weekblad Politiepost Schoorl telt nog slechts zes man O Bollenteelt Bergen voorlopig nog aan banden „DE VEST’ i Bergenaren welkom op nieuwjaarsbijeenkomst gefneente Wat is dat voor een „Beestenbende” in het Dorpshuis 1CPH71DXC' H7XT T7~ 4^4--JT?-1 1x “^=- Nog een kiesvereniging n> z o s o 1 m z 8 Agrariërs krijgen brief Russische middelpunt SL O pianist muzikaal Concert Wagenings studentenkamerkoor Net wat meerMode m Vuurwerk levensgevaarlijk N.T.U s© -Buro vanaf 1 januari- I LEREN EN SUÈDE JACKS V2 PRIJS Nieuwe politieke partij in Bergen PTT sluit alle brievenbuslen F" Plaatsgenoot studeert af aan de VU Nieuwjaars» zweminstuif Duinkaar^en 65e JAARGANG - NUMMER 52 WOENSDAG 27 DECEMBER 1989 Uitgave van: B.V. Noorderpers Hoorn Harry Moore - Cottonfield - Jackpot - J. Taverniti OUDE PRINSEWEG 27A (BIJ DE RUÏNEKERK( BERGEN (N.H.) 02208-94399 1? Q) 44 Groen Links doet mee! Ook in Bergen EFÏ MO STOELEN VRIJ! Maak nog snel uw keuze uit een gevarieerd aanbod VOORSTELLINGEN! WEEKBLAD ,,DE DUINSTREEK” Verschijnt huis-aan-huis te Bergen, Bergen aan Zee Schoorldam, Schoorl en Groet Camperduin, Egmond aan den Hoef Egmond-Binnen Egmond aan Zee en Warmenhuizen Oplage: 14.200 exemplaren Raadpleeg hiervoor de speciale pagina in dit blad. NEDERLANDSCHE TAPIJT UNIE REDAKTIE ,,DE DUINSTREEK Stationsstraat 1, Bergen - Tel. 02208-97220 Fax 02208-95448 Advertentieprijs 52 ct. per mm Kontrakten speciale tarieven Korr. Postbus 189, 1860 AD Bergen ATTENTIE In verband met nieuwjaars dag zijn de uiterste inleve- ringstijden van kopij en advertenties van de Duin streek van 3 januari gewijzigd. Kopij dient uiterlijk vrijdag 29 december om 16.00 uur te zijn aangeleverd Advertenties kunnen tot dinsdag 2 januari om 09.30 uur worden aangeleverd. De Duinstreek J.M. m K ore m© Z-J Hoveniersbedrijf Arborea t: de duinstreek zijn: „Eenmaal een beest. zal Bergen NH zeker te stellen. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo nuari te beluisteren in het gemeente huis. ue groep zoals die 5 januari in het Dorpshuis optreedt met een beesten bende. BERGEN De PTT neemt geen risi co tijdens de komende vuurwerk-feest- dagen! Alle brievenbussen in Bergen en Schoorl zullen op zaterdag 30 de cember afgesloten worden. Het publiek kan dus geen gebruik maken van de brievenbussen. Op 1 januari zullen de brievenbussen weer geopend worden. Vanaf tien uur ’s morgens kan men weer brieven posten. De directie van de plaatselijke PTT maakt excuses over deze maatregelen, maar men wil het ri sico van rotjes in de postbussen niet lopen. zonder goed worden bezocht (1200 mensen per concertserie). In groten deels dezelfde samenstelling doet het kamerkoor eind maart 1990 mee aan een prestigieus internationaal koren festival in Italië. Het koor dingt mee in de moeilijkste categorie! Op het programma staan zeer geva rieerde a capella-werken van o.a. Schütz, Mozart, Liszt, Reger, Di Lassi, Elgar en Debussy. De toegang be draagt 2.50. Het politieburo aan de Schoo rise Sport laan is vanaf 1 januari dagelijks ge opend. Maar de toekomst voor de post Schoorl lijkt somber. Alex Levin, de Russische pianist, 2 ja- Oudejaarsavond, het concert voor strijkers en keukenmeiden kan weer losbarsten. Dat het vuur werk ieder jaar gevaarlijker wordt, schijnt niemand te deren. Vuurpijlen, die niet afgaan, strij kers die al in de hand ontploffen, de ziekenhuizen hebben in het nieuwe jaar niet te klagen over klandizie. En dat we in een paar minuten met zijn allen voor een slordige 300 miljoen gulden de lucht in laten vliegen, niemand die daar problemen mee heeft. Geld weggooien? Wij laten liever onze beste wensen vergezeld gaan van voordeel. Voordeel voor u. Deze week als klap op de vuurpijl Carrera, een schitterend marmer- vinyl, 200 cm breed in vijf kleu ren. Voor 39,-per meter. Wat een