Al vijftien j aar ,in ruste maar niet vergeten! Open haardhout zak van 40 Itr. IJSTAART Een dags-expositie bij Marques Interieurs Verenigde Spaarbank officieel heropend i O i 1 AKTIE Plein 33 Bergen Tel. 02208-13101 Wij wensen uprettige feestdagen en een voorspoedig 1990 Greet, Luuk, Jennie en Will w gó W Bergen Badminton Club Bergen Poëzie- voordrachten Graag Gedaan Trimloop Sv Schoorl Nieuwe bundel Neeltje Maria Min bij KCB KII TEXACO GEEFT HET WOORD KADO ’N N OG MOOIERE KLANK. I Dagelijks Zaterdags Zondags I Legio betalingsmogelijkheden: Een greep uit onze grote kado-brochure: De cassettebandjes van Sony komen in vergelijkende tests steeds weer als winnaars tevoorschijn. Een 5-pack met Sony HF 60 bandjes, type I. Handgestikte voetbal met het officiële gewicht en de officiële maat (5). Een kado waarmee u scoort, want wie is er nu niet blij met zo’n professionele leren knikker. Tijdens de kerst iedere klant (tanken) een leuke attentie Altijd haarscherpe foto’s met deze makkelijk te bedienen camera van Konica. Zelfs het inleggen van de film gaat als vanzelf. Kortom, een handige en compacte camera waar iedereen I moeiteloos mee kan omgaan. Compleet met ingebouwde flitser, draagriempje en hoes. I De echte Sony Walkman: radio en cassetterecorder met een uitstekende geluidskwaliteit. Radio voor alle FM- en midden- golfzenders. De cassetterecorder is geschikt voor alle soorten cassettes. Inclusief handige riem- clip. Met de handige gasaansteker van Philips hoeft u niet langer naar luci fers te zoeken. U komt er makkelijk mee onder de pannen. En dankzij de piëzo-elektrische ontsteking steekt u met één druk op de knop het gas aan. I Texaco maakt uw kerstdiner J kompleet met een heerlijke Bij 25.- aan brandstof i ijstaart voor 1.50 11 MBit Dit nieuwe Midi Compo Systeem is de eerste Sound man met afstandsbediening voor het compact disc- gedeelte! De afneembare 2-weg luidsprekers garande ren een prima geluidsweergave. Complete tuner met ontvangst van FM-stereo, lange-, midden- en korte golf. Het cassettedeck heeft cue/review voor snel- Een schaakspel, backgam- monspel, dominospel en kaartspel in één. Compleet met dobbelstenen. Alle spellen in een handig koffertje. Makkelijk om mee te nemen en er raken geen stukken, kaarten en stenen kwijt. spoelen met geluid, Rec mute, automatische band- afslag en synchro-dubbing. De CD-speler is voorzien van de bekende Sony features zoals Shuffle-play, AMS en RMS. CD-singles kunt u zonder adapter-ring afspelen. Kortom, een compleet apparaat waarbij u overal van CD-kwaliteit kunt genieten. I OPENINGSTIJDEN 6.30-21.00 uur 8.00-21.00 uur 9.00-21.00 uur Bergen 1 blijft winnen Met deze compacte friteuse van Tefal maakt u heerlijke frietjes en snacks. Zuinig en reukloos. Met 1 liter olie of frituurvet kunt u 15 keer frituren. En door de com binatie van een anti-reukfilter en de hermetisch sluitende deksel heeft u geen last van nare geurtjes. Oproep Graag Gedaan Help Graag Gedaan een hand je helpen! BS 1989 WOENSDAG 20 DECEMBER 1989 DE DUINSTREEK PAGINA 9 ■I Vam alles kado bij Texaco Geldig op vrijdag 22 en zaterdag 23 december Iflfifc-wg ij met slaap- advies- en informatiecentrum gewor- MH. Bankpas, Creditcards, Dinersclub, S Tanknet,Travelcard, Visa, Eurocard 1 en onze Texaco-pas Frits Di/khof met een grote groep vrien den van Rein Dekker. 