kantoora dres blijft: Oostwal 111, 1749 War menhuizen, tel. 02269-2176. week om te zingen in het koor.” „Oh, zingt u? Wij hebben thuis een piano.” Het is stil in de auto. Ik zie nu dat ze een ketting van parels om heeft. Haar gezicht lijkt perkament. Haar stille, aanwezigheid vult mijn kleine auto volledig. Haar ogen kijken rustig voor zich uit. Ze weet niet waar ze woont. Ze weet niet wie ik ben, noch waar mijn auto haar naar toe voert. En toch is er geen spoor van angst of onzeker heid in haar te bekennen. Ze zit daar; rustig en vol vertrouwen. „Een ding is zeker; ik laat u pas gaan als ik u veilig en wel heb thuisgebracht.” Opeens kijkt ze me aan: „Ik voel me hier veilig en warm bij u in de auto.” Een mens maakt soms omwegen die bij nader inzien de enige juiste wegen blijken te zijn. In mijn omzwervingen in Bergen, op zoek naar het huis van mevrouw K. leerde ik een hele lieve, sterke vrouw kennen, dement en vol zorg over het lot van haar man. „Mijn man is zo ziek, mevrouw.” „Het spijt me dat te horen.” „En de zuster wilde hem vannacht niet eens helpen toen hij naar de WC moest; begrijpt u dat nou, mevrouw?” „Ik begrijp dat u zich veel zorgen maakt over uw man.” „Ja, ik maak mij zorgen over mijn man. BERGEN Het oudercomité van de Adelbertusschool stelt weer alles in het werk om oud papier te vergaren. Zaterdag staat de papierbak voor de Adelbertusschool van 9 tot 12 uur. Wilt u het laten ophalen? Dat kan, even bellen naar 12267 (tijdens schooluren) of ’s avonds 95095. Zo bekend als Jacob Glas („Jaepie- Jaepie”) is „Kalfie” Stam nooit ge worden. Toch hoort hij evenzeer in de Egmondse eregalerij thuis. Dertig van zijn bijna zeventig levensjaren was Stam bij reddingstochten in de roei boot te vinden, van 1892 tot 1904 als roeier en van 1904 tot 1922 als schip per. In deze laatste periode moesten de Egmonders onder aanvoering van Stam uitrukken vanwege strandingen e.d. van schepen als de „Glanaen”, „Glenmore”, IJM18, „Salamander”, Betsy Anna”, „Renate Leonhardt” en de „Lavinia”. Ongeveer zestig schip breukelingen werden tijdens de gehele actieve periode van Philippus Stam van de verdrinkingsdood gered. De in spanningen van de andere „Derper” redders mogen daarbij geen moment vergeten worden. Ieder is dan onmis baar! Laura Ik draag dit kerstverhaal op aan alle woningzoekenden in Bergen e.o. En in het bijzonder aan Jan Stomps, met. dank voor zijn mooie kerstverhaal van vorig jaar. BERGEN - Bij de vele verhalen die naar ons zijn gestuurd n.a.v. de kerstver halenwedstrijd zat ook een anonieme. De schrijfster hiervan dingt dus niet mee naar de prijzen. Het verhaal is weliswaar waard om gelezen te worden. Vandaar een kerstverhaal niet op de daarvoor bestemde pagina doch elders in deze „Kerst-Duinstreek”. SCHOORL - Twee weken geleden heeft u een artikel in De Duinstreek kunnen lezen over de Stichting Hulp Noord-Ierland. Deze stichting zet zich in om Noordierse jongeren een pretti ge vakantie te bezorgen. Jongeren die nooit buiten Noord-Ierland of zelfs hun woonplaats zijn geweest. Jonge ren die opgroeien tussen de puinho pen, straatgevechten en bomaansla gen. Jongeren die niet weten hoe het is om in vrede te leven. Jongeren, die zonder hulp van buitenaf, ook nooit de kans zullen