weekblad VW-Schoorl-voorzitter Ernst Langeveld: Samenwerking met Groet-Camperduin effent de weg om door te gaan L Attentie CHARLSTON kado trends K a d er Vandaag is de kinderkerstloop 1989 KrnsTLoop rj /Mascotte 99 99 Ml s BETAALBARE MODE UW GEZAGHEBBER OP HET GEBIED VANi’ VERRASSENDE CADEAUS Vier miljoen van Binnenlandse Zaken voor Egmond len spelen teneinde alsnog tot een op lossing te geraken. Met mijn instem ming is positief op dit verzoek inge gaan. Ik reken het vinden van een op lossing vanuit mijn coördinerende po sitie naar provincies en gemeenten mede tot mijn verantwoordelijkheid. Het verheugt mij u thans, mede na mens de Ministers van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer en van Landbouw, Natuurbe heer en Visserij, te kunnen meedelen dat de hernieuwde inspanningen erin hebben geresulteerd dat het Rijk als nog bereid is voor een bedrag van 4 mln bij te dragen aan de oplossing van 8 9 Toch witte Kerst? te iet n. Hoveniersbedrijf F" t Is? Kerstconcert Noordhollands Kamerkoor Hoorzitting over plannen achter Centre Ville n Magdalenenstraat 22, Alkmaar Leidsestraat 61, Amsterdam WEEKBLAD „DE DUINSTREEK” MARGARETHA FASHIONS Veel puzzel plezier in De Duinstreek Kerstdienst Bergen aan Zee REDAKTIE „DE DUINSTREEK” Kerstconcert in de R wtekerk Kerstviering in de Rtimekerk Comité Behoud Bergerbos i 65e JAARGANG - NUMMER 51 WOENSDAG 20 DECEMBER 1989 Uitgave van: B.V. Noorderpers Hoorn bestuur meegeven. in V De Duinstreek en :n? Een persoonlijke keuze in uitgaans- en thuisblijfkleding van ók In verband met de kerst en nieuwjaarsdag zijn de uiterste inleveringstijden van kopij en advertenties van de Duinstreek van 27 december en 3 januari gewijzigd. Voor de Duinstreek van 27 december dient kopij uiterlijk donderdag 21 december om 16.00 uur te zijn aangeleverd. Advertenties kunnen tot vrijdag 22 december onï9.30 uur wor den aangeleverd. Verschijnt huis-aan-huis te Bergen, Bergen aan Zee Schoorldam, Schoorl en Groet Camperduin, Egmond aan den Hoef Egmond-Binnen Egmond aan Zee en Warmenhuizen Oplage: 14.200 exemplaren Hoe nu verder? avond Onze schitterende collectie feestkleding harmonieert uitstekend om en bij de kerstboom DONNETEK1E io, io :n Suku San, Linda Lu, Baruch, Finn Karelia, Georg Wille e.a. Moeilijke tijden Voor de Duinstreek van 3 januari dient kopij uiterlijk vrij dag 29 december om 16.00 uur 'te zijn aangeleverd. Advertenties kunnen tot dinsdag 2 januari om 9.30 uur worden aangeleverd. Inl991: gezamenlijke gids Stationsstraat 1, Bergen - Tel. 02208-97220 Fax 02208-95448 Advertentieprijs 52 ct. per mm Kontrakten speciale tarieven Korr. Postbus 189, 1860 AD Bergen T-1 SCHOORL - De notulen van de algemene ledenvergadering van de VVV Schoorl, vorige week gehouden in de „Rustende Jager”, zullen met dikke letters aan het papier mogen worden toevertrouwd. Een bijeenkomst om te noteren. Om niet te verge ten. Een vergadering met discussies op het scherpst van de sne de. Met emoties ook. Met oud zeer en wat natrapperij. Maar toen voorzitter Ernst Langeveld de laatste klap met de hamer gaf, werd de strijdbijl begraven en werden de blikken gericht op de nabije toekomst. Een nauwe samenwerking met zustervereni ging Groet-Camperduin, gevolgd door het gezamenlijk uitgeven van de informatiegids (1991). Normalisering van de contribu ties. Bundeling van kennis. Een gerichte promotie van beide VW’s. Een betere bereikbaarheid van de twee informatiebu reaus onderling. Puin ruimen binnen de eigen vereniging. De bezem door de administratieve en financiële huishouding en dan... „Opbouwend werken naar één VW. Zo willen bestuur en leden het en dat is het totale pak huiswerk, dat de leden hun Financiën IITil nederlandschê NrIbUr tapijt unie Ruïnelaan 3 - Bergen Voor-uitverkoop Korting op de hele wintercollectie i de duin ank rbaar, 1 Het vignet van de kinderkerstloop '89 Op de agenda van de ledenvergade ring prijkte het agendapunt: „Het hui dige bestuur en hoe nu verder”. Voor zitter Langeveld legde uit: „We zijn een interim bestuur, willen de rit af maken en de crisis afronden. Wij zou den tot de