knaller! KANAALKADE 31b - ALKMAAR TELEFOON 072-155260 Sint Maarten, Harenkarspel en Sint Pancras op een bepaald ogenblik slechts een surveillancewagen rijdt. De gevolgen laten zich gemakkelijk raden. De criminaliteit neemt hand over hand toe. De politie bouwt af ter wijl de werkdruk groter wordt. Een treurige zaak. BERGEN De gemeente heeft gebruikers van grond in haar buitengebied een brief gestuurd. Hierin wordt benadrukt dat de bollenteelt in haar buitengebied nog zeker tot begin 1991 aan re gels gebonden zal zijn, ongeacht de Kroonuitspraak over het ont werp bestemmingsplan. Vooruitlopend op de uitspraak die binnenkort verwacht wordt, wil het college iedereen hierover tijdig informeren. Hiermee wordt voorkomen dat men al te over haast te werk zou gaan wanneer het bestemmingsplan niet goed gekeurd wordt. Aanleiding voor de brief was het misverstand dat dreigde te ontstaan, nadat was gebleken dat de Kroon mogelijk op formeel-ju- ridische gronden het bestem mingsplan niet zou goedkeuren. De indruk rees dat daarna weer als mogelijk zou zijn. Echter, op het gebied rust een zogenaamd voorbereidingsbe- sluit. Dit blijft tot een jaar na de Kroonuitspraak van kracht en dwingt grondgebruikers die be paalde werkzaamheden op het land willen uitvoeren, een ver gunning aan te vragen bij de ge meente. De wet stelt een gemeen te op deze manier in de gelegen heid het huiswerk over te doen. Met deze bijeenkomst stelt het ge meentebestuur Bergenaren in de gele genheid in een informele sfeer nieuw jaarswensen uit te wisselen. lederen is welkom op dinsdag 2 januari om 20.00 uur. BERGEN Drie Bergenaren hebben een nieuwe politieke par tij opgericht onder de naam „Li beraal Bergen”. Voorzitter is de heer Sjaak Hoedjes, die voorheen in de gemeenteraad heeft gezeten voor Bergens belang. Secretaris is de heer Theo Hof die voorheen in de raad heeft ge zeten voor de Boerenpartij. Ter wijl de penningmeester de heer Jan Kolmer is. Men heeft Libe raal Bergen opgericht uit onvre de met de ontwikkelingen binnen de WD. Sjaak Hoedjes: „Het is daar al vele jaren aan het rommelen. Er zitten mensen bij elkaar in de fractie die elkaar niet mogen. We willen niet in details treden en ook geen namen noemen maar het is eigenlijk maar een klein kliekje dat de dienst uitmaakt. De WD is bijna gehalveerd en is in Ber gen wel uitgespeeld. Onze priori teit zal zijn sociale woningbouw, in bijvoorbeeld een deel van Suyerven. Daar moeten wonin gen komen voor jonge Bergena ren. Goedkope woningen voor starters. Woningen die blijvend toewijsbaar dienen te zijn en niet verkocht moeten worden. In de maand januari gaan we vergade ren hoe de kandidatenlijst er uit moet zien. aan de Sportlaan in de toekomst slechts sporadisch geopend zal zijn. Ook in Schoorl wacht de rijkspolitie gelaten de ontwikkelingen rond de reorganisatie en de politieke uitspra ken daaromtrent af. Feit is in ieder geval, dat er nog steeds wordt gekeken naar het inwonertal per plaats voor wat betreft de bezetting van het poli- tie-apparaat. Terwijl de problematiek van de politie Schoorl in het seizoen bijzonder groot is. Voor Schoorl houdt een en ander in dat er straks in het gebied Waarland (de hele Langedijk) m BERGEN Door de Werkgroep Groen Links is een voorstel-kandida- tenlijst opgesteld voor de komende ge meenteraadsverkiezingen in Bergen. Zoals bekend besloten de besturen van CPN, PPR en PSP nadat de PvdA in Bergen de samenwerking met CPN en PSP in Progressief Bergen had op gezegd, als Groen Links aan deze ver kiezingen deel te nemen. De lijst bestaat uit leden van de drie partijen en geestverwanten van Groen Links, die geen lid zijn van een van de betrokken partijen. Lijsttrekker is Ank van der Veen-Damhuis (PSP). Tweede op de lijst is Jan Blok (CPN) en derde het voormalige gemeenteraads lid voor Progressief