krijgen om met anders denkenden om te gaan. Van kind af aan krijgt iedereen te horen hoe slecht de andere partij is; degene aan wie al deze ellende te danken is. Is het gek dat dat op den duur de waarheid wordt? De ander, de stichter van al het kwaad, is dus ook zeker niet iemand waarmee je op vakantie gaat. En dat is nu net wat de Stichting Hulp Noord- Ierland wel doet. 24 Jongeren, 12 ka- BERGEN AAN ZEE Het kan geen kwaad af en toe even stil te staan bij gebeurtenissen van belang die een bepaald aantal jaren geleden hebben plaatsgevonden. Zo was 1909 - nu dus 80 jaar geleden - het jaar waarin Ber gen aan Zee aansluiting kreeg op het Nederlandse en internationale spoor wegnet. Toen reed namelijk voor het eerst een stoomtram - met de loc „Neushoorn” - vanuit Bergen naar zee. een beetje geluk komen de reizigers onder ons de prachtige produkten van leer tegen in de exclusieve boutiques van Loewe in Spanje en in de voor naamste steden van de wereld. Voor een kennismaking met de geuren van Loewe kunnen we evenwel dichter bij huis blijven. Na de Spanjaarden zelf met hun parfums te hebben be dwelmd, wil Loewe dit ook elders in Europa gaan proberen. Als eerste in ons nuchtere Holland. Toch is die keu ze zo slecht nog niet, want ook hier stijgt de belangstelling voor geuren aanzienlijk en de geuren die Loewe ons presenteert, passen qua karakter heel goed in ons klimaat. Er is een geur voor mannen en natuurlijk een geur voor vrouwen. Deze laatste heeft de lichte, luchtige benaming Aire en dat is ook precies wat de geur inhoudt. In tegenstelling tot wat men zou ver wachten (een zuidelijke, vrij zware en sensuele geur), is Aire een droge, lichte en heerlijk frisse geur, lang aanhou dend ën natuurlijk. En zoals alles bij Loewe, heel vrouwelijk en gedistin geerd. De geur voor mannen Esencia betekent voor Loewe de kroon op hun werk. Een geur die alle waarden van de Loewe traditie in zich verenigd heeft en deze op een nieuwe en doelgerichte wijze weet uit te dragen. Esencia is de essentie van dit fameuze huis, een har monieuze, krachtige geur met een diepe sensualiteit en een bijna ooster se verfijning. De geur is gehuld in een donkergroene, fluweelachtige matglazen flacon, met in de dop als finishing touch in leer gestanst het embleem van Loewe. Met deze twee geuren van het Huis Loewe moeten we het in Nederland voorlopig stellen. Voor de overige arti kelen blijft het speuren op luxe lucht havens of in verre steden. Maar al met al mogen we met dit staaltje van Spaanse kunnen best tevreden zijn. Verkrijgbaar bij Nieuwenhuizen. REGIO - In verband met de komen de feestdagen geven wij het program ma door van Radio Noord-Holland. Ie Kerstdag: 11.00-13.00 uur: „Het Pamassia kerstspektakel”. Warme gevoelens en ontheemde ellende. Het jaarlijkse kerstdiner van de exclusieve „Dickens Society”, de „Christmas Carroll” en de Amsterdamse zwerf tocht van de Egyptische emigrant Sa bri Saad L. Hams en de geboorte van Mohammed; 18.00-19.00 uur: sfeer volle kerstmuziek voor bij borrel of kalkoen, samengesteld door Hans van den Boom. 2e kerstdag: 11,00-12.00 uur: Noordhollanders praten over hun fa voriete kerstmuziek en laten die ook horen; 12.00-13.00 uur: kerstverzoek- platenprogramma; 18.00-19.00 uur: kerstsport