5-pack cassettebandjes Gratis bij 2 kaarten Leren voetbal Gratis bij 3 kaarten Fototoestel Gratis bij 16 kaarten OF 6 KAARTEN175,- Walkman Gratis bij 17 kaarten OF 6 KAARTEN f82,50 Gasaansteker Gratis bij 2 kaarten I i 6.50 ff: LUUK FEIKES Soundman Spellenset Gratis bij 5 kaarten Gratis bij 112 kaarten of 6 kaarten f795- BERGEN Dinsdags is het Huis met de Pilaren altijd gesloten. Maar niet jongstleden dinsdag, want de „huiskamer” van Bergen kon de be- Een verlate Sint-Nicolaas muts op en pantoffels aan. spannen, een tikkeltje verfijnde sfeer gaat Fon Klement, als een goed huis vriend, wat klassiek werk spelen op zijn eveneens beroemde gitaar! Loop aanstaande zondag maar eens naar boven en doe een ontdekking als u er nog niet eerder bent geweest. Ruïne- laan 7a is het adres, boven de auto- showroom van Smit, om de hoek. MH. Of ze maar in wilden stappen! Ver baasd lieten ze zich door Bergen rij den. Velen hebben de witte luxe Rolls zien rijden. Weinigen wisten wat er aan de hand was. Ook mevrouw Tine Loos was er met haar kinderen en ver der bijna iedereen die gewerkt heeft in „De Piaren” in de jaren vanaf 1954 tot 19 7 4Het werd een echte reünie ter ere van de populaire Rein Dekker en z’n vrouw. ^**W**«^*r- Met de feestdagen voor de boeg en wederom winst kan Bergen 1 voorlo pig even rust nemen. Voor de derde achtereenvolgende maal behaalden zij de volle winst en draaien nog volop mee in de race om het kampioenschap. Bergen 2 herstelde zich goed na de verloren wedstrijd van vorige week en won met 8-0. De uitslagen: senioren: Bergen 1-Castricum 2 6-2; Bergen 2-Flinters 10 8-0; HBV 10- Bergen 3 5-3; Flash 9-Bergen 4 5-3; Bergen 5-ODS 6 6-2. jeugd: Bergen 7-Waterland 6 3-5; Ber gen 10-Hoogkarspel 13 0-8; EBC 3- Bergen 12 7-1. De volgende competitiewedstrijden vinden pas plaats op 7 januari 1990. Tot dan rust voor de teams. Zondag 24 december heeft de jeugd nog een kersttoernooi voor de boeg van 10.00- 13.00 uur in de Eurohal. Mini-friteuse Gratis bij 17 kaarten OF 6 KAARTEN f82,50 BERGEN Sint-Nicolaas was éven terug in Bergen. De oude bisschop had er wat moeite mee, was niet meer in zijn eerbiedwaardige kledij gestoken, miste zijn mijter, droeg een slaapmuts en pantoffels, maar had wel snel zijn staf meegenomen. Zonder zwarte pie ten kwam hij de bank binnenstappen, waar op dat moment een heel gezel schap mannen met donkere pakken verzameld was. Wat deze verlate Sint- Nicolaas wel bij zich had, was een meer dan levensgrote cheque ter waarde van 1500,-. Die cheque was voor de dames Pelser en De Jong van het bestuur van de UW-Bergen. Dat geld krijgt een goede bestemming voor de gemeenschap in Bergen. De huidige directeur, de heer Ad Pe- droli, had een welkomstwoord voor het hele gezelschap. Hij noemde de nieuwe bank het mooiste kantoor in het mooiste dorp van Nederland en voelde zich gelukkig en een beetje trots. „We zijn klaar voor de jaren negen tig”, aldus Ad Pedroli” en van een transactiecentrum zijn we nu een echt Programma voor zaterdag 23 decem ber Junioren: Bergen Cl-Berdos Cl 11.30 uur. Dames: Bergen 1-J.Holland 2 12.00 uur. Programma voor zondag 24 december Junioren: Bergen A2-Apollo Al Senioren: Bergen 1-Zaanse Boys 1 14.00 uur Bergen 2-Wieringerwaard 2 11.30 uur De Rijp 5-Bergen 3 Hollandia T 6-Bergen 4 12.00 uur Bergen 5-Schoorl 2 12.00 uur Bergen 6-HSV 8 12.00 uur Egmondia 8-Bergen 7 11.00 uur Programma 1 januari Bergen 1-Oud Bergen 14.00 uur Berdos 8 aanv. 14.30, Berdos 9- Schoorl 3 aanv. 12.00, SSV 5-Berdos 10 aanv. 14.30, Berdos II-HOSV 4 aanv. 10.00. Donderdag 28 december is de laat ste klaverjas van 1989 in de Berdos- kantine, aanvang 20.00 uur. BERGEN Poëzie- en voordracht- kunstliefhebbers en/of -beoefenaars zijn een ontmoetingspunt rijker. Ge durende de winter zal café d’Alder- liefste elke derde dinsdagavond van de