Bergen Margot Wingen (PPR). De kandidatenlijst wordt verder gevormd door Sophie Hiddema, Lieu we van der Woude Bets van der Vlugt, Hélène Min, Akkè Botzenen Chris Veraart. In januari zal de definitieve lijst worden vastge steld. De initiatiefnemers tot de oprich- -J T^ZZ ~.Z 2 heren J.W. Kingma (oud-raadslid voor open voor alle ingezetenen het CDA), Prins Hendriklaan 22 en D.C. Potharst (oud-voorzitter Sport te Bergen NH. Het verkiezingsprogramma worden opgesteld op de eerstkomende zijn: „Eenmaal een beest.... elke dag feest! En de Bergense jeugd zal de ogen uitkijken als de voortekenen niet bedriegen. Maar wat is eigenlijk het geval? Neergestreken in het Dorpshuis zijn de medewerkers van „Samba Sa lad”. Sterker nog... ze wónen zelfs in Bergen. En ze blijven ook hier. Ze gaan van Bergen een theaterdorp ma ken als ze al hun plannen kunnen ver wezenlijken. Voorlopig ziet het er heel erg professioneel uit. Samba Salad heeft Bergen gekozen als hun basis vanwaaruit ze werken. Ze hebben de hoofdstad des lands de rug toege keerd. Ze willen de rust van een dorp als inspiratiebron voor hun wérk... BERGEN - Onze plaatsgenoot Atze M. Faas, studeerde dezer dagen af aan de Vrije Universiteit van Amsterdam bij de faculteit van de Economie. Zijn doctoraal scriptie is getiteld: de beeld vorming ten aanzien van de houding en gewenste opstelling rond de com puterfaciliteiten binnen het CFT (Phi lips). BERGEN Op vrijdag 5 januari 1990 wordt er in zwembad „DeBeeck” een grote nieuwjaars-zweminstuif georganiseerd. De aanvang is 13.30 uur en het duurt tot 16.30 uur. We lui den het nieuwe jaar in met deze in stuif. Voor iedereen is er een oliebol. Iedereen vindt wel iets leuks om mee te spelen, op te klimmen of vanaf te glijden. Tevens kan je op een gezellige manier iedereen „gelukkig nieuw jaar” wensen. Tijdens deze instuif ook weer de bekende prijsvraag. Hoe of wat, dat zie je vrijdag 5 januari van 13.30-16.30 uur wel. Op deze wijze wil de stichting en het personeel van „De Beeck” de bevol king van Bergen/Schoorl en omgeving een gelukkig nieuwjaar wensen en een goed zwemjaar 1990. Inlichtingen: zwembad „De Beeck”, Beatrixlaan 5, Bergen NH„ telefoon 02208-94933. nieuwjaarsbijeenkomst op het ge meentehuis muzikaal zal omlijsten. SCHOORL - Een Wagenings stu dentenkamerkoor geeft ter afsluiting van een repetitieperiode in Camper duin op 3 januari 1990 om 20.00 uur een concert in de Hervormde kerk in Schoorl. Het kamerkoor onder leiding van Ger Vos bestaat voornamelijk uit le den van de Wageningse Studenten Koor- en Orkestvereniging (WSKOV). De WSKOV geeft per jaar twee keer een serie van drie concerten, die bij- BERGEN - Er is iets vreemds gaan de in het Dorpshuis. Vreemde figuren lopen in en uit. Soms zijn ze „aan het werk”, maar soms zitten ze ook boven in één van de kamers. Ze hebben daar een eigen telefoonaansluiting, ze heb ben daar een eigen computer... en ze hebben daar een fax... en hebben ook een klein meisje van 3’/2... en ze heet Maja... Maar ze praten steeds maar over een „beestenbende”? Op vrijdagmiddag 5 januari kan ie dereen komen kijken naar die bees tenbende. Het begint die dag allemaal om drie uur. Het is de laatste dag van de kerstvakantie, dus het zal wel druk worden. Het motto van die middag zal Alex Levin zal deze avond opluiste- ren met zijn op jazz geënte pianoreci tals. De aanvankelijke „klassiek” op geleide musicus ging enkele jaren ge leden volledig overstag na het horen van de rpuziek van Ella Fitzgerald en Louis Armstrong. Vanaf dat moment wist hij het zeker: jazz zou de grote passie worden. Echter, de jonge pia nist voor wie op klassiek gebied vol doende mogelijkheden waren, merkte al gauw de beperkingen op dit gebied in zijn land. De belangstelling voor het genre was maar matig. Gelegenhede waar de muziek ten