uit de regio. Oudejaarsdag: 11.00-12.00 uur: „De beste wensen”, verzoekplatenpro gramma; 12.00-14.00 uur: „Klaver vier”, live-uitzending met Noordhol landers die het afgelopen jaar in het nieuws stonden. Rechtstreeks vanuit het kunstenaarscafé „Studio” aan de Grote Markt in Haarlem; 18.00-19.00 uur: „Het Noordhollands sportjaar- overzicht”. Nieuwjaarsdag: 11.00-12.00 uur: „Gemengde berichten en een goed be gin”. Parnassia overleeft 1989; 12.00- 13.00 uur: nieuwjaarsprogramma van de edities; 18.00-19.00 uur: benefiet concert Radio Freedom. WARMENHUIZEN - Bouwbedrijf Van Duin heeft sinds kort zijn werk plaats op het industrieterrein Oude vaart te Warmenhuizen. Begonnen zij op de Huisweid met een goed geoutil leerde werkplaats, alras moesten zij uitzien naar meer ruimte. Dat hebben zij gevonden aan de Cres te Warmen huizen. Ruim MA jaar geleden zijn de ge broeders Van Duin, die beiden jaren lange ervaring in de bouw hebben, een bouwbedrijf begonnen. In deze tijd hebben zij alle in de bouw voorkomen de werkzaamheden uitgevoerd, zoals nieuwbouw en verbouw van wonin gen, dubbele woonhuizen, winkelpan den, garages, koelhuizen en bedrijfs gebouwen. Ook voor het vernieuwen van kozijnen of het plaatsen van een dakkapel worden de mouwen opge stroopt. In hun langdurige omgamg met de opdrachtgevers hebben de broers er varen dat er in de markt behoefte be staat dat de aannemer mee kan den ken in het wensen- en eisenpakket, want voor veel mensen is ver- of nieuwbouw de klus van hun leven. Daarvoor willen zij hun volledige in zet en vakbekwaamheid geven. Ze kunnen dan ook desgevraagd een to- taalprodukt leveren, van het verzor gen van bouwtekeningen inklusief be stek, het aanvragen van de benodigde vergunningen tot en met de eindople- vering. In hun nieuwe werkplaats aan de Cres kunnen ramen, kozijnen en deuren in eigen beheer worden ver vaardigd. In 1988 viel het besluit om naar de REGIO - De trekking van de natio nale Zonnebloemloterij 1989 heeft de volgende winnaars (lotnummers) op geleverd: Bergen zelf had de tram, de latere „Bello” al in 1905 (volgend jaar dus 85 jaar geleden') mogen begroeten. De lijn maakte deel uit van het traject Alkmaar - Egmond aan Zee - Bergen van de maatschappij EAB. De tram naar Egmond haakte in 1934 af, maar Bergen aan Zee zou het tot 1955 vol houden. Toen werd een roemrucht stoomtramtijdperk voorgoed afgeslo ten! BERGEN - Ook in Bergen worden de mensen steeds meer betrokken bij de vogelopvang van olie en andere slachtoffers. Vanaf vandaar heeft een vijftigtal winkeliers in Bergen collec tebussen geplaatst voor de vogelop vang aan de Nesdijk. De verzorging en revalidatie van één vogel kost plm. 3,50 per dag. Daarom is de bijdrage van het winkelend publiek zo belang rijk, eigenlijk essentieel voor het werk dat vrijwilligers doen. Zo kan met ie ders hulp de vervuilde soms gewonde vogel weer worden teruggezet in de natuur. EGMOND AAN ZEE - Zoals elk kustdorp kent ook Egmond aan Zee de roemruchte namen van de dorpelin gen die vroeger de roeireddingsboot bemanden. Vooral de namen van de schippers zijn velen bijgebleven; één daarvan is Philippus Stam, overleden in 1922. Philippus Stam volgde Jacob Glas op; op zijn beurt werd Stam opgevolgd door een „landrot”, Jan