maand in het teken van de poëzie staan. De reeds éénmaal toegepaste for mule waarbij per avond drie dichters c.q. voordrachtkunstenaars zich aan het publiek presenteren is in goede aarde gevallen zowel bij de toehoor- BERGEN - Graag Gedaan is een stichting van vrijwilligers, die zich ten doel stelt de medemens, die tijdelijk niet uit de voeten kan, een handje te helpen om een moeilijke periode te overbruggen. Hierbij kan gedacht Worden aan uiteenlopende activitei ten, zoals het doen van boodschappen voor iemand, die dat door ziekte tijde lijk niet zelf kan doen. Ook kan het voorkomen dat iemand tijdelijk niet in staat is kleine huishoudelijke kar weitjes of reparaties te verrichten, of djn tuin geen opknapbeurt kan geven, net kan soms heel nuttig zijn om ge woon eens met iemand te kunnen pra len als je het eens niet meer ziet zitten wanneer je je slap, ziek en misselijk voelt, het veilige gevoel te hebben, dat iemand naar je toekomt, als je een telefoonnummer draait. Als je moei- hjk ter been bent en je moet naar de dokter of tandarts, hoe moet dat dan als je kinderen niet in de buurt wonen toevallig met vakantie zijn? In der- ielijke gevallen kan 95959, de nood- ‘>W van Graag Gedaan, gebeld wor- maar dan moet er wel iemand '•'jn. De bedoeling van deze oproep is 1,6 ouderwetse burenhulp te herstellen niet alleen voor de naaste buren ’’raar ook voor die anonieme buurman buurvrouw die net buiten uw ge- i’chtskring valt. Help Graag Gedaan een handje helpen en meld u als vrij williger! Doe het nu! Tel. 95959. SCHOORL - Zondag 24 december organiseert de atletiekvereniging NO VA uit Warmenhuizen/Tuitjenhorn een trimloop in het bos- en duingebied van Schoorl en omgeving. Gekozen kan worden tussen de afstanden 5 en 12 km. De start is om 10.30 uur bene den bij het klimduin in het centrum van Schoorl. Er kan worden inge schreven vanaf 9.30 uur in café Honky Tonk, vlakbij de start. Het inschrijf geld bedraagt voor jongeren t/m 15 jaar f 2,50, en ouderen 3,50. Ieder een die dit inschrijfgeld betaalt ont vangt een medaille. Het is uiteraard ook mogelijk om alleen voor admini stratiekosten en dus zonder recht op een medaille te lopen. De kosten be dragen dan 2,-. De gelopen afstand kan worden bijgeschreven in het trim- boekje. Voor nadere informatie kan men telefonisch terecht onder num mer 02269-2339/3338. den, met een geweldige service aan de cliënten”. Ook de algemeen directeur, de heer Brouwer, voerde het woord. Hij noem de onder andere de Verenigde Spaar bank „De” bank voor de particulier en hij stelde de toestroom van veel nieu we cliënten bijzonder op prijs. De Ver enigde Spaarbank gaat het in Bergen helemaal maken! Ook wat betreft de automatisering en het gebruik van geldautomaten. Tussen de toespraken door werd er onopvallend, maar bijzonder sfeervol gemusiceerd door twee medewerkers van het Alkmaars Conservatorium, Klaartje Broers op de harp en A. Ploeg op de dwarsfluit. Na het officiële ge deelte van deze openingsceremonie kwamen de cliënten ook een kijkje ne men. Velen kregen een prachtige zeef druk uitgereikt, gemaakt door Marcus van Hoorn op eigen persen. De kunste naar was ook zélf ter plaatse in het bankgebouw. Programma zondag 24 december: Schoorl 1-AGSV 1, 14.00 uur; Bergen 5-Schoorl 2, 12.00 uur, vertrek 11.00 uur; Berdos 9-Schoorl 3, 12.00 uur, vertrek 11.00 uur; Schoorl 5-Meervo- gels 7, 11.00 uur. Vrijdag 22 december klaverjasdrive in de kantine. Aan vang 20.00 uur. BERGEN - Bij het KCB wordt het artistieke jaar op bijzonder stijlvolle wijze afgerond. Zo is er een korte ten toonstelling