gehore wordt ge bracht zijn er maar mondjesmaat en het groepje musici dat het genre be heerst bleek zeer beperkt. Alex Levin ontwikkelde zich razendsnel in de jazz. Hij won de eerste prijs met zelf geschreven muziek voor een concours van jonge jazzmuzikanten. In zijn land zou de nu 19-jarige al gauw aan „het plafond” zitten. Groot was dan. ook de vreugd nadat het conservato rium van Arnhem hem uitnodigde naar Nederland te kokmen en zich hier verder te bekwamen in de jazz muziek. Een afvaardiging van het conservatorium was enkele maanden daarvoor in contact gekomen met Alex tijdens een werkbezoek in de Sovjet Unie. Vijf maanden is de uit Leningrad afkomstige musicus nu hier en hij heeft geen moment onbenut gelaten zich verder toe te leggen op de jazz. Inmiddels is hij lid van twee BERGEN - Met het inluiden van de jaren negentig gaat er bij de gemeente Bergen een lang gekoesterde wens in vervulling. De veelvuldig ondernomen pogingen van het gemeentebestuur, contacten te leggen in Rusland, lijken nu voor het eerst te gaan slagen. Dit gebeurt in de persoon van Alex Levin, een jonge Russische pianist die de Samba Salad! Wie zijn „Samba Sa lad”? Allereerst is daar Herman Link, de enige echte onvervalste Amsterdam mer van het gezelschap. Dan is daar zijn vrouw Rita Iny uit Brazilië, maar haar beide ouders komen uit Iran. Zij hebben een dochter Maya van 3% jaar jong. Verder hebben we Penny Payne, uit de USA en Carlos Santos uit Portu gal. Samen zijn ze Samba Salad. Do micilie Bergen! Dezer dagen spelen ze in Geertruidenberg, Zwolle, Schie dam, Deventer en Den Bosch. Op 5 januari spelen ze „thuis” in Bergen. Verder in de maand januari zijn ze volgeboekt in Rotterdam, Groningen, Els(tWaalwijk en Bussum. Vijf of zes jaar geleden zijn ze één keer in Bergen geweest. Op een natte, druilerige vakantiedag in juli. Ze speelden op het Ruïnekerkterrein, voor een handjevol mensen, die de moeite namen om naar een stel hardwerkende theatermakers te kijken. Toen al werden ze verliefd op dit dorp. Nu wonen ze er, nu gaan ze hier theater maken. Om te beginnen in het Dorpshuis... maar ze hebben grote plannen. Het culturele klimaat van Bergen trekt hen aan, hier kan veel, hier gebeurt veel op artistiek ni- BERGEN - Dé duinkaarten voor 1990 zijn weer verkrijgbaar. Ze zijn op Ue halen bij de VVV op ’t Plein. De kosten zijn 30.-. in een veranderingsproces. Schaalver groting dient zich aan. Dat betekent, dat wellicht op termijn de groepen Bergen en Langedijk zullen worden d’dus bereikbaar samengevoegd. En Schoorl is onder- voor het publiek. Behoudens de buro- deel van Bergen. Dat zou dan het einde 1 __l_i -l—i kunnen inluiden van de plaatselijké doorverbonden met de meldkamer post. Maar er is nog hoop. In de loop bands. Een kwartet dat regelmatig in het Amsterdamse uitgaansleven te be luisteren valt en een Arnhems trio. Alex Levin ontwikkelt op dit mo ment zijn eigen stijl, „een voorwaarde voor een jazzmusicus”, zo is hij van mening. Op dit moment is zijn stijl nog te omschrijven als het traditioneler werk, met eigen improvisaties, waarin best een beetje van de jarenlange vooral op volksmuziek en klassiek geënte studie mag doorklinken. veau. Op muzikaal gebied. Waarom zouden theatermakers daar niet bij kunnen? Ze spelen beestachtig leuke, rare en soms erge liedjes. Gebruiken Neder landse teksten op popmuziek, maar ook samba en calypso krijgen aan dacht. Een mengeling van clowneske anarchie en muzikale fratsen met wonderlijke muziekinstrumenten. En ze hebben daar zelfs cassettes van. Ze krijgen subsidie (als het niet uit kan) van het Prins Bernhardfonds. Maar ook het comité van de zomerzegels doet een duit in het zakje. En zo zijn er nog enkele sponsors die Samba Salad mogelijk maken. Wat vooral naar vo ren gaat komen bij Samba Salad is de ontspannen