van der Plas. Deze zou tot 1946 schipper blijven; de laatste periode van de motorstrand- reddingsboot. In Van der Plas’ jaren strandden o.a. de „Kerkplein” en de „Drente”. Zo heeft elke periode z’n ei gen legendarische standingen en dito reddingen, maar vooral... z’n eigen bijzondere schippers. Philippus Stam was daar één van. H. Jellema fam. Koster 129; 6. da Ascencao-Men- des da C 120; 7. fam. Kollis 108; 8. Indri-Mulder 107; 9. dms. v. Balen- Kreupeling 102; 10. fam. Groenewoud 85. B-lijn. Het gemiddelde is 112. 1. mw. Boersen-Boersen 132; 2. dms. Blokker-Vrasdonk 126; 3. De Graan- Jaski 122; 4. mw. Hoogkamer-van Ba len 120; 5. Marquering-Ravesloot 115; 6. fam. Krijgsman 112; 7. dms. Indri- Blankendaal 108: 8~ Kobes-Tiggeler 10. Blauw-Molenaar 75. C-lijn. Het gemiddelde is 144. 1. D’Arnaud-Salman 164; 2. dms. de Lange-Meulendijk 153; 2. dms. v.d. Brink-Verboom 153; 4. mw. v. Wonde- ren-Vrasdonk 150; 4. Lassing-Morsch 150; 6. mw. Brandwijk-Claus 141; 6. dms. Bijlsma-Liefting 141; 8. dms. Mendes da Costa-Willig 139; 9. dms. Nolf-Salman 132; 10. dms. Olden- burg-Reeser 129; 11. dms. Ossel-Pot- ter 117; 12. Verhoef-Zee 111. D-lijn. Het gemiddelde is 196. 1. mw. Gerritsen-v.d. Ham 236; 2. dms. Lassing-Wuurman 210; 3. mw. Borsten-Dapper 207; 4. mw. Jansen- van Bentem 203; 5. mw. Kleinhuis- Santing201; 6. fam. Schneiders 196. De heer K. zit achter een groot an tiek bureau. Langzaam heft hij zich op. Daar staat hij: gebogen en steu nend op zijn stok. Ik geef hem een hand. Uw vrouw heeft veel over u verteld.” „Dan hoop ik maar dat daar wat goeds bij was.” „Alleen maar goeds”, lach ik. Mevrouw K. laat zich op de rand van een zware stoel zakken en begint te praten, uit te leggen. Aan doénlijk, verward. Slechts even kijkt hij haar aan, luistert hij. „Laat maar, ik zie het al, je praat zoveel, het is niet goed met je.” Ze zwijgt. Beiden zwij gen. Ik hoor haar lopen, de verpleegster: zou u dit niet? Wilt uzo?Ik heb de tafel al gedekt. Echt geen kopje thee? En toch is het nog steeds stil. Niet alleen door de zware meubelen die in hun stilte het verleden van vele jaren uita demen. Ik word vervuld door de liefde volle stilte tussen twee oude mensen die elkaar hebben leren kennen in ge baren en oogopslag. Ik word omringd door de vrede van mensen die zich hun eigen „thuis” hebben gecreëerd van- waaruit zij met elkaar in contact staan. Ik voel het verdriet van hun zor gen, vervuld met hun liefdevolle aan wezigheid: samen, zonder woorden. Nog vóór ik vertrek hoor ik mevrouw K. zeggen: „Hé, dat tafelkleed lijkt precies op de mijne.” Ik glimlach bij mezelf: ze is thuis. Misschien vraagt u zich af hoe het mogelijk is dat ik toevallig een vrouw ontmoet die mij naar haar huis laat zoeken. Het is mogelijk. Ik voelde mij zo blij bij het vinden ervan, zo geluk kig en vervuld. En ik dacht bij mijzelf: stilte en vrede, dat is toch Kerstmis? Zou het dan ook, toevallig, een héél jaar lang Kerstmis kunnen zijn? Zijn wij niet allen op zoek naar een huis en wensen wij niet alleen zó te zijn als mevrouw K. die altijd thuis is in zich zelf? Ik schrijf dit verhaal voor wie het toevallig leest. En mocht u haar toe vallig ook tegenkomen, wilt u mij dat dan laten weten? tholieken en 12 protestanten, geza