komende voorjaarsvergade ring kunnen aanblijven als vijfmans- bestuur en het bestuur vervolgens aanvullen met nog eens twee mensen. Meer nieuws over de VVV Schoorl op pagina „Schoorls Allerlei”. Tenslotte kunnen we de werkdruk van dit moment en de komende maanden aan”. Kaarten van Rob Verkerk Edzard Dideric Eric van der Wal George Belzer Floor Horninge Anneke van der Mandele Anskje van der Zee Frank Lodeizen Het (nog niet voltallig) bestuur van de VVV Schoorl. Streven naar eerste stap pen opweg naar fusie met Groot-Cam- perduin. ir; ag jr; ir. jr. Grote kollektie bekende merken als Maten 36 tot en met 56, dus ook GROTE MATEN Jan Oldenburglaan 10, Bergen (N.H.), tel. 02208-97503 Tijdens de opening van de tentoon stelling (22 december om 20.30 uur) i bundel „het huis herinnert zich mij” familie, senteerd. Alleen op deze avond kost de BERGEN - Vandaag komt een kind aan uw deur om de machtigingskaart op te halen die u in uw programma blad heeft gevonden. Hopenlijk heeft u de kaart al ingevuld en als er onver hoopt niemand aan de deur is geweest, kunt u de kaart, eventueel zonder postzegel op de bus gooien. Natuurlijk heeft u van de actie die ondersteund wordt door radio en televisie gehoord. Koos Postema heeft eraan meege werkt dat meer dan 130.000 kinderen vandaag huis-aan-huis gaan. Ook de school in uw eigen buurt doet mee en vandaag voor en na de voetbalwed strijd schenkt de televisie nog eens ex tra aandacht aan deze nationale inza meling. Het is de dag van de vluchte ling. De actie zelf wordt afgesloten op 29 december. Dan kunt u zelf horen hoe Nederland, met uw hulp gerea geerd heeft op deze actie. „Nou dan” was het geluid uit de ver gadering, „zorg dan, dat uw onder handelingspositie sterker wordt. Dat kan door vanaf nu als definitief be stuur door te gaan tot de komende voorjaarsvergadering. Dan aanvul ling met twee bestuursleden en samen verder tot aan de herfst”. Een derge lijk vertrouwen van de kant van de leden is voor een bestuur, dat nog maar net aan de weg timmert en een fusie met Groet-Camperduin binnen handbereik heeft, mooi meegenomen. JOUKE MINKEMA REGIO - Puzzelliefhebbers kunnen hun hart weer ophalen. In deze Duinstreek is weer puz zelplezier genoeg en ook deze keer met aantrekkelijke prijzen. Zakencentrum Schoorl laat u flink werken aan een reusachtige Zweedse puzzel. Heel origineel is ook de puzzel die Parfumerie Pa ris speciaal voor u heeft gemaakt. Wij wensen u veel puzzelplezier. BERGEN Van 23 tot 31 december heeft het KCB een heel bijzondere ten toonstelling. Er zullen kunstkaarten te koop en te bezichtigen zijn die met jaarwisseling en kerst te maken heb- 6 ben. Iedereen heeft dit jaar de kans zal tevens de door het KCB uitgegeven bundel „het huis herinnert zich mij” irdigd kunstwerk (gra- van Neeltje Maria Min worden gepre- bundel 10.-. Een en ander zal muzi kaal worden begeleid door het Ber gense Salonorkest. Begin het nieuwe jaar goed, word do nateur van het KCB! EGMOND AAN ZEE - Op Sint Ni- colaas-avond ondertekende de staats secretaris van Binnenlandse Zaken een brief aan het gemeentebestuur van Egmond, met de mededeling dat het rijk alsnog een bedrag van vier mil joen gulden zal bijdragen in de finan ciële problemen van de woningbouw in de Noordlob. Hieronder laten wij de inhoud van deze „Sint Nicolaas-sur- prise” volgen: Langeveld werd echter op z’n vin gers getikt door de vergadering. Er zijn nog bergen werk te verzetten. Zo ligt er een erfenis van een niet goedge keurde begroting en jaarstukken waar nogal het een en ander aan mankeert. Voorzitter Langeveld, die de bijeen komst overigens uitstekend leidde, ging met zijn bestuur overstag en gaf toe, dat het interim bestuur, zoals het zich tot nog toe had gepresenteerd, in wezen geen vuist kan maken. „Er wor den nog niet voor vol aangezien”. voor weinig geld een voor deze gele genheid vervaal fiek, maar ook unica!) naar 1 bekenden en relaties te sturen. Ook zijn er, ter aanvulling, wenskaar ten uit privé-bezit te bezichtigen die diverse bekende kunstenaars onder ling elkaar hebben doen toekomen. Hierbij afgebeeld