van kerstkaartenkunst. Deze duurt tot 31 december. De ope ning hiervan vindt plaats op vrijdag 22 december, ’s avonds om half negen. Naar we van KCB-voorzitter Wil- lem-Jan Hendrikse vernamen is het de bedoeling dat na de officiële opening een informeel samenzijn volgt, waar bij ieder die bij ’t KCB betrokken is, van harte welkom is! Een hoogtepunt deze avond zal zijn het verschijnen van de bundel ’Het huis herinnert zich mij’ van Neeltje Maria Min in de reeks ’KCB-Literair’. David Kouwenaar zal het eerste ex emplaar aan de dichteres overhandi gen. Tijdens deze avond, die muzikaal zal worden omlijst door het Bergens Salonorkest, wordt de gedichtenbun del aangeboden voor 10,-. De Kunstzaal zal gesloten zijn op le kerstdag, 31 december en 1 januari. Op de andere dagen zijn de openings tijden: woensdag t/m zaterdag van 11.00-17.00 uur; zondag 14.00-17.00 uur. Alle informatie: KCB, tel. 02208- 94195. BERGEN - Er is wel eens gezegd dat je schilderij en het best kunt exposeren in een omgeving waar ze geacht wor den te hangen. Een echt schilderstuk aan de wand is uiteindelijk veel be langrijken dan een mooie schemer lamp of een heel duur bankstel. Maar ze moeten in een huiselijke omgeving wel tot hun recht komen. Aanstaande zondag krijgt u de kans om te zien hoe een expert een interieur kan aankle den. Tussen 15.00 en 19.00 uur bent u van harte welkom bij Yvonne Braken hof van Marques Interieurs. Yvonne wil met haar relaties en met mensen die belangstelling hebben voor een verfijnd interieur, op een gezellige manier de feestdagen inluiden. Een bijzonder fraaie collectie van werk van Bergense School-schilders is aan wezig. Ze komen uit particulier bezit en zeer de moeite waard. In die ont- langstellenden nauwelijks bevatten... Rein Dekker werd tachtig jaar en deze zéér geziene ober-kelner was dinsdag het stralende middelpunt. Samen met 'z’n vrouw en in gezelschap van hun kinderen hebben ze de hele reünie over zich laten komen. En het werd een geweldige dag. Natuurlijk gaat „De Duinstreek” geen werk maken van „tachtig jaren” want tachtig is tegenwoordig niet meer oud. Rein Dekker is daar het le vend bewijs voor. Zeker de laatste vijftien jaar is hij in geen enkel opzicht veranderd. Vijftien jaar geleden nam Rein Dek ker afscheid van de baan waarin hij de laatste, kleine twintig jaar met plezier had gewerkt. Ad Besseling en Steef de Jongh hadden het initiatief genomen om alle oud-werknemers uit vervlo gen dagen bij elkaar te trommelen. En dat initiatief ging er in als(vult u zélf maar in!). Met drommen kwamen ze naar de Pilaren. Vanuit het gehele land. Mensen die daar vijfendertig jaar geleden hadden gewerkt gaven acté-de-présence. En de meest sterke verhalen waren niet van de lucht. Rein Dekker zelf was er volledig buiten gehouden. Slechts enkele uren van te voren had men hem gezegd „zich-klaar-te-houden”. Het echt paar Dekker keek hun ogen uit toen daar ineens een levensgrote witte Rolls-Royce voor de deur stil hield. ders als bij de uitvoerenden. In de maand november traden voor het voetlicht Mart Min, Henriëtte Staaleman en Job Versteeg. Dinsdag avond 19 december om 20.00 uur zul len Guus Biossevain, Nico Schuursma en Piet Hein Laoüt aantreden. Onge twijfeld zullen zij evenals de voor gaande dichters voor een ongedwon gen toonzetting zorgdragen, waarbij nu eens niet de muziek maar het ge sproken woord de boventoon voert. Een loffelijk initiatief van café d’Al- derliefste dat bijgestaan door ceremo niemeester Piet Hein Laoüt voorziet in een bestaande behoefte. Z” .F t

De Duinstreek | 1989 | | pagina 9