menlijk op vakantie, ondergebracht in 12 gezinnen. Elk gezin 1 katholiek en 1 protestant kind. U begrijpt, het zal dan ook zeker niet alleen dollen en pret maken worden. De nodige „pro blemen” zullen zeker naar voren ko men, maar dat is in zekere zin ook de bedoeling. Een training in het met el kaar samenleven. Maar voor zo’n vakantie geregeld is, moet er heel wat werk verzet worden. Er zal een werk groep opgericht moeten worden, die zich bezig houdt met o.a. het program ma, huisvesting en financiën. Daar voor zijn mensen nodig. Mensen die zich ervoor willen inzetten om 24 jon geren een onvergefelijke vakantie te bezorgen in de zomer van 1990. Daarom is er vanavond, woensdag 20-12-1899, om 20.00 uur in de Oor sprong, Damweg 7 te Schobrl een voorlichtingsavond. U komt toch ook? 1894 - maakte Stam nog als roeier mee; schipper Glas had toen de lei ding. Tien Duitse opvarenden van de bark kwamen om in de golven voor de kust van Bergen, ter hoogte van paal 32. De aangespoelde lading was een zegen voor Egmond. „Kalfie” Stam was reddingsboot- schipper toen de boot dienst deed als landingsvaartuig voor aanvallende Vikingen. Dat was in juli 1905 tijdens de feestelijkheden ter gelegenheid van de opening van de stoomtramlijn Alk- maar-Egmond aan Zee-Bergen. ’t Kan verkeren. WARMENHUIZEN Op zater dagavond 23 december om 19.30 uur wordt in de Oude Ursulakerk weer een kerstconcert verzorgd door zangver eniging „Zingen is leven” met mede werking van de fanfare DSV, het kin derkoor en organist Gerard Leegwa ter. De medewerkenden bieden een gevarieerd programma aan waarin de samenzang niet is vergeten. Het kinderkoor zingt kerstliedjes uit verschillende landen, de fanfare speelt o.m. „Christmas Swing” van D. Stratford en „Zingen is Leven” heeft o.a. „Es ist ein Rose entsprungen” en het bekende „Transeamus” van H. Cuypers op het programma. Het fraaie oude orgel van de Ursula kerk zal worden bespeeld door Gerard Leegwater, voor velen een van de zeer spaarzame gelegenheden om dit unie ke instrument eens te horen. In de pauze is er koffie of frisdrank ver krijgbaar. Het lekkers erbij krijgt u door de organisatie aangeboden. De avond wordt besloten met het „Dona Nobis Pacem”, ,,rond”gezon- gen door alle medewerkenden en de hopelijk vele aanwezigen. Men hoopt er een fijne kerstavond van te maken in die moeilijk beschrijf bare, maar ieder zo vertrouwde kerst sfeer. Aanvang 19.30 uur. Toegang vrij. den? Daar woon ik namelijk. Mijn dochter woont daar ook. Het gaat niet goed met mijn man.” „Ik neem aan dat u een beetje verdwaald bent. Heeft u geen honger of dorst?” „Nee hoor, ik heb vanochtend nog ontbeten.” Mijn dag. Ik weet niet waarom. Ik weet horloge staat op vier uur in de namid- dag en ik begin me af te vragen waar ik met haar naar toe moet. „Zal ik u naar de Haemstede brengen of naar de Zuidlaan?” „Kent u de zusters van de Loudelsweg, ik kom daar vaak.” „Ja, Maandag 11-12-1989 A-lijn. Het gemiddelde is 112. 1. Duin-Duin 134; 2. dms. Swier- Brandwijk 129; 3. dms. Ruiter-van Balen 125; 4. dms. Bakker-Blokker 119; 5. Schotten-Schroor 117; 6. Beeldman-Tiggeler 116; 7. mw. Vras- donk-Santing 112; 8. mw. Nolf-de 106; 9. dms. Evers-Timmerman 104; Groot 107; 9. mw. Indri-van Balen 85; 10. dms. Evers-Timmerman 76. B-lijn. Het gemiddelde is 196. 