enige voorbeelden van kaarten die men aan zal kunnen treffen. BERGEN AAN ZEE - Op de eerste kerstdag zal om vier uur ’s middags een bijzondere kerstdienst worden ge houden in het Vredeskerkje van Ber gen aan Zee. Hiermede wordt een tra ditie voortgezet. Het thema op eerst kerstdag zal zijn: ’Zegeningen’. Deze dienst zal geleid worden door ds. M.A. van Rhijn. Verder zullen meewerken de organist Hans Steehouwer en Jac queline Elemans, cantor en harpiste. De Stichting van het Vredeskerkje geeft dit jaar de bundel preken die het afgelopen jaar zijn gehouden uit. Deze bundel is tegen een prijs van 7,50 te koop bij de Eerste Bergense Boekhan del. De VVV Schoorl heeft moeilijke tij den achter de rug. Een bestuurscrisis was het gevolg van interne problemen. Zes leden van het bestuur verlieten het schip, onder wie de voorzitter, de se- kretaris en de man van de evenemen ten. De twee man, die hun werk bin nen het bestuur niet naar behoren zouden hebben gedaan, bleven aan. Er kwam in de voorjaarsvergadering een interim bestuur onder leiding van Ernst Langeveld. Men kreeg van de leden een duidelijk opdrachtenpakket mee. „Zorg er voor, dat de tent weer loopt en ga verder proberen de samenwer king met Groet-Camperduin uit te ■bouwen om uiteindelijk te komen tot een fusie. De heer J. Kaan (gemeente raadslid) werd bereid gevonden om als tiïlllf'lw B O U I Q U E BERGEN HEILOO HOORN adviseur-bemiddelaar op te treden. En Kaan heeft dat niet zonder succes gedaan. Hij had lange en zeker ook vruchtbare gesprekken met beide be sturen, tastte behoedzaam de moge lijkheden tot „een nader tot elkaar ko men” af en ondervond bij het bestuur van Groet ook zeker die bereidheid. Geachte college, Den Haag, 5 dec. ’89 Vorig jaar is een helaas mislukte po ging ondernomen om tot een oplossing te komen van de financiële problemen vdn uw gemeente als gevolg van het onbebouwd blijven van de noordlob in Egmond aan Zee. Vervolgens heeft de burgemeester van uw gemeente zich gericht tot het departement van Bin nenlandse Zaken met het dringende verzoek een bemiddelende rol te wil- Een historische avond, daar in de Schoorlse „Rustende Jager”. Zeker is immers, dat daar de eerste aanzet is gegeven tot waar Schoorl al vele tien tallen jaren op zit te wachten. Eén VW, één sterke vereniging, die de be langen van het Schoorlse toerisme be hartigt. Een uitstekende zaak in een tijd, waarin het alleen opereren een onmogelijke opgave lijkt. Alle nostal gie overboord! Alleen de herinnering blijft! J. Oldenburglaan 11, Bergen 02208-9S549 Wij wensen u een prettig kerstfeest en een gelukkig nieuwjaar De machtiging van de leden om door te gaan op de ingeslagen weg had het Groeter bestuur al op zak. Al direct bleek, dat het uitgeven van een geza menlijke informatiegids het streven was van beide besturen. Goede over legsituaties, het instellen van een aan tal werkgroepjes, waarvan de leden al in hokjes zijn geplaatst. Na alle be middeling en gelegde contacten was Kaan wel tot de slotsom gekomen, dat een samenwerkingsverband tussen Schoorl en Groet-Camperduin voor het komend jaar het enig haalbare kon zijn. Pas daarna kan worden gedacht en gesproken over een definitief sa mengaan. I REGIO - Op donderdag 21 decem ber zal het Noordhollands Kamerkoor een kerstconcert geven in de Kapel van de St. Willibrord Stichting aan de Kennemerstraatweg te Heiloo. In de prachtige akoestiek van deze Kapel zullen kerstliederen in vele talen klin ken van componisten als Praetorius, Berlioz, Britten, Willcocks, Felix de Nobel en Herman Strategier. Het Noordhollands Kamerkoor zal in dit a-capella-concert geleid worden door Klaas Venneker. Het concert begint om 20.15 uur en de toegang is gratis. (Voor inlichtingen kunt u bellen 072-126610). sswoawoo^-’ s BERGEN - Op donderdag 21 december (morgenavond) wordt om half acht een hoorzitting ge start over de plannen voor de uit breidingen en het parkeerterrein achter Centre Ville. Het actie-co- mité heeft de omwonenden aan Oude Prinsweg, Prinsesselaan en Stationsstraat opgeroepen aan wezig te zijn in het gemeentehuis. Op- en aanmerkingen