manier van spelen van de acteurs. Zo dat het publiek, of het nu groten zijn of kinderen, mee wil gaan spelen en dansen. Na afloop van zo’n voorstelling zegt iedereen: „Ja, het was écht een feestje... een beestenben de van een feestje...” Samba Salad gaat het maken in Bergen. U kunt ze bellen op hun eigen nummer 94429. Maar vergeet niet even te komen kij ken op vrijdagmiddag 5 januari om 15.00 uur naar hun eerste optreden. MH gen op 21 maart aanstaande. Bij de gemeente Bergen NH is een verzoek tot registratie bij het Centrale Stem bureau ingediend door de Kiesvereni ging voor Ouderen „bejaarden cen traal”, afdeling Bergen NH. Het is de bedoeling, dat deze nieuwe zijn de verkiezing politieke partij, die inmiddels heeft deelgenomen aan de onlangs gehou den verkiezingen voor de Tweede ka mer, gaat deelnemen aan de gemeen teraadsverkiezing, welke zal. worden gehouden op 21 maart 1990. De initiatiefnemers tot de oprich- r ting van deze Kiesvereniging zijn de eniging „Bejaarden Centraal” staat i van de ge meente Bergen NH. De vereniging richt zich op.de doelgroep in de leef- raad Bergen NH), wijzend 31, beiden tijd van 50 jaar en ouder, teneinde de belangen van ouderen in de gemeente BERGEN - Er is nog een nieuwe ledenvergadering, welke zo spoedig kiesvereniging opgericht die wil mee- mogelijk na de jaarwisseling zal wor- doen aan de gemeenteraadsverkiezin- den gehouden. Om tot die eerste ledenvergadering te komen zal binnenkort via de regio nale media een oproep geplaatst wor den teneinde geïnterersseerden gele genheid te bieden deze vergadering te bezoeken. Agendapunten zullen o.m. -1-van afdelings bestuur en vaststelling van een kandi datenlijst voor de a.s. gemeenteraads verkiezing. Bij dit laatste wordt spe ciaal gedacht aan mensen met be stuurlijke ervaring. Het lidmaatschap van de kiesver- -Iveer dagelijks geopend-- SCHOORL - De rijkspolitie van de viervoudige, zijn de klappen uiterst post Schoorl gaat moeilijke tijden te- voelbaar. gemoet. De problemen van onderbe- zetting doen zich overigens al lange r*OSt behouden i-L de groep Enige tijd geleden stond het buro in oorLs Schoorl al ter discussie. Toen zeiden te zijn heeft men de beschikking over burgemeester en wethouders van Schoorl al het mogelijke in het werk te r. stellen om de post te behouden. De voor zeventig en vijftig procent werk- rijkspolitie-organisatie is verwikkeld zaam zijn. Bij alle ellende tekent zich een licht puntje af. Het buro aan de Schoorlse Sportlaan is vanaf begin januari weer dagelijks geopend en <11L’- sluitingsuren zal men niet worden van Alkmaar. Maar dat is dan 'ook het van het komend jaar zal er in Schoorl enige positieve in het politieverhaal een zogenaamde werkdrukmeting van „van vandaag”. Het water stijgt post- het buro worden gehouden. Dat bete- commandant Jan van Ginkel en zijn kent, dat over een bepaald aantal we- manschappen zo’n beetje tot de lip- ken °F maanden al het binnenkomend pen. De groep Bergen-Schoorl telt op telefoonverkeer en alle persoonlijke dit ogenblik 26 man van wie er slechts meldingen zullen worden bijgehou- 15 inzetbaar zijn. De rijkspolitie heeft den. Deze werkdrukmeting is later het moeilijk. Het is een landelijk pro- mede bepalend voor het al dan niet bleem. Maar in Schoorl, buiten het zo- instand houden van de post Schoorl. merseizoen weliswaar zo’n 6700 zie- Verder is het goed denkbaar, dat als len, maar in de zomermaanden het gevolg van de reorganisatie het buro tijd gelden. Op dit moment telt de post, die deel uitmaakt van d" 5Z Bergen, nog maar zes man. Om precies 6,2 medewerkers. Dat zijn vijf full-ti mers en twee wachtmeesters, die resp. Se/ voor geheel vrijblijvende offerte 02269-3050 Westfriesedijk 104 - Krabbendam VOOR AL UW SIERSTRAATWERK en originele tuinaanleg

De Duinstreek | 1989 | | pagina 1