1. dms. Rietveld-Rosenmöller 218; 2. dms. Berkman-Berkman 216; 3. dms. v.d. Meer-v. Wonderen 210; 4. mw. Brandt-v. Duykeren 207; 5. dms. Tan- Beemsterboer 205; 6. dms. Bloot- hoofd-Hendrikse 185; 7. dms. Reinds- Vet 177; 8. Beentjes-Molenaar 166; 9. Janssen-Tan 161. C-lijn. Het gemiddelde is 84. 1. Oldenboom-Oldenboom 113; 2. v.d. Landen-v. Buitenen 107; 3. dms. Dek- ker-Hol 91; 4. mw. Becht-Dannijs 88; 5. dms. Kabel-Mes 87; 6. Huskens- Vollemans 84; 7. dms. Schouten-v. Za- lingen 72; 8. dms. Boots-de Wit 71; 9. dms. Eckhardt-Woudt 68; 10. dms. Jo- see-Bezembinder 59. Vrijdag 15-12-1989 A-lijn. Het gemiddelde is 120. 1. Constant-Straathof 150; 2. Bobel- dijk-Ero 142; 3. Hoogvorst-IJssels 135; 4. mw. Marquering-Kooy 131; 5. 1.000,-; 17e pr. 1.000,-. Verder in alle series: 001768 ƒ25,-; 002315 ƒ25,-; 004204 ƒ25,-; 004271 ƒ25,-; 004551 ƒ25,-; 006350 ƒ50,-; 010251 ƒ25,-; 012140 ƒ50,-; 013056 ƒ25,-; 014547 ƒ25,-; 014905 50,-; 016487 100,-; 016632 50,-; 017895 50,-; 021728 500,-; 024183 ƒ25,-; 024462 ƒ25,-; 028986 ƒ25,-; 030170 ƒ50,-; 031360 ƒ25,-; 033778 ƒ50,-; 039987 ƒ25,-; 040909 ƒ25,-; 045184 ƒ25,-; 045339 ƒ25,-; 045684 ƒ25,-; 046591 ƒ25,-; 046682 50,-; 046977 100,-; 047600 100,-; 048263 50,-; 048729 100,-; 049162 ƒ25,-; 049543 ƒ25,-; 049804 ƒ25,-; 049994 250,-; 051809 50,-; 052243 ƒ250,-; 053187 ƒ25,-; 060260 ƒ25,-; 060348 ƒ25,-; 060563 ƒ25,-; 060645 ƒ25,-; 060985 ƒ25,-; 061817 ƒ50,-; 064884 ƒ25,-; 065216 ƒ25,-; 065345 ƒ25,-; 065839 ƒ50,-; 068465 ƒ25,-; 069480 ƒ50,-; 074641 ƒ25,-; 076659 ƒ50,-; 076739 ƒ50,-; 078192 ƒ25,-; 078259 ƒ25,-; 078287 ƒ25,-; 078749 ƒ25,-; 083722 ƒ25,-; 083938 ƒ50,-; 089512 ƒ25,-; 090158 ƒ50,-; 091070 25,-; 091646 100,-; 092055 25,-; T 092407 50,-; 092729 25,-; 094612 Loewe heeft het jarenlang bij leer ge- 25,-; 096129 2^ 096309 25,- Ö97240 ƒ25,-; 097544 50,-; 097847 en een overbezorgde, druk babbelende verpleegkundige ontvangt ons. „Her kent u nu de gang, mevrouw?” „Nee hoor, ik ben hier nooit eerder ge weest.” Prijswinnaars kunnen hun winnen de lot, desgewenst aangetekend, zen den aan De Zonnebloem, postbus 2100, 4800 CC Breda, met vermelding van het giro- of banknummer, waarop men de geldprijs wil ontvangen. Ie pr. serie J 054628 25.000,-; 2e pr. serie H 089397 10.000,-; 3e pr. serie T 061910 5.000,-; 4e pr. serie T 031979 5.000,-; 5e pr. serie A 090075 ƒ2.500,-; 6e pr. serie D 059481 ƒ2.500,-; 7e pr. serie J 019312 2.500,-; 8e pr. serie E 044549 ƒ2.500,-; 9e pr. serie serie W 053095 1.000,-; 10e pr. serie A 037429 1.000,-; 11e pr. serie V 067579 1.000,-; 12e pr. serie X 088771 1.000,-; 13e pr. serie F 051281 1.000,-; 14e pr. serie C 009963 1.000,-; 15e pr. serie A 018971 1.000,-; 16e pr. serie J 051308 1.000,-; 17e pr. serie C 097667 1.000,-. Het verhaal dat ik vertellen wil is een toevallig verhaal. Het overkwam mij, zoals het iedereen had kunnen overkomen. Het gebeurde gewoon op eend~g T1;-- t>- niet waarom ik ophield met tekenen en zomaar een boodschap ging doen. Ik weet niet waarom ik toen een vrien din tegenkwam die me de suggestie deed om eens naar Schoorl te rijden om het werk van kunstenaar L. te gaan dat zijn lieve zusters, ik kom daar elke bekijken. Ik weet niet waarom ik be- m, sloot dit dan ook