alsmede suggesties over de voorgenomen plannen kunnen alsnog worden ingeleverd bij de families Grim- melt, Brakenhof en Kuipers aan de Prinsesselaan 2,14 of 12. Of bij mevrouw de Haan aan de Sta tionsstraat. De heren Ris en Jon ker aan de Oude Prinsweg staan ook open voor suggesties. BERGEN - Het traditionele c rïéert in de Ruïnekerk zal dit jaar worden verzorgd door de bekende sopraan José Jonkers met begeleiding van de gitarist Hans de Weerd, die ook solistisch zal optreden. Het programma be staat uit werken van o.a. Bach, Villa-lobos, Granados, Debussy, Poulenc. Het concert vindt plaats op tweede kerstdag. Aanvang 16.00 uur. Duur van het concert ongeveer 1 uur. Toegangsprijs 7,50. De kerk is open vanaf 15.30 uur. BERGEN - Zondag 24 december a.s. is er ’s middags om 16.00 uur een kerstviering in de Ruïnekerk met de kinderen van de zondagsschool en de jeugdclub. de financiële problemen van uw ge meente. Dit bedrag zal een dezer da gen, onder voorbehoud van de noodza kelijke instemming van de Staten-Ge- neraal, aan uw gemeente worden over gemaakt. Uiteraard is deze bijdrage van het Rijk bedoeld om tot een defini tieve oplossing te komen. Dat betekent dat ik er van uit ga dat de provincie Noord-Holland haar bereidheid ge stand doet de onbebouwde delen van de noordlob van uw gemeente aan te kopen. Verder reken ik er op dat uw gemeente de dan nog resterende finan ciële problematiek zelf tot een oplos sing brengt en ook overigens de kwes tie van het onbebouwd blijven van de noordlob als afgedaan beschouwt. In middels hebt u vandaag telefonisch la ten weten in te stemmen met de hier boven geformuleerde voorwaarden. Uiteraard zal ik mij genoodzaakt zien het bedrag van f 4 mln terug te vorde ren, indien onverhoopt niet aan een of meer van de bovengenoemde voor waarden zou worden voldaan. Af schrift van deze brief zend ik aan Ge deputeerde Staten van Noord-Hol land. De Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, BERGEN Het Comité Behoud Bergerbos (CBB) bericht ons, dat een kleine delegatie vorige week een eer ste gesprek heeft gehad met de (inmid dels demissionaire) wethouder Mil tenburg. Daarbij was tevens aanwezig adjunct-directeur tevens waarne mend hoofd gemeentewerken P. de Boer. Het gesprek is constructief ver lopen en werd gevoerd aan de hand van een „beleidsnotitie” van het CBB. Met deze notitie is het gemeentebe- stuur op de hoogte gebracht van de gedachten, die het CBB heeft ontwik keld óp de punten van het beheer en de zienswijze, waarop dat beheer gerea- üseerd kan worden. Intussen worden er door het CBB afspraken gemaakt i voor bezoeken aan natuurgebieden, waar beheersvormen zijn ingevoerd, y die wellicht ook in het Bergerbos toe- pasbaar zijn. r Het is nog maar een bescheiden be gin, maar de eerste bijdragen vanuit het publiek ter bestrijding van de kos ten zijn inmiddels in dank ontvangen. j Wie het comité Behoud Bergerbos zou willen steunen kan iets overmaken op rekening 47.39.58.333 bij de Amro- bank Bergen NH, t.n.v. penningmees ter CBB Bergen NH. Gironummer van de bank 2162. (Advertentie) Zoals het er nu uitziet zal er ook dit jaar geen sneeuw liggen met Kerst mis. In Amsterdam heeft men daar iets op gevonden. Videobedrijf ’WhiteChristinas’ brengt een video band op de markt met drie uur lang beelden van besneeuwde Holland se landschappen. De band kost maar liefst 99 gulden. ’Da’s altijd nog een stuk voordeliger dan naar de wintersport’, zegt de heer de Wit van White Christmas, ’trouwens, zelfs daar ligt niet eens sneeuw. Als je de gordijnen dicht houdt, is het net echt.’ DeNTU houdt niet van nèt echt. Bij ons krijgt u échte kwaliteit voor échte voordeelprijzen. Deze week intertest Sateiietvinyl. 400 cm breed. Van 98,- voor 79,-. Oók in het wit. En een prettige Kerst natuurlijk! KANAALKADE 31b - ALKMAAR TELEFOON 072-155260 Stationsweg 85,1851LJ Heiloo l Westfrlesedijk 104 - Krabbendam VOOR AL UW SIERSTRAATWERK en originele tuinaanleg De kerstkollektie van ontwerpster Stanny geshowd tijdens de modeshow in Nero's Place bij ons in de winkel

De Duinstreek | 1989 | | pagina 1