direct te gaan doen; vervolgens min of meer verdwaalde en het huis niet kon vinden. Ik sta midden op een afgelegen weg in Schoorl naar een huis te kijken waarvan ik het nummer niet had kun nen vinden. Er komt een oude vrouw naar mij toegelopen. Zij heeft wit haar en is keurig verzorgd gekleed in zwar te rok en witte blouse. Ze spreekt mij rechtstreeks aan: „Zoudtumij naar de Haemstede willen brengen?” Even sta ik als verstomd. Er is in de wijde om trek niemand te zien en ik ben daar, toevallig op haar weg: zonder tas, zon der fiets en de auto verstopt in een zijweg. Ook zij heeft niets bij zich. „Natuurlijk wil ik dat; u had het niet beter kunnen treffen want ik sta op het punt weer naar Bergen te rijden!” „Laat ik mij even voorstellen, ik ben mevrouw K.” Ze steekt haar hand uit en terwijl ik mijn naam noem, merk ik aan de directheid van haar bewegin gen dat deze vrouw niet alleen stijl heeft maar ook niet de geringste twij fel toont over zichzelf. Terwijl ik haar in de auto laat plaatsnemen, ontdek ik dat ze geen jas aanheeft. „Wat geen geluk dat de auto al lekker warm ge worden is, u zult het wel koud hebben zonder jas.” Ze kijkt me rustig aan terwijl ik wegrijd: „Ja, het is erg koud; ik hoop dat ik u niet lastig val.” Ik voel dat er iets met haar aan de hand is. „Hoe lang loopt u al buiten zonder jas?” „Oh, al lang; is het nog ver naar Bergen?” „Wel, zo’n vijf kilometer, schat ik.” „Weet u de Zuidlaan te.vin- ten zijn gericht op een zeer veeleisende clientèle en worden dan ook verkocht sherry of cognac, voor tapa’s, jamon in super chique boutiques. j— i i”i. Leren tassen, mode, schoeisel, ac cessoires, in elk aspect treft Loewe doel. Dank zij de uitzonderlijke kwa liteit, de tijdloze chique en steeds ei gentijdse ontwerpen, blijven deze on verminderd in de belangstelling staan. Elk artikel is persoonlijk gesigneerd met het traditionele en stijlvolle logo van Loewe, een vignet, opgebouwd uit vier letters L. Aangemoedigd door het succes van al hun lijnen besloot Loewe het pad der verfijning verder te be wandelen. Sinds 1972 wordt door Loewe Par fums intensief de markt verkend en zijn er met de meeste zorg geuren ont wikkeld, waarvoor al wel degelijk be langstelling bestond, maar in welke behoefte nog niemand anders had voorzien. Loewe heeft inmiddels 5 ook niets van heeft. De familie Loewe geuren op de markt gebracht, twee vertrok in 1846 vanuit hartje Duits- voor mannen en drie voor vrouwen, land naar Spanje om zich in Madrid te Het klinkt bijna afgezaagd, maar ook vestigen als leerbewerkers. Dank zij deze produkten van hun hand zijn een succes. Misschien is „hand” van handmatig wel het toverwoord voor Loewe. Niets wordt aan het toeval overgelaten, ge- daag zo” is gebleven. Loewë is nu de tuige bijvoorbeeld de 97 controles die belangrijkste producent van zeer luxe de mannengeur ondergaat voordat hij lederwaren ter wereld en menig groot- verpakt en wel de fabriek verlaat. Met heid in de juwelen- en modewereld schroomt niet „zijn” luxe lederen ver pakkingen en andere accessoires van leer door Loewe te laten vervaardigen. ...o:_i; houden, maar verdiepte zich uiteinde lijk eveneens in accessoires, couture en sinds 1972 in geuren. Alle produk-

De Duinstreek | 1989 | | pagina 19